CZ287201B6 - Custom apparel manufacturing apparatus and method - Google Patents

Custom apparel manufacturing apparatus and method Download PDF

Info

Publication number
CZ287201B6
CZ287201B6 CZ19961354A CZ135496A CZ287201B6 CZ 287201 B6 CZ287201 B6 CZ 287201B6 CZ 19961354 A CZ19961354 A CZ 19961354A CZ 135496 A CZ135496 A CZ 135496A CZ 287201 B6 CZ287201 B6 CZ 287201B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
test
dimensions
garment
customer
sample
Prior art date
Application number
CZ19961354A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ135496A3 (en
Inventor
Bethe M Palmer
Gerald S Ruderman
Sung Kyu Park
Original Assignee
Strauss Levi & Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Strauss Levi & Co filed Critical Strauss Levi & Co
Publication of CZ135496A3 publication Critical patent/CZ135496A3/cs
Publication of CZ287201B6 publication Critical patent/CZ287201B6/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A41WEARING APPAREL
    • A41HAPPLIANCES OR METHODS FOR MAKING CLOTHES, e.g. FOR DRESS-MAKING OR FOR TAILORING, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • A41H3/00Patterns for cutting-out; Methods of drafting or marking-out such patterns, e.g. on the cloth
    • A41H3/007Methods of drafting or marking-out patterns using computers
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A41WEARING APPAREL
    • A41HAPPLIANCES OR METHODS FOR MAKING CLOTHES, e.g. FOR DRESS-MAKING OR FOR TAILORING, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • A41H1/00Measuring aids or methods
    • A41H1/10Measuring jackets for marking-out patterns

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Biophysics (AREA)
  • Management, Administration, Business Operations System, And Electronic Commerce (AREA)
  • Details Of Garments (AREA)
  • Treatment Of Fiber Materials (AREA)
  • Outer Garments And Coats (AREA)
  • Footwear And Its Accessory, Manufacturing Method And Apparatuses (AREA)
  • Blow-Moulding Or Thermoforming Of Plastics Or The Like (AREA)
  • Image Processing (AREA)
  • Professional, Industrial, Or Sporting Protective Garments (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • General Factory Administration (AREA)
  • Compounds Of Unknown Constitution (AREA)
  • Seeds, Soups, And Other Foods (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Numerical Control (AREA)

Description

Způsob a zařízení pro zakázkovou výrobu předmětů
Oblast techniky
Vynález se týká způsobu zakázkové výroby předmětů, zejména kalhot, košil a ostatních oděvů, obuvi, pokrývek hlavy a rukavic. Vynález se dále týká zařízení k provádění způsobu.
Dosavadní stav techniky
Po léta je základním problémem výroby oděvů na míru z hlediska ekonomicky efektivního systému výroby stanovení, jak zachytit tělesné rozměry osoby tak, aby pro ni mohl být zhotoven dobře padnoucí kus oděvu bez zbytečných nákladů pro výrobce, prodejce nebo spotřebitele. Výroba oděvů, navrhovaných pro trojrozměrné objekty, jako je lidské tělo, může být složitá, protože změna jednoho rozměru, například výšky sedu nebo obvodu pasu v případě kalhot, může vyžadovat změny v rozměrech boků, aby oděv padl.
Mnozí zákazníci, zejména ženy, mají potíže s hledáním konfekčních nebo hotových oděvů, jako jsou džínsy, které by jim padly k jejich spokojenosti. Jedním z důvodů je, že tradiční systém číslování pro ženy, používaný výrobci konfekce, je v podstatě systém založený na jednom rozměru, vyvinutý v roce 1941. Na základě statistických průměrů vede tento systém číslování k velikostem, představovaným jedním abstraktním rozměrem, například velikost 6, nebo velikost 8. V průběhu času byly zavedeny drobnější úpravy, umožňující vyjadřovat zmenšenou nebo zvětšenou velikost, ale stále s jedním abstraktním rozměrem uvnitř těchto podskupin, například velikost 6 zmenšená nebo velikost 6 prodloužená nebo zkrácená. Velikosti pánských oděvů, jako jsou kalhoty, košile a obleky, se příliš neliší, i když velikosti košil je možno třídit podle rozměru krku nebo délky rukávu a několika kombinací standardních velikosti. Obecně řečeno to platí i pro většinu ostatních typů nebo konfigurací oděvů, jako je obuv, rukavice, pláště, dámské šaty apod. Přestože je teoreticky možné mít k dispozici velký počet různých standardních velikostí pro zvětšení nabídky zákazníkům, náklady na udržování velké zásoby to znemožňují. U většiny prodejců v maloobchodu je tedy zákazníkům nabízeno pouze několik standardních velikostí.
Nicméně už jen v jednoduchém případě dámských kalhot existují doslova tisíce kombinací měr pasu, boků, výšky sedu a délky nohavice, které jsou možné pro jedny džínsy, mají-li padnout velké části populace. Pro kteroukoli danou osobu bude vhodná pravděpodobně pouze jedna konkrétní kombinace. Liší-li se kterýkoli z rozměrů osoby od statistického průměru, je přizpůsobení obtížnější. Je-li pas útlejší než průměr nebo přeje-li si zákaznice kalhoty s menší výškou sedu, najde padnoucí výrobek v konfekci obtížně.
Ze vzorku 500 žen mělo pouze 11 z 500, neboli asi 2 %, rozměry přesně souhlasící s průmyslovými standardními mírami.
Proto mnoho zákazníků odmítá hotové oděvy a obrací se k oděvům na zakázku. Při výrobě na zakázku je třeba zachytit klíčové rozměry těla a pak sestavit kus oděvu. V minulosti se k tomu používaly čtyři tradiční cesty:
a) Změření klíčových rozměrů osoby krejčovským metrem a sestavení oděvu s jejich použitím.
b) Umístění konkrétního oděvu, který bude zákazník nosit, na osobu a provedení krejčovských úprav.
c) Použití přizpůsobitelného oděvu ke změření rozměrů těla.
- 1 CZ 287201 B6
d) Použití některého typu mechanického, optického nebo videozařízení k zachycení tělesných rozměrů.
První dva přístupy, používané společně, tvoří klasické zakázkové krejčovství. I když obvykle produkuje dobře padnoucí oděvy, je tradiční zakázkové krejčovství, vyžadující kvalifikovanou práci krejčího nebo švadleny, příliš nákladné pro výrobce a prodejce hotových oděvů a příliš drahé pro mnoho spotřebitelů.
K vyřešení tohoto problému se používají pro zkoušení přizpůsobitelné oděvy nebo střihy. To může rovněž vyžadovat kvalifikovanou práci v místě prodeje, aby bylo přizpůsobení provedeno řádně. Používá-li se pouze jeden přizpůsobitelný oděv nebo i několik přizpůsobitelných oděvů ve standardních velikostech, zůstává značné množství práce a nákladů také na straně výrobce, protože každý oděv musí být individuálně stříhán na rozměry přizpůsobené každému zákazníku. Sběr informací, které je nutno přenášet ohledně potřebných úprav, je možno urychlit použitím počítačů, ale individuální požadavky na střih jsou dosud nákladné a časově náročné. Dokonce i když se používají počítače k sestavení stupnice střihů na základě skutečných měr, zůstávají obvykle náklady a doba pro individuální stříhání těchto rozměrů značné.
Problém dále komplikují materiály, jako je denim, kůže, vinyl, kožešiny nebo další, se kterými se obtížně pracuje. Nenastříhá-li se oděv uspokojivě napoprvé, může být jeho přizpůsobení, je-li zákazník nespokojen s tím, jak mu konkrétní oděv padne, neúnosně drahé.
Další pokusy o zlepšení v této oblasti tedy vycházejí z použití optických nebo elektrických senzorů a počítače ke zlepšení přesnosti měření. U tohoto způsobu je k zachycení rozměrů těla osoby použito optické nebo elektronické zařízení. V jednom systému má jedinec na sobě speciální oděv s měřicími zařízeními, která může systém „odečítat“. To je možno kombinovat s počítačovým systémem, například takovým, který na základě těchto měření sestavuje nebo upravuje střih. Měření je tedy možno provádět interaktivně a přesně, ale každý oděv musí být ještě nastříhán na takto zjištěné individuální rozměry.
Přestože se takto zlepšuje přesnost a sběr zakázkových informací, nejsou zároveň vyřešeny zbývající problémy a náklady individuálního stříhání a sestavování u velkovýrobců. Velkovýrobci mohou v továrnách po celém světě vyrábět až 60.000 nebo 70.000 kalhot týdně. Náklady se udržují nízké nejčastěji použitím jednotných velikostí, což snižuje nebo odstraňuje potřebu speciální kvalifikované práce, individuálního stříhání a kreslení. Ceny zakázkového krejčovství, prováděného tradičními metodami, jsou nesrovnatelné s cenami velkoobjemové výroby.
Konečně existuje významný subjektivní prvek pocitu padnutí, který je u různých zákazníků různý. Například dva zákazníci, jejichž míry jsou přesně stejné, mohou mít různý vkus, pokud jde o volnost nebo těsnost padnutí, přičemž jeden dává přednost volnějšímu a druhý těsnějšímu oděvu. Nebo se mohou dva zákazníci se stejnými mírami lišit svými stylovými preferencemi, kdy jeden dává přednost nošení denimových džínsů nízko a druhý vysoko na bocích. K uspokojení subjektivních preferencí zákazníka může být nutno upravovat jeden případně i více dalších rozměrů, protože jsou ve vzájemném vztahu. Používají-li se pro zakázkové oděvy pouze objektivní míry bez skutečného padnutí, mohou být oděvy, sestavené pouze na základě objektivních dat, v důsledku těchto subjektivních pocitů zákazníky často vraceny. Vysoký podíl vracených nebo odmítaných výrobků je pro prodejce i výrobce nákladný.
Cílem vynálezu je poskytnout způsob a zařízení pro zakázkovou výrobu předmětů, které mají dokonale padnoucí rozměry, aniž by vyžadovaly vysoké náklady tradičních zakázkových metod.
-2CZ 287201 B6
Podstata vynálezu
Uvedeného cíle se dosahuje způsobem zakázkové výroby předmětů, zejména kalhot, košil a ostatních oděvů, obuvi, pokrývek hlavy a rukavic, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že se nejprve zjistí kritické míry subjektu a na základě kritických měr se z uspořádané množiny zkušebních vzorků různých rozměrů zvolí základní zkušební vzorek, který se vyzkouší na subjektu. Podle výsledku zkoušky a podle preferencí zákazníka se z uspořádané množiny zkušebních vzorků vybere lépe vyhovující zkušební vzorek a postup zkoušení se opakuje vN krocích tak dlouho, až je vybrán nejlépe vyhovující konečný vzorek. Poté se údaje o konečném vzorku postoupí výrobnímu místu, kde se zhotoví předmět, jehož rozměry jsou identické s rozměry konečného vzorku.
Podle výhodného provedení se každý zkušební vzorek opatří kódem, označujícím jeho rozměry a každému zkušebnímu vzorku se přiřadí střih se stejnými rozměry, kteiý se opatří korespondujícím kódem.
Výhodou řešení podle vynálezu je, že předměty mohou být zhotovovány ve velkém zvolením jednoho z několika předem stanovených rozměrů, odpovídajících schváleným předem stanoveným rozměrům zkušebního předmětu, vybraného a vyzkoušeného zákazníkem.
Další výhodou řešení podle vynálezu je, že umožňuje zákazníkům skutečně vyzkoušet, zda jim například oděv padne a jaký v něm mají pocit, a to předtím, než učiní objednávku.
Výrobcům zakázkových předmětů vynález umožňuje optimalizovat využití materiálů díky poskytnutí předem stanovených rozměrů, které mohou být použity ke stříhání a výrobě hotového předmětu. Je možno zvolit předem rozvržení jednotlivých rozměrů, například pro optimální využití látky, a přitom zhotovovat padnoucí oděvy na zakázku.
Cíle vynálezu se dále dosahuje zařízením pro zakázkovou výrobu předmětů, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že sestává ze zkušebního místa s nosičem zkušebních vzorků, ve kterém je uložena množina zkušebních vzorků různých rozměrů, přičemž zkušební místo je zařízením pro přenos informací o rozměrech zkušebních vzorků propojeno s výrobním místem, opatřeným jednak zařízením pro výrobu daného předmětu a jednak zásobníkem střihů, jejichž rozměry korespondují s rozměry zkušebních vzorků.
Podle výhodného provedení je nosič zkušebních vzorků tvořen alespoň jednou policí s alespoň dvěma přihrádkami.
Podle dalšího výhodného provedení jsou zkušebním vzorkem kalhoty, které jsou na nohavici opatřeny měřicím zařízením.
Podle jiného výhodného provedení je součástí zkušebního místa PC počítač pro sběr, zpracování a ukládání údajů o zkušebních vzorcích.
Podle ještě jiného výhodného provedení je zařízení pro výrobu daného předmětu ve výrobním místě tvořeno střihači stanicí, za kterou je připojena stěhovací stanice, na kterou navazují dokončovací stanice, balicí stanice a expediční stanice.
Výhodou zařízení podle vynálezu je, že umožňuje například zakázkové šití a výrobu oděvů s použitím většího počtu zkušebních oděvů různých předem stanovených rozměrů k výrobě konečného produktu. Používá se systém pro uchovávání informace o počtu zkušebních oděvů a všech jejich rozměrech. Vyzkouší-li si zákazník jeden z těchto zkušebních oděvů, použije se
-3 CZ 287201 B6 zařízení, spojené se systémem k zaznamenání zákazníkovy reakce ohledně padnutí. Pokud jeden zkušební oděv nepadne, systém navrhne podle předem stanovených pravidel ke zkoušení jiný. Jestliže zákazník souhlasí s koupí v případě konkrétního padnoucího zkušebního oděvu, ohlásí se to výrobnímu systému, kde se kus oděvu, odpovídající rozměrům takto schváleného zkušebního oděvu, nastříhá, nastehuje, zpracuje a expeduje jako hotový oděv.
Další výhodou je, že vynález poskytuje prodejcům a obchodům snadno použitelný systém sběru informací ohledně padnutí k identifikaci konkrétního schváleného zkušebního oděvu, který se má vyrábět a prodávat.
Způsob podle vynálezu může být prováděn na různých zařízeních, od jednoduchých manuálních nebo elektronických zařízení po komputerizované systémy.
Další výhodou je schopnost získávat informace ohledně padnutí, schválené zákazníkem, a dodávat je do vzdálených výrobních míst. S použitím předem stanovených rozměrů nebojím odpovídajících kódů spolu s objednávkovými a dodávkovými informacemi může prodejce rychle vyřizovat objednávky položek, které nemá na skladě.
Výhodou systémů, konstruovaných podle vynálezu, je, že používají pravidla expertního systému. Zvažuje-li se výroba nového typu zboží, jako jsou například košile nebo obuv, je možno vyvinout a aplikovat pravidla pro jejich padnutí.
Způsobem a zařízením podle vynálezu lze vyrábět jakékoliv předměty, u nichž je kupujícími požadována široká Škála rozměrů. Jedná se zejména o oblečení, obuv, pokrývky hlavy, rukavice, ale i pokrývky pro zvířata, potahy na nábytek a další předměty.
Přehled obrázků na výkresech
Obr. 1 představuje pohled zpředu a z boku na zkušební oděv, police s různými dalšími zkušebními oděvy a zařízení pro ukládání informací o nich za účelem přenosu do výrobního místa.
Obr. 2 schematicky znázorňuje některé typy oblečení, které je možno vyrábět s použitím způsobu a zařízení podle vynálezu.
Obr. 3 představuje čelní pohled na řadu polic se zkušebními oděvy.
Obr. 4 představuje proudový diagram, znázorňující hlavní kroky procesu přizpůsobování.
Obr. 5 představuje proudový diagram, znázorňující podrobně kroky části procesu přizpůsobování.
Obr. 6 představuje proudový diagram, znázorňující další příklad možného podrobného procesu přizpůsobování.
Obr. 7 představuje vývojový diagram hlavní kroky způsobu podle vynálezu.
Na obr. 8 je pro ilustraci uveden čelní perspektivní pohled na některá možná provedení zařízení podle vynálezu.
Na obr. 9 je čelní perspektivní pohled na některé typy vstupních zařízení.
-4CZ 287201 B6
Na obr. 10 je uveden proudový diagram kroků, používaných ke stanovení rozměrů, na jejichž základě se sestaví zkušební oděv, počtu výrobků a pravidel jejich zkoušení.
Na obr. 11 jsou uvedeny tři příklady rozměrů, braných v úvahu při hypotetickém přizpůsobování.
Obr. 12 představuje schematický pohled na dotekové obrazovkové rozhraní zařízení pro sběr informací ohledně padnutí, zobrazující počáteční obrazovku.
Obr. 13 představuje schematický pohled na dotekové obrazovkové rozhraní zařízení pro sběr informací ohledně padnutí, zobrazující obrazovku, ukazující volby, eliminované perspektivními odpověďmi kupujícího.
Obr. 14 představuje schematický pohled na dotekové obrazovkové rozhraní zařízení pro sběr informací ohledně padnutí, znázorňující alternativní možnost zapsání počáteční informace o rozměrech.
Obr. 15 představuje schematický pohled na dotekové obrazovkové rozhraní zařízení pro sběr informací ohledně padnutí, zobrazující výsledky ze dvou zkoušení.
Obr. 16 představuje schematický pohled na dotekové obrazovkové rozhraní zařízení pro sběr informací ohledně padnutí, znázorňující volby výšky sedu pro zvolený zkušební oděv.
Obr. 17 představuje schematický pohled na dotekové obrazovkové rozhraní zařízení pro sběr informací ohledně padnutí, znázorňující konečný souhlas a volby způsobu dodání a platby nákupu.
Příklad provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněn zkušební vzorek 10 pro nákup oděvu, v tomto případě dámských džínsů. Jak je odborníkovi zřejmé, je možno způsobem a zařízením podle vynálezu vyrábět jakýkoli typ oblečení nebo pokrývek, jako je oblečení pro lidi a domácí zvířata nebo pokrývky pro nábytek a další objekty, u nichž jsou možné významné změny rozměrů.
V bočním pohledu 12 je znázorněn zkušební vzorek 10 s měřicím zařízením 14. Ve výhodném provedení vynálezu je ve zkušebním místě 40, které je zároveň místem prodeje, uloženo značné množství zkušebních vzorků 10 oděvu, majících navzájem odlišné rozměry. Zkušební vzorky 10 oděvu jsou uloženy ve schránkách nebo stojanech, tvořených v tomto případě přihrádkami 30 polic 20. Pro snadný přístup obsahuje každá přihrádka 30 polic 20 určitý počet zkušebních vzorků 10 oděvu. Zde je v přihrádce 30 znázorněno pět různých zkušebních vzorků 10. V tomto příkladu je použito téměř 500 zkušebních vzorků 10 oděvu, které mají všechny navzájem rozdílné rozměry. Ve výhodném provedení nejsou používány jako zásoba zboží, ale jsou rezervovány pro zkoušení.
Ve výhodném provedení jsou zkušební vzorky 10 oděvu skladovány v policích 20 podle stupňující se velikosti svých rozměrů. Například v případě dámských kalhot mohou být zkušební vzorky 10 oděvu s velikostí pasu 24 skladovány v prvním sloupci polic 20, v němž každá přihrádka 30 obsahuje 5 párů o stejné velikosti boků. Velikost boků se v jednotlivých přihrádkách 30, obsahujících po pěti zkušebních vzorcích 10 oděvu, liší o 25 mm (1 palec). V každé přihrádce 30 jsou pro každou konkrétní kombinaci pas/boky podle tohoto příkladu uloženy zkušební vzorky 10 oděvu, mající pět různých výšek sedu. Jak je uvedeno dále, používá se způsob podle vynálezu ke stanovení počtu zkušebních vzorků 10 oděvu, které mají být vyrobeny projeden sklad, spolu s jejich rozměry pro zvolený střih a konfiguraci oděvu, jako jsou dámské džínsy.
-5CZ 287201 B6
Dále je na obr. 1 znázorněno zařízení pro provádění způsobu podle vynálezu. Zařízení slouží ve zkušebním místě 40, které je současně prodejním místem, k uchovávání rozměrů každého ze zkušebních vzorků 10 oděvu v policích 20. Rovněž je možno použít přídavný systém terminálů 42. Zákazník si zvolí zkušební vzorek 10 oděvu a oznámí informaci ohledně padnutí obsluze, která ji zanese do zařízení ve zkušebním místě 40. Pokud první výběr nepadne, zařízení doporučí s použitím informací o zákazníkových odpovědích o padnutí vyzkoušet další zkušební vzorek 10 oděvu. Odpovědi o padnutí mohou například zahrnovat žádost o volnější pas. Zařízení ve zkušebním místě 40 tuto informaci použije k rozhodnutí, který zkušební vzorek 10 oděvu navrhnout jako příští. Jakmile zákazník schválí padnutí, může to být oznámeno do zařízení a dále přeneseno do serveru 50, kde jsou na discích nebo jiných skladovacích zařízeních 2 uchovávány potřebné informace, například informace o adresách. Přesné rozměry zkušebního vzorku 10 oděvu, schválené zákazníkem, pak mohou být přeneseny dále do kontrolního zařízení 60 střihu.
V jednom výhodném provedení obsahuje kontrolní zařízení 60 informace o předem definovaných schématech stříhání dílů látky podle přesných rozměrů zkušebního vzorku 10 oděvu, schválených zákazníkem. Po nastříhání může být látka zpracována výrobním místem 70. Výrobní místo 70 může zahrnovat několik subsystémů, například vodicí QA systém 80 a expediční stanici 90. Po nastříhání může být látka nastehována na stěhovací stanici 110, zpracována na dokončovací stanici 120, produkt zabalen na balicí stanici 123 a pak expedován prodejci nebo přímo zákazníkovi expediční stanicí 90.
Na obr. 2 je znázorněno několik typů zkušebních vzorků 10 oděvů, resp. oblečení. Zkušební vzorek 10 oděvu je zde znázorněn jako dámské džínsy o předem stanovených rozměrech boků 10a. pasu 10b a výšky 10c sedu. Ve výhodném provedení se výška 10c sedu měří jako vzdálenost od rozkroku do pasu kalhot zpředu dozadu. Je-li výška 10c sedu kratší, sedí pas na nositeli níže. Je-li výška 10c sedu delší, bude pas na nositeli výše.
Na obr. 2 je rovněž znázorněn jiný typ zkušebního vzorku 10, tvořený košilí 13. Podobně je možno způsobem podle vynálezu vyrábět obuv 17, nebo jiné oblečení na míru, například rukavice 18.
Na obr. 2 je dále znázorněn střih lOx, mající několik částí 10z. Každá část může být označena kódem, který odpovídá stejným rozměrům konkrétního zkušebního vzorku 10 oděvu.
Na obr. 2 je rovněž uveden boční pohled 12 na zkušební vzorek 10 oděvu s měřicím zařízením 14, připevněným na vnější nohavici. Ve výhodném provedení je měřicí zařízení 14 označeno přípustnými délkami nohavice džínsů.
Z obr. 3 je patrné, že každá přihrádka 30 polic 20 obsahuje pět zkušebních vzorků 10 oděvu, které mají stejné míry boků 10a a pasu 10b, ale z nichž každý má jinou míru výšky 10c sedu. V tomto znázornění výhodného provedení vynálezu je tedy použito téměř 500 různých kusů zkušebních vzorků 10 oděvu ke stanovení rozměrů, které padnou. Ve výhodném provedení existuje pro každou kombinaci pasu, boků a výšky sedu alespoň 9 možných délek nohavice nebo kalhot. Tak se k výrobě hotového oděvu používá matrice několika tisíc různých kombinací tělesných rozměrů.
Na obr. 4 je na proudovém diagramu zobrazen postup stanovení padnoucích rozměrů oděvu u jednotlivého prodejce pro způsob podle vynálezu. Jakmile zákazník vkročí v kroku A0 do obchodu, může jej prodavač změřit v kroku Al nebo se jej zeptat na jeho standardní velikost. Poté prodavač v kroku A2 zanese informace o bocích 10a, o pase 10b a o výšce 10c sedu s použitím dat získaných od zákazníka do zařízení. V kroku A3 navrhne zařízení konkrétní zkušební vzorek 10 oděvu k vyzkoušení. V situaci, kdy existuje několik set nebo tisíc možných zkoušek, získá prodavač konkrétní návrh zkušebního vzorku 10 oděvu od počítače, jak je zde
-6CZ 287201 B6 znázorněno krokem A4. Poté, co si zákazník vyzkouší tento zkušební vzorek 10 oděvu, v případě, že je spokojen stím, jak mu padne a jak se vněm cítí, jak znázorňuje krok AI 1, postoupí prodavač v kroku A13 k získání informace o délce nohavice nebo kalhot a v kroku A14 vloží příkaz do zařízení.
Z obr. 4 dále vyplývá, že jestliže zákazník požaduje úpravy, jak znázorňuje krok A5, například volnější pas 10b nebo boky 10a nebo větší nebo menší výšku 10c sedu, oznámí prodavač tyto údaje do zařízení v kroku A6. Pomocí předem stanovených pravidel zařízení doporučí v kroku A7 vyzkoušení nového zkušebního vzorku 10 oděvu o rozměrech, které se více blíží požadovaným. Prodavač získá nový zkušební vzorek 10 oděvu v kroku A8 a zákazník si jej vyzkouší v kroku A9. Pokud je zákazník spokojen s tím, jak mu zkušební vzorek 10 oděvu padne a jak se vněm cítí (krok A12). provedou se kroky A13 a A14. Ne-li zákazník spokojen apožaduje-li další úpravy, jak znázorňuje krok A10, opakují se kroky A6 až A10, dokud zákazník buď neschválí zkušební vzorek 10 oděvu, nebo se rozhodne nekoupit (decides not to purchase, DNP).
Na obr. 5 je uveden podrobnější pohled na provedení některých kroků způsobu podle vynálezu. Zde si v kroku B0 zákazník vyzkoušel zkušební vzorek 10 oděvu, což jsou kalhoty, a přeje si více prostoru v oblasti sedu. Podle předem stanovených pravidel navrhne zařízení v kroku B1 zvětšit míry boků 10a. Pokud tento nový zkušební vzorek 10 oděvu padne (krok B2), postoupí prodavač k získání informací do kroku A13 podle předchozího obr. 4. Jestliže tento nový zkušební vzorek 10 oděvu na obr. 5 nepadne, zařízení navrhne ještě zvětšit míru boků 10a a v kroku 3 navrhne další zkušební vzorek 10 oděvu s těmito novými rozměry. V kroku 4 se zkoumá, zda padne tento zkušební vzorek 10 oděvu. Jestliže nepadne, postoupí se do kroku 5, aby se zjistilo, zda existuje odůvodněné omezení ohledně střihu. Například přestože podle vynálezu je možno definovat stovky nebo tisíce jednotlivých oděvů, může se konkrétní výrobce rozhodnout, že není ekonomicky únosné nabízet oděvy určitých rozměrů. Tato střihová omezení mohou být zahrnuta v systému. Systém může navrhnout alternativní sadu zkušebních vzorků 10 oděvu, například s větší výškou 10c sedu, jak ukazuje krok 6. Je možné, že tato úprava nebo větší objem pasu 10b, který může být navržen v kroku B6, může vést ke zkušebnímu vzorku 10 oděvu, kteiý zákazníkovi padne, a přitom nepřekročí střihová omezení, stanovená výrobcem. Pokud tento nový zkušební vzorek 10 oděvu padne (krok 7), zařízení dá prodavači pokyn, aby postoupil do kroku A13. Pokud ne, může být v kroku B8 učiněn další návrh, totiž začít s větším objemem pasu 10b.
Na obr. 6 je znázorněn další soubor variací způsobu podle vynálezu, při němž si zákaznice přeje, aby jí džínsy seděly níže na bocích (krok CO). Zařízení podle vynálezu navrhne menší výšku 10c sedu, nejprve v kroku Cl. a pokračuje, dokud nenarazí na střihová omezení v kroku C5. Jestliže zkušební vzorek 10 oděvu stále nepadne, navrhne zařízeni větší objem pasu 10b, jak je znázorněno v kroku C6. Proces pokračuje, dokud zákaznice neschválí padnutí, nebo se rozhodne nekoupit.
Na obr. 7 je znázorněn celkový vývojový diagram výhodného provedení. Za předpokladu, že si zákazník v kroku DO vyzkouší zkušební vzorek 10 oděvu, zařízení v kroku Dl zjišťuje, zda padne. Padne-li tento zkušební vzorek 10 oděvu a zákazník si jej chce objednat, bere se objednávka v kroku D2. Jestliže tento zkušební vzorek 10 oděvu nepadne, zařízení v kroku 3 zjišťuje, zda zákazník schválí rozměr pasu 10b. Jestliže ne, provede se v kroku D4 další kontrola, zda bylo dosaženo střihového omezení. Jestliže ano, systém v kroku D5 zjišťuje, zda je možný návrh jiného rozměru boků 10a nebo výšky 10c sedu. Jestliže ano, navrhne se jiný zkušební vzorek 10 oděvu. Jestliže ne, zdá se, že již nejsou možné další volby, a systém v kroku D16 předá do databáze informaci o tom, že koupě nebyla realizována.
Je třeba zdůraznit, že jakmile zařízení stanoví, že v jednom nebo více rozměrech již nejsou k dispozici žádné volby, jsou tyto volby deaktivovány, takže je uživatel nemůže zvolit.
-7CZ 287201 B6
Jestliže dále na obr. 7 není dosaženo omezení pasu 10b, pokračuje postup do kroku 7, kde se zjišťuje, zda jsou schváleny rozměry boků 10a. V krocích D8. D9 a D10 probíhá podobný postup jako v případě rozměrů pasu. Je-li ještě možná volba rozměrů, zeptá se systém v kroku Dli, zda je schválena výška 10c sedu současného zkušebního vzorku 10 oděvu. Jestliže ne, jsou v krocích D12 a D13 zjišťována omezení a zbylé volby. Zařízení pak deaktivuje volby, u nichž zjistí, že již nejsou k dispozici.
V kroku D15 na obr. 7 pak zařízení zjišťuje, je-li ještě možno navrhnout nějaké volby rozměrů, jestliže zkušební vzorek 10 oděvu dosud nebyl schválen. Pokud nějaké zbývají, zařízení pokročí do kroku D17, kde navrhne volbu a zákazník ji může vyzkoušet.
Z obr. 8 je odborníkovi zřejmé, že způsob podle vynálezu lze provádět na různých zařízeních. Je například možno používat manuální systém s kartotékou 41 spolu s instrukční příručkou nebo schématem pro provedení postupu, znázorněného na předchozím obrázku. Alternativně je možno používat elektronické zařízení 42, jako je jednoúčelový ruční přístroj podobný předprogramované elektronické kalkulačce. Každé z těchto zařízení je možno používat ve spojení s faxovým přístrojem 43 nebo modemem 44 k dodávání informací o padnutí do výrobního místa 70.
Na obr. 8 je dále znázorněno, že při provádění způsobu podle vynálezu může být k počítačovému systému ve zkušebním místě 40 připojeno hlasem ovládané zařízení 45.
Na obr. 9 je znázorněno výhodné provedení vynálezu s použitím interaktivní dotekové obrazovky 40c. Je možno rovněž použít jednoduššího zobrazovacího zařízení 40b s klávesnicí. Ve výhodném provedení je doteková obrazovka 40c spojena se zařízením s klávesnicí ve zkušebním místě 40. Ve výhodném provedení je použit průmyslový standardní systém osobního počítače s dotekově citlivou obrazovkou a klávesnicí. Osobní počítač je pro snadné používání rozhraní programován v jazyku Visual Basic, avšak, jak je odborníkovi zřejmé, je možno rovněž použít kterýkoli typ počítačových systémů, jako jsou laptopy, sálové počítače, minikomputery, paralelní procesory, neurální sítě apod. Podobně existuje velký počet programovacích jazyků, které umožňují grafické, hlasové nebo jiné uživatelské rozhraní, takže jejich použití je snadné jak pro obsluhu, tak pro zákazníka. Ve výhodném provedení je pro uložení informace o rozměrech a přístup k nim použito matrice nebo tabulky. K přístupu k takovým informacím je možno použít výše uvedených logických schémat různými způsoby, zahrnujícími software, firmware, hardware atd.
Obr. 10 znázorňuje stanovení množství a rozměrů zkušebních vzorků 10 oděvu u způsobu podle vynálezu. Vývojový diagram ukazuje, že v kroku E0 se volí střih a konfigurace oděvu. Ve výhodném provedení tato konfigurace představuje dámské džínsy. Odborníkovi je však zřejmé, že je možno volit jakýkoli typ oděvů na míru, jako jsou košile, rukavice, případně obuv apod.
Dále se v kroku El volí populační vzorek. Jeho velikost závisí na typu zvolené konfigurace oděvu. Ve výhodném provedení bylo použito přibližně 1300 individuálních měření. V kroku E2 se shromažďují tato měření buď od jedinců, kteří jsou měřeni poprvé, nebo z relevantních databází, pokud takové existují.
Ve výhodném provedeni se odebírají skutečné míry alespoň u podmnožiny vzorku, aby mohl odborník zjistit, jaké rozdíly lze pravděpodobně detekovat u těchto jedinců. Ve výhodném provedení bylo zjištěno, že ženy, které si zkoušely džínsy různých rozměrů, obvykle nebyly schopny detekovat v rozměru pasu 10b nebo boků 10a rozdíly menší než 25 mm (1 palec). Většina měřených žen však byla schopna detekovat v rozměrech výšky 10c sedu rozdíly už 12 mm (0,5 palce). Toto pozorování se provádí v kroku E3 a používá v kroku E4 společně s jakoukoli relevantní informací ohledně módního omezení pro vytvoření pravidel pro výběr
-8CZ 287201 B6 zkušebních vzorků 10 oděvu v kroku E4, Tato informace se používá také v kroku E5 k rozhodnutí, kolik vyrobit zkušebních vzorků 10 oděvu, a v kroku E6 k tomu, kolik případných střihů.
Je třeba uvést, že zatímco ve výhodném provedení se u zkušebních vzorků 10 oděvu používají střihy, je možné, že jiné zkušební vzorky 10, například lisované nebo tvarované, střihy nevyžadují.
Na obr. 11 je znázorněn postup volby rozměrů. V tabulkách 11A, 11B a 11C, jsou uvedeny rozměry pasu 10b, boků 10a a výšky 10c sedu pro jedny džínsy spolu s případnou délkou 14a nohavice.
Příklady, znázorněné na obr. 11, jsou na následujících obr. 12 až 17 uvedeny z perspektivy pracovníka, ovládajícího zařízení.
Na obr. 12 je znázorněna doteková obrazovka výhodného provedení a na ní je zobrazeno několik voleb pomocí „tlačítek“. Tlačítka 205, 210 a 215 ukazují, že pracovník zapsal jméno případné zákaznice (Amy Smith) a své iniciály (bp).
V jednom výhodném provedení vynálezu pracovník zákaznici změří a zapíše její míry, jak zde znázorňuje tlačítko 220 s objemem pasu 10b, vyjádřeným hodnotou 29, tlačítko 225 s objemem boků 10a, vyjádřeným hodnotou 42 a tlačítko 230 s výškou 10c sedu, vyjádřenou hodnotou 25 '/2.
Tlačítko 235 je možno použít k zapsání údaje, že zákaznice nic nekoupila. Tlačítkem 240 je možno se vrátit na předchozí obrazovku a tlačítko 245 může pracovník použít, přeje-li si restartovat zařízení.
Na obr. 13 je znázorněna obrazovka s tlačítkem 300, ukazujícím míry, odebrané zákaznici, a zkušební tabulka 320 pro navržený zkušební vzorek 10 oděvu. Obr. 14 znázorňuje alternativní způsob zápisu rozměrů, pokud nebyla brána míra. Pracovník nebo případný zákazník může zvolit standardní velikost zákazníka z tabulky 223. Zvolená velikost je systémem přeložena do rozměrů navrhovaného zkušebního vzorku 10 oděvu.
Na obr. 13 jsou dále znázorněna tlačítka 337 se stínovanými částmi. Tyto volby rozměrů byly systémem deaktivovány poté, co zákaznice oznámila, že některé z rozměrů nesedí. Tlačítka 360 až 380. které nemají stínované části, představují zbývající volby.
Obr. 15 znázorňuje volby obrazovky poté, co byl vyzkoušen zkušební vzorek 10 oděvu.
Obr. 16 znázorňuje zanesení délky nohavice poté, co byl zvolen zkušební vzorek 10 oděvu. Zde si zákaznice dotkla prstem tlačítka 280 a tím volí délku 28.
Obr. 17 znázorňuje obrazovku, kterou je možno použít poté, co byly schváleny všechny rozměry. Přeje-li si zákaznice učinit objednávku, dotkne se tlačítka 383, aby se vyvolaly obrazovky s objednacími informacemi. Tlačítko 385 je možno použít k vyvolání obrazovek s informacemi o dodání.
Jak je dále znázorněno na obr. 17, je možno tlačítkem 990 zvolit způsob placení.
Odborníkovi je zřejmé, že výše popsaná provedení jsou pouze ilustrativní a že do rozsahu vynálezu spadají i další systémy v duchu zde uvedených informací.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob zakázkové výroby předmětů, zejména kalhot, košil a ostatních oděvů, obuvi, pokrývek hlavy a rukavic, vyznačující se tím, že se nejprve zjistí kritické míry subjektu, na základě kritických měr se z uspořádané množiny zkušebních vzorků různých rozměrů zvolí základní zkušební vzorek, který se vyzkouší na subjektu a na základě výsledku zkoušky a podle preferencí zákazníka se z uspořádané množiny zkušebních vzorků vybere lépe vyhovující zkušební vzorek, postup zkoušení se opakuje vN krocích tak dlouho, až je vybrán nejlépe vyhovující konečný vzorek a poté se údaje o konečném vzorku postoupí výrobnímu místu, kde se zhotoví předmět, jehož rozměry jsou identické s rozměry konečného vzorku.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že každý zkušební vzorek se opatří kódem, označujícím jeho rozměry a každému zkušebnímu vzorku se přiřadí střih se stejnými rozměry, který se opatří korespondujícím kódem.
  3. 3. Zařízení kprovádění způsobu podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že sestává ze zkušebního místa (40) s nosičem zkušebních vzorků (10), ve kterém je uložena množina zkušebních vzorků (10) různých rozměrů, přičemž zkušební místo (40) je zařízením pro přenos informací o rozměrech zkušebních vzorků (10) propojeno s výrobním místem (70), opatřeným jednak zařízením pro výrobu daného předmětu a jednak zásobníkem střihů, jejichž rozměry korespondují s rozměry zkušebních vzorků (10).
  4. 4. Zařízení podle nároku 3, vyznačující se tím, že nosič zkušebních vzorků (10) je tvořen alespoň jednou policí (20) s alespoň dvěma přihrádkami (30).
  5. 5. Zařízení podle nároku 3 nebo 4, vyznačující se tím, že zkušebním vzorkem (10) jsou kalhoty, které jsou na nohavici opatřeny měřicím zařízením (14).
  6. 6. Zařízení podle některého z předchozích nároků 3 až 5, vyznačující se tím, že součástí zkušebního místa (40) je PC počítač pro sběr, zpracování a ukládání údajů o zkušebních vzorcích (10).
  7. 7. Zařízení podle některého z předchozích nároků 3 až 6, vyznačující se tím, že zařízení pro výrobu daného předmětu ve výrobním místě (70) je tvořeno stříhací stanicí (115), za kterou je připojena stěhovací stanice (110), na kterou navazují dokončovací stanice (120), balicí stanice (123) a expediční stanice (90).
CZ19961354A 1994-08-12 1995-08-11 Custom apparel manufacturing apparatus and method CZ287201B6 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US08/289,406 US5548519A (en) 1994-08-12 1994-08-12 Custom apparel manufacturing apparatus and method
PCT/US1995/010253 WO1996005560A1 (en) 1994-08-12 1995-08-11 Custom apparel manufacturing apparatus and method

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ135496A3 CZ135496A3 (en) 1997-12-17
CZ287201B6 true CZ287201B6 (en) 2000-10-11

Family

ID=23111401

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19961354A CZ287201B6 (en) 1994-08-12 1995-08-11 Custom apparel manufacturing apparatus and method

Country Status (22)

Country Link
US (1) US5548519A (cs)
EP (1) EP0722586B1 (cs)
JP (1) JP3302371B2 (cs)
KR (1) KR100243730B1 (cs)
CN (1) CN1110756C (cs)
AT (1) ATE210318T1 (cs)
AU (1) AU685669B2 (cs)
BR (1) BR9506312A (cs)
CA (1) CA2173986C (cs)
CZ (1) CZ287201B6 (cs)
DE (1) DE69524374T2 (cs)
ES (1) ES2165923T3 (cs)
FI (1) FI117156B (cs)
HU (1) HU219644B (cs)
IS (1) IS4336A (cs)
NO (1) NO961426L (cs)
NZ (1) NZ291631A (cs)
PL (1) PL179621B1 (cs)
RU (1) RU2128931C1 (cs)
SK (1) SK284011B6 (cs)
WO (1) WO1996005560A1 (cs)
ZA (1) ZA956715B (cs)

Families Citing this family (45)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5768135A (en) * 1994-08-12 1998-06-16 Custom Clothing Technology Corporation Custom apparel manufacturing apparatus and method
GB2297682B (en) 1995-02-08 1997-01-15 Gerber Garment Technology Inc Apparatus and method for bite cutting pattern pieces for made to order garments
JPH10130929A (ja) * 1996-10-24 1998-05-19 New Redei:Kk 補整下着の製造装置および方法
JP2998671B2 (ja) * 1997-01-10 2000-01-11 ウペポ・アンド・マジ株式会社 服飾のデザイン及び製作の支援方法
AUPO711497A0 (en) * 1997-06-02 1997-06-26 Chameleon Loose Covers Pty Ltd Remote manufacture of furnishing covers
US5956525A (en) * 1997-08-11 1999-09-21 Minsky; Jacob Method of measuring body measurements for custom apparel manufacturing
US6415199B1 (en) 1999-02-25 2002-07-02 E-Z Max Apparel Systems, Inc. Method and apparatus for preparing custom-fitted clothing
US6353770B1 (en) * 1999-05-26 2002-03-05 Levi Strauss & Co. Apparatus and method for the remote production of customized clothing
KR20010100712A (ko) * 2000-05-06 2001-11-14 김유연 인터넷 맞춤판매시스템 및 맞춤판매방법
US20020046133A1 (en) * 2000-09-28 2002-04-18 Sheth Uday Narendra Method for treating permeable surface items according to item owner's instructions
US6564118B1 (en) 2000-12-28 2003-05-13 Priscilla Swab System for creating customized patterns for apparel
US6711455B1 (en) 2001-07-20 2004-03-23 Archetype Solutions, Inc. Method for custom fitting of apparel
JP3692084B2 (ja) * 2002-02-13 2005-09-07 マルコ株式会社 衣類のオーダーメイド用計測サンプル及びオーダーメイド方式
US7058471B2 (en) * 2003-01-14 2006-06-06 Watanabe John S System and method for custom-made clothing
CN101156154A (zh) * 2003-03-20 2008-04-02 姆布里奥有限责任公司 改进衣服合身性的系统和方法
US20040236455A1 (en) * 2003-05-22 2004-11-25 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of designing a product in a virtual environment
US20040236552A1 (en) * 2003-05-22 2004-11-25 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of evaluating products using a virtual environment
US6810300B1 (en) 2003-05-22 2004-10-26 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of designing a product worn on a body in a virtual environment
US7099734B2 (en) 2003-05-22 2006-08-29 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of evaluating the performance of a product using a virtual environment
US20050027553A1 (en) * 2003-06-19 2005-02-03 Samet Vanessa J. Semi-custom furniture design system and apparatus
JP4533643B2 (ja) * 2004-02-26 2010-09-01 株式会社島精機製作所 人体モデルへのニットガーメントの着装シミュレーション方法とその装置、並びにそのプログラム
US20050234782A1 (en) * 2004-04-14 2005-10-20 Schackne Raney J Clothing and model image generation, combination, display, and selection
US7373284B2 (en) * 2004-05-11 2008-05-13 Kimberly-Clark Worldwide, Inc. Method of evaluating the performance of a product using a virtual environment
US7260445B2 (en) * 2004-06-24 2007-08-21 Basf Aktiengesellschaft System and method for customized industrial textile coloration
CN100353879C (zh) * 2005-12-31 2007-12-12 宁波宜科科技实业股份有限公司 一种用非接触式三维人体自动测量技术建立组合胸衬板型的方法
US7958016B2 (en) 2007-01-12 2011-06-07 International Business Machines Corporation Method and apparatus for specifying product characteristics by combining characteristics of products
EP2276364A4 (en) * 2008-04-11 2015-05-20 Uniqsize As STANDARD CLOTHING SYSTEM SEMI-ADAPTED TO THE PERSON
WO2010037029A1 (en) * 2008-09-26 2010-04-01 Nike International Ltd. Efficient method and system for customized manufacture of shoes
CA2717274A1 (en) * 2009-10-13 2011-04-13 Elsa Hopman Apparel fit guide
US11640672B2 (en) 2010-06-08 2023-05-02 Styku Llc Method and system for wireless ultra-low footprint body scanning
US10628666B2 (en) 2010-06-08 2020-04-21 Styku, LLC Cloud server body scan data system
US11244223B2 (en) 2010-06-08 2022-02-08 Iva Sareen Online garment design and collaboration system and method
US10628729B2 (en) 2010-06-08 2020-04-21 Styku, LLC System and method for body scanning and avatar creation
AU2011293106B2 (en) * 2010-08-27 2016-07-28 Clonnequin Pty Ltd Mannequin, method and system for purchase, making and alteration of clothing
US8549763B2 (en) 2010-12-15 2013-10-08 Tamara KRAWCHUK System and method for garment fitting and fabrication
DE102011055620B4 (de) 2011-11-22 2015-06-18 Manchi E. K. Maßgefertigte Jeans
US9489743B2 (en) 2013-03-13 2016-11-08 Mecommerce, Inc. Determining dimension of target object in an image using reference object
US20140379515A1 (en) * 2013-06-25 2014-12-25 Stantt LLC Method For Providing A Custom-Like Fit In Ready-To-Wear Apparel
JP6969877B2 (ja) * 2017-02-28 2021-11-24 株式会社Zozo サイズ測定装置及びサイズ測定システム
US11948057B2 (en) * 2017-06-22 2024-04-02 Iva Sareen Online garment design and collaboration system and method
US20190350287A1 (en) * 2018-05-18 2019-11-21 Meghan Litchfield Method of custom tailoring apparel at scale
DE102018120619A1 (de) * 2018-08-23 2020-02-27 B-Horizon GmbH Verfahren zum Herstellen eines Textilstückes
CN110384287B (zh) * 2019-03-13 2020-12-11 安徽红振服饰有限公司 一种t恤订制装置
DE102019203892A1 (de) * 2019-03-21 2020-09-24 Robert Bosch Gmbh Verfahren zum Abgleich von individuellen Passungsdaten mit Kleidungsdaten
KR102531776B1 (ko) 2022-10-31 2023-05-12 대한민국 유전 및 라이프스타일 위험도 평가 기반 제2형 당뇨병 고위험군 진단 방법

Family Cites Families (39)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US358903A (en) * 1887-03-08 Measuring-jacket
US633654A (en) * 1899-03-03 1899-09-26 James T Melick Garment-fitter.
US1121410A (en) * 1913-12-08 1914-12-15 Joseph Scribante Trial or fitting garment.
US1732367A (en) * 1923-03-31 1929-10-22 Teletype Corp Motor construction and regulating means therefor
US2231437A (en) * 1938-10-22 1941-02-11 Dominick J Cieri Adjustable pattern
GB557265A (en) * 1942-05-05 1943-11-12 Jessie Carlyle Cooke Improvements relating to means for taking measurements for the production of garments
US2631374A (en) * 1947-01-30 1953-03-17 Frederick A Purdy Apparatus for fitting clothes
US2615250A (en) * 1949-12-30 1952-10-28 Fessler Abe Fitting canvas for fur garments or the like
US2762124A (en) * 1951-02-09 1956-09-11 D Angelo Conrad Means for graphically fitting garments
US3091861A (en) * 1960-01-08 1963-06-04 Belle Jardiniere Measuring corset assembly for tailors' shops
DE1239638B (de) * 1963-10-05 1967-04-27 Jean Guesken Maschinenfabrik I Antriebsvorrichtung fuer den Schusseintrag bei Webmaschinen, bei welchen die Schussfaeden in das Webfach mit Hilfe im Rhythmus der Weblade hin- und herschwingender Greiferstangen eintragbar sind
US3391392A (en) * 1965-10-18 1968-07-02 California Comp Products Inc Method and apparatus for pattern data processing
US3529298A (en) * 1967-08-23 1970-09-15 Ibm Graphical design of textiles
US3566365A (en) * 1968-09-12 1971-02-23 Searle Medidata Inc Multiphasic medical screening system
US3601817A (en) * 1969-07-09 1971-08-31 Milton Abrams Garment alterational means and methods
US3765349A (en) * 1971-05-06 1973-10-16 Gerber Garment Technology Inc Apparatus for forming bundles of sheet material
US3887903A (en) * 1973-08-29 1975-06-03 Camsco Inc Interactive man-machine method and system for grading pattern pieces and for producing an apparel marker
US3895358A (en) * 1973-10-17 1975-07-15 Gerber Garment Technology Inc Method of reproducing a marker
US3902182A (en) * 1973-10-18 1975-08-26 Lars Evert Bernhard Hillborg Process and device for determining photographically dimensions of persons and objects
US4211011A (en) * 1976-05-07 1980-07-08 Jacobson Ilamae W Self measuring garment assembly
US4137634A (en) * 1976-09-20 1979-02-06 John Klamar Universal custom fit garment patterns and method of using the same
US4136452A (en) * 1977-04-13 1979-01-30 Camp 7, Inc. Method for fabricating a custom fit garment
US4149246A (en) * 1978-06-12 1979-04-10 Goldman Robert N System for specifying custom garments
US4546434C1 (en) * 1979-10-03 2002-09-17 Debbie A Gioello Method for designing apparel
EP0128146B1 (en) * 1982-06-08 1988-04-27 Proca Consulting Ab Method for taking body measurement and apparatus for performing the method as well as a system for taking body measurement and producing garments
US4586150A (en) * 1983-09-14 1986-04-29 Richman Brothers Company Electronic measuring device
US4598376A (en) * 1984-04-27 1986-07-01 Richman Brothers Company Method and apparatus for producing custom manufactured items
FR2561801B1 (fr) * 1984-03-21 1987-01-09 Paly Rene Procede de gradation et decoupe automatique d'articles, notamment de pieces de vetements
US4873643A (en) * 1987-10-22 1989-10-10 Andrew S. Crawford Interactive design terminal for custom imprinted articles
US4916624A (en) * 1988-03-16 1990-04-10 Minnesota Mining And Manufacturing Company Computerized system for prealteration of garment pattern data
US4926344A (en) * 1988-03-16 1990-05-15 Minnesota Mining And Manufacturing Company Data storage structure of garment patterns to enable subsequent computerized prealteration
US4916634A (en) * 1988-03-16 1990-04-10 Minnesota Mining And Manufacturing Copany System for preparing garment pattern data to enable subsequent computerized prealteration
US4868990A (en) * 1988-05-11 1989-09-26 Executive Fit, Inc. Garment measuring system
CN2038327U (zh) * 1988-07-22 1989-05-31 邵越臣 男女通用无须计算的服装裁剪板
US4885844A (en) * 1988-11-14 1989-12-12 Chun Joong H Computer aided custom tailoring with disposable measurement clothing
US5163006A (en) * 1990-02-15 1992-11-10 Michelle Deziel System for designing custom-made, formfitted clothing, such as bathing suits, and method therefor
GB2243987B (en) * 1990-04-20 1994-02-09 Patricia Matthews Method and apparatus for producing clothing patterns
US5163007A (en) * 1990-11-13 1992-11-10 Halim Slilaty System for measuring custom garments
US5341305A (en) * 1991-05-02 1994-08-23 Gerber Garment Technology, Inc. A computerized pattern development system capable of direct designer input

Also Published As

Publication number Publication date
JP3302371B2 (ja) 2002-07-15
NO961426D0 (no) 1996-04-11
ES2165923T3 (es) 2002-04-01
IS4336A (is) 1996-04-11
CA2173986A1 (en) 1996-02-22
CZ135496A3 (en) 1997-12-17
PL179621B1 (pl) 2000-10-31
EP0722586A4 (en) 1997-02-05
PL313972A1 (en) 1996-08-05
ATE210318T1 (de) 2001-12-15
ZA956715B (en) 1996-03-28
SK284011B6 (sk) 2004-08-03
RU2128931C1 (ru) 1999-04-20
CA2173986C (en) 1999-10-19
CN1110756C (zh) 2003-06-04
KR100243730B1 (ko) 2000-02-01
BR9506312A (pt) 1997-08-05
WO1996005560A1 (en) 1996-02-22
HU9600945D0 (en) 1996-06-28
MX9601394A (es) 1998-06-30
EP0722586A1 (en) 1996-07-24
HU219644B (hu) 2001-06-28
NO961426L (no) 1996-06-12
NZ291631A (en) 1997-02-24
AU3322595A (en) 1996-03-07
SK58296A3 (en) 1997-05-07
EP0722586B1 (en) 2001-12-05
HUT74068A (en) 1996-10-28
US5548519A (en) 1996-08-20
FI961586A0 (fi) 1996-04-11
FI117156B (fi) 2006-07-14
FI961586A (fi) 1996-06-11
DE69524374D1 (de) 2002-01-17
CN1136355A (zh) 1996-11-20
JPH09504636A (ja) 1997-05-06
DE69524374T2 (de) 2002-05-23
AU685669B2 (en) 1998-01-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ287201B6 (en) Custom apparel manufacturing apparatus and method
CA2202196C (en) Custom apparel manufacturing apparatus and method
MXPA97002636A (en) Apparatus and method for manufacturing clothing to the med
AU756461B2 (en) Remote production of customized clothing
US20080249652A1 (en) Method and Apparatus for Apparel Customization
EP0137612B1 (en) Method & apparatus for producing custom manufactured items
AU2008237335A1 (en) Computer system for rule-based clothing matching and filtering considering fit rules and fashion rules
Kinley Size variation in women’s pants
JP2004318336A (ja) パターンオーダーシステム
MXPA96001394A (en) Apparatus and method for manufacturing overhead dresses
Petrosova et al. Three-dimensional scanning of a figure as the basis for mass customization of industrial clothing collections
Kopylov et al. Criteria development for comparing body measurements and clothing sizes in a virtual environment
CZ18009U1 (cs) Zařízení pro výrobu oděvů na míru metodou hromadné výroby
CZ2006672A3 (cs) Zpusob a zarízení pro výrobu odevu na míru metodou hromdné výroby

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20090811