CZ287096A3 - Process of purifying combustion products - Google Patents

Process of purifying combustion products Download PDF

Info

Publication number
CZ287096A3
CZ287096A3 CZ962870A CZ287096A CZ287096A3 CZ 287096 A3 CZ287096 A3 CZ 287096A3 CZ 962870 A CZ962870 A CZ 962870A CZ 287096 A CZ287096 A CZ 287096A CZ 287096 A3 CZ287096 A3 CZ 287096A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
exhaust
water
oil
additives
emulsion
Prior art date
Application number
CZ962870A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ286746B6 (en
Inventor
Josef Wagner
Hubert Duchaczek
Reinhard Wachter
Original Assignee
Austria Metall
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Austria Metall filed Critical Austria Metall
Publication of CZ287096A3 publication Critical patent/CZ287096A3/cs
Publication of CZ286746B6 publication Critical patent/CZ286746B6/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D53/00Separation of gases or vapours; Recovering vapours of volatile solvents from gases; Chemical or biological purification of waste gases, e.g. engine exhaust gases, smoke, fumes, flue gases, aerosols
    • B01D53/14Separation of gases or vapours; Recovering vapours of volatile solvents from gases; Chemical or biological purification of waste gases, e.g. engine exhaust gases, smoke, fumes, flue gases, aerosols by absorption
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D53/00Separation of gases or vapours; Recovering vapours of volatile solvents from gases; Chemical or biological purification of waste gases, e.g. engine exhaust gases, smoke, fumes, flue gases, aerosols
    • B01D53/14Separation of gases or vapours; Recovering vapours of volatile solvents from gases; Chemical or biological purification of waste gases, e.g. engine exhaust gases, smoke, fumes, flue gases, aerosols by absorption
    • B01D53/1493Selection of liquid materials for use as absorbents
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D53/00Separation of gases or vapours; Recovering vapours of volatile solvents from gases; Chemical or biological purification of waste gases, e.g. engine exhaust gases, smoke, fumes, flue gases, aerosols
    • B01D53/34Chemical or biological purification of waste gases
    • B01D53/46Removing components of defined structure
    • B01D53/68Halogens or halogen compounds
    • B01D53/70Organic halogen compounds

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Analytical Chemistry (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Biomedical Technology (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Environmental & Geological Engineering (AREA)
  • Treating Waste Gases (AREA)
  • Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)
  • Manufacture Of Iron (AREA)
  • Crystals, And After-Treatments Of Crystals (AREA)
  • Incineration Of Waste (AREA)
  • Vertical, Hearth, Or Arc Furnaces (AREA)
  • Vaporization, Distillation, Condensation, Sublimation, And Cold Traps (AREA)
  • Physical Or Chemical Processes And Apparatus (AREA)

Description

Oblast techniky :.^0
Vynález se týká způsobu čištění zplodin spal o vání'/‘pri kterém se do proudu zplodin, vycházejících z pece, přidávají tekuté nebo práškové přísady, přičemž se přidávají olejovité organické látky na bázi minerálních olejů nebo přírodních olejů, načež se v dalším postupu přísady spolu s látkami, dříve obsaženými ve zplodinách, odlučují jako usazenina ve filtru.
Dosavadní stav techniky
Tento způsob podle vynálezu se týká těch čisticích metod, u nichž se z pece odváděný proud zplodin nejdříve mísí s přísadami, načež se proud zplodin v odlučovači opět zbavuje prachu a kapalných částic.
Typické zplodiny spalování, které lze způsobem podle vynálezu čistit, jsou zplodiny ze spaloven odpadků, ze slévárenských pecí a z pecí, v nichž se taví šrot.
Jako odlučovače slouží například tkaninové filtry, hadicové filtry, cyklóny, elektrostatické odlučovače nebo mokré odlučovače. ,..., ,
Přísady zlepšují odlučování škodlivých látek, například oxidů kovů, kyselých složek, organických uhlovodíků, dioxinů (PCDD) a furanů (PCDF), popřípadě ztěžují tvorbu určitých škodlivin.
Přísady většinou absorbují škodliviny tím, že se ško2 dliviny usazují nebo vážou na jejích specificky velký povrch. Někdy také přísady způsobují chemickou přeměnu škodlivin nebo blokování katalyzátorů, které vedou ke vzniku škodlivin.
Přísady spolu s látkami, obsaženými ve zplodinách, se v odlučovači opět odlučují.
Často se také horké zplodiny, vycházející z pece, před vstupem do odlučovače prudce ochlazují. Za tím účelem se do výstupního kanálu zplodin tryskami vstřikuje kapalina, většinou vodní zásaditý roztok. Společně s kapalinou mohou také být do zplodin zaváděny přísady v rozpuštěném nebo dispergovaném stavu. Kapalina se vypařuje a tím velmi rychle ochladí zplodiny pod kritickou teplotu, ve které se tvoří PCDD/PCDF. V důsledku toho, že je kapalina zásaditá, se neutralizují kyselé složky obsažené ve zplodinách.
Známé přísady, které se často vyskytují ve vzájemné kombinaci a jsou rozpuštěny ve vodě nebo se používají ve formě prášku a také ve spojení s látkami, s nimiž se obvykle ? vyskytují, jsou aktivní uhlí, vápno (CaCO3), vápenný hydrát
I (Ca(OH)2), sloučeniny magnézia (MgO, MgCO3 ) , uhličitan
Ul sodný (Na2CO3) a sloučeniny NH.
Γ ’ _ Z těchto přísad se dosahuje nej lepšího výsledku při odlučování PCDD/PCDF aktivním uhlím. Některé z dále vyjmenovaných přísad mohou za určitých okolností dokonce zlepšit tvorbu PCDD/PCDF. Aktivní uhlí však lze přidávat jen v omezeném množství, neboť jinak vzniká nebezpečí samovznícení usazenin z filtru. Navíc je také aktivní uhlí drahé.
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je vytvořit přísadu pro čistění kouřoi * vých zplodin, pro kterou platí tyto zásady:
- S přísadou je třeba dosáhnout stejně dobrých výsledků nebo lepších výsledků odlučování, než při použití aktivního uhlí.
- Přísada nesmí způsobovat snadnou zápalnost usazenin z filtru.
- Přísada musí být levná.
- Přísada nesmí způsobovat podstatnou změnu konzistence a složení usazenin ve filtru.
Tento úkol je vyřešen u způsobu čištění zplodin spalování, při kterém se do proudu zplodin, vycházejících z pece, přidávají tekuté nebo práškově přísady, přičemž se přidávají_ olejovitá organické látky na bázi minerálních olejů nebo přírodních olejů, načež se v dalším postupu přísady spolu s látkami, dříve obsaženými ve zplodinách, odlučují jako usazenina ve filtru, podle vynálezu, jehož podstatou je, že _______olej ovité organické látky se přidávají v množs-tví—1—až^ZOLO_____—7 miligramů na normalizovaný krychlový metr zplodin, přičemž teplota proudu zplodin se reguluje tak, aby se tyto olejovíΛ té látky nemohly ani spálit, ani odpařit.
. ... . Jako .přísada.. se -použij í organické látky - na bázi mine- - ·rálních olejů nebo přírodních olejů, které se ve formě drobných kapiček vstřikují do odváděcího kanálu zplodin, přičemž se teplota zplodin upraví tak, aby se odpařila případně přítomná voda a aby se olejovité látky ani nespálily, ani neod-
pařily. Místo toho se na částečkách prachu ve zplodinách usazují olejové kapičky a tenké olejové vrstvy. V těchto kapičkách oleje a olejových vrstvách se rozpouštějí organické chlorové sloučeniny, například PCDD/PCDF. Jako čisticí mechanizmus se tím tedy využívá absorpce.
Některé skupiny organických látek také obsahují látky, které potlačují katalytické vlastnosti prachu ve zplodinách k vytváření PCDD/PCDF. To může být například způsobeno tím, že aktivní iony, které se v prachu vyskytují a jsou jako katalyzátor významné při tvorbě PCDD/PCDF, jsou vázány aminy, sulfonáty, deriváty glykolu a podobně, které se vyskytují v olejovitých organických látkách.
Při dalším postupu se z proudu zplodin opět odstraňují prach a kapalné částice již známými filtračními způsoby.
Olej ovité organické látky se jako olejová fáze v emulzi vody a oleje vstřikují do zplodin o teplotě, ve které vycházejí z pece. Absorpcí energie vody při jejím odpařování se *
zplodiny velmi rychle ochlazují pod kritickou teplotu, při které se tvoří PCDD/PCDF. Teplota zplodin by po odpaření vody ve vstřikované emulzi měla být v rozmezí 120 až 280°C, s výhodou však asi 200°C. Z hlediska technického i ekonomického jsou jako ochlazovací prostředky velmi vhodné emulze již použité při obrábění kovů nebo emulze z válcoven, zejména z válcoven hliníku, které jsou pro původní účel již nepoužitelné .
Množství přidávaných olej ovitých organických látek závisí na druhu a množství nečistot obsažených ve zplodinách.
Toto množství se pohybuje v rozmezí 1 až 200 miligramů na jeden normalizovaný krychlový metr zplodin. Většinou je však v rozmezí deseti až jednoho sta mg/Nm3 zplodin.
Pokud zplodiny, které se mají čistit, jsou již z jakýchkoliv důvodů ochlazeny pod teplotu, ve které se tvoří PCDD/PCDF, je ochlazování vodou, popřípadě zásaditým vodním roztokem zbytečné.
Převážně je třeba přidávat také zásadité přísady, například vápno, nebot ve zplodinách převažují kyselé složky, které je třeba neutralizovat.
Přehled obrázků na výkresech
Příkladné provedení vynálezu je znázorněno na výkrese, který představuje schematické znázornění příkladu použití způsobu podle vynálezu, přičemž se zpracovávají zplodiny ze dvou bubnových pecí.
Příklady provedení vynálezu
Z nádrže TJL_se_zaváděj„í^emulze__jpodle-ázynálezu—Z—dalšínádrže A se přivádějí zásadité přísady ve vodním roztoku. Přísady se vstřikují do odváděcího kanálu 2 zplodin. Na místě, ležícím ve směru proudění zplodin těsně za vstřikovacími tryskami 4, -se-v odváděcím-kanálu 2- zplodin měří- teplota již ochlazených zplodin. V závislosti na této teplotě se uvádějí do činnosti dopravní čerpadla 7, & a nastavují se na větší nebo menší čerpací výkon tak, aby teplota zplodin byla na měřeném místě přibližně konstantní a v ideálním případě byla v rozmezí 200 až 220°C.
. V dalším postupu procházejí zplodiny odlučovačem £, v němž se čistí od částeček prachu a od kapalných částic.
, t
Místo hotové emulze lze také do zplodin jednotlivě vstřikovat olejovité látky podle vynálezu, například jinak l již nepotřebný starý olej a voda, popřípadě zásaditý vodní r roztok. Je rovněž možné vstřikovat z nádrže emulzi s vysokým ý
| podílem oleje a z další nádrže vstřikovat vodu, popřípadě t zásaditý vodní roztok. Je také možno z třetí nádrže přivádět do zplodin případně potřebné zásadité přísady ve formě prášku nebo ve formě vysoce koncentrovaného roztoku. Tím je umožněno jednoduché proporcionální nastavování množství £ vstřikovaných organických látek vzhledem k množství zplodin — nebo vzhledem k množství škodlivin, učinit nastavování vstřikovaného množství vody závislým na požadované teplotě ~ proudu zplodin po odpaření vody a odměřování množství přidávaných zásaditých látek podle množství kyselých látek obsažených ve zplodinách.
Γ Přísady podle vynálezu byly vyzkoušeny pomocí dvou pe' ' cí, v nichž byl taven sekundární hliník z hliníkového šrotu, z hliníkových třísek a pěna z hliníkových slévárenských pecí.
Zplodiny z obou pecí se sloučí do jednoho odváděcího kanálu. Proud zplodin se ochladí a přidávají se přísady. Potom se zplodiny přivádějí do hadicového filtru, ve kterém se odlučují částečky prachu a kapalné částice.
Běžně se zplodiny ochlazují množstvím asi 300 litrů vody za hodinu, čímž klesne teplota zplodin asi na 200°C. Jako
přísada se v průběhu jedné hodiny přidává 15 kg práškového vápenného hydrátu (CaOH2). Za jednu hodinu se ve filtru usat dí 100 až 200 kg prachu. Zplodiny, vycházející z hadicového filtru, tak zvaný čistý plyn, jsou přitom ještě znečistěný PCDD/PCDF v množství několika málo nanogramů na jeden normalizovaný krychlový metr.
Byl proveden srovnávací pokus se stejnou vsázkou do pecí a se stejným ohřevem. Do proudu zplodin bylo také vháněno stejné množství chladicí vody a přidáno stejné množství vápenného hydrátu. Navíc bylo do proudu zplodin vstřikováno v průběhu jedné hodiny ještě deset litrů upotřebené olejové emulze z válcovny.hliníku, a to na tom místě, na kterém byla také vstřikována voda. Emulze sestávala z 90% z vody a z 10% z olejovitých organických látek podle vynálezu. Dohromady se sloučily tak, že obsahovaly 80% středně viskózního minerálního oleje, 5% přírodních olejů, 10% neionogenních emulgátorů a 5% ionogenních emulgátorů - derivátů kyseliny sulfonové a etalonaminových mýdel. Tím se obsah PCDD/PCDF v čistém plynu snížilnavícenež0,5nanogramůna^normalizovaný krychlový metr, tedy asi na 10% původní hodnoty.
Množství, konzistence a obsah PCDD/PCDF v usazenině filtru byly u obou porovnávaných metod téměř stejné.
-Přesto,- že —při -přídavku olej ovitých—organických látek podle vynálezu do odváděčího kanálu zplodin, měl čistý plyn ýýrazně snížený obsah PCDD/PCDF, nebylo v usazeninách filtru zjištěno žádné významné zvýšeni obsahu PCDD/PCDF. To dokládá, že látky podle vynálezu nejen absorbují PCDD/PCDF, ale také zabraňují jejich vzniku.
Hmotnost přidaných organických látek podle vynálezu činila méně jako jedno procento hmotnosti usazenin ve filtru.
t
Z toho je zřejmé, že by bylo možno přidávat do zplodin ještě mnohem více organických látek podle vynálezu, aniž by tím usazenina z filtru byla nebezpečně zápalná.
Z toho je také zřejmé, že jako přísadu je možno bez problému přidávat takové množství olejovitých organických látek, aby se tím dosáhlo stejné účinnosti čištění jako přísadou maximálně možného množství aktivního uhlí.
Organické látky podle vynálezu, přidávané do zplodin, jsou v každém případě mnohem levnější než srovnatelně vhodné aktivní uhlí, srovnatelné co do účinků přísady. Pokud je tedy možno použít upotřebené oleje a upotřebené emulze, je tím dokonce možno odstranit náklady na likvidaci těchto látek.
ZMENENE—PATENTOVÉ—NÁROKY

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    Ck (pru aerot^· ''' \ /
    Způsob čištěni'zplodin spalování, u kterého se do zplodin, vycházejících z pece, přidávají práškovité přísady, načež se v dalším postupu přísady spolu s látkami původně obsaženými v proudu zplodin odlučují ve tkaninovém filtru, vyznačující se tím, že se do zplodin, obsahujících práškovité přísady, před jejich vstupem do tkaninového filtru, přidávají olejovité látky v množství v rozmezí l až 200 miligramů na normalizovaný krychlový metr zplodin, přičemž se teplota zplodin zredukuje ochlazením tak, aby se tyto olejovité látky ani nespálily, ani se neodpařily.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se jako tkaninový filtr použije hadicový filtr.
  3. 3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující >
    fw, se tím, že se jako organická olejovitá látka použi je. použitýi olej ........... , . —.— ...—
  4. 4. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující setím, že se organické olejovité látky přivádějí do proudu zplodin jako olejová fáze emulze sestávající z vody a oleje.
  5. 5. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že se jako emulze vody a oleje použije emulze t
    pro zpracování kovů, která je pro původní účel+již nepotřebná.
  6. 6. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že se jako emulze vody a oleje použije válcovací emulze, která je pro původní účel již nepotřebná.
  7. 7. Způsob podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že se teplota proudu zplodin nastavuje tak, že se do proudu zplodin současně s olejovitými látkami přivádí voda, která se v proudu zplodin odpaří.
  8. 8. Způsob podle některého z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že současně s olejovatými látkami se do proudu zplodin přivádí zásaditý vodní roztok, z něhož se v dalším průběhu odpaří voda.
  9. 9. Způsob podle některého z předcházejících nároků, vyzná č u jí c í s e tím, že současně s olejoví tými látkami se do proudu zplodin zavádějí zásadité přísady v práškovém stavu.
CZ19962870A 1994-04-06 1995-04-05 Purification process of combustion products CZ286746B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0070794A AT400530B (de) 1994-04-06 1994-04-06 Verfahren zur reinigung von ofenabgasen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ287096A3 true CZ287096A3 (en) 1997-04-16
CZ286746B6 CZ286746B6 (en) 2000-06-14

Family

ID=3497685

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19962870A CZ286746B6 (en) 1994-04-06 1995-04-05 Purification process of combustion products

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0754089B1 (cs)
AT (2) AT400530B (cs)
CZ (1) CZ286746B6 (cs)
DE (1) DE59502766D1 (cs)
DK (1) DK0754089T3 (cs)
ES (1) ES2121372T3 (cs)
FI (1) FI963969A0 (cs)
NO (1) NO315411B1 (cs)
WO (1) WO1995027553A1 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9615358D0 (en) * 1996-07-22 1996-09-04 Dow Deutschland Inc Process for reducing the concentration of polyhalogenated aromatic compounds or polynuclear aromatic hydrocarbons in a flue gas
GR20060100126A (el) * 2006-02-27 2007-10-02 Διονυσιος Χοϊδας Μεθοδοι και διαταξεις δεσμευσης διοξινων παραγομενων κατα την καυση οργανικης υλης

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2511181C3 (de) * 1975-03-14 1978-09-14 Daimler-Benz Ag, 7000 Stuttgart Verfahren zur Reinigung der Abgase von Lackieranlagen
EP0112053B1 (en) * 1982-11-18 1986-08-27 Exxon Research And Engineering Company Mineral oil based scrubbing liquid composition
DE3612259A1 (de) * 1985-11-07 1987-05-14 Tvt Theisen Verfahrenstechnik Loesemittel-eliminationsverfahren zur reinigung von luft von loesemitteldaempfen
DD250263A1 (de) * 1986-06-23 1987-10-08 Zeitz Hydrierwerk Verfahren zur absorption von schwefeldioxid aus abgasen der raffination von transformatorenoelen
DD250264A1 (de) * 1986-06-23 1987-10-08 Zeitz Hydrierwerk Verfahren zur absorption von schwefeldioxid aus abgasen der raffination von altoelen
KR890009453A (ko) * 1987-12-25 1989-08-02 무라다 마꼬도 플런113함유 폐가스의 처리방법 및 장치
US5043150A (en) * 1990-04-17 1991-08-27 A. Ahlstrom Corporation Reducing emissions of N2 O when burning nitrogen containing fuels in fluidized bed reactors
DE4116515C2 (de) * 1990-05-21 1995-05-18 Dietrich Dr Radke Verfahren und Vorrichtung zur Reinigung von Lösungsmitteldämpfe und andere öllösliche Schadstoffe enthaltenden Gase
US5198000A (en) * 1990-09-10 1993-03-30 The University Of Connecticut Method and apparatus for removing gas phase organic contaminants
DE4109991C1 (cs) * 1991-03-27 1992-06-25 Metallwarenfabrik Stockach Gmbh, 7768 Stockach, De
DE4119006A1 (de) * 1991-06-08 1992-12-10 Babcock Anlagen Gmbh Verfahren zur zusaetzlichen entfernung von produkten unvollstaendiger verbrennung (pic) bei der reinigung von abgasen
DE4129566A1 (de) * 1991-09-06 1993-03-11 Thueringische Faser Ag Schwarz Absorption von schwefelwasserstoff aus schwefelkohlenstoff- und schwefelwasserstoffhaltigen abgasen
DE4141529C2 (de) * 1991-12-17 2000-12-21 Gewerk Keramchemie Verfahren zur Reinigung von Abluft
DE4208456C2 (de) * 1992-03-17 1994-12-08 Martin Kopp Verfahren und Vorrichtung zur Reinigung der Abgase aus Verbrennungsmotoren

Also Published As

Publication number Publication date
AT400530B (de) 1996-01-25
ATE168034T1 (de) 1998-07-15
WO1995027553A1 (de) 1995-10-19
EP0754089A1 (de) 1997-01-22
DE59502766D1 (de) 1998-08-13
FI963969A (fi) 1996-10-03
NO964234L (no) 1996-10-04
ES2121372T3 (es) 1998-11-16
NO964234D0 (no) 1996-10-04
CZ286746B6 (en) 2000-06-14
EP0754089B1 (de) 1998-07-08
NO315411B1 (no) 2003-09-01
ATA70794A (de) 1995-06-15
FI963969A0 (fi) 1996-10-03
DK0754089T3 (da) 1998-11-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0459603B1 (de) Verfahren und Anlage zur kontinuierlichen Trocknung von Holzspänen, Holzfasern oder anderen Schüttgütern
RU2592891C2 (ru) Способ обработки отходов
EP0394391B1 (de) Verfahren und vorrichtung zum aufbereiten von schlacke und anderen verbrennungsrückständen aus abfallverbrennungsanlagen
JP2003192405A (ja) セメント・クリンカ生産ラインからの排ガス中の有害物質のダイオキシンおよび/またはフロンの排出量を低下させる方法
EP0515792A2 (de) Verfahren zum Behandeln von Rückständen einer Abfallverbrennungsanlage und Abfallverbrennungsanlage zur Durchführung des Verfahrens
US5413621A (en) Process for cooling and purifying hot, dust-laden flue gases containing dioxins and other toxic substances
EP0743286A2 (en) Method of melting treatment of incineration fly ash
KR20010022212A (ko) 소결 장치 작동 방법 및 소결 장치
JPH10503582A (ja) 廃棄物焼却方法における高温の酸性ガスおよび粒状物質の除去
CZ287096A3 (en) Process of purifying combustion products
DE4121347C2 (de) Verfahren zur Verbrennung von Abfällen
EP0577677B1 (de) Verfahren zur reduzierung der schadstoffanteile im rauchgas thermischer prozesse
Ni et al. Study of ashes from a medical waste incinerator in China: physical and chemical characteristics on fly ash, ash deposits and bottom ash
DE3701875A1 (de) Kombiniertes verfahren zur erzeugung von koks und elektrischer energie
JP2005034695A (ja) 溶融飛灰捕捉装置および溶融飛灰捕捉方法
JP3190452B2 (ja) 電気炉または電気炉用スクラップ予熱装置からの排ガスの処理設備
JP3343328B2 (ja) 湿灰の溶融処理装置及び溶融処理方法
JP2002336646A (ja) 排煙処理剤および使用済み排煙処理剤の処理方法
JP3202453B2 (ja) 溶融炉の排ガス処理方法
CZ287196A3 (en) Process of obtaining secondary aluminium
EP0256138A1 (en) System for scrubbing gas used for preheating of scrap for steelmaking
JP2005349366A (ja) 硫酸ピッチの処理方法及び処理装置
JP2004188414A (ja) 重金属回収装置、重金属回収方法および廃棄物処理装置
JPH08507601A (ja) 製鋼プラント廃棄物の焼却方法及び装置
JPS59132931A (ja) ダストの処理方法

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20080405