CZ2003840A3 - Žáruvzdorný výrobek - Google Patents

Žáruvzdorný výrobek Download PDF

Info

Publication number
CZ2003840A3
CZ2003840A3 CZ2003840A CZ2003840A CZ2003840A3 CZ 2003840 A3 CZ2003840 A3 CZ 2003840A3 CZ 2003840 A CZ2003840 A CZ 2003840A CZ 2003840 A CZ2003840 A CZ 2003840A CZ 2003840 A3 CZ2003840 A3 CZ 2003840A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
equal
refractory
silica
bricks
refractory article
Prior art date
Application number
CZ2003840A
Other languages
English (en)
Inventor
Rolang Dramais
Xavier Buttol
Michel Wattiez
Original Assignee
Premier Refractories Belgium S. A.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Premier Refractories Belgium S. A. filed Critical Premier Refractories Belgium S. A.
Publication of CZ2003840A3 publication Critical patent/CZ2003840A3/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C04CEMENTS; CONCRETE; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES
    • C04BLIME, MAGNESIA; SLAG; CEMENTS; COMPOSITIONS THEREOF, e.g. MORTARS, CONCRETE OR LIKE BUILDING MATERIALS; ARTIFICIAL STONE; CERAMICS; REFRACTORIES; TREATMENT OF NATURAL STONE
    • C04B35/00Shaped ceramic products characterised by their composition; Ceramics compositions; Processing powders of inorganic compounds preparatory to the manufacturing of ceramic products
    • C04B35/01Shaped ceramic products characterised by their composition; Ceramics compositions; Processing powders of inorganic compounds preparatory to the manufacturing of ceramic products based on oxide ceramics
    • C04B35/14Shaped ceramic products characterised by their composition; Ceramics compositions; Processing powders of inorganic compounds preparatory to the manufacturing of ceramic products based on oxide ceramics based on silica
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C03GLASS; MINERAL OR SLAG WOOL
    • C03BMANUFACTURE, SHAPING, OR SUPPLEMENTARY PROCESSES
    • C03B5/00Melting in furnaces; Furnaces so far as specially adapted for glass manufacture
    • C03B5/16Special features of the melting process; Auxiliary means specially adapted for glass-melting furnaces
    • C03B5/42Details of construction of furnace walls, e.g. to prevent corrosion; Use of materials for furnace walls
    • C03B5/43Use of materials for furnace walls, e.g. fire-bricks
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y02TECHNOLOGIES OR APPLICATIONS FOR MITIGATION OR ADAPTATION AGAINST CLIMATE CHANGE
    • Y02PCLIMATE CHANGE MITIGATION TECHNOLOGIES IN THE PRODUCTION OR PROCESSING OF GOODS
    • Y02P40/00Technologies relating to the processing of minerals
    • Y02P40/50Glass production, e.g. reusing waste heat during processing or shaping

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Ceramic Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Compositions Of Oxide Ceramics (AREA)
  • Furnace Housings, Linings, Walls, And Ceilings (AREA)
  • Preparation Of Clay, And Manufacture Of Mixtures Containing Clay Or Cement (AREA)
  • Secondary Cells (AREA)
  • Insulated Conductors (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká vysoce odolného žáruvzdorného výrobku zvláště odolného vůči korozi, a nového způsobu výroby takovéhoto výrobku. Vynález se týká zvláště výrobku vytvořeného z krystalického oxidu křemičitého majícího vysokou hustotu a schopného odolávat korozivni atmosféře sklářské pece, zejména pece vytápěné spalováním paliva s kyslíkem.
Dosavadní stav techniky
Při výrobě skla se surové materiály zavážejí do tavící pece a pak se taví účinkem tepla uvolňovaného spalováním spalitelných materiálů a oxidačního činidla. Vodní pára vznikající při spalování reaguje s alkalickými oxidy nacházejícími se v roztaveném skle za vzniku alkalických hydroxidů, které se odpařují z lázně roztaveného skla. Tyto alkalické hydroxidy, například hydroxid sodný, reagují s žáruvzdornými stěnami pece a vyvolávají korozi žáruvzdorných materiálů. V současných letech, s příchodem kysliko-palivových pecí, byla v konstrukcích bazénů sklářských pecí, které byly přestaveny na tuto technologii, pozorována zrychlená koroze žáruvzdorných cihel. Zvláště vážná poškození byla zjištěna na křemičitých cihlách v korunách sklářských pecí určitých typů, zejména v pecích pro výrobu skla pro televizních obrazovek. Obecně se předpokládá, že hlavní příčinou této zrychlené koroze za podmínek oxidačního spalování je vyšší obsah hydroxidů alkalických kovů, například hydroxidu sodného a draselného, vody nebo také plynných sloučenin boru, nebo, tam kde se
-2používá, olova, a podobně. Za podmínek kyslíkového spalování je z oxidačního plynu prakticky odstraněn atmosférický dusík a objem spalin je 3 až 4-násobně snížen proti objemu vznikajícímu při obvyklém spalování, a v důsledku toho je příslušně zvýšena koncentrace alkalických hydroxidů a dalších korozivních sloučenin v plynném stavu.
Zrychlená koroze křemičitých cihel v konstrukci bazénu sklářské pece snižuje životnost pece a/nebo má za následek nákladné opravy.
Byly již činěny pokusy postavit bazén sklářské pece ze žáruvzdorného materiálu, vůči korozi odolnějšího než je oxid křemičitý. Například byly pro stavbu koruny sklářské pece použity hlinito-zirkoničito-křemičité cihly. Nicméně, v průběhu životnosti takovéto konstrukce, která může být několik let, se mohou z cihel drolit fragmenty žáruvzdorného materiálu a padat do lázně roztaveného kovu. Na rozdíl od situace, která nastává v případě křemičitých cihel, které mají složení velmi blízké složení skla, padání takovýchto úlomků hlinito-zirkoničito-křemičitých cihel do taveniny nevyhnutelně vede k vadám skla.
Jsou tedy požadovány křemičité cihly mající velmi vysokou korozní odolnost, a které mohou být použity zejména pro konstrukci bazénu sklářské pece, například koruny kysliko-palivové pece.
Patent US 4 988 649 popisuje cihly z oxidu křemičitého z nízkou porozitou, vykazující vysokou odolnost vůči korozi. Tento dokument popisuje cihly z oxidu křemičitého s vysokou hustotou a vysokou tepelnou vodivostí, určené pro metalurgické aplikace (Cowperův ohřívač větru pro vysoké pece), nebo zejména pro koksárenské pece. Tyto cihly jsou vyrobeny z kvarcitu (z volného kvarcitu nebo cementového kvarcitu), pyrogenního oxidu křemičitého a elementárního
křemíku), který, když se v průběhu vypalování' oxiduje za vzniku oxidu křemičitého, přispívá ke zvýšení hustoty cihly. Kvarcity používané podle výše uvedeného patentu (merhauzenský kvarcit) obsahují různé minerály, jako například oxid hlinitý nebo oxid titaničitý, které tvoří s oxidem křemičitým při vypalování cihly plastickou kapalnou fázi. Tato plasticita při vysoké teplotě účinně brání vzniku trhlin, které mohou nastat v průběhu alotropické transformace křemene na tridymit a kristobalit, která je bez této plasticity obecně doprovázena značnou změnou objemu a ztrátou soudržnosti krystalické matrice.
Ačkoliv takovéto cihly se mohou výborně hodit pro koksárenské aplikace uvažované v uvedeném dokumentu, pro sklářské aplikace a zejména pro cihly určené pro stavbu bazénu sklářské pece nemohou být cihly popsané v patentu US 4 988 649 použity kvůli jejich příliš vysokému obsahu oxidu hlinitého, který také zvyšuje tavící faktor oxidu křemičitého (definovaný jako součet obsahu oxidu hlinitého ve hmotnostních procentech plus dvojnásobek obsahu alkalických oxidů ve hmotnostních procentech) a kvůli jejich příliš vysokému obsahu oxidu titaničitého (cihly z oxidu křemičitého určené pro sklářské aplikace podle ASTM C416-70 musí obsahovat méně než 0,20 % hmotn. oxidu titaničitého). Při výrobě skla jsou pracovní teploty o 200 až 300 °C vyšší než teploty přicházející v úvahu při výrobě koksu, a je tedy nezbytné minimalizovat přítomnost sloučenin schopných vytvářet fáze tavitelné s oxidem křemičitým nebo obecně snižujících žáruvzdornost cihel. Při teplotách, které typicky přicházejí v úvahu při výrobě skla, je přítomnost oxidu titaničitého v oxidu křemičitém také velmi škodlivá z hlediska mechanické pevnosti cihly.
Tato situace nemůže být napravena jednoduše eliminací nesilikátových materiálů z výchozích surovin. Absence » · < · · ·
-4• ······ · · • · · · · · · • · ·· · · · · plastické fáze při formování výrobku z oxidu křemičitého při vypalování ve svém důsledku zvyšuje rozsáhlé praskání, což má za následek kvalitu cihly nevhodnou pro sklářské aplikace (vysoká porozita, nízká pevnost atd.).
Cihly vhodné pro použití při aplikacích ve sklářském průmyslu musí tedy mít omezený obsah oxidu hlinitého a oxidu titaničitého, avšak musí mít vynikající fyzikální vlastnosti obecně spojené s přítomností těchto sloučenin.
V současnosti tedy nejsou dostupné cihly z oxidu křemičitého vhodné pro použití při výrobě skla, které by měly dostatečnou odolnost vůči korozi pro umožnění jejich použití v kyslíko-palivových pecích, zejména pro stavbu koruny takovéto pece.
Podstata vynálezu
Vynález poskytuje žáruvzdorné výrobky obsahující alespoň 50 % hmotn. krystalického oxidu křemičitého, ne více než 1 % hmotn. zbytkového křemene a ne více než 0,4 % hmotn. oxidu titaničitého, mající zdánlivou hustotu větší nebo rovnou 1,88 a tavící faktor menší nebo rovný 0,75.
Krystalický oxid křemičitý v kontextu tohoto vynálezu znamená oxid křemičitý ve formě tridymitu nebo krystobalitu. Podstatné je zajistit, aby množství zbytkového křemene bylo minimalizováno pro zamezení vzniku problémů se změnou objemu doprovázející konverzi křemene na krystobalit a tridymitn v průběhu žíhání nebo použití žáruvzdorného výrobku.
Množství oxidu titaničitého (TiO2) je pro vyhovění výše uvedenému kritériu s výhodou menší než 0,2 % hmotnosti výrobku.
Bylo zjištěno, že takovéto cihly jsou zvláště výhodné.
-5 • · · · · •to · ··· · · • · ♦ ·
Navzdory omezenému obsahu oxidu hlinitého- a oxidu titaničitého mají hustotu vyšší než 1,88 a velmi vysokou odolnost proti korozi, jakož i vynikající pevnost v tlaku za studená a dobrou soudržnost keramické matrice, takže je možné jejich použití pro stavbu bazénu kysliko-palivové tavící pece.
Podle výhodného provedení je hmotnostní poměr tridymitu ke krystobalitu větší nebo roven 1. Tím způsobem je možno značně zmenšit určité problémy tepelné expanze, které jsou v zásadě zapříčiněny konverzí krystobalitu začínající od 200 °C.
Tento poměr může být zvýhodněn přítomností jednoho nebo více mineralizačních činidel zvolených například ze sloučenin vápníku, hořčíku nebo železa (například jejich hydroxidů nebo uhličitanů). Žáruvzdorný výrobek obsahuje s výhodou alespoň 1 % hmotn. mineralizačního činidla pro zvýšení poměru tridymit/krystobalit ve prospěch tridymitu.
Podle jedné varianty předloženého vynálezu může žáruvzdorný výrobek také obsahovat určité množství amorfního oxidu křemičitého. Amorfní oxid křemičitý obecně může být zaveden ve formě zrn taveného oxidu křemičitého, skelného oxidu křemičitého, koloidního oxidu křemičitého nebo oxidu křemičitého v jakékoliv jiné známé formě. Podle této varianty vynálezu obsahuje žáruvzdorný výrobek 2 až 50 % hmotn. amorfního oxidu křemičitého.
Dále, podle další varianty vynálezu je možné značně zvýšit hustotu žáruvzdorného výrobku takto získaného zahrnutím do jeho složení kovových nebo nekovových látek (ve formě zrnitého materiálu nebo vloček) které při své oxidaci v průběhu vypalování, žíhání a/nebo použití příslušného žáruvzdorného výrobku poskytují žáruvzdorné oxidy, které jsou zabudovány do krystalické matrice, čímž podstatně • 9 99 99 · · 9999 99 9 • · 9999 99 9 • Φ *Φ 999999 9 9
Φ · Φ· 99999 • 9 9 99 9 přispívají ke zvýšené hustotě výrobku. Další vlastnosti, jako například pevnost v tlaku (zvýšená) a porozita (snížená) jsou tímto způsobem také zlepšeny. Tyto látky mohou být zavedeny ve formě prvků (například křemík, hliník, hořčík), ve formě slitin, nebo jako prvky ve sloučeninách (například dusičnany, uhličitany).
Takovéto cihly mohou být získány použitím vhodných výchozích materiálů a použitím zvláštních procesů vypalování. Podle zvláštního provedení mohou být žáruvzdorné výrobky podle vynálezu připraveny způsobem, který zahrnuje velmi specifický cyklus vypalování. Tento cyklus vypalování zahrnuje postupné zahřívání složek výrobku (například zvyšováním teploty o 5 až 15 °C za hodinu po dobu 85 až 300 hodin) na teplotu asi 1300 až 1500 °C. Tato úroveň teploty se udržuje po dobu 5 až 100 hodin. Dobu pozdržení a teplotu může odborník -nastavit s ohledem na tloušťku výrobku a poměr kovových a nekovových látek obsažených ve složení výrobku, které se mají oxidovat.
Je možné ukončit cyklus vypalování na konci výše popsaného kroku pozdržení teploty a pak výrobek ochladit. Je však výhodné pokračovat ve zvyšování teploty na 1500 až 1650 °C pro homogenizaci a stabilizaci krystalických fází.
Nový způsob umožňuje získat žáruvzdorné výrobky, zejména cihly pro bazén sklářské pece, které všechny vyhovují výše uvedeným požadavkům.
Příklady provedení vynálezu
Byly vyrobeny cihly pro konstrukci bazénu sklářské pece podle vynálezu z následujících složek (v % hmotn.):
*444 » · ·
4 4 4 · · · • · 4 444 444 «
4· 4 4 4 4 · ·· 44 44 4· ····
-Ί ··· · křemičitý jemnozrnný štěrk (obsahující
98,5 % hmotn. oxidu křemičitého) 80 % hmotn.
jemný křemičitý písek (obsahující 99,5 % hmotn. oxidu křemičitého) 11 % hmotn.
hydratovaný vápenec 4 % hmotn.
křemík 5 % hmotn.
Po suchém smíchání složek byla přidána voda v množství 60 1/tunu složek a pojivo (lignosulfátová báze) v množství 10 kg/tunu složek, načež následovalo další míchání. Pak byly lisováním a sušením pomocí konvenčních postupů odborníkovi známých vytvořeny cihly. Cihly pak byly vypáleny ve vsázkové peci. Byl použit následující cyklus: zvyšování teploty o 10 °C/h po dobu 140 hodin, pozdržení na teplotě 1425 °C po dobu 75 hodin, a zvyšování teploty o 15 °C/h po dobu 5 hodin.
Byla prováděna měření fyzikálně chemických vlastností získaných cihel. Tyto hodnoty pak byly porovnány s hodnotami s hodnotami cihel obvykle používaných ve výrobě skla (cihla HEPSIL VMA), odborníkovi známých.
zdánlivá hustota (g/cm3) Příklad 1 1, 90 Oxid křemičitý HEPSIL VMA 1,83-1,84
skutečná hustota (g/cm3) 2,315 2,320
pevnost v tlaku za studená (N/mm2) 60 24-32
zdánlivá porozita (%) 17,5 21-24,5
permeabilita (nPerm) 5 10
žáruvzdornost pod zatížením (0,2 N/mm2) ve °C 1675 1645-1660
tavící faktor 0, 75 1,2-0,9
poměr tridymit/krystobalit 1,5
.. .. „ty 2/003-^(,0

Claims (11)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Žáruvzdorný výrobek obsahující alespoň 50 % hmotn. krystalického oxidu křemičitého, ne více než 1 % hmotn. zbytkového křemene a ne více než 0,4 % hmotn. oxidu titaničitého, mající zdánlivou hustotu větší nebo rovnou 1,88 a tavící faktor menší nebo rovný 0,75.
  2. 2. Žáruvzdorný výrobek podle nároku 1, vyznačující se tím, že krystalická fáze sestává v podstatě z tridymitu a krystobalitu.
  3. 3. Žáruvzdorný výrobek podle nároku 2, vyznačující se tím, že hmotnostní poměr tridymitu ke krystobalitu je větší nebo roven 1.
  4. 4. Žáruvzdorný výrobek podle nároku 3, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň 1 % hmotn. mineralizačního činidla.
  5. 5. Žáruvzdorný výrobek podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že obsahuje 2 až 50 % hmotn. amorfního oxidu křemičitého.
  6. 6. Žáruvzdorný výrobek podle některého z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že obsahuje 1 až 10 % hmotn. látky zvolené ze skupiny zahrnující křemík, hliník, hořčík nebo jejich deriváty.
  7. 7. Cihla pro konstrukci bazénu sklářské pece, obsahující alespoň 50 % hmotn. krystalického oxidu křemičitého, ne více než 1 % hmotn. zbytkového křemene a ne více než 0,4 % hmotn. oxidu titaničitého, mající zdánlivou • « « » * * »99· 9 9 · • · · · « · e • »····· 9 « • · · · · · · hustotu větší nebo rovnou 1,88 a tavící faktor menší nebo rovný 0,75.
  8. 8. Cihla pro konstrukci bazénu sklářské pece, vyznačující se tím, že obsahuje výrobek podle některého z nároků 1 až 6.
  9. 9. Způsob vypalování žáruvzdorného výrobku podle nároku 1, zahrnující
    a) postupné zahřívání složek výrobku na teplotu 1300 až
    1500 °C;
    b) pozdržení po dobu 5 až 100 hodin při teplotě dosažené po zahřívání.
  10. 10. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že po kroku pozdržení na zvýšené teplotě následuje
    c) další zahřívání na teplotu 1500 až 1650 °C.
  11. 11. Způsob podle nároku 9, vyznačující se tím, že zahřívání a) se provádí rychlostí 5 až 15 °C za hodinu po dobu 85 až 300 hodin.
CZ2003840A 2000-09-22 2001-09-12 Žáruvzdorný výrobek CZ2003840A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP00870213 2000-09-22

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ2003840A3 true CZ2003840A3 (cs) 2003-12-17

Family

ID=8175814

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2003840A CZ2003840A3 (cs) 2000-09-22 2001-09-12 Žáruvzdorný výrobek

Country Status (10)

Country Link
US (1) US20040023790A1 (cs)
EP (1) EP1328490B1 (cs)
JP (1) JP2004508271A (cs)
KR (1) KR20030059148A (cs)
CN (1) CN1462259A (cs)
AT (1) ATE283246T1 (cs)
AU (1) AU2001291521A1 (cs)
CZ (1) CZ2003840A3 (cs)
DE (1) DE60107462D1 (cs)
WO (1) WO2002024599A1 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US8084158B2 (en) * 2005-09-02 2011-12-27 A123 Systems, Inc. Battery tab location design and method of construction
WO2008063940A1 (en) * 2006-11-17 2008-05-29 Praxair Technology, Inc. Reducing crown corrosion in a glassmelting furnace
CN101875563B (zh) * 2009-04-29 2013-05-01 研能科技股份有限公司 可增加物件高温耐受度的组成物及其制备方法
US20110129784A1 (en) * 2009-11-30 2011-06-02 James Crawford Bange Low thermal expansion doped fused silica crucibles
DE102014215214A1 (de) * 2014-08-01 2016-02-04 P-D Refractories Dr. C. Otto Gmbh Geformtes, gebranntes, feuerfestes Material mit einem hohen spektralen Emissionsgrad, Verfahren zu seiner Herstellung sowie Verfahren zur Erhöhung des spektralen Emissionsgrades feuerfester Formkörper
FR3075783B1 (fr) * 2017-12-21 2019-12-06 Saint-Gobain Centre De Recherches Et D'etudes Europeen Piece a nez
CN114262234B (zh) * 2021-12-31 2023-07-04 洛阳安耐克科技股份有限公司 一种高炉热风炉用特密硅砖及其制备方法

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS5913470B2 (ja) * 1977-09-10 1984-03-29 黒崎窯業株式会社 珪石レンガの製造方法
DE3705002A1 (de) * 1987-02-17 1988-08-25 Otto Feuerfest Gmbh Silikastein sowie verfahren zu seiner herstellung
US4818729A (en) * 1987-10-13 1989-04-04 Aluminum Company Of America Process for preparing stabilized high cristobalite
DE3908124A1 (de) * 1989-03-13 1990-09-20 Didier Werke Ag Verfahren zur herstellung von silikasteinen mit erhoehter rohdichte
JPH0696469B2 (ja) * 1991-06-26 1994-11-30 品川白煉瓦株式会社 珪石れんがの製造方法
JP2968166B2 (ja) * 1994-03-02 1999-10-25 品川白煉瓦株式会社 珪石れんがの製造方法
US6313057B1 (en) * 1998-10-09 2001-11-06 Corning Incorporated Alkali resistant silica refractory

Also Published As

Publication number Publication date
AU2001291521A1 (en) 2002-04-02
EP1328490B1 (en) 2004-11-24
CN1462259A (zh) 2003-12-17
ATE283246T1 (de) 2004-12-15
WO2002024599A1 (en) 2002-03-28
US20040023790A1 (en) 2004-02-05
JP2004508271A (ja) 2004-03-18
DE60107462D1 (de) 2004-12-30
KR20030059148A (ko) 2003-07-07
EP1328490A1 (en) 2003-07-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPH0328175A (ja) 二酸化ジルコニウム含有量の大きい溶融・鋳造耐火性製品
CN102219535A (zh) 一种具有高抗侵蚀、防结瘤堵塞的再结合镁铝尖晶石砖及其生产工艺
JP2012513360A (ja) ガラス溶融炉のための耐火ブロック
TW201134782A (en) Low thermal expansion doped fused silica crucibles
KR20120104373A (ko) 높은 지르코니아 함량을 갖는 내화물
JP5782118B2 (ja) 耐火ブロックおよびガラス炉
TWI450872B (zh) 高氧化鋯濃度耐火產品
JPH03218980A (ja) 高ジルコニア質熱溶融鋳造耐火物
JPS6210957B2 (cs)
CZ2003840A3 (cs) Žáruvzdorný výrobek
US5177040A (en) Fused zirconia refractory materials having high-temperature heat resistance and corrosion resistance and a method for producing the same
JP5509016B2 (ja) 軽量断熱キャスタブル
JPH01192773A (ja) 耐火組成物
JP5608561B2 (ja) 防火セラミック混合物、その混合物によって形成された防火セラミック成形体及びその使用
KR100399676B1 (ko) 규산질 내화성 물질의 제조방법
CN1068860C (zh) 氧化钙稳定的熔凝二氧化锆的生产方法
JP2968166B2 (ja) 珪石れんがの製造方法
CN101367663B (zh) 熔融再结合复合氧化铝耐火材料
CN107417209A (zh) 一种高强耐热混凝土
KR20220141290A (ko) 소결된 내화 제품의 제조를 위한 입자, 소결된 내화 제품의 제조를 위한 배치, 소결된 내화 제품의 제조를 위한 공정 및 소결된 내화 제품
JP3949408B2 (ja) 熱間補修用珪石れんが及びその製造方法
US2245297A (en) Refractory
CN111344264A (zh) 用于制备耐火产品的熔融原料、用于制备所述熔融原料的方法以及所述熔融原料的用途
GB2230774A (en) Manufacturing silica bricks
JPH0818880B2 (ja) 高ジルコニア質熱溶融耐火物