CZ134795A3 - Lifting gear for garages - Google Patents

Lifting gear for garages Download PDF

Info

Publication number
CZ134795A3
CZ134795A3 CZ951347A CZ134795A CZ134795A3 CZ 134795 A3 CZ134795 A3 CZ 134795A3 CZ 951347 A CZ951347 A CZ 951347A CZ 134795 A CZ134795 A CZ 134795A CZ 134795 A3 CZ134795 A3 CZ 134795A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
drive
lifting device
frame
spindles
platform
Prior art date
Application number
CZ951347A
Other languages
English (en)
Inventor
Hans Dr Dr Viessmann
Joachim Dipl Ing Weichselbaum
Original Assignee
Viessmann Gmbh & Co
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE19944418496 external-priority patent/DE4418496C1/de
Priority claimed from DE1995105530 external-priority patent/DE19505530A1/de
Application filed by Viessmann Gmbh & Co filed Critical Viessmann Gmbh & Co
Publication of CZ134795A3 publication Critical patent/CZ134795A3/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E04BUILDING
    • E04HBUILDINGS OR LIKE STRUCTURES FOR PARTICULAR PURPOSES; SWIMMING OR SPLASH BATHS OR POOLS; MASTS; FENCING; TENTS OR CANOPIES, IN GENERAL
    • E04H6/00Buildings for parking cars, rolling-stock, aircraft, vessels or like vehicles, e.g. garages
    • E04H6/02Small garages, e.g. for one or two cars
    • E04H6/06Small garages, e.g. for one or two cars with means for shifting or lifting vehicles

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Refuge Islands, Traffic Blockers, Or Guard Fence (AREA)

Description

Zdvihací zařízení pro garáže
221ast_techniky
Vynález se týká zdvihacího zařízení pro garáže podle předvýznakové části patentového nároku 1.
Dosavadní_stav_techniky
Taková zdvihací zařízení jsou známá například z DE-A-839 410. Garáže, opatřené takovými zdvihacími zařízeními, navazují na velmi starý návrh, podle kterého byla před jednotlivou garáží na příjezdu upravena jáma, ve které byla dvojitá plošina, kterou bylo možné spouštět a zdvihat, takže v této jámě mohlo parkovat vozidlo, přičemž příjezd zůstával prostřednictvím horní plošiny sjízdný. Podle uvedeného stavu techniky podle DE-A-839 410 je tato jáma se zdvihacím zařízením upravena na jednu jednotlivou garáž upravenou v podlahové rovině, přičemž zdvihací zařízení sestává ze skříně, otevřené jen na příjezdové straně, která je v souladu s tím dosti těžká. Mimoto musí být jáma uspořádána v souladu s pohonem a s přenosovými elementy pohonu.
Podstata_vynálezu
Vynález si klade za úkol vytvořit zdvihací zařízení pro taková dvojitá parkovací ústrojí, upravená v jednotlivé garáži, které by bylo možné vždy shodně vytvořit s jednoduchou, z hlediska ekonomických nákladů výhodnou konstruk cí s pokud možno malou hmotností, které by bylo možné předem vyrábět v továrně jako konstrukční jednotku a potom je instalovat v jámě, přičemž by nebylo třeba ani při výstavbě jámy brát zřetel na nějaké zvláštní požadavky z hlediska opěrných ploch a ploch pro uložení poháněčích agregátů, vodicích míst nebo podobně.
Vytčený úkol se řeší zdvihacím zařízením v úvodu uvedeného typu podle vynálezu prostřednictvím znaků uvedených ve význakové Části patentového nároku 1. Výhodná vytvoření vyplývají ze závislých patentových nároků
U tohoto řešení podle vynálezu je do jisté míry všechno koncentrováno na jeden jediný, v rovině základu garáže vestavovaný rám, přičemž jáma se vybuduje bud předem při výstavbě garáže nebo dodatečně prostřednictvím v odpovídající velikosti vytvořeného základového výřezu za účelem doplnění garáže. Vzhledem k tomu, že zdvihací pohyby jsou vytvářeny synchronně se otáčejícími vřeteny a zejména také proto, že již není třeba zdvihat žádnou celkově těžkou zdvi hací skříň, není nutné pro pohon instalovat v garáži trojfázové elektrické zařízení, což by bylo příčinou dosti vysokých přídavných nákladů. Protože je dále celý pohon koncentrován na rámu, není také potřebné brát při výstavbě jámy zřetel na opěrné elementy, případně opěrné plochy.
Další, do značné míry také důležitý znak uspořádání, který je zaměřen na další zmenšení prostoru a úsporu hmotnosti, spočívá v tom, že horní plošina je spojena se spodní plošinou jen prostřednictvím nejméně dvou bočních vzpěr, přičemž tyto boční vzpěry jsou vzhledem k příjezdové straně obou plošin uspořádány v oblasti zadní třetiny plošin. Tím není třeba pro šířkový rozměr spodní plošiny brát zřetel na šířku vozidla zvětšenou o dvojnásobný rozměr zpětných zrcátek, protože na straně příjezdu nejsou v cestě již žádné vzpěry pro horní plošinu. Protože obě vzpěry jsou u zdvihacího zařízení podle vynálezu uspořádány značně přesazené směrem dozadu, čímž nesou horní plošinu jako krakorcový nosník, vytváří se pro druhé vozidlo, najíždějící na spodní plošinu, volná možnost příjezdu, případně výjezdu včetně zpravidla na obou stranách upravených zpětných zrcátek.
Na základě toho jsou pro horní plošinu potřebné jen dvě vzpěry, čímž se ušetří hmotnost, přičemž ze stejného důvodu jsou podle dalšího výhodného vytvoření plošiny vytvořeny v sendvičové lehké konstrukci s nosnými podélnými prníily a s krycí vrstvou, která je na pojízdné straně odolná proti korozi, což bude detailně vysvětleno ještě v dalším.
V takovém případě, kdy je garáž dostatečně vysoká, lze vzít v úvahu vysunutí zdvihacího zařízení směrem vzhůru i v tom případě, když na horní plošině stojí vozidlo.
V takovém případě, který připouští nezávislé popojíždění na obou plošinách, musí mít horní plošina podepřeni ve všech čtyřech rozích. Aby se přitom však také vytvořily pokud možno na prostor nenáročné rozměry, a to navzdory na obou stranách vozidla upraveným zpětným zrcátkům, čímž se z hlediska rozměrů zpětných zrcátek a dostatečných oboustranných průjezdných odstupů vytvářejí požadavky o hodnotě 0,5 m, jsou obě vzpěry na příjezdové straně uloženy otočně a jsou opatřeny výstupky, což bude ještě blíže vysvětleno. Pro tento případ nejsou potřebné žádné změny na zdvihacím zařízení, ale musí být upraven silnější nohon, kte4 rý musí být vytvořen pro zdvih dvou vozidel a plošin.
Z tohoto hlediska spočívá další výhodné vytvoření v tom, že pohon je vytvořen ze dvou typově shodných elektrických reverzačních motorů, které jsou uspořádány vždy na rámu diagonálně protilehlých vřetenech nebo na navzájem protilehle upravených větvích přenášecího elementu pohonu. Pod pojmem typově shodný se přitom rozumí, že motory mají odpovídající výhon a otáčky a tím v podstatě shodné i vnější rozměry. Podstatné také přitom je přiřazení motorů k přenášecím elementům pohonu, jak bylo uvedeno, protože jen s tímto opatřením lze splnit podmínku, aby byl použit shodný7 přenášecí element pohonu a tím také shodný přenášecí pasto rek pro vřetena, a to shodný poháněči element ve smyslu odpovídajícího přenášecího elementu pohonu při použití na zdvihacím zařízení pro závislé zaparkování. Jen prostřednictvím tohoto přiřazení lze zabezpečit, že v přenášecích elementech pohonu nevznikají žádná velká tahová zatížení jako u závislého zaparkování, u kterého je však nutné zdvi hat vždy jen jedno vozidlo.
Pro případ přiřazení obou motorů k navzájem protilehle upraveným větvím přenášecího elementu pohonu spočívá výhodné vytvoření v tom, že přenášecí element pohonu je ve den prostřednictvím vratných pastorků nebo kladek, předřazených a následně zařazených k poháněcímu pastorku odpovídajícího motoru, a to tak, že přenášecí element pohonu je více než tangenciálně v záběru s poháněcím pastorkem motoru, čímž se lépe rozděluje zatížení pastorku na jeho ozubení. S tím spojené větší protažení přenášecího elementu pohonu do délky nepředstavuje žádný problém, nebot ten zůstává z hlediska rozměrů zatížení shodný a musí být prodloužen jen proto, aby odpovídal většímu opásání pastorku.
Z hlediska výrobce je toto další uspořádání spojeno s tou výhodou, že pro nezávisle zaparkovávané zdvihací zařízení raůže používat shodná poháněči elementy, přičemž je třeba instalovat jen jeden motor navíc a případně musí být poněkud prodloužen přenašeči element pohonu,
Přehled_obrázků_na_yýkresech
Zdvihací zařízení podle vynálezu a další výhodná uspořádání jsou v dalším podrobněji popsána a blíže vysvětlena na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na obr. 1 je schematicky znázorněn řez garáží se zaparkovanými vozidly. va obr. 2 je znázorněn řez garáží s druhým vozidlem, připraveným k odjezdu.
Na obr. 3 je schematicky znázorněn půdorys rámu zdvihacího zařízení.
Na obr. 4 je znázorněn podélný řez skrz jednu plošinu. Na obr. 5 je znázorněn příčný řez skrz plošinu podle obr. 4.
Na obr. 6 je ve větším měřítku znázorněn řez rohovou oblastí rámu a spodní plošiny, upravené v poloze pro nájezd vozidla.
Na obr. 7 je znázorněn čelní pohled na plošinu zvláštního příkladu provedení.
Na obr. 5 je znázorněn další příklad provedení zdvihacího zařízení při pohledu z příjezdové strany.
va obr. 9 je znázorněn podélný řez garáží se zdvihacím zařízením a se zaparkovanými vozidly pro nezávislé zaparkovávání. va obr. 10 je znázorněn podélný řez s nadzdviženým zdvihacím zařízením.
Va obr. 11 je schematicky znázorněn půdorys poháněčích elementů zdvihacího zařízení.
va obr. 12 je znázorněn půdorys dalšího příkladu prove dění poháněčích elementů zdvihacího zařízení.
Příklady provedení vynálezu
Zdvihací zařízení sestává ze dvou plošin j., 2, které jsou uspořádány nad sebou ve vzájemném odstupu a které jsou v garáži, která má příslušně velkou jámu G, přestavitelné prostřednictvím zdvihacích elementů H střídavě v její příjezdové rovině E. Princip garáže, která je opatřeny takovým zdvihacím zařízením, je zcela jednoznačně patrný z obr. 1 a 2 a nevyžaduje proto již žádného detailního vy světlování.
Pro zdvihací zařízení je podstatná ta skutečnost, že v rohových oblastech 3 stacionárního rámu 4, který v podstatě definuje příjezdovou rovinu E, případně je uspořádán svou horní hranou v úrovni příjezdové roviny E, jsou uspořádány dolů směřující, synchronně otočná, se spodní plošinou 2 prostřednictvím vřetenových matic _5 v přestavovacím záběru upravená vřetena 6, jakož i jejich pohon 7 a jeho přenášecí element 7' pohonu, přičemž toto uspořádání je upraveno na rámu 4. Všechno unášející rám je znázorněn na obr. 3. Pokud chce vyjet vozidlo zaparkované v jámě G, to znamená na spodní plošině 2, musí horní vozidlo podle obr. 1 nejdříve odejet z garáže a z příjezdové cesty do garáže. Vhodná a vhodně uspořádaná signalizační čidla 17 signalizují uvolnění horní plošiny 1, a uvolní zapnutí zdvihacího zařízení, případně jeho pohonu 7, který prostřednictvím nekonečného pohonu 10 otáčí všechna čtyři vřetena (3 a tím nadzdvihne obě plošiny 1,2 a přivede je do polohy podle obr. 2, kdy může vyjet druhé vozidlo. Pro zaparkování probíhá tento proces obráceně, to znamená, když je druhé vozidlo v jámě G, případně horní plošina 1. v příjezdové rovině E, může jiné vozidlo taká zajet do garáže. Va spodní plošině 2 jsou upraveny nosné nástavce 8, které unášejí vřetenové matice 5 pro vřetena která jsou zavěšena volně směrem dolů a svými horními konci jsou otočně uložena na rámu 4.
Jedno z vřeten Q je spojeno s elektrickým reverzačním motorem $3, přičemž toto pohánitelne vřeteno 6 je samo o sobě spojeno s ostatními vřeteny Q' prostřednictvím nekonečného pohonu l_0, tvořeného řetězem, ozubeným řemenem nebo podobně. Učelne jsou všechna vřetena 6 opatřena vždy jednou elektromagnetickou brzdou, aby se zabezpečilo synchronní zastavení všech vřeten 6, 6* a tím také správná vodorovná poloha plošin JL, 2.
Jak je patrno z obr. 5, lícuje spodní plošina 2 přesně do příčného řezu Q otvoru rámu 4 a pod spodní plošinou 2 uspořádané nosné nástavce 8 zabezpečují, že horní plocha 15* spodní plošiny 2. je v příjezdové rovině E, pokud jsou obě plošiny J, 2 nadzdviženy. Horní plošina J má na rozdíl od toho na všech stranách přesahující okraj 11. který ve spuštěné poloze podle obr. 1 dosedá na rám 4 a tím přenáší zatížení na rám 4. Nehledě na to však také mohou být upravena aretační ústrojí, která zachycují zatížení zejména na příjezdovém konci horní plošiny 1,. Je však také možné upravit na rámu 4 úložný okraj, který je uspořádán zahloubené o tlouštíku S horní plošiny JL, na který potom horní plošina 1 dosedá.
Aby se při nadzdvižené poloze spodní plošiny 2. při zajíždění nebo odjíždění zabránilo jejímu kmitaní, které by příčně zajištovalo volně visící vřetena 6 a jejich uložení 3*, jsou podle obr. 6 uložení 3' vřeten 6 opatřena na rámu 4 směrem dolů otevřenými, hrncovitými vybráními 3 a vřetenové matice £ spodní plošiny 2 jsou opatřeny hlavami 5 , lí cujícími do vybrání 3”. Vybrání 3 a hlavy 5* jsou přitom, jak je to znázorněno, s výhodou vytvořeny ve tvaru komolého kužele. Jak je to patrno z obr. 1 a 2, je u tohoto příkladu provedení horní plošina JL spojena se spodní plošinou 2 prostřednictvím dvou bočních vzpěr 12. které jsou uspořádány z hlediska příjezdové strany ZS obou plošin 1., 2 v oblasti zadní třetiny plošin χ, 2, to znamená, že na příjezdové straně ZS nejsou v cestě při zajíždění, případně vyjíždění druhého vozidla žádné opěrné sloupky, které by musely být upraveny v takovém vzájemném odstupu, aby vozidlo mohlo včetně obou svých zpětných zrcátek RS projet»
Z uvedených důvodů, to znamená, pokud při dostatečně vysoké garáži může být zdvihací zařízení s vozidlem zaparkovaným na horní plošině _1 vysouváno směrem vzhůru, musí být tato horní plošina 1. uložena na čtyřech vzpěrách 12, které jsou potom na rozdíl od znázornění na obr. 1 a 2,vytvořeny jako tenké sloupky. Přitom jsou ale obě vzpěry 12*, jak je to znázorněno na obr. S, které jsou upraveny na příjezdové straně Z3, uloženy vhodným způsobem otočně, případně výkyvné kolem svých svislých os a jsou opatřeny, jak je to například znázorněno, výstupky 12”. Prostřednictvím automatického řízení nastavovacího elementu 19 zaujmou přitom vzpěry 12' se svými výstupky 12” polohu znázorněnou na obr. δ, to znamená, že vozidlo může še svými oběma zpětnými zrcát ky RS bez problémů projet. Po spuštění zdvihacího zařízení se prostřednictvím ovládání nastavovacími elementy 19 vykývnou vzpěry 12 o 90 , což umožňuje zasunout zdvihací zařízení bez ohledu na výstupky 12” do podstatně užší jámy G.
Také podle obr. 9 až 12 je zachováno nezávislé zaparkování. va rozdíl od normálně vysoké garáže, znázorněné Čárkovaně, je třeba z hlediska nezávislého zaparkování upravit garážový strop D jen nepatrně výše, aby bylo možné vysunout zdvihací zařízení při zaparkovaném vozidle na horní plošině .1, jak je to znázorněno na obr. 10,vzhůru. Jak je patrno, lze najet na spodní plošinu 1 nezávisle na tom, zda je horní plošina 2 obsazena nebo ne, a to na rozdíl k obr. 9, když tam čárkovaná čára tvoří garážový strop D.
Zde je tedy nutné, pokud má být spodní vozidlo vysunuto z garáže, nejprve vyjet s vozidlem F^, aby bylo možné vysunout zdvihací zařízení se spodním vozidlem Fg směrem vzhůru a aby mohlo toto spodní vozidlo Fo vyjet. Pro zaparkování platí v opačném sledu totéž. V tomto případě je tedy třeba nadzdvihnout vždy jen hmotnost zdvihacího zařízení a jednoho vozidla, zatímco zdvihací výkon u zde uvedeného případu musí být nastaven na hmotnost zdvihacího zařízení a dvou vozidel. Aby bylo možné přitom zachovat shodné zdvižný pohyb vytvářející elementy, to je elektrický motor, přenášecí element pohonu a pastorek, je pohon 7_ vytvořen ze dvou typové shodných elektrických reverzačních motorů 7 , které jsou uspořádány vždy na těch vřetenech 6, která jsou na rámu 4 upravena úhlopříčně protilehle, nebo na těch větvích 8' přenášecího elementu S pohonu, které jsou upraveny proti sobě. To je patrno z obr. 11 a 12. va obr. 11 je přitom znázorněno provedení, u kterého jsou typově shodné elektrická reverzační motory 7' uspořádány souose s vřeteny o., a to, jak je to znázorněno, na úhlopříčně protilehlých vřetenech _6. U příkladu provedení podle obr. 12, který vede ke stejnému výsledku, to znamená, že elektrickým reverzačním motorem 7* do přenášecího elementu 8 pohonu přiváděné tahové zatížení zasahuje vždy jen až k dalšímu elektrickému reverzačnímu motoru 7 *, jsou oba elektrické reverzační motory 7* uspořádány na navzájem protilehle upravených větvích 8* přenášecího elementu 8 pohonu. Aby se přitom zabránilo jen tangenciálnímu záběru přenášecího elementu 8 pohonu na poháněčích pastorcích 9, čímž by vznikala koncentrace zatížení v podstatě jen na jednom zubu poněcího pastorku 9, je s výhodou přenášecí element S pohonu veden přes vratné pastorky nebo kladky 10,, které jsou předřazeny nebo zařazeny za poháněcím pastorkem 9 odpovídajícího elektrického reverzačního motoru 7 *, čímž se vytvoří více než tangenciální záběr přenášecího elementu jS pohonu s poháněcím pastorkem 9 elektrického reverzačního motoru 7*. takže vzniknou, jak je to znázorněno, větší délky opásání na poháněčích pastorcích 9 a tím se vytvoří příznivější rozdělení zatížení na poháněčích pastorcích ,9. U tohoto provedení musí být nejméně elektrický reverzační motor 7 * na příjezdové straně ZS uspořádán pod rámem 4, aby se udrřel volný příjezd k plošinám j., 1*. pokud jsou tyto právě v příjezdové rovině E, S výhodou je pod rámem 4 uspořádán také elektrický reverzační motor 7' vzdálenější od příjez11 du, aby ani v této oblasti příjezdové roviny E nebyly překážky. Vyobrazení na obr. 9 a 10 jinak odpovídají, jakož i z hlediska půdorysu obr. 11, to znamená na obr. 9 a 10 jen čárkovaně vyznačené elektrické reverzační motory 7 * nejsou v rovině vyobrazení.
S odvoláním na obr. 4 jsou plošiny vytvořeny v sendvičové lehké konstrukci, například z jádra, například z napříč k podélnému směru vícenásobně nebo klikatě zalamovaného plechu 14, který je ve svých bočních okrajích uložen v podélných profilech 13, přičemž na pojezdové straně je uspořádána proti korozi odolná krycí vrstva 15. Znázorněno je provedení plechu 14 jen ve tvaru zalomení do písmene U.
Oba bočně nasunuté podélné profily 13, jak je to patrno z obr. 5, zabezpečují tuhost plošin jL, 2 v ohybu v jejich podélném směru. Jak je to znázorněno na obr. 7, je krycí vrstva 15 lisované vytvarována a tím i přídavně vyztužena tak, že se vytvářejí dva rovnoběžné jízdní pruhy 15 Je třeba ještě uvést, i když to není zvláště znázorněno, že v nosných nástavcích 8 uspořádané vřetenové matice 5 jsou s výhodou uloženy výkyvné, aby se bral zřetel na případné rozměrové tolerance a aby nevykonávaly v žádné zdvihové poloze, případně v průběhu zdvihacího pohybu žádný nepříznivý tlak na vřetenový pohon.
Z bezpečnostních důvodů může být mezi horní plošinou
1. a mezi spodní plošinou 2, jak je to čárkovaně vyznačeno na obr. 2, uspořádáno ochranné hradlo 16, aby se zabránilo tomu, že při zvedání nebo při spouštění zdvihacího zařízení se někdo může dostat, případně spadnout, mezi horní plošinu JL nebo spodní plošinu 2. Přitom se také mů že jednat například o roletu. Takové ochranné hradlo 16 je výhodné vytvořit a uspořádat tak, aby příjezd ke spodní plošině 2 zůstal z uvedených důvodů na obou stranách volný.

Claims (10)

  1. FATENTOVE NÁROKY
    1. Zdvihací zařízení pro garáže, ve kterých jsou odstavitelná dvě vozidla nad sebou, které sestává jednak ze dvou nad setou v odstupu upravených plošin, která jsou v odpovídající velikosti jáuiv garáže prostřednictvím zdvihacích elementů střídavě v jejich příjezdové rovině přestavitelné, a jednak z v uloženích v rohových oblastech jámy uspořádaných, dolů směřujících, synchronně otočných, se spodní plošinou prostřednictvím vřetenových matic v přestavíteIném záběru upravených vřeten, z jejich pohonů a z jejich přenášecích elementů pohonu, vyznačující se tím, že uložení (3*) pro vřetena (6), jejich nejméně jeden pohon (7) a jejich přenášecí elementy (7 ) pohonu (7) jsou uspořádány na stacionárním rámu (4), který v podstatě definuje příjezdovou rovinu (E), a že horní plošina (1) je se shodní plošinou (2) spojena prostřednictvím nejméně dvou bočních vzpěr (12), přičemž nejméně dvě boční vzpěry (12) jsou vzhledem k příjezdové straně (ZS) obou plošin (1, 2) uspořádány v oblasti zadní třetiny plošin (1, 2).
  2. 2. Zdvihací zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že na spodní plošině (2) jsou upraveny nosné nástavce (S) pro vřetenové matice (5).
  3. 3. Zdvihací zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že vřetena (6, 6*) jsou uložena na rámu (4) volně dolů zavěšeně.
  4. 4. Zdvihací zařízení podle nároku 2 a 3, vyznačující se tím, že uložení (3 ) vřeten (6) na rámu (4) jsou opatřena dolů otevřenými, hrr.covitými vybrání14 mi (3) a vřetenové matice (5) spodní plošiny (2) jsou opatřeny hlavami (5*), zalícovanými do vybrání (3”).
  5. 5. Zdvihací zařízení podle jednoho z nároků 1 až 4, vyznačující se tím, že jedno z vřeten (6) je spojeno se souosým elektrickým reverzačním motorem (9) a toto pohánitelné vřeteno (6) je spojeno s ostatními vřeteny (6*) prostřednictvím nekonečného pohonu (10), jako řetězu, ozubeného řemenu nebo podobně,
  6. 6. Zdvihací zařízení podle jednoho z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že na rámu (4) je uspořádán obvodový úložný okraj, který je zahlouben ó tlouštku (S) horní plošiny (1),
  7. 7. Zdvihací zařízení podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se tím, že horní plošina (1) je uspořádána se čtyřmi vzpěrami (12) na spodní plošině (2), přičemž vzpěry (12*) na příjezdové straně jsou uloženy otočně a jsou opatřeny výstupky (12”).
  8. 8. Zdvihací zařízení podle jednoho z nároků 1 až 7, vyznačující se tím, že plošiny (1, 2) jsou vytvořeny v sendvičové lehké konstrukci s nosnými podélnými profily (13) a s krycí vrstvou (15), která je na pojízdné straně odolná proti korozi.
  9. 9. Zdvihací zařízení podle jednoho z nároků 1 až 8, vyznačující se tím, že pohon (7) je vytvořen ze dvou typově shodných elektrických reverzačních motorů (7 ), které jsou uspořádány vždy na rámu (4) diagonálně protilehlých vřetenech (6) nebo na navzájem protiΙό lehle upravených větvích (S*) přenášecího elementu (S) pohonu.
  10. 10. Zdvihací zařízení podle nároku 9, vyznačující se tím, že jednak je při přiřazení obou elektrických reverzačních motorů (7*) k navzájem protilehle upraveným větvím (S ) přenášecího elementu (S) pohonu tento veden prostřednictvím vratných pastorků nebo kladek (10), předřazených a následně zařazených k poháněcímu pastorku (9) odpovídajícího motoru (7*), a jednak je přenášecí element (S) pohonu více než tangenciálně v záběru s poháněcím pastorkem (9) motoru (7 ), přičemž nejméně na příjezdové straně (ZS) upravený elektrický reverzační motor (7*) je uspořádán pod rámem (4).
CZ951347A 1994-05-27 1995-05-25 Lifting gear for garages CZ134795A3 (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19944418496 DE4418496C1 (de) 1994-05-27 1994-05-27 Hubvorrichtung für Garagen
DE1995105530 DE19505530A1 (de) 1995-02-18 1995-02-18 Hubvorrichtung für Garagen

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ134795A3 true CZ134795A3 (en) 1995-12-13

Family

ID=25936922

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ951347A CZ134795A3 (en) 1994-05-27 1995-05-25 Lifting gear for garages

Country Status (2)

Country Link
EP (1) EP0684354A3 (cs)
CZ (1) CZ134795A3 (cs)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2744475B1 (fr) * 1996-02-02 1998-04-24 Chalain Octave Dispositif de garage de vehicules a levage vertical
CN102852360A (zh) * 2012-09-20 2013-01-02 浙江工业大学 双层无避让式立体车库
CN103556857B (zh) * 2013-10-12 2016-04-06 沈阳化工大学 一种可移动式的草坪生态停车装置
CN108222595A (zh) * 2017-12-23 2018-06-29 安徽乐库智能停车设备有限公司 一种双层半地坑升降横移式停车设备
CN110388102B (zh) * 2018-04-22 2024-04-09 湖北职业技术学院 一种双驱立体车库升降平台
CN109057464A (zh) * 2018-08-08 2018-12-21 盐城市晟方机械有限公司 防侧翻立体车库升降装置
CN109537949A (zh) * 2018-11-14 2019-03-29 合肥林夏智能科技有限公司 一种双层智能停车位
CN109403687B (zh) * 2018-12-27 2023-08-22 广西科技大学 一种多功能智能立体泊车装置

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE839410C (de) * 1948-09-29 1952-05-19 Karl Haug Gebaeude, insbesondere Garage
CH399720A (de) * 1963-03-08 1965-09-30 Steinmann Kress Otto Versenkbare Garage
DE2644022C2 (de) * 1976-09-30 1985-12-05 MPB Metall- und Parksystembau GmbH, 7015 Korntal-Münchingen Vorrichtung zum Abstellen von Fahrzeugen auf mindestens zwei übereinander angeordneten Plattformen
DE2834294A1 (de) * 1978-08-04 1980-02-28 Franz Stark Versenkbares gebaeude
DE9200871U1 (cs) * 1992-01-25 1992-07-02 Wuerzinger, Vinzenz, 8391 Untergriesbach, De

Also Published As

Publication number Publication date
EP0684354A3 (de) 1996-03-20
EP0684354A2 (de) 1995-11-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9963899B2 (en) Lift-slide parking system
RU2482051C2 (ru) Каркас шахты лифтовой установки
EP2989040B1 (en) Vertical and horizontal movement system
US20140219751A1 (en) Storage structures
CH700501B1 (de) Liftkabine für reduzierte Liftschachtköpfe.
CZ134795A3 (en) Lifting gear for garages
US20090081010A1 (en) Inclined Conveyance for Multi-storied Automotive Parking
KR20210153987A (ko) 차량용 2단 주차설비
US4005785A (en) Elevator mechanism for multiple level mechanical car parking structure
JP4837488B2 (ja) 工事用エレベータの乗降用ステージ
EP2102088B1 (de) Liftkabine für reduzierte liftschachtköpfe
CN209872261U (zh) 一种无爬坡式手动液压车上货提升机
CN2214483Y (zh) 立体停车库
EP0912809B1 (en) A combined stairway and lift installation
CN109969991A (zh) 一种无爬坡式手动液压车上货提升机
JP2000248767A (ja) 立体駐車設備のゲート装置
CN111776898A (zh) 一种载重量和运行速率可调节的电梯
US20190016563A1 (en) Elevating cage apparatus with alternative powered or manual input
CA3011046A1 (en) Elevating cage apparatus with alternative powered or manual input
US3092267A (en) Parking structures
DE19752232A1 (de) Seilaufzug
JP6469439B2 (ja) ホーム柵
JPH07237857A (ja) 工事用昇降機における搬器
RU2238381C2 (ru) Многоэтажная механизированная автостоянка
KR0120833Y1 (ko) 입체형 주차장치의 팔레트 승강구조