CZ20012042A3 - Zařízení pro výrobu hřebíků, nástrojový věnec a spojka - Google Patents

Zařízení pro výrobu hřebíků, nástrojový věnec a spojka Download PDF

Info

Publication number
CZ20012042A3
CZ20012042A3 CZ20012042A CZ20012042A CZ20012042A3 CZ 20012042 A3 CZ20012042 A3 CZ 20012042A3 CZ 20012042 A CZ20012042 A CZ 20012042A CZ 20012042 A CZ20012042 A CZ 20012042A CZ 20012042 A3 CZ20012042 A3 CZ 20012042A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
coupling
tool ring
clamping
tool
face
Prior art date
Application number
CZ20012042A
Other languages
English (en)
Inventor
Jorn Boie Jensen
Original Assignee
Enkotec A/S
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Enkotec A/S filed Critical Enkotec A/S
Publication of CZ20012042A3 publication Critical patent/CZ20012042A3/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21GMAKING NEEDLES, PINS OR NAILS OF METAL
    • B21G3/00Making pins, nails, or the like
    • B21G3/18Making pins, nails, or the like by operations not restricted to one of the groups B21G3/12 - B21G3/16
    • B21G3/20Making pins, nails, or the like by operations not restricted to one of the groups B21G3/12 - B21G3/16 from wire of indefinite length
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B21MECHANICAL METAL-WORKING WITHOUT ESSENTIALLY REMOVING MATERIAL; PUNCHING METAL
    • B21GMAKING NEEDLES, PINS OR NAILS OF METAL
    • B21G3/00Making pins, nails, or the like
    • B21G3/12Upsetting; Forming heads

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)
  • Workshop Equipment, Work Benches, Supports, Or Storage Means (AREA)
  • Gripping On Spindles (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)
  • Wire Processing (AREA)
  • Hand Tools For Fitting Together And Separating, Or Other Hand Tools (AREA)
  • Mounting, Exchange, And Manufacturing Of Dies (AREA)
  • Jigs For Machine Tools (AREA)

Description

Zařízeni pro výrobu hřebíků, nástrojový věnec a spojka
Oblast techniky
Předkládaný vynález se týká zařízeni pro výrobu hřebíků a nástrojového věnce a spojky pro takové zařízeni.
„ Dosavadní stav techniky
Například EP patent č. 414 670 popisuje zařízení pro výrobu hřebíku podle dosavadního stavu techniky, které je
1° určeno pro výrobu podlouhlých těles s hlavičkami, jako jsou hřebíky, šrouby, cvočky a další podlouhlá tělesa s hlavičkami, přičemž toto zařízení má stříhací stanoviště pro odstřihávání jednotlivých kusů drátu, které jsou následně přijímány ve válcovacím zařízení, které zahrnuje nástrojový věnec, tento nástrojový věnec má osu otáčení, kolem které může být nástrojovým věncem otáčeno; vnější a vnitřní povrch, který směřuje od respektive k ose otáčení nástrojového věnce, a povrch, který je v podstatě kolmý vzhledem k ose otáčení; a přičemž nástrojový věnec dále zahrnuje množství přídržných čelistí a prostředků pro umístění a zajištění přídržných čelistí ve vzájemné vzdálenosti podél obvodu nástrojového věnce; a přičemž každá přídržná čelist má drážku pro přijeti # podlouhlého tělesa podélně v uvedené drážce, přičemž přídržná j čelist tak slouží jako upínací čelist pro zajištění a umístění podlouhlého tělesa.
Tím je přídržná čelist schopna přispívat k zajištění ustřižené délky drátu, aby bylo umožněno vyválcování hlavičky na touto kusu drátu, přičemž přídržná čelist je uspořádána tak, že hlavička je vyválcována v dutině uspořádána na uvedené přídržné čelisti.
Nástrojový věnec je v těchto zařízeních konfigurován pro otáčení kolem uvedené osy otáčení, čímž je umožněn kontinuální proces, ve kterém množství přídržných čelistí postupně prochází bodem, kde jsou délky drátu odstřiženy pro umožnění, aby každá odstřižená délka drátu byla zavedena do přídržné čelisti, načež je tato přídržná čelist posunuta pryč od stříhacího stanoviště a směrem k válcovacímu stanovišti, kde je na odstřiženou délku drátu vyválcována hlavička. Zjevně aby se dosáhlo vysoké produktivity zařízení, přijímají takováto zařízení mnoho délek drátu za časovou jednotku a to předpokládá, že se nástrojový věnec otáčí s relativně vysokou rychlostí otáčení. To znamená, že je extrémně důležité, aby jednotlivé přídržné čelisti byly velmi přesně umístěny podél obvodu nástrojového věnce.
Kromě toho je zcela zřejmé, že přídržné čelisti by měly být zajištěny vlastně tak, aby jim bylo zabráněno v uvolnění se a posunutí, zejména během válcovacího procesu.
V zařízení podle dosavadního stavu techniky byl tento problém vyřešen tím, že nástrojový věnec je vytvořen se v podstatě válcovým a radiálně dovnitř orientovaným povrchem na nástrojovém věnci, přičemž tento dovnitř orientovaný povrch je vytvořen s množstvím přídržných čelistí a s odpovídajícím *
< počtem línových rozpěrných bloků, které jsou zajištěny v „ pevném přilehnutí na dovnitř orientovaný povrch prostřednictvím jednoho nebo více šroubů, které jsou našroubovány do nástrojového věnce. Prostřednictvím tohoto řešení jsou tudíž přídržná čelist a rozpěrný blok střídavě uspořádány, dokud celý, shora zmiňovaný dovnitř orientovaný povrch není pokryt přídržnými čelistmi a rozpěrnými bloky, které vzájemně na sebe přiléhají. Když jsou rozpěrné bloky
následně upnuty proti nástrojovému věnci, shora popisovaný klinovitý tvar rozpěrných bloků způsobuje, že přidržné čelisti jsou pevně zaklíněny mezi rozpěrnými bloky a uvolňováním respektive zajišťováním jednotlivých rozpěrných 5 bloků je možné regulovat vzájemnou vzdálenost mezi přídržnými čelistmi.
Ve spojení s tímto typem zařízení je ale problémem, že shora zmiňovaný upínací proces je časově velmi náročný a že v praxi může být standardně prováděn pouze operátorem majícím značnou zkušenost. Kromě toho, pokud je jeden blok nebo přídržná čelist uvolněna, zmáčknuta nebo deformována během použití zařízení, může tak být způsobeno, že všechny rozpěrné bloky a přidržné čelisti, uspořádané v nástrojovém věnci, musí být následně nastaveny po upevnění nebo zajištění uvolněného nebo zničeného rozpěrného bloku nebo přidržné čelisti.
Dále je znám rovněž alternativní typ zařízení, ve kterém nástrojový věnec zahrnuje množství otvorů, ve kterých může být uspořádán odpovídající počet přídržných čelistí, z nichž každá je upevněna prostřednictvím klínovité objímky, která prochází kolem každé přidržné čelisti, a ve kterém jsou uspořádány prostředky pro posunutí klínovité objímky směrem J dolů do otvorů uspořádaných v nástrojovém věnci takovým způsobem, že přídržná čelist je zaklíněna pevně do otvoru společně s klínovitou objímkou. U takovýchto zařízení je ale problémem, že upnutí přídržných čelistí do nástrojového věnce způsobuje deformace ve vlastním nástrojovém věnci v důsledku vklínění jednotlivých přídržných čelisti, což znamená, že v tomto případě je rovněž potřebné provádět velmi přesné upínání jednotlivých přídržných čelistí, aby se zajistila co • · · · • · · nej lepší možná kvalita výroby jednotlivých hřebíků, šroubů, cvočku a podobných předmětů.
Ve světle předcházejícího popisu je cílem předkládaného vynálezu vytvořit zařízení, u kterého jsou zcela nebo alespoň částečně odstraněny uvedené nevýhody.
Podstata vynálezu vynálezu je uvedeného cíle pro umístění a zajištění
Podle předkládaného dosaženo tím, že prostředky přídržných čelistí na nástrojovém věnci zahrnují množství spojek, které jsou odnímatelně z nástrojového věnce, přičemž každá z uvedených spojek má prostředek pro přijetí a zajištění alespoň jedné přídržné čelisti ve spojce, a nosné čelo, které umožňuje spojce dosednout na nosné čelo, jež je komplementární s nosným čelemspojky a jež je uspořádáno na jednom z uvedených povrchů na nástrojovém věnci; a prostředek pro upnutí spojky na nástrojovém věnci, a přičemž spojka má alespoň jeden upínací povrch, který je protilehlý k nosnému povrchu; a přičemž prostředek pro upnutí spojky na nástrojový věnec zahrnuje první prvek, který dosedá na upínací spojky, a druhý prvek, který vystupuje od upínacího nosný povrch a zabírá s nástrojovým věncem.
čelo čela za
Tím je skutecne zajištěno, ze sily potrebne pro zajištění účinného upevnění jednotlivých čelistí jsou v největší možné míře přijímány uvnitř samotných samostatných spojek, a že tím tyto síly nejsou do značné míry přenášeny jako ohybové síly na nástrojový věnec.
Kromě toho samotné upnutí a montáž jednotlivých spojek ukládá menší požadavky na operátora, protože jednotlivé spojky a přidružené přídržné čelisti mohu být ·· φ φ · φ · φ ·· φφφφ φφφφ ΦΦΦ φφφφφφ φφ φφ φφ φ nahrazeny individuálně, aniž by bylo potřebné nastavení zbývajících přídržných čelistí, a protože malé změny v upínací síle mají pouze okrajový vliv na ohýbání nástrojového věnce.
Nosné čelo na spojce a komplementární nosné čelo na nástrojovém věnci mohou být ve výhodném provedení předkládaného vynálezu uspořádány tak, že - následně po montáži spojky na nástrojový věnec - spojka prochází zcela vně povrchu nástrojového věnce, na který je spojka
ΙΟ namontována.
Navíc mohou mít nástrojový věnec a spojka výhodně komplementární vodící čela, která zajišťují správné umístění spojky, když je montována na nástrojový věnec.
Ve výhodném provedení zařízení pro výrobu hřebíků podle předkládaného vynálezu zahrnuje toto zařízení dva nástrojové věnce uspořádané vzájemně naproti sobě takovým způsobem, že jejich příslušné osy otáčení se protínají v tupém úhlu tak, aby dvě protilehlé přídržné čelisti na dvou 2Q nástrojových věncích byly tlačeny vzájemně proti sobě podél pouze části obvodu nástrojového věnce.
Podle obzvláště výhodného provedení předkládaného vynálezu, který je dosažena zejména jednoduchá montáž jednotlivé spojky, zahrnuje prostředek pro upnutí spojek na 25 nástrojový věnec množství šroubů; a přičemž na komplementárních nosných čelech na nástrojovém věnci jsou vytvořeny montážní otvory, přičemž tyto montážní otvory jsou uspořádány s ohledem na zavedení šroubu pro zajištění spojky na nástrojovém věnci; a přičemž tyto montážní otvory procházejí v podstatě kolmo vzhledem ke komplementárnímu · 9 · · · 9 9 9 9 • · · 9 · · 9 · 9 9 9 • ·· · · · · · 9 ·
9999 99 99 «« 99 999 nosnému čelu na nástrojovém věnci. V této souvislosti spojka výhodně zahrnuje montážní otvory pro vložení šroubu, přičemž tyto montážní otvory procházejí skrz spojku a v podstatě kolmo vzhledem k nosnému čelu spojky a jsou uspořádány tak, že odpovídají montážním otvorům na nástrojovém věnci pro umožnění vložení šroubu skrz každý montážní otvor ve spojce a do odpovídajícího montážního otvoru na nástrojovém věnci, přičemž nosné čelo spojky je tlačeno směrem k odpovídajícímu komplementárnímu nosnému čelu na nástrojovém věnci následně po montáži spojky na věnec.
Podle dalšího výhodného provedeni předkládaného vynálezu zahrnuje spojka alespoň dvě upínací čela, která směřují vzájemně k sobě, a prostředek pro posunutí dvou upínacích čel vzájemně k sobě takovým způsobem, že přídržná čelist může být upnuta mezi dvě upínací čela; a přičemž spojka je uspořádána jako třmen se dvěma rameny a rozpěrným prvkem, který prochází mezi dvěma rameny; a přičemž upínací čela jsou situovány na konci každého ramena takovým způsobem, že při upnutí přídržné čelisti mezi upínací čela vzniká v rozpěrném prvku tažná síla.
V této souvislosti může být nosné čelo spojky výhodně umístěno na rozpěrném prvku.
Kromě toho mohou být upínací čela výhodně situována na té straně rozpěrného prvku, která je naproti nosnému čelu spojky, přičemž rozpěrný prvek bude - následně po montáži spojky - procházet mezi přídržnou čelistí a komplementárním nosným čelem.
Podle výhodného provedení je spojka konfigurována pro přijetí pouze jedné přídržné čelisti a alespoň jedno z ramen • 4 · ♦ 4 4 4 ft 4 4· ···· ···· *444 ··· 4 4 4 4 4 ·· • · 4 4 4 ·· ··« 4· • · · ····4·· • · · · · · ·· 4· 4444 4 na spojce prochází přes rozpěrný prvek ve vzdálenosti od něj; a montážní otvory zahrnují montážní otvor pro každé rameno, přičemž uvedený montážní otvor prochází skrz rameno a rovněž skrz rozpěrný prvek, přičemž rameno, která prochází ve vzdálenosti od rozpěrného prvku, je přitlačeno ve směru k rozpěrnému prvku prostřednictvím upnutí spojky; a přičemž dvě upínací čela se vzájemně k sobě sbíhají ve směru od rozpěrného prvku, přičemž přídržná čelist je upnuta pevně mezi dvě upínací čela při upevnění spojky na nástrojový věnec.
Podle alternativního provedení může být spojka výhodně uspořádána pro přijetí dvou či více přídržných čelistí, a přičemž spojka zahrnuje množství volných upínacích bloků, z nichž každý má dvě opačně orientovaná upínací čela, přičemž uvedené volné upínací bloky jsou uspořádány tak, že mohou být umístěny mezi ramena na třmenu takovým způsobem, že mezi upínacími bloky a mezi upínacími bloky a rameny na třmenu může být přijata a upevněna přídržná čelist.
Předkládaný vynález bude v následujícím popisu podrobněji popsán na příkladných provedeních ve spojení s odkazy na připojené výkresy.
Přehled obrázků na výkresech
Obr.l znázorňuje perspektivní vysvětlující náčrtek ilustrující zařízení pro výrobu hřebíků, jehož princip je známý, vytvořené s nástrojovým věncem;
Obr. 2 znázorňuje náčrtek ilustrující úsek prvního provedení nástrojového věnce se spojkou podle
« · • · • * · ·
« • · • ·
• ·
• ·
···· • · * · • · • · ··
předkládaného vynálezu pro zařízení pro výrobu hřebíků, jak je znázorněno na obr. 1;
Obr.3a znázorňuje půdorysný pohled shora na spojku ilustrovanou na obr. 2;
Obr.3b znázorňuje pohled v řezu, vedeném rovinou A-A, na spojku ilustrovanou na obr. 3a;
Obr.3c znázorňuje pohled v bokorysu na spojku ilustrovanou na obr. 3a a obr. 3b;
Obr.3d znázorňuje pohled v řezu, vedeném rovinu B-B, na spojku ilustrovanou na obr. 3a, obr. 3b a obr. 3c;
Obr.4a znázorňuje půdorysný pohled shora na alternativní provedení spojky podle předkládaného vynálezu;
Obr.4b znázorňuje pohled v řezu, vedeném rovinou
A-A, na spojku ilustrovanou na obr. 4a;
Obr.4c znázorňuje pohled v bokorysu na spojku ilustrovanou na obr. 4a a obr. 4b;
Obr.4d znázorňuje pohled v řezu, vedeném rovinu B-B, na spojku ilustrovanou na obr. 4a, obr. 4b a obr. 4c;
Obr.5a znázorňuje půdorysný pohled shora na druhé alternativní provedení spojky podle předkládaného vynálezu;
Obr.5b znázorňuje pohled v řezu, vedeném rovinou
A-A, na spojku ilustrovanou na obr. 5a;
• · 99 9 9 9» 9 9
• · · · 9 9 9 9 ··· • « · 9 9 9Λ « · 9 ········· ·*·· ·· 99 99 99 9
Obr.5c znázorňuje pohled v bokorysu na spojku ilustrovanou na obr. 5a a obr. 5b;
Obr.5d znázorňuje pohled v řezu, vedeném rovinu B-B, na spojku ilustrovanou na obr. 5a, obr. 5b a obr. 5c;
Obr. 6 znázorňuje půdorysný náčrtek úseku druhého provedení nástrojového věnce se spojko podle předkládaného vynálezu pro zařízení pro výrobu hřebíků podle obr. 1;
Obr. 7 znázorňuje pohled v řezu, ilustrující nástrojový věnec znázorněný na obr. 6 se spojkou, přičemž řez je veden rovinou A-A na obr. 6;
Obr. 8 znázorňuje půdorysný náčrtek úseku třetího provedení nástrojového věnce se spojko podle předkládaného vynálezu pro zařízení pro výrobu hřebíků podle obr. 1; a
Obr. 9 znázorňuje pohled v řezu, ilustrující nástrojový věnec znázorněný na obr. 8 se spojkou, přičemž řez je veden rovinou A-A na obr. 8.
Příklady provedeni vynálezu
Obr. 1 tedy ilustruje zařízení 1. pro výrobu hřebíků, které zahrnuje natahovací stanoviště 2, skrz které uspořádání hnacích válců 4. vytahuje kovový drát 3 z neznázorněné cívky drátu, přičemž kovový drát 3, je tím natahován a narovnáván na v podstatě zcela přímý úsek drátu. Za hnacími válci 4. je kovový drát veden tak, aby procházel skrz střihač drátu,
9 · 4 6 « • · •i n 9 9 9 9 99 • · ·· • 4 • 9 9 9 4 4
• á • · • · 9 9
4444 ·· • 4 44
sestávající ze dvou rotačních střihačů 5. drátu, a od těchto rotačních střihačů .5 drátu jsou drátěné kusy 6. odstřižené z drátu 3. vkládány do nástrojového věnce 7_r který se otáčí ve směru hodinových ručiček v provedení, které je zde znázorněno. Jednotlivé drátěné kusy 6. mohou být zajištěny a umístěny prostřednictvím válce 8. k tomu určeného, přičemž drátěné kusy 6 jsou zavedeny tak, že zasahují stejnými vzdálenostmi ke středu nástrojového věnce. V nejspodnější oblasti nástrojového věnce je uspořádán válec 9., který je upraven pro spolupráci s nástrojovým věncem Z pro válcování (či svinování) hlaviček na jednotlivých drátěných kusech 6. Drátěné kusy Z opatřené hlavičkami jsou následně posouvány v nástrojovém věnci a nahoru k nejvyšší části nástrojového věnce J_, kde tyto hlavičkou opatřené drátěné kusy jsou uvolňovány z nástrojového věnce a padají dolů na skluzný žlab 10, který tyto drátěné kusy dopravuje od zařízení pro výrobu hřebíků.
Shora popisované zařízení a jeho fungování jsou obecně známé; a z tohoto důvodu zde nebudou podrobněji rozebírány. Předkládaný vynález se ale specificky týká nástrojového věnce, které jsou obvykle dva v takovém zařízení na výrobu hřebíků, přičemž tyto dva nástrojové věnce jsou uspořádány vzájemně proti sobě takovým způsobem, že jsou schopny se otáčet synchronně kolem svých os otáčení, které se obvykle protínají v tupém úhlu. Tím je umožněno, že jednotlivé drátěné kusy 6 mohou být upnuty mezi dva nástrojové věnce podél menší části obvodu nástrojového věnce, který je vystaven velmi vysokému opěrnému tlaku, čímž je zajištěno, že drátěné kusy jsou pevně zajištěny během vlastní válcovací procedury.
• · · ·
Podél obvodu nástrojového věnce je uspořádána řada přidržných čelisti, přičemž čelisri jsou obvykle vyrobeny z velmi tvrdého a proti opotřebeni odolného materiálu. Takové přidržné čelisti jsou vytvořeny s drážkou pro přijeti a zajištěni individuálních drátěných kusů 6, přičemž kromě toho mají přidržné čelisti v drážce dutinu, ve které je drátěný kus plasticky deformován takovým způsobem, že dutina definuje tvar spodku hlavičky válcované na drátěném kusu 6.
Tyto přidržné čelisti jsou tedy vystaveny velmi silným silám a jsou podrobeny velmi vysokému stupni opotřebení a tudíž jsou, jak je zmiňováno výše, vyrobeny z velmi tvrdého a proti opotřebení odolného materiálu. Vzhledem ke skutečnosti, že přidržné čelisti musí být schopné uchopit a pevně zajistit jednotlivé odstřižené drátěné kusy 6. s velmi vysokým stupněm přesnosti, je velmi důležité, aby přidržné čelisti byly umístěny správně podél obvodu nástrojového věnce.
Obr. 2 znázorňuje pohled v řezu na nástrojový věnec J_ podle předkládaného vynálezu, přičemž tento nástrojový věnec
7. je vytvořen se spojkou 10, ve které je namontována přídržná čelist 11. kromě toho obrázek rovněž ilustruje, jak drátěný kus 6, spočívá v přidržné čelisti 11, a že je zde uspořádán uchopovací mechanismus, který zahrnuje pevnou přídržnou čelist 12. a pohyblivou přídržnou čelist 13., která může být prostřednictvím pružně předpjatého pohybového mechanismu 14 a vačky 15, jež je fixována vzhledem k rámu zařízení na výrobu hřebíků, posouvána pro upevnění a uvolnění drátěného kusu 6.
Podle předkládaného vynálezu je spojka 10 uvolnitelně namontována na nástrojovém věnci 7. prostřednictvím dvou šroubů 16, přičemž spojka 10 a přídržná čelist 11 tak tvoří válcovací povrch 17 tak, aby bylo zajištěno, že nejvnitřnější konec 18 drátěného kusu 6. je prostřednictvím válce 9., znázorněného na obr. 1, odvalován přes válcovací povrch 17.
Nyní obr. 3a, obr. 3b, obr. 3c a obr. 3d ilustrují v detailu spojku 10 znázorněnou na obr. 2, který zahrnuje přídržnou čelist mající na sobě namontovanou tuto spojku 10. Jak je znázorněno, je v tomto provedení spojka 10 uspořádána se v podstatě rovinným nosným čelem 19, které je následně po namontování na nástrojový věnec J_, znázorněný na obr. 2, v opěrném záběru s komplementárně uspořádaným nosným čelem na nástrojovém věnci 7.· kromě toho je spojka 10 uspořádána jako třmen, který zahrnuje spodní část 20., na kterém je uspořádáno nosné čelo 19.. Na vršku spodní části 20 je uspořádána přídržná čelist 11 mezi dvěma upínacími čely 21, která jsou uspořádána na dvojici pružných ramen 22., která procházejí po obou stranách přídržných čelistí a jsou na svých nejvzdálenějších koncích vzhledem k přídržné čelisti zajištěny ke spodní části 20 na spojce 10. Jak bude patrné, jsou pro vložení šroubů 16, znázorněných na obr. 2, uspořádány otvory 23, přičemž šrouby tak zajišťují jak to, že spojka může být upevněna k nástrojovému věnci 7., tak i to, že přídržná čelist 11 je pevně upnuta ve spojce mezi dvěma upínacími povrchy 21 na pružných ramenech 22.
Je patrné, že v důsledku konstrukce spojky 10 bude tato spojka 10 po její montáži na nástrojový věnec 7. přenášet relativně malé ohybové síly na nástrojový věnec 7.·
Nyní obr. 4a, obr. 4b, obr. 4c a obr. 4d ilustrují alternativní provedení spojky 30 pro nástrojový věnec podle předkládaného vynálezu, přičemž tato spojka 30 odpovídá přesně spojce znázorněné na obr. 3a, obr. 3b, obr. 3c a obr.
3d a tudíž jsou použity pro stejné prvky stejné vztahové značky.
Spojka, znázorněná na obr. 4a, obr. 4b, obr. 4c a obr. 4d, má ale jeden rozdíl v tom, že jedno z pružných ramen, znázorněných na obr. 3a, obr. 3b, obr. 3c a obr. 3d, je uspořádáno jako nepružné a jako integrální součást spodní části 20., čímž je zajištěno, že je dosaženo mnohem přesnějšího umístění přídržné čelisti vzhledem ke spojce 30.
Nyní obr. 5a, obr. 5b, obr. 5c a obr. 5d ilustrují další alternativní provedení spojky 40 podle předkládaného vynálezu, přičemž tato spojka 40 se odlišuje v tom, že je schopna přijmout dvě přídržné čelisti 11 v jedné a té samé spojce. Jak je znázorněno, spojka zahrnuje dvě samostatné části, spodní část 41 ve tvaru třmenu a upínací blok 42, ale jinak tato spojka 40 odpovídá spojce 10., znázorněné na obr. 3a, obr. 3b, obr. 3c a obr. 3d, a spojce 30 znázorněné na obr. 4a, obr. 4b, obr. 4c a obr. 4d, přičemž tato spojka 40 podle obr. 5a, obr. 5b, obr. 5c a obr. 5d má spodní část 20 s nosným čelem 19 a otvory 23 pro přijetí šroubů pro upnutí spojky pevně na nástrojovém věnci podle obr. 2 a současně pro pevné upnutí přídržných čelistí 11 ve spojce 40.
Spodní část 41 ve tvaru třmenu je ale uspořádána takovým způsobem, že tvoří dvě protilehlá upínací čela 43, která jsou fixována vzhledem ke spodní části 41 ve tvaru třmenu, a přičemž upínací blok 42 s protilehlými upínacími čely 44 může být umístěn mezi dvě upínací čela 43 na spodní části ve tvaru třmenu takovým způsobem, že každá z přídržných čelistí 11 je pevně zaklíněna mezi upínací čela 43 na spodní části 41 ve tvaru třmenu a upínací čela 44 na upínacím bloku
42, když je upínací blok pevně upnut prostřednictvím otvoru pro šroub, který je v něm.
Tímto způsobem mohou být v principu konstruovány spojky, které obsahují tři a více přídržných čelistí prostřednictvím vytvoření příslušně většího počtu upínacích bloků. Skutečnost, že spojka, jak je znázorněno, je použita pro pouze dvě samostatné přídržné čelisti znamená, že je dosaženo velmi dobrého umístění jednotlivých přídržných čelistí, protože tyto čelisti vždy budou umístěny ve stabilním opěrném záběru proti dvěma permanentním upínacím čelům 43 na spodní části 41 ve tvaru třmenu.
Zjevně shora popsaná provedení spojek nejsou omezující pro volnost, se kterou tyto spojky mohou být uspořádány na nástrojovém věnci.
Obr. 6 a obr. 7 tedy ilustrují alternativní umístění jednotlivých spojek na nástrojovém věnci, přičemž obr. 6 znázorňuje úsek nástrojového věnce 46 vytvořeného se spojkou 45 při pohledu shora, odkud je patrné, že spojka je zajištěna radiálně směrem k vnitřku nástrojového věnce. Obr. 7 ilustruje provedení, znázorněné na obr. 6, při pohledu v řezu vedeném rovinou A-A na obr. 6, přičemž z tohoto znázornění je patrné, že spojka 45 má nosné čelo 47., které přiléhá na komplementárně uspořádané nosné čelo 48 na nástrojovém věnci 46, a je k němu zajištěno prostřednictvím dvou šroubů 49, jak je znázorněno na obr. 6. Rovněž zde budou šrouby mít, jak je znázorněno na předcházejících obrázcích, funkci jak upnutí spojky 45 k nástrojovému věnci tak i zajištění přídržné čelisti 11 ve spojce 45.
• · • ·
Obr. 8 a obr. 9 nyní ilustruji alternativní umístění spojky 50 podle předkládaného vynálezu na nástrojovém věnci 51. Z těchto znázorněni je patrné, že spojka může být umístěna a upevněna na povrchu nástrojového věnce 51, který je orientován radiálně směrem ven vzhledem ke středu nástrojového věnce, prostřednictvím spojky 50 mající nosné čelo .53.Z které je upnuto proti komplementárně uspořádanému nosnému čelu 52 na nástrojovém věnci 51.
Stejným způsobem, jako je znázorněno v provedení ilustrovaném na obr. 2, přinášejí provedení, znázorněná na obr. 6 až obr. 9, s sebou výhody v tom, že značná velikost sil požadovaných pro zajištění přídržné čelisti 11 ve spojce 45, 50 je přijímána přímo ve spojce 45, 50 a tudíž pouze nepatrná část těchto sil je přenášena na vlastní nástrojový věnec 45., 51.
Z výše uvedeného popisu je patrné, že předkládaný vynález může být realizován různými způsoby, lišícími se od shora uvedených provedení, přičemž si lze představit různé variace v umístění a uspořádání jednotlivých spojek podle skutečné situace.

Claims (15)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zařízeni pro výrobu hřebíků pro vytváření hlaviček na podlouhlých tělesech, jako jsou hřebíky nebo šrouby, přičemž toto zařízení zahrnuje alespoň jeden nástrojový věnec mající osu otáčení, kolem které může být nástrojový věnec otáčen, vnější a vnitřní povrch, který směřuje od respektive k ose otáčení nástrojového věnce, a povrch, který je v podstatě kolmý vzhledem k ose otáčení, přičemž nástrojový věnec dále zahrnuje množství přídržných čelistí a prostředek pro umístění a zajištěni přídržných čelistí ve vzájemném rozestupu podél obvodu nástrojového věnce, a přičemž každá přídržná čelist má drážku pro přijetí podlouhlého tělesa podélně v této drážce, čímž přídržná čelist slouží jako upínací čelist pro zajištění a umístění podlouhlého tělesa, vyznačující se tím, že prostředek pro umístění a zajištění přídržných čelistí na nástrojovém věnci zahrnuje množství spojek, které jsou uvolnitelné vzhledem k nástrojovému věnci, přičemž každá z těchto spojek má prostředek pro přijetí a zajištění alespoň jedné přídržné čelisti ve spojce, a nosné čelo, které umožňuje spojce přilehnout na nosné čelo, které je komplementární s tímto nosným čelem spojky a které je uspořádáno na jednom z uvedených povrchů nástrojového věnce, a prostředek pro zajištění spojky na nástrojovém věnci, přičemž spojka má alespoň jedno upínací čelo, které je protilehlé k nosnému čelu, a přičemž prostředek pro upnutí spojky na nástrojový věnec zahrnuje první prvek, uspořádaný pro opěrný záběr s upínacím čelem spojky, a druhý prvek, uspořádaný tak, aby procházel od upínacího čela a za nosné čelo a zabíral s prvkem k tomu uspořádaným na nástrojovém věnci.
    Λο<ί^_ • · ·· · · ·· ·> · • · · · · ♦ · · · · · · • · · ···· · · ·
  2. 2. Zařízeni pro výrobu hřebíků podle nároku 1, vyznačující se tím, že nosné čelo na spojce a komplementární nosné čelo na nástrojovém věnci jsou uspořádány tak, že spojka bude následně po montáži spojky na nástrojový věnec procházet zcela vně toho povrchu na nástrojovém věnci, na který je tato spojka namontována.
  3. 3. Zařízení pro výrobu hřebíků podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že nástrojový věnec a spojka mají komplementární vodící čela, která zajišťují správné umístění spojky při její montáži na nástrojový věnec.
  4. 4. Zařízení pro výrobu hřebíků podle nároku 1, 2 nebo 3, vyznačující se tím, že zahrnuje dva nástrojové věnce umístěné vzájemně protilehle takovým způsobem, že jejich příslušné osy otáčení se protínají v tupém úhlu tak, že protilehlé přídržné čelisti na těchto dvou nástrojových věncích jsou tlačeny vzájemně proti sobě pouze podél části obvodů nástrojových věnců.
  5. 5. Nástrojový věnec pro zajištění výhodně podlouhlých těles v zařízení pro výrobu hlaviček na podlouhlých tělesech, jako jsou hřebíky nebo šrouby, přičemž tento nástrojový věnec má osu otáčení, kolem které může být nástrojový věnec otáčen, vnější a vnitřní povrch, který směřuje od respektive k ose otáčení nástrojového věnce, a povrch, který je v podstatě kolmý vzhledem k ose otáčení, přičemž nástrojový věnec dále zahrnuje množství přídržných čelistí a prostředek pro umístění a zajištění přídržných čelistí ve vzájemném rozestupu podél obvodu nástrojového věnce, a přičemž každá přídržná čelist má drážku pro přijetí podlouhlého tělesa podélně v této drážce, čímž přídržná čelist slouží jako
    .. .. WťZC • · · · * ♦· · · ··· • · · · · · · · · · ·· · · · · · · · · · ·
    18 ·»···· »· ·· ·· ··· upínací čelist pro zajištění a umístění podlouhlého tělesa, vyznačující se tím, že prostředek pro umístění a zajištění přídržných čelistí na nástrojovém věnci zahrnuje množství spojek, které jsou uvolnitelné vzhledem k nástrojovému věnci, přičemž každá z těchto spojek má prostředek pro přijetí a zajištění alespoň jedné přidržné čelisti ve spojce, a nosné čelo, které umožňuje spojce přilehnout na nosné čelo, které je komplementární s tímto nosným čelem spojky a které je uspořádáno na jednom z uvedených povrchů nástrojového věnce, a prostředek pro upnutí spojky na nástrojovém věnci, přičemž nástrojový věnec má alespoň jedno upínací čelo, které je protilehlé k nosnému čelu, a přičemž prostředek pro upnutí spojky na nástrojový věnec zahrnuje první prvek, uspořádaný pro opěrný záběr s upínacím čelem spojky, a druhý prvek, uspořádaný tak, aby procházel od upínacího čela a za nosné čelo a zabíral s částí nástrojového věnce, k tomu určené.
  6. 6. Nástrojový věnec podle nároku 5, vyznačující se tím, že nosné čelo na spojce a komplementární nosné čelo na nástrojovém věnci jsou uspořádány tak, že následně po montáži spojky na nástrojový věnec spojka prochází zcela vně toho povrchu na nástrojovém věnci, na který je tato spojka namontována.
  7. 7. Nástrojový věnec podle nároku 5 nebo 6, vyznačující se tím, že nástrojový věnec a spojka mají komplementární vodící čela, která zajišťují správné umístění spojky při její montáži na nástrojový věnec.
  8. 8. Nástrojový věnec podle kteréhokoliv z nároků 5, 6 nebo 7, vyznačující se tím, že na komplementárních nosných čelech nástrojového věnce jsou uspořádány montážní otvory, přičemž * · · ♦ · · ·· ·· · • · · · · * · · · ··· • · · · · «· · · ·
    19 .·ΣΣ·ίί::·:;:
    J- ······ · · ·· · · «a» tyto montážní otvory jsou uspořádány s ohledem na zavedeni šroubu pro upnuti spojky na nástrojový věnec, a přičemž montážní otvor prochází vždy v podstatě kolmo vzhledem ke komplementárnímu nosnému čelu na nástrojovém věnci.
  9. 9. Spojka pro použití v zařízení nebo nástrojovém věnci, definovaných podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že má prostředek pro přijetí a zajištění alespoň jedné přidržné čelisti ve spojce, a nosné čelo, které umožňuje spojce přilehnout na nosné čelo, které je komplementární s tímto nosným čelem spojky, a prostředek pro upnutí spojky na komplementárním nosném čele, přičemž spojka má alespoň jedno upínací čelo, které je protilehlé k nosnému čelu, a přičemž prostředek pro upnutí spojky na nástrojový věnec zahrnuje první prvek, uspořádaný pro opěrný záběr s upínacím čelem spojky, a druhý prvek, uspořádaný tak, aby procházel od upínacího čela a za nosné čelo a zabíral s prvkem na nástrojovém věnci, k tomu určeným.
  10. 10. Spojka podle nároku 9, vyznačující se tím, že má dvě upínací čela, která směřují vzájemně k sobě, a že má prostředek pro posunutí těchto dvou upínacích čel vzájemně k sobě takovým způsobem, že přídržná čelist může být pevně upnuta mezi tato dvě upínací čela, přičemž spojka je uspořádána jako třmen se dvěma rameny a rozpěrným prvkem, který prochází mezi těmito dvěma rameny, a přičemž upínací čela jsou uspořádána na konci každého jejich ramena tak, že v rozpěrném prvku je vytvářena tažná síla, když je přídržná čelist upnuta mezi upínací čela.
  11. 11. Spojka podle nároku 9 nebo 10, vyznačující se tím, že nosné čelo spojky je uspořádáno na rozpěrném prvku.
    .. .. W$L • ♦ · ♦ ♦ · * 9 ♦ ♦ · · • · · * ♦ ·· · · · ·««· ·· ·· ·· ·· ···
  12. 12. Spojka podle nároku 10, vyznačující se tím, že upínací čela jsou uspořádána na straně rozpěrného prvku, která je situována protilehle k nosnému čelu spojky, přičemž rozpěrný prvek bude následně po montáži spojky procházet mezi přidržnou čelistí a komplementárním nosným čelem.
  13. 13. Spojka podle kteréhokoliv z nároků 9 až 12, vyznačující se tím, že má montážní otvory pro vedení šroubu, přičemž tyto montážní otvory procházejí skrz spojku a v podstatě kolmo vzhledem k nosnému čelu spojky a jsou uspořádány tak, že odpovídají montážním otvorům na nástrojovém věnci, což umožňuje, aby šroub byl veden skrz každý montážní otvor ve spojce a do odpovídajícího montážního otvoru na nástrojovém věnci, takže nosné čelo spojky je přitlačeno proti odpovídajícímu komplementárnímu nosnému čelu na nástrojovém věnci následně po montáži spojky na tento nástrojový věnec.
  14. 14. Spojka podle nároku 12 a 13, vyznačující se tím, že je uspořádána pro přijetí pouze jedné přídržné čelisti, a že ramena spojky procházejí přes rozpěrný prvek v odstupu od něj, a že montážní otvory zahrnují jeden montážní otvor na každé rameno, přičemž tento montážní otvor prochází skrz rameno a rovněž skrz rozpěrný prvek takovým způsobem, že rameno je přitlačeno ve směru k rozpěrnému prvku při upnutí spojky, a přičemž dvě upínací čela se vzájemně sbíhají ve směru od rozpěrného prvku.
  15. 15. Spojka podle nároku 12 a 13, vyznačující se tím, že je uspořádáno pro přijetí dvou nebo více přídržných čelistí, a že zahrnuje množství volných upínacích bloků, z nichž každý má dvě upínací čela, která směřuji vzájemně od sebe, přičemž uvedené volné upínací bloky jsou uspořádány tak, že mohou být ♦· ·· ♦ / —
    ♦ · · • . « · · • * · · ♦ · · · • ♦ · • Φ · ·· ·· · · • · ♦ ·
    umístěny mezi rameny na třmenu tak, aby umožnily, že mezi upínacími bloky a mezi upínacími bloky a rameny třmenu může být přijata a upnuta přídržná čelist.
CZ20012042A 1998-12-10 1999-12-09 Zařízení pro výrobu hřebíků, nástrojový věnec a spojka CZ20012042A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DKPA199801634 1998-12-10

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20012042A3 true CZ20012042A3 (cs) 2002-03-13

Family

ID=8106742

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20012042A CZ20012042A3 (cs) 1998-12-10 1999-12-09 Zařízení pro výrobu hřebíků, nástrojový věnec a spojka

Country Status (19)

Country Link
US (1) US6508715B1 (cs)
EP (1) EP1156898B1 (cs)
JP (1) JP2002532256A (cs)
KR (1) KR20010093815A (cs)
CN (1) CN1329524A (cs)
AT (1) ATE260156T1 (cs)
AU (1) AU756799B2 (cs)
BR (1) BR9916099A (cs)
CA (1) CA2350762A1 (cs)
CZ (1) CZ20012042A3 (cs)
DE (1) DE69915134D1 (cs)
ID (1) ID29563A (cs)
MX (1) MXPA01005444A (cs)
NO (1) NO20012609D0 (cs)
NZ (1) NZ511945A (cs)
PL (1) PL348150A1 (cs)
RU (1) RU2215612C2 (cs)
TR (1) TR200101596T2 (cs)
WO (1) WO2000037195A1 (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US6884176B2 (en) * 2003-05-22 2005-04-26 Enkotech A/S Securing holding jaws on a tool ring for a nail machine
US7327109B1 (en) * 2005-01-20 2008-02-05 John Hagen Adjustable bridge for acoustic stringed instruments
KR100793709B1 (ko) 2006-09-29 2008-01-16 주식회사 제우테크노 티형 못 제조기의 티형 못 자동공급장치
EP2204243A1 (en) * 2008-12-30 2010-07-07 Yao Chun-I Nail making machine
CN101961742B (zh) * 2009-07-23 2012-07-25 东莞理工学院 全自动顶杆头液压热冲成形机
US8998733B2 (en) 2011-04-22 2015-04-07 Zeus Techno Inc Method and apparatus for manufacturing nails
KR101365175B1 (ko) 2012-12-10 2014-03-14 강릉원주대학교산학협력단 침재 제조장치
KR101579278B1 (ko) * 2014-03-31 2015-12-21 한국기계연구원 못대가리 성형장치
ES2948634T3 (es) 2018-10-31 2023-09-15 Enkotec As Matriz y portamatrices para la fabricación de cuerpos alargados
KR102001456B1 (ko) 2019-06-07 2019-07-17 주식회사 제우테크노 못 롤링기의 못 가이드
KR102036811B1 (ko) 2019-08-27 2019-10-25 주식회사 제우테크노 못 롤링기의 못 투입장치
US11413679B2 (en) 2019-09-05 2022-08-16 Enkotec A/S Long-life die for the manufacturing of elongate bodies
KR102255937B1 (ko) * 2021-02-26 2021-05-25 주식회사 제우테크노 고속 및 고품질 못 제조 시스템

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2917756A (en) * 1956-04-23 1959-12-22 Gerald S Stearns Method and apparatus for progressively compressing the end portion of a wire to forma nail
SU379119A1 (ru) * 1971-04-20 1986-06-30 Экспериментальный научно-исследовательский институт кузнечно-прессового машиностроения Автомат дл высадки гвоздей
DK143935C (da) * 1978-02-23 1982-04-19 Nordiske Kabel Traad Maskine til fremstilling af hoveder paa et skaft,saasom soem eller skruer
RU2092266C1 (ru) * 1987-10-23 1997-10-10 Энкотек А/С Инструментальное кольцо для крепления заготовок в станке для выполнения головок на удлиненных заготовках, например гвоздей, способ его выполнения и держатель инструментального кольца
SU1645056A1 (ru) * 1989-04-18 1991-04-30 Завод Кузнечно-Прессового Оборудования Им.В.В.Куйбышева Механизм зажима гвоздильного автомата
US5081732A (en) * 1991-02-25 1992-01-21 Steinhilber Wilhelm A Rotary heading machine
US5651739A (en) * 1995-03-10 1997-07-29 Encotech A/S Machine for forming a head on a shank, such as a nail
US5833543A (en) * 1997-03-18 1998-11-10 Ming Liau Co., Ltd. Apparatus for forming a slot in a headless screw

Also Published As

Publication number Publication date
JP2002532256A (ja) 2002-10-02
US6508715B1 (en) 2003-01-21
PL348150A1 (en) 2002-05-06
EP1156898A1 (en) 2001-11-28
NO20012609L (no) 2001-05-28
NO20012609D0 (no) 2001-05-28
ATE260156T1 (de) 2004-03-15
CN1329524A (zh) 2002-01-02
AU1649200A (en) 2000-07-12
RU2215612C2 (ru) 2003-11-10
AU756799B2 (en) 2003-01-23
BR9916099A (pt) 2001-09-04
KR20010093815A (ko) 2001-10-29
WO2000037195A1 (en) 2000-06-29
CA2350762A1 (en) 2000-06-29
ID29563A (id) 2001-09-06
TR200101596T2 (tr) 2001-09-21
EP1156898B1 (en) 2004-02-25
DE69915134D1 (de) 2004-04-01
NZ511945A (en) 2003-01-31
MXPA01005444A (es) 2002-07-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ20012042A3 (cs) Zařízení pro výrobu hřebíků, nástrojový věnec a spojka
JP2021049595A (ja) 線条体支持装置
US11260440B2 (en) Caterpillar-traction drawing machine and drawing method
JP2020035739A (ja) ケーブルチェンジャーおよびケーブル供給装置に対して高さ調整可能なケーブルガイドの高さをロックするための方法
JP3591738B2 (ja) 曲げ機械における方法およびその装置
KR100885532B1 (ko) 긴 강체에 헤드를 만들기 위한 장치, 공구 링 및 홀딩 죠와, 홀딩 죠를 고정하는 방법
JP2018199160A5 (cs)
KR20010034729A (ko) 공구 링 및 그러한 공구 링을 포함하는 못 제조기
EP1210187B1 (en) Track for drawing assembly and method to remote the relative gripping elements
JPS61115642A (ja) チェーンリンクを作るための方法及び装置
US4750245A (en) Gemstone mounting apparatus and method
SE467530B (sv) Klaemback foer spiktillverkning
JP2002516934A (ja) プレスロール端部にプレスジャケットを固定する構造
JPH09220618A (ja) V字曲げ加工機用の上型装置
KR20110120252A (ko) 단결정을 처리함으로써 다수의 반도체 웨이퍼를 제조하는 방법
NO790667L (no) Raspeverktoey.
PL158336B1 (en) Ring tool,the method of ring tool manufacture,ring tool handle which ensures its proper operation
KR20100119356A (ko) 타이어 금형 고정 장치
JPH1081413A (ja) 長尺材の整列装置
JPH09279765A (ja) Pc鋼材定着具
KR20140002759U (ko) 링 플레이트 제작 보조 장치