CS269175B1 - Spinning jet - Google Patents

Spinning jet Download PDF

Info

Publication number
CS269175B1
CS269175B1 CS882704A CS270488A CS269175B1 CS 269175 B1 CS269175 B1 CS 269175B1 CS 882704 A CS882704 A CS 882704A CS 270488 A CS270488 A CS 270488A CS 269175 B1 CS269175 B1 CS 269175B1
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
wall
outlet
chamber
spinning
opening
Prior art date
Application number
CS882704A
Other languages
English (en)
Other versions
CS270488A1 (en
Inventor
Zdenek Ing Havranek
Oldrich Ing Talacko
Alois Ing Stejskal
Jarmila Steklikova
Zelmira Ing Borovcova
Frantisek Cada
Jaroslav Dykast
Original Assignee
Havranek Zdenek
Talacko Oldrich
Stejskal Alois
Jarmila Steklikova
Borovcova Zelmira
Frantisek Cada
Jaroslav Dykast
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Havranek Zdenek, Talacko Oldrich, Stejskal Alois, Jarmila Steklikova, Borovcova Zelmira, Frantisek Cada, Jaroslav Dykast filed Critical Havranek Zdenek
Priority to CS882704A priority Critical patent/CS269175B1/cs
Priority to DE19893913215 priority patent/DE3913215A1/de
Publication of CS270488A1 publication Critical patent/CS270488A1/cs
Publication of CS269175B1 publication Critical patent/CS269175B1/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H1/00Spinning or twisting machines in which the product is wound-up continuously
    • D01H1/11Spinning by false-twisting
    • D01H1/115Spinning by false-twisting using pneumatic means

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Methods And Devices For Manufacturing Artificial Fibers (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Description

Předmět vynálezu se týká spřádací trysky к pneumatické tvorbě svazkové příze, zahrnující v •uHném ΙΛΙοηη iirliyrcná (.rynkové (.Aleno fin npMdncf komorou, zakončenou čelním výstupním otvorem a opatřenou za vstupním otvorem jednak vstupy tlakových kanálů pro přívod přetlakového vzduchu, jednak radiálními výstupními otvory v trubicovém plášti, kolem kterého je v nosném tělese upravena expansní komora, na kterou navazuje v přepážkové mezistěně, upraveným přepouětěcím otvorem, umístěným proti Čelnímu výstupnímu otvoru spřádací komory přídavná absorbční komora, opatřená čelním víkem s odváděcím přízovým otvorem a v obvodovém plášti odváděcím kanálem vzduchu.
Podle čs. autorského osvědčení č. 242 953 Je známa spřádací tryska pro tvorbu svazkové příze, která Je opatřena kolem spřádací komory trubicovým pláštěm s výstupními radiálními otvory, které ústí do expansní komory upravené kolem uvedeného trubicového pláště. Expansní komora Je vymezena vnitřní stěnou nosného tělesa ve kterém Je spřádací tryska uložena. Na tuto expansní komoru navazuje absorbční komora, přičemž obě komory Jsou od nebe odděleny přepážkovou mezistěnou s přepouštěcím otvorem, který Je upraven souose s výstupním otvorem spřádací komory. Jak expansní komora, tak absorbční komora je válcového tvaru a obě Jsou napojeny na odváděči kanály vzduchu a nečistot, upravené v obvodovém plášti. Absorbční komora Je opatřena čelním víkem a odváděcím přízovým otvorem. '
Podle zlepšení známého čs. autorského osvědčení Č. 251 419 Je za účelem čištění čelní víko absorbční komory vytvořeno ze dvou segmentů, které se při čištění od sebe oddálí a umožní tak přístup do absorbční komory. Toto provedení Je však z hlediska výroby náročné a nákladné. Základním nedostatkem Je však nutnost provádět periodicky Čištění nejen abnorbčnf komory, ale i expansní komory, protože tam dochází к usazování nečistot. I když u zriřízení spřádací trysky podle čs. autorského osvědčení Č. 242 953 Je upraven čistící otvor pro přívod tlakového vzduchu, Je tento veden radiálně a proud vzduchu neočistí * všechny plochy, zejména ne ty, které Jsou mimo přímé působení proudu tlakového vzduchu. Protože obě komory jsou válcové, dochází u čelních stěn s přepážkové mezistěny к usazování nečistot, které nejsou proudem vzduchu odvedeny. Proto Jo nutno v určitý čas intervalově provést demontáž celé sestavy spřádací trysky z nosného tělesa a provést vyčištění, což Je časově náročná a tím se také snižuje i produkce výroby příze'·
Úkolem Je vyřešit spřádací trysku a návazné expansní a absorbční komory tak, aby se nečistoty odváděly plynule bez přerušení spřádacího procesu, nedocházelo к jejich usazování na stěnách uvedených komor, přičemž celé uspořádání musí být relativně Jednoduché a nenáročné na výrobu.
Uvedený úkol řeěí spřádací tryska, zahrnující v nosném tělese uchycené tryskové těleso se spřádací komorou, zakončenou čelním výstupním otvorem a opatřenou za vstupním otvorem Jednak vstupy tlakových kanálů pro přívod přetlakového vzduchu, Jednak radiálními výstupními otvory v trubicovém plášti, kolem kterého Je v nosném tělese upravena expansní komora, na kterou navazuje v přepážkové mezlstěně upraveným přepouštěcím otvorem, umístěným proti čelnímu výstupnímu otvoru spřádací komory přídavné absorbční komora, opatřená čelním víkem s odváděcím přízovým otvorem a v obvodovém plášti odváděcím kanálem vzduchu.
Výhodou tohoto provedení Je dosažení účinného odvodu nečistot, aniž by docházelo к jejich usazování v expansní komoře, protože veškerý vzduch s nečistotami Je veden do přepouštěcíbo otvoru a do přídavné absorbční komory, na kterou Je teprve napojen odváděči kanál vzduchu. Odvod vzduchu z expansní komory zvláštním potrubím tak odpadá a celé provedení se tak zjednoduší.
Podle výhodného provedení Je počátek vstupní stěny upraven před rovinou procházející prvními radiálními otvory a Její přechodový konec za rovinou posledních radiálních otvorů v trubicovém plášti spřádací komory. Tím Je dosaženo plynulého nárůstu objemového průtoku vzduchu, vystupujícího z radiálních otvorů a klouzání nečistot po šikmé vstupní stěně. Vzduchové proudy vystupující z radiálních otvorů se obklopující kuželovou plochou výhodně usměrňují do přídavné absorbční komory. Tím Je dosaženo účinného omývání celého vnitřního
CS 269 175 01 przstoru expansní komory a zamezeno usazování nečistot
Pro pTnchod nečistot n vzduchu do ρΓηρουΛ trtc í ho otvoru Jo výhodné, když válcová st.ěna je upravena aymetrlcky vůči rovině procházející v úrovni čelního výstupního otvoru v trubicovém plášti spřádací komory, protože se tím dosáhne plynulého přechodu roztočeného proudu vzduchu do přepouštěcího otvoru, obzvláště, když radiální výstupní otvory jsou upraveny v trubicovém plášti tangentiálně к spřádací komoře.
Z hlediska výroby je výhodné, když vstupní stěna a výstupní stěna jsou kuželové. Je také výhodné, když alespoň vstupní sténá Je upravena na vložce, protože se tím zjednoduší výroba.
Odvod nečistot lze pronikavě zvýšit a zamezit jejich usazování i z přídavné absorbční komory podle výhodného provedení podle vynálezu.
. Za přepouŠtěcím otvorem je v přídavné absorbéní komoře upraven plášťový výstupek, vysazující výstupní prostor usměrňující stěnou, která se od přepouštěcího otvoru rozšiřuje к výstupní hraně, upravené ve vzdálenosti od čelního vlka, přičemž do výstupního proetoru vybíhá z čelního víka vymezovací výstupek a odváděcím přízovým otvorem a vymezovací stěnou protilehlou usměrňující stěně plášťového výstupku. Tím se dosáhne plynulého proudění vzduchu s nečistotami, a tím zabránění vzniku relativně hluchých míst, kde se nečistoty mohou usazovat· To je umožněno konfigurací vnitřních prostoru, vytvářených ve vazbě na připojený sací zdroj. V tomto případě je výhodné, když alespoň vymezovací stěna vyaezovacího výstupku je rovnoběžná s usměrňující stěnou plášťového výstupku.
Výhodnější Je ale, když vymezovací stěna vymezovacího výstupku ae sbíhá vůči usměrňující stěně plášťového výstupku směrem к jeho výstupní hraně, protože se tím urychluje proudění vzduchu od přepouštšcího .otvoru. I zde se Jeví výhodné, když plášťový výstupek je upraven jako plášťová vložka, vsazená do nosného tělesa, protože se zjednoduší výroba.
Je obzvláště výhodná, že plášťový výstupek a přepážková mezistěna 8 přepouštěcím otvorem a výstupní stěnou z expansní komory Jsou upraveny na společné plášťové vložce, protože ae tak dá vyměňovat a používat vložky a různým průměrem přepouštěcího otvoru pro různé Jemnosti příze a eventuálně 1 z hlediska různých druhů vlákenných materiálů.
Pro zajištění účinného přechodu proudu vzduchu do přídavné obsorbční komory je výhodné, když čelní víko a/iiebo nosné těleso Já opatřeno stavitelnými prostředky pro nastavení vzdálenosti čelního víka od výstupní hrany plášťového výstupku.
Možnost nastavení mezery L prakticky i mezery mezi výstupní stěnou plášťového výstupku a vymezovací stěnou vymezovacího výstupku umožňuje účinně přizpůsobit proudění vzduchu množství nečistot, obsažených ve zpracovávaném materiálu·
Příkladné provedení spřádací trysky podle vynálezu Je uvedeno na připojených výkresech, kde na obr. 1 je spřádací tryska 8 nosným tělesem ukázána v řezu, na obr. 2 je řez podle roviny II—II z obr. 1, procházející radiálními otvory, ne obr. 3 je řez spřádací tryskou a nosným tělesem, opatřeným vložkou, na obr. 4 Je v řezu spřádací tryska з nosným tělesem, opatřeným v přídavné absorbční komoře plášťovým výstupkem a vymezovacím výstupkem na čelním víku a na obr. 5 je obdobné provedení jako v obr. 4, jsou ale použity vložky pro mezistěnu a plášťový výstupek.
Na obr. 1 Je znázorněno vlastní tryskové těleso 1 a na něj navazující nosné těleso 2,. Spřádací tryskové těleso 2 má vstupní otvor 2> za kterým je upravena spřádací komora U zakončená čelním výstupním otvorem 2· Za výstupním otvorem 2 jsou upraveny do spřádací komory 4 vstupy tlakového kanálu 2 Pro přívod přetlakového vzduchu z rozdělovači komory £, která Je napojena přívodním potrubím 2 na zdroj 2 tlakového vzduchu. Dále jsou na spřádací komoře 2 upraveny radiální výstupní otvory 11 upravené v Jejím trubicovém plášti 10. Vlastní tryskové těleso 2 tedy přední rozšířenou část se vstupním otvorem 2> tlakovými kanály 6 a rozdělovači komorou 2 napojenou na přívodní potrubí a částí spřádací komory 2 je v pokračování upravena v trubicovém plášti 10 s radiálními výstupními otvory 11.
I
I
CS 269 175 Θ1
Tryskové těleso χ je svojí rozšířenou Částí upevněno v nosném tělese 2 vhodným neznázorίίΛογιη prnnl rndkpm, například bajonetovým závěrem nebo .jiným ryrhlmiplnncím prnntГdkrm. trubicový pláfit 10 spřádací komory respektive tryskového tělesa χ proniká do expansní komory 12 v nosném tělese JZ. Expansní komora 12 je tedy upravena kolem trubicového pláště 10 a na ni navazuje přídavná absorbční komora 13 přepouětěcím otvorem lá t upraveným v přepážkové mezístěně 15 . Přepouštěcí otvor 14 Je umístěn proti čelnímu výstupnímu otvoru 2 spřádací komory v určitém odstupu. Přídavná absorbční komora 13 je opatřena jednak čelním víkem 16 s odváděcím přízovým otvorem 17, jednak v obvodovém plášti 18 odváděcím kanálem 19 vzduchu, napojeným na příslušné sací zařízení £0. Před vstupním otvorem 3 tryskového tělesa χ jsou uspořádány blíže neznázorněným způsobem přiváděči vál 21 příslušného průtahového zařízení pro přívod vlákenné atužky 22 . Za odváděcím přízovým otvorem 17 jsou upraveny odváděči vál 23 svazkové příze 24.
Podstata zlepšení podle vynálezu spočívá v tom, že expansní komora 12 je vymezena Jednak vnitřní vnější válcovou stěnou 25 nosného tělesa 2t jednak vetupní stěnou 26 a výstupní stěnou 27_.
Vstupní stěna 26 se od svého počátku 28, u průniku trubicového pláště 10 do expansní komory 12 rozšiřuje až do přechodového konce 29 и válcové stěny.25. Tvar vstupní stěny 26 může být různý, například vydutý, vypouklý, ale в výhodou Je vstupní stěna 26 kuželová. Z hlediska umístění radiálních výstupních otvorů χΐ a počátku 28 vstupní stěny 26 Je výhodné, když počátek 28 Je umístěn před rovinou, procházející prvními radiálními otvory 11 kolmo na podélnou osu spřádací komory Vstupní stěna 26 je již v místě prvních radiálních výstupních otvorů 11 poněkud oddálena ad trubicového pláště 10 a vystupující vzduch 8 nečistotami může být účinně veden podél vstupní stěny 76. Hluchý kout, který vznikne mezi počátkem 28 vstupní stěny 26 u průniku trubicového pláště 10 do expansní komory 12 a počáteční hranou prvních radiálních výstupků otvorů 11 nehraje z hlediska usazení nečistot podatatnou roli. Přechodový konec £9 vstupní stěny 26, navazující na válcovou etěnu 25 je upraven za rovinou procházející posledními radiálními otvory χχ, upravenými v trubicovém plášti 10. Prvními radiálními otyory χΐ Jsou myšleny ty otvory, které jsou blíže vstupu tlakového kanálu £ a poslední, které jsou blíže čolního výstupního otvoru 5. Je výhodné, i když ne nutné, když válcová stěna 25 expansní komory 12 je upravena symetricky vůči rovině procházející v úrovni Čelního výstupního otvoru 2 na konci trubicového pláště 10 spřádací komory 4., tj. přechodový konec 29 u vstupní stěny 26 je vzdálen od uvedené roviny v míře x stejné, jako počáteční přechod 30 и výstupní stěny 27 v míře у . Tím se v této oblasti dosáhne stojného působení ejekčního účinku vzduchu, vystupujícího z čelního výstupního otvoru 2 spřádací komory £ na proud vzduchu a nečistot, vedeného z expansní komory 12 do přopouštěcího otvoru 14. Toto působení Je zesíleno tím, že výstupní stěna 27 se od počátečního přechodu 30 na styku s válcovou stěnou 25 začíná zužovat směrem к přepouštěcímu otvoru 14. I zde se Jeví výhodné, když výstupní stěna 27 je kuželová. Přepouštěcí otvor 14 Je na průměru větší, než je průměr spřádací komory £ a Je určen v závislosti na tlaku vzduchu, průměru spřádací komory, Čísla příze a množství nečistot ve vlákenné stužce 22. Výhodné z hlediska výroby je, když vstupní stěna 26 expansní komory 12 je upravena na vstupní vložce 31, která Je do nosného tělesa 2 vložena, jak je znázorněno na obr. 2. Také výstupní stěna 27 může být upravena na výstupní vložce 32, která současně tvoří přepážkovou mezlstěnu, oddělující expansní komoru 12 od absorbční komory 13 a která je opatřena výše uvedeným přepouštěcím otvorem 14, jak je na obr. 2 ukázáno. Z hlediska výstupu vzduchu ze spřádací komory £ radiálními otvory 11 je výhodné, když tyto radiální otvory 11 Jsou upraveny vůči spřádací komoře £ tangentiálné v trubicovém plášti 10 jak ukazuje obr. 2. Dochází tak к roztáčení vzduchu nečistotami kolem vstupní stěny 26 a válcové stěny 25.
Aby nedocházelo к usazování nečistot v přídavné absorbční komoře 13, je podle dalšího provedení vynálezu, znázorněného na obr. 4 v této obsorbční komoře 13 za přepouštěcím otvorem 14 upraven plášťový výstupek 33. Tento plášlový výstupek 33 vymezuje výstupní prostor 34 usměrňující stěnu 35, která se od přepouštěcího otvoru 14 rozšiřuje 'z výi
CS 269 175 B1 stupni hraně 36, zakončující plásEový výstupek 33. Tato výstupní hrana 36 je zakončena před čelním víkem 16 hek, nby zustaln mezi Čelním víkem 16 a výstupní hranou 36 určitá mezera, označená Jako vzdálenost L. Do výstupního prostoru 34 vybíhá z Čelního víka 16 vymezovací výstupek 37, který Je symetricky upraven kolem odváděcího přízového otvoru 17, respektive kolem osy, procházející jak tímto odváděcím přízovým otvorem 17 , tak spřádací komorou 4. Vymezovací výstupek 37 je opatřen kromě odváděcího přízového otvoru 17 vymezoval stěnou 38, protilehlou vůči usměrňovači stěně 35 pláěFovóho výstupku 3 3. Intn vymezovací stěna 38 vymezovacího výstupku 37 Je s výhodou rovnoběžná s usměrňovači stěnou 35 plášEového výstupku 32· J®3tě výhodnějěí ale je, když se mírhě sbíhá vůči usměrňovači stěně 35 směrem к výstupní hraně 36. 1 zde je výhodné, když tvar usměrňující stěny 35 a vymezovací stěny 3B je kuželový. Jinak platí, že tvar těchto stěn 35, 38 může mít i jiný průběh, například konkávní nebo konvexní. V obr. 5 je naznačeno, že i plášEový výstupek 33 může být 8 výhodou upraven jako pláěčová vložka 39.» a to buč samostatně, nebo, což je výhodnější, jako společná pláSEová vložka, na které jsou upraveny jak plášEový výstupek 33, tak přepážková mezistěna 15 9 přepouStěcím otvorem 14 a výstupní stěnou 2 7 z expansní komory 12. Na obr. 5 vlevo je nakreslena samostatná pláSEová vložka 39 a výstupní vložka 32 a vpravo společná pláSEová vložka 40. Na čelním víku 16 a/nebo nosném tělese 2 jsou upraveny blíže nsznázorněné stavitelné prostředky 41 pro možnost nastavení mezery L mezi Čelním víkem 16 a výstupní hranou 36 plástového výstupku 33.
Funkce spřádací tryaky pro tvorbu svazkové příze je obecně známa, je proto v následujícím uváděna velmi stručně. Vlákenná stužka 22 je přiváděcími válečky 21 přiváděna vstupním otvorem 2 do spřádací komory j4 tryskového tělesa 2· Zde na ni působí proud tlakového vzduchu, vystupující z tlakových kanálů 6 a dochází jeho působením ve spřádací komoře 2 к ovíjení vláken kolem povrchu svazkové příze 24.· Tlakový vzduch vystupuje jak čelním* výstupním otvorem 2» tak radiálními výstupními otvory 21· Z radiálních výstupních otvorů 11 vystupuje vzduch a nečistoty do expananí komúry 21» kds Jsou vstupní stěnou 26 usměrňovány směrem к válcové stěně 25 a výstupní stěně 27* V případě, že radiálními výstupními otvory ze spřádací komory Д vystupují tangenciálně, roztáčí ae proud vzduchu s nečistotami kolem vstupní stěny 26 a válcové stěny 25, Jakož i výstupní stěny 27 a postupuje do přepouětěcího otvoru 14.· Na tento proud vzduchu působí v oblasti přepouětěcího otvoru 14 ejekčním účinkem Jeětě proud vzduchu, vystupující přímo ze spřádací komory 2 Čelním výstupním otvorem 2 a vedeným přímo do přepouštěcího otvoru 14 a přídavné absorbční komory 22· Z absorbční komory 13 jsou vzduch a nečistoty odváděny odváděcím kanálem 19 pomocí sacího zařízení 20.
V případě příkladného provedení na obr. 4 a 5 je směs vzduchu a nečistot za přepouětěcím otvorem 14 veden v mezikruhové mezeře mezi usměrňující stěnou 35 plášEového výstupku 33 a vymezující stěnou 38 vymezovacího výstupku 37 do absorbční komory 13 a do odváděcího kanálu 22· Nastavení mezery L mezi čelním víkem 16 a výstupní hranou 36 plášEového výstupku 33 se dá ovlivňovat účinnost proudu vzduchu v uvedené mezeře. Nastavení čelního víka 16 se provádí blíže neznázorněnými stavitelnými prostředky 21» upravenými na čelním víku 16 a/nebo nosném tělese 2·

Claims (14)

1. Spřádací tryska к pneumatické tvorbě svazkové příze, zahrnující v nosném tělese uchycené tryskové těleso se spřádací komorou, zakončenou čelním výstupním otvorem a opatřenou za vstupním otvorem jednak vstupy tlakových kanálů pro přívod přetlakového vzduchu, jednak radiálními výstupními otvory v trubicovém plášti, kolem kterého je v nosném tělese upravena ехрапэп! komora, na kterou navazuje v přepážkové mezistěně přepouStěcím otvorem, umístěným proti čelnímu výstupnímu otvoru spřádací komory, přídavná absorbční kohiora, opatřená čelním vlkem s odváděcím přízovým otvorem a v obvodovém pláSti odváděcím kanálem vzduchu, vyznačující se tím, že expansní komora (12), vymezená vnitřní vnější válcovou stěnou (25) nosného tělesa (2) má jednak vstupní stěnu (26), rozšiřující se
CS 269 175 B1 od svého počátku (28) od trubicového pláště (10) spřádací komory (4) do svého přechodového konce к válcové stány ( 2 r>) jodnnk výstupní π tánu (27), zužující no od pořátnčního přechodu (30) u /álcová atény (25) к přepouštěcímu otvoru (14).
2. Spřádací tryska podle bodu 1, vyznačující se tím, že počátek (28) vstupní stěny (26) je umístěn před rovinou procházející prvními radiálními otvory (11) a její přechodový konec (29) za rovinou posledních radiálních otvorů (11) v trubicovém plášti (10) spřádací komory (4).
3. Spřádací tryska podle bodu 1, vyznačující se tím, že válcová stěna (25) je upravena symetricky vůči rovině procházející v úrovni čelního výstupního otvoru (5) v trubicovém plášti (10) spřádací komory (4).
4. Spřádací tryska podle bodu 2, vyznačující ae tím, že vstupní stěna (26) je kuželová.
5. Spřádací tryska podle bodu 1, vyznačující se tím, že výstupní stěna (27) je kuželová.
6. Spřádací trubice podle bodu 2, vyznačující ae tím, že radiální výstupní otvory (11) jsou upraveny v trubicovém plášti (10) tangenciálně к spřádací komoře (4).
7. Spřádací trubice podle bodu 4, vyznačující ae tím, že vstupní stěna (26) je upravena na vstupní vložce (31) a umístěna v expansní komoře (12).
8. Spřádací tryska podle bodu 5, vyznačující se tím, že výstupní stěna (27) je upra- vena na výstupní vložce (32), která Je opatřena přepouštěcím otvorem (14).
9. Spřádací tryeka podle bodu 8, vyznačující ae tím, že za přepouštěcím otvorem (14) Je v přídavné absorbční komoře (13) upraven plášťový výstupek (33), vymezující výstupní prostor (34) usměrňující stěnou (35), která se od přepouštěcího otvoru (14) rozšiřuje к výstupní hraně (36), upravenou proti čelnímu víku (16), přičemž do výstupního prostoru (34) vybíhá z Čelního víka (16) vymezovací výstupek (37) a odváděcím přízovým otvorem (17) a vymezovací stěnou (38), protilehlou usměrňovači stěně (35) plášťového výstupku (33).
10. Spřádací tryska podle bodu 9, vyznačující se tím, že vymezovací stěna (38) vymezo- vacího výstupku (37) je rovnoběžná a usměrňující stěnou (35) plášťového výstupku (33).
11. Spřádací tryska podle bodu 9, vyznačující se tím, že vymezovací stěna (38) vyme- zovacího výstupku (37) se sbíhá vůči usměrňující stěně (35) plášťového výstupku (33) směrem к jeho výstupní hraně (36).
12. Spřádací tryska podle bodu 9, vyznačující se tím, že plášťový výstupek (33) je upraven jako plášťová vložka (39), vsazená do nosného tělesa (2).
13. Spřádací tryska podle bodu 9, vyznačující se tím, že plášťový výstupek (33) a přepážková mezistěna (15) s přepouštěcím otvorem (14) a výstupní stěnou (27) 2 expansní komory (12) Jaou upraveny na společné plášťové vložce (40).
14. Spřádací tryska podle některého z bodů 9 až 13, vyznačující se tím, že čelní víko (16) a/nebo nosné těleso (2) je opatřeno stavitelnými prostředky (41) pro nastavení vzdálenosti (L) čelního víka (16) od výstupní hrany (36) plášťového výstupku (33).
CS882704A 1988-04-21 1988-04-21 Spinning jet CS269175B1 (en)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS882704A CS269175B1 (en) 1988-04-21 1988-04-21 Spinning jet
DE19893913215 DE3913215A1 (de) 1988-04-21 1989-04-21 Spinnduese

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS882704A CS269175B1 (en) 1988-04-21 1988-04-21 Spinning jet

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS270488A1 CS270488A1 (en) 1989-09-12
CS269175B1 true CS269175B1 (en) 1990-04-11

Family

ID=5364906

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS882704A CS269175B1 (en) 1988-04-21 1988-04-21 Spinning jet

Country Status (2)

Country Link
CS (1) CS269175B1 (cs)
DE (1) DE3913215A1 (cs)

Families Citing this family (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE102007040218A1 (de) * 2007-08-25 2009-02-26 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Spinnvorrichtung
DE102020133359A1 (de) * 2020-12-14 2022-06-15 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Multifunktionsdüse für eine Spinnmaschine

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CS242953B1 (en) * 1984-04-26 1986-05-15 Alois Stejskal Spinning nozzle mechanism
CS266666B1 (en) * 1987-04-16 1990-01-12 Havranek Zdenek Equipment for bundled yarn production in pneumatic spinning nozzle

Also Published As

Publication number Publication date
DE3913215A1 (de) 1989-11-09
CS270488A1 (en) 1989-09-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5295349A (en) Introduction device for a spinning apparatus
JPH01314738A (ja) スライバ案内管路
US4509322A (en) False twist unit
US4575999A (en) Pneumatic nozzle utilized in the process of producing a fasciated yarn
GB2115019A (en) False twisting air nozzle
CS269175B1 (en) Spinning jet
US5390485A (en) Pneumatic type spinning apparatus for reducing waste
EP0132045B1 (en) Friction open-end spinning apparatus
KR960029500A (ko) 링 방적장치용 드래프팅 유니트
CS262105B1 (en) Carding device
ITMI972338A1 (it) Cuneo guidafibre per carda
US4070812A (en) Equipment for pneumatic manufacture of yarn
PL107514B1 (pl) Urzadzenie do wytwarzania przedzy rdzeniowej
US4073129A (en) Method and apparatus for manufacture of yarn
US3916485A (en) Strand separating and stripping apparatus
CS242953B1 (en) Spinning nozzle mechanism
CS266666B1 (en) Equipment for bundled yarn production in pneumatic spinning nozzle
US4005568A (en) Self-cleaning open-end yarn spinning apparatus
CS269174B1 (en) Spinning jet for yarn's pneumatic formation
SU443943A1 (ru) Воздушна камера съема волокна к пильному волокноотделителю
US4207728A (en) Equipment for pneumatic manufacture of yarn
ITMI972013A1 (it) Stiratoio per la guida di uno stoppino
JP2673259B2 (ja) エンドレスフィラメント糸条をテクスチャード加工する方法及び装置
CS240166B1 (en) Fibre liberation device with spinning unit
PL119708B2 (en) Apparatus for pneumatic manufacture of yarn from natural and synthetic fibresiz natural'nykh i khimicheskikh volokon