CZ376496A3 - Apparatus for maintaining standard cast grates of separation partition existing frames inside drum ball mills - Google Patents

Apparatus for maintaining standard cast grates of separation partition existing frames inside drum ball mills Download PDF

Info

Publication number
CZ376496A3
CZ376496A3 CZ963764A CZ376496A CZ376496A3 CZ 376496 A3 CZ376496 A3 CZ 376496A3 CZ 963764 A CZ963764 A CZ 963764A CZ 376496 A CZ376496 A CZ 376496A CZ 376496 A3 CZ376496 A3 CZ 376496A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
frame
grates
partition wall
mill
partition
Prior art date
Application number
CZ963764A
Other languages
English (en)
Inventor
Albert Schenk
Ghislaine Bekaert
Thierry Hermans
Original Assignee
Slegten Sa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Slegten Sa filed Critical Slegten Sa
Publication of CZ376496A3 publication Critical patent/CZ376496A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B02CRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING; PREPARATORY TREATMENT OF GRAIN FOR MILLING
    • B02CCRUSHING, PULVERISING, OR DISINTEGRATING IN GENERAL; MILLING GRAIN
    • B02C17/00Disintegrating by tumbling mills, i.e. mills having a container charged with the material to be disintegrated with or without special disintegrating members such as pebbles or balls
    • B02C17/04Disintegrating by tumbling mills, i.e. mills having a container charged with the material to be disintegrated with or without special disintegrating members such as pebbles or balls with unperforated container
    • B02C17/06Disintegrating by tumbling mills, i.e. mills having a container charged with the material to be disintegrated with or without special disintegrating members such as pebbles or balls with unperforated container with several compartments

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Crushing And Grinding (AREA)
  • Preparation Of Clay, And Manufacture Of Mixtures Containing Clay Or Cement (AREA)
  • Crushing And Pulverization Processes (AREA)
  • Combined Means For Separation Of Solids (AREA)
  • Sealing Battery Cases Or Jackets (AREA)
  • Treatment Of Steel In Its Molten State (AREA)
  • Working Measures On Existing Buildindgs (AREA)
  • Devices Affording Protection Of Roads Or Walls For Sound Insulation (AREA)
  • Excavating Of Shafts Or Tunnels (AREA)

Description

(57) Anotace:
Zařízení sestává z desky (16) opatřené otvory, která je připevněna k rámu (1, 3) rozdělovači přepážky a která je uložena kolmo ve vztahu k ose mlýna, kdy deska opatřená otvory má kotevní díry (23) pro připevnění roštů (26, 28) nebo zadních desek, přičemž díry (23) jsou pro daný průměr vždy stejně rozmístěny, aby pro daný průměr byly vždy použity stejné rošty (26, 28) bez ohledu na tvar rámu rozdělovači přepážky.
x
* 10623
Zařízení pro udržování standardních li
tálících rámů rozdělovačích přepážek v kulových bubnových mlýnech
Oblast vynálezu
Přihlašovaný vynález se týká kontinuálních bubnových mlýnů s mlecími koulemi nebo podobnými mlecími tělesy.
Tyto bubnové mlýny pracují buď v suchém procesu nebo v mokrém procesu a jsou používány například při mletí cementu.
Předmět přihlašovaného vynálezu se především týká zařízení pro udržování roštů z lité oceli na existujících rámech rozdělovačích přepážek.
Dosavadní stav techniky
V kontinuálních kulových bubnových mlýnech plní rozdělovači přepážky jeden z následujících cílů - buď oddělují dvě komory mlýna udržováním dávky koulí v horní komoře, přičemž umožňují průchod materiálu a vzduchu provětrávání z horní komory do dolní komory nebo vytvářejí volný prostor mezi dávkou koulí mlecí komory a výstupním výklopním prostorem, což je prostor, kterým může umletý materiál a vzduch projít tak, aby se dostal do výstupního výklopu a následně ven z bubnového mlýna.
Výstupní rozdělovači přepážka rovněž chrání spodek výstupu před opotřebováním a nárazy způsobovanými pohybem materiálu a mlecích koulí.
Pro konstrukční řešení rozdělovači přepážky je typické použití rámu, který udržuje rošty a podle možnosti i zadní desky.
Struktura rámu je vyrobena z lité oceli nebo mechanicky spojované a/nebo svařované válcované oceli, je uložena kolmo k ose mlýna a v případě výstupní rozdělovači přepážky spočívá na výstupním dně mlýna. K této struktuře jsou přivařeny vyhazovače v podobě radiálních lopatek. Při otáčení mlýna vyhazují materiál, který se nachází v dolní části volného prostoru. Vyhazovaný materiál následně padá na vyprazdňovací kužel nebo jakoukoli jinou mechanickou konstrukci, která má schopnost nasměrovat řečený materiál buď do další komory mlýna nebo do výklopu mlýna, z něhož je materiál odváděn mimo mlýn. Tyto vyhazovači lopatky přispívají k udržování roštů a v případě prostřední rozdělovači přepážky přispívají k udržování zadních desek.
Rám je připevněn šroubovými spoji k pancéřovému plášti bubnového mlýna.
Rošty spočívají na rámu a jsou k němu připevněny šrouby. Patent FR-A-2 345 213 (Polysius AG) používá například takový systém - dva nesené kotouče jsou součástmi rámu, jak napovídá označení nesené. Rošty (ve francouzském originále plagues a fente, český překlad štěrbinové desky) a zadní desky jsou přímo připevněny k řečeným kotoučům.
V patentu WO-A-94 09906 (Slegten a spol.) jsou rošty obdobně přímo připevněny k rámu (k rámovým součástem).
Utahování obvodových okruhů roštů se provádí vždy bez problémů, protože je udržován přístup ke šroubům skrze střed rozdělovači přepážky. Jestliže střed rozdělovači přepážky zůstává otevřen, je utahování středového okruhu roštů rovněž snadné, neboť přístup k maticím šroubů je zachován až do instalování vyprazdňovacího kuželu, což může být uděláno později. Jestliže je střed rozdělovači přepážky uzavřen, musí být, na rozdíl od předchozího případu, středový okruh roštů připevněn průchozími šrouby. Toto je jediný způsob snadného utahování šroubů, který umožňuje provádět tuto činnost současně nahoře i dole. V případě výstupních rozdělovačích přepážek bývá častým řešením použití průchozích šroubů, které jsou vedeny z horní komory až na vnější stranu výstupního dna.
Problém nepřístupnosti matic šroubů je častý. Například v případě spodku výstupu je vyžadováno použití průchozích šroubů, což je nákladné řešení.
Další možnost je nabídnuta v patentu EP-A-0 380 952 (CHR Pfeiffer Maschinenfabrik GMBH). Matice šroubu je blokována šestihranným otvorem, jak je předvedeno na obr. 3 a obr. 4 řečeného patentu.
Rošty jsou umístěny nahoře - jako odkaz je vzat směr průchodu materiálu. Tyto rošty mají otvory, které jsou nazývány štěrbinami, aby byl umožněn průchod mletého materiálu a vzduchu, pokud se tam vyskytuje, buď z jedné komory do druhé nebo do odváděčího systému mimo mlýn.
V zájmu zdůraznění účelu prosévání je vyvinuto řešení zahrnující použití zdvojené sítě, což je popsáno v patentu FR-A-2 122 251 (F.L.Smidth a spol.). První, tlustší síto zabraňuje unikání koulí z horní komory, zatímco druhé, tenčí síto, které má menší otvory, prosévá materiál. Toto druhé síto může být vyrobeno z běžně dostupného, perforovaného ocelového plechu, protože není zasahováno mlecími prostředky.
Na dolní straně rozdělovači přepážky mohou být instalovány buď rošty nebo zadní desky. Zadní desky jsou plné, což znamená, že nemají štěrbiny. Střed přepažovací desky je otevřen v zájmu umožnění průchodu materiálu a případného vzduchu.
V případě výstupní diafragmy je dolní strana tvořena výstupním dnem mlýna. Na této straně nejsou ani rošty, ani zadní desky. Materiál odchází rovněž středem přepážky.
Zmiňované rošty a zadní desky musí být vyrobeny ze slitiny, která je vysoce odolná proti opotřebení a nárazům. Jsou to proto nejvíce opotřebovávané součásti, které musí být pravidelně vyměňovány.
Rám nemusí být vyměňován tak často. Rám prostřední rozdělovači přepážky, který je obvykle umístěn ve třetině středové osy mlýna, je vystaven vlivům mechanických tlaků, které vyvolávají nutnost jeho výměny, avšak ne v tak častých intervalech, jako je tomu v případě roštů. Rám výstupní rozdělovači přepážky je prakticky součástí pláště mlýna nebo výstupního dna mlýna. V tomto místě už mechanické tlaky téměř neexistují. Proto tento rám výstupní rozdělovači přepážky nemusí být ve většině případů renovován. Je důležité mít na mysli, že rámy rodělovacích přepážek nejsou standartizoványKaždý výrobce mlýnů tohoto typu si vytváří své vlastní normy. Pro stejné průměry mlýnů existuje značný počet rozdílných rámů rozdělovačích přepážek.
Pokud jde o rošty, dosavadní stav techniky v této oblasti techniky nabízí následující alternativy = (1) rošty z válcované oceli a (2) rošty z lité oceli.
Rošty z válcované oceli nabízejí výhodu provádění úprav, jež nevyžadují vysoké náklady, zatímco jejich slabým místem je odolnost proti opotřebování. Pláty jsou řezány plamenem a díry jsou vrtány strojově. V důsledku toho může být tvar dílů i způsob jejich dělení do několika řad snadno přizpůsoben tvaru rámu.
Z hlediska opotřebení však rošty z válcované oceli mají řadu nevýhod. Cl) Výběr slitin, které mohou být řezány plamenem a strojově obráběny je poměrně malý a je určován výrobci oceli. Precizní přizpůsobení slitiny pro každý případ není možné. ¢2) Tvrdost dílů není jednotná: povrch je tvrdší a nabízí větší odolnost proti opotřebování, než je tomu v případě jádra roštu. Rychlost , při níž se díl opotřebovává, závisí na vystavení účinkům opotřebovávacích vlivů a zvětšení tlouštky není přímo úměrné prodloužení jeho životnosti. Příčina, proč se tvrdost mění, je následující: řezání dílu plamenem neumožňuje přidání dalších příměsí, jako je chrom, vanad nebo molybden, protože jsou nehořlavé. Tyto díly mají nedostatek chromkarbonů. V důsledku toho jsou díly citlivé na prudké ochlazování. Protože se jádro takového dílu ochlazuje pomalu, mění se struktura slitiny v takovém místě znovu na úkor tvrdosti- (3) Navíc tepelná úprava obsahuje pouze prudké ochlazování. (4) Protože jsou pláty určené pro výrobu dílů není v některých místech možné přidat zvláštní proti opotřebování, ale ploché, tloušťku.
Lité rošty jsou vysoce odolné jejich úprava je nákladná. Slévárenské formování je drahé a ekonomicky ospravedlnitelný je pouze takový postup, při němž je vyroben větší počet dílů. V současném stavu techniky v této oblasti vzniká potřeba sestavit v každém jednotlivém případě nové formy, což je vynuceno existencí různých tvarů rámů rozdělovačích přepážek. Proto je cena litých roštů podstatně vyšší.
hlediska opotřebování nabízejí lité rošty významné výhody. Cl) V každém případě mohou být slitiny upraveny při nízkých nákladech. C2) Totéž platí i pro tepelné úpravy. Slitiny chrómu umožňují provádět několik prudkých ochlazení a ohřátí, což zdokonaluje jejich tvrdost a odolnost proti nárazům. C3) Postup výroby umožňuje dosažení jednotné tvrdosti - tvrdost povrchu i tvrdost jádra je stejná. Lité slitiny umožňují použití přísad jako chrom, vanad nebo molybden, které tvoří chromkarbony. Ty jsou velmi tvrdé a tuto vlastnost si udržují i při nízké teplotě, což znamená, že i při nízké teplotě jsou beze změn. V důsledku toho chromkarbony nemění svou strukturu ani tehdy, když prudké ochlazení nesníží teplotu jádra natolik jako teplotu povrchu a když v souladu s tím ochlazování jádra trvá delší dobu. Každé zvětšení tloušťky dílu prodlouží přímo úměrně jeho životnost. C4) Samotný postup lití snadno umožňuje přidávání zvláštní tloušťky na některých částech dílů, které bývají jako první opotřebovávány. Pokud takové úpravy dílů vydrží, pak významně snižují tření mezi mlecími tělesy a materiálem a povrchem litých dílů. Životnost takových dílů je významně prodloužena.
V případě mletí lité rošty zpravidla válcované oceli.
Někdy však existuje i další problém. Rámy od některých výrobců rozdělovačích přepážek mají malý počet lopatek, a tím i udržovacích prostředků pro upevnění roštů. V těchto případech můsí mít rošty velkou plochu povrchu. Aby vydržely účinek torzních tlaků, musí mít tyto rošty poměrně značnou tloušťku. Tato skutečnost vylučuje možnost použití roštů z válcované oceli, protože pláty s velkou tloušťkou jsou velmi drahé.
Lité rošty jsou jediným řešením navzdory zmiňovanému problému vysokých nákladů na sestavování slévárenských forem. Navíc torzní tlaky vynucují udržování minimální tloušťky. Rošty musí být vyměněny i přes skutečnost, že stále existují jako díl s poměrně velkým množstvím oceli.
cementových slínků bez přísad vydrží o 50% provozní doby déle než rošty z
Podstata vynálezu
Přihlašovaný vynález si klade za cíl vytvořit zařízení pro připevnění roštů nebo bočních desek k rámu rozdělovačích přepážek kulového bubnového mlýna, kdy řečené zařízení má podobu nosné desky, která je vyrobena takovým způsobem, aby v podmínkách daného průměru mohly být stejné rošty nebo boční desky použity na všech druzích rámů, jež tento průměr.
Toto umožňuje použití stejných roštů vnějších rozdělovačích přepážkách.
V souvislosti s tím mohou být vynaloženy pevně stanovené náklady na značný počet provedení. Vzhledem k požadavkům postupu mletí existuje jediný rozdíl mezi prostředními a vnějšími rozdělovacími přepážkami, kterým je velikost štěrbin. Velikosti štěrbin však mohou být modifikovány tím, že jsou použita různá jádra. Tato jádra mohou být snadno přizpůsobena stejnému uspořádání štěrbin, a proto takové uspořádání štěrbin nemusí být měněno.
Takto vzniká výhodná kombinace litých a válcovaných roštů, které doposud byly v rozporu, výsledkem čehož jsou výhodné výrobní náklady a nej lepší možná odolnost proti opotřebování.
Zařízení rovněž umožňuje upevňování roštů s běžnou tloušťkou na rámech, které obsahují malý počet lopatek.
V takovém případě může být tloušťka nosné desky podle
3sou určeny pro na prostředních a aby byla schopna snášet tím mohou být instalovány tohoto vynálezu vypočítána tak, torzní tlaky. V souvislosti s standartní lité rošty, které mohou být ponechány ve mlýně až do maximální míry opotřebování jejich tloušťky. Tím nedojde k vyhození oceli do odpadu. Běžně vyráběné rošty jsou ovšem menší, a proto jsou odolnější proti torzním tlakům jako pravidlo může být řečeno, že, je-li největší rozměr roštu zmenšen o koeficient přímě úměrnosti 2, může být tloušťka zmenšena o koeficient přímé úměrnosti 4.
Je výhodné, že zařízení nevyžaduje žádnou změnu na původním rámu, na kterém je umístěno.
použity pro šrouby, které desky k rámu. Skutečnost,
Přídavný systém řeší problém utahování šroubů tehdy, když se matice šroubů sloužící pro udržování roštů stanou nedosažitelnými z důvodu instalování řečených roštů. Řečená matice je umístěna mezi rámem a vnějším spodkem mlýna. Řečený přídavný systém může být použit tehdy, když je matice nedosažitelná nebo přístup k ní je obtížný.
Nyní budou popsány hlavní charakteristické znaky tohoto vynálezu.
Přihlašovaný vynález se týká zařízení, které je nazváno nosná deska a které je instalováno mezi opotřebovávanými díly rozdělovači přepážky kulového bubnového mlýna, jimiž jsou rošty nebo zadní desky, a rámem téže rozdělovači přepážky a které v podmínkách daného průměru umožňuje použití stejných opotřebovávaných dílů bez ohledu na rozdíly v konstrukčním řešení řečeného rámu.
Nosná deska je instalována na rámu okamžitě po vyjmutí opotřebovaných dílů rozdělovači přepážky. Nosná deska je vyrobena z kovového plátu, v němž jsou plamenem vyřezány otvory. Tato nosná deska je připevňována k rámu šrouby nebo svařováním, které je možné provést, jestliže rám není z lité oceli. Díry pro připevnění původních opotřebených dílů, a to bez ohledu na to, zda to jsou průchozí díry či nikoli, jsou jsou nezbytné pro připevnění nosné že nosná deska je opatřena otvory, umožňuje udržovat volný přístup k maticím šroubů.
Nosná deska je rozdělena na části tak, aby mohla být snadno umístěna do vnitřku mlýna, umístěny do příslušných poloh, dohoromady, čímž je vytvořena jedna celistvá deska.
V nosné desce jsou vytvořeny díry pro šrouby, které slouží k připevnění opotřebovávaných dílů uváděné rozdělovači přepážky. Rozmístění těchto děr je pro daný průměr vždy stejné, aby mohly být použity stejné opotřebovávané díly, které jsou pro takový průměr určeny.
Na rozdíl od zařízení podle tohoto vynálezu jsou v systémech uváděných v patentech FR-A-2 345 213 (Polysius AG) a WO-A-94 09906 CSlegten a spol.) opotřebovávané díly - rošty a zadní desky- přímo připevněny
Jakmile jsou tyto části jsou vzájemně svařeny k rámu rozdělovači přepážky.
To znamená, že díry v opotřebovávaných dílech a díry v rámu musí na sebe přesně navazovat. V zařízení podle tohoto vynálezu je mezi opotřebovávané díly a rám vložena prostřední součást nebo mezisoučást- Opotřebovávané díly jsou připevněny k zařízení podle vynálezu a toto zařízení je připevněno přes další prostředky k rámu.
V případě tohoto vynálezu už díry v řečeném zařízení pro připevnění opotřebovávaných dílů neodpovídají původním dírám.
V souvislosti s tím už není v případě vnější rozdělovači ·** ' přepážky možné použití průchozích šroubů, které procházejí výstupním dnem kulového mlýna.
Vyvrtání nových děr není jak technicky, tak i ekonomicky proved i te1né.
Jak již bylo v předcházejícím textu vysvětleno, nevzniká při nepřítomnosti průchozích šroubů žádný problém, protože vnější okruh roštů lze připevnit při volné dostupnosti.
Problém může vzniknout v případě připevňování středového okruhu roštů, kdy se může znemožnit přístup ke šroubům kvůli instalování opotřebovávaných dílů rozdělovači přepážky. Proto zařízení podle přihlašovaného vynálezu nabízí dodatečné řešení tohoto problému.
Zamezí-li se přísup k maticím šroubů, které slouží pro přišroubování opotřebovávaných dílů, může být nosná deska vybaveny systémem, který umožňuje našroubování matic kdykoli, protože jsou stále snadno přístupné. Řečený systém udržuje matice v otvorech a znemožňuje jejich otáčení, a to zejména tehdy, když je šroub utahován.
Řečený systém je vyroben z kusu pryže, jehož vnější tvar má podobu čtverce. Tento kus je vtlačen do otvoru majícího tentýž čtvercový tvar. Řečený otvor je vytvořen ze čtyř destiček, které jsou svařeny k sobě, nebo z části trubky mající čtvercový průřez. Středová osa otvoru navazuje na středovou osu šroubu. Vzhledem k pružnosti pryže může být jmenovitý vnější obvod řečeného kusu o něco větší, než je vnitřní obvod řečeného otvoru, přičemž umístění pryžového kusu do řečeného otvoru je stále snadné. Výsledkem toho je, že řečený pryžový kus v řečeném otvoru drží. Vnější tvar pryžového kusu je takový, aby zdokonalil účinek utažení.
Tento kus z pryže má ve svém středu otvor. Tvar tohoto středového otvoru je šestiúhelníkový a jeho vnitrní obvod je o něco menší než vnější obvod matice šroubu. Po vsunutí na své místo je matice přiměřeně uchycena uvnitř. Nemůže se již protáčet a kuželové podložky, jež jsou utvořeny na dolní části matice na straně přiléhající k rámu a jejichž průměr je větší než průměr řečeného otvoru, zabraňují tomu, že by matice mohla být vytlačena z pryžového kusu účinkem tlaku šroubu.
V důsledku toho může být šroubový spoj utažen bez mechanické účasti na té straně matice, která je udržována v otovru a nemůže se protáčet.
Existují i další systémy udržování matic, ale nejeví se jako vhodné pro daný účel- Ve většině případů je matice udržována v obdélníkových otvorech v kovu, které brání protáčení matice a které se podobají již popsanému příkladu. Protože kov není poddajný, musí být vytvořeny široké vůle, aby mohlo být provedeno seřízení polohy matice, když je ji potřeba vyrovnat do osové návaznosti se šroubem v průběhu montáže- Při utahování může existence těchto vůlí a s nimi souvisejících mezer usnadnit protáčení matice v otvoru. Účinek torzního zatížení je tak velký, že může často dojít k otupení hran šestihranné matice, která se pak bude moci protáčet ve zmíněném obdélníku.
Další systémy, jako je ten, který je navrhován v patentu EP-A-0 380 952 (CHR. Pfeiffer Maschinenfabrik GMBH.), uvádí přesné zaklínování matice. Na rozdíl od přihlašovaného vynálezu není možné provádět žádné seřizování polohy matice v průběhu montáže. Proto je montáž využívající zaklínování matice obzvláště složitá a nákladná.
V souladu se zařízením podle přihlašovaného vynálezu je šestihranná matice výhodně uchycena v šestiúhelníkovém otvoru bez jakýchkoli vůlí. Protože všechny strany šestiúhelníkového otvoru úplně přiléhají k šesti bočním stranám matice, bude odpor proti protáčení účinnější, než je tomu v případě utahování šestihranné matice v obdélníku. Jestliže má vnější tvar pryžového kusu tvar čtverce, bude utahován rovněž ve čtverci.
nosná deska, která je systémy umožňují přímé
Navzdory nepřítomnosti vůle však pružnost pryže umožňuje určitý stupeň svého deformování, což usnadňuje seřízení osové návaznosti matice a šroubu.
Pokud je to potřebné, bude řečená pryž vybrána podle toho, zda bude schopna vydržet vysoké teploty. Pryž je rovněž výhodně použitelná v podmínkách mokrého procesu.
Proto může být nosná deska použita v každé existující situaci. Standartizace opotřebovávaných dílů rozdělovačích přepážek z lité slitiny umožňuje vytvoření nej lepšího možného systému proti opotřebení při významném omezení výrobních nákladů tím, že mohou být vytvořeny méně nákladné slévárenské postupy pro výrobu rozsáhlejších sérií řečených dílů.
V takovém systému je jedinou upravovatelnou součástí řezána plamenem. Počítačově řízené propojení projektu konstrukčního řešení se stroji provádějícími řezání plamenem, takže jednotlivé kusy mohou být vyráběny při nízkých nákladech.
Patent FR-A-2 122 251 CF.L.Smidth a spol.5 zmiňuje přidání jednoduché děrované desky. Tato děrovaná deska však plní zcela jiné funkce než přihlašovaný vynález. Je zaměřena na vytvoření zdvojeného prosévacího systému, který slouží pro zdokonalení , prosévací funkce rozdělovači přepážky. Není zaměřena na zjednodušení problému upevnění opotřebovávaných dílů. Na rozdíl od přihlašovaného vynálezu je řečená děrovaná deska přímo přišroubována na rámu. Otvory v rámu, děrované desky a opotřebovávané díly musí přesně navazovat- Tuto pracnou přesnost však přihlašovaný vynález nevyžaduje.
Řečená nosná deska umožňuje použití roštů, které mají normální velikost, a proto i normální tlouštku, a to i tehdy, když původní rám obsahuje malý počet podpůrných lopatek. Tlouštka nosné desky může být vypočítána tak, aby mohla čelit torzním tlakům.
Popis obrázků na výkrese
Obr. 1 předvádí typickou výstupní rozdělovači přepážku kulového bubnového mlýna. Tento obrázek předvádí polovinu rozdělovači přepážky, kdy levá strana ukazuje průřez a na pravé straně je pohled zepředu. Dolní část obrázku předvádí původní rošty, zatímco horní část ukazuje, jak rozdělovači přepážka vypadá po odstranění řečených roštů.
Obr. 2 se podobá obr. 1, ale s výjimkou toho, že dolní část předvádí rám, který je pokrytý nosnou deskou, jež je předmětem přihlašovaného vynálezu.
Obr. 3 se podobá obr. 2- Rozdělovači přepážka je úplně pokryta nosnou deskou, přičemž na horní části jsou předvedeny rošty z odlité slitiny.
Obr. 4 předvádí systém pro udržování matic, který, když je to nezbytné, umožňuje utažení šroubů bez nutnosti mechanické účasti na straně výstupního dna mlýna.
Příklady provedení vynálezu
Upevňovací zařízení, které bude následně popsáno, se týká výstupní rozdělovači přepážky kulového bubnového mlýna majícího průměr čtyři metry.
Řečená rozdělovači přepážka obsahuje rám. Tento rám obsahuje desku i, která spočívá na výstupním dně 2 mlýna, a vyhazovače 3, jež jsou tvořeny radiálními lopatkami přivařeným i k řečené desce i, přičemž řečené lopatky jsou vedeny od obvodu rozdělovači přepážky až k vyprazdňovacímu kuželu 7.
U středu rozdělovači přepážky jsou mezi vyhazovači 3 a kolmo na ně přivařeny ploché příčky 4. Spodní deska i je připevněna k mlýnu krátkými průchozími šrouby 5. Rozdělovači přepážka je udržována na svém místě téměř přirozeně tlakem zátěže mlecích koulí a materiálu. Proto jsou šrouby, kterými je rozdělovači přepážka připevněna ke spodku mlýna, vystaveny slabým tlakům a mohou být poměrně slabé. Navíc k těmto krátkým průchozím šroubům 5 lze říci, že šrouby udržující rošty 6 přispívají k připevnění celé rozdělovači přepážky.
Komolý kužel, který je pojmenován jako vyprazdňovací kužel 7, spočívá na plochých příčkách 4 mezi vyhazovači 3. V řečeném kuželu 7 jsou vytvořena očka 8, skrze která mohou procházet šrouby tak, aby tento kužel 7 byl přišroubován k plochým příčkám 4. Hlavy šroubů jsou chráněny rošty 11, které budou popsány později.
Vrchol kuželu je na výstupní straně mlýna. Toto přispívá k odvádění materiálu z kulového mlýna. Materiál vstupuje do rozdělovači přepážky skrze štěrbiny. Je vyhazován vyhazovači pohybujícími se podle otáčení mlýna. Na vrcholku otáčení padá materiál dolů do kuželu, odkud je odváděn do výsypky.
Rošty 11 jsou umístěny na rámu. Jsou v nich utvořeny otvory, které jsou zde pojmenovány jako “štěrbiny 12. Materiál vstupuje do rozdělovači přepážky skrze štěrbiny. Tyto štěrbiny rovněž umožňují průchod vzduchu, je-li potřeba mlýn provětrat. Každý z těchto roštů je připevněn třemi průchozími šrouby 6, které jsou vedeny dírami 13 v desce i, které musí navazovat na díry ve výstupním dně 2 mlýna. Průchozí šrouby jsou chráněny vzpěrami 14. Společně s plochými přepážkami 4 a obvodovým ramenem 15 přispívají řečené vzpěry k udržování roštů 11 v přiměřené vzdálenosti od výstupního dna 2 kulového bubnového mlýna.
V zájmu instalování zařízení, které je předmětem tohoto vynálezu, jsou rošty 11 odmontovány a vyjmuty. Rám je holý, jak je předvedeno na příslušných polovinách obr. 1 a obr. 2. Otvory opatřená nosná deska, která je předmětem tohoto vynálezu 16, je umístěna na hranách vyhazovačů 17 , a proto je kolmá ve vztahu k ose mlýna. V zájmu snadného umístění uvnitř mlýna je řečená deska rozdělena na čtyři části: dva obvodové okruhy, kdy každý z nich je polokruhem 16a, a dva středové okruhy, kdy každý z nich je rovněž polokruhem 16b. Tyto části jsou svařeny dohromady tak, aby vytvořily jeden celistvý díl.
Nosná deska je opatřena otvory, aby neucpala štěrbiny 12 a aby umožnila volný průchod materiálu a případně i vzduchu.
V této desce jsou uvtvořena očka, jejichž průchody navazují na odpovídající díry pro připevnění původních roštů. V důsledku toho mohou průchozí šrouby (19), které procházejí skrze spodek 2 mlýna, snadno připevnit řečenou desku k rámu
V provední předvedeném na obrázcích neodpovídá počet šroubů, které jsou potřebné pro účinné připevnění desky, počtu původních děr. Nové vzpěry, které jsou delší než původní vzpěry 20 chrání průchozí šrouby 19 a společně s vyhazovači 3 vytvářejí oporu pro nosnou desku.
V provedení předvedeném na obrázcích má nosná deska prstenec 21, který je přivařen kolmo k její rovině. Řečený prstenec 21 a vzpěry 20 udržují nosnou desku v určité vzdálenosti od obvodového ramene 15 a středové ploché přepážky 4, mezi nimiž byly umístěny původní rošty. Pro toto řešení existují dva důvody. Prvním důvodem je snaha vyhnout se tomu, že by musely být přeřezány vyhazovače 3 v místech, kde budou čtvrcové otvory pro matice 22. Řečené otvory jsou nutné pro udržování matic šroubů, které slouží pro připevnění roštů. Tyto šrouby budou popsány později. Druhým důvodem je odstranění potřeby dodržování stálých rozměrů roštů, které takový vestavěný systém uplatňuje a které by zabránilo použití standartizovaných roštů.
V nosné desce 16 jsou vytvořeny díry, které slouží pro připevnění roštů.
Nosná deska 16 nemodifikuje původní systém připevnění vyprazdňovacího kuželu s použitím šroubů, které jsou označeny odkazovou značkou 9.
V popisovaném provedení je patka 24 rozdělovači přepážky chráněna pancéřovými deskami mlýna. V jiném případě, kdy pancéřové desky neposkytují postačující ochranu, je instalován jednoduchý kruh, který je umístěm mezi roštovým obvodovým okruhem 26 a řečenou patkou.
Roštový obvodový okruh 26 je upevněn na nosné desce šrouby 29, které nejsou průchozími šrouby. Matice těchto šroubů jsou udržovány na svých místech s použitím systému, který bude popsán v dalším textu a který nevyžaduje žádné manuální přidržování na straně výstupního spodku 2Po instalování obvodového okruhu jsou s použitím stejného systému připevněny rošty středového okruhu 28.
Standartní tvar roštů středového okruhu obsahuje drážku 29. Když jsou řečené rošty použity na prostřední rozdělovači přepážce, zapadá do této drážky příruba. Na této přírubě je přišroubována středová vzduchová mříž.
Podle upřednostňovaného provedení, které je předvedeno na obr. 3, je řečená středová drážka určena pro udržování středového ochranného prstence 30, který je vyroben řezáním kovového plátu plamenem. Řečený středový prstenec 30 je rozdělen na dvě části.Obě tyto části jsou vsunuty do drážky. Po vsunutí do drážky jsou svařeny dohoromady.
Systém použití šroubů 27, které nejsou průchozí, je znázorněn na obr. 4. Jeho základní součástí je pryžový kus, jehož vnější tvar má podobu čtverce 31. Tento kus je vtlačen do otvoru, který má rovněž čtvercový tvar 22. Tento otvor je utvořen ze čtyř destiček, které jsou svařeny dohromady nebo jsou uřezány z trubky mající čtvercový průřez. Středová osa řečeného otvoru navazuje na středovou osu díry 32 pro šroub. Vzhledem k pružnosti pryže může být vnější obvod pryžového kusu o něco větší než vnitřní obvod čtyřstranného otvoru, přičemž stále existuje možnost snadného vtlačení. V důsledku toho je pryžový kus uchycen v řečeném otvoru. Vnější tvar pryžového kusu podporuje utahování. Uprostřed řečeného pryžového kusu je vytvořen průchod. Tento průchod 33 je šestiúhelníkový. Jeho vnitřní obvod je o něco menší než vnější obvod matice 34 šroubu. V důsledku toho je matice výhodně uchycena v řečeném průchodu. Nemůže se protáčet a kuželové podložky 35, jež jsou utvořeny na straně rámu a jejichž průměr je větší než průměr otvoru, zabraňují vytlačení matice z pryžového kusu účinkem tlaku šroubu 36.
V tomto smyslu může být šroub utahován z horní komory, aniž by byla potřeba nějaké mechanické účasti na dolní straně, která by zabraňovala protáčení matice a vypadnutí matice z otvoru.
Další výhodou je skutečnost, že pryž nekoroduje, a proto je mimořádně vhodná pro mokrý proces.
Podle tohoto vynálezu je rozdělovači přepážka výhodně vybavena dvěma okruhy roštů, které jsou zcela standartními rošty určenými pro daný průměr mlýna, přičemž ani původní rám a ani původní systém, jenž je uplatněn pro připevnění roštů a rámu na výstupní spodek, nemusí být modifikován. Rovněž je výhodně vyřešen problém nepřístupnosti k maticím šroubů.
Je zcela zřejmé, že provedený popis se týká jen jednoho možného provedení přihlašovaného vynálezu. Jsou možná další provedení, která mohou být připevněna ke každému původnímu rámu.

Claims (10)

  1. PATENTOVÉ ' > I o <= σ 0K7Y
    7Ϊ j
    Ψ' x
    cr>
    o
    C3
    CO*
    -J o<
    (26 a 28) nebo zadní desky bubnovém mlýně, kdy řečená
    Zařízení pro udržování roštů rozdělovači přepážky v kulovém rozdělovači přepážka je tvořena železným nebo ocelovým rámem (1 a 3), jenž je vyřezán plamenem nebo je odlitý a v němž jsou vytvořeny kotevní díry (13), vyznačuj í c í se t í m , že tímto zařízením pro udržování roštů je deska (16) opatřená otvory, která je připevněna k rámu (1 a 3) rozdělovači přepážky a která je uložena kolmo ve vztahu k ose mlýna, kdy řečená deska opatřená otvory má kotevní díry (23) pro připevnění roštů (26 a 28) nebo zadních desek, přičemž řečené díry (23) jsou pro daný průměr vždy stejně rozmístěny, aby pro řečený daný průměr byly vždy použity stejné rošty (26 a 28) bez ohledu na tvar rámu rozdělovači přepážky.
  2. 2. Zařízení podle nároku 1 , vyznačující se tím , že deska (16) je vyřezána plamenem.
  3. 3. Zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím , že rošty (26 a 28) jsou litými rošty.
  4. 4. Zařízení podle kteréhokoli z předcházejících nároků 1 až 3, vyznačující se tím , že rozdělovači přepážkou je výstupní rozdělovači přepážka, která spočívá na výstupním dně (2) kulového bubnového mlýna.
  5. 5. Zařízení podle kteréhokoli z předcházejících nároků 1 až 4, vyznačující se tím . že deska (16) opatřená otvory je připevněna k rámu (1 a 3) rozdělovači přepážky s využitím původních kotevních děr (13) v rozdělovači přepážce a, pokud je to možné, i ve výstupním dně (2) kulového bubnového mlýna.
  6. 6. Zařízení podle kteréhokoli z předcházejících nároků 1 až 4, vyznačující se tím , že deska ¢16) opatřená otvory je přivařena k rámu Cl a 3) rozdělovači přepážky.
  7. 7. Zařízení podle kteréhokoli z předcházejících nároků 1 až 6, vyznačující se tím , že deska C16) opatřená otvory má prostředek pro udržování matic C34) šroubů, kdy tímto prostředkem je pryžový kus C31), jehož vnější tvar je čtvercový a jenž má ve svém středu průchozí otvor (33) ve tvaru šestiúhelníku, přičemž jmenovitý vnější obvod řečeného pryžového kusu (31) je o něco větší než vnitřní obvod otvoru (22), do kterého je umístěn, řečený otvor je vystředěn ve vztahu k průchozí díře pro šroub a je výhodně utvořen ze čtyř destiček svařených dohromady nebo odříznut z části trubky se čtvercovým průřezem, takže řečený pryžový kus zůstává po vtlačení, účinkem svých pružných vlastností, v řečeném otvoru uchycen, a přičemž obvod šestiúhelníkového otvoru 33 uprostřed řečeného pryžového kusu (31) je o něco menší než vnější obvod matice (34) šroubu, takže tato matice je uchycena v řečeném pryžovém kusu (31) účinkem pružnosti pryže.
  8. 8. Prostředek podle nároku 7, vyznačující se tím , že na matici (34) šroubu jsou utvořeny kuželové podložky (35).
  9. 9. Zařízení podle kteréhokoli z předcházejících nároků 1 až 8, vyznačující se tím , že je použito na rámu vnější rozdělovači přepážky, která spočívá na výstupním dně (2) kulového bubnového mlýna.
  10. 10. Zařízení podle kteréhokoli z předcházejících nároků 1 až 9, vyznačující se tím , že je použito na rámu prostřední rozdělovači přepážky, která rozděluje kulový bubnový mlýn na rozdílné komory.
CZ963764A 1994-06-24 1995-06-16 Apparatus for maintaining standard cast grates of separation partition existing frames inside drum ball mills CZ376496A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
BE9400603A BE1008467A3 (fr) 1994-06-24 1994-06-24 Dispositif de fixation de grilles coulees standards sur chassis de cloisons existants pour tube broyeur et procede a cet effet.
PCT/BE1995/000056 WO1996000127A1 (en) 1994-06-24 1995-06-16 Device for holding standard cast grates of existing partitions frames in tube mills

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ376496A3 true CZ376496A3 (en) 1997-09-17

Family

ID=3888219

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ963764A CZ376496A3 (en) 1994-06-24 1995-06-16 Apparatus for maintaining standard cast grates of separation partition existing frames inside drum ball mills

Country Status (13)

Country Link
US (1) US5829693A (cs)
EP (1) EP0762939B1 (cs)
JP (1) JPH10506567A (cs)
KR (1) KR970703817A (cs)
AT (1) ATE171086T1 (cs)
AU (1) AU693566B2 (cs)
BE (1) BE1008467A3 (cs)
BR (1) BR9508706A (cs)
CA (1) CA2191201A1 (cs)
CZ (1) CZ376496A3 (cs)
DE (1) DE69504834T2 (cs)
ES (1) ES2122629T3 (cs)
WO (1) WO1996000127A1 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6663030B2 (en) * 2002-03-21 2003-12-16 Jeffrey H. Washburn Replaceable grate device for maximizing the throughput of solid material in ore mills
WO2005087378A1 (en) * 2004-03-12 2005-09-22 Dale Coray Grate system
US7984866B2 (en) * 2005-09-23 2011-07-26 Canadian Oil Sands Limited Partnership Relocatable oil sand slurry preparation system
AU2013203877B2 (en) * 2008-01-29 2015-07-02 Bradken Resources Pty Limited Grinding mill grate element
AU2009208379B2 (en) * 2008-01-29 2013-05-09 Bradken Resources Pty Limited Grinding mill grate element
GB2509492A (en) * 2012-12-19 2014-07-09 Worgas Burners Ltd A gas burner having a combustion surface formed by a sheet with plural apertures
CN104984795A (zh) * 2015-07-24 2015-10-21 攀钢集团工程技术有限公司 球磨机端头衬板
RU209381U1 (ru) * 2021-11-22 2022-03-15 Общество с ограниченной ответственностью "Объединенная Компания РУСАЛ Инженерно-технологический центр" Разгрузочная решетка барабанной мельницы

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1312553A (en) * 1971-01-15 1973-04-04 Smidth & Co As F L Grinding mills
DE2613062B2 (de) * 1976-03-26 1979-03-01 Polysius Ag, 4720 Beckum Hubwand
DE8901231U1 (de) * 1989-02-03 1989-03-23 Christian Pfeiffer Maschinenfabrik GmbH & Co KG, 4720 Beckum Rohrmühlen-Trennwand
BR9307371A (pt) * 1992-10-28 1999-08-31 Slegten Sa Método para a cominuição de material seco

Also Published As

Publication number Publication date
ATE171086T1 (de) 1998-10-15
US5829693A (en) 1998-11-03
WO1996000127A1 (en) 1996-01-04
EP0762939A1 (en) 1997-03-19
ES2122629T3 (es) 1998-12-16
JPH10506567A (ja) 1998-06-30
AU693566B2 (en) 1998-07-02
BR9508706A (pt) 1997-08-12
EP0762939B1 (en) 1998-09-16
DE69504834D1 (de) 1998-10-22
BE1008467A3 (fr) 1996-05-07
CA2191201A1 (en) 1996-01-04
AU2708695A (en) 1996-01-19
DE69504834T2 (de) 1999-03-18
KR970703817A (ko) 1997-08-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ376496A3 (en) Apparatus for maintaining standard cast grates of separation partition existing frames inside drum ball mills
AU2008257638B2 (en) Distributor plate for a VSI-crusher and a method of replacing such a plate
JP2627735B2 (ja) 精砕機及び精砕機用のディスク
HU217294B (hu) Csökkentett betétméretű tárcsafék és fékpofa
AU2016202394B2 (en) Roll for a crusher
US4256264A (en) Tube mill
US6663030B2 (en) Replaceable grate device for maximizing the throughput of solid material in ore mills
GB2181802A (en) Brake disc
EP2067894B1 (en) Refiner assembly, refiner plate sement, refiner plate carrier, and method of mounting a refiner plate segment
EA037367B1 (ru) Конструкция подъемной стенки на концевой стенке барабанной мельницы и сегмент конструкции подъемной стенки на концевой стенке барабанной мельницы
US2921683A (en) Apparatus for disintegrating and automatically screening coarse flowing matter carried in liquor
KR102207108B1 (ko) 내마모성 이동 또는 분배 슈트
US3545577A (en) Bleeding hydraulic systems
US3059863A (en) Segmental filling for refiner plugs
US6390401B1 (en) Liner segment locator/retainer for ORE grinding mills
CA3050993C (en) Brake shoe, system for modular assembly of a brake shoe, brake apparatus and method for producing a brake shoe
US5842654A (en) Device for fixing a partition for tube mill and method for this purpose
ITMI20002252A1 (it) Supporto per un albero il quale porta un utensile rotante
EP1507117A1 (de) Brennkammer, insbesondere Gasturbinenbrennkammer
CZ272395A3 (en) Device for attaching a bulkhead to the jacket of a tube mill
EP1027571A1 (en) Frame arrangement for a plate heat exchanger
NZ228746A (en) Disc rotor assembly for impact crusher
AT15910U1 (de) Brecher

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic