CZ20003523A3 - Vysílací systém - Google Patents

Vysílací systém Download PDF

Info

Publication number
CZ20003523A3
CZ20003523A3 CZ20003523A CZ20003523A CZ20003523A3 CZ 20003523 A3 CZ20003523 A3 CZ 20003523A3 CZ 20003523 A CZ20003523 A CZ 20003523A CZ 20003523 A CZ20003523 A CZ 20003523A CZ 20003523 A3 CZ20003523 A3 CZ 20003523A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
information
broadcast
channel
objects
transmission
Prior art date
Application number
CZ20003523A
Other languages
English (en)
Inventor
Martin Cranston King
Erik Troelsen
Enrico Gulfi
Original Assignee
The Fantastic Corporation
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by The Fantastic Corporation filed Critical The Fantastic Corporation
Publication of CZ20003523A3 publication Critical patent/CZ20003523A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N21/00Selective content distribution, e.g. interactive television or video on demand [VOD]
    • H04N21/20Servers specifically adapted for the distribution of content, e.g. VOD servers; Operations thereof
    • H04N21/25Management operations performed by the server for facilitating the content distribution or administrating data related to end-users or client devices, e.g. end-user or client device authentication, learning user preferences for recommending movies
    • H04N21/262Content or additional data distribution scheduling, e.g. sending additional data at off-peak times, updating software modules, calculating the carousel transmission frequency, delaying a video stream transmission, generating play-lists
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N21/00Selective content distribution, e.g. interactive television or video on demand [VOD]
    • H04N21/20Servers specifically adapted for the distribution of content, e.g. VOD servers; Operations thereof
    • H04N21/21Server components or server architectures
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N21/00Selective content distribution, e.g. interactive television or video on demand [VOD]
    • H04N21/20Servers specifically adapted for the distribution of content, e.g. VOD servers; Operations thereof
    • H04N21/23Processing of content or additional data; Elementary server operations; Server middleware

Description

Vysílací systém (5 7) Anotace:
Je popsán distribuovaný přenosový vysílací systém (10) pro zpracování, plánování a vysílání velkého množství různých informačních objektů. Tento systém zahrnuje : systém (15) sledování informačních objektů, editační segment (20) kanálů, vysílací zařízení (25) a množství PC (30) koncových uživatelů. Systém (15) sledování informačních objektů přijímá informační objekty z množství různých zdrojů a sleduje jejich rozložení, modifikaci a použití. Se systémem (15) sledování informačních objektů je sdruženo množství editačních stanovišť, ve kterých přijaté informační objekty mohou být zpracovány pro vytvoření materiálu připraveného pro vysílání. Editační segment (20) kanálů výhodně zahrnuje množství editačních center (45) kanálů CEC a jedno nebo více řídících center (35) kanálů CMC, která sdružují informační objekty připravené pro vysílání a plánují je pro vysílání. Každý naplánovaný informační objekt je začleněn nebo zakódován v souladu s předplatitelskými (účastnickými) informacemi spojenými se službou, ke které informační objekt přísluší. Zakódovaný informační objekt je multiplexován na kanál přenášeného bitového toku. Vysílací zařízení (25) vysílá kódovaný bitový tok před přenosový kanál. Vhodně vybavené PC (30) koncových uživatelů přijímají vysílání a poskytuji koncovým uživatelům přístup k těm částem přenosu, ke kterým má příslušný koncový uživatel příslušná přístupová práva.
• φ φ φ φφφ φ φφ φ · • φ ·· ····
Vysílací systém
Oblast techniky
Předkládaný vynález se týká distribuovaného vysílacího systému pro příjem, zpracování, plánování a přenos množství různých informačních objektů.
Dosavadní stav techniky
Množství a různost informací dostupných na internetu jsou ohromné. Pro mnoho koncových uživatelů je ale praktický přístup k mnohému, co internet může nabízet, uzavřen, protože nemají účinný nástroj nebo způsob pro stahování dostupných informací. Obvykle se koncoví uživatelé připojovali na internet přes telefonní linky a jiné pozemní linky, které mají pouze úzkou šířku pásma. Nepostačující šířka pásma způsobuje dlouhá, frustrující čekání, zejména když jsou z internetu do počítače uživatele stahovány velké informační objekty, jako jsou video klipy. Video objekt o velikosti 2 Mb, například, může být stahován až hodinu.
Další nevýhodou tradičního internetu je to, že tento bohatý objem dostupného materiálu není dobře organizován. Následně uživatelé musejí využívat vyhledávací prostředky, aby identifikovali ta místa na internetu, která by je mohla zajímat. Tyto vyhledávací prostředky jsou ale relativně pomalé a mohou selhat při vyhledávání všech míst, o které se uživatel skutečně zajímá.
Jedním možným řešením problému se šířkou pásma je vysílat informace z internetu k uživatelům prostřednictvím přenosového vysílání (vzduchem) k uživatelům. Například, každý běžný analogový televizní kanál má postačující šířku • 9 9 Β • 99 pásma pro vysílání 40 Mbps (megabitů za sekundu). Tyto velké šířky pásma většinou postačují pro odstranění nedostatečnosti šířky písma u řešení dosavadního stavu techniky.
Ale přenosové vysílání má své vlastní potíže. Jedním 5 podstatným znakem internetu je to, že každý poskytovatel obsahu může kontrolovat či řídit obsah, časování a cíl každého objektu, který vysílá. Naproti tomu plánování a rozložené řízení v přenosovém vysílacím prostředí je obvykle řízeno nebo kontrolováno entitou, která udržuje a provozuje přenosové zařízení. Navíc přenosová zařízení byla tradičně využívána pro vysílaní informačního objektu jednoho typu, například televizního programu. Poskytovatelé přenosů tudíž nemají schopnost zpracovávat mnoho tříd informačních objektů, včetně videa, audia a dat dostupných přes internet.
Dosavadní stav techniky rovněž obsahuje televizní sdružovací a programovací systémy. Například US patent č.
5,600,573 popisuje provozní centrum, které organizuje a sdružuje televizní programy pro vysílání v televizním vysílacím systému. Účelem popisovaného provozního centra je přijímat, ukládat, sdružovat a dodávat programy v různých signálových formátech a zajišťovat pro účastníky či předplatitele video na vyžádání, systémy podobné video na vyžádání a/nebo možnost volby programů z menu na obrazovce, a podobně. Popisovaný systém obsahuje přijímač, systémový 2 5 řadič, video paměť, počítačově podporovaný sdružovací systém (CAP) a výstupní zařízení. CAP vytváří programové řady, menu, instrukce na sdružených balících programů, a/nebo přiděluje dostupnou Šířku pásma.
Podobně US patent č. 5,659,350 popisuje provozní centrum pro televizní zábavní systémy, které poskytují ·
• « • · · • · ·« »·*· televizní programy do domácností spotřebitelů. Provozní centrum organizuje a sdružuje do balíků televizní programy a informace o programech pro dodání do a z domácností spotřebitelů. Provozní centrum obsahuje počítačem ovládaný sdružovací systém pro vytváření řídícího informačního signálu programů.
Podstata vynálezu
Předkládaný vynález navrhuje distribuovaný 10 (rozložený) přenosový vysílací systém pro zpracování, plánování a vysílání velkého množství různých informačních objektů. Informační objekty mohou zahrnovat statické objekty, jako jsou datové soubory, nebo dynamické objekty, jako je kontinuální tok videa, audia nebo dat.
Ve výhodném provedení zahrnuje vysílací systém podle předkládaného vynálezu systém sledování informačních objektů, editační'segment kanálů, vysílací zařízení a množství PC koncových uživatelů.
Systém sledování informačních objektů přijímá informační objekty z množství různých zdrojů a sleduje jejich rozložení, modifikaci a použití. Se systémem sledování informačních objektů je sdruženo množství editačních stanovišť, ve kterých přijaté informační objekty mohou být zpracovány pro vytvoření materiálu připraveného pro vysílání. 25
Editační segment kanálů výhodně zahrnuje množství editačních center kanálů (CEC) a jedno nebo více řídících center kanálů (CMC), která sdružují informační objekty připravené pro vysílání a plánují je pro vysílání. Každý naplánovaný informační objekt je začleněn nebo zakódován v souladu s předplatitelskými (účastnickými) informacemi ···· 9
9 9 • 9 • 9 9999 spojenými se službou, ke které informační objekt přísluší. Zakódovaný informační objekt je multiplexován na kanál přenášeného (vzduchem vysílaného) bitového toku.
Vysílací zařízení vysílá kódovaný bitový tok přes 5 přenosový kanál. Vhodně vybavené PC koncových uživatelů přijímají vysílání a poskytují koncovým uživatelům přístup k těm částem přenosu, ke kterým má příslušný koncový uživatel příslušná přístupová práva.
Přesněji je popsán vysílací systém, který zahrnuje:
(1) zařízení pro poskytování obsahu, přičemž toto zařízení pro poskytování obsahu zahrnuje editační centrum kanálů, kde editační centrum kanálů zahrnuje:
(a) první plánovač pro plánování vysílání prvního množství informačních objektů;
(b) linku internetového protokolu pro vysílání prvního množství objektů do vysílacího zařízení;
(2) vysílací zařízení zahrnující řídící centrum kanálů, přičemž toto řídící centrum kanálů zahrnuje:
(a) druhý plánovač pro plánování vysílání druhého 20 množství informačních objektů;
(b) správce vybírání informačních objektů pro koordinaci zavádění naplánovaných informačních objektů do multiplexovaných kanálů;
(c) předplatitelskou databází ukládající 25 předplatitelské informace definující alespoň jednu multimediální vysílanou službu pro poskytování koncovým uživatelům prvního množství souvisících informačních objektů, včetně video souborů, audio souborů, obrazových souborů a textových souborů; a 30 (d) prostředek pro modifikování prvního a druhého ·· · ·Μ • · • v ···· množství informačních objektů v souladu s předplatitelskými informacemi uloženými v předplatitelské databázi.
Rovněž je popsán systém podle výše uvedeného popisu, u kterého propustnost řídícího centra kanálů má konečnou 5 šířku pásma a u kterého se plánování vysílání pro alespoň část konečné šířky pásma provádí prostřednictvím prvního plánovače.
Rovněž je popsán systém podle výše uvedeného popisu, u kterého může být editační centrum kanálů ovládáno ze vzdáleného místa.
Rovněž je popsán systém podle výše uvedeného popisu, u kterého může být řídící centrum kanálů ovládáno ze vzdáleného místa.
Rovněž je popsán systém podle výše uvedeného popisu, ve kterém první plánovač dále zahrnuje grafické uživatelské rozhraní pro grafické plánování vysílání informačních objektů.
Rovněž je popsán systém podle výše uvedeného popisu, který dále zahrnuje sledovací systém informačních objektů, který zahrnuje:
vstupní panel pro příjem informačních objektů majících různé formáty a pro přidělení každému přijatému informačnímu objektu jednoho nebo více datových atributů reprezentujících tento informační objekt;
sledovací databázi zahrnující množství záznamů, přičemž každý záznam ukládá datové atributy sdružené s informačním objektem a dále ukládá informace o rozložení, použití a modifikacích, týkající se informačního objektu; a sledovací nástroj informačních objektů, upravený pro • · ··· · ··· sledování rozložení, použití a modifikace informačních objektů, a dále upravený pro aktualizaci sledovací databáze v souladu se shromážděnými sledovacími informacemi.
Rovněž je popsán systém podle výše uvedeného popisu, který dále zahrnuje editační stanoviště kanálů, přičemž toto editační stanoviště kanálů je spojeno jak se vstupním panelem tak i se sledovací databází.
Rovněž je popsán systém podle výše uvedeného popisu, ve kterém editační stanoviště kanálů není schopné přistupovat k informačnímu objektu, pokud tomuto informačnímu objektu byl přidělen datový atribut, který je nekompatibilní s typem obsahu, který má být vytvořen editačním stanovištěm kanálů.
Rovněž je popsán systém podle výše uvedeného popisu, ve kterém grafické uživatelské rozhraní umožňuje uživateli specifikovat dobu, ve které má být informační objekt vysílán.
Rovněž je popsán systém podle výše uvedeného popisu, ve kterém grafické uživatelské rozhraní umožňuje uživateli specifikovat šířku pásma, přes kterou má být informační objekt vysílán.
Rovněž je popsán systém podle výše uvedeného popisu, který dále zahrnuje:
druhé zařízení pro poskytování obsahu, přičemž toto zařízení pro poskytování obsahu zahrnuje editační centrum 25 kanálů, kde toto editační centrum kanálů zahrnuje:
(a) třetí plánovač pro plánování vysílání třetího množství informačních objektů;
(b) druhou linku internetového protokolu pro vysíláni třetího množství objektů do vysílacího zařízení.
• · »· ·· ·· ···* ·
Μ» • 25
Výše uvedené znaky a výhody předkládaného vynálezu budou lépe pochopeny po pročtení následujícího detailního popisu příkladných provedení ve spojení s odkazy na připojené výkresy.
Přehled obrázků na výkresech
Obr.l znázorňuje blokové schéma výhodného provedení vysílacího systému podle předkládaného vynálezu;
Obr.2 znázorňuje blokové schéma výhodného provedení sledovacího systému informačních objektů podle předkládaného vynálezu;
Obr. 3 znázorňuje blokové schéma výhodného provedení plánovače vysílání podle předkládaného vynálezu;
Obr. 4 znázorňuje výhodné provedení grafického uživatelského rozhraní pro plánovač vysílání, znázorněný na obr. 3;
Obr. 5 znázorňuje blokové schéma výhodného provedení řídícího centra kanálů podle předkládaného vynálezu;
Obr. 6 znázorňuje blokové schéma výhodného provedení hlavního editačního centra kanálů podle předkládaného vynálezu;
Obr. 7 znázorňuje blokové schéma výhodného provedení profesionálního editačního centra kanálů podle předkládaného vynálezu;
9999 9 •9 9999
9
9
Obr.8 znázorňuje blokové schéma výhodného provedení editačního centra kanálů podle předkládaného vynálezu;
Obr. 9 znázorňuje výhodné provedení hlavního c
editačního centra kanálů a řídícího centra kanálů, majícího kaskádně seřazené plánovače; a
Obr.10 znázorňuje blokové schéma výhodného provedení PC koncového uživatele podle předkládaného vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 znázorňuje blokové schéma výhodného provedení vysílacího přenosového systému podle předkládaného vynálezu. 15
Jak je znázorněno na obr. 1, zahrnuje tento vysilači systém 10: sledovací systém (ΜΟΤΞ) 15 informačních objektů, editační segment 20 kanálů, vysílací zařízení 25, a množství PC 30 koncových uživatelů, z nichž je na obr. 1 znázorněn pouze jeden. Editační segment 20 kanálů zahrnuje řídící centrum (CMC) 35 kanálů, profesionální editační centrum (CEC Pro) 40 kanálů, editační centrum (CEC) 45 kanálů, a hlavní editační centrum (CEC Master) 50 kanálů. Ačkoliv obr. 1 znázorňuje pouze jedno CEC Pro 40., CEC 45, CEC Master 50., CMC 35 a vysílací zařízení 25, mělo by být zcela zřejmé, že systém 25 může výhodně zahrnovat jeden nebo více ze všech těchto komponentů.
Činnost vysílacího systému 10 bude nejprve stručně popsána ve spojení s odkazy na obr. 1. Potom bude konstrukce a činnost komponentů tohoto vysílacího systému 10 mnohem podrobněji popsána ve spojení s odkazy na obr. 2 až obr. 10.
• « φ· ···· ····
Typický datový tok skrz vysílací systém 10 je schematicky reprezentován prostřednictvím šipek spojujících jednotlivé bloky ve schématu podle obr. 1. Nejprve tedy MOTS 15 přijímá informační objekty, jako jsou soukromé nebo veřejné audio, video, obrazové a textové práce. Jednou funkcí MOTS 15 je sledovat rozložení a použití přijímaných informačních objektů, jak tyto objekty procházejí vysílacím systémem. Tato sledovací funkce je prováděna s pomocí databáze, která ukládá informace o rozložení a použití, týkající se informačních objektů přijímaných MOTS 15. Navíc některé přijaté informační objekty mohou vyžadovat editování nebo jiné zpracování předtím, než jsou připraveny pro přenosové vysílání. Takové informační objekty jsou vysílány do editačních stanovišť (CEC) spojených s MOTS 15, kde jsou editovány a připravovány pro přenosové vysílání. Tyto a další znaky MOTS 15 jsou mnohem podrobněji popsány níže ve spojení s obr. 2.
Jakmile je informační objekt připraven pro vysílání, je vysílán do CEC nebo CMC pro sdružování a plánování vysílání. Informační objekty pro vysílání mohou rovněž být poskytnuty přímo do CEC nebo CMC, aniž by procházely skrz a byly zpracovány MOTS 15. Plánování vysílání se provádí prostřednictvím plánovače rezidentního v CMC 35, CEC Pro 40 nebo CEC Master 50. Výhodné provedení plánovače 300 pro použití podle předkládaného vynálezu je detailně popsáno ve spojení s odkazy na obr. 3 a obr. 4. Výhodné provedení CMC 35 je popsáno ve spojení s odkazy na obr. 5. Výhodné provedení CEC Master 50 je popsáno ve spojení s odkazy na obr. 6. Výhodné provedení CEC Pro 40 je popsáno ve spojení s odkazy na obr. 7. CEC 45 nezahrnuje plánovač a je tudíž vhodné pro « ♦
0« ···* »
·· · sdružování informačních objektů pro přenosové vysílání, ale není vhodné pro plánování vysílání. Výhodné provedení CEC 4.5 je popsáno ve spojení s odkazy na obr. 8.
Když přichází naplánovaná doba vysílání pro informační objekt, CMC 35 multiplexuje informační objekt na kanál v souladu s přijatými plánovacími instrukcemi. Muítiplexovaný signál je vysílán do vysílacího zařízení 25. pro přenosové vysílání do PC 30 koncových uživatelů. Ve výhodném provedení vynálezu, popisovaném v tomto popisu, je technikou multiplexu časový multiplex (s časovým dělením). Vynález ale může být rovněž realizován s využitím množství jiných multiplexních technik, jako je frekvenční multiplex nebo statistický multiplex.
Nyní budou podrobněji popsány komponenty vysílacího systému 10 ve spojení s odkazy na obr. 2 až obr. 10.
Obr. 2 znázorňuje blokové schéma výhodného provedení MOTS 15.. Jak je znázorněno na obr. 2, MOTS 15 výhodně zahrnuje vstupní panel 202 pro přijetí informačních objektů od poskytovatelů obsahu. Vstupní panel 202 je spojen se sběrnicí 204. Se sběrnicí 204 je rovněž spojena databáze 206 MOTS, a jedno nebo více editačních stanovišť (CEC) 208, 210, 212, která jsou podrobněji popsána v popisu níže. CMC 35., CEC Pro 40, CEC 45., a CEC Master 50 jsou rovněž spojeny se sběrnicí 204 přes rozhraní 214.
Vstupní panel 202 je upraven pro přijetí mnoha různých typů informačních objektů, jako jsou obrazy, video nebo text. Když je informační objekt přijímán, je mu vstupním panelem 202 přidělen jeden nebo více atributů objektu (metadata). Přidělené atributy reprezentují charakter ···· · ·· ···· přijímaných objektů. Například určitý informační objekt by mohl mít přidělen první atribut reprezentující tu skutečnost, že objektem je video sekvence (stopáž), a druhý atribut reprezentující tu skutečnost, že objekt je vhodný pro sledování dětmi. Vstupní panel 202 vytváří nový záznam v MOTS databázi 2Q6 pro každý informační objekt, který přijímá.
Tento záznam zahrnuje identifikátor pro informační objekt a rovněž atributy objektu, přidělené k tomuto objektu.
Ačkoliv je na obr. 2 znázorněn pouze jeden vstupní panel 202, systém může zahrnovat jeden nebo více vstupních panelů, přičemž každý je vhodný pro příjem a zpracování jednoho nebo více typů informačních objektů. Například tedy každý poskytovatel obsahu by mohl být vybaven vstupním panelem 202 pro zpracování informačních objektů přijímaných 15 od tohoto poskytovatele obsahu. Vstupní panely 202 mohou být umístěny ve vzdálených místech a mohou být spojeny se zbytkem MOTS 15 prostřednictvím sítě.
V některých případech informační objekty přijímané
MOTS 15 mohou reprezentovat úplné datové, audio nebo video 20 ~ objekty, které již byly plně editovány a jsou připraveny pro přenosové vysílání. To může nastat, například, když informační objekty jsou přijímány od společnosti Disney (TM) nebo jiného velkého poskytovatele obsahu. V takovém případě jsou informační objekty, přijímané MOTS 15, vysílány přímo do CEC nebo CMC pro sdružování a plánování, jak je podrobněji popsáno níže.
V jiných případech mohou informační objekt, přijímané MOTS 15. reprezentovat datové, audio nebo video objekty,
3Q které nejsou určeny k přenosovému vysílání tak jak jsou, ale spíše mají být editovány a/nebo kombinovány s dalšími i r r , , 4 r t í informačními objekty pro vytvoření, například, multimediálních objektů. Tak například by poskytovatel obsahu mohl poskytovat video sekvenci (stopáž) exotických zvířat se záměrem, aby tato sekvence byla začleněna do sekundárního multimediálního objektu zahrnujícího text a video, jako je dětská encyklopedie. Editování může být prováděno manuálně nebo může být automatizováno.
Editování informačních objektů, přijímaných MOTS 15, se výhodně provádí v editačních stanovištích 208, 210, 212 θ kanálů, která jsou spojena se sběrnicí 204 MOTS 15 přes linky 216, 218, 220. Linky 216, 218, 220 mohou být jakékoliv vhodné komunikační linky pro spojení editačních stanovišť 208, 210, 212 kanálů se sběrnicí 204 MOTS, jako jsou dálkové sítě nebo přidělené (nekomutované) linky. To umožňuje CEO 208, 210,
212, aby byla umístěna vzdáleně od sběrnice 204 MOTS, například v jiné zemi.
Obvykle jsou editační stanoviště 208, 210, 212 kanálů ovládána poskytovateli obsahu, kteří vytvářejí datové, video a audio objekty připravené pro přenosové vysílání. Tyto objekty mohou obsahovat obsah vytvořený jinými poskytovateli, jako je obsah přijatý MOTS 15 přes vstupní panel 202, nebo z jiných zdrojů. S použitím editačních stanovišť 208, 210, 212 kanálů mohou poskytovatelé obsahu přistupovat k informačním objektům, přijatým ve vstupním panelu 202. Editační stanoviště kanálů editují přijaté informační objekty a/nebo je začleňují do sekundárních prací. Jak bylo uvedeno, může být editování prováděno operátory systému nebo může,být zcela či částečně automatizováno. Když je informační objekt modifikován nebo začleněn do sekundárního informačního objektu, je tato skutečnost zaznamenána v záznamu objektu v ·· *···
MOTS databázi 206. Na rozdíl od internetových systémů podle dosavadního stavu techniky je tedy systém podle předkládaného vynálezu schopen sledovat rozložení, modifikací a použití určitých informačních objektů, což poskytuje mnoho výhod.
Například toto sledování umožňuje vlastníkům informačních objektů kontrolovat použití a rozložení jejich výtvorů a lépe využít práva k duševnímu vlastnictví, ke kterým mají oprávnění.
Dalším účelem datových atributů je zajistit vhodné θ rozložení informačních objektů do editačních stanovišť 208,
210, 212 kanálů. Například určité informační objekty mohou být vhodné pouze pro sledování dospělými osobami a bude jim tedy přidělen datový atribut reprezentující tuto skutečnost. Jakékoliv editační stanoviště kanálů, zkonstruované pro vytváření programů pro děti {například stanoviště 210) nebude schopné přistupovat k informačním objektům s tímto datovým atributem pro dospělé. Oproti internetovým schématům podle dosavadního stavu techniky je tedy předkládaný vynález schopen sledovat a řídit použití a rozložení všech θ přijímaných informačních objektů, což chrání práva a vymezuje zodpovědnosti poskytovatelů obsahu, poskytovatelů vysílání a koncových uživatelů.
Jakmile je informační objekt připraven pro přenosové vysílání, je vyslán do CEC nebo CMC pro sdružování a plánování přenosového vysílání. Plánování přenosového vysílání je proces přidělování parametrů přenosového vysílání, jako je doba vysílání, kanál a šířka pásma, ve kterých má být objekt vysílán.
Plánování je potřebné, protože množství dat, které může být vysíláno přenosovým vysílacím zařízením není φ φ • Φ φ φ φφ φφφφ • ΦΦΦ • ΦΦ neomezené, ačkoliv je obrovské. Vysílací zařízení obvykle vysílají na určitých frekvenčních pásmech nazývaných kanály. Rychlost, se kterou přenosový vysílací kanál může vysílat informace (často měřená v jednotkách miliónů bitů za sekundu (Mbps)) se vztahuje na rozdíl frekvence mezi nejnižší a nejvyšší frekvencí v pásmu, a je tudíž často označována jako šířka pásma kanálu.
Šířka pásma přenosového vysílacího kanálu je často rozdělena na dva nebo více kanálů s využitím multiplexní techniky, jako je časový multiplex (TDM). Při časovém multiplexu je každému TDM kanálu přidělen určitý časový interval pro přenos. To umožňuje současně přenášet dva nebo více signálů přes jeden přenosový vysílací kanál. Šířka pásma TDM kanálu je kapacita kanálu pro vysílání informací a je obvykle měřena v jednotkách miliónů nebo tisíců bitů za sekundu. Samozřejmě, že celková šířka pásma všech TDM kanálů, které vytvářejí přenosový vysílací kanál, nemůže překročit celkovou šířku pásma vysílacího kanálu.
Kapacita přenosového vysílacího zařízení pro přenos informace tedy není neomezená. Tato konečná kapacita musí být sdílena mezi všemi poskytovateli obsahu, kteří požadují přenos informačních objektů z vysílacího zařízení. Je tedy důležité vytvořit plánovací zařízení a postupy pro účinné přidělování určitých částí dostupné přenosové šířky pásma pro určité informační objekty, aby bylo zajištěno včasné a úplné vysílání všech informačních objektů, které mají být přeneseny.
Ve výhodném provedení předkládaný vynález navrhuje rozloženou (distribuovanou) plánovací funkcí, která umožňuje, aby plánování přenosů bylo prováděno v jednom nebo ve více z e · • · · · • * · *444 * 4
4
4
4 »44* množství plánovacích míst. Obvykle CEC Pro 40, CEO Master 50 a CMC 35 budou tvořit plánovací místa. Každé plánovací místo je vytvořeno s plánovačem. Výhodné provedení plánovače bude nyní popsáno ve spojení s odkazy na obr. 3.
Jak je znázorněno na obr. 3, zahrnuje plánovač 300 výhodně datovou paměť 302, video paměť 304 a audio paměť 306 pro uložení datových objektů, video objektů respektive audio objektů, připravených pro vysílání. Plánovač 300 dále zahrnuje databázi 308 atributů pro uložení datových atributů (metadat) týkajících se parametrů přenosu pro objekty uložené v paměti 302, 304, 306. Například pro video objekt, který má být vysílán, by databáze 308 atributů mohla uložit šířku pásma, požadovanou pro vysílání objektu, dobu, ve které má být objekt přenášen, velikost a jméno objektu a určené publikum pro tento objekt.
S pamětmi 302, 304, 306 a databází 308 je spojen procesor 310. Jak je popsáno v popisu níže, řídí procesor 310 plánování přenosů informačních objektů uložených v paměti 302, 304, 306 a rovněž průběžně procházejících informačních objektů, které mohou být dynamicky vysílány přes jednu nebo více linek 312, 314 a kontinuální rozhraní 316. Datové atributy pro tyto dynamické objekty mohou být rovněž uloženy v databázi 308 atributů. Ve výhodném provedení procesor 310 zahrnuje softwarový program spuštěný na pracovní stanici obsahující Windows NT (TM) nebo Windows 95 (TM).
Plánovač 300 je odpovědný za plánování přenášených vysílání pro určité bloky šířky pásma na specifických TDM kanálech. Ilustrativně lze uvést, že určitý plánovač 300 by mohl být odpovědný za plánování přenášeného obsahu pro 4 Mbps šířky pásma od 7:00:00 dopoledne do 8:00:00 dopoledne, « · * · · * · · · · • « · · · · · · ···· · ·* ···· ·· ···
14.března 1998. Plánovač 300 přiděluje části této šířky pásma statickým objektům uloženým v paměti 302, 304, 306 a dynamickým objektům kontinuálně procházejícím přes linku 312 podle datových atributů objektů, uložených v databázi 308 atributů. Při uvažování opět výše uvedeného ilustrativního příkladu by plánovač 300 mohl přidělit 1,4 Mbps mezi 7:20:00 dopoledne a 7:23:05 dopoledně pro přenos video hudby přes určitý TDM kanál, který přenáší video hudbu během ranních hodin. Alternativně by mohl přidělit 100 kbps mezi 7:00:00 a
8:00:00 pro vytvoření karuselu, který opakovaně přehrává 30 sekund audio souboru zahrnujícího denní předpověď počasí.
Procesor 310 může být naprogramován pro automatické provádění veškerého plánování přenosového vysílání. Alternativně veškeré nebo některé z plánování může být prováděno systémovým operátorem. Ve výhodném provedení je manuální plánování podpořeno grafickým uživatelským rozhraním (GUI) 400, které uživateli umožňuje manipulovat ( s použitím například počítačové myši) s grafickými ikonami reprezentujícími objekty, určené k vysílání, a vizuálně
0 vnímat celý plán přenosů pro šířku pásma přidělenou pro plánovač 300. Jedno výhodné provedení GUI 400 je znázorněno na obr. 4.
Jak je znázorněno na obr. 4, GUI 400 výhodně zahrnuje množství oken 402. Okna 402 graficky znázorňují přidělení šířky pásma pro množství informačních objektů 404 naplánovaných pro přenosové vysílání.
Například šířka pásma, přidělená pro informační objekt 404c. je graficky reprezentována jako obdélník v okně
402, který má výšku 20 kb/s a šířku přibližně 14 minut. Mělo by být uvedeno, že každý takový obdélník 404 může *· »···.
• · · *· ··· reprezentovat jeden datový objekt pro přenosové vysílání, nebo může, například, reprezentovat adresář zahrnující množství souborů. Alternativně může obdélník 404 reprezentovat zaznamenaný video nebo audio objekt, nebo blok šířky pásma, přidělený průběžně procházejícímu toku audia, videa nebo dat.
Ve výhodném provedení jsou osy jednoho nebo více oken 402 (to jest čas a šířka pásma) vyneseny v různých měřítkách, aby poskytly systémovému operátorovi odlišné perspektivy přenosového vysílacího plánu. Například v ilustrativním provedení znázorněném na obr. 4, je měřítko časové osy okna
402a přibližně desetkrát větší než pro okno 402b. Systémový operátor tedy může sledovat okno 402a. aby pochopil velký obraz (přibližně jednohodinové okno přenosového vysílacího 15 plánu), zatímco se může zaměřit na okno 402b. aby sledoval detaily přenosového vysílacího plánu v deseti-sekundových přírůstcích.
Jak je podrobněji popsáno níže, každý z informačních objektů, reprezentovaných obdélníky 404, může příslušet k určité službě. Ve výhodném provedení může barva obdélníků 404 reprezentovat službu, se kterou je sdružen příslušný informační objekt příslušející k tomuto obdélníku. Například všechny informační objekty, příslušející určité službě, mohou být reprezentovány jako obdélníky, které jsou červené.
Plánovací informace pro informační objekty, graficky reprezentované obdélníky 404, mohou být rovněž číselně reprezentovány v oknu 406. V ilustrativním příkladu, znázorněném na obr. 4, toto okno 406 zobrazuje kvantitativní informace a informace o atributech pro informační objekt 404c.
φφφ • ΦΦΦ . 25
Φ φ · ♦ φ φφ ··♦·
Okno 406 výhodně zahrnuje množství polí pro uložení informací týkajících se určitého informačního objektu, který má být přenášen. Ilustrativně může okno 406 zahrnovat následující pole:
1. pole jména souboru, které ukládá jméno souboru informačního objektu (například C:\fbs\subchannel\test2.AVI).
2. pole jména, které ukládá jméno informačního objektu (například sporty).
3. pole velikosti, které ukládá velikost v kílobytech nebo megabytech informačního objektu (například 16445,344 kB) .
4. pole stavu, které ukládá jméno souboru nebo jméno adresáře, určeného k vysílání (například neznámý).
5. pole kanálu, které ukládá TDM kanál, na kterém má být informační objekt přenášen (například 99).
6. pole podkanálu, které ukládá informaci reprezentující službu, na které má být soubor rozvinut (například 0).
7. pole ID, které ukládá identifikátor pro kanál (například 0).
8. pole šířky pásma, které ukládá šířku pásma, přidělenou pro přenos informačního objektu.
9. pole polohy šířky pásma, které ukládá vertikální grafické posunutí vzhledem k nule pro šířku pásma, přidělenou pro informační objekt (to jest polohu objektu v řetězci).
10. pole doby startu, a
0000 · •0 0*00
11. podle doby ukončení, která definují časovou periodu přidělenou pro přenosové vysílání informačního objektu (například od 00:04:04, 20.listopadu, 1996 do 00:17:47, 20.února, 1997).
Ve výhodném provedení může být pro plánování informačních objektů pro přenos použito čisté šablony mající stejná pole a uspořádání, jako má okno 406. Přesněji, kliknutím na vhodnou ikonu může operátor způsobit, že se na obrazovce zobrazí čisté okno 406. Operátor potom může zadávat 10 přenosové atributy informačního objektu do vhodných polí.
Když operátor klikne na OK tlačítko 408, GUI 400 vytvoří nový obdélník, který graficky reprezentuje přenosové atributy informačního objektu, a zobrazí tento obdélník do vhodného okna 402.
Podobně mohou být s použitím okna 406 modifikovány přenosové atributy informačního objektu. Přesněji, operátor může vyvolat okno 406 pro jakýkoliv zobrazený informační objekt 404 kliknutím na tento objekt. Operátor potom může aktualizovat jakékoliv pole v okně 406. GUI 400 potom 20 - aktualizuje uložené přenosové atributy pro tento informační objekt a, pokud je to vhodné, změní tvar a/nebo umístění obdélníku, který graficky reprezentuje aktualizovaný informační objekt.
Ve výhodném provedení může operátor rovněž přímo modifikovat určité přenosové atributy grafickým způsobem. Přesněji, uživatel může kliknout na jakýkoliv informační objekt 404 a přetáhnout jej do jakékoliv dostupné části šířky pásma (to jest do jakéhokoliv čistého prostoru v okně
402). Tímto způsobem uživatel může graficky plánovat všechny informační objekty, které mají být přenášeny.
• » • · · «·· *
Předkládaný vynález může využívat automatizované plánovací algoritmy pro optimalizaci využití dostupné šířky pásma. Systémový operátor může zadat informace týkající se množství objektů, včetně statických a dynamicky protékajících dat, videa a audia, určených k přenosovému vysílání, a plánovač 300 může stanovit plán pro přenos množství položek tak, aby účinně využil dostupnou šířku pásma.
Navíc mohou být objekty, určené k vysílání, komprimovány před vysíláním a plánovány pro přenosové vysíláni podle jejích nároků na šířku pásma v komprimované formě. Dekomprimování se provádí prostřednictvím PC 30., když přijímá přenos, což umožňuje informačním objektům, aby byly přenášeny v komprimované formě způsobem zcela transparentním koncovému uživateli PC 30.
Nyní bude ve spojení s odkazy na obr. 5 popsáno výhodné provedení CMC 35. Předpokládá se, že CMC 35 bude obvykle ovládáno poskytovatelem přenosových služeb, jako je televizní síť. Podstatný podíl přenášeného obsahu, spravovaný
CMC 35, tudíž bude obvykle zahrnovat profesionálně vytvořené informační objekty od velkých poskytovatelů obsahu (například od firmy Disney (TM)), se kterými má poskytovatel přenosů vytvořen vzájemný vztah.
Jak je patrné z obr. 5, CMC 35 výhodně zahrnuje plánovač 300a mající stejnou architekturu, jako má plánovač 300 popisovaný výše ve spojení s odkazy na obr. 3. CMC 35 dále zahrnuje správce 502 výběru informačních objektů, který monitoruje databázi 308 atributů v plánovači 300a. Když správce 502 výběru informačního objektu zjistí, že přichází
3Q doba pro přenos určitého informačního objektu, vybírá datové atributy pro tento objekt z databáze 308 plánovače 300a.
• · ·· ♦ ··· • ·· ···· *
Současně tento správce 502 výběru informačních objektů instruuje správce 504 přenosu souborů, aby vybral informační objekt, určený k přenosu, z vhodné paměti 302,
304, 306 plánovače 300a. Správce 504 přenosu souborů vybírá informační objekt z jedné z pamětí 302, 304, 306 a přivádí přes linku 516 tento soubor do správce 506b kontroly předplacení.
Alternativně, pokud je objektem, který má být vysílán, dynamický objekt, jako je kontinuální tok videa, instruuje správce 502 výběru informačních objektů rozhraní 316, aby předalo kontinuální tok videa přes linku 314 přímo do správce 506b kontroly předplacení.
Ve výhodném provedení CMC 35 dále zahrnuje databázi 15 508 předplacení, která ukládá účtovací a předplatitelské informace týkající se informačních objektů, určených k přenosu prostřednictvím přenosového vysílacího systému 10. Tyto informace se používají pro řízení přístupu koncových uživatelů k přenášeným informačním objektům, které přijímají, jak je popisováno níže.
Přesněji, předkládaný vynález předpokládá analyzování a rozčlenění souboru přenášených objektů do množství přenosových služeb. Přenosová služba přitom zahrnuje sběr informačních objektů, které sdílejí společný námět nebo publikum. Například by se jedna přenosová služba mohla zaměřit na programy týkající se golfu, zatímco další by mohla sestávat výhradně z dětských programů.
Každý informační objekt, určený k přenosu, je přenosovým vysílacím systémem 10 přidělen ke specifické přenosové službě. Databáze 508 předplacení udržuje seznam ·
9 • 9*9 9
9 9
9
9999 přenosových služeb, ke kterým každý informační objekt přísluší.
Ve výhodném provedení vysílací systém 10 podporuje čtyři různé typy nebo kategorie přenosových služeb. První kategorií služeb jsou zcela volné služby. Služby, příslušející do této kategorie, mohou být přijímány klienty zadarmo a bez registrace nebo zpětného spojení s poskytovatelem obsahu.
Druhou kategorií služeb jsou volné účastnické nebo předplatitelské služby. Klienti se musí registrovat pro příjem služeb příslušejících do této kategorie, ale registrace je zadarmo. Přihlášení k přenosovým službám, příslušejícím do této kategorie, může vyžadovat, aby koncový uživatel měl zpětné připojení s poskytovatelem obsahu.
Například může být vyžadováno, aby se koncový uživatel přihlásil k službě přes zpětné spojení s poskytovatelem služby.
Třetí kategorií služeb jsou účastnické či 20 předplatitelské služby. Koncoví uživatelé se musí registrovat, aby mohli přijímat služby příslušející do této kategorie, přičemž za tuto registraci se platí poplatek. Přihlášení ke službám, příslušejícím do této kategorie, může vyžadovat, aby koncový uživatel měl zpětné připojení s poskytovatelem obsahu.
Čtvrtou kategorií služeb jsou služby platby za položku. Koncoví uživatelé musí zaplatit jednorázovou platbu, aby mohli přijímat přenosové služby, které příslušejí k této kategorii služeb. Může být vyžadováno, aby koncoví uživatelé měli zpětné spojení s poskytovatelem obsahu, aby * « • ·· ·« · · · pak mohli přijímat služby příslušející do této kategorie služeb.
Navíc systém podporuje dva typy platforem pro služby. První kategorií platformy služeb je otevřená multimediální distribuční platforma. Tato platforma může být použita pro poskytování jak spotřebitelských tak i obchodních služeb a propojuje síťové provozní centrum prostřednictvím IP vícebodového nebo jiného vstupu. Jak osoby v oboru znalé snadno nahlédnou termín jednobodový označuje vysílání informace do jednoho místo v daném okamžiku. Naproti tomu vícebodový označuje vysílání informace do více než jednoho místa v daném okamžiku. Výhodně tato platforma zahrnuje otevřenou softwarovou platformu pro zajištění společného rozhraní pro poskytovatele obsahu a koncového uživatele pro všechny kategorie informačních přenosů. Ve výhodném provedení společné rozhraní umožňuje bezproblémovou integraci nových aplikací a obsahu do platformy. Jednou výhodou této platformy je to, že usnadňuje vstup snadno dostupných služeb na jiných transportních tocích do DVB-S. Například tato platforma umožňuje datovým službám v reálném čase, aby byly omezeny na VBI a služby audio/video kontinuálního toku.
Druhou kategorií platformy služeb je platforma doplňkových služeb. Doplňkové služby výhodně sestávají ze služeb, které zajišťují propojení se: systémy podmíněného přístupu, účastnickými řídícími systémy, účtovacími systémy, NDIS ovladači pro PC karty přijímající vysílání, a s na míru vytvářenými programy pro automatizaci dodávání obsahu a prezentace. Tato propojení jsou výhodně standardizována tak, že propojení k PC kartě od prvního výrobce využívá stejné ·*· ·«·« obecné instrukce jako propojení k PC kartě od druhého výrobce.
Jedna nebo více přenosových služeb může být spojeno dohromady pro vytvoření účastnických balíků. V takovém 5 případě by jedno předplaceni opravňovalo koncového uživatele k přijímání všech služeb obsažených v balíku. Například, koncový uživatel, který je fanouškem mnoha sportů, by si mohl předplatit sportovní balík, který by mu poskytoval přístup k množství různých služeb, z nichž každá by se týkala jiného 10 ;sportu.
CMC 35 dále zahrnuje jeden nebo více správců 506 kontroly předplacení, jehož funkcí je začlenit nebo zakódovat informační objekty v souladu s předplatitelskou nebo účastnickou informací z databáze 508 předplacení a zavádět 15 začleněné nebo zakódované informační objekty na TDM kanály.
Zde je možné pro jistotu připomenout, že správce 504 přenosu souborů vybírá informační objekt, který má být přenášen, z vhodné paměti 32, 304, 3Q6 plánovače 300a a přivádí tento informační objekt do výstupu 516, kde je přijímán správcem 506b kontroly předplacení. Alternativně je informační objekt, který má být vysílán, dynamicky přijímán rozhraním 316 a vysílán přes linku 314 do správce 506 kontroly předplacení. Správce 510 výběru účastnických či předplatitelských informací potom vybírá předplatitelské informace pro přijatý informační objekt z databáze 508 a vysílá tyto informace do správce 506 b kontroly předplacení. Správce 506b kontroly předplacení začleňuje, kóduje nebo začleňuje i kóduje informační objekt v souladu s předplatitelskými informacemi přijatými z databáze 508.
• φ φ » ♦ • · · · • · * ·· V··· ··· · ·
Začleňování nebo kódování použité podle předkládaného vynálezu může mít mnoho forem. Například může být správce 506b kontroly předplacení naprogramován pro identifikaci záhlaví a konce paketu a pro obalení přídavné vrstvy protokolu s předplatitelskými informacemi kolem paketu.
Alternativně předplatitelské informace, vybrané z databáze 508 předplacení, mohou zahrnovat instrukce pro kódování informačního objektu v souladu s určitým kódovacím softwarem. Pouze klienti, kteří si službu předplatili a tudíž θ mají odpovídající dekódovací software, budou schopni přijímat přenášený objekt.
V alternativním provedení může být předplatitelská informace začleněna ve vysílaném bitovém toku, například prostřednictvím označení každého datového paketu vodoznakem.
V tomto alternativním provedení předplatitelská informace nemusí být přidávána do bitového toku prostřednictvím správce 506 kontroly předplacení. Předplatitelská informace může být přidávána k datům v kterémkoliv bodu v systému a může být přidávána poskytovatelem obsahu nebo jiným účastníkem.
Jak je popsáno níže, použití začlenění nebo zakódování umožňuje systému podle předkládaného systému umožnit nebo neumožnit přijetí určitých služeb určitým koncovým uživatelem.
Správce 506b kontroly předplacení dále zahrnuje manipulační program protokolu pro zavádění kódovaného informačního objektu na vhodný TDM kanál v digitálním formátu v souladu s přenosovými atributy definovanými pro tento objekt plánovačem 300a. Kódovaný informační objekt je potom • · · ·« ··· • * » ···· ··· · · vysílán do směšovače 512 služeb pro multiplexování s dalšími toky přenášených dat.
Bitový tok, vydávaný správcem 506b kontroly předplacení, může sestávat z úplných informačních objektů vysílaných jeden po druhém. Alternativně může být správce 506b kontroly předplacení upraven pro paketování přijímaných informačních objektů, prokládání paketů z množství informačních objektů a vydávání proložených paketů jako bitový tok. Například pokud mají být dva soubory dodávány k uživateli současně, ale jeden ze souborů je třikrát tak dlouhý jak druhý, pak manipulační program protokolu by mohl paktovat tyto dva soubory a potom prokládat pakety v poměru tři pakety z prvního souboru na každý jeden paket z druhého souboru.
Ve výhodném provedení CMC 35 dále zahrnuje správce 506a kontroly předplacení. Jak je popsáno podrobněji níže, je účelem tohoto správce 506a kontroly předplacení vysílat aktualizované informace o předplacení do správce předplacení v PC 30. Správce předplacení v PC 30 využívá tyto předplatitelské informace pro identifikací přeplacených služeb, ke kterým koncový uživatel může přistupovat.
Jak je dále znázorněno na obr. 5, CMC 35 dále zahrnuje správce 506 kontroly předplacení, který může přijímat přídavné toky přes linku 514 z dalších zdrojů, jako je CEC, a multiplexuje tyto toky na vhodné TDM kanály pro přenos v souladu s informacemi o atributech přenosu, které jsou přijaty z CEC, Tento znak podle předkládaného vynálezu je podrobněji popsán níže následně po popisu CEC Master 50 a CEC Pro 40.
to · • · • tototo ♦ • to to toto··
Ve výhodném provedení je CMC 35, mající rychlost či propustnost 5 Mbps, realizováno jako jeden nebo více softwarových programů pracujících na serveru HP Unix a třech NT pracovních stanicích.
Výhodné provedení CEC Master 50 je znázorněno na obr. 6. Jak bude zcela zřejmé, je architektura CEC Master 50 stejná jako architektura CMC 35. Velikost každého komponentu se ale může výrazně lišit, protože CEC Master 50 bude obvykle mít menší šířky pásma či přenosové rychlosti než CMC 35.
Předpokládá se, že CEC Master 50 bude obvykle udržováno a provozováno velkoprodejcem šířky pásma, který kupuje přenosovou šířku pásma v balíku od poskytovatele přenosových služeb a uvolňuje segmenty z této šířky pásma pro jiné. Plánování opětovně prodávané šířky pásma může být spravováno s využitím GUI 40Q plánovače 300b.
Nyní bude ve spojení s odkazy na obr. 7 popsáno výhodné provedení CEC Pro 40. Předpokládá se, že CEC Pro 40 bude obvykle udržováno a provozováno společností, která sama není účastna v podnikání spojeném s distribucí informací, ale nicméně vyžaduje výstup pro distribuci dat nebo video objektů, jako jsou ceníky, video klipy se školícími programy, a podobně. Navíc by si taková společnost mohl přát přenášet kontinuální tok audia nebo videa, například, pro přenosové vysílání živých tiskových konferencí pro své zákazníky při propagování vstupu nového produktu na trh. Předpokládané použití CEC Pro 40 tedy vyžaduje, aby bylo schopné ukládat a plánovat statické informační objekty pro přenosové vysílání a působit jako rozhraní pro kontinuální tok dat, audia nebo videa.
• · • · ···· ··· ·· ·
Jak je tedy znázorněno na obr. 7, je CEC Pro 40.
vytvořeno s plánovačem 300c majícím stejnou architekturu jako plánovač 300, popisovaný výše ve spojení s odkazy na obr. 3.
Navíc je CEC Pro 40 vytvořeno s rozhraními 702, 704 vhodnými pro vysílání kontinuálního toku videa, audía a dat do CEC
Master 50 (přes linku 614) nebo CMC 35 (přes linku 514) pro * přenos na předem přiděleném TDM kanálu.
Ve výhodném provedení může být CEC Pro 40 realizováno *·.
jako jeden nebo více softwarových programů pracujících na NT (TM) pracovní stanici. Výhodné provedení CEC 45 je znázorněno na obr. 8. Jak je znázorněno na obr. 8, CEC 45 je vytvořeno s rozhraními 802, 804 (podobná rozhraním 702, 704 v CEC Pro 40.) vhodnými pro vysílání kontinuálního toku videa nebo audía do CEC Master 50 nebo CMC 35 pro přenos přes předem přidělený TDM kanál. CEC 45 se ale liší od CEC Pro 40 tím, že nezahrnuje plánovač 300. Namísto toho zahrnuje paměť 806 objektů, která je vhodná pro ukládání video, audio a datových informačních objektů. CEC 45 je tudíž neschopné plánovat soubory pro přenosové vysílání. Může ale vysílat uložené soubory v předem stanoveném čase do CEC Master 50 nebo CMC 35 pro multiplexování na předem přidělený TDM kanál.
Jak bylo uvedeno výše, má CMC kapacitu pro přijetí datových toků přes linku 514 z jiných zdrojů, jako je CEC, a pro jejich začleňování na vhodné TDM kanály pro přenosové vysílání v souladu s informacemi o přenosových atributech, přijatými z CEC. Tento znak předkládaného vynálezu umožňuje distribuované (rozložené) plánování přenosové šířky pásma na množství míst a prostřednictvím množství poskytovatelů služeb a obsahu. Tento znak je rovněž jedním způsobem, který systému • Φ·· φ · φ · φ · • ·· ·φφ· ·· φ
φ • ΦΦ umožňuje začleňování mnoha různých typů vysílání do jednoho toku pro vysílání přes jeden přenosový kanál.
Například CMC může prodat blok šířky pásma na jednom nebo více TDM kanálech pro CEC Master 50, které dále může prodat segmenty této šířky pásma jednomu nebo více CEC Pro 40. Jedno z CEC Pro 40 může využít svůj segment šířky pásma pro vysílání videa, zatímco druhé CEC pro 40 může využít svůj segment šířky pásma pro vysílání datových souborů. Jak bylo diskutováno výše, plánování pro každý segment šířky pásma se o
provádí ve vzdáleném CEC Pro, které koupilo příslušný segment.
Naplánované segmenty šířky pásma jsou potom vysílány jako bitový tok připravený pro vysílání prostřednictvím jejich příslušných CEC Pro 40 do CEC Master 50 (přes, například, linku 614), kde mohou být směšovány s dalšími toky reprezentujícími další segmenty šířky pásma, které byly prodány od CEC Master 50. Správce 6Q6c kontroly předplacení v CEC Master 50 umístí přijatý tok na vhodný TDM kanál, jak je popisováno výše.
Tento multiplexovaný tok je vysílán na CMC 35, kde je směšován s dalšími toky obsahu připraveného pro přenosové vysílání, přijatého od dalších CEC Master 50 nebo vytvořeného samotným CMC 35.
V alternativním provedení mohou být uspořádány do kaskády dva nebo více plánovačů 300 v CEC Pro 40., CEC Master a CMC 35. Obr. 9 ilustruje jednu takovou možnou kaskádu, ve které plánovač 300b v CEC Master 50 je řazen do kaskády s plánovačem 300a v CMC 35. Jako v prvním výhodném provedení popisovaném výše, ukládá plánovač 300b v CEC Master 50 • 0 · 00 001
0 0 00 ·00 informační objekty a sdružené plánovací a předplatitelské informace naplánované pro přenosové vysílání během šířky pásma, za kterou je CMC 35 odpovědný. Jak se přibližuje čas pro přenosové vysílání určitého informačního objektu, CEC Pro 40 vybírá tento objekt a jeho přidružené plánovací informace a vysílá je do CEC Master 50 společně s jakýmikoliv předplatitelskými informacemi sdruženými s informačním objektem. CEC Master přijímá informační objekt a jeho přidružené plánovací a předplatitelské informace a aktualizuje svoje plánovací a předplatitelské databáze v souladu s těmito přijatými informacemi. Potom pokračuje příprava informačního objektu jako kódovaného bitového toku, jak bylo popisováno výše ve spojení s prvním výhodným provedením.
Bitový tok připravený pro přenosové vysílání, vydávaný z CMC 35 je vysílán do vysílacího zařízení 25. Jak je schematicky znázorněno na obr. 1, přenosové vysílací zařízení 25 přenáší přijímaný tok prostřednictvím jedné nebo více přenosových technologií, jako je tradiční televizní vysílání, vysílaní kabelové televize, nebo satelitní vysílání. Další přenosová prostředí, známá osobám v oboru znalým, mohou být samozřejmě rovněž použita.
Přenášené vysílání je přijímáno PC 30 koncového uživatele. Nyní bude ve spojení s odkazy na obr. 10 popsáno výhodné provedení PC 30. Ve výhodném provedení vynálezu, popisovaném v tomto popisu, je zařízením použitým koncovým uživatelem pro přijetí přenášených informačních objektů osobní počítač nebo tedy PC 30. Vynález ale může být samozřejmě realizován s použitím jiných zařízení pro příjem přenášených informačních objektů, jako jsou například • · «· φ · »· ···« ·«· ·*·· · nastavovací řídící skříně (set-top-box) kabelové televize, pří zajištění, že takové zařízení zahrnuje odpovídající hardware a software pro dosažení funkcí, jak je popisováno níže.
c
PC 30 výhodně zahrnuje přijímač 100 spojený s vrstvovým protokolem, jako je TCP/IP fronta 112. přes NDIS ovladače 110. TCP/IP fronta 112 je spojena se správcem 114 předplacení, jehož účelem je řídit přístup umožněný koncovému uživateli pro příjem informací a také udržovat seznam informačních služeb pro koncového uživatele.
Přijímač 100 výhodně zahrnuje jeden nebo více komponentů 102 až 108 upravených pro příjem přenosových vysílání z vysílacího zařízení 25. Přijímač 100 tedy může zahrnovat anténu 102 pro příjem vysokofrekvenčních televizních vysílání, CATV modem 104 pro příjem vysílání kabelové televize, satelitní přijímač 106 pro příjem satelitních vysílání, a/nebo modem 108 pro příjem vysílání přes datovou linku, v závislosti na přenosové technologii použité vysílacím zařízením 25.
~
Jak bylo uvedeno, je přijímač 100 spojen s protokolovou frontou, jako je TCP/IP fronta 112, přes NDIS ovladače 110. Ve výhodném provedení může TCP/IP fronta 112 zahrnovat Winsock (TM) TCP/IP frontu vyráběnou firmou
Microsoft Corporation. Jak je známé osobám v oboru znalým, jedním účelem této TCP/IP fronty 112 je zkoumat přicházející datové pakety, které tvoří vysílaný soubor nebo jiný informační objekt, pro určení, zda všechny pakety již byly přijaty ve správném pořadí.
··· · · · · · · *«« · ·· ···· ·
Jakmile TCP/IP fronta 112 ověří správné přijetí TCP/IP spojení (komunikace), je toto spojení vysíláno do správce 114 předplacení, který určí předplacení a službu, ke které toto spojení přísluší. Správce 114 předplacení potom určuje, zda PC 30 je čí není autorizován (oprávněn) přijímat vysílání příslušející k identifikované službě, a potom pokud je autorizován, zda služba již byla aktivována (zpřístupněna) koncovým uživatelem.
Přesněji tedy, správce 114 předplacení výhodně θ zahrnuje softwarový program pracující na pozadí v PC 30 koncového uživatele. Pokud je to ale žádoucí, může koncový uživatel maximalizovat správce 114 předplacení a tím si zobrazit seznam služeb, pro které PC 30 koncového uživatele má autorizaci pro příjem, to jest seznam všech služeb zahrnutých uvnitř účastnických (předplatitelských) balíků, ke kterým má koncový uživatel předplatné (kterých se účastní). Koncový uživatel potom může ručně aktivovat nebo deaktivovat služby uvnitř takového účastnického balíku. Pro každý autorizovaný účastnický balík udržuje správce 114 předplacení θ záznam o službách, které byly aktivovány a deaktivovány koncovým uživatelem.
Potom, když je spojení (komunikace) přijato, správce 114 předplacení nejprve určí, zda vysílání přísluší ke službě, ke které se koncový uživatel takto přihlásil. Správce
114 předplacení obvykle provádí toto stanovení prostřednictvím zkoumání přijatého spojení a určení, zda toto spojení má předplatitelské informace potřebné pro dekódování nebo vybrání vysílání.
Jak bylo uvedeno výše, použití začlenění nebo zakódování umožňuje systému podle předkládaného vynálezu, aby « * * «φ ♦·· ··· · umožnil nebo neumožnil přijetí určitých služeb určitými koncovými uživateli. Ve výhodném provedení systém může umožnit určitým PC 30, aby přijímaly určité služby, prostřednictvím přenosu předplatitelské zprávy adresované do všech PC 30 koncových uživatelů, kteří se přihlásili k této službě (mají předplatné). Zpráva výhodně zahrnuje informace týkající se určitých časů a kanálů, na kterých služba bude přenášena, a může rovněž obsahovat informace o začleňovacím protokolu použitém pro začlenění vysílání. Pokud je služba kódována, může předplatitelská zpráva rovněž zahrnovat informace potřebné pro dekódování vysílání. S těmito informacemi je PC 30 schopen identifikovat přenášená vysílání příslušející ke službě, vyčleňovat začleněné informace, dekódovat vysílání (pokud je to potřebné), a vytvářet obsah vysílání pro koncového uživatele, jak je podrobněji popsáno níže.
Nepovolení (deaktivace) určité služby může být provedeno prostřednictvím začlenění časového razítka v předplatitelské zprávě, instruujícího PC 30 koncových
0 uživatelů, aby vymazaly předplatitelskou zprávu ze svých pamětí (nebo instruujícího tyto PC 30, aby nepoužily informace obsažené ve zprávě s parametry služby), po určité časové periodě. Alternativně systém může měnit kanály a časy pro přenosové vysílání určitých služeb, takže pokračující 25 příjem těchto služeb vyžaduje doplňkové informace o parametrech služby, které nejsou dostupné pro ty PC 30, které mají deaktivovány od příjmu dané služby. Navíc, pokud je služba kódována, mohou být určité PC 30 deaktivovány pro tuto službu modifikováním kódování a nevysláním do těchto deaktivovaných PC 30 aktualizované předplatitelské zprávy • ♦ · • · · ···
Φ » ·
Φ Φ ···* ·’ · • · ΦΦΦΦ ·
Φ· týkající se nového kódování. Služba může být rovněž deaktivována na jednom nebo více PC 30 prostřednictvím adresování zprávy pro deaktivací (nepovolení) služby pro určitou službu do určitých PC 30, které mají být z této služby vyjmuty.
Jak bylo uvedeno, předplatitelské zprávy pro (povolení/nepovolení (aktivaci/deaktivaci) určitých služeb mohou být adresovány do specifických PC 30. Přesněji tedy může být každému PC 30 přidělena unikátní adresa. Potom jsou vysílány předplatitelské zprávy, zahrnující adresy určitých PC 30, které instruují každý adresovaný PC 30, aby aktivoval a/nebo deaktivoval určité služby způsobem popisovaným výše. Unikátní adresa je výhodně realizována v hardwaru pro zabránění uživatelům v tom, aby si nakonfigurovali více počítačů PC 30 tak, aby měly stejnou adresu. Když správce 114 předplacení rozpozná předplatitelskou zprávu adresovanou do jeho PC 30. tak aktualizuje předplatitelské informace podle obsahu této přijaté zprávy.
Alternativně, namísto adresování předplatitelských informací do určitých počítačů PC 30., může systém regulovat přístup k předplatitelským informacím jinými způsoby. Například mohou být předplatitelské informace kódovány nebo začleňovány před přenosovým vysíláním tak, že pouze počítače PC 30 se správnými dekódovacími a vyčleňovacími informacemi jsou schopné přijímat tyto předplatitelské informace. Rovněž mohou být předplatitelské informace přenášeny ve specifickém čase a na specifickém kanálu, jak je známo pouze těm počítačům PC 30. které byly přihlášeny (mají předplatné) ke službě, které se tyto předplatitelské informace týkají.
I · · •· ·*·· ·♦ »
Jak bylo uvedeno výše, v některých provedeních se koncoví uživatele přihlašují k účastní na službách přes zpětné spojení s poskytovatelem obsahu. V jiných výhodných provedeních se koncoví uživatelé mohou přihlašovat k účasti na službě prostřednictvím nákupu disku nebo jiného paměťového média zahrnujícího potřebné předplatitelské (účastnické) informace pro příjem služby.
Tato technika pro distribuování předplatitelských či účastnických informací může být použita pro spojení předplacení (účasti) služby s prodejem souvisejících (nebo jiných) položek. Ilustrativním příkladem může být distributor hudebních CD určitého umělce, který by mohl balit CD společně s předplatným pro živý koncert umělce v určitém datu v budoucnosti. Aby to bylo možné, měl by distributor poskytnout těm, kteří si CD kupují, příslušné předplatitelské informace, které mají být staženy kupujícím do PC 30 kupujícího. Tyto předplatitelské informace mohou být umístěny na samotném CD nebo na jiném paměťovém médiu poskytnutém kupujícímu buď v okamžiku prodeje nebo v pozdějším čase. Alternativně mohou být předplatitelské či účastnické informace přenášeny ke koncovým uživatelům, kteří si koupili CD umělce. Jak bylo popisováno výše, mohou předplatitelské informace zahrnovat, například, dekódovací software nebo jiné vhodné předplatitelské či účastnické informace, jako jsou začleňovací informace.
Předkládaný vynález tedy vytváří systém, který je schopen povolit nebo nepovolit (aktivovat či deaktivovat) příjem určitých služeb koncovými uživateli, aniž by vyžadoval jakékoliv zpětné spojení s koncovými uživateli. Jinými slovy, předkládaný vynález vytváří vysílací systém, který může
4* *·* využít jednosměrná vysílání pro omezení příjmu určitých částí vysílání ke specifickým koncovým uživatelům.
Pokud komunikace přísluší k předplacené službě, správce 114 předplacení potom určuje, zda koncový uživatel aktivoval či neaktivoval tuto službu.
Za předpokladu, že služba je jak předplacená tak i aktivovaná (povolená), správce 114 předplacení dále určuje, zda přijatý paket je částí statického informačního objektu, jako je soubor, nebo dynamického informačního objektu, jako je kontinuální tok datového vysílání. Pokud je paket součástí souboru, vysílá správce 114 předplacení tento paket do přijímače 116 souborů. Podobně, pokud je paket součástí kontinuální toku datového vysílání, správce 114 předplacení vysílá tento paket do přijímače 118 kontinuálního toku dat.
Přijímač 116 souborů je spojen s proxy-serverem 120 s inteligentní rychlou vyrovnávací pamětí, který spravuje HTTP rychlou vyrovnávací paměť 122. Ve výhodném provedení HTTP rychlá vyrovnávací paměť 122 ukládá všechna přijímaná data z
2Q internetu. Uživatel potom může vysílat URL žádost pro soubor a získat přístup k jeho obsahu. Alternativně může být přijatá informace uložena v jiné paměti a může k ní být přistupováno s použitím prohlížeče.
HTTP rychlá vyrovnávací paměť 122 může být upravena pro správu příchozích dat velkým počtem způsobů. Ilustrativně například, může být tato rychlá vyrovnávací paměť 122 naprogramována pro přerušení ukládání příchozích informací, jakmile množství informací, uložených v této paměti 122, překročí prahovou hodnotu.
9 9 9 · « 9 999 9 9 9 9 9 • 9 ·*9 «99 • 99« 9 99 9«99 9« 999
Přijímač 118 kontinuálního toku dat je spojen s datovým rozhraním 124 v reálném čase, které řídí propustnost kontinuálního toku dat pro výstupní port pro zobrazení na PC 30 koncového uživatele. 2a některých okolností může být toto řízení propustnosti realizováno přes doplňkové rozhraní, jako je DDE rozhraní, Excel (TM), a podobně. Datové rozhraní 124 v reálném čase je spojeno s databází 126 v reálném čase, která může dočasně ukládat přijímaný kontinuální tok dat během jeho průchodu.
PC 30 může být dále opatřen několika softwarovými nástroji, včetně HTTP nebo webového prohlížeče, jako je media surfer (TM) 128 a internet explorer (TM) 130, pro pomoc koncovému uživateli při vyhledávání a prohlížení přijímaných souborů a kontinuálního toku dat.
Ve výhodném provedení PC 30 koncového uživatele zahrnuje množství softwarových programů pracujících na PC majícím, jako minimální požadavky, 16 Mb RAM, 100 Mb diskové rychlé vyrovnávací paměti a 100 MHz procesor Pentium (TM). Navíc PC 30 výhodně zahrnuje ISA kartu mající kontinuální
0 datovou rychlost přibližně 1 Mbps a PCI kartu mající kontinuální datovou rychlost přibližně 4 Mbps. Alternativně mohou být samozřejmě použity jiné systémové konfigurace.
Jak je tedy popsáno výše, vytváří předkládaný vynález 25 společné rozhraní pro vysílání jakéhokoliv typu informačního objektu přes jakékoliv přenosové prostředí.·Vynález tedy umožňuje začleňování a vysílání množství různých jak statických tak i dynamických audio, video a datových objektů takovým způsobem, že zajišťuje kontrolu nad přenosovými parametry a regulaci koncových uživatelů aktivovaných pro příjem vysílaného materiálu.
,* ζ · , « * ·
................
Ačkoliv byl předkládaný vynález popsán ve spojení se specifickými provedeními, je zcela zjevné, že po pročtení předcházejícího popisu bude osobám v oboru znalým zřejmé množství alternativ, modifikací a změn. Předkládaný vynález je v celém svém rozsahu definován obsahem následujících patentových nároků.
Zastupuje :

Claims (9)

    PATENTOVÉ NÁROKY
  1. (1) zařízení pro poskytování obsahu, přičemž toto zařízení pro poskytování obsahu zahrnuje editační centrum 5 kanalu, kde editační centrum kanalu zahrnuje:
    (a) první plánovač (300c) pro plánování vysílání prvního množství informačních objektů;
    (b) linku internetového protokolu pro vysílání prvního množství objektů do vysílacího zařízení;
    1. Vysílací systém, vyznačující se tím, že zahrnuje:
  2. 2. Systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že propustnost řídícího centra kanálů má konečnou šířku pásma a, a že plánování vysílání se pro alespoň část konečné šířky pásma provádí prostřednictvím prvního plánovače (300c).
    ···· ·· ···* • * ·· ·
    (2) vysílací zařízení zahrnující řídící centrum kanálů, přičemž toto řídící centrum kanálů zahrnuje:
    (a) druhý plánovač (300a) pro plánování vysílání druhého množství informačních objektů;
    (b) správce (504) vybírání informačních objektů 15 pro koordinaci zaváděni naplánovaných informačních objektu do multiplexovaných kanálů;
    (c) předplatitelskou databázi (508) ukládající předplatitelské informace definující alespoň jednu multimediální vysílanou službu pro poskytování koncovým uživatelům prvního množství souvisících informačních objektu, včetně video souborů, audio souborů, obrazových souborů a textových souborů; a (d) prostředek pro modifikování prvního a druhého množství informačních objektů v souladu s předplatitelskými 25 informacemi uloženými v předplatitelské databázi (506b).
  3. 3. Systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že editační centrum kanálů je ovládáno ze vzdáleného místa.
  4. 4. Systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že řídící centrum kanálů je ovládáno ze vzdáleného místa.
  5. 5. Systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že první plánovač dále zahrnuje grafické uživatelské rozhraní (400) pro grafické plánování vysílání informačních objektů.
  6. 6. Systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále ί 0 zahrnuje sledovací systém informačních objektů, který zahrnuj e:
    vstupní panel (202) pro příjem informačních objektů majících různé formáty a pro přidělení každému přijatému informačnímu objektu jednoho nebo více datových atributů i e, reprezentujících tento informační objekt;
    sledovací databázi (206) zahrnující množství záznamů, přičemž každý záznam ukládá datové atributy sdružené s informačním objektem a dále ukládá informace o rozložení, použití a modifikacích, týkající se informačního objektu; a o n sledovací nástroj informačních objektů, upravený pro sledování rozložení, použití a modifikace informačních objektů, a dále upravený pro aktualizaci sledovací databáze (206) v souladu se shromážděnými sledovacími informacemi.
    25
  7. 7. Systém podle nároku 9, vyznačující se tím, že dále zahrnuje editační stanoviště (208) kanálů, přičemž toto editační stanoviště kanálů je spojeno jak se vstupním panelem (202) tak i se sledovací databází (206).
  8. 8. Systém podle nároku 7, vyznačující se tím, že editační
    30 stanoviště kanálů není schopné přistupovat k informačnímu »·«· • * 9999 • 99 objektu, pokud tomuto informačnímu objektu byl přidělen datový atribut, který je nekompatibilní s typem obsahu, který má být vytvořen editačním stanovištěm kanálů.
    9. Systém podle nároku 5, vyznačující se tím, že grafické 5 uživatelské rozhraní (400) umožňuje uživateli specifikovat dobu, ve které má být informační objekt vysílán.
    10. Systém podle nároku 5, vyznačující se tím, že grafické uživatelské rozhraní (400) umožňuje uživateli specifikovat ]_q šířku pásma, přes kterou má být informační objekt vysílán.
    11. Systém podle nároku 1, vyznačující se tím, že dále zahrnuj e:
    druhé zařízení pro poskytování obsahu, přičemž toto zařízení pro poskytování obsahu zahrnuje editační centrum 15 kanálů, kde toto editační centrum kanálů zahrnuje:
    (a) třetí plánovač (300c) pro plánování vysílání třetího množství informačních objektů;
    (b) druhou linku internetového protokolu pro vysílání třetího množství objektů do vysílacího zařízení.
    Zastupuje :
    99 9
    9999 9
  9. 9 9 9 ·· 9999
    Anotace
    Název vynálezu : Vysílací systém (Obr. 1)
    Je popsán distribuovaný přenosový vysílací systéítypro zpracování, plánování a vysílání velkého množství různých informačních objektů. Tento systém zahrnuje: systémLsledování (ho) informačních objektů, editační segmentV kanálů, vysílací . to zařízení^, a množství PCykoncových uživatelů. System^sledovaní informačních objektů přijímá informační objekty z množství různých zdrojů a sleduje jejich rozložení, modifikaci a použití. Se systémem^, sledování informačních objektů je sdruženo množství editačních stanovišť, ve kterých přijaté informační objekty mohou být zpracovány pro vytvoření^ materiálu připraveného pro vysílání. Editační segment(kanálů výhodně zahrnuje množství editačních centers/kanálů kfCECf a (áí?
    jedno nebo více řídících center/kanálů ÍCMCf, která sdružují informační objekty připravené pro vysílání a plánují je pro vysílání. Každý naplánovaný informační objekt je začleněn nebo zakódován v souladu s předplatitelskými (účastnickými) informacemi spojenými se službou, ke které informační objekt přísluší. Zakódovaný informační objekt je multiplexaván na kanál přenášeného bitového toku. Vysílací zářízení(vysílá kódovaný bitový tok přes přenosový kanál. Vhodně vybavené koncových uživatelů přijímají vysílání a poskytují koncovým uživatelům přístup k těm částem přenosu, ke, kterým má příslušný koncový uživatel příslušná přístupová práva.
CZ20003523A 1998-03-24 1999-03-24 Vysílací systém CZ20003523A3 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US09/046,901 US6477707B1 (en) 1998-03-24 1998-03-24 Method and system for broadcast transmission of media objects

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ20003523A3 true CZ20003523A3 (cs) 2001-08-15

Family

ID=21946000

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20003523A CZ20003523A3 (cs) 1998-03-24 1999-03-24 Vysílací systém

Country Status (22)

Country Link
US (1) US6477707B1 (cs)
EP (1) EP1066722B1 (cs)
JP (1) JP3851774B2 (cs)
KR (1) KR100560865B1 (cs)
CN (1) CN1178505C (cs)
AT (1) ATE518371T1 (cs)
AU (1) AU760973B2 (cs)
BR (1) BR9909052A (cs)
CA (1) CA2325373C (cs)
CZ (1) CZ20003523A3 (cs)
HK (1) HK1038464B (cs)
HU (1) HUP0101257A3 (cs)
ID (1) ID27747A (cs)
IL (1) IL138648A (cs)
MX (1) MXPA00009281A (cs)
NO (1) NO20004761L (cs)
NZ (1) NZ507225A (cs)
PL (1) PL343243A1 (cs)
RU (1) RU2222115C2 (cs)
SK (1) SK14072000A3 (cs)
TR (1) TR200003015T2 (cs)
WO (1) WO1999049663A1 (cs)

Families Citing this family (127)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7006661B2 (en) 1995-07-27 2006-02-28 Digimarc Corp Digital watermarking systems and methods
US20030056103A1 (en) 2000-12-18 2003-03-20 Levy Kenneth L. Audio/video commerce application architectural framework
US6049831A (en) * 1996-11-08 2000-04-11 Gte Laboratories Incorporated System for transmitting network-related information where requested network information is separately transmitted as definitions and display information
US7607147B1 (en) 1996-12-11 2009-10-20 The Nielsen Company (Us), Llc Interactive service device metering systems
US20020002039A1 (en) 1998-06-12 2002-01-03 Safi Qureshey Network-enabled audio device
US7689532B1 (en) 2000-07-20 2010-03-30 Digimarc Corporation Using embedded data with file sharing
US7756892B2 (en) * 2000-05-02 2010-07-13 Digimarc Corporation Using embedded data with file sharing
SG80598A1 (en) * 1998-08-14 2001-05-22 Television Licensors Internat Display system for multimedia data
US8332478B2 (en) * 1998-10-01 2012-12-11 Digimarc Corporation Context sensitive connected content
US6614804B1 (en) * 1999-03-22 2003-09-02 Webtv Networks, Inc. Method and apparatus for remote update of clients by a server via broadcast satellite
US8874244B2 (en) * 1999-05-19 2014-10-28 Digimarc Corporation Methods and systems employing digital content
US9451310B2 (en) 1999-09-21 2016-09-20 Quantum Stream Inc. Content distribution system and method
EP1232651A1 (en) 1999-11-23 2002-08-21 United Video Properties, Inc. Interactive television targeted message system
EP1564995B1 (en) 1999-11-23 2017-07-19 Rovi Guides, Inc. Interactive television targeted message system
US6889197B2 (en) * 2000-01-12 2005-05-03 Isuppli Inc. Supply chain architecture
AU2001229573A1 (en) * 2000-01-18 2001-07-31 Gregg S. Homer Rechargeable media distribution and play system
US6912528B2 (en) 2000-01-18 2005-06-28 Gregg S. Homer Rechargeable media distribution and play system
US20030172131A1 (en) * 2000-03-24 2003-09-11 Yonghui Ao Method and system for subject video streaming
US6954795B2 (en) * 2000-04-05 2005-10-11 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Transmission/reception system and method for data broadcast, and transmission apparatus for data broadcast
JP2001292436A (ja) * 2000-04-07 2001-10-19 Sony Corp 管理装置および方法
AU2001251387A1 (en) * 2000-04-07 2001-10-23 Adspace Networks System for electronically distributing, displaying and controlling advertising and other communicative media
US7136906B2 (en) * 2000-04-07 2006-11-14 Clarity Visual Systems, Inc. System for electronically distributing, displaying and controlling the play scheduling of advertising and other communicative media
US7305104B2 (en) 2000-04-21 2007-12-04 Digimarc Corporation Authentication of identification documents using digital watermarks
US7058694B1 (en) 2000-09-07 2006-06-06 Clix Network, Inc. Method for comparing two trinary logic representations in the process of customizing radio broadcasting
US7840691B1 (en) 2000-09-07 2010-11-23 Zamora Radio, Llc Personal broadcast server system for providing a customized broadcast
US6985694B1 (en) * 2000-09-07 2006-01-10 Clix Network, Inc. Method and system for providing an audio element cache in a customized personal radio broadcast
US7207057B1 (en) * 2000-11-16 2007-04-17 Rowe Lynn T System and method for collaborative, peer-to-peer creation, management & synchronous, multi-platform distribution of profile-specified media objects
US20020122427A1 (en) * 2000-11-28 2002-09-05 Navic Systems, Inc. Synchronization of bulk data transfers to end node devices in a multimedia network
US7113738B2 (en) * 2000-12-15 2006-09-26 The Fantastic Ip Gmbh Decision support method for planning broadcast transmissions
WO2002062009A1 (en) * 2001-01-30 2002-08-08 Digimarc Corporation Efficient interactive tv
JP2002344405A (ja) * 2001-03-16 2002-11-29 Matsushita Electric Ind Co Ltd データ放送スケジュールシステム、それに関する装置、方法、記録媒体またはプログラム
US8060906B2 (en) * 2001-04-06 2011-11-15 At&T Intellectual Property Ii, L.P. Method and apparatus for interactively retrieving content related to previous query results
US20030088687A1 (en) * 2001-12-28 2003-05-08 Lee Begeja Method and apparatus for automatically converting source video into electronic mail messages
US20030163815A1 (en) * 2001-04-06 2003-08-28 Lee Begeja Method and system for personalized multimedia delivery service
US6965913B2 (en) * 2001-04-10 2005-11-15 Virtel Corporation System for pseudo-interactive internet access
JP2002312634A (ja) * 2001-04-16 2002-10-25 Sony Corp 放映コンテンツのコマーシャル枠の競売方法および放映コンテンツのコマーシャル枠の競売システムおよび放映コンテンツの自動送出方法および放映コンテンツの自動送出システム
JP2002318748A (ja) * 2001-04-20 2002-10-31 Sony Corp 配信システム、配信方法、管理サーバ、業者サーバ
US8122465B2 (en) 2001-07-05 2012-02-21 Digimarc Corporation Watermarking to set video usage permissions
US7263202B2 (en) 2001-07-05 2007-08-28 Digimarc Corporation Watermarking to control video recording
US7343487B2 (en) 2001-10-10 2008-03-11 Nokia Corporation Datacast distribution system
JP4311547B2 (ja) 2001-10-24 2009-08-12 ザ ファンタスティック アイピー ゲゼルシャフト ミット ベシュレンクテル ハフツング コンテンツをマルチキャストする方法
EP1444255A2 (en) * 2001-10-26 2004-08-11 Incyte Genomics, Inc. Vesicle-associated proteins
US8001052B2 (en) 2001-12-10 2011-08-16 Dunkeld Bryan C System and method for unique digital asset identification and transaction management
US20030131350A1 (en) * 2002-01-08 2003-07-10 Peiffer John C. Method and apparatus for identifying a digital audio signal
JP2005516503A (ja) 2002-01-24 2005-06-02 ニューポート コースト インヴェストメンツ エルエルシー 無線周波数(rf)通信の動的選択およびスケジューリング
EP2357563A1 (en) * 2002-06-03 2011-08-17 Nokia Siemens Networks GmbH & Co. KG Broadcast scheduling system and method
US7239981B2 (en) 2002-07-26 2007-07-03 Arbitron Inc. Systems and methods for gathering audience measurement data
US7533398B2 (en) * 2002-07-26 2009-05-12 The Associated Press Automatic selection of encoding parameters for transmission of media objects
US7802008B2 (en) * 2002-08-12 2010-09-21 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Quality of service management in network gateways
EP1561341A4 (en) * 2002-10-23 2010-12-15 Nielsen Media Res Inc DEVICE AND METHOD FOR INSERTING DIGITAL DATA FOR USE WITH COMPRESSED AUDIO / VIDEO DATA
US20040103193A1 (en) * 2002-11-08 2004-05-27 Pandya Suketu J. Response time and resource consumption management in a distributed network environment
US9027063B2 (en) * 2002-11-27 2015-05-05 Deluxe Digital Distribution Inc. Video-on-demand (VOD) management system and methods
US7921448B2 (en) * 2002-11-27 2011-04-05 Ascent Media Group, LLP Multicast media distribution system
US7412532B2 (en) 2002-12-13 2008-08-12 Aol Llc, A Deleware Limited Liability Company Multimedia scheduler
US7797064B2 (en) 2002-12-13 2010-09-14 Stephen Loomis Apparatus and method for skipping songs without delay
US7493289B2 (en) 2002-12-13 2009-02-17 Aol Llc Digital content store system
US7912920B2 (en) 2002-12-13 2011-03-22 Stephen Loomis Stream sourcing content delivery system
US7231404B2 (en) 2003-01-31 2007-06-12 Nokia Corporation Datacast file transmission with meta-data retention
US7421438B2 (en) 2004-04-29 2008-09-02 Microsoft Corporation Metadata editing control
US7627552B2 (en) 2003-03-27 2009-12-01 Microsoft Corporation System and method for filtering and organizing items based on common elements
US7177872B2 (en) * 2003-06-23 2007-02-13 Sony Corporation Interface for media publishing
US7177881B2 (en) 2003-06-23 2007-02-13 Sony Corporation Network media channels
US20060236258A1 (en) 2003-08-11 2006-10-19 Core Mobility, Inc. Scheduling of rendering of location-based content
US7370283B2 (en) * 2003-08-11 2008-05-06 Core Mobility, Inc. Systems and methods for populating a ticker using multiple data transmission modes
US7430724B2 (en) * 2003-08-11 2008-09-30 Core Mobility, Inc. Systems and methods for displaying content in a ticker
US20050210391A1 (en) * 2003-08-11 2005-09-22 Core Mobility, Inc. Systems and methods for navigating content in an interactive ticker
US7343564B2 (en) 2003-08-11 2008-03-11 Core Mobility, Inc. Systems and methods for displaying location-based maps on communication devices
US20050039135A1 (en) * 2003-08-11 2005-02-17 Konstantin Othmer Systems and methods for navigating content in an interactive ticker
WO2005041109A2 (en) * 2003-10-17 2005-05-06 Nielsen Media Research, Inc. Methods and apparatus for identifiying audio/video content using temporal signal characteristics
US8024335B2 (en) 2004-05-03 2011-09-20 Microsoft Corporation System and method for dynamically generating a selectable search extension
JP4874229B2 (ja) 2004-03-09 2012-02-15 グーグル インコーポレイテッド 動的データ配信装置およびその方法
JP2005303975A (ja) * 2004-03-19 2005-10-27 Onkyo Corp ネットワークavシステム、コントローラ及びその動作プログラム
US20060031548A1 (en) * 2004-03-19 2006-02-09 Funchess Samuel W Electronic media distribution system and method
CA2562137C (en) 2004-04-07 2012-11-27 Nielsen Media Research, Inc. Data insertion apparatus and methods for use with compressed audio/video data
US7694236B2 (en) 2004-04-23 2010-04-06 Microsoft Corporation Stack icons representing multiple objects
WO2005107260A1 (fr) * 2004-04-28 2005-11-10 Leonid Aleksandrovich Pogyba Procede de distribution d'une production video a des utilisateurs emigres par le biais de l'internet, et dispositifs destines a sa mise en oeuvre
US7720983B2 (en) 2004-05-03 2010-05-18 Microsoft Corporation Fast startup for streaming media
US8028323B2 (en) 2004-05-05 2011-09-27 Dryden Enterprises, Llc Method and system for employing a first device to direct a networked audio device to obtain a media item
WO2005114450A1 (en) * 2004-05-14 2005-12-01 Nielsen Media Research, Inc. Methods and apparatus for identifying media content
KR100565080B1 (ko) * 2004-09-13 2006-03-30 삼성전자주식회사 대표 타이틀 정보가 부가된 메타 데이터를 포함한 av데이터를 기록한 정보저장매체, 그 재생장치 및 메타데이터 검색방법
US8789119B2 (en) * 2004-09-30 2014-07-22 Cisco Technology, Inc. Statistical remultiplexer performance for video on demand applications by use of metadata
US7363001B2 (en) 2005-03-08 2008-04-22 Google Inc. Dynamic data delivery apparatus and method for same
CN101156390B (zh) * 2005-04-02 2012-10-03 三星电子株式会社 用于在移动广播系统中传递流的设备和方法
US7676405B2 (en) 2005-06-01 2010-03-09 Google Inc. System and method for media play forecasting
US8099326B2 (en) 2005-06-01 2012-01-17 Google Inc. Traffic estimator
WO2006130824A2 (en) 2005-06-01 2006-12-07 Google Inc. Media play optimization
US8014717B2 (en) * 2005-06-20 2011-09-06 Hotel Digital Network Inc. Media content distribution system and method
US7665028B2 (en) 2005-07-13 2010-02-16 Microsoft Corporation Rich drag drop user interface
US7565506B2 (en) 2005-09-08 2009-07-21 Qualcomm Incorporated Method and apparatus for delivering content based on receivers characteristics
US8528029B2 (en) * 2005-09-12 2013-09-03 Qualcomm Incorporated Apparatus and methods of open and closed package subscription
US8893179B2 (en) * 2005-09-12 2014-11-18 Qualcomm Incorporated Apparatus and methods for providing and presenting customized channel information
WO2007038470A2 (en) 2005-09-26 2007-04-05 Nielsen Media Research, Inc. Methods and apparatus for metering computer-based media presentation
US9357175B2 (en) * 2005-11-01 2016-05-31 Arris Enterprises, Inc. Generating ad insertion metadata at program file load time
US8571570B2 (en) 2005-11-08 2013-10-29 Qualcomm Incorporated Methods and apparatus for delivering regional parameters
US8533358B2 (en) 2005-11-08 2013-09-10 Qualcomm Incorporated Methods and apparatus for fragmenting system information messages in wireless networks
US8600836B2 (en) 2005-11-08 2013-12-03 Qualcomm Incorporated System for distributing packages and channels to a device
US9386064B2 (en) * 2006-06-09 2016-07-05 Qualcomm Incorporated Enhanced block-request streaming using URL templates and construction rules
US20080097824A1 (en) * 2006-07-27 2008-04-24 Patrick Julien Campaign Performance Report
US20080097848A1 (en) * 2006-07-27 2008-04-24 Patrick Julien Day Part Frame Criteria
US20080091497A1 (en) * 2006-07-27 2008-04-17 Patrick Julien Broadcast Days
US20080095052A1 (en) * 2006-07-27 2008-04-24 Patrick Julien Network Control Time Spans
US20080103904A1 (en) * 2006-07-27 2008-05-01 Patrick Julien Fine-Grained Criteria Targeting
CN103533269B (zh) * 2006-11-07 2017-01-11 索尼株式会社 发送设备和发送方法
US7827490B2 (en) * 2006-11-30 2010-11-02 Microsoft Corporation Media state user interface
DE102007001519B4 (de) * 2007-01-10 2015-08-20 Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V. Konzept zum Vergeben von Datenraten an Informationssignalanbieter in einem Netzwerk
US7889724B2 (en) 2007-04-13 2011-02-15 Wideorbit, Inc. Multi-station media controller
US7925201B2 (en) 2007-04-13 2011-04-12 Wideorbit, Inc. Sharing media content among families of broadcast stations
US7826444B2 (en) 2007-04-13 2010-11-02 Wideorbit, Inc. Leader and follower broadcast stations
US9852219B2 (en) * 2007-08-20 2017-12-26 Nokia Technologies Oy Segmented metadata and indexes for streamed multimedia data
US9015147B2 (en) 2007-12-20 2015-04-21 Porto Technology, Llc System and method for generating dynamically filtered content results, including for audio and/or video channels
US8316015B2 (en) 2007-12-21 2012-11-20 Lemi Technology, Llc Tunersphere
US8117193B2 (en) 2007-12-21 2012-02-14 Lemi Technology, Llc Tunersphere
RU2486677C2 (ru) * 2008-02-19 2013-06-27 Нокиа Корпорейшн Многоуровневая фильтрация сообщений
US8259082B2 (en) * 2008-09-12 2012-09-04 At&T Intellectual Property I, L.P. Multimodal portable communication interface for accessing video content
US9124769B2 (en) 2008-10-31 2015-09-01 The Nielsen Company (Us), Llc Methods and apparatus to verify presentation of media content
US8595778B2 (en) * 2008-11-12 2013-11-26 Level 3 Communications, Llc User authentication in a content delivery network
US8494899B2 (en) 2008-12-02 2013-07-23 Lemi Technology, Llc Dynamic talk radio program scheduling
US20100223396A1 (en) * 2009-02-27 2010-09-02 Yahoo! Inc. Intelligent status polling
US7657337B1 (en) 2009-04-29 2010-02-02 Lemi Technology, Llc Skip feature for a broadcast or multicast media station
US8806047B2 (en) 2009-04-29 2014-08-12 Lemi Technology, Llc Skip feature for a broadcast or multicast media station
US9514472B2 (en) * 2009-06-18 2016-12-06 Core Wireless Licensing S.A.R.L. Method and apparatus for classifying content
US9001178B1 (en) * 2012-01-27 2015-04-07 Google Inc. Multimedia conference broadcast system
WO2014033286A1 (en) * 2012-08-31 2014-03-06 Axel Springer Digital Tv Guide Gmbh Electronic media server
US10956947B2 (en) 2013-12-23 2021-03-23 The Nielsen Company (Us), Llc Methods and apparatus to measure media using media object characteristics
US9118888B1 (en) * 2014-03-14 2015-08-25 Tribune Broadcasting Company, Llc News production system with integrated display
US10003835B2 (en) * 2015-06-24 2018-06-19 Tribune Broadcasting Company, Llc Device control in backup media-broadcast system
WO2017172913A1 (en) * 2016-03-29 2017-10-05 Gatesair, Inc. Time-multiplexed spectrum sharing

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS60183842A (ja) * 1984-03-02 1985-09-19 Toshiba Corp 伝送方式
US5701582A (en) * 1989-08-23 1997-12-23 Delta Beta Pty. Ltd. Method and apparatus for efficient transmissions of programs
US5099319A (en) * 1989-10-23 1992-03-24 Esch Arthur G Video information delivery method and apparatus
JP3060543B2 (ja) * 1990-12-25 2000-07-10 ソニー株式会社 放送運行管理装置
US5724091A (en) * 1991-11-25 1998-03-03 Actv, Inc. Compressed digital data interactive program system
ATE176744T1 (de) 1992-11-27 1999-02-15 Ibm Mehrfachsende-leitweglenkung zwischen bereichen
EP0856993B1 (en) * 1992-12-09 2002-07-31 Discovery Communications, Inc. Set top terminal for cable television delivery systems
US5659350A (en) * 1992-12-09 1997-08-19 Discovery Communications, Inc. Operations center for a television program packaging and delivery system
US5600573A (en) * 1992-12-09 1997-02-04 Discovery Communications, Inc. Operations center with video storage for a television program packaging and delivery system
CA2121151A1 (en) * 1993-04-16 1994-10-17 Trevor Lambert Method and apparatus for automatic insertion of a television signal from a remote source
US5418713A (en) 1993-08-05 1995-05-23 Allen; Richard Apparatus and method for an on demand data delivery system for the preview, selection, retrieval and reproduction at a remote location of previously recorded or programmed materials
JP4279905B2 (ja) * 1994-02-18 2009-06-17 ソニー株式会社 放送システムおよび受信端末
US5499046A (en) * 1994-05-23 1996-03-12 Cable Services Technologies, Inc. CATV distribution system with each channel having its own remote scheduler
US5477263A (en) * 1994-05-26 1995-12-19 Bell Atlantic Network Services, Inc. Method and apparatus for video on demand with fast forward, reverse and channel pause
US5510844A (en) 1994-11-18 1996-04-23 At&T Corp. Video bitstream regeneration using previously agreed to high priority segments
US5758257A (en) * 1994-11-29 1998-05-26 Herz; Frederick System and method for scheduling broadcast of and access to video programs and other data using customer profiles
US5617565A (en) 1994-11-29 1997-04-01 Hitachi America, Ltd. Broadcast interactive multimedia system
JP4332224B2 (ja) * 1995-05-30 2009-09-16 ソニー株式会社 情報受信装置および方法
WO1997009827A1 (en) 1995-09-07 1997-03-13 Nec Australia Pty. Ltd. A distribution system
US6084581A (en) * 1996-05-10 2000-07-04 Custom Communications, Inc. Method of creating individually customized videos
JP3115230B2 (ja) * 1996-05-16 2000-12-04 三菱電機株式会社 資源管理システム
US5768528A (en) 1996-05-24 1998-06-16 V-Cast, Inc. Client-server system for delivery of online information

Also Published As

Publication number Publication date
WO1999049663A1 (en) 1999-09-30
AU760973B2 (en) 2003-05-22
RU2222115C2 (ru) 2004-01-20
IL138648A (en) 2005-09-25
MXPA00009281A (es) 2004-09-10
CN1178505C (zh) 2004-12-01
CA2325373A1 (en) 1999-09-30
JP3851774B2 (ja) 2006-11-29
EP1066722A1 (en) 2001-01-10
KR20010042156A (ko) 2001-05-25
KR100560865B1 (ko) 2006-03-13
EP1066722B1 (en) 2011-07-27
NO20004761L (no) 2000-11-23
BR9909052A (pt) 2001-11-13
NZ507225A (en) 2003-04-29
HK1038464B (zh) 2005-07-22
CN1303568A (zh) 2001-07-11
AU2742199A (en) 1999-10-18
PL343243A1 (en) 2001-07-30
NO20004761D0 (no) 2000-09-22
CA2325373C (en) 2005-08-23
HUP0101257A2 (hu) 2001-08-28
US6477707B1 (en) 2002-11-05
ATE518371T1 (de) 2011-08-15
JP2002508637A (ja) 2002-03-19
IL138648A0 (en) 2001-10-31
HUP0101257A3 (en) 2003-05-28
TR200003015T2 (tr) 2001-02-21
HK1038464A1 (en) 2002-03-15
ID27747A (id) 2001-04-26
SK14072000A3 (sk) 2001-06-11

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2222115C2 (ru) Способ и система для вещательной передачи информационных объектов
EP1435037B1 (en) Mobile content delivery system
CN100370793C (zh) 数字传输系统中的地址分配
CN100556023C (zh) 用于组播内容的方法
US7080400B1 (en) System and method for distributed storage and presentation of multimedia in a cable network environment
US20020184642A1 (en) Method and apparatus for opportunistically broadcasting rich media digital content
US20020138844A1 (en) Video-on-demand web portal
US20020013948A1 (en) Video data management, transmission, and control system and method emloying distributed video segments microcasting
JPH09506226A (ja) テレビ番組のパッケージング及び配送システムのための映像記憶装置を有するオペレーション・センタ
GB2361154A (en) Digital broadcasting
US20010023429A1 (en) Data broadcasting system and method for distributing data from one or more content providers to personal computers
US7614079B2 (en) Method and device for transmission of entitlement management messages
US20070136486A1 (en) Tv broadcasting
US20030033612A1 (en) Software appliance method and system
US20050149619A1 (en) Methods, systems and storage medium for distributing content based on user communities
KR20050112879A (ko) 모바일 디지털 컨텐츠 다운로드 시스템 및 그 방법
KR100699331B1 (ko) 양방향 데이터 방송 서비스의 통합 서비스 제공 시스템 및그 방법
Smith Satellite data broadcasting-an end to the world-wide-wait?
Thexton et al. Managing the digital multiplex in the broadcast environment