CZ39896A3 - Double-cylinder circular knitting machine for producing socks, stockings and the like articles with a netting stretching mechanism - Google Patents

Double-cylinder circular knitting machine for producing socks, stockings and the like articles with a netting stretching mechanism

Info

Publication number
CZ39896A3
CZ39896A3 CZ96398A CZ39896A CZ39896A3 CZ 39896 A3 CZ39896 A3 CZ 39896A3 CZ 96398 A CZ96398 A CZ 96398A CZ 39896 A CZ39896 A CZ 39896A CZ 39896 A3 CZ39896 A3 CZ 39896A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
cylinder
stretching
knitting machine
machine according
monitoring
Prior art date
Application number
CZ96398A
Other languages
English (en)
Inventor
Francesco Lonati
Ettore Lonati
Fausto Lonati
Tiberio Lonati
Original Assignee
Lonati Spa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lonati Spa filed Critical Lonati Spa
Publication of CZ39896A3 publication Critical patent/CZ39896A3/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/88Take-up or draw-off devices for knitting products
    • D04B15/92Take-up or draw-off devices for knitting products pneumatic
    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B9/00Circular knitting machines with independently-movable needles
    • D04B9/10Circular knitting machines with independently-movable needles with two needle cylinders for purl work or for Links-Links loop formation

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)

Description

Vynález se týká dvouválcového kruhového pletacího stroje pro výrobu ponožek,· punčoch a podobných výrobků s ústrojím pro natahování pletiva.
Dosavadní stav techniky . . ........♦
..........Známé dvouvalcové kruhové stroje podle stavu techniky s ústrojím pro natahování pletiva obsahují článek k přidržení počáteční části pletiva, které se uspořádá uvnitř dolního jehelního válce přímo v oblasti kde se pletivo tvaruje a kapalinou ovládaný píst opatřený dutou patkou otevřenou na obou svých koncích, který je kluzně uložen ve válcové komoře vytvořené souose v horním jehlovém válci.
Přidržovací článek lícuje s dolním koncem patky pístu o takových rozměrech, že patka se může spustit do dolního jehlového válce kolem přidržovacího článku tak, že se pletivo napne a přetáhne z přidržovacího článku do pletací-tvarovací oblasti stroje.
Horní konec patky se může spojit se sacím zařízením, které pletivo nasaje na konci jeho zpracování, načež jej uvnitř otočí a také vystrčí.
Klesání pístu^za—úče lem-na-t-a-ženr^pTetivaT^j'ež se má tvarovat, se dosáhne váhou tím, že se píst opatří přídavným závažím, zatímco jeho zvedání se zpravidla provádí tlakem kapaliny přiváděné do válcové komory.
Tyto známé druhy dvouválcových strojů se zařízením pro natahování pletiva mají jisté nedostatky.
-2-.
U dvouválcových strojů se zařízením pro natahování pletiva zejména, má-li se změnit natahovací síla, je třeba zvyšovat nebo snižovat počet váhových článků pístu.
Tato operace je zřídka praktická, nebot vyžaduje částečnou demontáž stroje a dovoluje jen přibližné nastavení síly, které by při natahování ponožky nebo punčobylo třeba použít. τ· ' AT-
Kromě toho u některých druhů pletení je žádoucí, aby se při tvarovaní měnilo napětí pleteného výrobku. Tato operace je prakticky nemožná u obvyklých průmyslových zařízení, jež jsou k disposici pro natahování pletiva, jelikož je nemožné měnit počet váhových prvků v průběhu provozu stroje.
Cílem předloženého vynálezu je vyřešení shora uvedených problémů konstrukcí dvouválcového kruhového pletacího stroje pro výrobu ponožek, punčoch a podobných výrobků, který by umožňoval velmi jednoduše a snadno měnit, podle požadavků, natahovací sílu, při níž by se pletené tkanivo melo zpracovávat.
Podstata vynálezu
Předmětem vynálezu je dvouválcový kruhový pletací stroj pro výrobu ponožek, punčoch a podobných výrobků s ústrojím pro natahování pletiva, které obsahuje dolní jehelní válec a horní jehelní válec ve vzájemně souosém uspořádání otáčivém kolem jejich vlastní osy, přičemž uvnitř jehelních válců se umístí natahovací ústrojí pro tvarování pleteného tkaniva, které se skládá z přidržovacích prostřeků k přidržení tkaniva přímo v pletací tvarovací oblasti a z natahovacího válce,který je dutý a na svých koncích otevřený, který se umístí v horním jehelním válci s‘možností řízeného pohybu podél osy tak, aby konec natahovacího válce při skluzu byl v záběru s pleteným tvarovaným tkanivem, kde rozměry přidržovacích prostředků ________-3.dovolí přesun natahovacího válce přes přidržovací prostřed ky, jehož podstatou j q, ž e obsahuje ovládací prostředky k řízení posuvu natahovacího válce podél osy a regulační prostředky k nastavení velikosti síly působící na natahovací válec zpravidla ve směrů rovnoběžném s osou alespoň po dobu natahování pleteného tvarovaného tkaniva, λ— ..........
Jiným předmětem vynálezu je konstrukce stroje s natahovacím ústrojím, které by dovolovalo měnit natahovací sílu působící na pletivo po celou dobu jeho tvarování.
Dalším předmětem vynálezu je konstrukce stroje s natahovacím ústrojím, které dovoluje v každém okamžiku regulovat, natahovací sílu působící na pletené tkanivo po dobu současného tvarování.
Jiným předmětem vynálezu je konstrukce stroje s natahovacím ústrojím, v němž lze měnit natahovací sílu působící na pletivo podle předem stanoveného programu jako funkci typu pletení, typu příze a ostatních parametrů pletení při současném tvarování.
Další vlastnosti a přednosti vynálezu budou blíže popsány podrobněji v následujícím popise.
Přehled obrázků na výkresech
Preferované provedení stroje podle vynálezu bude dále vysvětleno se zřetelem k připojeným výkresům, kde:
Obr. 1 je pohled na schematický axiální řez strojem s natahovacím ústrojím podle vynálezu s natahovacím válcem v nečinné poloze, ,......... ......
Obr. 2 je pohledra schematický řez, podobný jako v Obr. 1, strojem podle.vynálezu, s natahovacím válcem v poloze při záběru s pleteným tkanivem za současného tvarování,
Obr. 3 je pohled v řezu jako v předchozích příkladech, strojem podlevynálezu, s natahovacím válcem znázorněným při natahování pletiva za současného .tvarování,
-4Obr. 4 je ve zvětšeném měřítku půdorysný pohled shora na stroj s částečným řezem jenom některými elementy stroje 2 důvodů větší zřetelnosti, '
Obr. 5 je schematický pohled v řezu podobný předchozím vyobrazením, stroje podle vynálezu, znázorňující různá.provedení prostředků pro regulaci velikosti síly 'působící na natahovací válec při pletení tkaniva za současného tvarování, s natahovacím válcem znázorněným v nečinné poloze.
»
Příklady provedení vynálezu
Pletací stroj podle vynálezu označený na výkresech obvykle vztahovou značkou _1 obsahuje dolní jehlový válec 2 a horní jehlový válec <3, které jsou navzájem souosé a mohou se otáčet kolem své společné svislé osy 4,.
Horní jehlový válec 2 js zejména uložen v nosné konstrukci _5 tak, že se může otáčet kolem osy £ pomocí hlavního ložiska Otáčivý pohyb horního jehlového válce 2 se dosáhne známým způsobem pomocí motoru, jenž není zobrazen vzhleden k zjednodušení, který se spojí s převodem 7 upevněným koaxiálně k hornímu jehlovému válci 2·
Dutý sací válec _8 uložený uvnitř horního jehlového válce 3 je s ním v pevném koaxiálním spojení otočném kolem osy £ a je svým horním otevřeným koncem spojen s dutinou 9_’, která se může podle potřeby spojit se sacím zařízením. Dolní konec dutého sacího válce ÍS, také otevřený, lícuje s dolním jehlovým válcem 2^ a umístí se přímo v pletací tvarovací oblasti 10.
Pletací stroj podle vynálezu opatřený natahovacím ústrojím obsahuje přidržovací prostředky tkaniva, které jsou výhodně tvořeny zásuvným článkem 11, známým způsobem kluzně uloženým v dolním jehelním válci 2 podél osy £, aby se vsunul’ dovnitř dolního konce dutého sacího válce 8 a tak zablokoval začáteční konec tkaniny, která se nasaje do dutiny sacího válce 8.
-5Ústrojí pro natahování pletiva také obsahuje natahovací válec 12, který je dutý a otevřený na svých axiálních koncích. Natahovací válec 12 je uspořádán souose uvnitř horního jehelného válce _3 kolem dutého sacího válce 8..
Natahovací válec 12 se může podle povelu pohybovat podél osy £ a svým dolním koncem vlivem skluzu podél osy 4. se může zasunout do pleteného a současně tvarovaného tkaniva 13. Přidržovací prostředky tvořené zásuvným článkem 11 mají rozměry, které dovolují pohyb natahovacího válce 12 kolem přidržovacích prostředků. Znamená to, že průměr zásuvného článku 11 je menší než vnitřní průměr, natahovacího válce 12, jenž volně klouzat dolů kolem zásuvného Článku 11.
Ústrojí pro natahování pletiva také obsahuje ovládací prostředky způsobující, že natahovací válec 12 se pohybuje podél osy 4^ a prostředky regulující velikost síly k ovládání natahovacího válce 12 ve směru zpravidla rovnoběžném s osou _4, nejméně podobu natahování pleteného tvarovaného pletiva tak, že lze podle požadavků řídit natahovací sílu působící na pletivo při natahování.
Uvnitř horního jehelního válce 3; zejména souose s ním existuje trubkové těleso 14 s přírubou připojenou pevně k hornímu jehelnímu válci 2» například pomocí pojistného kolíčku 15 zasahujícího do ozubeného převodu 7.
Přírubovíté trubkové těleso 14 je opatřeno na svém horním konci 2uby 16, které jsou v* záběru s axiálními— d-rá-ž-k-am-i~H--vytvořenými~uvnltř^áiciárniho^prá~š~€~ě truÍ3Í-~ cového unašeče 18 namontovaného koaxiálně na přírubovítétrubkové těleso 14.
Mezi trubicovým unášečem 18 a dutým sacím válcem _8 se vytvoří komora. 19, do jejíhož vnitřku se uloží natahovací válec 12,
-6-_
Trubicový unášeč 18 se může otáčet kolem osy _4 dvou ložisek 20 a 21, jež se zabudují do skříně 22 obklopující vrchní část horního jehelního válce 3 pevně spojeného s nosnou konstrukcí £ stroje.
Vlivem spojení vytvořenému mezi zuby 16 a drážkami 17 otáčí se trubicový unášeč 18 pevně spojený s přírubovitým trubkovým tělesem 14 a taky s horním jehelním válcem ,3·
Natahovací válec 12 se opatří na svém horním konci přírubou 23 s radiálně vyčnívajícím zubem 24 pro každou z axiálních drážek 17 trubicového unášeče 18.
Zuby příruby 23 vklouznou mezi.axiální drážky 17 unášeče ložiska 25 uspořádaného koaxiálně.na natahovacím.válci; ·..
12. Ložisko 25 připojí natahovací válec 12 k posuvné části 26 kluzně uložené uvnitř svislých.vedení 27 vytvořených v bloku, který je podélně upevněn ke skříni 22.
.Posuvná část 26 se připojí k vedením 27 pomocí párů ložisek. 28.,
Tímto způsobem /se otáčí natahovací válec 12 pevně spojený s horním jehelním válcem 2 kolem, osy 4.. a je také spojen s posuvnou částí 26, která se však může pohybovat jen rovnoběžně s osou 4.
Prostředky pro ovládání natahovacího válce 12 podél osy jí s výhodou tvoří dvoučinný kapalinou ovládaný válec 30 opřený o skříň 22 nebo o nosnou konstrukci stroje tak, že jeho osa je rovnoběžná s osou 4.
Patka 31a pístu 31 spojuje kapalinou ovládaný válec 30 se smykadlem 26 tak, že se přivádí jedním z napájecích průchodů 32 a 33 přetlaková kapalina do válce 30, zatímco druhým z průchodů se odvádí, přičemž smykadlo 26 se posouvá podélně ve vedeních 27, čímž uvádí natahovací válec 12 současně ve stejný translační pohyb podél osy 4.
Prostředky regulující velikost síly působící na natahovací válec 1-2 ve směru rovnoběžném s osou 4 výhodně tvoří ventil 40 regulující napájecí tlak kapaliny ve válci 30. Regulační ventil se umístí do napájecí trubky připojené k průchodu 32, kterým se přivádí pod tlakem kapalina způsobující pokles natahovacího válce 12.
Druhý průchod 33 se spojí druhým potrubím 42 s , .-uzavíracím šoupátkem 43 uspořádaným v potrubích 41 a 42, které selektivně spojí potrubí 41 s vedením 41 kapaliny, zatímco druhé potrubí 42 je spojeno s výpustí nebo naopak, čímž se způsobuje klesání a zvedání natahovacího válce 12.
Regulační prostředky také obsahují pomocnou napájecí trubku. 45 spojenou pomocí'selekčního ventilu’ s napájecí trubkou 41 ve směru k regulačnímu, ventilu 40, kterým proud protéká do kapalinou ovládaného ventilu í· 30. Selekční ventil 46 spojuje pomocnou napájecí trubku . 45 s přívodní trubkou 41, když tlak v pomocné napájecí trubce 45 přesáhne tlak v přívodní trubce 41 směrem před selekčním ventilem £6. Pomocná napájecí trubka . : je spojena s vedením pro přiváděni přetlakové kapaliny · .47 do šoupátkového ventilu 48, který může pomocnou napájecí trubku 45 spojit s přetlakovým vedením 47 nebo jej odpojit.
Do napájecího vedení 41 zařazená tlaková čidla tvoří po proudu selekční ventil 46 a regulační ventil 40, načež proud vteče do kapalinou ovládaného válce 30, například tlakového měniče 49.
Natahovací„ústrojí také obsahuje zařízení pro stanovení směru pohybu natahovacího válce 12 podél osy 4. ; .... —- -^Za'ří'2éhl pro stanovení směru pohybu je výhodně tvořeno dvěma kladkami 51 a 52, jejichž vodorovné osy jsou uspořádány v jedné svislé rovině. Obě kladky 51 a 52 jsou navzájem spojeny ozubeným pásem 53 upevněným’ podél smykadla 26 tak, že posouvání natahovacího válce 12 způsobuje translační pohyb ozubeného válce 53. Pouzdro obsahující pás 53 muže být výhodně z průhledného materiálu. Na pás lze umístit ukazatel 55, který vyčnívá proti řadě drážek 56 vytvořených na pouzdru, což umožňuje obsluze viditelně sledovat pohyb natahovacího válce 12.
Zařízení pro stanovení směru pohybu natahovacího válce 12 může být také elektronické, například kódovací přístroj 57, jehož osa se spojí s jednou z kladek 51 nebo 52 jak znázorněno u kladky 52.
Zařízení pro stanovení směru pohybů k horní a k dolní mezní poloze natahovacího válce 12 jsou rovněž uspořádána na skříni 22 a s výhodou jsou tvořena dvěma kapacitními čidly 71 a 72.
Natahovací válec 12 působí na tvarované, pletivo silou, kterou je možno regulovat ručně, například prostřednictvím zařízení představujícího předběžně nastavenou žádanou sílu a. zařízením představu jícím.sílu .nataho.--.·' vacího válce 12 působící, na pletivo, které se připojí k tlakovému',měniči.. 49. pro sledování, přiváděného.?tlaku-.kapa-... linou ovládaného válce 30, po dobu klesání natahovacího válce 12 a také pro sledování síly skutečně působící na pletené tkanivo za současného tvarování.
Obsluha může manuelně nastavit regulační ventil 40 tak, aby se zvýšil nebo snížil přívodní tlak do kapalinou ovládaného válce 30, zatímco tento válec způsobí klesání natahovacího válce 12, přičemž skutečně vyvinutá síla tímto válcem odpovídá předem nastavené síle.
Regulaci síly k natahování pletiva lze také plně automatizovat pomocí elektronického monitorovacího a řídícího článku £0, který například tvoří programovatelný mikroprocesor, jehož vstup je spojen s tlakovým měničem 49, kódovacím přístrojem 57 a omezovacími čidly 71 a 72.
I f IV
-9Monitorovací a řídící Článek 60 ovládá posuvný ventil 43 a ěoupátkový ventil 48 podle předem nastaveného programu.
Jestliže se uskuteční úplná automatizace nastavení natahovací síly, lze přijmout návrh napájení znázorněný v Obr. 5 pro kapalinou ovládaný válec 30. Jak patrno z tohoto návrhu, napájecí průchod 32 kapalinou ovládaného válce 30 se připojí k poměrnému ventilu 80, který je řízen monitorovacím a řídícím článkem 60. Pomocí poměrného ventilu 80 je monitorovací a řídící článek 60 schopen měnit přívodní tlak ve válci 30, který ovládá klesání natahovací ho válce 12 podle předem nastaveného programu.
Podle návrhu znázorněného v Obr. 5 není třeba žádného manuelního zásahu ze strany obsluhy, jelikož monitorovací a řídící článek 60 může nezávisle regulovat činnost kapalinou ovládaného válce 30 zvyšováním síly po dobu natahovaní a tvarování pleteného tkaniva jakož i propojením napájecí trubky 41 přímo s přívodem 47 tlakové kapaliny podle požadavku.
Činnost stroje s natahovacím ústrojím pleteného tkaniva podle vynálezu je jak následuje.
Obr. 1 znázorňuje zejména natahovací válec 12 v nečinnosti při maximálně zvednuté poloze, která se snímá kapacitním čidlem 71 v úrovni ložiska 24. Natahovací válec 12 se udržuje ve zvednuté poloze přívodem tlakové kapaliny k prvnímu průchodu 22» zatímco druhý průchod 32 se spojí s vypouštěním jak znázorňuje poloha posuvného ventilu 43 v Obr. 1.
Přímo po začínajícím tvarování pleteného tkaniva se nasaje jeho počáteční část do dutiny sacího válce 2 a zvedne se zásuvný článek 11 tak, aby zachytil počáteční konec pleteného a současně tvarovaného tkaniva při kooperaci s dolním koncem dutého sacího válce 8. Monitorovací a řídící článek 60, který ovládá provoz celého stroje
-10přepojí polohu posuvného ventilu 43, přičemž spojí druhý průchod 33 na vyprázdnění a první průchod 32 spojí s vedením 44 jak znázorňuje zejména Obr. 2.
Tímto způsobem kapalinou ovládaný válec 30 stahuje dolů natahovací válec 12 silou závislou od nastavení regulačního ventilu 40.
Při dalším natahování pletiva pokles natahovacího válce 12 a následkem toho'délka tvarovaného pletiva se sleduje pozorováním nebo pomocí ukazatele 55 jak již bylo popsáno.
Kdykoli se natahovací síla dále zvětšuje, podle požadavku, spojí se přívodní vedení 47 s druhým průchodem 32, bu3 pomocí manuelního zásahu, s provedením ústrojí ..... znázorněného v Obr. 1 až 4, nebo za úplné automatizace činností monitorovacího a řídícího článku 60 prostřednictvím poměrného ventilu 80.
Je třeba poznamenat, že ústrojí natahující pletivo podle vynálezu, kromě toho, že reguluje natahovací sílu podle požadavků, také dovoluje nastavení skutečné délky vytvořeného pleteného výrobku. K monitorovacímu a řídícímu článku 60 lze připojit také mechanismus pro nastavení nepropustnosti pletiva, což je samo o sobě známo, avšak není znázorněno z důvodů jednoduchosti. Nepropustnost pletiva lze tedy měnit, jestliže se mění délka výrobku se zřetelem k předběžnému nastavení délky.
Na konec zpracování výrobku se vysune ze záběru zásuvný článek 11 z dolního konce dutého sacího válce 8_ tak, že výrobek se vtáhne dovnitř dutého sacího válce fi a vyjme,se ze stroje, zatímco se.-Znov_u_obrátí—přívQd-do— kapalinou ovládaného válce 30, což má za následek zvednutí natahovacího válce 12, jenž se vrátí do nečinné polohy
-11Jakmile kapacitní čidlo 71 zjistí, že_natahovací válec 12 se vrátil do nečinné polohy, cyklus znovu pokračuje jak již bylo popsáno.
Je třeba poznamenat, že druhé kapacitní čidlo 72 nemusí se vyskytovat v úrovni ložiska 24, mebot přívod do kapalinou ovládaného válce 30 se může převrátit dříve než natahovací válec 12 dosáhne své maximální dolení po-, lohy vlivem, přímého účinku monitorovacího a řídícího článku 60.
Praxí bylo zjištěno, že stroj s natahovacím ústrojím pleteného tkaniva zcela splňuje plánovaný cíl, proto·“ že umožňuje, velmi jednoduchým rychlým způsobem a s vysokou přesností, měnit natahovací sílu, které se vystavuje tkanina při' pletení.
Jinou výhodou stroje s natahovacím ústrojím podle vynálezu je, že umožňuje zvětšování natahovací síly po dobu tvarování pleteného výrobku.
Další výhoda vynálezu spočívá v tom, že dovoluje řídit, skutečnou délku tvarovaného výrobku.
Stroj takto zkonstruovaný poskytuje možnost četných modifikací a obměn, které spadají do oblasti návrhu podle vynálezu, přičemž další drobné úpravy lze nahradit . jinými technickými ekvivalentními články.
V praxi použité materiály jakož i rozměry mohou být podle jakýchkoli požadavků a dosavadního stavu techniky.
JUDr. Petr KALENSKÝ advokát * .s *
KANCELA&
' ť'·’(-*·> A ?ARTNSfií
Jílkovi ;
ί-' .·.Ω ! ’-í 3 7ΊΛ

Claims (18)

1. Dvouválcový kr-uhový· pletací stroj pro ^ýrobu j ponožek, punčoch a podobného výrobku s ústrojím pro 'í‘3 i natahování pletiva, které obsahuje dolní jehelní válec a horní jehelní válec ve vzájemně souosém uspořádání otáčivém kolem jejich vlastní osy, přičemž uvnitř jehelních , - · - ·*' ' -····,·,., ____....... .
- váíču se umístí natahovací ústrojí pro tvarování pleteného tkaniva, které se skládá z přidržovacích prostředků k přidržení tkaniva přímo v pletací tvarovací oblasti a z natahovacího válce, který je dutý a na svých koncích otevřený, který se umístí v horním jehelním válci s možností řízeného pohybu podél osy tak, aby konec natahovacího válce při skluzu byl v záběru s pleteným tkanivem, kde i- >
rozměry přidržovacích prostředků dovolují přesun natahovacího válce přes přidržovací prostředky, vyznačený tím, že obsahuje ovládací prostředky k řízení posuvu natahovacího válce podél osy a regulační prostředky pro nastavení velikosti síly, kterou ovládací prostředky pů- ' '5 sobí na natahovací válec ve směru zpravidla rovnoběžném ; * ‘S s osou, alespoň při natahování pleteného a současně tvarovaného výrobku.
c
2. Pletací stroj podle nároku 1, vyznačený t í m, ž e ovládací prostředky tvoří válec ovládaný kapalinou a regulační prostředky tvoří mechanismus pro nastavení přiváděného tlaku do válce ovládaného kapa-, linou.
_
3 ♦. Pletací S-tro-j—pod 1 e_nároku—L,—v—y—z—n—a—č-ený tím, že v horním jehelním válci se uvnitř souose upevní dutý sací válec s otevřeným dolním koncem líců-13jící přímo s pletací tvarovací oblastí, přičemž horní konec se připojí k sacím prostředkům.
4. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyzná čen ý t í m, ž e natahovací válec se uspořádá.souose kolem dutého sacího válce s rotací kolem pevné osy horního jehelního válce.
5. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, v y. z n a č e n ý t í ra, ž e obsahuje přírubovíté trubkové těleso upevněné uvnitř souose k hornímu jehelnímu válci, v jehož plášti je nejméně jedna axiální drážka, přičemž natahovací válec se opatří v úrovni svého horního konce přírubou o nejméně jednom zubu, zasunutelném do drážky a spojenou se-smykadlem posuvným paralelně s osou nosné konstrukce stroje, na níž se namontuje kapalinou ovládaný válec, jehož píst se opatří patkou k ovládání smykadla.
6. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že příruba se opatří větším počtem zubů, z nichž každý se zasouvá do drážky vytvořené v plášti trubicového nosného tělesa, přičemž zuby jsou rozděleny kolem osy natahovacího válce a spojeny se smykadlem pomocí vložených ložisek uspořádaných souose s natahovacím pláštěm.
7. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že obsahuje prostředky pro sledování zdvihu natahovacího vál ce do horní mezní polohy a dolní mezní polohy při pohybu podél osy.
8. Pletací stroj podle jednoho nebo více před-14cházejících nároků, vyznačený tím, že obsahuje prostředky k sledování pohybu natahovacího válce podél osy.
9. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že prostředky k sledování pohybu natahovacího válce obsahují dvě kladky s vodorovně uspořádanými osami, jež leží v jedné svislé rovině, kde obě, kladky jsou otočně uloženy kolem svých os v nosné struktuře stroje a jsou navzájem, spojeny pásem, a ukazatel, který je připojen k jedné ze dvou kladek pomocí její osy.
10. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že regulační prostředky obsahují ventil k regulaci tlaku přiváděné kapaliny do válce ovládaného kapalinou, na jehož přiváděcím průchodu je umístěn tento ventil regulu-. jící klesání natahovacího válce.
11. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároku, vyznačený tím, že regulační prostředky obsahují porocný napájecí průchod, do něhož se přivádí kapalina o tlaku vyšším než je tlak, na který je nastaven regulační ventil, přičemž pomocný napájecí průchod ovladatelně připojený před napájecí průchod regulačního ventilu zvyšuje natahování pleteného a současně tvarovaného tkaniva..
12. Plétací stroj podle jednoho nebo.více před-.....
cházejících nároků, vyznačený tím, že obsahuje prostředky ke sledování tlaku kapaliny přiváděné do válce ovládaného kapalinou při klesání natahovacího válce.
1513. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že obsahuje monitorovací a řídící článek pro elektronické monitorování a řízení ovládacích prostředků.
14. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že monitorovací a řídící článek je tvořen elektronickým mikroprocesorem.
15. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že prostředky pro sledování pohybu natahovacího válce jsou spojeny se vstupem monitorovacího a řídícího článku.
16. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že monitorovací a řídící článek je spojen s prostředky pro sledování mezní polohy zdvihu natahovacího válce.
17. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že vstup monitorovacího a řídícího článku je připojen k prostředkům pro sledování tlaku kapaliny přiváděné do válce ovládaného kapalinou.
18. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že obsahuje monitorovací a řídící článek spojeny.s ventilem pro spojení pomocného napájecího průchodu s napájecím průchodem válce ovládaného kapalinou.
-1619. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že monitorovací a řídící článek je spojen s mechanismem pro seřízení hustoty současně tvarovaného a pleteného tkaniva, který mění nastavenou hustotu pleteného a současně tvarovaného výrobku v závislosti od funkce sledovaného zdvihu klesajícího natahovacího válce, jenž odpovídá celkové ‘délce výrobku. ...... '
20. Pletací stroj podle jednoho nebo více předcházejících nároků, vyznačený tím, že regulační prostředky obsahují poměrný tlakový regulační ventil umístěný u přívodního průchodu válce ovládaného kapalinou, který řídí klesání natahovacího’válce, přičemž poměrný ventil ovládá monitorovací a řídící článek.
JUDr. Petr KAtENSKT
CZ96398A 1995-02-17 1996-02-09 Double-cylinder circular knitting machine for producing socks, stockings and the like articles with a netting stretching mechanism CZ39896A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
ITMI950296A IT1273934B (it) 1995-02-17 1995-02-17 Macchina circolare per maglieria o calzetteria a doppio cilindro con dispositivo di tiraggio del tessuto a maglia

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ39896A3 true CZ39896A3 (en) 1996-09-11

Family

ID=11370584

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ96398A CZ39896A3 (en) 1995-02-17 1996-02-09 Double-cylinder circular knitting machine for producing socks, stockings and the like articles with a netting stretching mechanism

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP0727516A1 (cs)
JP (1) JPH08246301A (cs)
CZ (1) CZ39896A3 (cs)
IT (1) IT1273934B (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ITMI20111686A1 (it) * 2011-09-19 2013-03-20 Lonati Spa Macchina circolare per maglieria o per calzetteria a doppio cilindro con dispositivo di tiraggio del manufatto a maglia.
CN103132226B (zh) * 2013-03-15 2014-06-04 厦门纬天机械有限公司 针织机卷布机构改进装置
CN110512347B (zh) * 2019-04-10 2020-12-22 浙江叶晓机械科技有限公司 一种双针筒织机编织方法
USD961627S1 (en) * 2019-06-17 2022-08-23 Santoni S.P.A. Textile machine
CN114381854B (zh) * 2020-10-19 2024-04-16 浙江博睿智能科技有限公司 一种针对管状织物的撸动装置和撸动方法

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1228022B (de) * 1963-10-22 1966-11-03 Kurt Roessler Vorrichtung zum Abziehen und Wenden von Struempfen, Socken oder anderen schlauch-foermigen Strickteilen an Einzylinder- oder Doppelzylinder-Rundstrickmaschinen
US3797280A (en) * 1972-04-24 1974-03-19 F Lonati Stretcher device for articles under manufacture on double cylinder circular knitting machines
IT1250423B (it) * 1991-05-31 1995-04-07 Lonati Srl Macchina circolare per maglieria o calzetteria a doppio cilindro con dispositivo di tiraggio del tessuto a maglia

Also Published As

Publication number Publication date
ITMI950296A1 (it) 1996-08-17
JPH08246301A (ja) 1996-09-24
EP0727516A1 (en) 1996-08-21
IT1273934B (it) 1997-07-11
ITMI950296A0 (it) 1995-02-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0840545B1 (en) Variable chamber round baler having a bale core formation chamber with a variable geometry
US5087140A (en) Festooning machine for cloth strips
CZ39896A3 (en) Double-cylinder circular knitting machine for producing socks, stockings and the like articles with a netting stretching mechanism
US7984682B2 (en) Multiple needle sewing machine and method for sewing large-area sewing material
DE19500189B4 (de) Verfahren zur Anpressung eines Tastorgans an einen Faserverband in einer Bandführung und Vorrichtung zu deren Erzeugung
GB2092186A (en) Method of terminating thread winding on ring spinning or ring doubling machines and ring spinning or ring doubling machine for performing this method
CN102071544A (zh) 传送装置及包含所述装置的缝纫机
CS160592A3 (en) Double-cylinder circular knitting machine
CZ282018B6 (cs) Zařízení pro pneumatické napínání a obracení vyráběných hadicových úpletů
KR19990023258A (ko) 직기의 실 이송 장치 및 벨트 인장 장치
KR102161941B1 (ko) 연사기
US5284033A (en) Single-cylinder circular knitting machine with anti-twist device, in particular for manufacturing socks and stockings
CS216182B2 (en) Facility for pulling off the knitting in the double-cylinder circular knitting machine
DE2205366A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Steuern der Vorschubgeschwindigkeit einer Verpackungsmaterialbahn auf einer Verarbeitungsstraße, insbesondere in einer Zigarettenverpackungsmaschine
ITMI980205A1 (it) Dispositivo su uno stiratoio per nastri di fibre tessili con caricamento dei cilindri superiori del meccanismo di stiro
EP2947042B1 (en) Lifting device for a tyred wheel or a tyre
CN110540104A (zh) 用于将卷筒挤压到卷绕辊上的方法和牵拉设备
ITMI942261A1 (it) Allargatore migliorato in calandre per tessuti di maglia tubolari
KR20000023734A (ko) 트랙터 및 농업용 기계의 위치와 가해진 힘을 고려하여 제어가능한 유압식 호이스트 및 이러한 호이스트용 디스트리뷰터
CS888586A2 (en) Drawing-off device for textile machine&#39;s lattice apron
CN108842240B (zh) 一种用于化纤丝的加弹设备
ITMI20010241A1 (it) Dispositivo di azionamento degli aghi macchine per maglieria calzetteria o simili
CN110528139B (zh) 加弹设备中的网络机构
GB1591567A (en) Hydraulic devicefor producing to- and-fro movement and a machine for stretching and squeezing skins incorporating such a device
CN213389215U (zh) 一种环形织物缝纫设备