CZ227398A3 - Jednoválcový okrouhlý pletací stroj s přístrojem pro ovládání nože uloženého na talíři - Google Patents

Jednoválcový okrouhlý pletací stroj s přístrojem pro ovládání nože uloženého na talíři Download PDF

Info

Publication number
CZ227398A3
CZ227398A3 CZ982273A CZ227398A CZ227398A3 CZ 227398 A3 CZ227398 A3 CZ 227398A3 CZ 982273 A CZ982273 A CZ 982273A CZ 227398 A CZ227398 A CZ 227398A CZ 227398 A3 CZ227398 A3 CZ 227398A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
plate
axis
cylinder
knitting machine
shaft
Prior art date
Application number
CZ982273A
Other languages
English (en)
Inventor
Francesco Lonati
Ettore Lonati
Fausto Lonati
Tiberio Lonati
Original Assignee
Lonati S. P. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Lonati S. P. A. filed Critical Lonati S. P. A.
Publication of CZ227398A3 publication Critical patent/CZ227398A3/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B15/00Details of, or auxiliary devices incorporated in, weft knitting machines, restricted to machines of this kind
    • D04B15/38Devices for supplying, feeding, or guiding threads to needles
    • D04B15/54Thread guides
    • D04B15/58Thread guides for circular knitting machines; Thread-changing devices
    • D04B15/60Thread guides for circular knitting machines; Thread-changing devices with thread-clamping or -severing devices

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)
  • Connection Of Motors, Electrical Generators, Mechanical Devices, And The Like (AREA)

Description

JEDN07ALC0VY OKROUHLÝ PLETACÍ STROJ S PŘÍSTROJEK PRO OVLÁDÁNI NOŽE ULOŽENÉHO NA TALÍŘI
Oblast, techniky •Vynález se týká jednoválccvého okrouh 1 ého pletacího stroje pro výrobu punčoch nebo podobných výrobku, s· přístrojem pro ovládání nože uloženého na talíři, obsahujícího jehelny válec otočný koles své osy a talir uspořádaný nad jehelným válcem a otočný kolea sve osy a nůž pro odřezáváni niti, který je- uložen souose s talířem a je opatřen řeznými zuby uspořádanými kolem jeho osy.
-ouhlě. pletací stroje.pro plete·
Pasa v a d η 1 s t a v t e c h n i k v
Obvykle jednoválcove ok; ni punčoch a podobných výrobku sestávají z- jehelného válce, který má svislou osu a aúze se kolea ni otáčet a z talire., který je uspořádán nad jehelným válce» s nim. souose.
Háčky jsou obvyklo uspořádány v talíři a mohou být, ovládány v radiálním směru vzhledem k ose pro spolupůsobeni s jehlami, když vytvářejí zvláštní formy pleteniny, jako například tvary trubkových obrub na jednom konci tvarovaného výrobku.
Talíř je obvykle opatřen kruhový» nožem, který je uspořádán souose, s talířem a isa množství zubu vy nh rádi álne. Nuž je obvykle: pevně takže se muže otáčet, kolem spojen s talířem, který je nesen, své osy přizpiúsobenym rámem uspořádaným nad jehelným válcem. Na takovém rámu v blízkosti nože u i ozerp je jeden nebo několik břitu, straně nože v blízkosti oblasti zubu přo jejich spolupůsobeni při řezáni nitě.
'R , ,
Řezáni nitě je nutné na konci kroku, ve kterém stroj prováděl pleteni s danou niti nebo během tvarovaní vzoru s nitěmi odlišných barev. V této situaci nitě na konci části řádku pleteniny, která má být vytvořena s uvedenými nitěmi, jsou umístěny mimo dosah jehel stroje, a jsou odříznuty nožem ktere jsou horná ft ·«
-2t · · a » · · a «· ·· • · < 99 99 a potom břitem. V praxi se pro odříznuti nité, vodic nité, který ji vydává, uvede do polohy, kde nemůže být zachycen jehlami stroje a nit, která zůstala zachycena na poslední jehle stroje, která ji převzala, je napnuta mezi jehlou a odpovídajícím vodičem nité a konec je zachycen nožem, který se otači společné s jehelným válcem a talířem. Když se zachycena nit dostane k noži, je odříznuta.
V závislosti na druhu použitého provázání tyt.c, nité, které jsou potom' odříznuty, je nutně odříznout, tak, aby byla ponechána, zadni část., která je dostatečná pro bezpečné zamezení pouštěni oček. V souhlase ε tím v .závislosti na druhu provázáni použitého ke pleteni nité, které se potom odříznou, je nutné, abý bylo možno ménit. délku zadni části nité, t.j části nité, která obvykle zůstává na opačné strané výrobku. Malá délka je nežádoucí, protože nit. by mohla béhera používání výrobku poustát očka,' zatímco nadbytečná délka nité je nežádoucí z estetických důvodů a pro pohodlí uživatele a muže způsobit překrývání nití sousedních vzoru.
Ξ obvykle komerčné dostupnými stroji muže být délka zadni části nitě ménéna pouze změnou počtu zubu nože. Ma-li být. v praxi získána vét.si délka zadní části nité, používají se nože s mensim počtem zubu, zatímco když má být. získána menší délka, použijí se nože s vétsím počtem zubu.
Protože pro změnu délky zadní části nité je třeba vyměnit, nuž u béžné, komerčné dostupných strojů, je prakticky' nemožné ménit délku zadní části nité odříznutou na stejném výrobku.
Cílem předloženého vynálezu je vyřešit výše uvedený problém vytvořením jednoválcového okrouhlého pletacího stroje pro výrobu punčoch nebo podobných výrobků opatřeného přístrojem pro ovládání nože uloženého na talíři, který umožňuje ménit. podle požadavku délku zadni části niti, které jsou odřezávány.
V rámci uvedeného cíle je úkolem vynálezu opatřit, stroj přístrojem, který by béhem výroby téhož výrobku umožňoval mé• «· ik fe « fe * · « • fe ·· fe* · • fe ·· nit od oblasti k oblasti délku zadni časti odřezávaných nití.
Dalším úkolem vynálezu .je vytvořit ovládaní noze uloženého na talíři, které dává přiměřené jistoty bezpečnosti a spolehl ivosti za provozu.
Dalším úkolem vynalezu je vytvořit přistroj pro ovládáni noze uloženého na talíři, který muže byt instalován v rozsáhlé oblasti typu jednoválcových okrouhlých pletacích strojů pro výrobu punčoch nebo podobných výrobků.
Podstata vynálezu
Vynalez řeší uvedené úkoly tim, že vytváří jédnóválcový okrouhlý pletací stroj pro výrobu punčoch nebo podobných výrobku, a přístrojem pro ovládáni nože uloženého na talíři, obsahující jehelný válec otočný kolem své osy a, taliř uspořádaný nad jehelným válcem a otočný kolem své ósv a a nuž pro odřezáváni niti, který je uložen souose s talirem a je opatřen řeznými zuby a uspořádanými kolem jeho osy, jehož podstata spočívá v tom, že obsahuje prostředky pro ovládáni nože otáčivým pohybem kolem jeho osy rychlosti otáčení, která muže být odlišná od rychlosti otáčeni jehelného válce .
Podle výhodného provedeni předloženého vynálezu nuž je připevněn k talíři a ovládači prostředky působí na taliř tak, že taliř je ovládán otáčivým, pohybem kolem své osy a rychlosti, která muže být odlišná od rychlosti otáčení jehelného vákce . ·
Podle dalšího výhodného provedení předloženého vynálezu stroj obsahuje ptrvni prostředky pro ovládáni talíře otáčením kolem jeho osy rychlosti synchronisovanou s rychlosti jehelného válce a druhé prostředky, pro ovládáni talíře otáčivým pohybem kolem jeho osy a ktere tvoři prostředky pro ovládáni nože a prostředky, pro vypnuti prvních ovládacích pro středků.
Podle dalšího výhodného provedeni předloženého vynálezu první ovládací prostředky obsahuji mechanický převod,, , který spojuje ovládací motor jehelného válce s talířem, • · · • · I « · · u ·· *·
I · *«
·. · · <
“4 * ·»·· · ·· ·* prostředkem pro zastavení prvního ovládacího prostředku obsahujícím spojku, která je vložena mezi mechanický převod ,\ a talii, přičemž spojka je uzpůsobena pro zapínáni nebo vypínání na povel .
Podle dalsiho výhodného provedeni vynálezu je. spojka uzpůsobena pro resynchronizaci úhlové polohy talíře vzhledem k úhlové poloze jehelného válce , když je spojka za pnuta.
Podle dalšiho výhodného provedeni předloženého vynálezu talíř je nesen rámem, takže se může otáčet, kolem své. osy a, přičemž druhé ovládači .prostředky obsahuji nezávislý mo.tor, který je úložen na rámu a je spojen s talířem svým vy, stupnim hřidelem.a . ·
Podle dalšiho výhodného provedeni předloženého vynálezu nezávislý motor je elektromotor s proměnlivou rychlosti.
Podle dalšího výhodného provedeni předloženého vynálezu mechanický převod obsahuje ozubený řemen , který je spojen s motorem, který ovládá jehelný válec a je v zaberu s ozubenou řemenici, která je nesena tak, že se může otáčet kolem hřídele talíře, který souose nese talíř, přičemž spojka obsahuje první spojovací část. připevněnou k ozubené řemenici a druhou spojovací část. uloženou kolem hřídele talíře a je k nému připevněna pro otáčeni kolem své osy, přičemž prostředek pro vypnuti prvního ovládacího prostředku obsahuje tlačnik, který pusobi na druhou spojovací část. pro jeji osový posuv podél hřídele talíře z aktivní polohy, ve které druhá spojovací část. lícuje s první spojovací části pro otáčivé spojení ozubené rémenice s hřídelem t.aliře do vypnuté polohy, ve které je. druhá spojovací část odpojena od prvni spojovací části .
Podle dalšiho výhodného provedeni předloženého vynálezu první spojovací c.ast má ozub, který je uspořádán v předem nastavené ííhlové poloze kolem osy hřídele talíře a prochází v osovém sméru na své straně. směřující ke druhé spojovací části, přičemž ozub je uzpůsoben pro zachycení jako důsledek osového pohybu druhé spojovací části podél hřídele talíře se * · ·· ··· · · « · · *· ·· • * * ·
-F,* «· · * »· sedlem vytvořeným ve druhé spojovací části .
Podle dalšího výhodného provedeni předloženého vynálezu tlačník obsahuje tlakový válec s tekutinou, který je uložen v rámu a působí svým pistem na druhou spojovací část pro vyvíjeni pohybu podél hřídele talíře ve sméru jeho odpojeni od první spojovaci části proti pružnému návratnému prostředku .
Podle dalšího výhodného provedeni předloženého vynálezu válec s tlakovou tekutinou je válec s plstem opatřeným osový» otvorem a uspořádaným kolem hřídele. talíře
Podle dalšího výhodného provedeni předloženého vynálezu rám nesouc.! t.aliř je uspořádán pohyblivé ve směru, který je rovnoběžný k ose a talíře vzhledem k jehelnéau válci.
Přehled obrázku na výkresech
Vynález je znázorněn na výkresech, kde obr.l je schematický osc-vý řez . jednovalcovyin okrouhlým pletacím strojem v prvních pracovních podmínkách a obr.2 je schematicky osový řez jednoválcóvým okrouhlým pletacím strojem ve druhých pracovních podmínkách.
Příklady provedeni vynálezu ;'
Jednoválcový okrouhlý plet.aci stroj χ obsahuje o sobě známý jehelný válec 2, který je uspořádán otočné kolem své osy 2a uspořádaně svisle. Nad jehelným válcem 2 je uložen t.aliř 3, který je nesen nosným rámem 44 , takže je otočný kolem své osy 3a . Nosný rám 4.4 je uspořádán nad jehelným válcem 2.
Nad talířem 3 je uspořádán nuž 4 a.souose s nim je opatřen řezacími zuby 4a, které jsou uspořádány radiálně kolem osy 3a.
Podle vynálezu obsahuje jednoválcový okrouhlý pletací stroj X přistroj, který má .prostředky pro ovládáni noze 4 otočným pohybem kolem osy 3a rychlosti otáčeni, která muže byt. odlišná od rychlosti jehelného válce 2.
Jehelný válec 2 je ovládán tak, aby se otáčel kolem své osy -2a motorem 5, který je obvykle uspořádán v základné jed• Φ * · ··
I ( Φ ··· * 1 ,( · φ ’
ΦΦ (· ·· novalcového okrouhlého pletacího stroje _1.
Motor. 5 je spojen nejen s jehelným válcem 2, ale i s drážkovaným hřídelem 6, který je uspořádán tak, že jeho osa je rovnoběžná s osou 2a jehelného válce 2. Ozubená řemenice 7 je uložena na drážkovaném hřídeli &, je s nim pevné spojena při otáčeni kolem své osy a je kluzné axiálně uspořádána kolem drážkovaného hřídele 6. Ozubená řemenice 7 je připojena ozubeným řemenem 8 k druhé ozubené řemenici 9, která je. nasazena souose kolem hřídele 10 talíře 3. Osa hřídele 10 je totožná s osou 3a a je pevné uložena, takže se u svého spodního konce otáži kolem osy 3a talíře.3.
Ram 44 ‘nese hřídel 10 talíře 3, který je otočný kolem své osy 3a, například v ložiskách 11 a 12.
Rám 44_ nese rovněž v blízkosti talíře 3 břit 13/ který je- tlačen proti horní straně nože 4, blízké k ozubeni 4'a, pružinou 14.
Muž 4 je vhodné upevnén k talíři 3 a prostředky pro otáčeni nože 4 kolem osy 3a v podstatě sestávají ze stejných prostředků, které ovládají talíř 3 při otáčeni kolem stejné osy 3 a..
Tyto prostředky pro ovládáni talíře 3 zahrnují první prostředek ‘pro ovládání talíře 3 otočné kolem své osy 3a rychlosti, která je synchronizována s rychlosti otáčeni jehelneho válce 2, a druhý prostředek pro ovládání talíře 3 otočně kolem své osy 3a rychlostí, která muže být odlišná od rychlosti otáčeni jehelného válce 2. Jednoválcový okrouhlý pletací stroj 1 podle vynálezu obsahuje také prostředky pro vypnutí uvedeného prvního ovládacího prostředku.
První ovládací prostředek talíře·3 obsahuje motor 5, drážkovaný hridel 6 a mechanický převod, který spojuje drážkovaný hřídel 6 s motorem 5, to znamená ozubenou řemenici 7, ozubený řemen 8 á druhou ozubenou řemenici 9.
Prostředky pro zastavení prvního ovládacího prostředku obsahuji spojku 20 uloženou mezi převodem a talířem 3Spojka 20 obsahuje první spojovací část. 21, která je ' 44 ··· • · » · *
0 4 4
4444 44
-7pevně spojena s ozubenou řemenici 9 a druhou spojovací část.
22, která je uložena kolem hřídele 10 talíře 3 a otáčí se s ním kolem své osy. Druhá spojovací část. 22 má příčný otvor
23, který má drážkovány profil.a připojuje k drážkované části 24 hřídel 1O talíře 3. Prostředek pro zastaveni prvního ovládacího prostředku obsahuje tlačnik 25 působící na druhou spojovací část 22 pro její kluzný pohyb axiálně podél hřídele 10· talíře 3 z aktivní polohy, ve které je druhá spojovací část. 22 připojena k první spojovací- části 2,1 pro otáčivé spojeni ozubené řemenice- 9 s hřídelem 10 talíře 3, pro zastaveni polohy, ve které je druha spojovací část 22 uvolněna od první spojovací části 21,
Spojení mezi první spojovací části 21 a druhou spojovací c-ásti 22 je-takové, , že resynchronizuje uhlovou polohu talíře 3 vzhledem k úhlové poloze jehelného, válce 2, když je spojka 20 zapnuta.
První spojovací část. 21 má v určité úhlové poloze vzhledem k ose 3a ozub 26, který, vyčnívá axiálně k druhé spojovací části 22 a může. být spojen se sedlem 27, které je příslušné vytvarováno uvnitř druhé spojovací části 22. Přítomnost jediného ozubu 26 uzpůsobeného pro -spojení pouze s jediným sedlem 27, vytvarovaným ve druhé spojovací časti 22, zajišťuje dokonalou vzájemnou synchronizaci talíře 3 a jehelného válce 2, jsou-li obé spojovací části 21 , 22 v lícující poloze..
Tlačnik 25 je tvořen pístem, obvykle pístem s osovým otvorem pro umožněni průchodu hřídele l_0 talíře 3, který je kluzné uložen uvnitř. komory 28 ' tekutinou ovládaného válce, vytvořeným mezi části rámu 44 a hřídelem 10 talíře 3. Vložka 30 a opěrné ložisko 31 jsou vloženy mezi tlačnik 25 a druhou spojovací část 22, takže vložka 30, druhá spojovací část. 22 a hřídel l_0 talíře 3 se mohou otáčet, kolem osy 3a. vzhledem k rámu 44 a k tlačníku 25. Komora 26 je zásobována stlačenou tekutinou nebo je připojena k výpusti výtokem 33 vytvořeným v rámu 44 pro vyvíjeni kluzného pohybu tlačníku 25 .podél ko4 44 4 ·· • · 44 4444 4
4 4 4 4 4 1 *4 44 44 4·
4 • •44 4 mory 28 v jednom nebo druhém sméru.
Kluzný pohyb tlacniku 25 podél hřídele 10 talíře 3 ve sméru, který způsobuje odpojeni druhé spojovací části 22 od první spojovací části 2.1 , je pr.uzivý pohyb působený pružinou 40, která je uložena mezi nákružkem hřídele 10 talíře 3 a nákružkem vložky 30.
Dr uhý , prostředek pro ovládáni talíře 3'.
s otáčivý rn pohybem kolen osy 3a je. tvořen nezávislým motorem 50, přednostně elektromotoren s proměnlivou rychlosti, připojeným svým výstupním hřídelem 50a k horninu konci hřídele 10 talíře 3 spojkou 51_2 důvodu úplnosti popisu budiž uvedeno, že talíř 3 je nesen rámem 44 tak, že. se může otáčet, kolem osy 3a prostřednictvím přizpůsobeného ložiska 42.
Rám 44 se může také podle.požadavku pohybovat o sobe známým způsobem ve směru rovnoběžném s osou 3a vzhledem' k jehelnému válci 2 pro zdvih nebo spusténi talíře 3.
Provoz jednovalcového okrouhlého pletacího stroje 1 s přístrojem pro ovládání nože 4 podle vynálezu bude popsán v další části popisu.
Při normálním provozu je talíř 3 a tedy i nůž 4 ovládán otáčením kolem osy 3a rychlosti, která je. synchronizována s rychlosti'.otáčení jehelného válce 2 spojením-za jištěným ’licovánim první spojovací části 21 s druhou spojovací části 22. 2a tohoto stavu motor 5, ovládající jehelný válec 2, ovládá také taliř 3 přes převod sestávající z drážkovaného, hřídele 6, drážko,váného řemenu 7, ozubeného řemenu 8 a ozubené řemenice 9, víz obr.l.
Béhe.m pletení, které vyžaduje odříznuti nité potom, kdy poslední jehla jehelného válce 2 zachytila nit, která musí být. odříznuta, je nit zachycena ozubem 4a nože 4 a je- postupné. přenesena'k břitu 13. Musí-li' mít. odříznutá nit. zadní část, která je v podstatě tak dlouhá jako· ziskat.elna na obvyklých strojích, je druhá spojovací část 22 držena v lícující poloze s prvni spojovací, částí 21 a tudíž se talíř 3 s notudíž i nože •9* · ··« 9 9 ♦ « • · · « · · 1 ·· «· ·· « · žem 4 otáčí stejnou uhlovou rychlosti jako jehelný válec’2. Kclyz naopak délka zadní části nitě, která je odříznuta, má byt zvětšena, vpusti se stlačená tekutina přívodem 33, pro vytláčeni druhé spojovací časti nahoru tlačnikero 25 pro jeji uvolněni od první spojovací časti 21,.viz obr.2. Tímto způsobem se hřídel 10 uvolni od drážkovaného hřídele G, V tomto okamžiku se zapne motor 50, takže uvede hřídel 10 talire 3 na vyšsi rychlost otáčeni než je- rychlost otáčeni jehelněhc· válce 2- Ti roto způsobem nit, sevřena ozubením 4a nože· 4, je vytažena vetší rychlosti než je rychlost, při které. poslední jehla, která zachycovala nit,, se přibližuje k břitu 1_3. To má za následek uchopeni nitě vodičem nitě a zvětšeni délky zadní -části nitě, která se potom odřízne bří tem 13.. Tiro se získá delší zadní část než je možno získat když je talíř 3 spuštěn, stejnou rychlosti jako jehelný válec. 2. Změnou rychlosti zapínáni motoru 50 se také roéni délka zadni části nitě.
V praxi bylo' pozorováno, že stroj s ovládacím pří strojem nože 4 podle vynálezu úplné dosahuje vytčeného cíle, protože umožňuje podle požadavku a pleteniny vytvářeno na stroji měnit, délku zadní části nitě odříznuté, nožem 4. Tímto způsobem ve stejném předmětu podle stupně provázáni nitě, která má byt odříznuta, je možno měnit délku zadní části nitě pro dosazeni odpovídající bezpečnosti proti pouštěni oček nitě a současně délky, která není neestetická, nezpůsobuje nepohodli uživateli a zamezuje přesah niti blízkých vzorů.
Dalši výhoda spočívá v tom, že když je možno zastavit a talií 3, není-li v činnosti, například při pleteni nuz 4 .paty při výrobě půnéoch, a opotřebení.
Stroj s přístrojem pro ovládaní noze 4 uloženého na talíři 3 může být vytvořen s mnohými obměnami, které všechny spadají do rámce myšlenky vynálezu, všechny součásti mohou být nahrazeny technicky ekvivalentními prvky.
V praxi mohou být zvolené materiály a rozměry, součásti různé v rámci současného stavu techniky.
ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ „ n 4 „mcmCKV . VŠETEČKA XbLcim í SVO^.ÍK KALENSKÝ
A PARTNEŘI
120 00 Praha 2, Háíkova 2
Česká republika .e také: omezí spojovací třeni

Claims (9)

  1. Ρ Λ -Τ Ε Μ Τ Ο V Ε
    1 em íQ.) osy
    1 . Jedno válcový okrouhlý pletací stroj -pr-e—vý-r-ob-n-pmrčo-eh n ob o-peJetrTrý-c-h-—^v-ýr oUui·, s. prist.ro jej: pro ovládáni noze uloženého na talíři, obsahující jehelny válec <21 otočný koal, taliř <3) uspořádány nad jehelným válcem a otočný kolem své osy <3a) a nuž <4) pro odřezáváni ni-, ti, který je uložen 'souose ·& talířem <3) a je opatřen řeznými zuby <4a) uspořádanými kolen jeho osy, vyznačující se tím, že obsahuje prostředky <5,3,7,8,9,50,51) pro ovládaní nože ¢4) otáčivým pohybem kolem jeho osy rychlosti otáčeni, která může odlišná od rychlosti otáčeni jehelného válce ¢2.),
  2. 2.'Jetínoválcový okrouhlý pletaci stroj podle nároku 1, vyznačuj i ci se tím, ze nuž ¢4) je připevněn k talíři ¢3) a ovládací prostředky ¢5,6,7,8,3,50,51) pusobi na taliř <3> tak, že talir <3) je ovládán otáčivým pohybem kolen své osy <3a) rychlosti, která muže být odlišná od rychlosti otáčení jehelného v akce. < 2).
  3. 3. Jetínoválcový okrouhlý pletaci stroj podle nároku 1 a 2, vyznačující se tím, že obsahuje prvni prostředky ¢5,.6,7,8,9) pro ovládání taláre <3) otáčením kolen jeho osy rychlosti synchron!sovanou ε rychlostí jehelného válce <2) a druhé próštřědky”<50‘,'51) '*pro’ovládáňi’t.al í ře < 3) otáčí vým pohybem' kolem jeho osy <3a), které tvoři prostředky pro ovládáni nože ¢4) a prostředky <20,25) pro vypnutí prvních ovládacích prostředku ¢5,6,7,8,9).
  4. 4. Jednoválcový okrouhl čujic.i se tím, že první huji mechanický převod <5) jehelného válce <2) stroj podle nároku 1, vyznáprostředky ¢5,6,7,8,3) obsakterý spojuje ovládači motor <3), prostředkem pro zastaý pletaci ovláďaci <7,8,9), s talířem
    44 · ····
    4 · 44 • · · · • 4 4 4
    4« 44
    4 4 • 4
    -11“ veni prvního ovládacího prostředku obsahujícím spojku (20), která je vložena mezí mechanický převod (7,3,9) a talíř (3), přičemž spojka (20) je uzpůsobena pro zapínaní nebo vypínáni na povel.
    a (20) je u re (3) vzhl spojka í 20 )
  5. 5, Jsdnoválcový okrouhlý pletací stroj podle alespoň jednoho z nároku 1 az 4, vyznačující se tím, ze- spojka (30) s o b e na pro z e s y n c h r on i z a c. i , u h lově poloh y t a .1 i; k uhlové poloze jehelneho válce (2), když je spojka (20) za pnutaS. Jednoválcový okrouhlý pletací stroj podle alespoň jednoho z nároku 1 až 5, vyznačující se tím, ie talíř O) je nesen rámem (44), takže se může otáčet kolem své osy (3a), přičemž druhé ovládací prostředky 'obsahuji nezávislý motor (5«0), který je uložen na rámu (44) a je spojen s talířem.(3) svým výstupním hřídelem (50a).
  6. 7. Jednoválcový okrouhlý pletací stroj podle alespoň jednoho z nároků-1 az 6, vyznačující se tím, ze nezávislý motor (50) je elektromotor - s proměnlivou rychlosti.
    S. Jednoválcový okrouhlý pletací stroj podle alespoň jednoho
    -i, z nároků 1 až 7, vyznačující - se tím, že mechanický převod obsahuje ozubený řemen (3), který je spojen s motorem (5),., který ovládá jehelný válec (2.) a je v záběru s ozubenou řemenici (9), která je nesena tak, že se může otáčet kolem hřídele (10) talíře (3)ý který souose nese talíř (3), přičemž spojka (20) obsahuje první spojovací část. (21) připevněnou k ozubené řemenici (3) a druhou spojovací část. (-22) uloženou kolem hřídele (10) talíře (3) a je k němu připevněna pro otáčení kolem své osy, přičemž prostředek pro vypnutí prvního ovládacího prostředku obsahuje tlačnik, (25), který působí na druhou spojovací část (22.) pro její osový posuv podél hřídele. (10). talíře (3) z aktivní polohy, ve. které druhá spojovací • * · • · · · • · * * ** '· »·· «ΜΙ · • « < ·* ·· část <22.1 lícuje s první spojovací části <21.1 pro otáčivé spojení ozubené řem'enice <31 s hřídelem <101 talíře <31 do vypnuté polohy, ve které je druhá spojovací čest <221 odpojena od první spojovací časti <211.
    3. Jednoválcový okrouhlý plet z nároku 1 a z 5, vyznaču jic a stroj podle alespoň jednoho ze prvni spojovací část
    <211 má o ~ υ b .* “‘o Ί 1, tery je us pořádán v předem na stavené uh- love pol kcdGa osy hřídele < 101 t al í ře <31 a prochází v osovém r ή n 2 sv.é straně směruj i c i ke druh é spojovací časti, pr i Čt?m ± ozv.b < 2o 1 5 ~ u z působen pr 0 zachyce ni jako du-
    siedek osového pohybu druhé spojovací části <221 podés 1 hřídele <201 talíře <31 se sedlea <271 vytvořeným ve. druhé spojovací časti <221.
  7. 10. Jednoválcový okrouhlý pletací stroj podle alespoň jednoho z nároku 1 az 3, vyznačující se tím, ze tlačnik <251 obsahuje tlakový válec <231 s tekutinou, který je uložen v rámu <441 a púsobi svým pístem na druhou spojovací část <221 pro vyvíjeni pohybu podél hřídele <101 talíře <31 ve směru jeho odpojeni od prvni spojovací části <211 proti pružnému návratnému prostředku <401.
  8. 11. Jednoválcový okrouhlý pletací stroj podle alespoň jednoho z nároku 1 az 10, vyznačující se. tím, ze válec <231 s tlakovou tekutinou je válec. s. pístem opatřeným osovým otvorem a uspořádaným kolem hřídele <101 talíře <31.
  9. 12. Jednoválcový okrouhlý pletací stroj podle alespoň jednoho z nároku 1 az 11, vyznačující se tím, ze rám <441 nesoucí talíř <3.1 je uspořádán pohyblivé ve směru, který je rovnoběžný k ose <3al talíře <3,1 vzhledem k jehelnému válči <21.
CZ982273A 1997-07-22 1998-07-20 Jednoválcový okrouhlý pletací stroj s přístrojem pro ovládání nože uloženého na talíři CZ227398A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT97MI001733A IT1293753B1 (it) 1997-07-22 1997-07-22 Macchina circolare monocilindrica per maglieria, calzetteria o simile con dispositivo di azionamento della seghetta montata sul

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ227398A3 true CZ227398A3 (cs) 1999-02-17

Family

ID=11377602

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ982273A CZ227398A3 (cs) 1997-07-22 1998-07-20 Jednoválcový okrouhlý pletací stroj s přístrojem pro ovládání nože uloženého na talíři

Country Status (5)

Country Link
US (1) US5966968A (cs)
EP (1) EP0893526A3 (cs)
JP (1) JP4117067B2 (cs)
CZ (1) CZ227398A3 (cs)
IT (1) IT1293753B1 (cs)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
ITMI20042495A1 (it) * 2004-12-23 2005-03-23 Santoni & C Spa Procedimento per eseguire il trasferimento di porzioni di maglia prodotte da un gruppo di aghi ad un altro gruppo di aghi di una frontura in macchine circolari per maglieria o per calzetteria a due fronture o simili
ITMI20042496A1 (it) * 2004-12-23 2005-03-23 Santoni & C Spa Procedimento per eseguire l'unione di porzioni di maglia prodotte da almeno due gruppi di aghi distanziati tra loro da una frontura in macchine circolari per maglieria o per calzetteria a due fronture o simili
ITMI20042497A1 (it) * 2004-12-23 2005-03-23 Santoni & C Spa Procedimento per eseguore l'unione di porzioni di maglia prodotte da almeno due gruppi di aghi distanziati tra loro da una frontura in macchine circolari per maglieria o per calzetteria a due fronture o simili
ITBS20050007A1 (it) * 2005-01-28 2006-07-29 Sangiacomo Spa Dispositivo di comando del platorello in macchine circolari per calzetteria, maglieria e simile
KR101003081B1 (ko) 2008-10-27 2010-12-21 이진석 파일편성용 싱커 구동장치
IT1396192B1 (it) * 2009-10-07 2012-11-16 Santoni Spa Macchina circolare per maglieria per la produzione di capi di abbigliamento del tipo "seamless", a funzionalita' ncrementata.
ITMI20110430A1 (it) * 2011-03-18 2012-09-19 Santoni & C Spa Piatto di macchina circolare per maglieria o per calzetteria del tipo con cilindro e piatto con dispositivo di taglio dei fili
KR200469729Y1 (ko) * 2011-08-23 2013-11-05 주식회사 동성정밀 양말 편성용 환편기의 변속장치
ITBS20130138A1 (it) * 2013-10-02 2015-04-03 Santoni & C Spa Macchina tessile circolare

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2952148A (en) * 1955-04-20 1960-09-13 Wayne Knitting Mills Lap yarn end cutting attachment for circular knitting machine
US3252307A (en) * 1963-02-15 1966-05-24 Textile Machine Works Yarn severing means for knitting machines
GB1077262A (en) * 1963-04-17 1967-07-26 Bentley Eng Co Ltd Improvements in or relating to circular knitting machines
GB1104869A (en) * 1965-11-13 1968-03-06 Schubert & Salzer Maschinen Thread-cutting apparatus for circular knitting machines
GB1159448A (en) * 1966-09-30 1969-07-23 Billi Spa Thread Cutting Device for Circular Knitting Hosiery Machines and the like
US3496738A (en) * 1966-09-30 1970-02-24 Billi Spa Thread cutting device for circular knitting hosiery machines
US3641790A (en) * 1970-04-20 1972-02-15 Barber Nicholls Ltd Circular knitting machines
IT1069775B (it) * 1976-07-20 1985-03-25 Micheletti Fabrizio Congegno tagliafilo per macchine circolari da maglieria da calze e simili conseghetta azionata per attrito
US4522042A (en) * 1983-07-18 1985-06-11 Kayser-Roth Hosiery, Inc. Yarn cutting and clamping apparatus for circular knitting machines

Also Published As

Publication number Publication date
JPH1193047A (ja) 1999-04-06
EP0893526A3 (en) 1999-12-15
EP0893526A2 (en) 1999-01-27
JP4117067B2 (ja) 2008-07-09
IT1293753B1 (it) 1999-03-10
US5966968A (en) 1999-10-19
ITMI971733A1 (it) 1999-01-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ227398A3 (cs) Jednoválcový okrouhlý pletací stroj s přístrojem pro ovládání nože uloženého na talíři
US8474288B2 (en) Method for knitting a garment such as tights or the like, machine to implement this method and garment produced therewith
US5222379A (en) Circular knitting machine for knitting body suits and the like
ITMI20091712A1 (it) Macchina circolare per maglieria per la produzione di capi di abbigliamento del tipo &#34;seamless&#34;, a funzionalita&#39; incrementata.
US6058742A (en) Circular knitting machine for knitted fabrics
JP5925603B2 (ja) ミシン
CZ302489B6 (cs) Odstrihovac nite pro šicí stroj
CN110938949A (zh) 一种电脑枪刺地毯机的开绒/圈绒自动撤换机构
CZ294873B6 (cs) Podavač příze, zejména pro pružnou přízi s velkým koeficientem prodloužení, na okrouhlém pletacím stroji
EP0581744B1 (en) A multi-needle quilting machine provided with a thread cutter
US3472048A (en) Knitting machine apparatus for producing tubular fabric without a helical bias
US3221688A (en) Overlock sewing machine
US3613399A (en) Method and apparatus for knitting ladder-proof tubular products
KR101426812B1 (ko) 단추달이 재봉기
CS202191B1 (en) Buttonhole sewing machine
EP1218581B1 (en) A process for knitting a weft-knitted fabric so that cut pile is formed on the backside stitches, a knitting machine operating according to the process and a knitted fabric obtainable with such process and machine
CN208949491U (zh) 可分段压针且压针相对位置可调的菱角、下盘提花编织机构及针织圆纬机
EP0387208A2 (en) Mechanism for selecting and controlling the needles of knitting machines, and needle for said mechanism
CZ18934U1 (cs) Maloprumerový pletací stroj
MX2007004077A (es) Maquina de coser de multiples funciones disenada para coser telas utilizando diferentes patrones y tipos de puntadas.
IT201900005900A1 (it) Metodo per la realizzazione di tessuto a maglia traforato su una macchina circolare per maglieria
US1975715A (en) Cylinder looper
US1843412A (en) Circular knitting machine
US1967714A (en) Machines for uniting knit fabrics
US2649703A (en) Straight bab knitting machine

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic