CZ267794A3 - Radio-telephone set for transmission of phone signal or data - Google Patents

Radio-telephone set for transmission of phone signal or data Download PDF

Info

Publication number
CZ267794A3
CZ267794A3 CZ942677A CZ267794A CZ267794A3 CZ 267794 A3 CZ267794 A3 CZ 267794A3 CZ 942677 A CZ942677 A CZ 942677A CZ 267794 A CZ267794 A CZ 267794A CZ 267794 A3 CZ267794 A3 CZ 267794A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
signal
polygonal
transmission
data
channel
Prior art date
Application number
CZ942677A
Other languages
English (en)
Inventor
Joseph B Sainton
Original Assignee
Spectrum Information Tech
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Spectrum Information Tech filed Critical Spectrum Information Tech
Publication of CZ267794A3 publication Critical patent/CZ267794A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04MTELEPHONIC COMMUNICATION
    • H04M11/00Telephonic communication systems specially adapted for combination with other electrical systems
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04WWIRELESS COMMUNICATION NETWORKS
    • H04W76/00Connection management
    • H04W76/20Manipulation of established connections

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Meter Arrangements (AREA)
  • Telephone Function (AREA)

Description

Radiotelefonní soustava pro přenos fonického signálu nebo dat
Oblast techniky
Předložený vynález se týká způsobu a zařízení pro automatické rozlišování mezi fonickým přenosem a modulovaným přenosem dat prostřednictvím radiotelefonní soustavy, zejména pro usnadnění řízení funkcí radiotelefonní soustavy a pro dosažení rozdílného zpracování při přenosu dat a při přenosu fonického signálu.
Dosavadní stav techniky
V průběhu posledního desetiletí byl polygonní radiotelefonní systém zaveden v nejlidnatějších oblastech Spojených států a nyní je tato radiotelefonní služba dostupná široké veřejnosti. Tento polygonní radiotelefonní systém byl původně navržen pro hovorové spojení a z mnoha důvodů nebyl dobře vhodný k přenosu digitálních dat.
Prvotní, dobře známé problémy přenosu modulovaných dat prostřednictvím polygonní radiotelefonní soustavy byly překonány vyvinutím praktického modemu dat pro tuto sít. Modem byl vyvinut při výzkumu, prováděném přihlašovatelem předloženého vynálezu. Prvotní modem dat, pro polygonní radiotelefonní soustavu, je popsán v U. S. patentovém spisu
697 281 θ'Sullivana (nyní U. S. patent RE 34 034), připsanému přihlašovateli předloženého vynálezu. Vývoj dokonalejších polygonních systémů s modemy pokračuje, jak je doloženo systémem zveřejněným v původním vynálezcově U. S. patentu č.
127 041, rovněž vlastněným přihlašovatelem této přihlášky vynálezu a dosud nevyřízenou U.S. patentovou přihláškou serie č. 07/863 568 také patřící přihlašovateli předložené
-T.· „
/.Λ -ΐί 'V?:'·.·
přihlášky vynálezu.
Modemy určené pro polygonní sít se odlišují od tradičních modemů pozemních linek tím, že mají zvláštní pracovní režim a pracovní charakteristiky, které účinně kompenzují nepříznivé charakteristity prostředí radiové polygonní sítě. Tiby se zlepšila kvalita linek a tím přenos dat prostřednictvím polygonní sítě, bylo by třeba zlepšit, jak bylo zjištěno, například prodlouženou čekací dobu před zavěšením sluchátka po ztrátě linky, přenos paketizováných dat s dynamicky nastavítelnouvelikostí paketů a užití včasné korekce chyb. Takovéto zlepšení by umožnilo realizaci přenosu modulovaných počítačových dat nebo dat faksimilií pomocí polygonní radiotelefonní sítě.
Jiný radiový systém pro přenos dat CDPD - (Cellular Digital Packet Data systém), polygonní systém pro přenos svazků digitálních dat, je vyvíjen s velkým počtem rozsáhlých polygonních nosičů, jako další součástí polygonní radiotelefonní sítě. Tento systém je diskutován v Přehled CDPD systému z 22. května 1992.
Zmíněný systém využívá radiových frekvencí polygonní rádiové soustavy a pracuje s modemy podobnými, v nejdůležitějších směrech, modemům polygonnní radiotelefonní soustavy popsanými výše. Předpokládá se, že zákazníci, přenášející data prostřednictvím této soustavy, budou platit za každý přenášený svazek dat. Protože jsou přenášena pouze data, nepožaduje se současná dvoucestná komunikace. Systém CDPD je méně výhodný než polygonní telefonní síů pro mobilní přenos dat z několika důvodů.
.. . . ..... / j\'.vr'syv··’···,- ;» ’
Za prvé tento CDPD systém vyžaduje zřízení paralelní polygonní sítě, zahrnující nákladný přídavný, kombinovaný přijímač - vysílač, a rovněž musí být instalován hardware pro zpracování informací. Toto musí být v každé buňce sítě, kde je požadováno využiti systému. Systém CDPD vyžaduje speciální předplacení služeb a speciální modem a přenosové příslušenství pro přenos svazků dat. Tento speicální modem a vysílač jsou určeny pro tento účel a tudíž nejsou použitelné pro žádný jiný druh telefonní komunikace. Zejména tento modem nemůže být zejména vuyžit se standardním telefonem. Z toho vyplývá, že takovéto zařízení, nutné pro každého uživatele, je relativně drahé, jeho dostupnost na trhu je omezená a jedná se o jednoúčelový výrobek. Na rozdíl od tohoto, ve velkém měřítku vyráběný běžný modem, instalovaný v přenosném počítači tak, jak je popsán v U. S. patentovém spisu č. 5 127 041 a nevyřízené přihlášce serie č. 07/863 568, může být použit jak pro mobilní, tak stacionární zařízení pro přenos dat prostřednictvím různých telefonů a dalších sítí pro přenos dat. Takovýto modem může být použit u přenosného přijímače - vysílače v polygonní síti uživatelem pro mobilní volání, takže zde není třeba užívat jednoúčelový přijímá - vysílač. Protože plošný CDPD radiový systém je určen k přenosu dat, nepřenáší fónický signál, ale je místo toho navržen k zaznamenání čísla přenášených paketů dat pro účetní účely.
Polygonní radiotelefonní soustava je vytvořena z množství, geograficky rozptýlených, v buňkách sítě, přijímačů - vysílačů, které jsou spojeny v síť, obvykle užívající standardní telefonní dálková vedení Tl ke spojovací telefonní ústředně pro mobilní spoje ( MtST) , která je podobně připojena k místní telefonní ústředně (CO). Tyto systémy jsou
obecně navrženy, aby vytvořily a provozovaly analogový komunikační kanál, mezi uživatelem radiotelefonní polygonní sítě, v oblasti vytvořené buňkami sítě, a ostatními uživateli telefonů všude ve světě. Radiotelefonní služba je obecně poskytována na finanční bázi. Jsou poskytovány nejrůznější telefonní služby, ale typický hovor prostřednictvím polygonní sítě stojí ve špičce v pracovních dnech mezi 19 až 65 centy za minutu hovoru.
Kanály polygonní sítě přenášejí v rozsahu svých šířek pásem a ostatních omezení jakékoliv signály vysílané účastníky do linky a to bez zkoumání zvláštních charakterů signálů. Nejsou zde tudíž přítomny žádné prostředky, kterými by polygonní nosný kmitočet mohl měnit činnost systému, v závislosti na druhu informace, přenášené zákazníkem polygonní linkou.
Zařízení pro rozlišení mezi hlasovým signálem a signálem přenášejícím data je známo, třebaže, jak dalece si je přihlašovatel vědom, takové zařízení nebylo použito ve spojení s polygonní radiotelefonní sítí, aby tak poskytlo výhody jako předmětný vynález. Tak U. S. patentový spis č.
073 921, Nomura a kol. , ukazuje zařízení, které rozlišuje mezi hlasovým signálem a faxovým signálem, aby pak řídilo propojení snímkového zapisovače faksimile s telefonní linkou. Brownův U. S. patentový spis 3 927 259 popisuje systém, který identifikuje signály bud jako hluk, modulovaná data, hlas nebo stav bez signálu, na základě analýz opakujících se prvků v signálech. Tento systém může být použit k řízení spínání v telefonním systému.
Podobně i další patentové spisy jako U. S. patentový spis
851 112 (Kusan), 5 095 534 (Hiyama), 5 681 673 (Engelke a kol. ) , 4 972 462 ( Skibata) , 4 955 083 ( Phillips a kol. ) ,
498 173 ( Reudink) , 4 403 322 (Kato a kol.), 4 376 310 (Stackhouse a kol), 4 330 862 (Smolík) a 3 939431 (Cohlman) popisují obvody, které přenášejí a/nebo detekují jak fénický signál, tak signál přenášející data.
U. S. patentový spis 4 654 867, Lebedze a kol., zveřejňuje polygonní komunikační systém pro přenos fónie a dat, jenž přepíná mezi oběma druhy signálu v závislosti na požadavcích přenášených uživatelovým zařízením. Tento systém pouze přijímá a reaguje na předem určené povely, avšak není schopen funkce pro automatické rozlišení druhu signálu. Navíc Labedz nezveřejnil řízení fakturovacích počítačů tak, aby byly schopny rozlišit rozdílné sazby za poskytnuté služby, v závislosti na druhu přenosu.
Osobami, které využívají polygonní, radiotelefonní síů pro přenos počítačových dat nebo obrazových dat pro přenos snímků, jsou stále více uživatelé z oblasti obchodu, kteří jsou ochotni zaplatit za služby při přenosu dat, v mobilní síti, nabízející jak fónický přenos, tak schopnost přenosu dat. Vynálezce je přesvědčen, že některé nosiče dat v polygonní síti, mohou vyžadovat rozdílné sazby, nebo dokonce sazby nižší pro přenos dat. Navíc vynálezce zjistil, že se dá dosáhnout výhodného pracovního postupu řízením telefonních spojení diferencovaně, v závislosti na tom, zda se jedná o hovor, či přenos dat. Tak například činnosti, které by mohly vyústit ke znehodnocení provedení přenosu dat, budou vynechány nebo odloženy, kdyby bylo známo, že polygonní kanál je právě použit pro přenos dat. Z těchto důvodů zde vzniká potřeba systému a metody pro provádění radiotelefonních
9ΛΓ·'Λ>,'ί .
přenosů v polygonní síti ve formě modulovaných přenosů dat.
Podstata vynálezu
Obecným účelem předloženého vynálezu je vytvořit nový a neobvyklý způsob rozlišování mezi přenosem hlasu a přenosem modulovaných dat, prostřednictvím radiotelefonní soustavy tak, aby se usnadnilo rozdílné zpracování fónického přenosu a přenosu dat.
Dalším účelem předmětného vynálezu je poskytnout nové a neobvyklé zařízení pro rozlišování mezi přenosem fónického signálu a přenosem modulovaných dat prostřednictvím radioetelefonní soustavy tak, aby bylo usnadněno rozdílné zpracování fónického přnosu a přenosu dat.
Jiným účelem předloženého vynálezu je vytvoření systému a způsobu, který usnadňuje účtování rozdílných sazeb pro přenos dat prostřednictvím radiotelefonních linek.
Předložený vynález si dále klade za cíl vytvořit systém a způsob pro identifikaci přenosů v polygonní síti, jako např. modulovaných přenosů dat tak, že po identifikaci může následovat modifikované odbavovací zpracování s ohledem na druh přenosu.
Dalším účelem předloženého vynálezu je vytvořit systém a způsob pro zjištění přenosu modulovaných dat prostřednictvím polygonního radiotelefonního kanálu, aby byla minimalizována odbavení, která není třeba striktně dopravovat mezi buňkami sítě.
Tyto a další účely, které budou patrné z popisu a výkresů, jsou dosaženy v předloženém vynálezu různými způsoby a zařízeními pro rozlišování mezi fénickými přenosy a přenosy, ve kterých jsou sdělována data. U prvního výhodného provedení, jsou v místě buňky polygonní sítě instalovány monitorující kanály, přenášející hovory, a přítomnost modulovaných dat. Detektory přenosu spojeny s povelovou kanálovou sítí polygonní indikují, které její kanály přenášejí modulované údaje. Tato informace je potom použita polygonní pro účtování a účely kontroly realizovaných detektory, detekující dat, jsou soustavy a digitální soustavou spojení.
U druhého provedení kompatibilní modem pro polygonní síť, nebo vazební obvod, spojující modem s kombinovaným vysílačem a přijímačem, generuje během umísťování signálu do místa příjmu, předem určený zaměřovači řetězec instrukcí, aby tak nosič polygonní sítě byl informován, že signál, který je směrován do určitého místa příjmu, se týká přenosu dat.
U třetího provedení uživatel polygonní sítě požadující přenos dat touto polygonní sítí, označí svůj přenos jako přenos dat a tím uvede v činnost speciální zpracování tohoto přenosu.
U čtvrtého provedení jsou do sledu přenášených dat modemem vloženy snadno detekovatelné - v místě buňky polygonní sítě, nebo ve spojovacím zařízení telefonní ústředny pro mobilní sít ( MTSO) - periodické signály, přičemž jejich přítomnost je použita k aktivaci speciálního zpracování tohoto přenosu.
Předložené systémy a způsoby umožňují měnění různých sazeb pro přenos dat prostřednictvím linek polygonní sítě. Navíc, použití detekce při přenosu dat dovoluje použít různé modifikace zpracování přenosu. Například, je-li přenos polygonním nosečem označen jako přenos dat, bude mu dána přednost před odbavením přenosu, který není nutno striktně přenášet mezi buňkami sítě.
Přehled obrázků na výkresech
Obrázek 1 představuje postupový diagram způsobu podle předloženého vynálezu, u kterého jsou modulovaná data detekována analyzováním signálů v kanálu polygonní nosné soustavy.
Obrázek 2 znázorňuje blokové schéma zařízení pro provádění způsobu znázorněném na obr. 1.
Obr. 3 představuje grafické znázornění kritéria, použitého pro výběr referenčního úrovňového signálu pro použití při provádění způsobu znázorněného na obr. 1.
Obrázek 4 je blokovým schématem, představujícím zabudování zařízení z obrázku 2 v přijímači - vysílači, umístěném v jedné buňce polygonní radiotelefonní soustavy.
Obrázek 5 znázorňuje postupový diagram dalšího způsobu pro zjištění, zda jsou přenášena data, při kterém je uživatelovým zařízením generována speciální předem určená směrová sekvence signálů, která je pak detekována polygonním přenosovým zařízením.
Na obrázku 6 je blokové schéma digitálního uspořádání zařízení pro monitovování dálkového vedení, podle předmětného vynálezu, které rozlišuje fónický přenos od přenosu dat.
Příklady provedeni vynálezu
Na obrázcích 1A a 1B je znázorněn postupový diagram jednoho způsobu podle předmětného vynálezu, u kterého modulovaná data jsou detekována analyzováním signálů v kanálu polygonní nosné soustavy.
První operací u tohoto způsobu je výběr přenosového kanálu, který má být analyzován. Tato operace je označena blokem 104. Kanály, které mají být analyzovány, jsou vybírány z vhodných kanálů v místě, kde je daný způsob prováděn a přednostně zahrnují všechny vhodné kanály v tom místě, kde je možnost přenosu dat. Obvykle, když je způsob prováděn v místě buňky polygonní sítě, analyzované kanály zahrnují všechny kanály pro fónický přenos, činné v tomto místě buňky. Detektorem, zjištujuícím, že jsou přenášena data, může být výhodně opatřen každý kanál, ačkoliv v některých případech většina kanálů může být monitorována postupně, jedním detektorem dat. Jestliže je analyzováno množství kanálů, mohou být tyto vybírány postupně nebo podle nějakého dalšího vhodného kritéria. Například bylo-li zjištěno, že určité kanály v buňce polygonní sítě byly často používány pro přenos dat, pak tyto kanály mohou být analyzovány přednostně.
Po výběru kanálu, který má být analyzován, je v případě, že pro každý kanál není použito vlastní zařízení, signál v tomto vybraném kanálu je filtrován, jak je to znázorněno blokem 106. Obvykle je signál ve vybraném kanálu filtrován
λ-®:-νώ.-i/;)/»;10 horní propustí, takže zůstávají pouze frekvence nad přibližně 800 Hz.
Tyto zbytky některé telefonní společnosti nazývají postupovými signály, tak jako oznamovací tón, obsazovací a kontrolní vyzvánění, rovněž tak jako nejvýkonější hovorový kmitočtový základ z mi ni tor o váného signálu. Signál filtrovaného kanálu je poté usměrněn v bloku 108. Toto usměrnění přemění tento signál ze střidávného proudu na usměrněný nebo přerušovaný signál. Usměrněný signál je potom filtrován v bloku 110 integrovaným obvodem, produkujícím integrovaný stejnosměrný signál. Úroveň tohoto, pomalu měnícího se stejnosměrného signálu je měřítkem vysokofrekvenční výkonové hladiny, vybraného monitorovaného kanálu.
Pomalu se měnící stejnosměrný signál, nebo kanálový úrovňový signál, je následně porovnán s referenčním úrovňovým signálem v bloku 112. Referenční úrovňový signál je stanoven na základě empirického odzkoušení. Jeho úroveň je stanovena tak, aby v případě přenosu dat vybraným kanálem byla úroveň signálu tohoto kanálu vyšší než úroveň referenční. Podobně, když vybraný kanál př.enáší hovor, úroveň signálu v tomto kanále je nižší než úroveň referenčního signálu. Výběr této referenční úrovně je podrobněji diskutována dále, s odkazem na obrázek 3.
Jestliže porovnání mezi úrovní signálu v kanálu a úrovní referenčního signálu, provedené v bloku 114, naznačuje, že úroveň signálu ve vybraném kanálu je pod referenční úrovní, potom se celý proces vrátí do bloku 104 a bude okamžitě pokračovat výběrem dalšího kanálu, jehož signál má být
podroben analýze. Jestliže porovnání, provedené v bloku 114, mezi úrovní signálu v kanálu stanovuje, že úroveň signálu v kanálu je nad referenční úrovní, potom signál je směrován do bloku 116.
Když již bylo určeno, že úroveň signálu v kanálu je nad úrovní referenčního signálu, je nastartováno časovači zařízení - viz blok 116. Podle předmětného postupu se potom nepřetržitě porovnává úroveň signálu v kanálu s referenční úrovní, jak je znázorněno blokem 118 a kontroluje se uplynutí času - viz blok 120. Jestliže úroveň signálu v kanálu zůstává nad referenční úrovní po předem stanovenou dobu, například sedm sekund, uvede blok 122 v pohotovost povelovou poolygonní síť. Za této situace bylo tudíž zjištěno, že kanál, který byl analyzován, provádí přenos dat. Jestliže však úroveň signálu v kanálu poklesne pod referenční úroveň před tím, než uplyne předem stanovený čas, postup se vrátí do bloku 104, aby byl vybrán další kanál a analyzován. V tomto případě bylo tudíž zjištěno, že kanál polygonní sítě neprovádí přenos dat.
Požadavek, aby vysokofrekvenční výkonová úroveň byla vysoká v průběhu celého předem stanoveného časového úseku, před tím, než bude určeno, že se jedná o přenos dat, poskytuje významnou výhodu, protože toto ověření má vliv na snížení chyb v identifikaci přenosu dat. Tyto chyby by mohly vznikat například z nahodilé shody v monitorování, např. v případě, kdy jsou součástí přenášeného hovoru vyšší tóny jako je napřikla smích nebo křik.
Obrázek 2 znázorňuje blokové schéma detektoru dat podle jednoho provedení předloženého předmětu vynálezu. Jak je zobrazeno na obrázku 2, detektor dat 202 obsahuje horní
propust 204, usměrňovač a filtr 206, komparátor 208 a časovači zařízení 210.
Horní propust 204 je výhodně konstruována jako víceúčelový operační zesilovací obvod s mezním kmitočtem 800 Hz. Horní propust 204 odfiltruje všechny doprovodné postupové telefonní signály, týkající se přenosu hovorů, jako oznamovcí tóny, obsazovací tóny, kontrolní vyzváněcí signály a rovněž tak základní hlasové frekvence. Vstup 212 horní propustě 204 může být propojen přes diferenciální vstupní vazební obvod k hovorovým linkám obvodu, který má být monitorován. Alternativně může být vstup 212 horní propustě 204 přímo spojen s výstupem (není zobrazen) demodulátoru, umístěného v místě buňky polygonní sítě, ve které je prováděn daný postup. Je výhodné, když každý komunikační kanál, který má být monitorován, je opatřen samostatným detektorem 202 dat. Vstup 212 horní propustě 204 však může být podle volby spojen s volícím zařízením 213, jenž může být elektronickým multiplexním obvodem, navrženým tak, aby postupně poskytoval vstupní signály detektoru dat 202 z každého kanálu vybrané řady komunikačních kanálů, které budou monitorovány. Usměrňovač a filtr 206 pracují tak, aby přeměnily střídavý signál z horní propustě 204 na pomalu se měnící stejnosměrný signál, představující vysokofrekvenční výkonovou hladinu telefonního signálu.
Jak je ukázáno, usměrňovač a filtr 206 mohou sestávat ve své nej jednodušší formě z diody 207 nebo jiného usměrňujícího prvku (s) , zapojeného v sérii, vzhledem k signálu, procházejícímu usměrňovačem a filtrem 206 a dále z kondenzátoru 209 nebo ekvivalentního integrujícího prvku ( s) zapojeného mezi signál a zem.
Komparátor 208 obdrží výkonový úrovňový signál a porovná jej s konstantním referenčním napětím V : dodávaným vstupem komparátoru 214. Komparátor 208 je zcela běžného typu, jehož výstup 216 poskytuje logickou úroveň vyznačující vztah mezi výkonovou úrovní signálu a referenčním napětím V : . Jestliže výkonová úroveň signálu převýší referenční napětí V : , logická úroveň výstupu komparátoru se zvyšuje, aby tak indikovala, že monitorovaný signál se jeví spíše být signálem přenášejícím data, než signálem přenášejícím hovor.
Napětí V : napěťového referenčního vstupu 214 komparátoru 208 je nastaveno v podstatě na empirickém odzkoušení. Musí zaručovat spolehlivé spínání komparátoru 208 při vysokofrekvenční výkonové úrovni zkoumaného signálu v případě, že je použit modem pro přenos dat telefonní linkou, zatímco musí poskytovat nízkoúrovňový výstup případ, že jsou přenášeny hovorové signály.
Časovači zařízení 210 odměřuje čas, po který výstup komparátoru 208 dodává signál o vysoké úrovni, indikující možný signál přenášející data. Jistliže úroveň výstupního signálu komparátoru zůstává průběžně vysoká po dobu například 6 až 7 sekund, může být výstupní signál 218 z časovači ho zařízení 210 vzat za definiticní indikaci toho, že jsou přenášena data. Detektor dat 202 je opatřen výstupem 220 z časovačiho zařízení, který indikuje přítomnost přenosu dat monitorovaným kanálem.
Jako odezvu na výstup 220 časovacího zařízení 210 polygonní nosič může provést požadované kroky vzhledem k užití linky pro přenos dat. Například informace o tom, že je prováděn přenos dat může být dodána do účtovacího počítače
nebo do počítače pro sledování přenosů polygonní soustavy, aby se zajistilo účtování v různých účtovacích sazbách, buď vyšších v případě přenosu dat, nebo nižších v případě přenosu hovorů. Rovněž mohou být měněny odbavovací funkce při zjištění přenosu dat oproti přenosům hovorů. Například polygonní nosič může dávat přednost kanálům v místě buňky sítě na základě znalostí o četnosti výskytu toho kterého druhu přenosu, takže kanály, které jsou užívány pro fónický provoz jsou odsunuty v jejich odbavení a je dána přednost kanálům pro přenos dat. Kanálům pro přenos dat nemůže být dávána větší přednost, pokud to není absolutně nutné pro práci systému a pokud by to bylo na úkor kanálu, kterými přicházejí signály zeslabené kvůli přechodu do sousední buňky.
Ve velkoměstských oblastech je velký počet uživatelů polygonní telefonní sítě, a proto zde existuje značný provoz s časovým překrytím. Podle způsobu, jak je popsán v předloženém vynálezu, v případě, kdy je zjištěn přenos dat, polygonní telefonní soustava může snížit odbavování přenosů dat, což nastane ne kvůli vzdálenosti od vysílače, ale kvůli přílivu dalších uživatelů do oblasti polygonní sítě, z čehož pak vyplyne přetížení buňky sítě. Tam, kde se provoz buněk sítě časově značně překrývá, může systém být také schopen snížit absolutní počet nevyřízených přenosů, způsobených přísunem vozidel, ze kterých je prováděn přenos dat. Přenos by mohl být odsunut z buňky sítě pouze tehdy, když uživatel je v dosahu vzdálenější buňky sítě, která nesousedí s první buňkou sítě, provádějící jedno odsunutí a to spíše než aby bylo provedeno odsunutí do sousední buňky sítě a potom do vzdálenějšího místa, kvůli celkovým dvěma odsunům. Mimo to určité kanály polygonní soustavy, které by mohly být
odolnější vůči hluku a mohly být přiřazeny k přenosy dat. Například nějaký rušící signál s dalším vnějším rušivým vlivům, by přenosům, které jsou pokládány za kdyby jiná radiová síť generovala frekvencí překrývající se s frekvencí kanálu polygonní sítě, pak by takovýto kanál, třebaže vhodný pro fénický přenos, byl by méně vhodný pro přenos dat a tudíž pro tento druh přenosu by nebyl brán v úvahu. Rovněž mohou být zřízeny kanály s rozdílnými schopnostmi z hlediska šíře pásma, tj. kanály s přiřazeným širším pásmem, využívající detekce přenosu dat podle předloženého vynálezu. Když vyberem jednu z těchto různých forem premiantních kanálů pro přenos dat, výsledkem bude méně chyb v přenosu dat a tudíž větší účinnost přenosu. Celkový čas spojení a cena by tak mohly být sníženy.
Jestliže se očekává, že uživatelé budou končit s přenosem dat a pokračovat v přenosu ve formě hovoru, časovači zařízení 210 také zaznamená konec fáze přenosu, která se týká dat. Jestliže po zjištění, že je vykonáván přenos dat, časovači zařízení 210 indikuje, že komparátor má následně nízký výstup po dobu delší než například 6-7 sekund, pak toto by mohlo být bráno za znamení konce fáze přenosu dat. Aby byl určen konec fáze přenosu dat, požaduje se prodloužení času pro režim, kdy není prováděn přenos dat, protože se může očekávat odložení odbavení přenosu v polygonní síti, tj. přerušení toku dat. Toto způsobí, že úroveň signálu na výstupu komparátoru se dočasně sníží, třebaže přenos dat bude pokračovat, potom co se přerušení ukončí. Takže časovači zařízení 210, aby kompenzovalo tyto účinky, vyplývající z odložení přenosu, pracuje uvedeným způsobem.
Zařízení zobrazené na obrázku 2 bylo popsáno a zobrazeno
pro jednodušší porozumění, v analogové formě. Avšak je třeba poznamenat, že takovýto přístroj může být také zkonstruován za použití digitálního zařízení. Obvod ukázaný na obrázku 2 by mohl být také výhodně zkonstruován za použití naprogramovaného, digitální signál zpracovávajícího čipu, který by vykonával popsané operace. U analogové verze tohoto obvodu je žádoucí, aby byl minimalizován počet monitorovaných kanálů, každým obvodem, protože čas, požadovaný pro zjištění přenosu dat každým kanálem (do sedmi sekund) znamená, že jednotlivý obvod by mohl vynechat nějaký přenos dat, kdyby bylo požadováno, aby monitoroval velký počet kanálů. V případě digitálního provedení obvodu, by však bylo možné zvýšit počet kanálů monitorovaných jedním detektorem dat.
Navíc je třeba poznamenat, že činnost popsaného zařízení by mohla být zahrnuta do programového vybavení spojeného s digitálním telefonním spínačem, jako je Harrisův spínač používaný v polygonní síti pro digitalizování a přenášení multiplexováných signálů prostřednictvím Tl nebo jiných meziměstských linek. Takového spínače pracují na základě digitalizovaného, pulzy kódy modulovaného a časově děleného multiplexováného toku dat, u kterého každý časový úsek nese jiný přenos. Funkce, popsané s odkazem na obrázky 1 a 2, by bylo možné provádět monitorováním řady čísel, procházejících kompatibilním spínačem Tl, reprezentujících digitálně vzorkované úrovně signálů a podobně určovat frekvenční obsah signálu v každém telefonním přenosu zkoumáním úrovně PCM signálu, odpovídajícího vzorku čísel a procházejícího dálkovou telefonní linkou, v jednom nebo více následujících časových děleních přenosu. Aby se zjistil přenos dat, mohla by být použita velká koncentrace podobných čísel. Aby se zjistil frekvenční obsah signálu, mohl by být rovněž použit
η
Fourierův transformační algoritmus, založený na změnách zmíněné úrovně signálu, přičemž přenos dat by mohl být poznán na základě obsahu velké vysokofrekvenční úrovně a to podobným způsobem, jak je popsán výše.
referenční
Referenční
Jedna z metod, pro výběr referenční úrovně, použitá v postupu a zařízení výše diskutovaném, je zobrazena na obrázku 3. Obrázek 3 ukazuje graf závislosti výkonové úrovně signálu v přenosovém kanálu v závislosti na frekvenci. Graf obsahuje typickou křivku 302, znázorňující výkonovou úroveň signálu v kanálu, přenášejícím data, dále obsahuje typickou křivku 304 znázorňující výkonovou úroveň signálu v kanálu přenášejícím hovor, přičemž referenční úroveň, kterou je možno použít, je znázorněna křivkou 306. Jak bylo již diskutováno výše, výběr úrovně je založen na empirickém odzkoušení, úroveň je vybrána tak, že v případě, že je prováděn přenos dat ve vybraném kanále, úroveň signálu 302 v tomto kanálu bude větší než referenční úroveň 306.
Stejně tak v případě, když vybraný kanál přenáší fónický signál, pak úroveň signálu 304 odpovídající přenosu hovoru, bude nižší než referenční úroveň 306. Jak vyplývá z obrázku 3, je zde akceptovatelný velký počet referenčních hladin, které mohou být použity. U nejvýhodnějšího provedení, podle vynálezu, však referenční úroveň leží přibližně v polovině mezi typickým výstupním napětím usměrňovače a filtru 206 (ukázáno na obrázku 2) při přenosu dat a typickým výstupním napětím usměrňovače a filtru 206 při přenosu hovoru.
Detektor dat požadovaném místě například v buňce
202 může být polygonnx sítě, jak je instalován v radiotelefonní to ukázáno na kterémkoliv soustavy, obrázku 4.
Obrázek 4 obsahuje anténu 402, přijímač - vysílač a soustavu demodulačních obvodů 404, přenosové kanálové linky 406, obvody pro výběr kanálu 408, zařízení pro analýzu kanálů 202, polygonní povelovou sít 410, a účtovací počítač 412.
Anténa 402 je napojena na soustavu obvodů přijímače vysílače a soustavu demodulačních obvodů 404. Soustava demodulačních obvodů 404 je spojena s obvody pro výběr kanálu 408 prostřednictvím jedné, nebo více přenosových kanálových linek 406. Obvody pro výběr kanálu 408 jsou propojeny se zařízením pro analýzu kanálu 202, polygonní povelovou sítí 410 a účtovacím počítačem 412.
Za provozu anténa 402 přijímá rádiotelefonní přenos. Přenos je potom zpracován soustavou obvodů přijímače vysílače a soustavou demodulačních obvodů 404^ Soustava obvodů 404 demoduluje radiotelefonní přenos a poskytuje množství jednotlivých kanálových výstupů. Výstup ze soustavy demodulačních obvodů 404 je spojen s přenosovými kanálovými linkami 406, které nesou signály jednotlivých kanálů polygonní sítě do obvodů pro výběr kanálů 408. Je výhodné, když pro každý kanál může být upraven samostatný obvod pro zjišťování přenosu dat. Když však jsou obvody pro zjišťování přenosu dat konstruovány tak, že je možné jediným zařízením pro analýzu kanálů 202 účinně monitorovat více kanálů, mohou být pro vybrání jednoho z kanálů polygonní sítě, určeného k analýze, použity obvody pro výběr kanálu 408, na jehož výstupu 409 je postoupen vybraný kanál. Tento kanál, který má být analyzován, je předán do zařízení pro analýzu kanálu 202. Navíc identifikace kanálu, který má být analyzován, je poskytnuta jak polygonní povelové síti 410, tak účtovacímu počítači 412. Tato operace je potřebná, protože v případě, že
je zjištěn kanál, ve kterém mají být přenášena data, povelová sít 410 a účtovací počítač 412 budou schopny určit, který kanál byl analyzován a přijmout patřičná opatření. Tato mohou zahrnovat zvýšení nebo snížení poplatků pro tento kanál, nebo označení kanálu pro modifikované zpracování kanálu. Alternativně by polygonní povelová sít 410 a účtovací počítač 412 mohly určit kanál přímo a to z výstupního signálu pro analýzu kanálu 202, využitím časového údaje monitorovacích operací zařízení pro analýzu kanálu 202.
Výstup 411 zařízení pro analýzu kanálu 202 indikuje, zda se daným kanálem provádí přenos dat. Tento výstup 411 je propojen s polygonní povelovou sítí 410 a účtovacím počítačem 412. Jak je uvedeno výše, toto umožňuje těmto zařízením, v případě, že je zjištěn přenos dat, zajištovat tento přenos rozdílně.
Obrázek 5 znázorňuje postupový diagram druhého výhodného provedení předmětného vynálezu, u kterého je příslušenstvím uživatele sítě generována, předem stanovená, speciální volící sekvence signálů a detekována zařízením polygonního nosného systému. Obrázek 5A ukazuje postupový diagram způsobu, který může být použit v mobilním zařízení polygonní sítě pro automatické vložení předem stanovené volící sekvence do čísla vytáčeného uživatelem. Obrázek 5B představuje postupový diagram způsobu, který může být použit v místě příjmu polygonní sítě pro detekování předem stanovené volící sekvence signálů. Třebaže tato volící sekvence může být automaticky vložena během volby, je také možné, aby uživatel sítě v případě, že se chystá provést přenos dat polygonní sítí, tuto volící sekvenci vložil ručně. V takovémto případě uživatel může připojit při klíčování *, nebo , nebo jiný,
předem stanovený signál, generovaný telefonem polygonní sítě nebo připojeným zařízením. Například takovéto signály mohou zahrnovat signály číselné nebo jiné signály generované klávesnicí či jejími obvody. Standardní DTMF klávesnice je schopna generovat 16 rozdílných volících signálů včentě čísel 0-9, a čtyř přídavných signálů A, B, C a D, pro které nejsou obvykle klávesnice pro pozemní telefonní linky upraveny. Kterýkoliv z uvedených signálů nebo jejich kombinace může být připojena na konec volených čísel, aby naznačila nosiči polygonní sítě, že následující přenos se bude týkat přenosu dat. Použité signály mohou být signály, které jsou generovány telefonní klávesnicí nebo to mohou být jiné signály, které nemohou být normálně generovány klávesnicí. Je možné použít podobný kód, vložený do voleného telefonního čísla nebo předcházející volenému telefonnímu číslu, přičemž toto použití závisí na úmluvě stanovené pro nosný systém polygonní sítě.
Je předpokládáno, že volící signály, nesoucí informaci poro nosič polygonní sítě o tom, že se jedná o přenos dat, budou generovány počítačovým modemem typu, jaký je uveden v U. S. patentovém spisu 5 127 041, nebo nevyřízené přihlášce Ser. No. 07/863 568. V tomto případě počítačový modem nebo jeho vazební obvod, budou generovat instrukce, resp. volící signál pro polygonní radiotelefon, který je použit pro přenos, přičemž tento volící signál bude zahrnovat požadovanou volící sekvenci, podle dohody ustanovené pro polygonní nosič resp. nosiče, za účelem označit přenos jako přenos dat. Komunikační software počítače, spojeného s počítačovým modemem, obdrží telefonní číslo, které bude vytáčeno známým způsobem je s takovým naprogramováním, že zahrnuje v tomto případě přídavnou požadovanou sekvenci signálů, aby přenos byl označen jako přenos dat. Tak například, jestliže telefonní číslo účastníka - příjemce přenosu je 555-1234 a polygonní nosič zjistí volící sekvenci označující přenos dat, pak telefonní kniha komunikačního software bude naprogramována s číslem 5551234
U jiného zvláště výhodného provedení, správné telefonní číslo, které má být vytáčeno, může být zavedeno do telefonní knihy komunikačního software jako 5551234 a polygonní modem je navržen tak, aby automaticky přidal požadovanou přídavnou volící sekvenci, za účelem označení přenosu jako přenos dat, ale toto vykoná pouze, když je připojen k polygonnímu telefonnímu systému. Tento způsob se vyhýbá potenciální potřebě měnit naprogramování počítačového komunikačního software nebo vybírat různý vstup v telefonní knize nebo vybírat typ spojovací sekvence, závislý na typu použité telefonní sítě ( např. pozemní v. s. polygonní).
Tudíž, když je modem připojen na polygonní telefonní systém a je obdržena volící instrukce, modem může přidat k přijatému číslu 5551234 volící sekvenci jako např. * označující přenos za přenos dat.
V případě, že je modem připojen k telefonnímu systému s pozemními linkami, nebude modem generovat žádnou přídavnou volící sekvenci, protože takové signály nejsou v komunikaci pozemními linkami nutné. Bylo by také ovšem možné, ačkoliv méně výhodné, programovat modem, aby automaticky generoval přídavné signály jak pro pozemní, tak pro polygonní spoje, protože telefonní ústředny normálně neberou po obdržení celého telefonní čísla, v úvahu žádné přídavné volící sekvence. Jestliže se však pro polygonní nosič stanoví úmluva, že přídavné volící sekvence budou předcházet nebo budou vmíšeny do telefonního čísla, které bude voleno, pak v takovém případě přichází v úvahu pouze selektivní přenos takovéto volící sekvence prostřednictvím polygonní sítě, protože v normálním přenosu pozemními linkami by takováto přídavná volící sekvence rušila nasměrování přenosu.
Na obrázku 5A je znázorněn postupový diagram způsobu, který může být použit pro vložení předem stanovené volící sekvence do vytáčeného čísla.
Modem, nebo jeho vazební obvod v bloku 502 přijme volící instrukce z připojeného počítače. Příjem těchto signálů pokračuje, pokud není určeno, že volba je dokončena. Dokončení volby může být určeno řadou metod, zahrnujících počítání volených číslic, nezdarem v příjmu další volené číslice v předem stanoveném čase, nebo příjmem indikačního signálu, oznamujícího, že celé telefonní číslo bylo předáno.
Po přijetí úplného telefonního čísla, modem, nebo jeho vazební obvod 504 působí tak, aby vložily předem stanovenou přídavnou volící sekvenci pro polygonní síť za účelem označit spojení jako přenos dat. V případě, uvedeném výše, bude volící sekvence * připojena k zadanému telefonnímu číslu, tj. k 5551234, aby vytvořila úplnou volící sekvenci 5551234 Tento požadavek na volbu bude potom přenesen, jak je ukázáno do bloku 505 přes telefon modemem nebo vazebním obvodem, obecně pak přenesením signálů do polygonní sběrnice, která způsobí, že telefon se snaží předběhnout signály navolené tlačítky signálu ze své vlastní řídící klávesnice. Modem nebo vazební obvod tak bude řídit polygonní telefon, aby tento předběhl stlačení tlačítka odesláno k přenesení volící sekvence k polygonnímu nosiči a tím aby zkompletoval přenos modifikované volící sekvence.
Zatímco předem stanovená volící sekvence je zde popsána v podmínkách zahájení spojení, je také možné, aby takováto informace o volbě byla přenášena prostřednictvím povelového kanálu polygonní sítě v průběhu spojení nebo po ukončení spojení. Je-li třeba, mohou být signály přenášeny periodicky, během přenosu dat, jako součást činností prováděných při přenosu dat.
Obrázek 5B představuje postupový diagram způsobu použitelného v polygonní síti v místě příjmu pro zjištění předem stanovené volící sekvence, vytvořené podle způsobu popsaného výše, s odkazem na obrázek 5A. Povelový systém polygonní telefonní sítě, jehož činnost je znázorněna blokem 508, slouží k příjmu žádané volby, prostřednictvím povelového kanálu z radiotelefonu, jenž je ve spojení s místem buňky sítě, připojené na povelový systém. Příjem volící sekvence se provede obvyklým způsobem, kromě případu, kdy volící sekvence může selektivně zahrnovat informace, specifikující, že má být přijat přenos dat. V bloku 510 povelový systém zkoumá volící sekvenci, aby určil, zda-li volící sekvence zahrnuje předem stanové signály, označující, že je umísťován přenos dat. Jestliže ano, řízení přechází do bloku 512 a polygonní povelový systém bude signalizovat, že jde o přenos dat a odpovídajícím způsobem ho zpracuje. Jak bylo dříve popsáno, je možné různě odlišné zpracování přenosu dat oproti přenosu hovoru, včetně užití rozdílných účtovaných sazeb, rozdílných operací pro odbavení přenosu a rozdílného přidělení kanálu.
U dalšího provedení vynález, zobrazeného na obrázku 6, předem stanovená, detekovatelná informace může být vložena do přenášených dat a odeslána prostřednictvím hlasového kanálu polygonního telefonního systému, kde takováto informace je pak zjištěna monitorováním. Například v řídícím postupu pro přenos dat, zveřejněném v U. S. patentovém spisu RE 34 034, je informace dávána do paketů, přičemž každý paket je přenášen s připojenou paketovou identifikací a periodickou záložní kontrolní informací. Systém by mohl být navržen tak, aby detekoval paketovou identifikaci nebo oddělenou informaci o paketu. Rovněž by bylo možné přidat k toku dat, který má být přenášen telefonem polygonní sítě, nějaký vhodný periodický, předem stanovený symbol v dvojkové soustavě. Například, by mohl být přenášen symbol jako OOFFOOFFOOFF (hexadecimální) po každých N paketech, kde N je celé číslo. Použité modemy budou v jakémkoliv případě programovány tak, aby vyloučily takové syltboly při příjmu, které by byly částí řídícího přídavného postupu, takže tyto operace by byly přehledné pro ty, kteří provádějí přenos dat. Opakovači dvojkový symbol, daný pracovním postupem, by byl detekován demodulováním toku dat v jakémkoliv bodě operace a monitorováním výsledných dat, aby určil pracovní postup pro použití. Tímto způsobem by se dosáhlo, že by mohly být použity rozdílné operace, a to v závislosti nejen na přenosu dat, ale i v závislosti na typu použitého pracovního postupu. Je výhodnější, když vzorek signálu z toku dat, může být monitorován jako tok dat, který prochází přepojovacím zařízením telefonní ústředny polygonní sítě, v časově dělené multiplexní formě.
U provedení podle obrázku 6 je pozicí 602 označena buňka polygonního telefonního systému. Buňka je opatřena anténou 604, přijímačem - vysílačem 606, digitálně analogovým převodníkem 608, meziměstským přepojovačem a obvody povelového systému 612. Obvody povelového systému 612 jsou vhodně propojeny, aby řídily další systém a jsou rovněž připojeny ke zbytku polygonního který zahrnuje ústředny mobilní účtovací a záznamové zařízení polygonního telefonního systému.
telefonního systému 614, sítě, další buňky sítě, a další části běžného
Za provozu běžný přijímač
- vysílač 606, v místě buňky 602, vysílá a přijímá přenosy a povely mezi buňkou 602, a mobilními uživateli, obsluhován buňkou 602, prostřednictvím jak fónických, tak povelových kanálů, za řízení povelovým systémem 612. V každé buňce 602 je k dispozici velký počet radiových kanálů, aby se vyhovělo velkému počtu mobilních uživatelů v rozsahu buňky 602. Například, je-li přenášena informace k uživatelům a od nich prostřednictvím radiových kanálů, je přeměněna v multiplexní digitalizovanou formu analogově digitSlním převodníkem 608, která může být potom zpracována ve standardní meziměstské lince 616.
U předmětného vynálezu je meziměstský přepojovač 610 opatřen speciálním softwarem, pracujícím bud ve spojitosti s měziměstským přepojovačem 610 nebo v připojeném počítači (není zobrazen). Tento software monituruje tok dat přenášený meziměstskou související s přenosem Například software může linkou 616, aby určil vzorky, dat a nikoliv s přenosem hovorů, být naprogramován tak, aby poznal průchod zvláštních napěťových vzorků, oznamujících přenos zvláštního dvojkového vzorku, tak jako například vzorku OOFFOOFFOOFF, uvedeného jako příklad výše. Tento vzorek by mohl být identifikován v digitálním TI přenosovém toku jako série střídání, mezi v podstatě dvěma identickými napěťovými hladinami, které odrážejí sérii střídání mezi dvěmi,
v podstatě identickými pulzně modulovanými kódy. Jestliže je takovýto vzorek zjištěn během průchodu jednoho nebo více časových dělení, spojených se zvláštním kanálem, lze odvodit, že kanál je právě užíván pro přenos dat. Potvrzení této dedukce podrobnější analýzou signálu, přenášeného kanálu může být provedeno, je-li to požadováno a to některým ze způsobů, popsaných výše, za účelem vyhnout se nesprávnému určení, zda se jedná o přenos dat. Jestliže je kanál meziměstským přepojovačem 610 nebo připojeným počítačovým monitorovacím systémem označen za kanál přenášející data, meziměstský přepojovač 610 nebo počítač mohou vyslat signál do povelového systému 612 nebo do ostatních složek polygonního telefonního systému 614, jako například do účtovacího počítače, aby zajistily provedení rozdílných operací polygonního telefonního systému, založených na přítomnosti přenosu dat. Metoda pro určení užití zvláštního pracovního postupu pro zpracování dat polygonní telefonní sítí, byla popsána.
Podobně, jako bylo diskutováno dříve, v souvislosti s obrázkem 2, analýza užívané šíře pásma může být, je-li to požadováno, prováděna meziměstským přepojovačem 610 a k němu připojenými zařízeními. Monitorováním rozptylu digitálních čísel po předem stanovenou časovou periodu, přenášených každým kanálem meziměstské linky 616, které představují původní úroveň analogových signálů, může systém podle předloženého vynálezu rozlišit, zda se jedná o signál, přenášející data nebo signál přenášející hovor. Toto se dá dosáhnout počítáním frekvence výskytu každého možného digitálního čísla v průběhu krátké, definované časové periody. Potom sebraná data o této frekvenci mohou být analyzována za účelem rozlišení mezi signálem týkajícím se přenosu dat a signálem týkajícím se . přenosu hovoru. Například fónický
·· Ja;
signál bude mít typicky periody nízké nebo žádné úrovně signálu a širší změny úrovní signálu. Signál, týkající se přenosu dat, bude identifikován na základě zjištění vysoce koncentrovaných úrovní signálů.
Signál, přenášející data, může být také identifikován prováděním buď součtu vzorkovaných velikostí změn nebo průběžným zprůměrováváním velikostí změn v digitalizované podobě signálu. Jako indikátor přenosu dat jsou použity větší a rychlejší změny v digitalizovaných úrovních signálů. Vzorkovou úroveň velikosti změny signálu, použitelnou pro účinné rozlišení mezi signály týkajícími se přenosu dat a hovorů, lze určit experimentálně užitím metod, podobných těm, které byly výše popsány pro určení referenčního napětí V užívaného v diskrétním analogovém monitorovacím obvodě, podle obrázku 2.
Náhlejší napěťové změny signálu, přenášejícím dat, jsou úzce spojeny s vyššími úrovněmi vysokofrekvenčních složek signálů, přítomných v signálu v případě, když tento přenáší data. To znamená, že je požadováno, aby byly podstatněji přítomny vysokofrekvenční složky a tak poskytly náhlejší změny signálů.
Řada metod a mechanizmů, které zde byly popsány, umožňuje rozlišení mezi signálem přenášejícím hovor a signálem, týkajícím se přenosu dat, prostřednictvím kanálů polygonního radiotelefonního systému. Uvedené metody rovněž umožňují měnit činnost polygonního radiotelefonního systému, včetně přidělování kanálu, účtovacích sazeb a metod a řízení odbavení, na základě četnosti druhu použití kanálu (přenos dat nebo přenos hovoru).
Ρ to -< C· ω
tri
PATENTOVÉ NÁRO K~Y-

Claims (4)

1. Způsob řízení činnosti polygonního radiotelefonního systému, vyznačující se tím, že pomocí prostředků pro detekci přítomnosti dat se provede rozlišení mezi fénickými signály a signály, týkajícími se výměny počítačových dat, přítomných v přenosu prováděném prostřednictvím stanoveného radiotelefonního kanálu polygonní sítě pro přenos hovorů, přičemž detektor, pro určení přítomnosti dat na svém výstupu, poskytuje v případě, že se jedná o přenos počítačových dat, indikační signál, přičemž se provádí ovládání prostředků pro detekci přítomnosti dat tak, aby selektivně generovaly indikační signál na uvedeném výstupu, k němuž jsou připojeny řídící prostředky pro měnění obslužných operací při přenosech prováděných pomocí polygonního radiotelefonního systému a to v závislosti na uvedeném indikačním signálu, přičemž se provádí ovládání řídících prostředků, aby zajistily rozdílné obslužné operace pro přenos polygonním radiotelefonním systémem v případě, že se jedná o signály přenášející počítačová data.
2. Zařízení pro řízení činnosti polygonního radiotelefonního systému, vyznačující se tím, že jeho horní propust, pro získání filtrovaného střídavého signálu, obsahujícího frekvence nad asi 400 až 1600 Hz je jednak připojena k radiotelefonnímu obvodu, který má být monitorován a jednak k usměrňovačimu obvodu, který usměrňuje filtrovaný signál a poskytuje stejnosměrný signál, přičemž usměrňovači obvod je připojen ke komparátoru, který porovnává uvedený stejnosměrný signál s referenčním signálem a poskytuje indikační signál, nesoucí informaci o tom, je-li stejnosměrný signál pod nebo nad referenčním signálem, přičemž tento komparátor je připojen k časovačimu obvodu, který odměřuje čas, po který
indikační signál oznamuje, že stejnosměrný signál je pod nebo nad úrovní referenčního signálu a rovněž poskytuje druhý indikační signál, který informuje o tom, zda stejnosměrný signál je pod nebo nad úrovní referenčního signálu po dobu okolo 4 až 10 sekund.
3. Zařízení pro řízení činnosti polygonního radiotelefonního systému, vyznačující se tím, že k radotelefonnímu obvodu, který má být monitorován, jsou připojeny filtrační prostředky, pro filtrování vstupního signálu za účelem získání druhého signálu, majícího frekvenci nad asi 400 až 1600 Hz, které jsou propojeny s integračními prostředky, pro integrování druhého signálu, přičemž usměrňovači prostředky jsou spojeny jednak s filtračními prostředky a komparačními prostředky, které porovnávají stejnosměrný signál z usměrňovačích prostředků s předem stanoveným referenčním signálem a poskytují informaci o tom, zda uvedený stejnosměrný signál je nad nebo pod úrovní referenčního signálu, přičemž komparační prostředky jsou spojeny s časovači mi prostředky, pro odměřování trvání doby, po kterou komparační protředky indikují, že stejnosměrný signál je nad nebo pod úrovní referenčního signálu a pro poskytnutí druhého indikačního signálu s informací, jestli je stejnosměrný signál pod nebo nad úrovní referenčního signálu po dobu okolo 4-10 sekund, přičemž komparační prostředky jsou dále propojeny s činnými prostředky pro zpracování uvedeného druhého indikačního signálu.
4. Zařízení pro řízení činnosti polygonního radítelefonního systému, vyznačující se tím, že je opatřeno detekčními prostředky pro zjištění předem stanovené volící sekvence v průběhu umistování radiotelefonního přenosu, které jsou
propojeny s polygonní radiotelefonní sítí a propojujícími prostředky, které slouží pro propojení detekčních prostředků s činnými prostředky, pro zpracování předem stanovené volící frekvence a pro měnění funkce polygonního radiotelefonního systému jako odezvy na volící sekvenci.
5. Zařízení polygonního z redukoval přenosů.
podle nároku 4, vyznačující se tím, že činnost radiotelefonního systému je měněna, aby se počet neodbavených přenosů u monitorovaných
6. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že činnost polygonního radiotelefonního systému je měněna, za účelem změny účtované sazby za použití systému.
7. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že činnost polygonního radiotelefonního systému je měněna tak, že systém vybírá polygonní kanál, mající zlepšené přenosové vlastnosti.
8. Způsob řízení činnosti polygonního radiotelefonního systému, vyznačující se tím, že se jednak zjištuje výskyt předem stanoveného vzorku dat v informačním přenosu, přičemž přítomností tohoto vzorku dat se indikuje, že tento přenos se týká přenosu dat a jednak se provádějí modifikovaná obslužná zpracování přenosu, jako odezva na zjištění, že přenos prostřednictvím polygonní sítě se týká dat.
9. Způsob řízení činnosti polygonního radiotelefonního systému, vyznačující se tím, že se jednak zjištuje přítomnost analogového signálu v kanálu polygonního systému, přičemž tento analogový signál indikuje, že prováděný přenos se týká dat a jednak se provádí, jako odezva na zjištění přítomnosti
analogového signálu, modifikované obslužné zpracování přenosu.
10. Způsob řízení činnosti polygonního radiotelefonního systému, vyznačující se tím, že se jednak zjišťuje předem stanovená volící sekvence, vyskytující se během umisťování radiotelefonního přenosu v polygonním systému, přičemž přítomnost předem stanovené volící sekvence indikuje, že prováděný přenos se týká dat a jednak se provádí, jako odezva na zjištění, že jde o přenos dat, modifikované obslužné zpracování tohoto přenosu.
‘x, >
' 1
Obr. 1A (' S6 íl ί °ι?οα
í.‘ 6 0 0 í Ii '0 ·;/···.' - · .· .; - ;.v./.-.·,·/.?.‘ý/ '·:·' /Z</·..-· < ··.? ? -f- . · '' ·· '.·’·>-'-Ví ;'7γγ':;
-ty
Obr. 1B
•4---. ·<-λ-?U ·/. · -:-h--.<i-·.
f>v CÍ& r -Γ - 77
Obr. 2 h c í) 0 í 11
-. - --ů^íU^rSÝ-ií;.^;i?-;·-::<· -;'·-?, -\·-:.'·
ω •
Μ
Ό
Ο .ΙΛ1 OiNJLS VIA 0Η3ΛΓ i: AKDSd ován *
S 6
O|SOQ <{: o o o Í i!
0
„ -v « -t \ '
CZ942677A 1993-02-10 1994-02-10 Radio-telephone set for transmission of phone signal or data CZ267794A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US1517593A 1993-02-10 1993-02-10

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ267794A3 true CZ267794A3 (en) 1995-05-17

Family

ID=21769921

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ942677A CZ267794A3 (en) 1993-02-10 1994-02-10 Radio-telephone set for transmission of phone signal or data

Country Status (15)

Country Link
EP (1) EP0635186A4 (cs)
JP (1) JPH07504314A (cs)
KR (1) KR950701175A (cs)
CN (1) CN1102044A (cs)
AU (1) AU6169394A (cs)
BR (1) BR9404037A (cs)
CA (1) CA2133730A1 (cs)
CZ (1) CZ267794A3 (cs)
FI (1) FI944719A (cs)
HU (1) HUT70735A (cs)
MX (1) MX9401070A (cs)
NO (1) NO943785L (cs)
PL (1) PL305559A1 (cs)
SK (1) SK133494A3 (cs)
WO (1) WO1994018782A1 (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5930727A (en) * 1995-07-21 1999-07-27 Ericsson Inc. Analog fax and modem requests in a D-AMPS multi-line terminal system
DE19533117A1 (de) * 1995-09-07 1997-03-13 Siemens Ag Mobilfunkgerät mit einer Schnittstelle für ein Faxgerät oder einen Drucker
JP4786116B2 (ja) 2002-09-06 2011-10-05 ソニー株式会社 情報処理装置および方法、並びにプログラム

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2951119A1 (de) * 1979-12-19 1981-06-25 Robert Bosch Gmbh, 7000 Stuttgart Sprach- und datenuebertragungssystem
CA1230648A (en) * 1984-07-13 1987-12-22 Gerald P. Labedz Cellular voice and data radiotelephone system
US4697281A (en) * 1986-03-14 1987-09-29 Spectrum Cellular Communications Corporation, Inc. Cellular telephone data communication system and method
US4991197A (en) * 1988-09-01 1991-02-05 Intelligence Technology Corporation Method and apparatus for controlling transmission of voice and data signals
US4972457A (en) * 1989-01-19 1990-11-20 Spectrum Information Technologies, Inc. Portable hybrid communication system and methods
US5025254A (en) * 1989-06-23 1991-06-18 Motorola, Inc. Communication system with improved resource assignment
US5046082A (en) * 1990-05-02 1991-09-03 Gte Mobile Communications Service Corporation Remote accessing system for cellular telephones
US5127041A (en) * 1990-06-01 1992-06-30 Spectrum Information Technologies, Inc. System and method for interfacing computers to diverse telephone networks
US5249218A (en) * 1992-04-06 1993-09-28 Spectrum Information Technologies, Inc. Programmable universal interface system

Also Published As

Publication number Publication date
AU6169394A (en) 1994-08-29
SK133494A3 (en) 1995-07-11
PL305559A1 (en) 1995-01-23
HUT70735A (en) 1995-10-30
JPH07504314A (ja) 1995-05-11
FI944719A (fi) 1994-12-02
NO943785D0 (no) 1994-10-07
EP0635186A4 (en) 1995-07-05
HU9403232D0 (en) 1995-02-28
KR950701175A (ko) 1995-02-20
EP0635186A1 (en) 1995-01-25
CN1102044A (zh) 1995-04-26
CA2133730A1 (en) 1994-08-18
MX9401070A (es) 1995-01-31
FI944719A0 (fi) 1994-10-07
WO1994018782A1 (en) 1994-08-18
BR9404037A (pt) 1999-06-01
NO943785L (no) 1994-11-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5884148A (en) Wireless local loop system and method
JP3588056B2 (ja) 移動通信システムにおけるサービスエリアの通信品質維持方法、管理サーバシステム
US20020098858A1 (en) Apparatus for reallocating communication resources to establish a priority call in a fixed wireless access communication system
EP1495648B1 (en) Fixed cellular terminal with packet data transmission over analog interface
US5953676A (en) Fixed wireless communication system and method for originating a call
CA2332030A1 (en) System and method for delivering a call for a mobile station using either a wireless network or a wireline network
CN1939069A (zh) 无线通信切换方法和装置
US20020098825A1 (en) Apparatus for establishing a priority call in a fixed wireless access communication system
US20020097694A1 (en) Method for establishing a prioirity call in a fixed wireless access communication system
CZ267794A3 (en) Radio-telephone set for transmission of phone signal or data
US5950136A (en) System and method for routing data calls in a cellular network
CA2249693C (en) Automatic coupling of audio signals from an analog network to a digital network
EP0614589A1 (en) Wireless pbx system using frequency scanner for channel identification
US6775538B2 (en) Handling of dialled digits in a wireless telecommunications system
JPH1093736A (ja) データ呼の検出方法とその装置および特殊呼の検出方法
EP1038407B1 (en) Method and apparatus for providing out of band dialed digit signaling for caller interface in a fixed cellular communications system
EP1110419B1 (en) Voice prompt system and method for fixed cellular terminal dialing
JP2000316189A (ja) 無線加入者システム、無線加入者システムの回線接続制御装置及び記録媒体
JP2689925B2 (ja) 加入者無線システムにおける無線チャネルビジー時の呼救済方法とその装置
KR100455974B1 (ko) 통신시스템의호셋업방법및장치
WO1998038753A1 (en) Method and system for operating multiple terminal equipment units using a fixed wireless terminal
JPH09121383A (ja) 通信システム及び接続装置並びに通信方法
JP2887448B2 (ja) 無線通信方法および基地局装置
WO1997042778A2 (en) Signalling method in a fixed wireless communications system
JPS61154232A (ja) 移動通信方式