CZ2020489A3 - Nosiče nákladu, které lze ovládat ručně nebo pomocí robotů, s alespoň jedním stohovacím sloupem pro skladování úložného zboží - Google Patents

Nosiče nákladu, které lze ovládat ručně nebo pomocí robotů, s alespoň jedním stohovacím sloupem pro skladování úložného zboží Download PDF

Info

Publication number
CZ2020489A3
CZ2020489A3 CZ2020489A CZ2020489A CZ2020489A3 CZ 2020489 A3 CZ2020489 A3 CZ 2020489A3 CZ 2020489 A CZ2020489 A CZ 2020489A CZ 2020489 A CZ2020489 A CZ 2020489A CZ 2020489 A3 CZ2020489 A3 CZ 2020489A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
latch
stacking column
column according
clamping
belt
Prior art date
Application number
CZ2020489A
Other languages
English (en)
Inventor
Eckhard Laible
Eckhard Dr. Laible
Original Assignee
Mts Maschinenbau Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mts Maschinenbau Gmbh filed Critical Mts Maschinenbau Gmbh
Publication of CZ2020489A3 publication Critical patent/CZ2020489A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65GTRANSPORT OR STORAGE DEVICES, e.g. CONVEYORS FOR LOADING OR TIPPING, SHOP CONVEYOR SYSTEMS OR PNEUMATIC TUBE CONVEYORS
    • B65G1/00Storing articles, individually or in orderly arrangement, in warehouses or magazines
    • B65G1/02Storage devices
    • B65G1/14Stack holders or separators

Abstract

Nosiče nákladu, ovládaný ručně nebo pomocí robotů, má alespoň jeden stohovací sloup pro skladování úložného zboží nad sebou nebo vedle sebe na západkách (10, 10.1), kterým je alespoň částečně přiřazena upínací západka (15). První západka (10) je spojena prostřednictvím pásu (7) s druhou západkou (10.1) uspořádanou nad nebo vedle ní. Upínací západka (15) je spojena na jedné straně prostřednictvím krátkého pásu (18) s první západkou (10) a na druhé straně ke druhé západce (10.1) prostřednictvím dlouhého pásu (20).

Description

Nosiče nákladu, které lze ovládat ručně nebo pomocí robotů, s alespoň jedním stohovacím sloupem pro skladování úložného zboží
Oblast techniky
Vynález se týká nosiče nákladu, který lze ovládat ručně nebo pomocí robotů, s alespoň jedním stohovacím sloupem pro skladování zboží nahoře nebo vedle sebe na západkách, kterým je alespoň částečně přiřazena upínací západka, přičemž první západka je spojena prostřednictvím pásu s druhou západkou uspořádanou nad nebo vedle ní.
Dosavadní stav techniky
Stohovací sloupy tohoto typu jsou známé a na trhu především v automobilovém průmyslu. Vynález však není zamýšlen j ako omezený na toto. U všech těchto stohovacích sloupů spočívá úložné zboží na západkách nebo na ležících stohovacích sloupech, v každém případě, ať už se jedná o stojací nebo ležící stohovací sloup, s rizikem, že bude úložné zboží přemístěno. Zejména pokud jsou stohovací sloupy navrženy tak, aby byly přepravitelné, má tato nevýhoda značně nepříznivý účinek. Pohyb na opěrných ramenech / západkách může také poškodit uložené zboží. Může proto být nutné dodatečně zajistit skladované zboží ve stohovacích sloupech. Dosud byly použity nej různější komplikované závorky a další úchyty, což znamená značné další pracovní vytížení.
Z EP 0854100 B1 je například znám stohovací sloup pro ukládání předmětů, které mají být uloženy, zejména částí těla, známé na podpěrných ramenech západkových pák. Západková páka se otáčí kolem osy otáčení z klidové polohy do pracovní polohy, přičemž několik západkových pák je umístěno nad sebou nebo vedle sebe a je v provozním spojení. Je zde navrženo, aby mezi dvěma sousedními západkovými pákami byl vytvořen mezikus, který se po uložení předmětu na jednu západkovou páku otočným pohybem otočí na druhou západkovou páku na úložném předmětu na druhé straně jedné západkové páky.
EP 0890531 B1 popisuje podobnou západku, ke které je přiřazena upínací západka. Tyto západky se v praxi osvědčily a používají se různými způsoby.
Podstata vynálezu
Úkolem předloženého vynálezu je poskytnout stohovací sloup výše zmíněných typů upnutím komponent. Vytvořit typ, který umožňuje bezporuchový transport s výrazně zvýšenou hustotou balení. Na druhé straně by stohovací sloup měl sestávat z co nejmenšího počtu jednotlivých dílů, měl by být snadno sestavitelný a snadno použitelný. Přizpůsobením jen několika částí by současně mělo být možné zohlednit různé vzdálenosti.
Úkolem předkládaného vynálezu je poskytnout stohovací sloupec výše uvedeného vytvoření typu, který se skládá z co nejmenšího počtu jednotlivých dílů, se snadno sestavuje a snadno se používá. Přizpůsobením jen několika částí by současně mělo být možné zohlednit různé vzdálenosti.
Pro dosažení předmětu je upínací západka spojena na jedné straně s první západkou pomocí krátkého pásu a na druhé straně s druhou západkou prostřednictvím dlouhého pásu.
V zásadě je třeba uvést, že tento stohovací sloup může být použit jako vertikální stohovací sloup se západkovými uspořádáními nad sebou nebo jako ležící stohovací sloup se západkovými uspořádáními vedle sebe. Možný je také šikmý stohovací sloup. V tomto případě je požadována ochrana nosiče nákladu, ale také samostatného stohovacího sloupu. Na odpovídajícím rámu nebo odpovídajícím nosiči nákladu nebo přepravním vozíku je zpravidla uspořádáno více stohovacích
-1 CZ 2020 - 489 A3 sloupů. Rám s tímto typem stohovacího sloupu lze ovládat ručně nebo automaticky (naložit nebo vyložit pomocí robotů).
Interakce krátkých a dlouhých pásů má tu výhodu, že rozteč lze určit výběrem délky dlouhého pásu, který spojuje dvě po sobě jdoucí západková uspořádání. Současně se pohybem předchozí západky z pohotovostní polohy do pracovní polohy dlouhé pásy zvednou tak daleko, že následující západka může uvést upínací západku předchozího uspořádání západek do zajišťovací polohy, s mrtvým bodem mezi společným spojením krátkých pásů a dlouhých pásů na čepu hřídele, který vyčnívá z upínací západky, je překonán. Aby to bylo zajištěno, prodlužovací hřídel prochází podlouhlým otvorem jak v krátkém pásu, tak v dlouhém pásu.
Dále se může ukázat jako vhodné, že tato oblast dlouhého pásu, případně také tato oblast krátkého pásu, je zalomena, což v každém případě usnadňuje překonání úvratí.
Druhý konec krátkého pásuje spojen s pružinovým čepem západky, přičemž pružinový čep znovu prochází podlouhlým otvorem v krátkém pásu. Oba podlouhlé otvory krátkého pásu jsou koordinovány takovým způsobem, že když se západka otočí do pracovní polohy, umožní to, aby se upínací západka dostala přímo do provazce, ale také když se otočí následující západka, lze upínací západku otočit vzhledem k předchozí západce a tím se vytvoří blokovací poloha povolí první upínací západku.
Dlouhý pás má naproti tomu jednoduché, normální kloubové spojení s následnou upínací západkou bez podlouhlého otvoru.
Ve srovnání s uspořádáním krátkých a dlouhých pásů je poskytnut pás, který je na rozdíl od prvního západkového uspořádání opatřen podélným otvorem na obou stranách. To umožňuje, aby byla následující západka přenesena z klidové polohy do pohotovostní polohy a poté pod zatížením břemene přesunula západku do pracovní polohy.
Pohyb západky je omezen uspořádáním zakřiveného podlouhlého otvoru v boční stěně, pružinový čepel zabírající do tohoto podlouhlého otvoru, na kterém jsou výše zmíněný pás a výše zmíněný krátký pás uspořádány po straně západky.
Předkládaný vynález umožňuje zejména součásti se zářezy, např. boční stěny automobilu mohou být vloženy do sebe bez poškození, z čehož lze na stejné ploše dosáhnout hustoty balení až 50 procent a více. Především je třeba zdůraznit možnou vyšší hustotu balení se současnou přepravou bez poškození a automatickou funkčností regálů.
Podle vynálezu je poslednímu západkovému uspořádání přiřazeno také blokovací zařízení. Skládá se z jednoduché páky, která je otočně spojena s nejvyšší upínací západkou, tj. nejvyšší upínací západka může být pomocí páky uvedena do své pracovní polohy. Podle vynálezu je navrženo, že tato nejvyšší upínací západka je upevněna zámkem. Pro jednoduchost a nejlépe může být tento zámek vyroben alespoň jedním prodloužením vytvořeným na nejvyšší upínací západce, které při otáčení upínací západky narazí na odpružený upínací válec, který lze pomocí upínací západky vyklopit, takže po přejetí jednoho mrtvého bodu výsuvu může tento přítlačný váleček spadnout pod silou pružiny v uzavřené poloze.
Pro účely odblokování je pro jednoduchost opět zajištěna úhlová páka, kterou lze ovládat například odpovídajícím robotem. Tato úhlová páka může být posouvána proti síle pružiny podél postranice, za tím účelem jsou v úhlové páce vytvořeny alespoň dva podlouhlé otvory, kterými prochází šroubové šrouby na postranici.
Uhlová páka má také spodní článek, který spolupracuje s výše uvedeným upínacím válečkem. Toto pozadí má sklon, který se odvíjí pomocí přítlačného válečku, takže přítlačný válec provádí otočný pohyb, který zase uvolňuje prodloužení na upínací západce. To umožňuje západkovým sestavám
-2 CZ 2020 - 489 A3 spadnout zpět do své původní polohy.
Samozřejmě lze místo úhlové páky použít jiné zařízení, například tlačítko nebo posuvník, které plní stejnou funkci. Je zde myslitelných mnoho možností, které by měly být zahrnuty do předloženého vynálezu.
Navíc lze vybraný zámek podle vynálezu použít v jakékoli montážní poloze stohovacího sloupu v nosiči nákladu. To platí pro vertikální, horizontální nebo diagonální uspořádání.
Objasnění výkresů
Další výhody, znaky a podrobnosti vynálezu vyplývají z následujícího popisu výhodných příkladných provedení a s odkazem na výkresy; tyto se zobrazují v:
Obrázek 1 perspektivní čelní pohled na stohovací sloup podle vynálezu;
Obrázek 2 znázorňuje zvětšený perspektivní pohled na západkové uspořádání;
Obrázek 3 znázorňuje boční pohled na množství západkových sestav spojených navzájem nad sebou a navzájem spojených;
Obrázek 4 ukazuje perspektivní pohled na západkové uspořádání podle obrázku 3;
Obrázek 5 znázorňuje čelní pohled na množinu západkových sestav podle obrázku 3 a 4;
Obrázek 6 znázorňuje pohled z boku na stohovací sloup podle obrázku 1 v oblasti zajišťovacího zařízení;
Obrázek 7 je půdorys zajišťovacího zařízení zobrazeného na obrázku 6.
Příklady uskutečnění vynálezu
Podle obr. 1 až 5 má stohovací sloup P podle vynálezu dvě boční stěny 1,1 a 1.2, které jsou navzájem spojeny pomocí několika pružinových čepů 2 a 2,1. Uspořádání západky K podle vynálezu, jak je podrobně znázorněno na obr. 2, je neseno na každém pružinovém čepu 2 (nikoli na příčném čepu 2,1). Nejvyšší uspořádání západky Koje současně součástí uzamykacího zařízení V popsaného na obr. 6 a 7. Kromě toho je nad horním západkovým uspořádáním Ko mezi oběma bočními stěnami 1,1 a 1.2 vytvořena koncová deska 3.
V předloženém příkladném provedení jsou pružinové čepy 2 zobrazeny jako jejich vlastní, samostatné součásti. Mohly by samozřejmě být také vylisovány přímo na západkové uspořádání K nebo z nich bočně vyčnívat a otáčet se v odpovídajících kulatých otvorech v bočních stěnách 1,1 a 12.
V oblasti západkového uspořádání K přibližně na úrovni pružinových čepů 2 jsou v bočních stěnách 1,1 vytvořeny zakřivené podlouhlé otvory 4, v nichž je veden dorazový šroub 5, který je součástí západkového uspořádání K.
Podle obr. 2 dorazový čep 5 prochází podlouhlým otvorem 6 v pruhu 7, přičemž pásek 7 má otvor 8 na druhém konci podlouhlého otvoru 6. Když je připojen k následujícímu uspořádání západky K, její dorazový šroub 5 proniká tímto otvorem 8, a pokud se jedná o západkovou sestavu mezi dvěma dalšími západkovými sestavami, dorazový šroub 5 také proniká podlouhlým otvorem 6 pásu 7 následující západkové sestavy.
-3 CZ 2020 - 489 A3
Dorazový kolík 5 je uspořádán na západce 10, která je určena pro přepravu skladovacího předmětu. K tomu dochází na opěrné ploše 11, která se může pohybovat z klidové polohy R mezi dvěma bočními stěnami 1,1 a 1.2 do pohotovostní polohy B a provozní polohy A. Tyto polohy jsou označeny na obr. 3. Při pohybu z klidové polohy R pohotovostní polohou B do pracovní polohy A západka 10 vezme s sebou dorazový čep 5, přičemž pohyb dorazového čepu 5 je omezen zakřivenou drážkou 4 jak v klidové poloze R, tak v pracovní poloze A. Kromě toho dorazový čep 5 prochází dvěma pruhy 12,1 a 12,2 bočních stěn, které jsou zkoseny západkou 10.
Zadní konec západky 10 je vytvořen jako pokračování bočních stěnových pásů 12,1 a 12,2 dvou přijímacích objímek 13,1 a 13,2 (viz obrázek 5), kterými příčný šroub 2 vede z boční stěny 1.1 do boční stěny 1,2. Odpovídající distanční pouzdro je označeno 14. Tento pružinový čep 2 tak tvoří stacionární prvek pro západku 10. která se otáčí kolem tohoto pružinového čepu 2.
Dále je na pružinovém čepu 2 uspořádána také upínací západka 15, která má zase vlastní očka 31,1 a 31,2 (obr. 5), kterými příčný čep 2 prochází.
Opěrná plocha 11 západky 10 je, jak je patrné zejména na obr. 2 a 4, mírně ohnutá směrem dolů, zatímco povrch svěrací západky 15 spolupracující s touto nosnou plochou probíhá pňbližně v přímce. Tím se vytvoří vzdálenost D mezi dvěma západkami, která se používá k upnutí břemene.
Cep hřídele 16 vyčnívá bočně ze svěrací západky 15 a proniká jak podlouhlým otvorem 17 v krátkém pásu 18, tak podlouhlým otvorem 19 v dlouhém pásu 20. Dlouhý pás 20 je zalomen, přičemž podlouhlý otvor 19 je umístěn v zalomené oblasti a prochází čepem 16. Na druhém konci je dlouhý pás 20 kloubově spojen s dorazovým čepem 5 následujícího západkového uspořádání bez podlouhlého otvoru.
Krátký pás 18 tvoří kloubové spojení na druhém konci čepu 16 s dorazovým čepem 5 jeho vlastního západkového uspořádání a pro tento účel má také podlouhlý otvor 21.
Činnost předkládaného vynálezu je následující:
Západka 10 nej nižšího uspořádání západky Ku je, jak není znázorněno na obrázcích, v připravené poloze, což je důvod, proč je odpovídající zakřivený podlouhlý otvor 4,1 v boční stěně 1.1 kratší než ostatní podlouhlé otvory 4. Pokud je tato západka 10 tohoto nejnižšího západkového uspořádání Ku zatížena břemenem, západka 10 se otáčí kolem pružinového čepu 2, dokud se dorazový čep 5 nenachází na druhém konci zakřiveného podlouhlého otvoru 4,1. kde narazí a dosáhne se pracovní polohy západky 10.
Během tohoto pohybu západky 10 kolem pružinového čepu 2 vezme dorazový čep 5 jak pás 7, tak krátký pás 18 s sebou, takže jak upínací západka 15 vlastního uspořádání západky Ku, tak západka následného západkového uspořádání K se uvedou do připravené polohy. Z tohoto důvodu spočívá dorazový čep 5 následujícího uspořádání západky na jedné straně na konci podlouhlého otvoru 6 pásu 7, přičemž neprochází podlouhlým otvorem v podélném pásu 20, aleje pouze kloubově spojen s podlouhlým pásem. Tento nedostatek dalšího podlouhlého otvoru pro možnost pohybu dorazového šroubu 5 je nahrazen zvoleným spojovacím uspořádáním mezi dlouhým pásem 20 a krátkým pásem 18 a čepem 16 hřídele, jak bude podrobněji vysvětleno níže.
Interakce mezi dlouhým pásem 20 a krátkým pásem 18, která je pro vynález podstatná, je popsána podrobněji s odkazem na obr. 3, přičemž na obr. 3 je upínací západka 15 prvního uspořádání upínací západky Ku zobrazena pouze v pracovní poloze, ale ne v pohotovostní poloze. Naproti tomu dlouhý pás 20 / 20,1, krátký pás 18 / 18,1 a čep hřídele 16 / 16,1 s přidruženými podlouhlými otvory jsou zobrazeny jednou v připravené poloze ajednou v pracovní poloze. V připravené poloze jsou dlouhý pás a krátký pás v poloze označené 20 a 18, v pracovní v poloze označené 20,1 a 18,1.
-4 CZ 2020 - 489 A3
Když se západka 10 otáčí kolem pružinového čepu 2, krátký pásek 18 vezme s sebou čep 16 hřídele a tím také upínací západku 15, takže se otočí do připravené polohy.
Pokud je nyní naložena následující západka 10.1. může se pohybovat do pracovní polohy tak, že se zarážkový kolík 5 pohybuje podél podlouhlého otvoru 6 pásu 7.
Naproti tomu dlouhý pás 20 vyvíjí podtlak hřídele 16 pod tlakem, přičemž podlouhlý otvor 19 běží dozadu v zalomené části dlouhého pásu 20, takže nástavec hřídele 16,1 naráží na zadní konec 30 podlouhlého otvoru 19. Pro další pohyb, jak je patrné ze srovnání obou poloh 20/18 a 20,1 / 18,1, musí být překonán mrtvý bod, který je umožněn zalomeným dlouhým pásem 20 / 20,1 a úhlovou polohou dlouhého pásu 20 vzhledem ke krátkému pásu 18. Upínací západka 15 tak dorazí do své pracovní polohy, tj. do své upínací nebo přidržovací polohy pro břemeno. Současně se hřídel 16 / 16,1 pohybuje také v podlouhlém otvoru 17 / 17,1 krátkého pásu 18. Náklad je tak upevněn.
Pokud je nyní načtena následující západka 10.1, postup se opakuje, dokud není uspořádání horní západky Ko.
Jakmile je naložena poslední západka 10, mělo by být celé uspořádání zajištěno, aby bylo možné přepravovat uspořádání stohovacích sloupů, aniž by došlo k výraznému posunutí uloženého zboží. Za tímto účelem je podle obr. 6 poslední upínací západka 15 nalisována na druhý konec pružinového čepu 2 a je přidělena otočná páka 23. Tato otočná páka 23 se také otáčí kolem pružinového čepu 2, ale je spojena s prodloužením čepu 16 hřídele, takže při ručním ovládání může uvést upínací západku 15 do pracovní polohy. V tomto případě se upínací západka 15 otáčí kolem pružinového čepu 2, přičemž prodloužení 22 naráží na upínací válec 24, který je uložen v pouzdru 25. Prostřednictvím prodloužení 22 je upínací válec 24 a s ním pouzdro 25 vytočeno směrem ven ve směru otáčení x, takže, jak je znázorněno na obr. 6, může prodloužení 22 zabírat za upínací válec 24, Pouzdro 25 se samo otáčí kolem hřídele 26 a je spojeno s torzní pružinou namontovanou na tomto hřídeli 26 takovým způsobem, že se může otáčet ve směru otáčení x.
K odblokování uzamykacího zařízení V se používá úhelník 26 a uspořádání, jak je znázorněno na obr. 7. Tento úhlový pásek 26 je uspořádán posuvně podél postranice 1.2. přičemž dva šroubové šrouby 27,1 a 27,2 procházejí dvěma podlouhlými otvory, které nejsou podrobně zobrazeny, v úhlovém pásu 26. Dále je mezi šroubovým šroubem 27,1 a jiným šroubem 29 uspořádána spirálová pružina 2 8. jejíž pouze část je vyznačena, přičemž šroubový šroub 29 je umístěn pouze na úhlovém pásu 26, zatímco šroub 27,1 je upevněn na místě na boční stěně 1.2. Dále má úhlový pásek 26 v oblasti upínacího válce 24 neznázoměné pozadí, které je při pohybu úhlového pásu 26 odtahováno upínacím válcem 24, takže pouzdro a s ním upínací válec 24 se pohybuje kolem hřídele 30 ve směru otáčení x. Ve výsledku se nástavec 22 uvolní a celá sestava západky spadne zpět do své původní polohy.

Claims (22)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Nosiče nákladu, které lze ovládat ručně nebo pomocí robotů a které mají alespoň jeden stohovací sloup pro skladování úložného zboží nad sebou nebo vedle sebe na západkách (10, 10.1), kterým je alespoň částečně přiřazena upínací západka (15), první západka (10) přes pás (7) je připojen k druhé západce (10.1) uspořádané nad nebo vedle ní, vyznačující se tím, že upínací západka (15) je spojena na jedné straně s první západkou (10) prostřednictvím krátkého pásu (18) a na druhé straně s druhou západkou (10.1) prostřednictvím dlouhého pásu (20).
  2. 2. Stohovací sloup podle nároku 1, vyznačující se tím, že krátký pás (18) a dlouhý pás (20) jsou uspořádány na čepu (16) hřídele, který vyčnívá z upínací západky (15).
  3. 3. Stohovací sloup podle nároku 2, vyznačující se tím, že čep (16) hřídele prochází podlouhlým otvorem (17) v krátkém pásu (18) a / nebo podlouhlým otvorem (19) v dlouhém pásu (20).
  4. 4. Stohovací sloup podle nároku 2 nebo 3, vyznačující se tím, že dlouhý pás (20) je zalomený.
  5. 5. Stohovací sloup podle nároku 4, vyznačující se tím, že podlouhlý otvor (19) je v dlouhém pásu (20) v zalomené oblasti.
  6. 6. Stohovací sloup podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že krátký pás (18) má na druhé straně spojení s dlouhým pásem (20) kloubové spojení se západkou (10).
  7. 7. Stohovací sloup podle nároku 6, vyznačující se tím, že západka (10) se zarážkovým čepem (5) zasahuje skrz podlouhlý otvor (21) v krátkém pásu (18).
  8. 8. Stohovací sloup podle nároku 7, vyznačující se tím, že druhá strana krátkého pásu (18) je umístěna na dorazovém čepu (5) pásu (7).
  9. 9. Stohovací sloup podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že dorazový čep (5) druhé západky (10.1) prochází podlouhlým otvorem (6) v pásu (7) na druhém konci svého spojení s první západkou (10).
  10. 10. Stohovací sloup podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že na vnitřním konci západky (10) je vytvořeno spojení s upínací západkou (15).
  11. 11. Stohovací sloup podle nároku 10, vyznačující se tím, že na vnitřním konci západky (10) je upraven pružinový čep (2), na kterém je kloubově upnuta západka (15).
  12. 12. Stohovací sloup podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že západka (10) a upínací západka (15) se otáčejí kolem stejného pružinového čepu (2), který je uspořádán na boční stěně, výhodně mezi dvěma bočními stěnami.
  13. 13. Stohovací sloup podle alespoň jednoho z nároků 7 až 12, vyznačující se tím, že dorazový čep (5) je veden na jednom konci v zakřiveném podlouhlém otvoru (4,4.1) v alespoň jedné boční stěně (i.i).
  14. 14. Stohovací sloup podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že poslední západce (Ko) je přiřazeno zajišťovaní zařízení (V).
    -6 CZ 2020 - 489 A3
  15. 15. Stohovací sloup podle nároku 14, vyznačující se tím, že poslední upínací západce (15) je přiřazena otočná páka (23) pro otáčení upínací západky (15) v upínací poloze, přičemž tato upínací západka (15) má alespoň jeden zadní výsuv (22) upínací válec (24) přejet.
  16. 16. Stohovací sloup podle nároku 15, vyznačující se tím, že upínací válec (24) je odpružen.
  17. 17. Stohovací sloup podle alespoň jednoho z nároků 14 až 16, vyznačující se tím, že uzamykacímu zařízení je přiřazeno odjišťovací zařízení (E).
  18. 18. Stohovací sloup podle nároku 17, vyznačující se tím, že odblokovací zařízení (E) má spojovací pásek pro odtlačení odpruženého upínacího válec (24).
  19. 19. Stohovací sloup podle nároku 18, vyznačující se tím, že spojovací pás je pohyblivý proti síle zásobníku energie (28).
  20. 20. Stohovací sloup podle nároku 19, vyznačující se tím, že spojovací pásek je umístěn na úhlovém pruhu (26), který se může pohybovat podél boční stěny (1.2).
  21. 21. Stohovací sloup podle nároku 20, vyznačující se tím, že úhlový pás (26) má dva rozmístěné podlouhlé otvory, přičemž alespoň jeden podlouhlý otvor je prostoupen šroubem (27.1), který je připevněn na boční stěně (1.2).
  22. 22. Stohovací sloup podle nároku 21, vyznačující se tím, že z úhlového pásu (26) vyčnívá další šroub (29), přičemž zařízení (28) pro ukládání energie je uspořádáno mezi dvěma šrouby (27.1, 29).
CZ2020489A 2019-09-04 2020-09-04 Nosiče nákladu, které lze ovládat ručně nebo pomocí robotů, s alespoň jedním stohovacím sloupem pro skladování úložného zboží CZ2020489A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE102019123656.8A DE102019123656B4 (de) 2019-09-04 2019-09-04 Manuell oder mit Robotern bedienbare Ladungsträger mit zumindest einer Stapelsäule zum Lagern von Lagergütern

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2020489A3 true CZ2020489A3 (cs) 2021-04-07

Family

ID=74565229

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2020489A CZ2020489A3 (cs) 2019-09-04 2020-09-04 Nosiče nákladu, které lze ovládat ručně nebo pomocí robotů, s alespoň jedním stohovacím sloupem pro skladování úložného zboží

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ2020489A3 (cs)
DE (1) DE102019123656B4 (cs)

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19647578A1 (de) 1996-11-18 1998-05-20 Mts Maschinenbau Gmbh Stapelsäule zum Lagern von Lagergüter
DE19729444B4 (de) 1997-07-09 2007-01-18 Mts Maschinenbau Gmbh Stapelsäule zum Lagern von Lagergütern
DE202004007643U1 (de) 2004-02-25 2004-07-29 J.O.S.T. Marketing Gmbh Stapelsäule zum Lagern von Transport- bzw. Lagergütern

Also Published As

Publication number Publication date
DE102019123656A1 (de) 2021-03-04
DE102019123656B4 (de) 2023-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10400493B2 (en) Assembly for spreading apart at least two hingedly interconnected door leaves
US8567631B2 (en) Tool box
JPH0380655B2 (cs)
KR101309226B1 (ko) 핸드 카트
US5871317A (en) Cargo latch
CH652954A5 (fr) Appareil pour prelever des pieces en forme de tiges ou baguettes a partir d'une pile de telles pieces.
JPH0725304B2 (ja) 常用と緊急用に兼用可能な出入口装置
US4650244A (en) Sliding roof for a vehicle
US5779428A (en) Carrier cart
EP3231274B1 (en) Accumulator
JP7413541B2 (ja) 互いに相対的に可動の2つの家具部分を解除可能にロックするためのロック装置
KR20090027588A (ko) 바늘판용 운송 카트
CN106466067A (zh) 用于移动活动家具部件的装置和具有该装置的家具制品
US11542099B2 (en) Manually or robotically operable load carriers with at least one stacking column for storing stored material
CZ2020489A3 (cs) Nosiče nákladu, které lze ovládat ručně nebo pomocí robotů, s alespoň jedním stohovacím sloupem pro skladování úložného zboží
CZ300475B6 (cs) Vrata s bezpecnostním zarízením
FI105673B (fi) Kuljetuslaitteiston naukkari yksi- tai monilehtisten painotuotteiden syöttämiseksi
US20190111959A1 (en) Device for Transporting a Child
JP3564570B2 (ja) ゲーム機の施錠装置
JP3639957B2 (ja) 組立式パレット用ロック装置
JPS6114000B2 (cs)
US5178195A (en) Apparatus for connecting at least two rods
JP6745029B2 (ja) 車両用ルーフキャリア
EP1544136A1 (de) Adapterhaken für Fördersysteme und Beladestation für einen Adapterhaken
US20240033896A1 (en) Contactless locking of ratchet columns