CZ296839B6 - Rozvolnovací zarízení pramene vláken - Google Patents

Rozvolnovací zarízení pramene vláken Download PDF

Info

Publication number
CZ296839B6
CZ296839B6 CZ0086498A CZ86498A CZ296839B6 CZ 296839 B6 CZ296839 B6 CZ 296839B6 CZ 0086498 A CZ0086498 A CZ 0086498A CZ 86498 A CZ86498 A CZ 86498A CZ 296839 B6 CZ296839 B6 CZ 296839B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
cover
fiber sliver
disc
opening device
opening
Prior art date
Application number
CZ0086498A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ86498A3 (cs
Inventor
Wassenhoven@Heinz-Georg
Dressen@Jochen
Haaken@Dieter
Original Assignee
W. Schlafhorst Ag Und Co.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by W. Schlafhorst Ag Und Co. filed Critical W. Schlafhorst Ag Und Co.
Publication of CZ86498A3 publication Critical patent/CZ86498A3/cs
Publication of CZ296839B6 publication Critical patent/CZ296839B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/30Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls
    • D01H4/32Arrangements for separating slivers into fibres; Orienting or straightening fibres, e.g. using guide-rolls using opening rollers

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)

Abstract

Rozvolnovací zarízení pramene vláken pro doprádací zarízení (1) s rozvolnovacím válcem (21), otocneulozeným v plásti (17) rozvolnovacího válce (21) má základové teleso (29), ulozené na hrídeli (26) rozvolnovacího válce (21), a rovnez má mykací prstenec (30) vymenitelne nasunutý na základové teleso(29). Mykací prstenec (30) je ustaven svými celními stranami mezi opernou prírubou (31) základovéhotelesa (29) a upínacím kotoucem. Upínací kotouc je vytvoren jako krycí kotouc (33), jehoz prumer jevetsí nez prumer mykacího kotouce (30), který má na svém vnejsím obvodu tesnicí odstupnování (45). Krome toho je s odstupem pred krycím kotoucem (33)umísteno víko (50) pro ochranu pred dotykem rotujícího krycího kotouce (33), které je v pracovní poloze (B) ustaveno pomocí aretacní páky (52).

Description

Oblast techniky
Vynález se týká rozvolňovacího zařízení pramene vláken pro dopřádací zařízení s rozvolňovacím válcem, otočně uloženým v plášti rozvolňovacího válce, který má základové těleso, uložené na hřídeli rozvolňovacího válce, a rovněž má mykací prstenec vyměnitelně nasunutý na základové těleso. Mykací prstenec je ustaven svými čelními stranami mezi opěrnou přírubou základového tělesa a upínacím kotoučem.
Dosavadní stav techniky
Takováto rozvolňovací zařízení pramene vláken, popsaná v četných literárních pramenech, jsou známá již dlouhou dobu zejména v souvislosti s rotorovými dopřádacími stroji a osvědčila se v praxi.
DE 38 14 514 popisuje například rozvolňovací zařízení pramene vláken s rozvolňovacím válcem, který je svým hřídelem ustaven v nosné konzole na plášti dopřádacího boxu. Na hřídeli je umístěn přeslen, valivé ložisko a základové těleso, na kterém je ustaven vyměnitelný mykací prstenec. Mykací prstenec je přitom fixován mezi axiálně posuvným upínacím kotoučem a opěrnou přírubou základového tělesa. Opěrná příruba je axiálně poháněna pomocí šroubu se závitem, který působí na vložený pružný prvek.
Během přadení obíhá rozvolňovací válec a tím mykací prstenec v uložení v plášti rozvolňovacího válce a rozvolňuje přitom přiváděný pramen vláken na jednotlivá vlákna. Jednotlivá vlákna se následně přivádějí k dopřádacímu rotoru, rotujícímu s vysokými otáčkami v plášti rotoru. Rotující rozvolňovací válec je na straně čela přikryt bezpečnostní deskou ustavenou na plášti rozvolňovacího válce, která zabraňuje, aby se personál obsluhy mohl nedopatřením dotýkat upínacího kotouče rotujícího rozvolňovacího válce a mohl se přitom zranit.
Přestože se známá rozvolňovací zařízení pramene vláken v praxi v principu osvědčila, mají však také některé nevýhody, například relativně vysokou náchylnost kpolétání vláken.
U známých rozvolňovacích zařízení pramene vláken může například vzniknout problém, že se během přadení mezi bezpečnostní deskou, umístěnou stacionárně na plášti rozvolňovacího válce, a rotujícím upínacím kotoučem rozvolňovací válce shromažďují polétavá vlákna, která tvoří v dalším průběhu přadení větší chuchvalce a potom mohou například vést blokováním rozvolňovacího válce ke značným poruchám. To znamená, že se v přádelnách nevyhnutelná polétavá vlákna nasávají na základě podtlaku v plášti rozvolňovacího válce a usadí se přednostně mezi λ' klidu stojící bezpečnostní desku a rotující upínací kotouč.
Z DE-AS 23 29 223 je známé rozvolňovací zařízení pramene vláken, u něhož se množství falešného vzduchu proudící obvodovou mezerou do pláště rozvolňovacího válce má omezit umístěním těsnění mezi obrubou rozvolňovacího válce a ostěním pláště rozvolňovacího válce na hodnotu respektující technologické požadavky a energetické náklady.
J ako možné příkladné provedení takovéhoto těsnění je mezi jinými také popsáno stupňovité labyrintové těsnění. Těsnění je přitom umístěno na zadní straně pláště rozvolňovacího válce, uzavřeného krytem.
U takto vytvořených plášťů rozvolňovacího válce existuje nebezpečí, že jednotlivá vyletující vlákna pokračují do oblasti mezi uzavřeným čelním ostěním pláště rozvolňovacího válce a kotoučem obruby rozvolňovacího válce a tuto oblast časem utěsní. Poněvadž tento jev, který může ve
-1 * „V' ίί -’τ fy j CZ 296839B6 svém důsledku vést ke značným poškozením, která jsou z vnějšku patrná pozdě, nemohla se tato známá rozvolňovací zařízení pramene vláken prosadit vpřáxi. [
ZDE 41 21 387 Al je známé další uložení opěrného kotouče pro dopřádací zařízení, u kterého jsou aerodynamicky zlepšeny čelní strany opěrných kotoučů. To znamená, na bočních plochách těchto opěrných kotoučů jsou umístěny konvexně zakřivené kryty, které během chodu zřetelně redukují víření vzduchu v oblasti rotujících bočních stěn opěrných kotoučů. Těmito aerodynamicky zlepšenými opěrnými kotouči lze docílit měřitelného snížení spotřeby energie při chodu takovýchto opěrných kotoučů.
Podstata vynálezu
Na základě uvedeného stavu techniky spočívá úkol vynálezu ve vytvoření zlepšeného rozvolňovacího zařízení pramene vláken.
Tento úkol se podle vynálezu vyřeší zařízením, popsaným vnároku 1..
Výhodná vytvoření vynálezu jsou předmětem závislých nároků.
Vytvoření krycího kotouče podle vynálezu má ve spojení s navrhovaným umístěním víka výhodu, že se jednoduše, to znamená se zanedbatelnými náklady, v této oblasti redukuje proudění falešného vzduchu na technicky přijatelnou míru a tím se také může zřetelně zmenšit náchylnost rozvolňovacího zařízení pramene vláken k poletování vláken. Současně se umístěním víka v odstupu zabezpečuje, že také po delším provozu se nemůže mezi rotujícím krycím kotoučem a stacionárním bezpečnostním zařízením shromažďovat poletavé vlákno negativně ovlivňující přadení.
Také pomocí výhodného provedení upínacího kotouče jako hladkého plochého krycího kotouče, popsaného v nároku 2, je spolehlivě zabraňováno, že se může na krycí kotouč přichytit prach a poletavé vlákno. Konvexní vytvoření čelní strany krycího kotouče přitom vede k optimalizaci poměrů proudění v této oblasti. To znamená odstraněním strukturovaného povrchu na čelní straně krycího kotouče je nejen zajišťováno, že se zde nemůže zachytit prach nebo polétavé vlákno, které mohou vést k poruchám při přadení, optimalizace přadení vede kromě toho také k redukci spotřeby energie pohonu rozvolňovacího válce.
Přednostní je, jak je uvedeno v nároku 3, v krycím kotouči vytvořit středové vybrání k ustavení upevňovacího prostředku. Vybrání je přitom uzavřeno krytem, jehož čelní strana krytu je konvexně zakřivena v souladu s čelní stranou krycího kotouče, takže se obdrží průchozí čelní strana rotující součásti, optimalizující proudění.
Podle nároku 4 je, v přednostním provedení, kryt upevněn na krycím kotouči pomocí upevňovacích prostředku. Takovýto upevňovací prostředek, který je uveden vnároku 5, sestávající přednostně z nosovitých výstupků na krytu a rovněž obvodové drážky v oblasti středového vybrání, zajišťuje jednak bezpečné uchycení krytu během přadení, jednak se může ale také kryt lehce v případě potřeby demontovat. To znamená, že ve středu umístěný upevňovací prostředek pro krycí kotouč je, například když je potřebná výměna mykacího prstence, bez problémů přístupný.
Poklopovitý kryt je přitom výhodně vytvořen, jak je uvedeno v nároku 6, jako součást vyrobená vstřikovým nebo tlakovým litím, poněvadž takovéto součásti mohou být relativně cenově příznivé a dostatečně přesně vyrobeny z plastické hmoty nebo hliníku, především když jsou potřebné větší množství kusů. '
Podle nároku 7 má kryt značku, která zřetelně označuje pracovní chod rozvolňovacího válce, takže pomocí značky je bez jakýchkoliv pochybností patrné, zda rozvolňovací válec ještě rotuje
-2CZ 296839 B6 nebo zdaje rozvolňovací válec již v.klidil. Vhodná značka může s velkou jistotou minimalizovat následující poškození, která vznikají dotykem z důvodů nepozornosti s domněle stojícím, avšak ve skutečnosti ještě rotujícím rozvolňovacím válcem.
Přednostně má kryt podle nároku 8 středový vývrt. Tento středový vývrt umožňuje vložení vhodného nástroje, takže kryt, jestliže jeho čelní plocha přechází do čelní plochy krycího kotouče a tím neexistuje žádná možnost výstupku pro nástroje, se může v případě potřeby bez problémů vyjmout ze středového vybrání.
Přehled obrázků na výkresech
Další jednotlivosti vynálezu jsou patrné v následujícím příkladu provedení, objasněném pomocí výkresů.
Na výkresech znázorňuje:
obr. 1 dopřádací zařízení s rozvolňovacím zařízením pramene vláken, vytvořeným podle vynálezu, obr. 2 podélný řez rozvolňovacím zařízením pramene vláken podle vynáiezua obr. 3 pohled zpředu na krycí kotouč rozvolňovacího válce, podle šipky X na obr. 2.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněno jako celek otevřené dopřádací zařízení 1. Dopřádací zařízení 1 sestává, jak je známo, z dopřádacího zařízení a rovněž rozvolňovacího zařízení pramene vláken.
Dopřádací zařízení přitom je opatřeno dopřádacím rotorem 3, který je uložen otočně s velkými otáčkami v rotorovém plášti 2. Dopřádací rotor 3 je opřen pomocí rotorového hřídele 4 v klínu uložení 5 opěrných kotoučů a je poháněn tangenciálním řemenem 6, pokračujícím do stroje, který je nastaven napínacím válcem 7. Vpředu otevřený rotorový plášť 2 je během přadení uzavřen pomocí otočně uloženého krycího prvku 8, respektive blíže neznázoměnou kanálovou deskou, umístěnou na krycím prvku 8, na které je uloženo těsnění 9.
Kanálová deska je opatřena přednostně vyměnitelným výčnělkem kanálové desky, tak zvaným adaptérem 12, který má trysku 13 odvodu nitě a rovněž zaústění kanálu 14 vedení vlákna. Ke trysce 13 odvodu nitě je připojena trubice 15 odvodu nitě. Rotorový plášť 2 je kromě toho, jako obvykle, připojen pomocí odpovídajícího odsávacího vedení 10 na zdroj 11 podtlaku, který je potřebný k vytvoření dopřádacího podtlaku, potřebného v rotorovém plášti 2.
V krycím prvku 8 je dále integrováno rozvolňovací zařízení pramene vlákna. To znamená, na lcrycím prvku 8, který je uložen omezeně otočně kolem osy 16 otáčení krycího prvku 8, je, například pomocí závitových šroubů 18, ustaven plášť 17 rozvolňovacího válce 21.
Krycí prvek 8 má dále zadní úchytné konzoly 19, 20 k uložení hřídele 26 rozvolňovacího válce 21, eventuálně k uložení přívodního válce 22 pramene vláken.
Rozvolňovací válec 21 je přitom poháněn v oblasti svého přeslenu 23 pomocí dalšího tangenciálního řemene 24, pokračujícího do stroje, zátímco pohon přívodního válce 22 pramene vláken je proveden pomocí neznázoměného šnekového převodu, který je připojen na hnací hřídel 25.
Obr. 2 znázorňuje detail rozvolňovacího válce 21 rozvolňovacího zařízení pramene vláken, otočně uloženého v plášti 17 rozvolňovacího válce 21.
-3CZ 296839 B6
Takovéto rozvolňovací válce 21 jsou poháněny hřídelem 26 rozvolňovacího válce 21, na kterém je vedle na konci ustaveného přeslenů 23 umístěno ložisko 28 rozvolňovacího válce 21 a základové těleso 29. Ložisko 28 rozvolňovacího válce 21 je přitom uloženo pláštěm 27 ložiska 28 na úchytné konzole 19 krycího prvku 8 otevřeného dopřádacího zařízení 1 a je zde fixováno pomocí 5 vhodného aretačního prvku 37.
Na základové těleso 29 je nasunut mykací prstenec 30, který je ustaven mezi opěrnou přírubou 31 základového tělesa 29 a dosedacím osazením 32 upínacího kotouče vytvořeného jako krycí kotouč 33.
V zobrazeném příkladu provedení je krycí kotouč 33 axiálně posuvný na hřídeli 26 rozvolňovacího válce 21 a je ustaven pomocí upevňovacího prostředku, například pomocí závitových šroubů 34 působících na talířovou pružinu 35. Samozřejmě jsou také vhodné jiné typy upevnění krycího kotouče 33 na hřídeli 26 rozvolňovacího válce 21.
Krycí kotouč 33 má konvexně zaoblenou čelní stranu 38, ve které je vytvořeno středové vybrání 39. Ve středovém vybrání 39 je ustaven pomocí upevňovacího prostředku 40 kryt 41. Kryt 41 přitom má čelní stranu 42 krytu 41, která je konvexně zakřivena ve shodě s čelní stranou 38 krycího kotouče 33, takže se obdrží rotující těleso, optimalizované z hlediska proudění.
Upevňovací prostředek 40 sestává přednostně z nosovitých výstupků 43 na krytu 41 a dále obvodové drážky 44 ve středovém vybrání 39. Kryt 41 je opatřen kromě toho středovým vývrtem 48, který umožňuje použití vhodného nástroje, takže se může kryt 41 v případě potřeby bez problémů demontovat.
Značka 49 na krytu 41 přitom zřetelně označuje stav, kdy je rozvolňovací válec 21 v chodu.
Krycí kotouč 33, jehož průměr je zřetelně větší než průměr mykacího prstence 30, má v oblasti svého vnějšího obvodu těsnicí odstupňování 45, které koresponduje s odpovídajícím protilehlým 30 těsnicím odstupňováním 46 vupínce 47 pláště 17 rozvolňovacího válce 21. Relativně malá axiální obvodová spára mezi těsnicími odstupňováními 45, 46 přitom vede k minimalizaci vstupu falešného vzduchu do pláště 17 rozvolňovacího válce 21.
Ačkoliv je jíž bez jakýchkoliv pochyb patrný pomocí značky 49 choď rozvolňovacího válce 21, je 35 rotující krycí kotouč 33 pro jistotu ještě zakryt víkem 50 umístěným s odstupem proti krycímu kotouči 33.
Toto víko 50 je uloženo na krycím prvku 8 otočně kolem osy 51 otáčení a je fixováno pomocí aretační páky 52 v pracovní poloze B znázorněné na obr. 1 a 2.
Vytvoření krycího kotouče 33 podle vynálezu vede ve spojení s uvedeným uspořádáním víka 50 ke zřetelnému zlepšení rozvolňovacího zařízení pramene vláken, zejména vzhledem k náchylnosti tohoto zařízení na polétavá vlákna. Uspořádání víka 50 v odstupu od krycího kotouče 33 přitom vede k omezení oblastí, dosud zvláště kritických z pohledu usazování poléta45 vých vláken, mezi upínacím kotoučem rozvolňovacího válce 21 a bezpečnostním zakrytováním.
Vytvořením čelní strany 38 krycího kotouče 33 optimalizované z hlediska proudění se kromě jiného může dosáhnout snížení energie potřebné k pohonu rozvolňovacího zařízení pramene vláken.

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Rozvolňovací zařízení pramene vláken pro otevřené dopřádací zařízení (1) s rozvolňovacím válcem (21), otočně uloženým v plášti (17) rozvolňovacího válce (21), který má základové těleso (29), uložené na hřídeli (26) rozvolňovacího válce (21), a rovněž má mykací prstenec (30) vyměnitelně nasunutý na základové těleso (29), který je ustaven svými čelními stranami mezi opěrnou přírubou (31) základového tělesa (29) a upínacím kotoučem, vyznačující se tím, že upínací kotouč je vytvořen jako krycí kotouč (33), jehož průměr je větší než průměr mykacího prstence (30), přičemž krycí kotouč (33) má v oblasti vnějšího obvodu (53) těsnicí odstupňování (45), korespondující s protilehlým těsnicím odstupňováním (46), vytvořeným v plášti (17) rozvolňovacího válce (21) a v odstupu před otočně uloženým krycím kotoučem (33) je umístěno pohyblivě uložené víko (50), které je v pracovní poloze (B) ustaveno pomocí aretační páky (52).
  2. 2. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 1, vyznačující se tím, že upínací kotouč je vytvořen jako krycí kotouč (33) s hladkým povrchem s konvexně zakřivenou čelní stranou (38).
  3. 3. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 2, vyznačující se tím, že čelní strana (38) má středové vybrání (39) k ustavení upevňovacího prostředku a uvnitř středového vybrání (39) je ustaven kryt (41), který má čelní stranu (42) krytu (41) konvexně zakřivenou.
  4. 4. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 3, vyznačující se tím, že kryt (41) je ustaven uvnitř středového vybrání (39) pomocí upevňovacího prostředku (40).
  5. 5. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 4, vyznačující se tím, že upevňovací prostředek (40) sestává znosovitých, ven směřujících výstupků (43) na krytu (41) a rovněž obvodové drážky (44) v oblasti středového vybrání (39).
  6. 6. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 3, vyznačující se tím, že kryt (41) je vytvořen vstřikovým nebo tlakovým litím.
  7. 7. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 3, vyznačující se tím, že kryt (41) je opatřen značkou (49) pro oznámení pracovního stavu rozvolňovacího válce (21).
  8. 8. Rozvolňovací zařízení pramene vláken podle nároku 3, vyznačující se tím, že kryt (41) má středový vývrt (48).
CZ0086498A 1997-03-27 1998-03-20 Rozvolnovací zarízení pramene vláken CZ296839B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19712880A DE19712880A1 (de) 1997-03-27 1997-03-27 Faserbandauflöseeinrichtung

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ86498A3 CZ86498A3 (cs) 1998-10-14
CZ296839B6 true CZ296839B6 (cs) 2006-06-14

Family

ID=7824791

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ0086498A CZ296839B6 (cs) 1997-03-27 1998-03-20 Rozvolnovací zarízení pramene vláken

Country Status (6)

Country Link
US (1) US5941058A (cs)
JP (1) JPH10273831A (cs)
CH (1) CH692351A5 (cs)
CZ (1) CZ296839B6 (cs)
DE (1) DE19712880A1 (cs)
IT (1) IT1298564B1 (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE10054697A1 (de) 2000-11-04 2002-05-08 Schlafhorst & Co W Auflösewalze für eine Offenend-Spinnvorrichtung
US20020062637A1 (en) * 2000-11-28 2002-05-30 Romeo Pohn Opening cylinder for an open-end spinning device
DE10141967B4 (de) * 2001-08-21 2011-06-22 Rieter Ingolstadt GmbH, 85055 Vorrichtung zum Offenend-Rotorspinnen
DE102009013987A1 (de) * 2009-03-19 2010-09-23 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Offenend-Spinnvorrichtung
DE102013003284A1 (de) * 2013-02-26 2014-08-28 Saurer Germany Gmbh & Co. Kg Faserbandauflöseeinrichtung für eine Offenend-Spinnvorrichtung
CH708518A1 (de) * 2013-09-13 2015-03-13 Rieter Ag Maschf Saugtrommel einer Vorrichtung zum Verdichten eines Fasergutes mit einer Dichtung.

Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2329222C2 (de) * 1972-06-07 1983-02-17 Maschinenfabrik Rieter AG, 8406 Winterthur Auflöseeinrichtung für eine OE-Rotorspinneinheit
US5085047A (en) * 1989-08-08 1992-02-04 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Aktiengesellschaft Opening roll for an open-end spinning device
DE3814514C2 (de) * 1988-04-29 1995-09-28 Stahlecker Gmbh Wilhelm Auflösewalze für eine OE-Spinnvorrichtung
US5850730A (en) * 1996-12-06 1998-12-22 W. Schlafhorst Ag & Co. Opening device for an open-end spinning unit

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CH554426A (de) * 1972-06-07 1974-09-30 Rieter Ag Maschf Offenend-spinnvorrichtung.
DE3645275C2 (de) * 1986-04-25 1994-06-16 Fritz Stahlecker Garniturring für eine Auflösewalze einer OE-Spinnvorrichtung
CH680802A5 (en) * 1990-01-24 1992-11-13 Rieter Ag Maschf Open end spinning unit - has opening roller housing with projections on its inner surface to restrict the accumulation of fibres
DE4121387C2 (de) * 1991-06-28 2000-12-14 Schlafhorst & Co W Stützscheibenlagerung einer Rotorspinneinrichtung
US5465567A (en) * 1991-07-25 1995-11-14 Carclo Engineering Group Plc. Fiber opening device for separating individual fibers from a fiber sliver
DE19531910A1 (de) * 1995-08-30 1997-03-06 Fritz Stahlecker Auflösewalze für eine Offenend-Spinnvorrichtung

Patent Citations (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2329222C2 (de) * 1972-06-07 1983-02-17 Maschinenfabrik Rieter AG, 8406 Winterthur Auflöseeinrichtung für eine OE-Rotorspinneinheit
DE3814514C2 (de) * 1988-04-29 1995-09-28 Stahlecker Gmbh Wilhelm Auflösewalze für eine OE-Spinnvorrichtung
US5085047A (en) * 1989-08-08 1992-02-04 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Aktiengesellschaft Opening roll for an open-end spinning device
US5850730A (en) * 1996-12-06 1998-12-22 W. Schlafhorst Ag & Co. Opening device for an open-end spinning unit

Also Published As

Publication number Publication date
US5941058A (en) 1999-08-24
CZ86498A3 (cs) 1998-10-14
CH692351A5 (de) 2002-05-15
DE19712880A1 (de) 1998-10-01
ITMI980223A1 (it) 1999-08-06
IT1298564B1 (it) 2000-01-12
JPH10273831A (ja) 1998-10-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3884027A (en) Cleaning access and braking mechanism for open end spinning machines
GB1209681A (en) Improvements in or relating to the ringless spinning of textile staple fibres
US4059947A (en) Open-end spinning unit
CZ300226B6 (cs) Doprádací rotor
CZ296839B6 (cs) Rozvolnovací zarízení pramene vláken
US7036301B2 (en) Channel plate adapter for an open-end rotor spinning arrangement
US5555717A (en) Open-end spinning device having an improved fiber feeding channel
US5794430A (en) Fiber conduit plate for an open-end spinning device
ITMI951939A1 (it) Dispositivo per paraffinare
EP0192407B1 (en) Improvements relating to opening roller assemblies for open end spinning machines
CN101372773B (zh) 具有可回转的盖板件和为此使用的止挡结构件的开放型纺纱装置
CZ297421B6 (cs) Rotorové doprádací zarízení
US5987870A (en) Open-end spinning device
JPH06306712A (ja) オープンエンド紡績装置
CS276101B6 (en) Unit of a detwisting roller of spindleless spinning machines
US7181901B2 (en) Channel plate for an open-ended rotor spinning device
US3975895A (en) Open-end spinning machine with means for supplying a sliver
US5867974A (en) Opening device for an open-end spinning machine
CN110230133B (zh) 用于具有锁定连接的自由端纺纱装置的导纤通道机构
US4617792A (en) Air flow control arrangement for an open-end friction spinning machine
JP2550150B2 (ja) オープンエンド紡績機の紡糸装置の供給兼開繊装置
US5916118A (en) Device for preparing a piecing process in an open-end spinning machine
US6834490B2 (en) Arrangement for open-end rotor spinning
SU1509435A1 (ru) Приспособление дл подачи волокнистой ленты к расчесывающему валику устройства дл бескольцевого пр дени
US4653265A (en) Open-end spinning machine having a plurality of spinning units and a movable servicing apparatus

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20090320