CZ305910B6 - Transportní a odokujňovací váleček - Google Patents

Transportní a odokujňovací váleček Download PDF

Info

Publication number
CZ305910B6
CZ305910B6 CZ2008-132A CZ2008132A CZ305910B6 CZ 305910 B6 CZ305910 B6 CZ 305910B6 CZ 2008132 A CZ2008132 A CZ 2008132A CZ 305910 B6 CZ305910 B6 CZ 305910B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
roller
descaling
transport
drive
detachably connected
Prior art date
Application number
CZ2008-132A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2008132A3 (cs
Inventor
Pavel MrĹŻzek
Andrej HarmeÄŤko
Julius Vida
Pavel Halada
Original Assignee
SLEZSKÝ VÝZKUM s.r.o.
Haladová
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by SLEZSKÝ VÝZKUM s.r.o., Haladová filed Critical SLEZSKÝ VÝZKUM s.r.o.
Priority to CZ2008-132A priority Critical patent/CZ305910B6/cs
Publication of CZ2008132A3 publication Critical patent/CZ2008132A3/cs
Publication of CZ305910B6 publication Critical patent/CZ305910B6/cs

Links

Landscapes

  • Rollers For Roller Conveyors For Transfer (AREA)
  • Rolls And Other Rotary Bodies (AREA)

Abstract

Tělo (1) transportního a odokujňovacího válečku je na čelní straně rozebíratelně spojeno s hnací přírubou (3) prostřednictvím první soustavy (2) šroubů, přičemž uvnitř hnací příruby (3) je válcové vybrání, ve kterém je kluzně uložen kotouč (4) s válcovými komorami, ve kterých jsou uložena pryžová pouzdra (5).

Description

Transportní a odokuj novací váleček
Oblast techniky
Vynález se týká strojního, zvláště hutního průmyslu, kde je nutno zejména na válečkových drahách, skládajících se z jednotlivých válečků, transportovat materiál různých rozměrů dle zvoleného sortimentu výroby a navíc, z důvodů ztížených pracovních podmínek, jako teplo, prach, voda, atd., je požadována vysoká životnost a spolehlivost zařízení.
Dosavadní stav techniky
Dosud známé způsoby přemísťování těžkého strojního a zvláště hutního materiálu se vyznačují tím, že jednotlivé válečky relativně malého průměru jsou poháněny odděleným elektropohonem, neboje poháněna centrálním elektropohonem válečková sekce, přičemž jsou válečky propojeny buď řetězy, nebo ozubenými koly. Současné válečky jako součásti válečkových drah, nejsou schopny odstraňovat hrubé nečistoty, zvi. okuje z povrchu přemisťovaného materiálu, který je v kontaktu s válečky válečkové dráhy.
Uvedené nedostatky odstraňuje transportní a odokujňovací váleček.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nevýhody odstraňuje transportní a odokujňovací váleček, jehož podstata je v tom, že tělo válečkuje na své čelní straně rozebíratelně spojeno s hnací přírubou prostřednictvím první soustavy šroubů, přičemž uvnitř hnací příruby je válcové vybrání, ve kterém je kluzně uložen kotouč s válcovými komorami, ve kterých jsou uložena pryžová pouzdra.
Dále je výhodné, jestliže v ose těla válečku je rotační pohon, který je rozebíratelně propojen s dutým čepem válečku, který je součástí rámu válečku, přičemž na otevřené straně dutého čepu válečku je rozebíratelně spojen kryt rotačního pohonu. Dále je výhodné, jestliže na výstupní hřídeli pohonu je pevně spojen spojkový disk s letmými čepy, jejichž druhá část je v kontaktu s pryžovými pouzdry uloženími v kotouči.
Dále je výhodné, jestliže kotouč je s hnací přírubou rozebíratelně spojen prostřednictvím druhé soustavy šroubů.
Dále je výhodné, jestliže na těle válečkuje uložena odokujňovací sekce, přičemž pera pevně spojena s tělem válečku zasahují do drážky na vnitřní straně odokujňovací sekce.
Dále je výhodné, jestliže tělo válečkuje uloženo na radiaxiálním valivém ložisku, které je uloženo na dutém čepu válečku.
Objasnění výkresu
Na přiložených listech jsou znázorněny obrázek a legenda.
Na obrázku k anotaci se nachází zařízení v axonometrickém pohledu ve složeném stavu s odokujňovací sekcí, bez odokujňovací sekce a v řezu.
Na obrázku 1 se nachází zařízení v axonometrickém pohledu ve složeném stavu s odokujňovací sekcí, bez odokujňovací sekce a v řezu.
-1 CZ 305910 B6
Příklady uskutečnění vynálezu
Transportní a odokujňovací váleček, se skládá z těla 1 válečku, které je na své čelní straně rozebíratelně spojeno s hnací přírubou 3 prostřednictvím první soustavy 2 šroubů, přičemž uvnitř hnací příruby 3 je válcové vybrání, ve kterém je kluzně uložen kotouč 4 s válcovými komorami, ve kterých jsou uložena pryžová pouzdra 5.
V ose těla 1 válečkuje rotační pohon 6, který je rozebíratelně propojen s dutým čepem 7 válečku, který je součástí rámu 8 válečku, přičemž na otevřené straně dutého čepu 7 válečku je rozebíratelně spojen kryt 9 rotačního pohonu 6.
Dále je výhodné, jestliže na výstupní hřídeli pohonu je pevně spojen spojkový disk 10 s letmými čepy 11, jejichž druhá část je v kontaktu s pryžovými pouzdry 5 uloženími v kotouči 4.
Kotouč 4 je s hnací přírubou 3 rozebíratelně spojen prostřednictvím druhé soustavy 12 šroubů.
Na těle 1 válečku je uložena odokujňovací sekce 13, přičemž pera 14 pevně spojena s tělem 1 válečku zasahují do drážky na vnitřní straně odokujňovací sekce 12.
Tělo 1 válečkuje uloženo na radiaxiálním valivém ložisku ]_5, které je uloženo na dutém čepu 7 válečku.
Funkce
Při práci se materiál odvaluje po povrchu válečku a je v kontaktu s odokujňovací sekcí 13, která je pevně spojená s tělem 1 válečku a zajištěna proti protáčení prostřednictvím pera 14.
Kroutící moment je na tělo 1 válečku přenášen od hnací příruby 3, se kterou je spojen prostřednictvím první soustavy 2 šroubů. Ve válcovém vybrání hnací příruby 3 je kluzně uložen kotouč 4, v jehož válcových komorách jsou uložena pryžová pouzdra 5, přičemž přenos kroutícího momentu na hnací přírubu 3 je zajištěn prostřednictvím druhé soustavy 12 šroubů. V případě poruchy rotačního pohonu 6 lze uvolněním druhé soustavy 12 šroubů rozpojit přenos kroutícího momentu a zprovoznit rotaci válečku tak, aby nedošlo k přerušení provozu celé linky.
Do pryžových pouzder 5 zasahují letmé čepy jj_, které jsou pevně spojeny se spojkovým diskem 10, který je pevně spojen s výstupní hřídelí rotačního pohonu 6.
Rotační pohon je uložen v dutém čepu 7 válečku, který je z důvodu ochrany opatřen z druhé strany krytem 9, přičemž dutý čep 7 válečku je pevně spojen s rámem 8 válečku, který fixuje celé zařízení v pracovní poloze.
Vzájemný rotační pohyb těla 1 válečku a dutého čepu 7 válečku je vymezen radiaxiálním valivým ložiskem 15.
Výhody navrhovaného řešení spočívají v tom, že pohon transportního a odokujňovacího válečku je chráněn proti vnikání nečistot a proti jiným vlivům - např. sálavé teplo, apod., k odokujňování dochází při přirozeném transportu polotovaru po povrchu válečku, letmá konstrukce válečku lépe zabraňuje vnikání nečistot valivého uložení válečku a tím zvyšuje jeho životnost a nároky na opravy a údržbu a při selhání činnosti pohonu je možno jej snadno vyjmout, nebo zajistit otáčení válečku vyšroubováním několika šroubů z čelní příruby těla válečku, čímž dojde k uvolnění kotouče a zároveň k rozpojení těla válečku a pohonu.
Průmyslová využitelnost
Zařízení je uplatnitelné zvláště v hutním průmyslu, kde je nutno zejména na válečkových dra
-2CZ 305910 B6 hách, skládajících se z jednotlivých válečků, transportovat materiál různých rozměrů dle zvoleného sortimentu výroby a navíc jej i zbavoval nečistot nebo okují. Z důvodů ztížených pracovních podmínek, jako teplo, prach, voda, atd., je požadována vysoká životnost a spolehlivost zařízení.

Claims (6)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
  2. 2. Transportní a odokujňovací váleček podle nároku 1, vyznačující se tím, že v ose těla (1) válečkuje rotační pohon (6), který je rozebíratelně propojen s dutým čepem (7) válečku, který je součástí rámu (8) válečku, přičemž na otevřené straně dutého čepu (7) válečkuje rozebíratelně spojen kryt (9) rotačního pohonu (6).
    15
  3. 3. Transportní a odokujňovací váleček podle nároku 1, vyznačující se tím, žena výstupní hřídeli pohonu je pevně spojen spojkový disk (10) s letmými čepy (11), jejichž druhá část je v kontaktu s pryžovými pouzdry (5) uloženími v kotouči (4).
  4. 4. Transportní a odokujňovací váleček podle nároku 1, vyznačující se tím, že ko20 touč (4) je s hnací přírubou (3) rozebíratelně spojen prostřednictvím druhé soustavy (12) šroubů.
  5. 5. Transportní a odokujňovací váleček podle nároku 1, vyznačující se tím, že na těle válečku (1) je uložena odokujňovací sekce (13), přičemž pera (14) pevně spojena s tělem (1) válečku zasahují do drážky na vnitřní straně odokujňovací sekce (12).
    5 1. Transportní a odokujňovací váleček, vyznačující se tím, že tělo (1) válečku je na své čelní straně rozebíratelně spojeno s hnací přírubou (3) prostřednictvím první soustavy (2) šroubů, přičemž uvnitř hnací příruby (3) je válcové vybrání, ve kterém je kluzně uložen kotouč (4) s válcovými komorami, ve kterých jsou uložena pryžová pouzdra (5).
    io
  6. 6. Transportní a odokujňovací váleček podle nároku 1, vyznačující se tím, že tělo (1) válečkuje uloženo na radiaxiálním valivém ložisku (15), které je uloženo na dutém čepu (7) válečku.
CZ2008-132A 2008-03-06 2008-03-06 Transportní a odokujňovací váleček CZ305910B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2008-132A CZ305910B6 (cs) 2008-03-06 2008-03-06 Transportní a odokujňovací váleček

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2008-132A CZ305910B6 (cs) 2008-03-06 2008-03-06 Transportní a odokujňovací váleček

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2008132A3 CZ2008132A3 (cs) 2009-09-16
CZ305910B6 true CZ305910B6 (cs) 2016-05-04

Family

ID=41061049

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2008-132A CZ305910B6 (cs) 2008-03-06 2008-03-06 Transportní a odokujňovací váleček

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ305910B6 (cs)

Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CS229595B1 (cs) * 1982-11-17 1984-04-16 Pavel Bolek Opěrný válec
CS246490B1 (cs) * 1985-06-03 1986-10-16 Stanislav Bernat Forma na plasty
KR20010074081A (ko) * 2001-02-12 2001-08-04 이희만 압연코일 연속 스케일 제거 산세 라인

Patent Citations (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CS229595B1 (cs) * 1982-11-17 1984-04-16 Pavel Bolek Opěrný válec
CS246490B1 (cs) * 1985-06-03 1986-10-16 Stanislav Bernat Forma na plasty
KR20010074081A (ko) * 2001-02-12 2001-08-04 이희만 압연코일 연속 스케일 제거 산세 라인

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2008132A3 (cs) 2009-09-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101239694B (zh) 绞盘设备
CN102553672B (zh) 可动轴组件、辊式分级机和用于调节其中的轴间距的方法
US7823474B2 (en) Gear with integral overcouple protection
EP2269802A4 (en) EXTRUDER WITH TWO TREES
CA2932845A1 (en) Roller mill and assembly for driving a roller mill
ATE510663T1 (de) Greifmechanismus mit zwei antriebswellen pro greiferfinger
US1868825A (en) Conveyer roll
CZ305910B6 (cs) Transportní a odokujňovací váleček
US10676881B2 (en) Drive device for a construction machine
CN205256180U (zh) 后视镜镜面驱动器的打滑机构
DE102008016935B4 (de) Schnell drehender Elektroantrieb mit ≧12.000 min-1 und 400Hz mit Getriebe verbunden durch eine Magnetkupplung in einem Antriebsgehäuse
CN209516822U (zh) 一种竖式清洁机的磁力驱动机构
CZ18474U1 (cs) Transportní a odokujnovací váleček
KR20170014442A (ko) 자가 발전 스크래퍼 시스템
DE502006003471D1 (en) Gehäuseloses differential
CN210937103U (zh) 一种底漏式浇注机
CN210150176U (zh) 一种具有运行故障排查功能的皮带输送设备
JPH08257610A (ja) 管状の或いは棒状の被圧延材を傾斜圧延するための装置
RU2009145082A (ru) Зубчато-реечная приводная система для нескольких направляющих опор
CN110842629A (zh) 一种防卡死的机床传送滚筒
CN102091722A (zh) 高速轧制中的轧辊驱动方法及轧辊装置
US799916A (en) Feed-train for rolling-mills.
CN220466627U (zh) 一种开卷机磁力皮带防跑偏撕裂装置
CN203696750U (zh) 高精密轧辊磨床头架传动结构
CN203248652U (zh) 差速器半轴齿轮垫片防转装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20160306