CZ20002288A3 - Okno - Google Patents

Okno Download PDF

Info

Publication number
CZ20002288A3
CZ20002288A3 CZ20002288A CZ20002288A CZ20002288A3 CZ 20002288 A3 CZ20002288 A3 CZ 20002288A3 CZ 20002288 A CZ20002288 A CZ 20002288A CZ 20002288 A CZ20002288 A CZ 20002288A CZ 20002288 A3 CZ20002288 A3 CZ 20002288A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
flange
flange portion
mounting bracket
window
frame
Prior art date
Application number
CZ20002288A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ288473B6 (en
Inventor
Allan Edvardsen
Elgard Schandorff Nielsen
Original Assignee
Velux Industri A/S
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Velux Industri A/S filed Critical Velux Industri A/S
Priority to CZ20002288A priority Critical patent/CZ288473B6/cs
Publication of CZ20002288A3 publication Critical patent/CZ20002288A3/cs
Publication of CZ288473B6 publication Critical patent/CZ288473B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04DROOF COVERINGS; SKY-LIGHTS; GUTTERS; ROOF-WORKING TOOLS
    • E04D13/00Special arrangements or devices in connection with roof coverings; Protection against birds; Roof drainage ; Sky-lights
    • E04D13/03Sky-lights; Domes; Ventilating sky-lights
    • E04D13/0305Supports or connecting means for sky-lights of flat or domed shape
    • E04D13/031Supports or connecting means for sky-lights of flat or domed shape characterised by a frame for connection to an inclined roof

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Roof Covering Using Slabs Or Stiff Sheets (AREA)

Description

Oblast techniky
Předkládaný vynález se týká okna pro instalaci do střešní konstrukce, které zahrnuje rám s horním prvkem, spodním prvkem a dvěma bočními prvky, které jsou vzájemně spojené v rohových spojích, a množství montážních konzol, přičemž boční prvky a horní a spodní prvek rámu v namontované poloze okna procházejí v podstatě paralelně s krokvemi respektive s latěmi ve střešní konstrukcí, a přičemž každá montážní konzola zahrnuje- první přírubovou část pro spojení s přidruženým rámovým prvkem a druhou přírubovou část, která je v podstatě kolmá vzhledem k první přírubové části a má být upevněna ke střešní konstrukci.
Dosavadní stav techniky . ..
Okno tohoto typu, známé například z mezinárodní zveřejněné přihlášky č. WO 88/04348, je ukotveno ve střešní konstrukci tím způsobem, že určitý početobvykle čtyři nebo šest, upevňovacích úhelníků s průřezem ve tvaru písmene L jsou jednou přírubou upevněny k bočním prvkům rámu a okno je potom namontováno do střešního otvoru a upevněnou druhou odvěsnou prostřednictvím šroubů k vespod ležící, střešní konstrukci, tedy ke .krokvím nebo latím.
Před montáží musí být ale změřena vzdálenost mezi latěmi a musí být odměřeno jejich umístění, aby se zabránilo tomu, že montážní konzola je umístěna proti uříznutému konci latě, když je montována na vespod ležící střešní konstrukci, ať se již jedná o krokev nebo alternativně lať situovanou paralelně s a na uvedené krokvi.
• · • · · • ·· · «
Toto měření je zjevně zdrojem chyby a může být důvodem pro podstatné zpoždění během montáže, protože chybné změření má za následek, že montážní konzola musí být odstraněna poté, co okno již bylo namontováno do střešního otvoru. Zejména při montáži dvou nebo více oken vzájemně vedle sebe, je toto měření ^kritickým činitelem, protože příruba montážní konzoly, kolmá k bočnímu prvku rámu, musí nutně mít určitou délku, aby se zajistilo dobré dosednutí proti střešní konstrukci, přičemž v závislosti na vzdálenosti mezi okny toto může zapříčinit, že montážní konzoly na dvou přiléhajících bočních prvcích rámů sousedních oken nejsou umístěny vzájemně proti sobě.
Cílem předkládaného vynálezu' je tudíž vytvořit okno s přidruženými montážními konzolami, které jsou výsledkem optimální racionalizace ve spojení s montáží okna a současně minimalizují riziko chybného změření a montáže.
Podstata vynálezu
Podle vynálezu je shora uvedeného cíle dosaženo tím způsobem, že každá montážní konzola je zkonstruována jako styčníkový plech, přičemž uvedená první přírubová část je vytvořena jako dva přírubové úseky v podstatě vzájemně vůči sobě kolmé pro spojení s přiléhajícími rámovými prvky v jejich spoji.
Prostřednictvím takovéhoto okna je dosazeno požadované jednoduché montáže tím způsobem, že okno může být snadno umístěno správně bez předcházejícího měření a bez zvláštních požadavků na vzdálenost latí. Okno je uloženo do střešního otvoru s montážními konzolami umístěnými v každém 3 0 , v rohovém spoji rámu a je umístěno na bud’ kontinuálních latích • · nad nebo pod horním respektive spodním prvkem rámu nebo pomocným latím procházejícím výhodně paralelně s nimi a umístěnými paralelně s ostatními latěmi. Následně je okno upevněno ke střešní konstrukci prostřednictvím našroubování montážních šroubů v druhé přírubové části montážní konzoly skrz latě a dolů do.vespod ležící krokvové konstrukce.
Ve výhodném provedení je druhá přírubová část montážní konzoly zkonstruována jako dva deskovité přírubové úseky umístěné v jedné rovině, z nichž každý je kolmý θ vzhledem k a je integrálně spojen s přidruženým přírubovým úsekem první přírubové části. Tímto způsobem je dosaženo dále zlepšeného dosednutí mezi oknem a střešní konstrukcí, přičemž je rovněž dosaženo· skutečného zpevnění rohových spojů.
Dva přírubové úseky druhé přírubové části jsou výhodně zkonstruovány v podstatě symetricky vzhledem k dělící rovině pro rohový spoj dvou přiléhajících rámových prvků a se stranami procházejícími paralelně s přidruženým rámovým prvkem. Kromě dosažení určité standardizace, protože jedna.a ta samá konzola může být namontována ve všech rohových spojích okna, toto provedení zajišťuje, že montáž více oken vzájemně vedle sebe nebo nad sebou může probíhat jednoduchým a výhodným způsobem.
V dalším výhodném provedení předkládaného vynálezu 5 jsou přírubové úseky v podstatě tvarovány jako rovnoběžníky, ve kterých montážní konzola při pohledu shora má šípovitou hlavu. To dále zajišťuje výhodu pro výrobní techniku a uskladnění, protože několik montážních konzol může být vyrobeno z pásového materiálového polotovaru a po poskládání q pro vytvoření dvou přírubových částí mohou být tyto konzoly skládány vzájemně na sebe.
• · • ·
Ve výhodném provedení má rám, alespoň v oblasti v rohovém spoji mezi dvěma přiléhajícími rámovými prvky, drážku procházející v podélném směru každého rámového prvku, a v konci naproti vzhledem k druhé přírubové části je montážní konzola vytvořena s přírubou kolmou vzhledem ke každému přírubovému úseku první přírubové části, která má být vložena do uvedené drážky. Toto provedení zajišťuje obzvláště dobré a jisté spojení mezi konzolou a rámem a dále zjednodušuje montáž, přičemž montážní pracovník je tím instruován, kam má namontovat montážní konzolu ve vertikálním směru rámových prvků a tudíž je určeno umístění okna vzhledem k okolní střešní krytině.
V jednom speciálním provedení podle vynálezu, které je obzvláště výhodné při montáži oken vzájemně vedle sebe a/nebo nad sebou, jsou na každé boční hraně přírubového úseku druhé přírubové části vytvořeny záběrové prostředky pro spojení s montážní konzolou sousedního'okna, čímž je značně usnadněna montáž a vyrovnání takto situovaných oken.
Tyto záběrové prostředky jsou výhodně zkonstruovány jako alespoň jedna dvojice výstupku a vybrání.
Aby se zajistila jednoduchá vnější izolace rámu v namontované poloze okna, je montážní konzola výhodně vytvořena s alespoň jednou částečně vyraženou chlopní, která je v namontované poloze přehnuta ve směru ke střešní konstrukci. Tato chlopeň ukazuje vzdálenost k lati nad respektive pod horním a spodním prvkem rámu, takže, například, deska izolačního materiálu může být vložena mezi rám a střešní konstrukci.
··· 4
V dalším aspektu předkládaného vynálezu je vytvořena montážní konzola se znaky uvedenými v patentových nárocích 9 až 16-.
Předkládaný vynález bude v následujícím popisu podrobněji vysvětlen prostřednictvím příkladných provedeni ve spojení s odkazy na připojené výkresy.
Přehled obrázků na výkresech
Obr.l znázorňuje perspektivní pohled na okno podle 10 předkládaného vynálezu, namontované v šikmé střeše;
Obr.2 znázorňuje perspektivní pohled na jedno provedení montážní konzoly podle předkládaného vynálezu;
15
Obr.3 znázorňuje půdorys druhého provedení montážní konzoly podle předkládaného vynálezu;
Obr. 4 ve zmenšeném měřítku znázorňuje půdorys ilustrující integraci čtyř oken podle předkládaného vynálezu prostřednictvím několika montážních konzol znázorněných na obr. 3;
Obr. 5 znázorňuje půdorys ještě dalšího provedení montážní konzoly během výrobního kroku; a
Obr. 6 ve.zmenšeném měřítku znázorňuje půdorys ilustrující materiálový polotovar pro výrobu řady montážních konzol znázorněných na . obr. 5.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněno okno 1 v namontované poloze v šikmé střešní konstrukci, zahrnující krokve 2. procházející ve směru sklonu střechy a latě 3. umístěné vzhledem ke krokvím 2.
kolmo. Pro větší jasnost je znázorněn pouze vnější rám okna 1 se dvěma bočními prvky 4., 5, procházejícími paralelně s krokvemi 2., a s horním prvkem 6, a se spodním prvkem J_, které procházejí paralelně s latěmi 3.. Pomocná lať 8. je uložena na poslední kontinuální lať 3. pod spodní prvek 7., stejně tak .
jako pomocná lať 9. byla uložena nad horní prvek β.. V neznázorněné montážní situaci je alespoň spodní pomocná lať uložena ve vhodné vzdálenosti od nejbližší kontinuální střešní latě, aby se umožnilo uložení střešního materiálu takovým způsobem, že následně může' být uspokojivým způsobem 15 umístěno lemování, výhodně bez nutnosti jeho úpravy nepravidelnou deformací za účelem dosažení jistého vodotěsného lemování.
Rámové prvky -4., 5,, 6,, 7. jsou vzájemně spojené v 2q rohových spojích, prostřednictvím kterých je rám přes montážní konzoly 10 ukotven ve střešní konstrukci tím, že skrz pomocné latě 8., 9. a dále dolů do vespod ležících krokví 2 jsou vedeny šrouby (které nejsou znázorněny).
Na obr. 2 až obr. 6 jsou znázorněna různá provedení 25 takovýchto konzol. Části s identickými nebo analogickými funkcemi budou vždy označeny stejnými vztahovými značkami při popisu různých provedení.
Jak je znázorněno na obr. 2, je montážní konzola 10 zkonstruována jako symetrický styčníkovy plech s rovinou symetrie, která odpovídá dělící rovině rohových spojů.
• ·
Konzola má první přírubovou část 11 sestávající ze dvou. obdélníkových přírubových úseků 11a, 11b, které mají být upevněny, například, ke spodnímu prvku 7. rámu respektive k bočnímu prvku 5. rámu. Dva deskovité přírubové úseky 12a, 12b procházejí kolmo vzhledem k přírubovým úsekům 11a a 11b a tvoří dohromady druhou přírubovou část 12, která v namontované poloze má být opřena proti horní straně latě 3. nebo, jak je naznačeno na obr. 1, výhodně proti spodní nebo horní pomocné lati 8. nebo 9. Přírubové úseky 12a, 12b jsou v podstatě tvarovány jako rovnoběžníky tak, že montážní konzola 10 při pohledu shora má šípovitou hlavu, kde tato hlava ukazuje pryč od rohového spoje rámu, jak je dobře patrné z . obr. 1.
V opačném směru prochází kolmo vzhledem, ke každému přírubovému úseku první přírubové části 11 příruba 13a, 13b, přičemž pouze jedna příruba 13a je znázorněn na obr, 2. Příruby 13a/ 13b jsou určeny pro vložení do drážek v rámových prvcích, které mohou být vytvořeny buď s jednou kruhovou drážkou, s více kruhovými drážkami v, různých výškách na rámu, nebo s drážkami, které jsou vytvořeny pouze v samotných rohových spojích.
Druhá přírubová část 12 je v rozdělující přímce mezi dvěma přírubovými úseky 12a, 12b a ve vzdálenosti od spojení s první přírubovou částí 11 vytvořena s částečně vyraženou chlopní 14 která je před montáží, výhodně během výroby, vyhnuta směrem dolů ve směru k první přírubové části 11., to jest v namontované poloze se tato chlopeň 14 opírá proti boku vespod ležící latě nebo pomocné latě a zajišťuje,.že lať vždy udržuje minimální vzdálenost k hornímu nebo spodnímu prvku rámu, takže, například, deska izolačního materiálu může být «
* 9 ·
»· '· '· • · ·
99 9 9 vložena do tohoto meziprostoru. V jiných střešních konstrukcí, jako jsou například betonové střechy nebo jiné rovné konstrukce, kde konzola bude uložena přímo na rovinnou nosnou část, bude tato chlopeň ohnutelný-dozadu tak, že bude v zákrytu s první přírubovou části 12.
Nakonec má montážní konzola 10 v druhé přírubové části 12 množství výhodně zahloubených děr 15 sloužících pro přijetí šroubů, které jsou našroubovány dolů do latě a dále dolů do vespod ležící krokvové konstrukce poté, co je montážní konzola 10 umístěna kolem rohu rámu a příruby 13a, 13b jsou usazeny do přidružených drážek v příslušných rámových prvcích.
Ve výhodné montážní situaci tudíž pomocné latě slouží pouze jako nosně nebo rozpěrné díly a taková pomocná lať může být rozdělena do dvou samostatných částí. Tím je tedy dosaženo konstrukce, ve které je přenos zatížení předáván přímo od montážní konzoly a dolů do vespod ležící krokvové' konstrukce přes montážní šrouby, které zajišťují nejbezpečnější přenos zatížení, ve kterém je kvalita střešních latí sekundární.
Další provedení montážní konzoly je znázorněno na obr. 3 a obr. 4. Detailně jsou níže popsány pouze rozdíly vzhledem k výše uvedenému provedení.
.25 V boční hraně jednoho přírubového úseku 12a druhé přírubové části 12 je vytvořen polokruhový válcový výstupek 16, který má komplementární tvar vzhledem k vybrání 17 na boční hrahě druhého přírubového úseku 12b. Z výrobně technických důvodů, které budou podrobněji vysvětleny níže v .30 následujícím popisu, má příruba 13a odpovídající vybrání 18.,
• 99 * ·
které ale nemá vliv na upevněni montážní konzoly k rámovému prvku.
Navíc může být příruba 13b, na jejím konci směřujícím pryč od roviny symetrie, vytvořena s chlopní 13c, která byla ohnuta směrem dolů pod úhlem výhodně 45° kolem přerušované ohybové čáry 13d. vyvrtáním jedné díry v rámové drážce může tudíž být zajištěno, že konzola 10 může být namontována jedním způsobem na rám, to jest s chlopní 13c vstupující do uvedené díry.
Jak je znázorněno na obr. 4 slouží výstupek 16 a vybrání 17 jako záběrové prostředky pro upevnění konzol vzájemně vůči sobě při integraci dvou oken vzájemně vedle sebe a, jako je tomu v tomto případě, vzájemně nad sebou.
Montážní konzola 10 pro okno 1 je tudíž v záběru s 15 ~ ’ odpovídající montážní konzolou 110 na oknu 1-01 situovaném na straně a s montážní konzolou 210 na oknu 201 situovaném dole.
Montážní konzoly 110 a 210 jsou na každé jejich straně v záběru s montážní konzolou 310 na čtvrtém oknu 301. Všechny čtyři montážní konzoly 10., 110, 210, 310 jsou způsobem popisovaným výše upevněny k lati 2 a krokvi 2 střešní konstrukce a ohnuté chlopně 14, 11-4, 214, 314 se opírají proti boku latě 3., zatímco krokem 2 se bez překážek míjí s těmito chlopněmi.
Obr. 5 znázorňuje krok během výroby montážní konzoly podle předkládaného vynálezu. Z pásového materiálového polotovaru, znázorněného na obr. 6 a . zahrnujícího čtyři budoucí montážní konzoly, jsou vyraženy různé detaily dokončené montážní konzoly, to jest chlopeň 14, upevňovací díry 15., záběrové prostředky 16, 17 a další záběrové prostředky 19, 20 společně se štěrbinou 21 tvořící dělící η
čáru mezi dvěma přírubovými úseky 11a a 11b v první přírubové části. Po rozdělení pásového materiálového polotovaru do čtyř částí, je každá- tato část zohýbána vzhledem k druhé přírubové části 12 podél čerchovaných čar 22a, 22b a přerušovaných ohybových čar 23a, 23b, aby se vytvořily příruby 13a, 13b respektive přírubové úseky 11a, 11b první přírubové části, a nakonec je ohnuta chlopeň 14 v požadovaném úhlu vzhledem k rovině vedené skrz druhou přírubovou část 12.
Ačkoliv montážní konzola má v zásadě stejný tvar jako u provedení popisovaných výše, jsou samozřejmě možné modifikace v rozsahu připojených patentových nároků.
·. Například mohou být konzoly opatřeny se dvěma chlopněmi 14.
(není znázorněno), symetricky umístěnými v každém přírubovém úseku 12a, 12b.

Claims (16)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    Φ 9 9 9 • 9 9999 »· »· * '· · » · β a α 4 · • · ··*. 4 · · » · 4 · · »
    1. Okno pro instalaci do střešní konstrukce, které zahrnuje rám s horním prvkem (6), spodním prvkem (7) a dvěma bočními prvky (4, 5), které jsou vzájemně spojené v rohových spojích, a množství montážních konzol (10) , přičemž boční prvky a horní a spodní prvek rámu. v namontované poloze okna procházejí v.podstatě paralelně s krokvemi (2) respektive s latěmi (3, 8, 9) ve střešní konstrukci, a .
    . přičemž každá montážní konzola (10) zahrnuje první . přírubovou část (11) pro spojení s přidruženým rámovým prvkem a druhou přírubovou část (12), která je v podstatě kolmá vzhledem k první přírubové' části a má být upevněna ke střešní konstrukci, vyznačující se tím, že každá montážní konzola je zkonstruována jako styčníkový plech, přičemž uvedená první přírubová část (11) je vytvořena jako dva přírubové úseky (11a, lib) v podstatě vzájemně vůči sobě kolmé pro spojení s přiléhajícími rámovými prvky v jejich spoji.
  2. 2. Okno podle nároku 1, vyznačující se tím, že uvedená druhá přírubová část (12) je zkonstruována jako dva deskovité přírubové úseky (12a, 12b) umístěné v jedné rovině, z nichž každý je kolmý vzhledem k a je integrálně spojen s přidruženým přírubovým úsekem (11a, 11b) první přírubové části.
  3. 3. Okno podle nároku 2, vyznačující se tím, že dva přírubové úseky. (12a, 12b) druhé přírubové části jsou dělící rovině *9 9 '· * 9
    Φ β 9 9 • 9 9999 ♦ 9 9 ·· 9 zkonstruovány v podstatě symetricky vzhledem k pro rohový spoj dvou přiléhajících rámových prvků a se stranami procházejícími paralelně s přidruženým rámovým prvkem.
  4. 4. Okno podle nároku 3, vyznačující se tím, že uvedené přírubové úseky (12a, 12b) jsou v podstatě tvarovány jako rovnoběžníky.
  5. 5. Okno podle kteréhokoliv z předcházej1cích nároků,
    3_q vyznačující se tím, že rám má, alespoň v oblasti v rohovém spoji mezi dvěma přiléhajícími rámovými prvky, drážku procházející v podélném směru každého rámového prvku, a v konci naproti vzhledem k druhé přírubové části je montážní konzola .(10) vytvořena s přírubou (13a, 13b) kolmou vzhledem
    25 ke každému přírubovému úseku (11a, 11b) první přírubové části, která má být vložena do uvedené drážky.
  6. 6. Okno podle kteréhokoliv z nároků 3 až 5, vyznačující se tím, že na každé boční hraně přírubového úseku (12a, 12b) druhé přírubové části jsou vytvořeny záběrové prostředky pro
    O Q spojení s montážní konzolou sousedního okna.
  7. 7. ' Okno, podle nároku 6, vyznačující se tím, že uvedené záběrové prostředky jsou zkonstruovány jako alespoň jedna dvojice výstupku a vybrání (16, 17, 20, 19).
    25
  8. 8. Okno podle kteréhokoliv z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že druhá přírubová část (12) každé, montážní konzoly.je v určité vzdálenosti od spoje vytvořena s alespoň jednou částečně vyraženou chlopní (14), která je v namontované poloze přehnuta ve směru ke střešní konstrukci.
    • » ·» · i i · a * · ····
  9. 9. Montážní konzola pro montáž okna podle kteréhokoliv z -nároků 1 až 8 do střešní konstrukce, která zahrnuje první přírubovou část (11) a druhou přírubovou část (12) v podstatě kolmou vzhledem k první přírubové části (11), vyznačující se
    5 tím, že je zkonstruována jako styčníkový plech, přičemž uvedená první přírubová část (11) je vytvořena jako dva přírubové úseky (lla, 11b) v podstatě vzájemně vůči sobě kolmé pro spojení s přiléhajícími rámovými prvky v jejich spoji.
  10. 10. Montážní konzola podle nároku 9, vyznačující se tím, že druhá přírubová část (12) je zkonstruována jako dva desko.vité přírubové úseky (12a, 12b) umístěné v jedné rovině, z nichž každý je kolmý vzhledem k a je integrálně spojen s přidruženým přírubovým úsekem (lla, 11b) první přírubové .15 části. ·
  11. 11. Montážní konzola podle nároku 10, vyznačující se tím, že dva přírubové úseky (12a, 12b) druhé přírubové části jsou -zkonstruovány v podstatě symetricky vzhledem, k dělící rovině.
    20 pro přírubové úseky (lla, 11b) první přírubové části a se stranami procházejícími paralelně s přidruženým přírubovým úsekem první přírubové části.
  12. 12. Montážní konzola podle nároku 11, vyznačující se tím, že uvedené přírubové úseky (12a, 12b) jsou v podstatě
    Λ C ‘ z tvarovány jako rovnoběžníky.
  13. 13. Montážní konzola podle kteréhokoliv z nároků 9 až 12, vyznačující se tím, že na každém přírubovém úseku (lla, 11b) první přírubové části v konci opačném vzhledem k druhé
    30 přírubové části je vytvořena příruba (13a,. 13b) kolmávzhledem k uvedenému přírubovému úseku.
    Φ i
  14. 14. Montážní konzola podle kteréhokoliv z nároků 11 až 13, vyznačující se' tím, že na každé boční hraně přírubového úseku (1.2a, 12b) druhé přírubové části jsou vytvořeny záběrové prostředky.
  15. 15. Montážní konzola podle nároku 14, vyznačující se tím, že uvedené záběrové prostředky jsou zkonstruovány jako alespoň jedna dvojice výstupku a vybrání (16, 17, 20, 19).
  16. 16. Montážní konzola podle kteréhokoliv z nároků 9 až 15, vyznačující se tím, že druhá přírubová část (12) je vytvořena s částečně vyraženou chlopní (14), která je přehnuta ve směru k první přírubové části (11) .
    Zastupuje
CZ20002288A 1998-12-16 1998-12-16 Window and a mounting bracket for installation thereof CZ288473B6 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20002288A CZ288473B6 (en) 1998-12-16 1998-12-16 Window and a mounting bracket for installation thereof

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ20002288A CZ288473B6 (en) 1998-12-16 1998-12-16 Window and a mounting bracket for installation thereof

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ20002288A3 true CZ20002288A3 (cs) 2001-03-14
CZ288473B6 CZ288473B6 (en) 2001-06-13

Family

ID=5471073

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ20002288A CZ288473B6 (en) 1998-12-16 1998-12-16 Window and a mounting bracket for installation thereof

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ288473B6 (cs)

Also Published As

Publication number Publication date
CZ288473B6 (en) 2001-06-13

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101959075B1 (ko) 건물 일체형 태양광 발전 지붕 시스템 및 이의 시공방법
US4471584A (en) Unitized skylight structure
JP4290750B2 (ja) 太陽電池モジュールの固定構造、太陽電池モジュール用のフレーム及び固定部材
US20070221266A1 (en) Solar roof tile
EP1042569B1 (en) A window for installation in a roof structure and a mounting bracket for use in the installation
PL204967B1 (pl) Element obróbki blacharskiej oraz obramowanie blacharskie
US20200232214A1 (en) Roof panel system
US11043915B2 (en) Roof panel, roof assembly and roof
JP2002180605A (ja) 太陽電池モジュール
CZ20002288A3 (cs) Okno
JP2005133503A (ja) 太陽電池モジュールの設置構造
EP2578765B1 (en) A window for installation in a roof structure and a mounting bracket for use with the window
JP7369043B2 (ja) 太陽電池取付構造
JP7303730B2 (ja) 屋根構造
JPH0522573Y2 (cs)
US20080134604A1 (en) Roof ventilation system for tiled roof
JPH02272143A (ja) 棟部の骨組架構構造
JP2001012039A (ja) 住宅外面構造、太陽電池屋根構造及び太陽電池屋根施工方法並びに住宅
JP3391997B2 (ja) 小屋トラスを用いた小屋組構造
JP2587004B2 (ja) 断熱空間形成部材及びこれを用いた建築外装構造
FI95954C (fi) Katto- tai seinärakenne
JPH01275847A (ja) 太陽エネルギー収集屋根における透光枠の幅調整取付方法
JP2004060262A (ja) 太陽電池パネル装置
JPH02167946A (ja) 屋根ユニット
JPH10196032A (ja) 屋根パネル及び屋根構造

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20141216