SK14072000A3 - Vysielací systém - Google Patents

Vysielací systém Download PDF

Info

Publication number
SK14072000A3
SK14072000A3 SK1407-2000A SK14072000A SK14072000A3 SK 14072000 A3 SK14072000 A3 SK 14072000A3 SK 14072000 A SK14072000 A SK 14072000A SK 14072000 A3 SK14072000 A3 SK 14072000A3
Authority
SK
Slovakia
Prior art keywords
broadcast
channel
media
media object
objects
Prior art date
Application number
SK1407-2000A
Other languages
English (en)
Inventor
Martin Cranston King
Erik Troelsen
Enrico Gulfi
Original Assignee
The Fantastic Corporation
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by The Fantastic Corporation filed Critical The Fantastic Corporation
Publication of SK14072000A3 publication Critical patent/SK14072000A3/sk

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N21/00Selective content distribution, e.g. interactive television or video on demand [VOD]
    • H04N21/20Servers specifically adapted for the distribution of content, e.g. VOD servers; Operations thereof
    • H04N21/25Management operations performed by the server for facilitating the content distribution or administrating data related to end-users or client devices, e.g. end-user or client device authentication, learning user preferences for recommending movies
    • H04N21/262Content or additional data distribution scheduling, e.g. sending additional data at off-peak times, updating software modules, calculating the carousel transmission frequency, delaying a video stream transmission, generating play-lists
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N21/00Selective content distribution, e.g. interactive television or video on demand [VOD]
    • H04N21/20Servers specifically adapted for the distribution of content, e.g. VOD servers; Operations thereof
    • H04N21/21Server components or server architectures
    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04NPICTORIAL COMMUNICATION, e.g. TELEVISION
    • H04N21/00Selective content distribution, e.g. interactive television or video on demand [VOD]
    • H04N21/20Servers specifically adapted for the distribution of content, e.g. VOD servers; Operations thereof
    • H04N21/23Processing of content or additional data; Elementary server operations; Server middleware

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Multimedia (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Databases & Information Systems (AREA)
  • Two-Way Televisions, Distribution Of Moving Picture Or The Like (AREA)
  • Television Systems (AREA)
  • Management Or Editing Of Information On Record Carriers (AREA)
  • Studio Devices (AREA)
  • Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)

Description

Oblasť techniky
Vynález sa týka systému prenosu mediálnych objektov vysielaním.
Doterajší stav techniky
Množstvo a pestrosť informácií, ktoré sú dostupné na internete, sú obrovské. Pre mnohých koncových užívateľov je však praktický prístup k mnohému, čo môže internet ponúknuť, vylúčený, pretože nemajú účinný spôsob stiahnuť si dostupné informácie. Koncoví užívatelia tradične vstupujú do internetu cez telefónne linky a iné pozemné linky, ktoré majú len úzku šírku pásma. Nedostatočná šírka pásma spôsobuje dlhé, znechucujúce čakania, najmä keď sa z internetu na počítač užívateľa sťahujú veľké mediálne objekty, ako sú videoklipy. Napríklad stiahnutie 2 Mb videoobjektu môže trvať až hodinu.
Ďalšou nevýhodou tradičného internetu je, že toto bohatstvo dostupného materiálu nie je dobre organizované. V dôsledku toho užívatelia musia používať prehľadávacie programy, aby identifikovali miesta na internete, ktoré by pre nich mohli byť zaujímavé. Tieto prehľadávacie programy sú však pomerne pomalé a môžu zlyhať pri zisťovaní všetkých miest, ktoré užívateľa v skutočnosti zaujímajú.
Jedným možným riešením problému šírky pásma je prenášanie informácie z internetu k užívateľom tak, že sa táto k nim vysiela. Napríklad každý bežný analógový televízny kanál má dostatočnú šírku pásma na prenášanie 40 Mbps, čo postačuje pre mnohé potreby. Naviac, satelitné a káblové vysielania môžu mať šírku pásma až 240 Mbps. Tieto veľké šírky pásma do značnej miery odstraňujú nedostatky šírky pásma v doterajšom stave techniky.
Avšak vysielanie má svoje vlastné problémy. Jedným z dôležitých znakov internetu je, že každý dodávateľ obsahu môže kontrolovať obsah, dobu a cieľ každého objektu, ktorý prenáša. Na rozdiel od toho riadenie rozvrhovania a distribúcie vo vysielacom prostredí typicky kontroluje organizácia, ktorá udržiava a
-2prevádzkuje vysielacie zariadenie. Naviac, vysielacie zariadenia sa tradične používajú na prenášanie jediného typu mediálneho objektu, napríklad televízneho programu. Teda tí, ktorí vysielajú, nemajú zariadenia na spracovanie mnohých tried mediálnych objektov, vrátane video, audio a údajov, ktoré sú dostupné cez internet.
Doterajší stav techniky tiež zahrnuje televízne zbaľovacie a programové systémy. Napríklad US patent č. 5 600 573 opisuje operačné stredisko, ktoré organizuje a balí televízne programy na prenášanie v televíznom dodávacom systéme. Účelom opísaného operačného strediska je prijímať, zapamätávať, baliť a dodávať programy v rozličných signálových formátoch a dodávať predplatiteľom video na požiadanie, kvázivideo na požiadanie a/alebo možnosť vybrať si programy z menu na obrazovkách. Opísaný systém zahrnuje prijímač, ovládač systému, videopamäť, počítačom podporovaný baliaci systém (CAP) a výstupné zariadenie. CAP vytvorí programové poradia, menu, inštrukcie o balení programov a/alebo pridelí dostupnú šírku pásma.
Podobne US patent č. 5 659 350 opisuje operačné stredisko pre systémy televíznej zábavy, ktoré dodávajú televízne programy do domovov užívateľov. Operačné stredisko organizuje a balí televízne programy a programovú informáciu na dodanie do a z domovov užívateľov. Toto operačné stredisko zahrnuje počítačmi vybavený baliaci systém na vytváranie signálu informácie o kontrole programov.
Podstata vynálezu
Podstatou vynálezu je distribuovaný vysielací systém na spracovanie, rozvrhovanie a vysielanie širokej škály mediálnych objektov. Tieto mediálne objekty môžu zahrnovať statické objekty, ako sú súbory údajov, alebo dynamické objekty, ako sú kontinuálne video, audio alebo údaje.
Vo výhodnom uskutočnení vysielací systém podľa tohto vynálezu zahrnuje systém sledovania mediálnych objektov, segment úpravy kanálov, vysielacie zariadenie a viaceré PC koncových užívateľov.
Systém sledovania mediálnych objektov prijíma mediálne objekty z viacerých odlišných zdrojov a sleduje ich distribúciu, modifikácie a použitie. So systémom
-3sledovania mediálnych objektov sú spojené viaceré stanice úprav, kde sa prijaté mediálne objekty môžu spracovať na materiál, pripravený na vysielanie.
Segment úpravy kanálov výhodne zahrnuje viaceré strediská úpravy kanálov (CEC) a jedno alebo viaceré strediská správy kanálov (CMC), ktoré zoskupujú mediálne objekty, ktoré sú pripravené na vysielanie, a rozvrhujú im vysielanie. Každý plánovaný mediálny objekt sa zapuzdrí alebo zakóduje v súlade s informáciou o predplatnom, spojenom so službou, do ktorej mediálny objekt patrí. Zakódovaný mediálny objekt sa multipiexuje na kanál vysielaného toku bitov.
Vysielacie zariadenie prenáša zakódovaný tok bitov cez vysielací kanál. Vhodne vybavené PC koncových užívateľov prijmú prenos a poskytnú koncovému užívateľovi prístup k tým častiam vysielania, ktoré je koncový užívateľ oprávnený prijímať.
Konkrétnejšie je opísaný vysielací systém, ktorý zahrnuje:
(1) zariadenie dodávateľa obsahu, pričom toto zariadenie dodávateľa obsahu zahrnuje stredisko úpravy kanálov, pričom toto stredisko úpravy kanálov zahrnuje:
(a) prvý rozvrhovač na rozvrhovanie vysielania prvých viacerých mediálnych objektov;
(b) Internet Protocol linku na prenesenie prvých viacerých objektov do vysielacieho zariadenia;
(2) vysielacie zariadenie, zahrnujúce stredisko správy kanálov, pričom toto stredisko správy kanálov zahrnuje:
(a) druhý rozvrhovač na rozvrhovanie vysielania druhých viacerých mediálnych objektov;
(b) správcu vyhľadávania mediálnych objektov na koordinovanie zavádzania plánovaných mediálnych objektov do multiplexných kanálov;
(c) databázu o predplatnom, zapamätávajúcu informáciu o predplatnom, definujúcu najmenej jednu službu multimediálneho vysielania na poskytovanie koncovým užívateľom prvých viacerých z príbuzných mediálnych objektov, vrátane video súborov, audio súborov, obrazových súborov a textových súborov; a
-4(d) prostriedky na modifikovanie prvých a druhých viacerých mediálnych objektov v súlade s informáciou o predplatnom, zapamätanou v databáze o predplatnom.
Tiež je opísaný systém ako ten, ktorý je uvedený vyššie, v ktorom výstup zo strediska správy kanálov má konečnú šírku pásma a v ktorom sa rozvrhovanie vysielania pre prinajmenšom časť z konečnej šírky pásma uskutočňuje prvým rozvrhovačom.
Tiež je opísaný systém ako ten, ktorý je uvedený vyššie, v ktorom sa stredisko úpravy kanálov dá ovládať zo vzdialeného miesta.
Tiež je opísaný systém ako ten, ktorý je uvedený vyššie, v ktorom sa stredisko správy kanálov dá ovládať zo vzdialeného miesta.
Tiež je opísaný systém ako ten, ktorý je uvedený vyššie, v ktorom prvý rozvrhovač ďalej zahrnuje grafické užívateľské rozhranie na grafické rozvrhovanie vysielania mediálnych objektov.
Tiež je opísaný systém ako ten, ktorý je uvedený vyššie, ktorý ďalej zahrnuje systém sledovania mediálnych objektov, zahrnujúci:
vstupný panel na prijatie mediálnych objektov, ktoré majú rôzne formáty, a na priradenie každému prijatému mediálnemu objektu jedného alebo viacerých atribútov, reprezentujúcich mediálny objekt;
sledovaciu databázu, zahrnujúcu viaceré záznamy, pričom každý záznam zapamätáva údajové atribúty, patriace k mediálnemu objektu, a ďalej zapamätáva informácie o distribúcii, použití a modifikovaní, týkajúcich sa mediálneho objektu; a nástroj na sledovanie mediálneho objektu, prispôsobený na sledovanie distribúcie, použitia a modifikovania mediálnych objektov a ďalej prispôsobený na aktualizovanie sledovacej databázy v súlade so zhromaždenou sledovacou informáciou.
Tiež je opísaný systém ako ten, ktorý je uvedený vyššie, ktorý ďalej zahrnuje stanicu úpravy kanálov, pričom táto stanica úpravy kanálov je spojená so vstupným panelom a sledovacou databázou.
Tiež je opísaný systém ako ten, ktorý je uvedený vyššie, v ktorom stanica úpravy kanálov nie je schopná vstúpiť do mediálneho objektu, ak tento mediálny
-5objekt má priradený údajový atribút, ktorý nie je kompatibilný s typom obsahu, ktorý sa má vytvoriť stanicou úpravy kanálov.
Tiež je opísaný systém ako ten, ktorý je uvedený vyššie, v ktorom grafické užívateľské rozhranie umožňuje užívateľovi špecifikovať čas, v ktorom sa má mediálny objekt vysielať.
Tiež je opísaný systém ako ten, ktorý je uvedený vyššie, v ktorom grafické užívateľské rozhranie umožňuje užívateľovi špecifikovať šírku pásma, cez ktorú sa má mediálny objekt vysielať.
Tiež je opísaný systém ako ten, ktorý je uvedený vyššie, ktorý ďalej zahrnuje: druhé zariadenie dodávateľa obsahu, pričom toto zariadenie dodávateľa obsahu zahrnuje stredisko úpravy kanálov, pričom toto stredisko úpravy kanálov zahrnuje:
(a) tretí rozvrhovač na rozvrhovanie vysielania tretích viacerých mediálnych objektov;
(b) druhú Internet Protocol linku na prenesenie tretích viacerých objektov do vysielacieho zariadenia.
Vyššie opísané ciele a podstata vynálezu sa lepšie pochopia, keď sa dajú do súvisu s nasledujúcim podrobným opisom a priloženými výkresmi.
Prehľad obrázkov na výkresoch
Obr. 1 je bloková schéma výhodného uskutočnenia vysielacieho systému podľa tohto vynálezu;
Obr. 2 je bloková schéma výhodného uskutočnenia systému sledovania mediálnych objektov podľa tohto vynálezu;
Obr. 3 je bloková schéma výhodného uskutočnenia rozvrhovača vysielania podľa tohto vynálezu;
Obr. 4 je výhodné uskutočnenie grafického užívateľského rozhrania pre rozvrhovač vysielania, znázornený na obr. 3;
Obr. 5 je bloková schéma výhodného uskutočnenia strediska správy kanálov podľa tohto vynálezu;
-6Obr. 6 je bloková schéma výhodného uskutočnenia hlavného strediska úpravy kanálov podľa tohto vynálezu;
Obr. 7 je bloková schéma výhodného uskutočnenia profesionálneho strediska úpravy kanálov podľa tohto vynálezu;
Obr. 8 je bloková schéma výhodného uskutočnenia strediska úpravy kanálov podľa tohto vynálezu;
Obr. 9 je výhodné uskutočnenie hlavného strediska úpravy kanálov a strediska správy kanálov, ktoré majú kaskádovite usporiadané rozvrhovače; a
Obr. 10 je bloková schéma výhodného uskutočnenia PC koncového užívateľa podľa tohto vynálezu;
Príklady uskutočnenia vynálezu
Obr. 1 je bloková schéma výhodného uskutočnenia vysielacieho systému podľa tohto vynálezu. Ako je znázornené na obr. 1, vysielací systém, označený vo všeobecnosti značkou 10. zahrnuje: systém 15 sledovania mediálnych objektov (MOTS), segment 20 úpravy kanálov, vysielacie zariadenie 25 a viaceré PC 30 koncových užívateľov, z ktorých je na obr. 1 znázornený len jeden. Segment 20 úpravy kanálov zahrnuje stredisko 35 správy kanálov (CMC), profesionálne stredisko 40 úpravy kanálov (CEC Pro), stredisko 45 úpravy kanálov (CEC) a hlavné stredisko 50 úpravy kanálov (CEC Master). Hoci obr. 1 znázorňuje len jediné CEC Pro 40, CEC 45, CEC Master 50, CMC 35 a vysielacie zariadenie 25, malo by byť jasné, že systém môže výhodne zahrnovať jeden alebo viaceré z týchto komponentov.
Prevádzku vysielacieho systému 10 najprv stručne opíšeme v spojitosti s obr. 1. Štruktúru a činnosť komponentov vysielacieho systému 10 podrobnejšie opíšeme v spojitosti s obr. 2 až 10.
Typický tok údajov cez vysielací systém 10 je schematicky znázornený šípkami, spájajúcimi bloky 15 až 50 na obr. 1. Najprv MOTS 15 prijme mediálne objekty, ako sú súkromné alebo verejné audio, video, obrazové alebo textové práce. Jednou z funkcií MOTS 15 je sledovať distribúciu a použitie prijatých
-Ί mediálnych objektov, ako prechádzajú vysielacím systémom. Táto sledovacia funkcia sa uskutočňuje pomocou databázy, ktorá zapamätáva informáciu o distribúcii a použití, týkajúcu sa mediálnych objektov, ktoré prijal MOTS 15. Okrem toho niektoré prijaté mediálne objekty môžu vyžadovať úpravu alebo iné spracovanie predtým, než budú pripravené na odvysielanie. Takéto mediálne objekty sa prenesú do staníc úpravy kanálov (CEC), spojených s MOTS 15, kde sa upravia a pripravia na vysielanie. Tieto a iné znaky MOTS 15 sú podrobnejšie opísané ďalej v spojitosti s obr. 2.
Akonáhle je mediálny objekt pripravený na vysielanie, prenesie sa do CEC alebo CMC na zoskupenie a rozvrhnutie vysielania. Mediálne objekty na vysielanie sa môžu tiež poskytnúť priamo CEC alebo CMC bez toho, aby prešli cez a boli spracované MOTS 15. Rozvrhnutie vysielania sa uskutoční rozvrhovačom, trvalo sa nachádzajúcim v CMC 35, CEC Pro 40 alebo v CEC Master 50. Výhodné uskutočnenie rozvrhovača 30 na použitie v tomto vynáleze je podrobne opísané v spojitosti s obr. 3 a 4. Výhodné uskutočnenie CMC 35 je opísané v spojitosti s obr. 5. Výhodné uskutočnenie CEC Master 50 je opísané v spojitosti s obr. 6. Výhodné uskutočnenie CEC Pro 40 je opísané v spojitosti s obr. 7. CEC 45 nezahrnuje rozvrhovač a je preto vhodné na zoskupovanie mediálnych objektov na vysielanie, ale nie na rozvrhovanie vysielania. Výhodné uskutočnenie CEC 45 je opísané v spojitosti s obr. 8.
Keď nastane vysielací čas pre mediálny objekt, CMC 35 multiplexuje mediálny objekt do kanála v súlade s prijatými plánovacími inštrukciami. Multiplexovaný signál sa prenesie do vysielacieho zariadenia 25 na vysielanie do PC 30 koncových užívateľov. Vo výhodnom uskutočnení tohto vynálezu, ktorý je tu opísaný, je použitou multiplexnou technikou multiplexovanie s časovým delením. Avšak vynález sa tiež môže používať s použitím početných iných multiplexných metód, ako je multiplexovanie s delením frekvencie alebo štatistické multiplexovanie.
Komponenty vysielacieho systému 10 teraz podrobnejšie opíšeme v spojitosti s obr. 2 až 10.
-8Obr. 2 je bloková schéma výhodného uskutočnenia MOTS 15. Ako je znázornené na obr. 2, MOTS 15 výhodne zahrnuje vstupný panel 202 na prijatie mediálnych objektov od dodávateľov obsahu. Vstupný panel 202 je pripojený na zbernicu 204. Na zbernicu 204 sú tiež pripojené MOTS databáza 206 a jedna alebo viaceré stanice 208 až 212 úpravy kanálov (CES), podrobnejšie opísané ďalej. CMC 35, CEC Pro 40, CEC 45 a CEC Master 50 sú tiež pripojené na zbernicu 204 cez rozhranie 214.
Vstupný panel 202 je prispôsobený na prijatie mnohých rozličných typov mediálnych objektov, ako sú obrazy, video a text. Keď sa mediálny objekt prijme, vstupný panel 202 mu priradí jeden alebo viaceré atribúty objektu (metadáta). Priradené atribúty reprezentujú charakter prijatého objektu. Napríklad konkrétny mediálny objekt môže mať priradený prvý atribút, reprezentujúci skutočnosť, že týmto objektom je video metráž, a druhý atribút, reprezentujúci skutočnosť, že tento objekt je vhodný na sledovanie deťmi. Vstupný panel 202 vytvorí nový záznam v MOTS databáze 206 pre každý mediálny objekt, ktorý prijme. Tento záznam zahrnuje identifikátor pre mediálny objekt, ako aj atribúty, ktoré sú objektu priradené.
Hoci na obr. 2 je znázornený len jeden vstupný panel 202. systém môže zahrnovať jeden alebo viaceré vstupné panely, z ktorých každý je vhodný na prijatie a spracovanie jedného alebo viacerých typov mediálnych objektov. Ilustratívne by každý dodávateľ obsahu mohol byť vybavený vstupným panelom 202 na spracovanie mediálnych objektov, prijatých od tohto dodávateľa obsahu. Vstupné panely 202 môžu byť umiestnené na vzdialených miestach a môžu byť pripojené k zvyšku MOTS 15 sieťou.
V niektorých prípadoch môžu mediálne objekty, prijaté MOTS 15, reprezentovať úplné údajové, audio alebo video objekty, ktoré boli úplne upravené a sú pripravené na vysielanie. To môže nastať napríklad vtedy, keď sú mediálne objekty prijaté od Disney™-ho alebo iného veľkého dodávateľa obsahu. V tom prípade sa mediálne objekty, prijaté MOTS 15, prenesú priamo do CEC alebo CMC na zoskupenie a rozvrhnutie, ako je opísané ďalej.
-9V iných prípadoch môžu mediálne objekty, prijaté MOTS 15, reprezentovať údajové, audio alebo video objekty, ktoré nie sú určené na vysielanie v takej forme, v akej sú, ale majú sa upraviť a/alebo spojiť s inými mediálnymi objektami, aby sa vytvorili napríklad multimediálne objekty. Napríklad dodávateľ obsahu by mohol poskytnúť video metráž exotických zvierat so zámerom, aby sa táto metráž včlenila do odvodeného multimediálneho objektu, zahrnujúceho text a video, ako je detská encyklopédia. Úprava sa môže uskutočniť manuálne, alebo sa môže automatizovať.
Úprava mediálnych objektov, prijatých MOTS 15, sa výhodne uskutočňuje v staniciach 208 až 212 úpravy kanálov, ktoré sú pripojené na zbernicu 204 MOTS 15 cez linky 216 až 220. Linkami 216 až 220 môžu byť ľubovoľné vhodné komunikačné linky na pripojenie staníc 208 až 212 úpravy kanálov k MOTS zbernici 204, ako je diaľková sieť alebo nekomutované (vyhradené) linky. To umožňuje, aby CES 208 až 212 boli umiestnené vzdialene od MOTS zbernice 204, napríklad v inej krajine.
Stanice 208 až 212 úpravy kanálov typicky prevádzkujú dodávatelia obsahu, ktorí vytvárajú údajové, video a audio objekty, pripravené na vysielanie. Tieto objekty môžu zahrnovať obsah, vytvorený inými, ako je obsah, prijatý MOTS 15 cez vstupný panel 202 alebo iné zdroje. S použitím staníc 208 až 212 úpravy kanálov títo dodávatelia obsahu môžu pristupovať k mediálnym objektom, prijatým na vstupnom paneli 202. Stanice úpravy kanálov upravia prijaté mediálne objekty a/alebo včlenia ich do odvodených diel. Ako sme uviedli, úpravu môžu uskutočniť systémoví operátori, alebo môže byť úplne alebo čiastočne automatizovaná. Keď sa mediálny objekt modifikuje alebo včlení do odvodeného mediálneho objektu, táto skutočnosť sa zaznamená do záznamu objektu v MOTS databáze 206. Teda na rozdiel od intemetových systémov v doterajšom stave techniky systém podľa tohto vynálezu je schopný sledovať distribúciu, modifikáciu a použitie konkrétnych mediálnych objektov, čo poskytuje mnoho výhod. Napríklad sledovanie umožňuje majiteľom mediálnych objektov strážiť použitie a distribúciu ich výtvorov a lepšie využiť práva duševného vlastníctva, na ktoré sú oprávnení.
Ďalším účelom údajových atribútov je zabezpečiť príslušnú distribúciu mediálnych objektov do staníc 208 až 212 úpravy kanálov. Napríklad určité mediálne objekty môžu byť vhodné len na sledovanie dospelými a priradí sa im
-10údajový atribút, ktorý reprezentuje túto skutočnosť. Akákoľvek stanica úpravy kanálov, určená na výrobu programov pre deti (napríklad stanica 210), nebude schopná pristupovať k mediálnym objektom s týmto údajovým atribútom „pre dospelých“. Teda na rozdiel od internetových schém doterajšieho stavu techniky je tento vynález schopný sledovať a kontrolovať použitie a distribúciu všetkých prijatých mediálnych objektov, teda chrániť práva a obmedziť zodpovednosť dodávateľov obsahu, vysielajúcich a koncových užívateľov.
Akonáhle je mediálny objekt pripravený na odvysielanie, prenesie sa do CEC alebo CMC na zoskupenie a rozvrhnutie vysielania. Rozvrhovanie vysielania je proces priraďovania vysielacích parametrov, ako je čas vysielania, kanál a šírka pásma, objektu, ktorý je určený na vysielanie.
Rozvrhovanie je nevyhnutné, pretože hoci je množstvo údajov, ktoré sa dá preniesť vysielacím zariadením, obrovské, nie je neobmedzené. Vysielacie zariadenia typicky prenášajú cez konkrétne frekvenčné pásma, ktoré sa nazývajú kanály. Rýchlosť, akou vysielací kanál môže prenášať informáciu (často meranú v miliónoch bitov za sekundu (Mbps)), závisí od rozdielu frekvencie medzi najvyššou a najnižšou frekvenciou v pásme, a preto sa často označuje ako šírka pásma kanála.
Šírka pásma vysielacieho kanála je často rozdelená na dva alebo viac kanálov s použitím multiplexnej techniky, ako je multiplexovanie s časovým delením (TDM). Pri multiplexovaní s časovým delením má každý TDM kanál priradený konkrétny časový interval na vysielanie. To umožňuje súbežne vysielať dva alebo viac signálov cez jediný vysielací kanál. Šírka pásma TDM kanála je schopnosť kanála preniesť informáciu a typicky sa meria v miliónoch alebo tisíckach bitov za sekundu. Samozrejme, celková šírka pásma všetkých TDM kanálov, ktoré tvoria vysielací kanál, nemôže prekročiť celkovú šírku pásma vysielacieho kanála.
Teda schopnosť vysielacieho zariadenia vysielať informácie nie je neobmedzená. Táto konečná schopnosť sa musí zdieľať medzi všetkými dodávateľmi obsahu, požadujúcimi vysielať mediálne objekty z tohto zariadenia. Preto je dôležité vytvoriť rozvrhovacie zariadenie a spôsoby efektívneho prideľovania konkrétnych častí dostupnej vysielacej šírky pásma konkrétnym
- 11 mediálnym objektom, aby sa zabezpečil včasný a úplný prenos všetkých mediálnych objektov, ktoré sa majú odvysielať.
Vo výhodnom uskutočnení tento vynález poskytuje distribuovanú rozvrhovaciu kapacitu, ktorá umožňuje uskutočniť rozvrhovanie vysielania na jednom alebo viacerých z viacerých rozvrhovacích miest. Typicky budú CEC Pro 40, CEC Master 50 a CMC 35 tvoriť rozvrhovacie miesta. Každé rozvrhovacie miesto je vybavené rozvrhovačom. Teraz opíšeme výhodné uskutočnenie rozvrhovača v spojitosti s obr. 3.
Ako je znázornené na obr. 3, rozvrhovač 300 výhodne zahrnuje údajovú pamäť 302. video pamäť 304. audio pamäť 306 na zapamätanie údajových objektov, video objektov a audio objektov, pripravených na vysielanie. Rozvrhovač 300 ďalej zahrnuje databázu 308 atribútov na zapamätanie údajov o atribútoch (metadáta), týkajúcich sa vysielacích parametrov objektov, zapamätaných v pamätiach 302 až 306. Napríklad pre video objekt, ktorý sa má preniesť, by databáza 308 atribútov mohla zapamätať šírku pásma, potrebnú na prenesenie objektu, čas, kedy sa má objekt odvysielať, veľkosť a meno objektu a zamýšľané publikum pre tento objekt.
Procesor 310 je prepojený s pamäťami 302 až 306 a s databázou 308. Ako je opísané ďalej, procesor 310 riadi rozvrhovanie vysielania mediálnych objektov, zapamätaných v pamätiach 302 až 306. ako aj tok mediálnych objektov, ktoré sa môžu dynamicky prenášať cez jednu alebo viac liniek 312, 314 a kontinuálne rozhranie 316. Údaje o atribútoch pre tieto dynamické objekty môžu byť tiež zapamätané v databáze 308 atribútov. Vo výhodnom uskutočnení procesor 310 zahrnuje softvérový program, bežiaci na Windows NT™ alebo Windows 95™ pracovnej stanici.
Rozvrhovač 300 zodpovedá za rozvrhovanie vysielania pre konkrétne bloky šírky pásma na špecifických TDM kanáloch. Ilustratívne by konkrétny rozvrhovač 300 mohol zodpovedať za rozvrhovanie vysielaného obsahu pre 4 Mbps šírku pásma od 7.00.00 hod. do 8.00.00 hod. dňa 14. marca 1998. Rozvrhovač 300 prideľuje časti tejto šírky pásma statickým objektom, zapamätaným v pamätiach 302 až 306, a dynamickým objektom, prúdiacim cez linku 312 v súlade s údajmi o
-12atribútoch objektu, zapamätanými v databáze 308 atribútov. Pokračujúc s vyššie uvedeným ilustratívnym príkladom by rozvrhovač 300 mohol prideliť 1,4 Mbps medzi 7.20.00 hod. a 7.23.05 hod. na vysielanie hudobného video cez konkrétny TDM kanál, ktorý vysiela hudobné videá počas ranných hodin. Alternatívne by mohol prideliť 100 kbs medzi 7.00.00 hod. a 8.00.00 hod. na vytvorenie „karuselu“, ktorý opakovane vysiela 30-sekundový audio súbor, obsahujúci dennú predpoveď počasia.
Procesor 310 môže byť naprogramovaný, aby vykonával automaticky celé rozvrhovanie vysielania. Alternatívne môže celé alebo časť rozvrhovania vykonávať systémový operátor. Vo výhodnom uskutočnení je manuálne rozvrhovanie podporované grafickým užívateľským rozhraním (GUI) 400, ktoré umožňuje užívateľovi ovládať (s použitím napríklad myši) grafické ikony, reprezentujúce objekty, ktoré sa majú odvysielať, a vizuálne vnímať celý plán vysielania pre šírku pásma, pridelenú rozvrhovaču 300. Výhodné uskutočnenie GUI 400 je znázornené na obr. 4.
Ako je znázornené na obr. 4, GUI 400 výhodne zahrnuje viaceré okná 402. Okná 402 graficky zobrazujú pridelenie šírky pásma pre viaceré mediálne objekty 404. plánované na odvysielanie.
Napríklad šírka pásma, pridelená mediálnemu objektu 404c. je graficky reprezentovaná ako obdĺžnik s výškou 20 kb/s a šírkou približne 14 minút. Poznamenajme, že každý obdĺžnik 404 môže reprezentovať jediný údajový objekt na vysielanie, alebo môže napríklad reprezentovať adresár, obsahujúci viaceré súbory. Alternatívne môže obdĺžnik reprezentovať zaznamenaný video alebo audio objekt alebo blok so šírkou pásma, pridelenou kontinuálnemu audio, video alebo údajom.
Vo výhodnom uskutočnení sú osi jedného alebo viacerých z okien 402 (t. j. čas a šírka pásma) nakreslené v rozličných mierkach, aby sa systémovému operátorovi poskytli rozličné perspektívy vysielacieho plánu. Napríklad v ilustratívnom príklade, znázornenom na obr. 4, mierka časovej osi okna 402a je približne desaťkrát väčšia než časová mierka okna 402b. Teda systémový operátor môže pozrieť na okno 402a. aby pochopil „veľký obrázok“ (približne jednohodinové
-13okno vysielacieho plánu), zatiaľ čo sa sústredí na okno 402b, aby videl špecifiká vysielacieho plánu v desaťsekundových prírastkoch.
Ako je podrobnejšie opísané ďalej, každý z mediálnych objektov, reprezentovaných obdĺžnikmi 404, môže patriť ku konkrétnej službe. Vo výhodnom uskutočnení môže farba obdĺžnikov 404 reprezentovať službu, ku ktorej mediálny objekt, spojený s obdĺžnikom, patrí. Napríklad všetky mediálne objekty, patriace ku konkrétnej službe, môžu byť reprezentované obdĺžnikmi, ktoré sú červené.
Plánovacia informácia pre mediálne objekty, graficky reprezentované obdĺžnikmi 404, môže tiež byť reprezentovaná číselne v okne 406. V ilustratívnom príklade, znázornenom na obr. 4, okno 406 znázorňuje kvantitatívne informácie a informácie o atribútoch pre mediálny objekt 404c.
Okno 406 výhodne obsahuje viaceré polia na zapamätanie informácií, týkajúcich sa konkrétneho mediálneho objektu, ktorý sa má odvysielať. Ilustratívne môže okno 406 obsahovať nasledujúce polia:
1. pole názvu súboru, ktoré zapamätáva názov súboru mediálneho objektu (napríklad C:\fbs\subchannel\etst2.AVI).
2. pole názvu, ktoré zapamätáva názov mediálneho objektu (napríklad „športy“).
3. pole veľkosti, ktoré zapamätáva veľkosť v kilobytoch alebo megabytoch mediálneho objektu (napríklad 16445,344 kB).
4. pole stavu, ktoré zapamätáva názov súboru alebo názov adresára, ktoré sa majú preniesť (napríklad „neznámy“).
5. pole kanála, ktoré zapamätáva TDM kanál, na ktorom sa má mediálny objekt vysielať (napríklad 99).
6. pole subkanála, ktoré zapamätáva informáciu, reprezentujúcu službu, na ktorej sa má súbor odvysielať (napríklad 0).
7. ID pole, ktoré zapamätáva identifikátor kanála (napríklad 0).
8. pole šírky pásma, ktoré zapamätáva šírku pásma, pridelenú na odvysielanie mediálneho objektu.
-149. pole polohy šírky pásma, ktoré zapamätáva zvislé grafické odsadenie vzhľadom na nulu šírky pásma, pridelenej objektu (napríklad poloha objektu v kolóne).
10. pole času štartu, a
11. pole času zastavenia, ktoré definujú časový interval, pridelený na vysielanie mediálneho objektu (napríklad od 00.04.04 hod. 20. novembra 1996 do 00.17.47 hod. 20. februára 1997).
Vo výhodnom uskutočnení sa na rozvrhovanie mediálnych objektov na vysielanie dá použiť prázdny vzor, ktorý má tie isté polia a usporiadanie ako okno 406. Konkrétne kliknutím na príslušnú ikonu operátor môže spôsobiť, že sa na obrazovke zobrazí prázdne okno 406. Operátor potom môže do príslušných polí zadať vysielacie atribúty mediálneho objektu. Keď operátor klikne na OK oblasť 408. GUI 400 vytvorí nový obdĺžnik, ktorý graficky reprezentuje vysielacie atribúty mediálneho objektu, a zobrazí tento obdĺžnik v príslušnom okne 402.
Podobne sa vysielacie atribúty mediálneho objektu môžu modifikovať s použitím okna 406. Konkrétne môže operátor vyvolať okno 406 pre ľubovoľný zobrazený mediálny objekt 404 kliknutím na tento objekt. Operátor potom môže aktualizovať ľubovoľné pole v okne 406. GUI 400 potom aktualizuje zapamätané vysielacie atribúty pre mediálny objekt a, ak je to vhodné, zmení tvar a/alebo miesto obdĺžnika, ktorý graficky reprezentuje aktualizovaný mediálny objekt.
Vo výhodnom uskutočnení môže operátor tiež priamo modifikovať určité vysielacie atribúty grafickým spôsobom. Konkrétne môže užívateľ kliknúť na ľubovoľný mediálny objekt 404 a „pretiahnuť“ ho do inej dostupnej časti šírky pásma (t. j. do ľubovoľného prázdneho priestoru v okne 402). Týmto spôsobom môže užívateľ graficky rozvrhovať všetky mediálne objekty na odvysielanie.
Tento vynález môže používať automatizované rozvrhovacie algoritmy, aby sa optimalizovalo využitie šírky pásma, ktorá je k dispozícii. Systémový operátor môže zadať informáciu, týkajúcu sa viacerých objektov, vrátane statických a kontinuálnych údajov, video a audio, ktoré sa majú odvysielať, a rozvrhovač 300 môže stanoviť pián vysielania viacerých položiek tak, aby sa efektívne využila šírka pásma, ktorá je k dispozícii.
-15Okrem toho sa objekty, ktoré sa majú odvysielať, môžu pred prenesením skomprimovať a naplánovať na vysielanie v súlade s ich požiadavkami na šírku pásma v komprimovanom tvare. Dekomprimácia sa uskutoční pomocou PC 30, keď tento prijme vysielanie, čo umožňuje, aby sa mediálne objekty vysielali v komprimovanej forme spôsobom, ktorý je pre koncového užívateľa PC 30 transparentný.
Výhodné uskutočnenie CMC 35 teraz opíšeme v spojitosti s obr. 5. Predpokladá sa, že CMC 35 bude typicky prevádzkovať dodávateľ vysielacej služby, ako je televízna sieť. Významný podiel vysielaného obsahu, riadeného CMC 35, bude preto typicky zahrnovať profesionálne vyrobené mediálne objekty od veľkých dodávateľov obsahu (napríklad Disney™), s ktorými má ten, kto vysiela, ustanovený vzťah.
Ak sa obrátime na obr. 5, CMC 35 výhodne zahrnuje rozvrhovač 300a. ktorý má tú istú architektúru ako rozvrhovač 300, opísaný vyššie v spojitosti s obr. 3. CMC 35 ďalej zahrnuje správcu 502 vyhľadávania mediálnych objektov, ktorý monitoruje databázu 308 atribútov rozvrhovača 300a. Keď správca 502 vyhľadávania mediálnych objektov zistí, že čas na vysielanie konkrétneho mediálneho objektu sa blíži, vyhľadá údaje o atribútoch pre objekt z databázy 308 atribútov rozvrhovača 300a.
Súbežne správca 502 vyhľadávania mediálnych objektov inštruuje správcu 504 prenášania súborov, aby vyhľadal mediálny objekt, ktorý sa má odvysielať, z príslušnej pamäte 302 až 306 rozvrhovača 300a. Správca 504 prenášania súborov vyhľadá mediálny objekt z jednej z pamätí 302 až 306 a poskytne súbor správcovi 506b kontroly predplatného cez linku 516.
Alternatívne, ak je objekt, ktorý sa má preniesť, dynamickým objektom, ako je kontinuálne video, správca 502 vyhľadávania mediálnych objektov inštruuje rozhranie 316. aby nechalo prejsť kontinuálne video cez linku 314 priamo k správcovi 506b kontroly predplatného.
Vo výhodnom uskutočnení CMC 35 ďalej zahrnuje databázu 508 o predplatnom, ktorá zapamätáva fakturáciu a informácie o predplatnom, týkajúce sa mediálnych objektov, ktoré sa majú odvysielať vysielacím systémom 10. Tieto
-16informácie sa použijú na riadenie prístupu koncových užívateľov k vysielaným mediálnym objektom, ktoré prijímajú, ako je opísané ďalej.
Konkrétne tento vynález predpokladá rozloženie všetkých vysielaných objektov na viaceré vysielacie služby. Vysielacia služba zahrnuje množinu mediálnych objektov, ktoré zdieľajú spoločnú tému alebo publikum. Napríklad jedna vysielacia služba sa môže sústrediť na programy, súvisiace s golfom, zatiaľ čo iná by mohla pozostávať výlučne z detských programov.
Každý mediálny objekt, ktorý sa má vysielať, vysielací systém 10 priradí k špecifickej vysielacej službe. Databáza 308 o predplatnom udržiava zoznam vysielacích služieb, ku ktorým každý mediálny objekt patrí.
Vo výhodnom uskutočnení vysielací systém 10 podporuje štyri rozličné typy alebo kategórie vysielacích služieb. Prvou kategóriou služieb sú „zdarma vysielané služby“. Služby, patriace do tejto kategórie, zákazníci môžu prijímať zdarma a bez registrácie alebo spätného spojenia sa s dodávateľom obsahu.
Druhou kategóriou služieb sú „zdarma registrované služby“. Zákazníci sa musia zaregistrovať, aby dostali služby, patriace do tejto kategórie, ale registrácia je zdarma. Účasť na vysielacích službách, patriacich do tejto kategórie, môže vyžadovať, aby koncový užívateľ mal spätné spojenie s dodávateľom obsahu. Napríklad sa môže vyžadovať, aby sa koncový užívateľ prihlásil k službe cez spätné spojenie s dodávateľom obsahu.
Treťou kategóriou služieb sú „predplatené služby“. Koncoví užívatelia sa musia zaregistrovať, aby dostali služby, patriace do tejto kategórie, a za registráciu sa vyberá poplatok. Prihlásenie sa k službám, patriacim do tejto kategórie, môže vyžadovať spätné spojenie s dodávateľom obsahu.
Štvrtou kategóriou služieb je „platba-za-položku“. Koncoví užívatelia musia zaplatiť jednorazovú sumu, aby dostali vysielacie služby, ktoré patria do tejto kategórie služieb. Môže sa vyžadovať, aby koncoví užívatelia mali spätné spojenie s dodávateľom obsahu, aby dostali služby, patriace do tejto kategórie služieb.
Okrem toho systém podporuje dva typy platformových služieb. Prvou kategóriou služieb je „platforma otvorenej distribúcie multimédií“. Táto platforma sa dá použiť na poskytovanie tak spotrebiteľských ako aj obchodných služieb a
-17rozhraní do sieťového operačného strediska cez IP mnohonásobný alebo iný vstup. Ako odborníkom v tejto oblasti bude jasné, výraz jednonásobný sa týka prenosu informácie na jedno miesto v danom čase. Na rozdiel od toho mnohonásobný sa týka prenosu informácie na viac než jedno miesto súčasne. Táto platforma výhodne zahrnuje otvorenú softvérovú platformu, aby sa poskytlo spoločné rozhranie k dodávateľovi obsahu a koncovému užívateľovi pre všetky kategórie vysielania médií. Vo výhodnom uskutočnení spoločné rozhranie umožňuje bezmedzerovú integráciu nových aplikácií a obsahu do platformy. Jednou výhodou tejto platformy je, že uľahčuje presúvanie ľahko dostupných služieb na iných transportných tokoch do DVB-S. Napríklad umožňuje údajové služby v reálnom čase, ktoré sú obmedzené na VBI, a audio/video kontinuálne služby.
Druhou kategóriou služieb sú „prídavné služby“. Prídavné služby výhodne pozostávajú zo služieb, ktoré vytvárajú rozhranie k: systémom s podmieneným prístupom, systémom správy predplatného, fakturovacím systémom, NDIS ovládačom pre PC karty na prijímanie vysielania a zákazkovým programom na automatizáciu dodávania a prezentácie obsahu. Tieto rozhrania sú výhodne štandardizované tak, že rozhranie k PC karte od prvého výrobcu používa tie isté generické inštrukcie ako rozhranie k PC karte od druhého výrobcu.
Jedna alebo viaceré vysielacie služby môžu byť združené spolu, aby vytvorili predplatené balíky. V tom prípade by jediná registrácia oprávňovala koncového užívateľa prijímať všetky služby, zahrnuté do balíka. Napríklad koncový užívateľ, ktorý je fanúšikom mnohých športov, by si mohol predplatiť športový balík, ktorý by poskytoval prístupy k rozličným vysielacím službám, z ktorých každá sa týka iného športu.
CMC 35 ďalej zahrnuje jedného alebo viacerých správcov 506 kontroly predplatného, vrátane správcu 506b kontroly predplatného, ktorého funkciou je zapuzdriť alebo zakódovať mediálne objekty v súlade s informáciami o predplatnom z databázy 508 o predplatnom a zaviesť zapuzdrené alebo zakódované mediálne objekty do TDM kanálov.
Špecificky pripomeňme, že správca 504 prenášania súborov vyhľadá mediálny objekt, ktorý sa má vysielať, z príslušnej pamäte 302 až 306 rozvrhovača
-18300a a poskytne tento mediálny objekt výstupu 516, kde je prijatý správcom 506b kontroly predplatného. Alternatívne sa mediálny objekt, ktorý sa má vysielať, dynamicky prijíma rozhraním 316 a prenáša sa cez linku 314 k správcovi 506b kontroly predplatného. Správca 510 vyhľadávania informácií o predplatnom vyhľadá informáciu o predplatnom pre prijatý mediálny objekt z databázy 508 a prenesie túto informáciu k správcovi 506b kontroly predplatného. Správca 506b kontroly predplatného zapuzdrí, zakóduje alebo tak zapuzdrí, ako aj zakóduje mediálny objekt v súlade s informáciou o predplatnom, prijatou z databázy 508.
Zapuzdrenie alebo zakódovanie, použité týmto vynálezom, môže nadobudnúť mnohé formy. Napríklad správca 506b kontroly predplatného môže byť programovaný tak, aby identifikoval hlavičku a zadnú časť balíka a nabalil ďalšiu protokolovú vrstvu informácie o predplatnom na balík.
Alternatívne môže informácia o predplatnom, vyhľadaná z databázy 508 o predplatnom, zahrnovať inštrukcie na zakódovanie mediálneho objektu v súlade s konkrétnym šifrovacím softvérom. Len zákazníci, ktorí si službu predplatili a teda majú príslušný dešifrovací softvér, budú schopní prijať vysielaný objekt.
V alternatívnom uskutočnení môže byť informácia o predplatnom zabudovaná do prenosového toku bitov, napríklad vodotlačou na každom údajovom balíku. V tomto alternatívnom uskutočnení sa informácia o predplatnom nemusí pridávať k toku bitov správcom 506b kontroly predplatného. Informácia o predplatnom sa môže k údajom pridať v ľubovoľnom bode systému a môže ju pridať dodávateľ obsahu alebo iná strana.
Ako je opísané ďalej, použitie zapuzdrenia alebo zakódovania dovoľuje systému podľa tohto vynálezu umožniť alebo neumožniť prijať konkrétne služby konkrétnymi koncovými užívateľmi.
Správca 506b kontroly predplatného ďalej zahrnuje program na manipuláciu s protokolmi na zavedenie zakódovaného mediálneho objektu do príslušného TDM kanála v digitálnom formáte v súlade s vysielacími atribútmi, definovanými pre objekt rozvrhovačom 300a. Zakódovaný mediálny objekt sa potom prenesie do zmiešavača 512 služieb na multiplexovanie s inými tokmi vysielaných údajov.
-19Výstup toku bitov od správcu 506b kontroly predplatného môže pozostávať z úplných mediálnych objektov, prenášaných jeden po druhom. Alternatívne môže byť správca 506b kontroly predplatného prispôsobený na paketovanie prijatých mediálnych objektov, na vkladanie paketov z viacerých mediálnych objektov a odosielať vložené pakety ako tok bitov. Napríklad, ak sa majú užívateľovi dodať dva súbory súbežne, ale jeden zo súborov je trikrát tak dlhý ako druhý súbor, program na manipuláciu s protokolmi by mohol spaketovať oba súbory a potom poprekladať pakety v pomere tri pakety z prvého súboru na každý paket z druhého súboru.
Vo výhodnom uskutočnení CMC 35 ďalej zahrnuje kontrolu 506a predplatného. Ako je podrobnejšie opísané ďalej, účelom kontroly 506a predplatného je prenášať aktualizované informácie o predplatnom správcovi predplatného v PC 30. Správca predplatného v PC 30 použije tieto informácie o predplatnom na identifikovanie predplatených služieb, ku ktorým môže mať prístup koncový užívateľ.
Ako ďalej znázorňuje obr. 5, CMC 35 ďalej zahrnuje kontrolu 506c predplatného, ktorá môže prijať dodatočné toky cez linku 514 z iných zdrojov, ako je CEC, a multiplexuje ich do príslušných TDM kanálov na vysielanie v súlade s informáciou o vysielacích atribútoch, prijatou z CEC. Tento znak vynálezu je podrobnejšie opísaný ďalej po tom, ako sú opísané CEC Master 50 a CEC Pro 40.
Vo výhodnom uskutočnení je CMC 35, ktorý má výstup 5 Mbps, implementovaný ako jeden alebo viac softvérových programov, bežiacich na HP Unix serveri a troch NT pracovných staniciach.
Výhodné uskutočnenie CEC Master 50 je znázornené na obr. 6. Ako bude zrejmé, architektúra CEC Master 50 je tá istá ako architektúra CMC 35. Veľkosť každého komponentu sa však môže líšiť, pretože CEC Master 50 bude typicky mať menšie výstupné šírky pásma než CMC 35.
Predpokladá sa, že CEC Master 50 bude typicky udržiavať a prevádzkovať veľkoobchodník so šírkami pásma, ktorý kupuje vysielacie šírky pásma vo veľkom od dodávateľa vysielacej služby a opätovne predáva segmenty šírky pásma iným. Rozvrhovanie opätovne predanej šírky pásma sa môže spravovať s použitím GUI 400 rozvrhovača 300b.
-20Teraz opíšeme výhodné uskutočnenie CEC Pro 40 v spojitosti s obr. 7. Predpokladá sa, že CEC Pro 40 bude typicky udržiavať a prevádzkovať spoločnosť, ktorá sama sa nenachádza v obchode s distribúciou médií alebo informácií, ale napriek tomu vyžaduje odbyt (trh) na distribúciu údajových alebo video objektov, ako sú cenníky, vyučovacie videá, atď.. Okrem toho si táto spoločnosť môže priať vysielať kontinuálne audio alebo video, napríklad vysielať naživo tlačové konferencie pre svojich zákazníkov, oznamujúce uvedenie nového výrobku na trh. Teda zamýšľané použitia CEC Pro 40 vyžadujú, aby bolo schopné zapamätávať a rozvrhovať statické mediálne objekty na vysielanie a pôsobiť ako rozhranie pre kontinuálne údaje, audio alebo video.
V súlade s tým, ako je znázornené na obr. 7, je CEC Pro 40 vybavené rozvrhovačom 300c. ktorý má tú istú architektúru ako rozvrhovač 300, opísaný vyššie v spojitosti s obr. 3. Okrem toho je CEC Pro 40 vybavené rozhraniami 702. 704. vhodnými na prenášanie kontinuálneho video, audio a údajov do CEC Master 50 (cez linku 614) alebo CMC 35 (cez linku 514) na vysielanie na predurčenom TDM kanáli.
Vo výhodnom uskutočnení CEC Pro 40 môže byť implementované ako jeden alebo viaceré softvérové programy, bežiace na NT™ pracovnej stanici.
Výhodné uskutočnenie CEC 45 je znázornené na obr. 8. Ako je znázornené na obr. 8, CEC 45 je vybavené rozhraniami 802, 804 (podobnými rozhraniam 702. 704 pri CEC Pro 45), vhodnými na prenášanie kontinuálneho video a audio do CEC Master 50 alebo CMC 35 na vysielanie na predurčenom TDM kanáli. CEC 45 sa však líši od CEC Pro 40 tým, že nezahrnuje rozvrhovač 300. Namiesto toho zahrnuje pamäť 806 objektov, vhodnú na zapamätávanie video, audio a údajových mediálnych objektov. CEC 45 teda nie je schopný rozvrhovať súbory na vysielanie. Môže však prenášať zapamätané súbory vo vopred určenom čase do CEC Master 50 alebo CMC 35 na multiplexovanie na predurčený TDM kanál.
Ako sme poznamenali vyššie, CMC 35 má schopnosť prijímať toky údajov cez linku 514 z iných zdrojov, ako je CEC, a spájať ich na príslušných TDM kanáloch na vysielanie v súlade s informáciou o vysielacích atribútoch, prijatou z CEC. Tento znak vynálezu umožňuje distribuované rozvrhovanie vysielacej šírky
-21 pásma na viacerých miestach a viacerými dodávateľmi služieb a obsahu. Je tiež jednou cestou, ako systém umožňuje spájať mnohé rozličné typy prenosov do jediného prúdu na prenášanie cez jediný vysielací kanál.
Napríklad CMC 35 môže predať blok šírky pásma na jednom alebo viacerých TDM kanáloch do CEC Master 50, ktorý zasa môže opäť predať segmenty tejto šírky pásma jednému alebo viacerým CEC Pro 40. Jeden z týchto CEC Pro 40 môže použiť svoj segment šírky pásma na prenášanie video, zatiaľ čo druhý CEC Pro 40 môže použiť svoj segment šírky pásma na prenášanie údajových súborov. Ako sme rozobrali vyššie, rozvrhovanie pre každý segment šírky pásma sa uskutočňuje vo vzdialenom CEC Pro, ktorý kúpil tento segment.
Rozvrhnuté segmenty šírky pásma sa potom prenesú ako na vysielanie pripravený tok bitov príslušnými CEC Pro 40 do CEC Master 50 (cez napríklad linku 614). kde sa môžu zmiešať s inými tokmi, reprezentujúcimi iné segmenty šírky pásma, ktoré predal CEC Master 50. Kontrola 606c predplatného CEC Master 50 umiestni prijatý tok na príslušný TDM kanál, ako sme opísali vyššie.
Tento multiplexovaný tok sa prenesie do CMC 35, kde sa zmieša s inými tokmi na vysielanie pripraveného obsahu, prijatého z iných CEC Master 50 alebo generovaného CMC 35 samotným.
V alternatívnom uskutočnení môžu byť dva alebo viaceré rozvrhovače 300 v CEC Pro 40, CEC Master 50 a CMC 35 usporiadané v kaskáde. Obr. 9 ilustruje jednu takúto možnú kaskádu, v ktorej je rozvrhovač 300b CEC Master 50 v kaskáde s rozvrhovačom 300a CMC 50. Tak ako v prvom, vyššie opísanom výhodnom uskutočnení, rozvrhovač 300b CEC Master 50 zapamätáva mediálne objekty a príslušné rozvrhnutie a informáciu o predplatnom, naplánované pre vysielanie v šírke pásma, za ktorú je CMC 50 zodpovedný. Keď sa čas vysielania konkrétneho mediálneho objektu priblíži, CEC Pro 40 vyhľadá tento objekt a jemu priradenú plánovaciu informáciu a prenesie ich do CEC Master 50 spolu s informáciami o predplatnom, priradenými k mediálnemu objektu. CEC Master prijme mediálny objekt a k nemu priradené informácie o rozvrhnutí a predplatnom a v súlade s tým aktualizuje svoju plánovaciu databázu a databázu o predplatnom. Príprava
-22mediálneho objektu ako zakódovaného toku bitov potom postupuje tak, ako sme opísali vyššie v spojitosti s prvým výhodným uskutočnením.
Výstup na vysielanie pripraveného toku bitov z CMC 35 sa prenesie do vysielacieho zariadenia 25. Ako je schematicky znázornené na obr. 1, vysielacie zariadenie 25 vyšle prijatý tok jednou alebo viacerými vysielacími technológiami, ako je tradičné televízne vysielanie, vysielanie káblovou TV alebo vysielanie cez satelit. Tiež možno použiť iné vysielacie prostredia, ktoré poznajú odborníci v tejto oblasti.
Vysielaný prenos prijme PC 30 koncového užívateľa. Výhodné uskutočnenie PC 30 teraz opíšeme v spojitosti s obr. 10. V tu opísanom výhodnom uskutočnení je zariadením, ktoré použije koncový užívateľ na prijatie vysielaných mediálnych objektov, PC 30. Avšak vynález sa môže realizovať aj s použitím iných zariadení na prijímanie vyslaných mediálnych objektov, ako sú set-top káblové skrine, za predpokladu, že zariadenie zahrnuje príslušný hardvér a softvér, aby sa dosiahla funkčnosť, ktorá je opísaná ďalej.
PC 30 výhodne zahrnuje prijímač WO, pripojený k vrstvovému protokolu, ako je TCP/IP zásobník 112. cez NDIS ovládače 110. TCP/IP zásobník 112 je spojený so správcom 114 predplatného, ktorého účelom je kontrolovať prístup koncového užívateľa k prijatej informácii a udržiavať zoznam informačných služieb pre koncového užívateľa.
Prijímač 100 výhodne zahrnuje jeden alebo viac komponentov 102 až 108. prispôsobených na prijímanie vysielania z vysielacieho zariadenia 25. Prijímač 100 môže zahrnovať anténu 102 na prijímanie Rf televíznych prenosov, CATV modem 104 na prijímanie prenosov káblovou televíziou, satelitný prijímač 106 na prijímanie satelitných prenosov a/alebo modem 108 na prijímanie prenosov cez údajovú linku v závislosti od technológie vysielania, použitej vysielacím zariadením 25.
Ako sme uviedli, prijímač 100 je viazaný so zásobníkom protokolu, ako je TCP/IP zásobník 112. cez NDIS ovládače 110. Vo výhodnom uskutočnení môže TCP/IP zásobník 112 zahrnovať Winsock™ TCP/IP zásobník, vyrábaný spoločnosťou Microsoft Corporation. Ako odborníci v tejto oblasti vedia, jedným z účelov TCP/IP zásobníka 112 je kontrolovať prichádzajúce údajové pakety, ktoré
-23tvoria prenášaný súbor alebo iný mediálny objekt, aby sa zistilo, či sa všetky pakety prijali v správnom poradí.
Akonáhle TCP/IP zásobník 112 overí presné prijatie TCP/IP komunikácie, táto komunikácia sa prenesie k správcovi 114 predplatného, ktorý zistí predplatné a službu, ku ktorej táto komunikácia patrí. Správca 114 predplatného potom zistí, či PC 30 je alebo nie je oprávnený prijať prenosy, patriace k identifikovanej službe, a ak je oprávnený, či službu koncový užívateľ zapol.
Špecificky správca 114 predplatného výhodne zahrnuje softvérový program, bežiaci na pozadí PC 30 koncového užívateľa. Ak je to však potrebné, koncový užívateľ môže maximalizovať správcu 114 predplatného a nechať ho zobraziť zoznam služieb, ktoré je PC 30 koncového užívateľa oprávnený prijímať, t. j. všetky služby, zahrnuté do balíkov predplatného, ktoré si koncový užívateľ predplatil. Koncový užívateľ potom môže manuálne zapnúť alebo vypnúť služby v rámci balíka predplatného. Pre každý oprávnený balík predplatného správca 114 predplatného udržiava záznam o službách, ktoré koncový užívateľ zapol a vypol.
Potom, keď sa komunikácia prijala, správca 114 predplatného najprv zistí, či prenos patrí k službe, ktorú si koncový užívateľ predplatil. Správca 114 predplatného typicky vykoná toto zistenie kontrolou prijatého prenosu a zistením, či tento má informáciu o predplatnom, nevyhnutnú na dekódovanie alebo odpuzdrenie prenosu.
Ako sme uviedli vyššie, použitie zapuzdrenia alebo zakódovania umožňuje systému podľa tohto vynálezu zapnúť alebo vypnúť prijímanie konkrétnych služieb konkrétnymi koncovými užívateľmi. Vo výhodnom uskutočnení môže systém umožniť konkrétnym PC 30 prijať konkrétne služby vyslaním správy o predplatnom, adresovanej všetkým PC koncových užívateľov, ktorí si predplatili tieto služby. Správa výhodne obsahuje informácie, týkajúce sa konkrétnych časov a kanálov, na ktorých sa služba bude vysielať, a môže tiež obsahovať informáciu o zapuzdrovacom protokole, použitom na zapuzdrenie prenosu. Ak je služba zašifrovaná, správa o predplatnom môže tiež obsahovať informáciu, nevyhnutnú na dešifrovanie prenosu. S touto informáciou je PC 30 schopný identifikovať vysielané prenosy, patriace k službe, sňať zapuzdrovaciu informáciu, dešifrovať prenosy (ak je to
-24nevyhnutné) a poskytnúť obsah prenosov koncovému užívateľovi, ako je podrobnejšie opísané ďalej.
Vypnutie konkrétnej služby sa môže uskutočniť zahrnutím časového údaja do správy o predplatnom, ktorá inštruuje PC 30, aby odstránili správu o predplatnom zo svojich pamätí (alebo inštruuje PC 30, aby nepoužili informáciu, nachádzajúcu sa v správe o predplatnom) po určitej dobe. Alternatívne systém môže meniť kanály a časy vysielania konkrétnych služieb tak, aby pokračujúce prijímanie týchto služieb vyžadovalo dodatočnú informáciu o parametroch služby, nedostupnú pre PC 30, ktoré majú mať vypnuté prijímanie tejto služby. Okrem toho, ak je služba zašifrovaná, špecifické PC 30 sa môžu vyradiť zmenou šifrovania a tým, že aktualizovaná správa o predplatnom, týkajúca sa nového šifrovania, sa neprenesie k vyradeným PC 30. Služba sa tiež môže vypnúť na jednom alebo viacerých PC 30 zaslaním správy o vypnutí služby pre túto službu konkrétnym PC 30, ktoré sa majú z tejto služby odstrániť.
Ako sme uviedli, správy o predplatnom na zapnutie/vypnutie konkrétnych služieb môžu byť adresované špecifickým PC 30. Konkrétne môže mať každý PC 30 priradenú jednoznačnú adresu. Prenesú sa správy o predplatnom, zahrnujúce adresy konkrétnych PC 30, ktoré inštruujú každý adresovaný PC 30, aby zapol a/alebo vypol konkrétne služby vyššie opísaným spôsobom. Jednoznačná adresa je výhodne implementovaná do hardvéru, aby sa zabránilo užívateľom nakonfigurovať viaceré PC 30 tak, aby mali tú istú adresu. Keď správca 114 predplatného rozpozná správu o predplatnom, určenú jeho PC 30, aktualizuje informáciu o predplatnom v súlade s obsahom prijatej správy.
Alternatívne môže systém namiesto adresovania informácie o predplatnom konkrétnym PC 30 regulovať prístup k informácii o predplatnom inými spôsobmi. Informácia o predplatnom sa môže napríklad zašifrovať alebo zapuzdriť pred vysielaním, takže prijať informáciu o predplatnom budú schopné len PC 30 so správnou dešifrovacou alebo odpuzdrovacou informáciou. Tiež sa informácia o predplatnom môže vysielať v špecifickom čase a na špecifickom kanáli, známom len tým PC 30, ktoré si predplatili službu, ktorej sa informácia o predplatnom týka.
-25Ako sme uviedli vyššie, v niektorých uskutočneniach si koncoví užívatelia predplatia službu cez spätné spojenie s dodávateľom obsahu. V iných výhodných uskutočneniach si môžu koncoví užívatelia predplatiť služby inými spôsobmi. Napríklad koncový užívateľ si môže predplatiť službu tým, že si kúpi disk alebo iné pamäťové médium, ktoré obsahuje nevyhnutnú informáciu o predplatnom, aby mohol prijímať túto službu.
Táto technika distribúcie informácie o predplatnom sa môže použiť na viazanie predplatného služieb na predaj príbuzných (alebo iných) položiek. Ilustratívne by distribútor hudobných CD konkrétneho interpreta mohol zbaliť toto CD spolu s predplatným na živý koncert tohto interpreta v určitý deň v budúcnosti. Aby to urobil, distribútor by poskytol tým, ktorí si toto CD kúpili, príslušnú informáciu o predplatnom, ktorú má kupujúci zaviesť do PC 30 kupujúceho. Informácia o predplatnom môže byť umiestnená na CD samotnom alebo na inom pamäťovom médiu, poskytnutom kupujúcemu buď v čase kúpy alebo v následnom čase. Alternatívne sa informácia o predplatnom môže vysielať koncovým užívateľom, ktorí si kúpili CD tohto interpreta. Ako sme opísali vyššie, informácia o predplatnom môže napríklad zahrnovať dešifrovací softvér alebo inú vhodnú informáciu o predplatnom, ako je informácia o zapuzdrení.
Teda tento vynález poskytuje systém, ktorý je schopný zapnúť a vypnúť prijímanie konkrétnych služieb koncovými užívateľmi bez potreby spätného spojenia s koncovými užívateľmi. Inými slovami, tento vynález poskytuje prenosový systém, ktorý môže využiť jednosmerné prenosy na obmedzenie prijímania konkrétnych častí prenosu na špecifických koncových užívateľov.
Ak prenos patrí k predplatenej službe, správca 114 predplatného potom zistí, či koncový užívateľ zapol službu alebo nie.
Ak predpokladáme, že služba je predplatená a zapnutá, správca 114 ďalej zistí, či prijatý paketje súčasťou statického mediálneho objektu, ako je súbor, alebo dynamického mediálneho objektu, ako je kontinuálny prenos údajov. Ak je paket súčasťou súboru, správca 114 predplatného prenesie paket do prijímača 116 súborov. Podobne, ak je paket súčasťou kontinuálneho prenosu údajov, správca 114 predplatného prenesie paket do prijímača 118 kontinuálnych údajov.
-26Prijímač 116 súborov je pripojený k proxy serveru 120 s l-cache (rýchlou vyrovnávacou pamäťou), ktorý riadi HTTP rýchlu vyrovnávaciu pamäť 122. Vo výhodnom uskutočnení HTTP vyrovnávacia pamäť 122 zapamätáva všetky prijaté internetové údaje. Užívateľ môže potom poslať URL požiadavku na súbor a získať prístup k jeho obsahu. Alternatívne sa prijatá informácia môže zapamätať v inej pamäti a môže sa k nej pristupovať s použitím prehľadávača.
HTTP vyrovnávacia pamäť 122 môže byť prispôsobená na riadenie prichádzajúcich údajov veľkým množstvom spôsobov. Ilustratívne, rýchla vyrovnávacia pamäť 122 môže byť naprogramovaná tak, aby prepísala staršie údaje, keď prijme nové údaje, alebo môže byť naprogramovaná tak, aby prestala zapamätávať prichádzajúce informácie, akonáhle množstvo zapamätaných informácií v rýchlej vyrovnávacej pamäti 122 dosiahne určitý prah.
Prijímač 118 kontinuálnych údajov je pripojený k rozhraniu 124 údajov v reálnom čase, ktoré riadi odovzdávanie kontinuálnych údajov výstupnému portu na zobrazenie v PC 30 koncového užívateľa. Za istých okolností sa odovzdávanie môže uskutočňovať cez prídavné rozhranie, ako je DDE rozhranie, Excel™, atď.. Rozhranie 124 údajov v reálnom čase je pripojené k databáze 126 v reálnom čase, ktorá môže dočasne zapamätávať prijaté kontinuálne údaje počas odovzdávania.
PC 30 môže byť ďalej vybavený niekoľkými softvérovými nástrojmi, vrátane HTTP alebo web prehľadávača, ako je média surfer™ 128 a internet explorer™ 130. aby koncovému užívateľovi uľahčilo navigovanie prijatých súborov a kontinuálnych údajov.
Vo výhodnom uskutočnení PC 30 koncového užívateľa zahrnuje viaceré softvérové programy, bežiace na PC, ktorý má ako minimálnu požiadavku 16 M B RAM, 100 MB diskovej vyrovnávacej pamäte a 100 MHz Pentium™ procesor. Okrem toho PC 30 výhodne obsahuje ISA kartu s rýchlosťou kontinuálnych údajov približne 1 Mbps a PCI kartu s rýchlosťou kontinuálnych údajov približne 4 Mbps. Alternatívne možno použiť iné konfigurácie systému.
Teda ako sme opísali vyššie, tento vynález poskytuje spoločné rozhranie na prenášanie ľubovoľného typu mediálnych objektov cez ľubovoľné vysielacie prostredie. Umožňuje teda spájať a prenášať širokú škálu tak statických, ako aj
-27dynamických audio, video a údajových objektov spôsobom, ktorý poskytuje kontrolu nad vysielacími parametrami a regulovanie koncových užívateľov, schopných prijímať prenesený materiál.
Hoci vynález bol opísaný v spojitosti so špecifickými uskutočneniami, je jasné, že odborníkom v tejto oblasti budú vo svetle predchádzajúceho opisu zrejmé početné alternatívy, modifikácie a obmeny. V súlade s tým je tento vynález definovaný nasledujúcimi nárokmi.

Claims (2)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Vysielací systém, vyznačujúci sa tým, že zahrnuje:
    1) zariadenie dodávateľa obsahu, pričom toto zariadenie dodávateľa obsahu zahrnuje stredisko úpravy kanálov, pričom toto stredisko úpravy kanálov zahrnuje:
    (a) prvý rozvrhovač (300c) na rozvrhovanie vysielania prvých viacerých mediálnych objektov;
    (b) Internet Protocol linku na prenesenie uvedených prvých viacerých objektov do vysielacieho zariadenia;
  2. 2) vysielacie zariadenie, zahrnujúce stredisko správy kanálov, pričom toto stredisko správy kanálov zahrnuje:
    (a) druhý rozvrhovač (300a) na rozvrhnutie vysielania druhých viacerých mediálnych objektov;
    (b) správcu (504) vyhľadávania mediálnych objektov na koordinovanie zavádzania plánovaných mediálnych objektov do multiplexných kanálov;
    (c) databázu (508) o predplatnom, zapamätávajúcu informáciu o predplatnom, definujúcu najmenej jednu službu multimediálneho vysielania na poskytnutie koncovým užívateľom prvých viacerých z príbuzných mediálnych objektov, vrátane video súborov, audio súborov, obrazových súborov a textových súborov; a (d) prostriedky na modifikovanie prvých a druhých viacerých mediálnych objektov v súlade s informáciou o predplatnom, zapamätanou v databáze (506b) o predplatnom.
    2. Systém podľa nároku 1,vyznačujúci sa tým, že výstup zo strediska správy kanálov má konečnú šírku pásma a rozvrhovanie vysielania sa pre prinajmenšom časť z konečnej šírky pásma uskutočňuje prvým rozvrhovačom (300c).
    3. Systém podľa nároku 1,vyznačujúci sa tým, že stredisko úpravy kanálov sa dá ovládať zo vzdialeného miesta.
    -294. Systém podľa nároku 1,vyznačujúci sa tým, že stredisko správy kanálov sa dá ovládať zo vzdialeného miesta.
    5. Systém podľa nároku 1,vyznačujúci sa tým, že prvý rozvrhovač ďalej zahrnuje grafické užívateľské rozhranie (400) na grafické rozvrhovanie vysielania mediálnych objektov.
    6. Systém podľa nároku l.vyznačujúci sa tým, že zahrnuje systém sledovania mediálnych objektov, ktorý zahrnuje:
    vstupný panel (202) na prijímanie mediálnych objektov, ktoré majú rôzne formáty, a na priradenie každému prijatému mediálnemu objektu jedného alebo viacerých údajových atribútov, reprezentujúcich mediálny objekt;
    siedovaciu databázu (206), zahrnujúcu viaceré záznamy, pričom každý záznam zapamätáva údajové atribúty, patriace k mediálnemu objektu, a ďalej zapamätáva informácie o distribúcii, použití a modifikovaní, týkajúce sa mediálneho objektu;
    nástroj na sledovanie mediálneho objektu, prispôsobený na sledovanie distribúcie, použitia a modifikovania mediálnych objektov, a ďalej prispôsobený na aktualizovanie sledovacej databázy (206) v súlade so zhromaždenou sledovacou informáciou.
    7. Systém podľa nároku 6, vyznačujúci sa tým, že ďalej zahrnuje stanicu (208) úpravy kanálov, pričom táto stanica úpravy kanálov je spojená tak so vstupným panelom (202), ako aj so sledovacou databázou (206).
    8. Systém podľa nároku 7, vyznačujúci sa tým, že stanica úpravy kanálov nie je schopná vstúpiť do mediálneho objektu, ak tento mediálny objekt má priradený údajový atribút, ktorý nie je kompatibilný s typom obsahu, ktorý sa má vytvoriť stanicou úpravy kanálov.
    -309. Systém podľa nároku 5, vyznačujúci sa tým, že grafické užívateľské rozhranie (400) umožňuje užívateľovi špecifikovať čas, v ktorom sa má mediálny objekt vysielať.
    10. Systém podľa nároku 5, vyznačujúci sa tým, že grafické užívateľské rozhranie (400) umožňuje užívateľovi špecifikovať šírku pásma, cez ktorú sa má mediálny objekt vysielať.
    11. Systém podľa nároku 1,vyznačujúci sa tým, že ďalej zahrnuje:
    druhé zariadenie dodávateľa obsahu, pričom toto zariadenie dodávateľa obsahu zahrnuje stredisko úpravy kanálov, pričom toto stredisko úpravy kanálov zahrnuje:
    (a) tretí rozvrhovač (300c) na rozvrhovanie vysielania tretích viacerých mediálnych objektov;
    (b) druhú Internet Protocol linku na prenesenie tretích viacerých objektov do vysielacieho zariadenia.
SK1407-2000A 1998-03-24 1999-03-24 Vysielací systém SK14072000A3 (sk)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US09/046,901 US6477707B1 (en) 1998-03-24 1998-03-24 Method and system for broadcast transmission of media objects
PCT/IB1999/000507 WO1999049663A1 (en) 1998-03-24 1999-03-24 Method and system for broadcast transmission of media objects

Publications (1)

Publication Number Publication Date
SK14072000A3 true SK14072000A3 (sk) 2001-06-11

Family

ID=21946000

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
SK1407-2000A SK14072000A3 (sk) 1998-03-24 1999-03-24 Vysielací systém

Country Status (22)

Country Link
US (1) US6477707B1 (sk)
EP (1) EP1066722B1 (sk)
JP (1) JP3851774B2 (sk)
KR (1) KR100560865B1 (sk)
CN (1) CN1178505C (sk)
AT (1) ATE518371T1 (sk)
AU (1) AU760973B2 (sk)
BR (1) BR9909052A (sk)
CA (1) CA2325373C (sk)
CZ (1) CZ20003523A3 (sk)
HK (1) HK1038464B (sk)
HU (1) HUP0101257A3 (sk)
ID (1) ID27747A (sk)
IL (1) IL138648A (sk)
MX (1) MXPA00009281A (sk)
NO (1) NO20004761L (sk)
NZ (1) NZ507225A (sk)
PL (1) PL343243A1 (sk)
RU (1) RU2222115C2 (sk)
SK (1) SK14072000A3 (sk)
TR (1) TR200003015T2 (sk)
WO (1) WO1999049663A1 (sk)

Families Citing this family (128)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US7006661B2 (en) 1995-07-27 2006-02-28 Digimarc Corp Digital watermarking systems and methods
US20030056103A1 (en) 2000-12-18 2003-03-20 Levy Kenneth L. Audio/video commerce application architectural framework
US6049831A (en) * 1996-11-08 2000-04-11 Gte Laboratories Incorporated System for transmitting network-related information where requested network information is separately transmitted as definitions and display information
US7607147B1 (en) 1996-12-11 2009-10-20 The Nielsen Company (Us), Llc Interactive service device metering systems
US20020002039A1 (en) 1998-06-12 2002-01-03 Safi Qureshey Network-enabled audio device
US7689532B1 (en) 2000-07-20 2010-03-30 Digimarc Corporation Using embedded data with file sharing
US7756892B2 (en) * 2000-05-02 2010-07-13 Digimarc Corporation Using embedded data with file sharing
SG80598A1 (en) * 1998-08-14 2001-05-22 Television Licensors Internat Display system for multimedia data
US8332478B2 (en) * 1998-10-01 2012-12-11 Digimarc Corporation Context sensitive connected content
US6614804B1 (en) * 1999-03-22 2003-09-02 Webtv Networks, Inc. Method and apparatus for remote update of clients by a server via broadcast satellite
US8874244B2 (en) * 1999-05-19 2014-10-28 Digimarc Corporation Methods and systems employing digital content
US9451310B2 (en) 1999-09-21 2016-09-20 Quantum Stream Inc. Content distribution system and method
TW503659B (en) 1999-11-23 2002-09-21 United Video Properties Inc Interactive television targeted message system
EP1564995B1 (en) 1999-11-23 2017-07-19 Rovi Guides, Inc. Interactive television targeted message system
US6889197B2 (en) * 2000-01-12 2005-05-03 Isuppli Inc. Supply chain architecture
US6912528B2 (en) 2000-01-18 2005-06-28 Gregg S. Homer Rechargeable media distribution and play system
EP1250674A1 (en) * 2000-01-18 2002-10-23 Gregg S. Homer Rechargeable media distribution and play system
US20030172131A1 (en) * 2000-03-24 2003-09-11 Yonghui Ao Method and system for subject video streaming
US6954795B2 (en) * 2000-04-05 2005-10-11 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Transmission/reception system and method for data broadcast, and transmission apparatus for data broadcast
US7136906B2 (en) * 2000-04-07 2006-11-14 Clarity Visual Systems, Inc. System for electronically distributing, displaying and controlling the play scheduling of advertising and other communicative media
AU2001251387A1 (en) * 2000-04-07 2001-10-23 Adspace Networks System for electronically distributing, displaying and controlling advertising and other communicative media
JP2001292436A (ja) * 2000-04-07 2001-10-19 Sony Corp 管理装置および方法
US7305104B2 (en) 2000-04-21 2007-12-04 Digimarc Corporation Authentication of identification documents using digital watermarks
US7840691B1 (en) 2000-09-07 2010-11-23 Zamora Radio, Llc Personal broadcast server system for providing a customized broadcast
US7058694B1 (en) 2000-09-07 2006-06-06 Clix Network, Inc. Method for comparing two trinary logic representations in the process of customizing radio broadcasting
US6985694B1 (en) * 2000-09-07 2006-01-10 Clix Network, Inc. Method and system for providing an audio element cache in a customized personal radio broadcast
US7207057B1 (en) * 2000-11-16 2007-04-17 Rowe Lynn T System and method for collaborative, peer-to-peer creation, management & synchronous, multi-platform distribution of profile-specified media objects
US20020122427A1 (en) * 2000-11-28 2002-09-05 Navic Systems, Inc. Synchronization of bulk data transfers to end node devices in a multimedia network
US7113738B2 (en) 2000-12-15 2006-09-26 The Fantastic Ip Gmbh Decision support method for planning broadcast transmissions
WO2002062009A1 (en) * 2001-01-30 2002-08-08 Digimarc Corporation Efficient interactive tv
JP2002344405A (ja) * 2001-03-16 2002-11-29 Matsushita Electric Ind Co Ltd データ放送スケジュールシステム、それに関する装置、方法、記録媒体またはプログラム
US8060906B2 (en) * 2001-04-06 2011-11-15 At&T Intellectual Property Ii, L.P. Method and apparatus for interactively retrieving content related to previous query results
US20030088687A1 (en) * 2001-12-28 2003-05-08 Lee Begeja Method and apparatus for automatically converting source video into electronic mail messages
US20030163815A1 (en) * 2001-04-06 2003-08-28 Lee Begeja Method and system for personalized multimedia delivery service
US6965913B2 (en) * 2001-04-10 2005-11-15 Virtel Corporation System for pseudo-interactive internet access
JP2002312634A (ja) * 2001-04-16 2002-10-25 Sony Corp 放映コンテンツのコマーシャル枠の競売方法および放映コンテンツのコマーシャル枠の競売システムおよび放映コンテンツの自動送出方法および放映コンテンツの自動送出システム
JP2002318748A (ja) * 2001-04-20 2002-10-31 Sony Corp 配信システム、配信方法、管理サーバ、業者サーバ
US8122465B2 (en) 2001-07-05 2012-02-21 Digimarc Corporation Watermarking to set video usage permissions
US7263202B2 (en) 2001-07-05 2007-08-28 Digimarc Corporation Watermarking to control video recording
US7343487B2 (en) 2001-10-10 2008-03-11 Nokia Corporation Datacast distribution system
MXPA04003915A (es) 2001-10-24 2004-09-06 Fantastic Corp Metodos para la multidifusion de contenidos.
CA2463000A1 (en) * 2001-10-26 2003-08-07 Incyte Genomics, Inc. Vesicle-associated proteins
US8001052B2 (en) 2001-12-10 2011-08-16 Dunkeld Bryan C System and method for unique digital asset identification and transaction management
US20030131350A1 (en) 2002-01-08 2003-07-10 Peiffer John C. Method and apparatus for identifying a digital audio signal
CN101605010B (zh) 2002-01-24 2011-12-28 谷歌公司 射频通信的动态选择和调度
CA2488228A1 (en) * 2002-06-03 2003-12-11 Myrio Corporation Method and system for storing mpeg-2 programs to media and playback
US7239981B2 (en) 2002-07-26 2007-07-03 Arbitron Inc. Systems and methods for gathering audience measurement data
US7533398B2 (en) * 2002-07-26 2009-05-12 The Associated Press Automatic selection of encoding parameters for transmission of media objects
US7802008B2 (en) * 2002-08-12 2010-09-21 Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Quality of service management in network gateways
EP1561341A4 (en) 2002-10-23 2010-12-15 Nielsen Media Res Inc DEVICE AND METHOD FOR INSERTING DIGITAL DATA FOR USE WITH COMPRESSED AUDIO / VIDEO DATA
US20040103193A1 (en) * 2002-11-08 2004-05-27 Pandya Suketu J. Response time and resource consumption management in a distributed network environment
US9027063B2 (en) * 2002-11-27 2015-05-05 Deluxe Digital Distribution Inc. Video-on-demand (VOD) management system and methods
US7921448B2 (en) * 2002-11-27 2011-04-05 Ascent Media Group, LLP Multicast media distribution system
US7797064B2 (en) 2002-12-13 2010-09-14 Stephen Loomis Apparatus and method for skipping songs without delay
US7912920B2 (en) 2002-12-13 2011-03-22 Stephen Loomis Stream sourcing content delivery system
US7493289B2 (en) 2002-12-13 2009-02-17 Aol Llc Digital content store system
US7412532B2 (en) * 2002-12-13 2008-08-12 Aol Llc, A Deleware Limited Liability Company Multimedia scheduler
US7231404B2 (en) 2003-01-31 2007-06-12 Nokia Corporation Datacast file transmission with meta-data retention
US7421438B2 (en) 2004-04-29 2008-09-02 Microsoft Corporation Metadata editing control
US7627552B2 (en) 2003-03-27 2009-12-01 Microsoft Corporation System and method for filtering and organizing items based on common elements
US7177881B2 (en) 2003-06-23 2007-02-13 Sony Corporation Network media channels
US7177872B2 (en) * 2003-06-23 2007-02-13 Sony Corporation Interface for media publishing
US7441203B2 (en) 2003-08-11 2008-10-21 Core Mobility, Inc. Interactive user interface presentation attributes for location-based content
US20050210391A1 (en) * 2003-08-11 2005-09-22 Core Mobility, Inc. Systems and methods for navigating content in an interactive ticker
US7343564B2 (en) * 2003-08-11 2008-03-11 Core Mobility, Inc. Systems and methods for displaying location-based maps on communication devices
US20050039135A1 (en) * 2003-08-11 2005-02-17 Konstantin Othmer Systems and methods for navigating content in an interactive ticker
US7430724B2 (en) * 2003-08-11 2008-09-30 Core Mobility, Inc. Systems and methods for displaying content in a ticker
US7370283B2 (en) * 2003-08-11 2008-05-06 Core Mobility, Inc. Systems and methods for populating a ticker using multiple data transmission modes
WO2005041109A2 (en) * 2003-10-17 2005-05-06 Nielsen Media Research, Inc. Methods and apparatus for identifiying audio/video content using temporal signal characteristics
US8024335B2 (en) 2004-05-03 2011-09-20 Microsoft Corporation System and method for dynamically generating a selectable search extension
AU2005220863B2 (en) 2004-03-09 2010-03-04 Google Llc Dynamic data delivery apparatus and method for same
US20060031548A1 (en) * 2004-03-19 2006-02-09 Funchess Samuel W Electronic media distribution system and method
JP2005303975A (ja) * 2004-03-19 2005-10-27 Onkyo Corp ネットワークavシステム、コントローラ及びその動作プログラム
TWI404419B (zh) 2004-04-07 2013-08-01 Nielsen Media Res Inc 與壓縮過音頻/視頻資料一起使用之資料插入方法、系統、機器可讀取媒體及設備
US7694236B2 (en) 2004-04-23 2010-04-06 Microsoft Corporation Stack icons representing multiple objects
WO2005107260A1 (fr) * 2004-04-28 2005-11-10 Leonid Aleksandrovich Pogyba Procede de distribution d'une production video a des utilisateurs emigres par le biais de l'internet, et dispositifs destines a sa mise en oeuvre
US7720983B2 (en) 2004-05-03 2010-05-18 Microsoft Corporation Fast startup for streaming media
US8028323B2 (en) 2004-05-05 2011-09-27 Dryden Enterprises, Llc Method and system for employing a first device to direct a networked audio device to obtain a media item
WO2005114450A1 (en) * 2004-05-14 2005-12-01 Nielsen Media Research, Inc. Methods and apparatus for identifying media content
KR100565080B1 (ko) * 2004-09-13 2006-03-30 삼성전자주식회사 대표 타이틀 정보가 부가된 메타 데이터를 포함한 av데이터를 기록한 정보저장매체, 그 재생장치 및 메타데이터 검색방법
US8789119B2 (en) * 2004-09-30 2014-07-22 Cisco Technology, Inc. Statistical remultiplexer performance for video on demand applications by use of metadata
US7363001B2 (en) 2005-03-08 2008-04-22 Google Inc. Dynamic data delivery apparatus and method for same
US8145209B2 (en) * 2005-04-02 2012-03-27 Samsung Electronics Co., Ltd. Apparatus and method for delivering stream in a mobile broadcast system
US8099326B2 (en) 2005-06-01 2012-01-17 Google Inc. Traffic estimator
US7676405B2 (en) 2005-06-01 2010-03-09 Google Inc. System and method for media play forecasting
CN101496046A (zh) 2005-06-01 2009-07-29 谷歌公司 媒体播放优化
US8014717B2 (en) * 2005-06-20 2011-09-06 Hotel Digital Network Inc. Media content distribution system and method
US7665028B2 (en) 2005-07-13 2010-02-16 Microsoft Corporation Rich drag drop user interface
US7565506B2 (en) * 2005-09-08 2009-07-21 Qualcomm Incorporated Method and apparatus for delivering content based on receivers characteristics
US8528029B2 (en) * 2005-09-12 2013-09-03 Qualcomm Incorporated Apparatus and methods of open and closed package subscription
US8893179B2 (en) * 2005-09-12 2014-11-18 Qualcomm Incorporated Apparatus and methods for providing and presenting customized channel information
EP1922654B1 (en) 2005-09-26 2020-05-13 Nielsen Media Research, Inc. Methods and apparatus for metering computer-based media presentation
US9357175B2 (en) * 2005-11-01 2016-05-31 Arris Enterprises, Inc. Generating ad insertion metadata at program file load time
US8533358B2 (en) 2005-11-08 2013-09-10 Qualcomm Incorporated Methods and apparatus for fragmenting system information messages in wireless networks
US8600836B2 (en) 2005-11-08 2013-12-03 Qualcomm Incorporated System for distributing packages and channels to a device
US8571570B2 (en) 2005-11-08 2013-10-29 Qualcomm Incorporated Methods and apparatus for delivering regional parameters
US9386064B2 (en) * 2006-06-09 2016-07-05 Qualcomm Incorporated Enhanced block-request streaming using URL templates and construction rules
US20080103904A1 (en) * 2006-07-27 2008-05-01 Patrick Julien Fine-Grained Criteria Targeting
US20080097824A1 (en) * 2006-07-27 2008-04-24 Patrick Julien Campaign Performance Report
US20080097848A1 (en) * 2006-07-27 2008-04-24 Patrick Julien Day Part Frame Criteria
US20080091497A1 (en) * 2006-07-27 2008-04-17 Patrick Julien Broadcast Days
US20080095052A1 (en) * 2006-07-27 2008-04-24 Patrick Julien Network Control Time Spans
CN103533282B (zh) * 2006-11-07 2017-01-04 索尼株式会社 发送设备、发送方法、接收设备以及接收方法
US7827490B2 (en) * 2006-11-30 2010-11-02 Microsoft Corporation Media state user interface
DE102007001519B4 (de) * 2007-01-10 2015-08-20 Fraunhofer-Gesellschaft zur Förderung der angewandten Forschung e.V. Konzept zum Vergeben von Datenraten an Informationssignalanbieter in einem Netzwerk
US7889724B2 (en) 2007-04-13 2011-02-15 Wideorbit, Inc. Multi-station media controller
US7826444B2 (en) 2007-04-13 2010-11-02 Wideorbit, Inc. Leader and follower broadcast stations
US7925201B2 (en) 2007-04-13 2011-04-12 Wideorbit, Inc. Sharing media content among families of broadcast stations
KR101143670B1 (ko) * 2007-08-20 2012-05-09 노키아 코포레이션 스트리밍된 데이터의 조직화 방법, 컴퓨터 판독가능한 저장 매체, 수신기 및 장치
US9015147B2 (en) 2007-12-20 2015-04-21 Porto Technology, Llc System and method for generating dynamically filtered content results, including for audio and/or video channels
US8117193B2 (en) 2007-12-21 2012-02-14 Lemi Technology, Llc Tunersphere
US8316015B2 (en) 2007-12-21 2012-11-20 Lemi Technology, Llc Tunersphere
WO2009104076A1 (en) * 2008-02-19 2009-08-27 Nokia Corporation Multiple-level message filtering
US8259082B2 (en) * 2008-09-12 2012-09-04 At&T Intellectual Property I, L.P. Multimodal portable communication interface for accessing video content
US9124769B2 (en) 2008-10-31 2015-09-01 The Nielsen Company (Us), Llc Methods and apparatus to verify presentation of media content
WO2010056490A2 (en) 2008-11-12 2010-05-20 Level 3 Communications, Llc Dynamic processing of streamed content
US8494899B2 (en) 2008-12-02 2013-07-23 Lemi Technology, Llc Dynamic talk radio program scheduling
US20100223396A1 (en) * 2009-02-27 2010-09-02 Yahoo! Inc. Intelligent status polling
US7657337B1 (en) 2009-04-29 2010-02-02 Lemi Technology, Llc Skip feature for a broadcast or multicast media station
US8806047B2 (en) 2009-04-29 2014-08-12 Lemi Technology, Llc Skip feature for a broadcast or multicast media station
US9514472B2 (en) * 2009-06-18 2016-12-06 Core Wireless Licensing S.A.R.L. Method and apparatus for classifying content
US9898499B2 (en) * 2010-08-16 2018-02-20 Iheartmedia Management Services, Inc. Multimedia scheduling for airplay with alternate category support
US9001178B1 (en) * 2012-01-27 2015-04-07 Google Inc. Multimedia conference broadcast system
RU2644122C2 (ru) * 2012-08-31 2018-02-07 Функе Диджитал Тв Гайд Гмбх Электронный медиа-сервер
US10956947B2 (en) 2013-12-23 2021-03-23 The Nielsen Company (Us), Llc Methods and apparatus to measure media using media object characteristics
US9118888B1 (en) * 2014-03-14 2015-08-25 Tribune Broadcasting Company, Llc News production system with integrated display
US10003835B2 (en) 2015-06-24 2018-06-19 Tribune Broadcasting Company, Llc Device control in backup media-broadcast system
KR102208053B1 (ko) * 2016-03-29 2021-01-28 게이츠에어, 아이엔씨. 시간-멀티플렉싱된 신호들에서의 적응적 프로세싱

Family Cites Families (22)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS60183842A (ja) * 1984-03-02 1985-09-19 Toshiba Corp 伝送方式
US5701582A (en) * 1989-08-23 1997-12-23 Delta Beta Pty. Ltd. Method and apparatus for efficient transmissions of programs
US5099319A (en) * 1989-10-23 1992-03-24 Esch Arthur G Video information delivery method and apparatus
JP3060543B2 (ja) * 1990-12-25 2000-07-10 ソニー株式会社 放送運行管理装置
US5724091A (en) * 1991-11-25 1998-03-03 Actv, Inc. Compressed digital data interactive program system
DE69228423T2 (de) 1992-11-27 1999-09-30 Ibm Mehrfachsende-Leitweglenkung zwischen Bereichen
US5659350A (en) * 1992-12-09 1997-08-19 Discovery Communications, Inc. Operations center for a television program packaging and delivery system
US5600573A (en) * 1992-12-09 1997-02-04 Discovery Communications, Inc. Operations center with video storage for a television program packaging and delivery system
ES2154291T3 (es) * 1992-12-09 2001-04-01 Discovery Communicat Inc Controlador de red para sistemas de distribucion de programas de television por cable.
CA2121151A1 (en) * 1993-04-16 1994-10-17 Trevor Lambert Method and apparatus for automatic insertion of a television signal from a remote source
US5418713A (en) 1993-08-05 1995-05-23 Allen; Richard Apparatus and method for an on demand data delivery system for the preview, selection, retrieval and reproduction at a remote location of previously recorded or programmed materials
JP4279905B2 (ja) * 1994-02-18 2009-06-17 ソニー株式会社 放送システムおよび受信端末
US5499046A (en) * 1994-05-23 1996-03-12 Cable Services Technologies, Inc. CATV distribution system with each channel having its own remote scheduler
US5477263A (en) * 1994-05-26 1995-12-19 Bell Atlantic Network Services, Inc. Method and apparatus for video on demand with fast forward, reverse and channel pause
US5510844A (en) 1994-11-18 1996-04-23 At&T Corp. Video bitstream regeneration using previously agreed to high priority segments
US5758257A (en) * 1994-11-29 1998-05-26 Herz; Frederick System and method for scheduling broadcast of and access to video programs and other data using customer profiles
US5617565A (en) 1994-11-29 1997-04-01 Hitachi America, Ltd. Broadcast interactive multimedia system
JP4332224B2 (ja) * 1995-05-30 2009-09-16 ソニー株式会社 情報受信装置および方法
WO1997009827A1 (en) 1995-09-07 1997-03-13 Nec Australia Pty. Ltd. A distribution system
US6084581A (en) * 1996-05-10 2000-07-04 Custom Communications, Inc. Method of creating individually customized videos
JP3115230B2 (ja) * 1996-05-16 2000-12-04 三菱電機株式会社 資源管理システム
US5768528A (en) 1996-05-24 1998-06-16 V-Cast, Inc. Client-server system for delivery of online information

Also Published As

Publication number Publication date
NO20004761L (no) 2000-11-23
IL138648A (en) 2005-09-25
CN1303568A (zh) 2001-07-11
JP2002508637A (ja) 2002-03-19
HK1038464A1 (en) 2002-03-15
AU2742199A (en) 1999-10-18
CZ20003523A3 (cs) 2001-08-15
BR9909052A (pt) 2001-11-13
EP1066722B1 (en) 2011-07-27
CA2325373C (en) 2005-08-23
ATE518371T1 (de) 2011-08-15
PL343243A1 (en) 2001-07-30
AU760973B2 (en) 2003-05-22
NZ507225A (en) 2003-04-29
ID27747A (id) 2001-04-26
MXPA00009281A (es) 2004-09-10
WO1999049663A1 (en) 1999-09-30
CA2325373A1 (en) 1999-09-30
NO20004761D0 (no) 2000-09-22
HUP0101257A2 (hu) 2001-08-28
HUP0101257A3 (en) 2003-05-28
EP1066722A1 (en) 2001-01-10
KR100560865B1 (ko) 2006-03-13
TR200003015T2 (tr) 2001-02-21
CN1178505C (zh) 2004-12-01
JP3851774B2 (ja) 2006-11-29
RU2222115C2 (ru) 2004-01-20
IL138648A0 (en) 2001-10-31
US6477707B1 (en) 2002-11-05
KR20010042156A (ko) 2001-05-25
HK1038464B (zh) 2005-07-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
SK14072000A3 (sk) Vysielací systém
CN100370793C (zh) 数字传输系统中的地址分配
EP1435037B1 (en) Mobile content delivery system
US20060020938A1 (en) Method, article of manufacture and apparatus for updating software in a consumer device
GB2361154A (en) Digital broadcasting
US20010023429A1 (en) Data broadcasting system and method for distributing data from one or more content providers to personal computers
CN102547401A (zh) 按需切换式内容加密
KR20040090992A (ko) 자격 관리 메시지 전송 방법 및 장치
EP2373017A2 (en) Broadcast transceiver and pcmcia scrambler with reception limitation function implemented by using dvb-ci interface
US20110113457A1 (en) Distributed platform of television broadcasting system structure based on internet protocol network
KR20070027157A (ko) 양방향 데이터 방송 서비스의 통합 서비스 제공 시스템 및그 방법
KR100730584B1 (ko) 방송 시스템 및 방송 서비스 방법
KR100681891B1 (ko) 방송 시스템, 방송 서비스 방법, 방송 수신 장치 및 그수신 방법
MXPA01004674A (en) Signalling of bouquet information in a digital transmission system
JPH11196402A (ja) 信号処理装置及び信号処理方法

Legal Events

Date Code Title Description
FB9A Suspension of patent application procedure