CZ302694B6 - Zarízení k vlhcení vzduchu - Google Patents

Zarízení k vlhcení vzduchu Download PDF

Info

Publication number
CZ302694B6
CZ302694B6 CZ20040097A CZ20040097A CZ302694B6 CZ 302694 B6 CZ302694 B6 CZ 302694B6 CZ 20040097 A CZ20040097 A CZ 20040097A CZ 20040097 A CZ20040097 A CZ 20040097A CZ 302694 B6 CZ302694 B6 CZ 302694B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
air
swirl
wings
stage
nozzle
Prior art date
Application number
CZ20040097A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ200497A3 (cs
Inventor
Klingenburg@Hans
Westerdorf@Thomas
Original Assignee
Klingenburg Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Klingenburg Gmbh filed Critical Klingenburg Gmbh
Publication of CZ200497A3 publication Critical patent/CZ200497A3/cs
Publication of CZ302694B6 publication Critical patent/CZ302694B6/cs

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24FAIR-CONDITIONING; AIR-HUMIDIFICATION; VENTILATION; USE OF AIR CURRENTS FOR SCREENING
    • F24F6/00Air-humidification, e.g. cooling by humidification
    • F24F6/12Air-humidification, e.g. cooling by humidification by forming water dispersions in the air
    • F24F6/14Air-humidification, e.g. cooling by humidification by forming water dispersions in the air using nozzles
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24FAIR-CONDITIONING; AIR-HUMIDIFICATION; VENTILATION; USE OF AIR CURRENTS FOR SCREENING
    • F24F3/00Air-conditioning systems in which conditioned primary air is supplied from one or more central stations to distributing units in the rooms or spaces where it may receive secondary treatment; Apparatus specially designed for such systems
    • F24F3/12Air-conditioning systems in which conditioned primary air is supplied from one or more central stations to distributing units in the rooms or spaces where it may receive secondary treatment; Apparatus specially designed for such systems characterised by the treatment of the air otherwise than by heating and cooling
    • F24F3/14Air-conditioning systems in which conditioned primary air is supplied from one or more central stations to distributing units in the rooms or spaces where it may receive secondary treatment; Apparatus specially designed for such systems characterised by the treatment of the air otherwise than by heating and cooling by humidification; by dehumidification
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F24HEATING; RANGES; VENTILATING
    • F24FAIR-CONDITIONING; AIR-HUMIDIFICATION; VENTILATION; USE OF AIR CURRENTS FOR SCREENING
    • F24F6/00Air-humidification, e.g. cooling by humidification
    • F24F6/12Air-humidification, e.g. cooling by humidification by forming water dispersions in the air
    • F24F6/14Air-humidification, e.g. cooling by humidification by forming water dispersions in the air using nozzles
    • F24F2006/146Air-humidification, e.g. cooling by humidification by forming water dispersions in the air using nozzles using pressurised water for spraying
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02BCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES RELATED TO BUILDINGS, e.g. HOUSING, HOUSE APPLIANCES OR RELATED END-USER APPLICATIONS
    • Y02B30/00Energy efficient heating, ventilation or air conditioning [HVAC]
    • Y02B30/54Free-cooling systems

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Dispersion Chemistry (AREA)
  • Air Humidification (AREA)
  • Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)
  • Air Conditioning Control Device (AREA)
  • Thermotherapy And Cooling Therapy Devices (AREA)
  • Compressor (AREA)
  • Duct Arrangements (AREA)

Abstract

Zarízení (1) k vlhcení vzduchu, které je na vstupní strane napojeno na prívodní vedení vzduchu a na výstupní strane na odvádecí vedení vlhkého vzduchu, je provedeno se stupnem (2) zvirování vzduchu, pro zvirování proudu vzduchu vstupujícího do zarízení (1) k vlhcení vzduchu, a které obsahuje vírivé lopatky, respektive kridélka (5), pro vytvárení vzduchového víru (10) rozprostírajícího se ve smeru proudení, dále se stupnem (3) trysek, který je usporádán ve smeru proudení za stupnem (2) zvirování vzduchu, pro pusobení kapalinou na vzduchový proud, zvírený ve stupni (2) zvirování vzduchu, a konecne se smešovacím úsekem (4), který je usporádán ve smeru proudení za stupnem (3) trysek. Vírivé lopatky, respektive kridélka (5), jsou usporádány v radách (5, 6, 7) vedle sebe v prutocném prurezu vzduchového proudu. Vírivé lopatky, respektive kridélka (5), sousedící spolu v jedné rade (5, 6, 7) jsou upraveny pro vytvárení vzduchových víru (10) s protismerným smyslem otácení.

Description

Zařízeni k vlhčení vzduchu
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení k vlhčení vzduchu, které je na vstupní straně napojeno na přívodní vedení vzduchu a na výstupní straně na odváděči vedení vlhkého vzduchu, se stupněm zviřování vzduchu, pro zviřování proudu vzduchu vstupujícího do zařízení k vlhčení vzduchu, a které obsahuje vířivé lopatky, respektive křidélka, pro vytváření vzduchového víru, rozprostírajícího se ve směru proudění, se stupněm trysek, kterýje uspořádán ve směru proudění za stupněm zviřování vzduchu, pro působení kapalinou na vzduchový proud, zvířený ve stupni zviřování vzduchu, a se směšovacím úsekem, kterýje uspořádán ve směru proudění za stupněm trysek.
Dosavadní stav techniky
V zařízeních k vlhčení vzduchu tohoto druhu musí na proud vzduchu působit vlhkost tak, aby zařízení vyhovovalo požadavkům kladeným na klimatizaci, větrání nebo podobná zařízení.
2o Ve známých zařízeních k vlhčení vzduchu tohoto druhu se největší část vlhkosti, která se ve stupni trysek vstřikuje do proudu vzduchu, do tohoto proudu neabsorbuje. To platí zejména tehdy, když se vyskytují výkyvy v objemu vzduchového proudu, obsahu vlhkosti v proudu vzduchu, vstupujícího do zařízení k vlhčení vzduchu, požadovaném obsahu vlhkosti ve zvlhčeném proudu vzduchu, opouštějícího zařízení k vlhčení vzduchu a také v množství kapaliny, vtrysknuté do proudu vzduchu ve stupni trysek.
Ze spisu EP0 957321 Aje známé zvlhčovači zařízení vzduchu, které je na vstupní straně připojeno přívodnímu vedení vzduchu a na výstupní straně k odváděcímu vedení zvlhčeného vzduchu, a u něhož jsou upraveny stupeň zviřování vzduchu, stupeň trysek a směšovací dráha.
Tato směšovací dráha je uspořádána ve směru proudění za stupněm trysek, přičemž stupeň trysek je zase uspořádán ve směru proudění za stupněm zviřování vzduchu. Ve stupni trysek může být do proudu vzduchu zvířeného ve stupni zviřování vzduchu přiváděna kapalina.
Stupeň zviřování vzduchu zvlhčovacího zařízení vzduchu známého ze spisu EPO 957 321 A obsahuje jako zviřovací elementy nárazové desky, u nichž se jedná o v podstatě kruhové deskové elementy, které ve směru po obvodu obsahují od sebe navzájem stejně vzdálené otvory, popřípadě štěrbiny, pro průchod vzduchu. Obvodová hrana každé nárazové desky je pro vytváření poměrů zvířeného proudění opatřena Špičkami, popřípadě prohlubněmi.
Dále je v úvodu popisu spisu EP 0 957 321 A popsán stupeň zviřování vzduchu zařízení k vlhčení vzduchu, u něhož jsou v průtočném kanálu vzduchu uspořádány vodicí lopatky, popřípadě vodicí plechy, pomocí nichž je proud vzduchu převáděn z laminámího proudění na zvířené proudění.
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je vytvořit zařízení k vlhčení vzduchu v úvodu popsaného druhu tak, Že se so podstatně zvýší zvíření proudění v oblasti stupně trysek a tak se značně zredukuje podíl množství kapaliny vstřikované do proudu vzduchu ve stupni trysek, který není absorbován proudem vzduchu, protékajícím zařízením k vlhčení vzduchu.
Tento úkol splňuje zařízení k vlhčení vzduchu, které je na vstupní straně napojeno na přívodní vedení vzduchu a na výstupní straně na odváděči vedení vlhkého vzduchu, se stupněm zviřování
-1 CZ 302694 B6 vzduchu, pro zviřování proudu vzduchu vstupujícího do zařízení k vlhčení vzduchu, a které obsahuje vířivé lopatky, respektive křidélka, pro vytváření vzduchového víru, rozprostírajícího se ve směru proudění, se stupněm trysek, který je uspořádán ve směru proudění za stupněm zviřování vzduchu, pro působení kapalinou na vzduchový proud, zvířený ve stupni zviřování vzduchu, a se směšovacím úsekem, který je uspořádán ve směru proudění za stupněm trysek, podle vynálezu, jehož podstatou je, že vířivé lopatky, respektive křidélka, jsou uspořádány v řadách vedle sebe v průtočném průřezu vzduchového proudu, přičemž vířivé lopatky, respektive křidélka, sousedící spolu v jedné řadě jsou upraveny pro vytváření vzduchových vírů s protisměrným smyslem otáčení.
Vzduchový vír, vytvořený pomocí vířivých lopatek, respektive křidélek, se s výhodou rozprostírá nejméně až ke stupni trysek zařízení k vlhčení vzduchu.
Vířivé lopatky, respektive křidélka, sousedící spolu, respektive vzájemně k sobě přiřazené, sousedících řad jsou upraveny pro vytváření vzduchových vírů s protisměrným smyslem otáčení.
Řady vířivých lopatek, respektive křidélek stupně zviřování vzduchu v zařízení k vlhčení vzduchu podle vynálezu jsou u výhodného provedení vynálezu uspořádány v rovině průtočného průřezu.
Navíc mohou být řady vířivých lopatek, respektive křidélek stupně zviřování vzduchu uspořádány vzájemně rovnoběžně, přičemž mezi různými řadami vířivých lopatek, respektive křidélek stupně zviřování vzduchu jsou účelně zvoleny stejné vzdálenosti.
Vířivé lopatky, respektive křidélka, uspořádané v rámci jedné řady, mají rovněž stejný vzájemný odstup, takže středové body vzduchového víru vytvořeného sousedícími vířivými lopatkami, respektive křidélky jedné řady mají také stejný vzájemný odstup.
Podle výhodného dalšího provedení zařízení k vlhčení vzduchu podle vynálezu má toto zařízení dva nebo více stupňů zviřování vzduchu a trysek, střídajících se postupně ve směru proudění.
Vířivé lopatky, respektive křidélka stupně zviřování vzduchu jsou výhodně provedeny jako trojúhelníkové, přičemž u vířivých lopatek, respektive křidélek připadá v úvahu zejména tvar pravoúhlého trojúhelníku.
Aby se v oblasti stupně trysek a směšovacího úseku vytvořily optimální poměry proudění pro absorpci vlhkosti, je účelným způsobem krátká odvěsna každé vířivé lopatky, respektive křidélka, vytvořené jako trojúhelník, uspořádána jako rovnoběžná a dlouhá odvěsna lopatky jako kolmá k řadě vířivých lopatek, respektive křidélek.
Dlouhé odvěsny nebo přepony vzájemně sousedících vířivých lopatek, respektive křidélek jedné řady jsou výhodně vzájemně přivráceny.
Vzájemně sousedící, respektive přiřazené vířivé lopatky, respektive křidélka sousedních řad, jsou účelným způsobem vzájemně přivrácené svými vrcholy, tvořenými dlouhými odvěsnami a přeponami nebo svými krátkými odvěsnami.
Pro upravení dostatečné mechanické tuhosti vířivých lopatek, respektive křidélek je možné opatřit dlouhé odvěsny těchto vířivých lopatek, respektive křidélek svislým ohraněním, přičemž toto ohranění může napomáhat také utváření proudových, respektive vířivých poměrů.
Každá vířivá lopatka, respektive křidélko zaujímá výhodně ke směru proudu nastavovací úhel mezi 30 stupni a 70 stupni, přednostně mezi 40 stupni a 60 stupni, přičemž vrcholy tvořené dlouhými odvěsnami a přeponami jsou uspořádány proti směru proudu před krátkými odvěsnami.
-2CZ 302694 B6
Optimálních poměrů proudění ve smyslu zachycování vlhkosti lze v oblasti stupně trysek a směšovacího úseku alternativně dosáhnout také tím, že dlouhé odvěsny každé vířivé lopatky, respektive křidélka, vytvořené jako pravoúhlý trojúhelník, jsou rovnoběžné ajejich krátké odvěsny jsou uspořádány kolmo k řadě vířivých lopatek, respektive křidélek.
Odpovídajícím způsobem jsou krátké odvěsny nebo přepony vzájemně sousedících vířivých lopatek, respektive křidélek jedné řady v tomto případě vzájemně přivrácené.
U této formy provedení jsou vrcholy, tvořené krátkými odvěsnami a přeponami a dlouhé odvěsny to vzájemně sousedících, respektive přiřazených vířivých lopatek, respektive křidélek sousedních řad, výhodně vzájemně přivráceny.
Dostatečné mechanické tuhosti je dosaženo tehdy, pokud každá vířivá lopatka, respektive křidélko má na své krátké odvěsně svislé ohranění.
Každá vířivá lopatka, respektive křidélko zaujímá účelným způsobem ke směru proudění nastavovací úhel mezi 30 stupni a 70 stupni, přednostně mezi 40 stupni a 60 stupni, přičemž vrchol tvořený krátkými odvěsnami a přeponami je uspořádán proti směru proudu před dlouhými odvěsnami.
Podle dalšího výhodného provedení zařízení k vlhčení vzduchu jsou nastavovací úhly vířivých lopatek, respektive křidélek provedeny nastavitelné.
Každé vířivé lopatce, respektive křidélku stupně zviřování vzduchu je výhodně přiřazena tryska stupně trysek, přičemž tyto trysky, přiřazené každé vířivé lopatce, respektive křidélku, jsou uspořádány centrálně vzhledem ke vzduchovému víru, vytvořenému těmito vířivými lopatkami, respektive křidélky.
Tyto trysky, sloužící k vytvoření stupně trysek mohou být výhodně provedeny jako vířivé trysky.
Účelným způsobem má každá vířivá tryska stupně trysek rotačně symetrický vířivý prostor, který má na vstupní straně vířivou komoru s větším průměrem, do které ústí tangenciální přívodní kanály, které mají v obvodovém směru vířivé komory stejnou vzájemnou vzdálenost.
Má-li přívodní vedení kapaliny každé vířivé trysky alespoň dva přívody, na něž je možné rozdělit proud kapaliny protékající přívodním vedením, přičemž v nejméně jednom přívodu je uspořádáno nastavovací zařízení průtoku a na tangenciální přívodní kanály vířivé komory jsou napojeny alespoň dva přívody, může být pomocí regulace nastavovacího zařízení průtoku za předpokladu, že tlak v přívodním vedení kapaliny je konstantní, rozpůlen objemový proud rozprašované kapa40 liny, a to za předpokladu provozu s úplně otevřeným nastavovacím zařízením průtoku v normálním stavu. Objemový proud rozprašované kapaliny může být popřípadě zdvojnásoben, pokud je normálním stavem provoz s úplně uzavřeným nastavovacím zařízením průtoku. Přitom nedochází k žádné podstatné změně v rozdělovači velikosti kapek, takže v rámci obou uvedených mezních hodnot nastavovacího zařízení průtoku může být nastaven každý mezilehlý stav, přičemž v této oblasti se nevyskytují žádné signifikantní změny velikosti kapek.
Výhodně se každý přívod rozvětvuje do stejného množství odbočkových přívodů, které účelným způsobem ústí do tangenciálního přívodního kanálu vířivé komory, přičemž tangenciální přívodní kanály spojené s těmito přívody přes své odbočkové přívody mají pro vytvoření optimálních poměrů proudění uvnitř vířivého prostoru vířivé trysky v obvodovém směru vířivé komory stejné vzdálenosti.
Aby bylo možné při přestavování nastavovacího zařízení průtoku vytvořit dále optimální proudové poměry uvnitř vířivé komory, je výhodné, když tangenciální přívodní kanály, připojené na přívod přívodního vedení kapaliny mají na své vstupní ploše do vířivé komory menší nebo větší průtočný průřez než tangenciální přívodní kanály, připojené na jiný přívod přívodního vedení kapaliny, přičemž nastavovací zařízení průtoku musí být účelným způsobem uspořádáno vtom přívodu, který je napojen na tangenciální přívodní kanály, které mají na své vstupní ploše do vířivé komory větší průtočný průřez. Tím může být provozována vířivá tryska s větší regulační oblastí, přičemž je dosaženo vysoké jakosti kapek pokud jde o jejich střední průměr a distribuci. Střední průměr kapek může být při konstantním objemovém proudu regulován nebo je možné udržovat při regulaci objemového proudu spektrum kapek konstantní.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude následně blíže vysvětlen na základě formy provedení se zřetelem na obrázky, na kterých znamená obr. I znázornění principu formy provedení zařízení k vlhčení vzduchu podle vynálezu v pohledu podél, obr. 2 pohled zepředu na stupeň zviřování vzduchu zařízení na vlhčení vzduchu podle vynálezu, znázorněného v principu na obr. 1, obr. 3 pohled zepředu na stupeň trysek a zviřování vzduchu u zařízení k vlhčení vzduchu podle vynálezu, znázorněného na obr. 1, obr. 4 znázornění trysky stupně zviřování vzduchu u zařízení k vlhčení vzduchu podle vynálezu v podélném řezu, obr. 5 řez B - B podle obr. 4, obr. 6 znázornění principu trysky u zařízení k vlhčení vzduchu podle vynálezu, zobrazené na obr. 4 a 5, s přívodním vedením kapaliny, a obr. 7 pohled zepředu na další formu provedení stupně zviřování vzduchu u zařízení k vlhčení vzduchu podle vynálezu, znázorněného v principu na obr. 1.
Příklady provedení vynálezu
Forma provedení zařízení 1 k vlhčení vzduchu podle vynálezu, principiálně znázorněná na obr. 1 v podélném pohledu, je na vstupní straně připojena na neznázoměný přívod vzduchu a na výstupní straně na odvod vlhkého vzduchu, který není na obrázcích rovněž znázorněn.
V oblasti svého vstupního úseku má zařízení 1 k vlhčení vzduchu stupeň 2 zviřování vzduchu, na jehož straně po směru proudu je v předem dané vzdálenosti uspořádán stupeň 3 trysek. Po směru proudu za stupněm 3 trysek se rozprostírá směšovací úsek 4, ve kterém má být absorbována vlhkost, respektive kapalina, přiváděná s proudem poměrně suchého vzduchu, zvířeného ve stupni 2 zviřování vzduchu, do stupně 3 trysek.
Ve znázorněném příkladě provedení má stupeň 2 zviřování vzduchu velké množství vířivých lopatek, respektive křidélek 5, které jsou uspořádány ve třech řadách 6, 7, 8 nad sebou, vždy po třech vedle sebe. Každé vířivé lopatce, respektive křidélku 5 je přiřazena tryska stupně 3 trysek, uspořádaného po směru proudu za stupněm 2 zviřování vzduchu, vytvořená jako vířivá tryska 9.
Řady 6, 7, 8 vířivých lopatek, respektive křidélek 5 jsou uspořádány v rovině průtočného průřezu proudu vzduchu, protékajícího zařízením J_ k vlhčení vzduchu, rovnoběžně a se stejným vzájem-4CZ 302694 B6 ným odstupem. Kromě toho mají vzájemně sousedící vířivé lopatky, respektive křidélka 5 jedné řady 6, 7, 8 stejné odstupy.
U jiných forem provedení zařízení I k vlhčení vzduchu je možné upravit větší počet stupňů 2 zviřování vzduchu a stupňů 3 trysek, střídajících se v pořadí ve směru po proudu, respektive ve směšovacím úseku 4. Stupně 2 zviřování vzduchu a také později vysvětlované stupně 3 trysek mohou přitom mít stejnou nebo podobnou konstrukci.
Každá vířivá lopatka, respektive křidélko 5 stupně 2 zviřování vzduchu vytváří vzduchový vír 10, io který se rozprostírá nejméně až k vířivé trysce 9 stupně 3 trysek, přiřazené každé vířivé lopatce, respektive křidélku 5.
K vytvoření vzduchového víru 10 tohoto druhu jsou vířivé lopatky, respektive křidélka 5 stupně 2 zviřování vzduchu provedeny ve formě pravoúhlého trojúhelníku. Krátké odvěsny 11 vířivých is lopatek, respektive křidélek 5, tvořících pravoúhlé trojúhelníky jsou přitom uspořádány rovnoběžně s radami 6, 7, 8 těchto vířivých lopatek, respektive křidélek 5, kdežto dlouhé odvěsny ±2 těchto pravoúhlých trojúhelníků probíhají kolmo k řadám 6, 7, 8 vířivých lopatek, respektive křidélek 5.
Vířivé lopatky, respektive křidélka 5 uspořádané v řadě 6, 7, 8 jsou vzájemně přivráceny buď svými dlouhými 12 odvěsnami nebo svými přeponami 13. Vzájemně sousedící, respektive přiřazené vířivé lopatky, respektive křidélka 5 sousedících řad 6, 7, 8 jsou vzájemně přivráceny buď vrcholy 14 tvořenými krátkými odvěsnami 11 nebo dlouhými odvěsnami 12 a přeponami 13. Všechny vířivé lopatky, respektive křidélka 5 řady 6 jsou přitom svými vrcholy 14 přivráceny
2? k vrcholům 14 vířivých lopatek, respektive křidélek 5 řady 7, uspořádané pod řadou 6, kdežto vířivé lopatky, respektive křidélka 5, uspořádanými v řadě 7 jsou svými krátkými odvěsnami JJL přivráceny ke krátkým odvěsnám 11 vířivých lopatek, respektive křidélek 5 řady 8, uspořádané pod řadou 7.
Středové body 15 vzduchového víru 10 vytvořeného vířivými lopatkami, respektive křidélky 5 mají ve směru řad 6, 7, 8 stejný vzájemný odstup. Rovněž kolmo ke směru řad 6, 7, 8 mají středové body 15 vzduchového víru 10, uspořádané nad, respektive pod sebou, stejný vzájemný odstup.
Na základě uspořádání a orientace vířivých lopatek, respektive křidélek 5 výše popsaným způsobem, vytvářejí vířivé lopatky, respektive křidélka 5, sousedící vjedné řadě 6, 7, 8 vzduchový vír 10 s protisměrným smyslem otáčení. Vířivé lopatky, respektive křidélka 5 sousedících řad 6, 7, 8, uspořádané nad, respektive pod sebou, vytvářejí dále vzduchový vír 10 s protisměrným smyslem otáčení. Směr otáčení každého vzduchového víru 10 je patrný podle šipek na obr. 2 a 3.
Každá z vířivých lopatek, respektive křidélek 5 má na své dlouhé odvěsně 12 svislé ohranění, respektive přehnutí, které na jedné straně vířivé lopatky, respektive křidélka 5 vyztužuje a navíc ovlivňuje poměry proudění.
Vířivé lopatky, respektive křidélka 5 jsou různým způsobem nastavitelné se zřetelem ke směru vzduchového proudu, procházejícího zařízením 1 k vlhčení vzduchu podle vynálezu. Nastavovací úhel 16 vířivých lopatek, respektive křidélek 5 je zde přitom mezi 30 stupni a 70 stupni, přičemž na obr. 1 je znázorněn nastavovací úhel 16 45 stupňů a to nepřerušovanou čarou a nastavovací úhel 16 65 stupňů přerušovanou čarou.
Nastavovací úhel 16 stupně 2 zviřování vzduchu u zařízení I k vlhčení vzduchu podle vynálezu může být fixován. Je však také možné utvořit stupeň 2 zviřování vzduchu tak, že nastavovací úhel 16 vířivých lopatek, respektive křidélek 5, je nastavitelný.
-5 CZ 302694 B6
Jak vyplývá za shrnutí obr. 1 a obr. 2, respektive obr. I a obr. 3, je u stupně 2 zviřování vzduchu ve znázorněné formě zařízení 1 k vlhčení vzduchu podle vynálezu uspořádána vždy krátká odvěsna 1 1 vířivé lopatky, respektive křidélka 5 po směru proudu za vrcholem 14 každé vířivé lopatky, respektive křidélka 5, tvořeným dlouhou odvěsnou 12 a přeponou 13.
Pomocí vířivých lopatek, respektive křidélek 5 se vytváří vzduchový vír 10, znázorněný na obr. 3, přičemž ve středu každého vzduchového víru K) je ve výšce stupně 3 trysek uspořádána vířivá tryska 9.
Každá vířivá tryska 9 má, jak vyplývá z obr. 4, rotačně symetrický vířivý prostor J_7. Na své vstupní straně má rotačně symetrický vířivý prostor 17 vířivou komoru 18, která má větší průměr než zbývající vířivý prostor 17. Na své výstupní straně má vířivý prostor 17 výstupní otvor 19 trysky.
Ve znázorněném příkladě provedení má vířivá tryska 9 čtyři přívodní odbočková vedení 20, 21_, 22, 23, přičemž každé třetí ústí do jednoho tangenciálního přívodního kanálu 24, 25, 26, 27, který vždy tangenciálně ústí svými vstupními plochami 28 do vířivé komory 18. Čtyři tangenciální přívodní kanály 24, 25, 26, 27 jsou stejnoměrně rozděleny po obvodě vířivé komory 18.
Vždy dvě přívodní odbočková vedení 20, 21, respektive 22, 23 jsou napojena na přívod 29, respektive 30, přičemž oba případy 29, 30 jsou na své straně připojeny na přívodní vedení 3 1 kapaliny.
V přívodu 29, který je rozdělen do přívodních odbočkových vedení 20, 21, je uspořádáno nastavovací zařízení 32 průtoku, kterým může být například regulační ventil.
Přívodní odbočková vedení 20, 21 přiřazená přívodu 29 vybavenému nastavovacím zařízením 32 průtoku jsou připojeny na vzájemně diametrálně protilehlé tangenciální přívodní kanály 24, 25 k vířivé komoře 18.
V provozu zařízení i k vlhčení vzduchu podle vynálezu je každá vířivá tryska 9 stupně 3 trysek zásobována přes přívodní odbočková vedení 20, 21,22, 23 kapalinou. Kapalina se přes tangenciální přívodní kanály 24, 25, 26, 27 dostává do vířivé komory 18 a do na ní navazujícího vířivého prostoru 17. Na ose vířivého prostoru se tvoří vzduchové jádro. Vzniká typický rozprašovací obraz trysky s dutým kuželem.
Celý proud kapaliny, proudící přívodním vedením kapaliny je v prvním dělení rozdělován na oba přívody 29, 30, Proud kapaliny přívodem 29 je v dalším dělení rozdělen na přívodní odbočková vedení 20, 21 a proud kapaliny přívodem 30 odpovídajícím způsobem na přívodní odbočková vedení 22,23.
Vždy dva tangenciální přívodní kanály 24, 25. respektive 26, 27, ležící vzájemně diametrálně proti sobě, jsou přes přívodní odbočková vedení 20, 21, respektive 22, 23 připojena k přívodu 29, respektive 30.
S pomocí nastavovacího zařízení 32 průtoku je za předpokladu, že tlak v přívodním vedení 31 kapaliny je konstantní, možné rozpůlit objemový proud rozprašované kapaliny v případě, že provoz vířivé trysky s úplně otevřeným nastavovacím zařízením 32 průtoku je normálním stavem, popřípadě zdvojnásobit v případě, že normálním stavem je provoz vířivé trysky s úplně uzavřeným nastavovacím zařízením 32 průtoku. Přitom nejsou zaznamenávány žádné podstatné změny v distribuci velikosti kapek. V rámci obou těchto mezních hodnot polohy nastavovacího zařízení 32 může být nastaven každý mezilehlý stav. Také v tomto případě se nevyskytují žádné signifikantní změny velikosti kapek kapalinového kužele, tryskajícího ze středu vířivé trysky 9.
-6CZ 302694 Β6
Tangenciální přívodní kanály 24, 25, napojené pres přívodní odbočková vedení 20 a 21 na přívod 29, ve kterém je uspořádáno nastavovací zařízení 32 průtoku, mají na své vstupní ploše 28 do vířivé komory 18 vétší průtočný průřez než oba druhé tangenciální přívodní kanály 26, 27, které jsou přes přívodní odbočková vedení 22, 23 napojeny na přívod 30. Tím je umožněna regulace středního průměru kapek při konstantním objemovém proudu nebo udržování konstantního spektra kapek při regulaci objemového proudu.
Další forma provedení stupně 2 zvi řování vzduchu u zařízení 1 k vlhčení vzduchu podle vynálezu se od předcházejících odlišuje v popsaném stupni 2 zvirování vzduchu tím, že dlouhé odvěsny 12 pravoúhlých trojúhelníků, tvořících vířivé lopatky, respektive křidélka 5, jsou uspořádány rovnoběžně s řadami 6, 7, 8 těchto vířivých lopatek, respektive křidélek 5, kdežto krátké odvěsny 11 těchto pravoúhlých trojúhelníků probíhají k řadám vířivých lopatek, respektive křidélek 5, kolmo.
Vířivé lopatky, respektive křidélka 5, uspořádané v řadě 6, 7, 8 jsou na obr. 7 k sobě vzájemně přivráceny buď svými krátkými odvěsnami 11 nebo svými přeponami 13. Vzájemně sousedící, respektive přiřazené vířivé lopatky, respektive křidélka 5 sousedících rad 6, 7, 8 jsou k sobě přivráceny buď svými dlouhými odvěsnami 12 a svými vrcholy 33 tvořenými krátkými odvěsnami 11 a přeponami 12. Všechny vířivé lopatky, respektive křidélka 5 řady 6 jsou přitom přivráceny svorní dlouhými odvěsnami 12 k vrcholům 33 vířivých !onatek, respektive křidélek 5, k radě 7 uspořádané pod řadou 6, a tak dále.
Také u formy provedení podle obr. 7 mají středové body 15 vzduchového víru IQ, vytvořeného vířivými lopatkami, respektive křidélky 5 ve směru řad 6, 7, 8 stejný vzájemný odstup. Rovněž kolmo ke směru řad 6, 7, 8 mají nad, popřípadě pod sebou uspořádané středové body 15 vzduchového víru 10 stejný vzájemný odstup.
U formy provedení stupně 2 zvirování vzduchu, znázorněného na obr. 7, je každá vířivá lopatka, respektive křidélko 5 opatřena na své krátké odvěsně H svislým ohraněním, popřípadě zalemováním.
Dlouhé odvěsny 12 vířivých lopatek, respektive křidélek 5 jsou vždy uspořádány směrem po proudu za vrcholy 33 každé vířivé lopatky respektive křidélka 5, tvořenými krátkými odvěsnami 11 a přeponami 13.
Vzhledem k dalším funkcím, například přestavitelnosti a podobně, souhlasí forma provedení stupně 2 zvirování vzduchu, znázorněná na obr. 7, s formou znázorněnou na obr. 2.

Claims (28)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1, Zařízení k vlhčení vzduchu, které je na vstupní straně napojeno na přívodní vedení vzduchu a na výstupní straně na odváděči vedení vlhkého vzduchu, se stupněm (2) zvirování vzduchu, pro zvirování proudu vzduchu vstupujícího do zařízení (1) k vlhčení vzduchu, a které obsahuje vířivé lopatky, respektive křidélka (5), pro vytváření vzduchových vírů (10), rozprostírajících se ve směru proudění, se stupněm (3) trysek, který je uspořádán ve směru proudění za stupněm (2) zvirování vzduchu, pro působení kapalinou na vzduchový proud, zvířený ve stupni (2) zvirování vzduchu, a se směšovacím úsekem (4), který je uspořádán ve směru proudění za stupněm (3) trysek, vyznačující se tím, že vířivé lopatky, respektive křidélka (5), jsou uspořádány v řadách (6, 7, 8) vedle sebe v průtočném průřezu vzduchového proudu, přičemž vířivé lopatky, respektive křidélka (5) sousedící spolu v jedné řadě (6, 7, 8) jsou upraveny pro vytváření vzduchových vírů (10) s protisměrným smyslem otáčení.
    -7CZ 302694 B6
  2. 2. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 1, vyznačující se tím, že každý vzduchový vír (10), vytvořený pomocí vířivých lopatek, respektive křidélek (5), se rozprostírá nejméně až ke stupni (3) trysek zařízení (1) k vlhčení vzduchu.
  3. 5 3. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že vířivé lopatky, respektive křidélka (5), sousedící spolu, popřípadě k sobě navzájem přiřazené, sousedních řad (6, 7, 8) jsou upraveny pro vytváření vzduchových vírů (10) s protisměrným smyslem otáčení.
    in 4. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že řady (6, 7, 8) vířivých lopatek, respektive křidélek (5), stupně (2) zviřování vzduchu jsou uspořádány v rovině průtočného průřezu.
    5. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků laž4, vyznačující se tím,
    15 že řady (6, 7, 8) vířivých lopatek, respektive křidélek (5), stupně (2) zviřování vzduchu jsou uspořádány vzájemně rovnoběžně.
  4. 6. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že řady (6, 7, 8) vířivých lopatek, respektive křidélek (5), stupně (2) zviřování vzduchu jsou
    2o uspořádány se stejným vzájemným odstupem.
  5. 7. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že středové body (15) vzduchových vírů (10), vytvořených sousedícími vířivými lopatkami, respektive křidélky (5), jedné řady (6, 7, 8), jsou uspořádány se stejným vzájemným odstupem.
  6. 8. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků laž7, vyznačující se tím. že ve směru proudění střídavě obsahuje sled dvou nebo více stupňů (2) zviřování vzduchu a stupňů (3) trysek.
    50
  7. 9, Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že vířivé lopatky, respektive křidélka (5), mají tvar trojúhelníku.
  8. 10. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 9, vyznačující se tím, že vířivé lopatky, respektive křidélka (5), mají tvar pravoúhlého trojúhelníku.
  9. 11. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 10, vyznačující se tím, že krátká odvěsna (11) každé vířivé lopatky, respektive křidélka (5), vytvořené jako pravoúhlý trojúhelník, je uspořádána rovnoběžně s řadou (6, 7, 8) vířivých lopatek, respektive křidélek (5), a jejich dlouhá odvěsna (12) je uspořádána kolmo k této řadě (6, 7, 8).
  10. 12. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 10 nebo 11, vyznačující se tím, že dlouhé odvěsny (12) nebo přepony (
  11. 13) vzájemně sousedících vířivých lopatek, respektive křidélek (5), jedné řady (6, 7, 8) jsou přivrácené k sobě navzájem.
    45 13. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 10 až 12, vyznačující se tím, že vrcholy (
  12. 14) tvořené dlouhou odvěsnou (12) a přeponou (13) nebo krátkou odvěsnou (11) vzájemně sousedících, respektive k sobě přiřazených vířivých lopatek, respektive křidélek (5), sousedících řad (6, 7, 8), jsou přivrácené k sobě navzájem.
    50 14. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 10 až 13, vyznačující se tím, že každá vířivá lopatka, respektive křidélko (5), má na své dlouhé odvěsně (12) svislé ohranění.
  13. 15. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 10 až 14, vyznačující se tím, že každá vířivá lopatka, respektive křidélko (5), zaujímá ke směru proudění nastavovací úhel (16)
    -8CZ 302694 B6 v rozsahu od 30° do 70°, zejména v rozsahu od 40° do 60°, přičemž vrchol (14) tvořený dlouhou odvěsnou (12) a přeponou (13) je uspořádán proti směru proudění před krátkou odvěsnou (11).
  14. 16. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 10, vyznačující se tím, že dlouhá odvěsna (12) každé vířivé lopatky, respektive křidélka (5), vytvořené jako pravoúhlý trojúhelník, je uspořádána rovnoběžně s řadou (6, 7, 8) vířivých lopatek, respektive křidélek (5) ajejich krátká odvěsna (11) je uspořádána kolmo k této radě (6, 7, 8).
  15. 17. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 10 nebo 16, vyznačující se tím, že krátké odvěsny (11) nebo přepony (13) vzájemně sousedících vířivých lopatek, respektive křidélek (5), jedné řady (6, 7, 8) jsou přivrácené k sobě navzájem.
  16. 18. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 10, 16 nebo 17, vyznačující se tím, že vrcholy (33) tvořené krátkými odvěsnami (11) a přeponami (13) a dlouhé odvěsny (12) vzájemně sousedících, respektive k sobě přiřazených vířivých lopatek, respektive křidélek (5), sousedících řad (6, 7, 8), jsou přivrácené k sobě navzájem.
  17. 19. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 10 nebo 16 až 18, vyznačující se tím, že každá vířivá lopatka, respektive křidélko (5), má na své krátké odvěsně (11) svislé ohranění.
  18. 20. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 10 nebo 16ažl9, vyznačující se tím, že každá vířivá lopatka, respektive křidélko (5), zaujímá ke směru proudění nastavovací úhel (16) v rozsahu od 30° do 70°, zejména v rozsahu od 40° do 60°, přičemž vrchol (33) tvořený krátkou odvěsnou (11) a přeponou (13) je uspořádán proti směru proudění před dlouhou odvěsnou (12).
  19. 21. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 15 nebo 20, vyznačující se tím, že nastavovací úhel (16) vířivých lopatek, respektive křidélek (5), je nastavitelný.
  20. 22. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 1 až 21, vyznačující se tím, že ke každé vířivé lopatce, respektive křidélku (5), stupně (2) zviřování vzduchu, je přiřazena jedna tryska (9) stupně (3) trysek.
  21. 23. Zařízení kvlhčení vzduchu podle nároku 22, vyznačující se tím, že tryska (9), přiřazená k vířivé lopatce, respektive křidélku (5), je uspořádána centricky vzhledem ke vzduchovému víru (10), vytvořenému touto vířivou lopatkou, respektive křidélkem (5).
  22. 24. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků laž23, vyznačující se tím, že stupeň (3) trysek obsahuje trysky (9), z nichž každá je vytvořena jako vířivá tryska.
  23. 25. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 24, vyznačující se tím, že každá vířivá tryska (9) stupně (3) trysek má rotačně symetrický vířivý prostor (17), který má na vstupní straně vířivou komoru (18) s větším průměrem, do které ústí tangenciální přívodní kanály (24, 25, 26, 27), které mají ve směru po obvodu vířivé komory (18) stejné vzdálenosti od sebe navzájem.
  24. 26. Zařízení kvlhčení vzduchu podle nároku 25, vyznačující se tím, že přívodní vedení (31) kapaliny každé vířivé trysky (9) má nejméně dva přívody (29, 30), na než je rozdělitelný proud kapaliny protékající přívodním vedením (31) kapaliny, přičemž v nejméně jednom přívodu (29) je uspořádáno nastavovací zařízení (32) průtoku, a tyto nejméně dva přívody (29, 30) jsou napojeny na tangenciální přívodní kanály (24, 25, 26, 27) vířivé komory (18).
  25. 27. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 26, vyznačující se tím, že každý přívod (29, 30) je rozdělen do stejného počtu přívodních odbočkových vedení (20, 21,22, 23).
    -9CZ 302694 B6
  26. 28. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 27, vyznačující se tím, že každé přívodní odbočkové vedení (20, 21, 22, 23) ústí do jednoho tangenciálního přívodního kanálu (24, 25, 26, 27) vířivé komory (18) a tangenciální přívodní kanály (24, 25, 26, 27), spojené přes svá přívodní odbočková vedení (20, 21, 22, 23) s přívody (29, 30), mají ve směru po obvodu vířivé
    5 komory (1 8) stejné vzdálenosti od sebe navzájem.
  27. 29. Zařízení k vlhčení vzduchu podle jednoho z nároků 26 až 28, v y z n a č u j í c í se tím, že tangenciální přívodní kanály (24, 25, 26, 27), napojené na přívod (29, 30) přívodního vedení (31) mají na své vstupní ploše (28) do vířivé komory (18) menší nebo větší průtočný průřez než io tangenciální přívodní kanály (27, 26, 25, 24), napojené na druhý přívod (30, 29) přívodního vedení (31) kapaliny.
  28. 30. Zařízení k vlhčení vzduchu podle nároku 29, vyznačující se tím, že nastavovací zařízení (32) průtoku je uspořádáno v tom přívodu (29), kterýje napojen na tangenciální přívodní
    15 kanály (24, 25), které na své vstupní ploše (28) do vířivé komory (18) mají větší průtočný průřez.
CZ20040097A 2001-06-20 2002-06-03 Zarízení k vlhcení vzduchu CZ302694B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE10129367A DE10129367A1 (de) 2001-06-20 2001-06-20 Luftbefeuchtungsvorrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ200497A3 CZ200497A3 (cs) 2004-06-16
CZ302694B6 true CZ302694B6 (cs) 2011-09-07

Family

ID=7688582

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20040097A CZ302694B6 (cs) 2001-06-20 2002-06-03 Zarízení k vlhcení vzduchu

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP1397617B1 (cs)
AT (1) ATE319053T1 (cs)
CZ (1) CZ302694B6 (cs)
DE (2) DE10129367A1 (cs)
DK (1) DK1397617T3 (cs)
ES (1) ES2259371T3 (cs)
HU (1) HU225743B1 (cs)
PL (1) PL196864B1 (cs)
WO (1) WO2003001120A1 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102006004068A1 (de) 2006-01-28 2007-08-09 Fisia Babcock Environment Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Vermischen eines Fluids mit einem großen Gasmengenstrom
DE102009017631A1 (de) 2009-04-16 2010-10-21 Klingenburg Gmbh Luftbefeuchtungsvorrichtung
JP2012122682A (ja) * 2010-12-09 2012-06-28 Nishimatsu Constr Co Ltd 加湿装置
JP5677888B2 (ja) * 2011-04-26 2015-02-25 東芝三菱電機産業システム株式会社 加湿装置
AT516173B1 (de) * 2014-10-29 2016-03-15 Merlin Technology Gmbh Vorrichtung zur Luftbefeuchtung in einem Luftkanal
DE102016124478A1 (de) * 2016-12-15 2018-06-21 Eisenmann Se Vorrichtung zum Befeuchten eines Luftstroms
CN112135653A (zh) * 2018-05-14 2020-12-25 柯惠有限合伙公司 用于通气加湿的系统和方法
CN112856654B (zh) * 2021-01-25 2022-04-08 南京航空航天大学 液滴及液膜耦合的旋流加湿器及加湿方法

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1995010009A1 (de) * 1993-10-04 1995-04-13 Luwa Ag Mischvorrichtung
US5547540A (en) * 1993-08-03 1996-08-20 Bdag Balcke-Durr Aktiengesellschaft Device for cooling gases and optionally drying solid particles added to the gas
DE19539923C1 (de) * 1995-10-26 1997-06-26 Esg Gmbh Vorrichtung in einem ein Primärfluid führenden Kanal
EP0957321A2 (de) * 1998-05-11 1999-11-17 Nova Apparatebau GmbH Luftbefeuchtungsanlage

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE468909C (de) * 1928-12-01 Koerting Akt Ges Geb Belueftungsvorrichtung mit Fluessigkeitszerstaeuber
DE515142C (de) * 1929-07-20 1930-12-23 Bbc Brown Boveri & Cie Anlage zur Aufbereitung von Raumluft
AT194571B (de) * 1956-02-20 1958-01-10 Josef C Dr Techn Breinl Flüssigkeitszerstäuber, insbesondere für Klimaanlagen
NL108444C (cs) * 1959-08-31
GB1000941A (en) * 1960-07-21 1965-08-11 Denis William Bryer Improvements in or relating to the production of gaseous currents
NL174183C (nl) * 1973-04-05 1984-05-01 Holland Heating Bv Luchtconditioneerinrichting.
IT1094411B (it) * 1977-08-02 1985-08-02 Werding Winfried J Ugello spruzzatore,dispositivi comprendenti tale ugello e procedimento per la loro produzione
WO1989005195A1 (en) * 1987-12-11 1989-06-15 Deutsche Forschungsanstalt Für Luft- Und Raumfahrt Whirl nozzle for atomizing a liquid
FR2643140B1 (fr) * 1989-02-14 1993-08-06 Ponant Ind Humidificateur pour systeme de conditionnement d'air
DE4123161A1 (de) * 1991-07-12 1993-01-14 Siemens Ag Statischer mischer
DE4229172C1 (de) * 1992-09-02 1993-10-28 Ltg Lufttechnische Gmbh Vorrichtung zur Befeuchtung eines Luftstromes
DE4303256C2 (de) * 1993-02-04 1996-02-01 Inst Biotechnik E V Verfahren zur Aufbereitung von Luft in einer keimarm arbeitenden Klimaanlage sowie Vorrichtung hierfür
NL1006665C2 (nl) * 1997-07-25 1999-01-26 Ursus Bv Luchtbevochtigingsinstallatie met ultrasone verdamper.
DE19820992C2 (de) * 1998-05-11 2003-01-09 Bbp Environment Gmbh Vorrichtung zur Durchmischung eines einen Kanal durchströmenden Gasstromes und Verfahren unter Verwendung der Vorrichtung
DE20014241U1 (de) * 2000-02-17 2000-12-14 Hauptkorn, Herbert, 91623 Sachsen Luftbefeuchter

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5547540A (en) * 1993-08-03 1996-08-20 Bdag Balcke-Durr Aktiengesellschaft Device for cooling gases and optionally drying solid particles added to the gas
WO1995010009A1 (de) * 1993-10-04 1995-04-13 Luwa Ag Mischvorrichtung
DE19539923C1 (de) * 1995-10-26 1997-06-26 Esg Gmbh Vorrichtung in einem ein Primärfluid führenden Kanal
EP0957321A2 (de) * 1998-05-11 1999-11-17 Nova Apparatebau GmbH Luftbefeuchtungsanlage

Also Published As

Publication number Publication date
EP1397617A1 (de) 2004-03-17
HU225743B1 (en) 2007-07-30
ATE319053T1 (de) 2006-03-15
DK1397617T3 (da) 2006-06-26
DE50205945D1 (de) 2006-04-27
DE10129367A1 (de) 2003-01-09
ES2259371T3 (es) 2006-10-01
EP1397617B1 (de) 2006-03-01
CZ200497A3 (cs) 2004-06-16
HUP0400220A2 (en) 2006-02-28
PL366420A1 (en) 2005-01-24
PL196864B1 (pl) 2008-02-29
WO2003001120A1 (de) 2003-01-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN106795771B (zh) 带有在燃气涡轮翼型的翼弦中部冷却腔中形成近壁冷却通道的插入件的内部冷却系统
RU2428354C2 (ru) Аэродинамический закрылок летательного аппарата с влияющим на срыв потока устройством
EP0810349B1 (en) Cooling of a turbine blade
US7997868B1 (en) Film cooling hole for turbine airfoil
KR101747609B1 (ko) 연소 장치
GB2548619A (en) An attachment for a handheld appliance
KR900004861B1 (ko) 흐름방향제어장치
JPH04234535A (ja) ガスタービン及び動翼冷却方法
CZ302694B6 (cs) Zarízení k vlhcení vzduchu
JP2004069061A (ja) 後流を制御する渦発生器
JP2009107613A (ja) 空気流混合装置
CN106661945A (zh) 带有在燃气涡轮翼型的尾部冷却腔中形成近壁冷却通道的插入件的内部冷却系统
JP2002523228A (ja) 異種の流れを合わせる装置
US8870530B2 (en) Gas turbine engine
CN101400431B (zh) 用于使气态流体与大流量气流混合的方法和装置
ZA201100320B (en) Stepped down gas mixing device
JP2020159637A (ja) 天井埋め込み形空気調和機
CN103826720B8 (zh) 多旋流喷雾喷嘴
US6276440B1 (en) Device for controlling diffused air
JPH07509406A (ja) 混合装置
CN220524218U (zh) 空调器
CN219693842U (zh) 一种风路结构、热风分布器和干燥装置
JP2012122682A (ja) 加湿装置
JP6813973B2 (ja) 空調用チャンバダクト
GB2404436A (en) Nozzle for a ceiling mounted ventilation diffuser

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20120603