CS243459B2 - Double-lifting jacquard machine for open shed - Google Patents

Double-lifting jacquard machine for open shed Download PDF

Info

Publication number
CS243459B2
CS243459B2 CS812059A CS205981A CS243459B2 CS 243459 B2 CS243459 B2 CS 243459B2 CS 812059 A CS812059 A CS 812059A CS 205981 A CS205981 A CS 205981A CS 243459 B2 CS243459 B2 CS 243459B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
sinkers
knife
lift
sinker
lifting
Prior art date
Application number
CS812059A
Other languages
English (en)
Other versions
CS205981A2 (en
Inventor
Walter Keim
Original Assignee
Grosse Webereimaschinen Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Grosse Webereimaschinen Gmbh filed Critical Grosse Webereimaschinen Gmbh
Priority to US06/516,134 priority Critical patent/US4468228A/en
Publication of CS205981A2 publication Critical patent/CS205981A2/cs
Publication of CS243459B2 publication Critical patent/CS243459B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03CSHEDDING MECHANISMS; PATTERN CARDS OR CHAINS; PUNCHING OF CARDS; DESIGNING PATTERNS
    • D03C3/00Jacquards
    • D03C3/06Double-lift jacquards
    • D03C3/08Double-lift jacquards of open-shed type
    • DTEXTILES; PAPER
    • D03WEAVING
    • D03CSHEDDING MECHANISMS; PATTERN CARDS OR CHAINS; PUNCHING OF CARDS; DESIGNING PATTERNS
    • D03C3/00Jacquards
    • D03C3/24Features common to jacquards of different types

Landscapes

  • Textile Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Preliminary Treatment Of Fibers (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)
  • Looms (AREA)
  • Lifting Devices For Agricultural Implements (AREA)
  • Medicines Containing Antibodies Or Antigens For Use As Internal Diagnostic Agents (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Blinds (AREA)
  • Wing Frames And Configurations (AREA)
  • Conveying And Assembling Of Building Elements In Situ (AREA)
  • External Artificial Organs (AREA)
  • Massaging Devices (AREA)
  • Diaphragms For Electromechanical Transducers (AREA)
  • Component Parts Of Construction Machinery (AREA)
  • Disinfection, Sterilisation Or Deodorisation Of Air (AREA)

Description

Vynález se týká dvouzdvižného Žakárového stroje pro otevřený prošlup, s dvěma protisměrně potyhlivými^ nad sebou uspořádanými vozíky zdvižných nožů a s jedním nehybným vozíkem aretačních nožů jakož i s velkým počtem platin, pře stavitelných oro^itř^eď^ict^v:^m jehel a macících dva unášecí nosy přiřazené zdvižných nožům a jeden unášecí nos ořiřazaný aretačnímu noži, přičemž jeden z vozíků zdvižných nožů, zejména dolní vozík, je ve střední oblasti své zdvižné dráhy bočně výctylný, a mezi vozíky zdvižných nožů je uspořádán nehybný rošt rozprostřený rovnoběžně se zdvižnými noži, meei jehož tyčemi jsou vedeny s pohybovou vůlí platiny.
Podle patentu NSR 23 44 363, z něhož vychází daný předmět vynálezu, vyctyl-uje se jeden z vozíků zdvižných nožů v oblasti křížení slatin bočně ze své předem dané, svislé pohybové dráty. Platiny, potybbjjcí se dolů, nemohou již být tedy v důsledku tohoto bočního vydolování zachycovány zdvižnými noži ‘ p^th^y^bj^cí^mi se vzhůru.
Při tomto známém provedení jsou vozíky zdvižných nožů uspořádány nad sebou, tedy ve své pohybové v odstupu od sebe, takže se při svém zdvižném oohybu neekíží. Platiny jsou vytvořeny jako dvouramenné, přičemž jedno rameno působí jako pružně opěrné rameno a druhé rameno je opatřeno třemi nosy, jež uknzuuí jedním směrem, přičemž dva nosy jsou přiřazeny zdvižným nožům a jeden nos noži aretačnímu.
Mezi soupravami zdvižných nožů a pod dolní soupravou zdvižných nožů jsou uspořádány platinové rošty, jež ornee^í pohybovou ’ vůli platin opačně vůči odtlačovacímu směru jehel.
Brčnní vydolování zdvižných nožíků má tím tedy za následek, že na nich visící platiny se opprají o oba platinové rošty, zatímco mzi nimi se nacřhzeeící oblast platin se vybouluje, tudíž deformue. Tato deformace platin vede k tomu, že platinové rameno, nacházzeící se nad platnnovýtai rošty, se dostává se svým volným hákem z účinné vzhůru stoupajících zdvižných nožů.
Následkem tohoto bočního vydolování oné jedné soupravy zdvižných nožů je věak podstatně silnější tření platin o jejich rošty, · jež může vést dokonce i k tomu, že platiny, unášené dolů . se p^řh^y^uujícímL zdvižnými noži, zůstávvjí v důsledku . tohoto tření viset, ztrácejí kontak se zdvižným nožem a tím tedy zavdávají podnět ke vzniku tkalcovských chyb. ,
Z patentu NDR 105 259 jsou známy jednotyčové platiny s třemi nosy,.jež spolu tvoří úhel 9°°. Při zachycování ^a^nové^ nosu má tyt patina natřena o 45° kolem své ^dálné osy, což má za následek, že druhý platinový nos nemůže již tyt zachycován stoupajícím zdvižným nožem. Z toho však vyp^vaai značná krutná kmitání, jež vedou k narušování v žakárovém brdu a výrazným jevům opottabenn.
Úkolem vynáleu je vyb-oučit nevýhody vyp^ývaicí ze zmíněného patentu NSR 23 44 363 tm, že jitym vytvo^ním platta a us^tatááním jejich roštů je zafranovtao opírání platin o rošty, takže se neotybbaí, když se jeden z vozíků zdvižných nožů bočně vyctybuje.
Úcol je řešen dvouzdvižtym žakárovým strojem pro otevřený prošlup podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že platiny jsou vytvořeny jako jednoramenné a jejich nosy, přitažené zdvižným nožům, jsou zaměřeny do ooačných stran, přičemž platiny jsou opřeny j v tdtljitajcíe směru jehel jedině o roštové tyče uspořádané mzi'vozíky zdvižných nožů. |
Podle dalších provedení vynálezu je nad postavením otevřeného prošlupu horních zdviž- j ných nožů uspořádán přídavný rošt. . Platiny jsou v svých nosů přiřazených zdvižným.· i nožům opatřeny výztuhou, zatímco ve své dolní oM-ess.! jsou ohebné. Výztuha platin může bý vytvořena z navařeného drátu, jenž je současně zarážkou platiny proti jejímu natáčení kolem vlastní osy a .spojen s platinou v rovině rovnoběžné s tdtljitajcíei jehlami. Přidav- j ný rošt a/nebo platiny mohou tyt opatřeny vodicím! prostředky k zavádění sto^paících do j qpěrného postavení na přídavném roštu. Platiny mohou tyt opatřeny ve své střední oblasti | v odtlačovacím směru jehel zalomením, v němž jsou bočně vychýleny. Zalomení se přitom nachází při postavení dolního prošlupu platiny pod unášecím prvkem přiřazené odtlačovací jehly.
Nový anebo vyšší účinek, dosahovaný vynálezem, spočívá v tom, Že platiny provádějí při pohybu dolů bočně vychýleného vozíku zdvižných nožů natáčení kolem roštu nacházejícího se mezi zmíněnými vozíky bez průhybu platiny, jež je vyvoláváno zmíněným bočním vychylováním a tahem žakárového brda. Rošt, nacházející se nad vozíky zdvižných nožů, nemá již třecí kontakt s odcházejícími platinami a odpadá tudíž jako zdroj tření. Se zřetelem к tomu, že se pod vozíky zdvižných nožů nevyskytuje Žádný rošt, nemůže také na tomto místě vznikat Žádný třecí účinek.
Vynález bude nyní schématicky a příkladně popsán podle připojených výkresů, na nichž představuje obr. 1 bokorys dvouzdvižného žakárového stroje pro otevřený prošlup se znázorněním různých platinových poloh, obr. 2 až 9 bokorysy vždy jedné platiny v různých pohybových polohách^ obr. 10 konstrukční znázornění jedné platiny, obr. 11 variantu horního roštu s vodícími prvky a obr.. 12 platinu v jiném vybavení.
Na obr. 1 je znázorněn celkový pohled na dvouzdvižný žakárový stroj pro otevřený prošlup. Zahrnuje v sobě dvě protisměrně, svisle vratně pohyblivé skupiny zdvižných nožů 6, X, jež jsou nad sebou natolik distancovány, že se nekříží. Těmito zdvižnými noži 6, X jsou pohybovány platiny £, jež jsou ze své strany přestavítelné odtlačovacími jehlami 2 příčně vůči své podélné ose, takže nosy 2, J, nacházející se na jednotlivých jednotyčových platinách 1 a vyčnívající dopředu do opačných směrů, mohou být přiváděny do a ze záběru s bříty zdvižných nožů 6, χ. Každá platina £ je opatřena kromě toho aretačním nosem £, jenž může v jejím postavení horního prošlupu spolupůsobit s nehybným aretačním nožem g.
Odtlačovací -jehly 2 jsou bočně pohybovány vodorovně působícími odtlačovacími noži 17 oproti působení neznázorněných pružin. Na odtlačovacích jehlách 2 se nacházejí unášecí prvky £8, jež dopadají na jim přiřazené platiny £ a mohou je bočně odtlačovat od zdvižných nožů 6, χ. S odtlačovacími jehlami 2 jsou spojeny dotykové jehly £2, jež působí oproti žakárovým kartám 21 vedeným známým způsobem přes válec 20. Jestliže dopadne dotyková jehla 19 na některou díru v Žakárovž kartě 21. je vyváděna jí přiřazenou odtlačovací jehlou 2 z účinné oblasti odtlačovacích nožů 17. To má za následek, že přiřazená platina £ setrvává ve svém základním postavení, že tedy není odtlačována. Jestliže dopadne naproti tomu dotyková jehla 19 na žakárovou kartu 21, posunuje odtlačovací nůž 17 přiřazenou odtlačovací jáhlu 2 a tím také přiřazenou platinu £·
Na obr. 1 je znázorněn horní zdvižný nůž 6 ve své horní koncové poloze zdvihu a dolní zdvižný nůž X ve své dolní koncové poloze zdvihu. Platiny 1a se nacházejí v dolním prošlupu a nejsou bočně odtlačovány. Následkem toho jsou unášeny dolním zdvižným nožem χ vzhůru. Platiny 1b se nacházejí v horním prošlupu a nejsou rovněž odtlačovány. Následkem toho by se pohybovaly dolů s horním zdvižným nožem 6, v čemž je jim však zabraňovaáno opíráním o aretační nůž g.
Platiny 1c se nacházejí v horním prošlupu a jsou bočně odtlačovány. Se zřetelem к tomu, že se svými nosy 2 visí na horním zdvižném noži 6, uvolňuje se aretační nos £ od aretačního nože g. Následkem toho se pohybují tyto platiny 1c s horním zdvižným nožem £ do postavení dolního prošlupu.
Platiny Id se nacházejí v dolním prošlupu a jsou odtlačovány. Tím se uvolňuje nos g od dolního zdvižného nože X, z čehož plyne, že platiny Id zůstávají v postavení dolního orošlupu.
Mezi zdvižnými noži 6, X se nachází rošt 2> na němž jsou vedeny platiny £ ve svém základním postavení. Platiny £, nacházející se v dolním prošlupu, dosedají na podložku 10.
V obbasti horní koncové polohy zdvihu horního zdvižného nože 6 Je uspořádán druhý rošt 12, . jehož' funkce je Híže popisována podle následujících obrazců. Jestliže jsou nyní platiny 1c. nacházeeící se v horním prošlupu, krátkodobé odtlačovány a tím tedy slední horní zdvižný nůž 6 do postavení dolního proálupu, setkávájí se vzhůru stouuající dolní zdvižný nůž Z s volným nosem .3 dolů se potytiujcí platiny 1c. což by vedlo k tomu, že tato platina £g bude na poloviční cestě zachycena a unášena zase do horního proSLupu. Tím by byla tkalcovská chyba nevytaniuelná. Za účelem zabránění vzniku takové tkalcovské chyby vyctyluje se jeden ze zdvižných nožů 6, 7, zejména dolní zdvižný nůž J, bočně podél Šipky 12, jestliže hodlá volný nos 2 procházet vzhůru stouoajícím dolním zdvižxýta nožem J. ússrojtí pro
t.akové ^bočútetaé nože jsou známa, takže jejich konstrukční znázornili je postaadatelné.
Na obr. 2 až 9 jsou znázorněny různé polohy platin 1 v závislossi na postupu snímání žakárové karty 21 dotykovými jehlami 19 a odtlačovacícifniožú t7 k ovládání odtlačovacích jehel 2 ze účelem přivádění určité platiny 1 do a ze záběru se zdvižnými noži 6, £ a aretačním nožem
U příkladu podle obr. 2 a 3 se nachhzzeí platiny 1 v postavení dolního proSlupu. Příslušné odtlačovací jehly 2 nebyly bočně odtlačeny, následkem ‘ čehož bude horní zdvižný nůž 6 unáSet platinu 1 do postavení otevřeného orošluou. V případě podle obr.. 3 dosátó.y zdvižné nože 6, Z jiné koncové polohy zdvihu, než patrno z obr. 2, takže horní zdvižný nůž 6 unáší platinu 1 do postavení otevřeného proSLupu. V obou případech je platina £ řádně vystředěna tím, že dosedá na roStové tyči £ obrácené směrem k nosu 2 a případně na aretačním noži 8, a v této poloze je držena působením tažné síly zdvižné šňůrky.
Jessiiže je vSak v případě podle obr. 4 při poloze jako na obr. 2 platina £ odtlačována bočně odtlačovací jehlou £, podléhá kombinovanému namáhání v ohybu a natáčení v protisměru hodinových ruček kolem roštové tyče 2, čímž se uvolňuje prostřední nos 2 °d stoupajícího dolního zdvižného nože £. Jessiiže je vSak horní část platiny £ vyztužena a dolní část je měkká, pak se platina £ v horní obbassi více natáčí kolem oppí^ící roštové tyče £ a v dolní oblasti se více prohýbá.
Platina £, od tlač ována podle obr. 4, zůstává tedy v postavení dolního prošlupu právě tak, jak je tomu u příkladu podle obr. 5, jenž odpovídá postavení zdvižných nožů 6, £ podle ob i*. 3· Z obr. 5 lze také poznat, že natáčení muuí zaujímat takovou míru posuvu, aby horní, nos 2, ležící nejblíže roStové tyče 2> byl výrazně distancován od pohybové roviny horního zdvižného nože 6.
U příkladu podle obr. 6 se nachází platina £ v postavení otevřeného proSlupu a dosedá se svým nosem £ na aretacím noži 8. Není odtlačována, následkem čehož zůstává v postavení otevřeného prošlou. Také zde je platina £ řádně vedena a vystředěna meei roStovou tyčí 2 a aretačnÍO nožem g.
Jessiiže je však platina £, nachhzzeící se v postavení otevřeného proSlupu odtlačová- . na, jak patrno z obr. 7, opět ke kombinovanému ohybu a natáčení kolem pravé roStové tyče 2 tak daleko, až se uvolní aretační nos £ od aretačního nože g. Aby však nyní nemohl horní konec platiny £ skěoueat s horního zdvižného nože 6, je funkčně důležitý horní rošt £2, nebolí ten blokuje natáčení platiny £ v její horní čássi.
K tomuto 'opření může vSak docházet pouze tehdy, jestliže platina £, visíc£ na horním zdvižném noži 6, dospěla do postavení otevřeného prošl^upu. Aby mohly platiny £ dospívat do postavení meei tyčemi roštu 12 bez odporu nebo blokování, jsou k tomu uspořádány vhodné vodicí prostředky ££, jež u příkladu podle obr. 2..až 9 sestávší z lehce zaúhleného prodloužení platin £. .
Ke stejnému účinku dochháí, jestli že platina 1 dosedá na dolním zdvižném noži £ a je odtlačována. .
U příkladu podle obr. 9 je znázorněno, jak je platina 2, роОцгЬиЗ^С se dolů s dolním zdviž rým nožem Z, ohráněna před tím, aby její volný nos 2 mohl být zachycován vzhůru se pohybujícím horním zdvišiým nožem 6« U příkladu podle obr. 9 se dolní zdvižný nůž Z během průchodu ve své střední-oblasti zdvihu pravidelná bočně vycřyluje, jak naznačeno Šipkou 13. Visící platina 2 je přioom unášena z vyčárkovaňé polohy do oolohy Šikmá, takže se její nos 2 uvolňuje od horního zdvižného nože 6. K tomuto pohybu- platiny j dochází bez deformace, protože se bodním unáSerám dolního z^j-žného nože Z uvolňuje z roátové tyče 2 · ji* se dostala ven z horního roštu 212· ředině napíěí v tahu zdvižné šňůry způsobuje v dolní oblasti platiny j_, jež je měkce ohebná, lehký průhyb, zejména tehdy, jestliže dospívá k'dosedu na aretačním noži 8. JesHiže platina 2 visí na horním zdvižxém noži 6, pak nevede vychýlení dolního zdvižného nože Z vůbec k žádné deformaai. „
U příkladu podle obr. 10 je znázorněna jednotlivá platina 1 v konstrukčním zobrazení. V horní. části je' na platině 1 připevněna výztuha 11. vytvořená například navařením, a to v rovině rovnoběžné s odtlačovacími jehlami 5. Tato výztuha 21 poskytuje současně zablokování proti otáčení platiny 1, a to v souuvilooti s obvyklými vodícími tyčemi, jež 8e táhnou rovnoběžně s odtlačovacími Jehlami 2U daného příkladu nese výztuha 11 horní nos 2. část platiny 1, vysunujíc í nad nosem 2, je lehce zaúhlena a tvoří vodicí orostředek 14 k snadnějšímu zavádění platin 1 do roštu lí*
Avšak podle obr. 11 lze oppařit také rošt 12 vodícími prostředky 14. jež mohou vyčnívat dokonce dolů až pod nosem 2 platin 1 nachááejících se v postavení dolního prošlupu.
U příkladu provedení podle obr. 12 je znázorněna slatina 1 prolomením 22, jež se táhne v odtlačovacím směru odtlačovacích jehel ž· Způsob zalomení ££ je volen tak, aby platina 2, ve srovnání s obr. 4, nach^zeící se v postavení ^ln^o oro^upu, byla ovlivňována odtlačovacími Jehlami i na jednom místě nad zalomením 22* Platina i ve srovnání s obr. 7 je naprooi tomu ovlivňována odtlačovacími jehlami 2 ?od zalomením £2* V této poloze prová- dí odtlačovací jehla 2 nejprve zdvih naprázdno o rozsah zalomení 15 a teprve potom tlačí na zalomené rameno 216* Přestože jsou odtlačovací jehly 2 uspořádány v někooika polohách nad sebou, platiny 1 neppořetnijí být přizpůsobovány, se svými zalomeními 15 každé jejich poloze. Tato zalomení 15 jsou však také současně zajištěním proti natáčení platiny 1.

Claims (7)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Dvou zdvižný žakárový stroj pro otevřený prošlus, s dvěma protisměrně*potyHivými, nad sebou uspořádánými vozíky zdvižných nožů a s jedním nepohyblivým vozíkem areta^ího nože jakož i s velkým počtem platin, pře stavitelných prostředniat/ím jehel a maících dve unášecí nosy přiřazené zdvižným nožům a jeden unášecí nos přiřazený aretačnímu noži, přičemž jeden z vozíku zdvižných nožů, zejména dolní vozík, je ve střední ohlasU své zdvižné dráhy bočně výchylný, a mezi vozíky zdvižných nožů je uspořádán nehybný rošt, rozprostřený rovnoběžně se zdvižnými nooi, mezi jehož tyčemi jsou vedeny s pohybovou vůlí pl·!.!— ny, vyznačujcí se tím, že platiny (1) jsou vytvořeny jako jednoramenné a jejich nosy (2, 3) přiřazené zdvižrým nožCta (6, 7) jsou zaměřeny do opačných stran, přičemž platiny (1) jsou opřeny v odtlačovacím směru jedině o tyče roštu (9), uspořádané mezi vozíky zdvižných nožů (6, 7). -
  2. 2. Drouzdvižný žakárový stroj pro otevřený prošlup podle bodu 1, vysnna^ící se tím, že nad postavením otevřeného orušlupu horních zdvižných nožů (6) je uspořádán přídavný rošt (12).
  3. 3. DvouidviŽný žakárový stroj pro otevřený prošlup podle bodu I, vyznačující se tím, že platiny (1) jsou v oblasti svých nosů (2, 3), přiřazených zdvižným nožům (6, 7), opatřeny výztuhou (11) a ve své dolní oblasti jsou ohebné.
  4. 4. Dvouzdvižný žaltářový stroj pro otevřený proč lup podle bodu 3, vyznačující se tím, Se výztuha (11) platin (1) je vytvořena z navařeného drátu, jenž je současné zarážkou platiny (1) proti jejjím natáčení kolem vlastní osy a spojen s platinou (1) v rovině rovnoběžné s odtlačovacími jehlami (5)·
  5. 5» Dvouzdvižný žaltářový stroj pro otevřený proδlup podle bodu 2, vyznačující se tím, Se přídavný rošt (12) a/nebo platiny (1) jsou opatřeny vodícími prostředky (14) к zavádění stoupajících platin (1) do opěrného postavení na přídavném roštu (12)·
  6. 6. Dvouzdvižný žaltářový stroj pro otevřený prošlup podle bodu 1 až 5, vyznačující se tím, že platiny (1) jsou opatřeny ve své střední oblasti v odtlačovacím směru jehel (5) zalomením (15), v němž jaou bočně vychýleny·
  7. 7· Dvouzdvižný žaltářový stroj pro otevřený oroělup podle bodu 6, vyznačující se tím, že zalomení (15) se nachází při postavení dolního prošlupu platiny (1) pod unášecím prvkem (18) přiřazené odtlačovací jehly (5)·
CS812059A 1980-03-22 1981-03-20 Double-lifting jacquard machine for open shed CS243459B2 (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/516,134 US4468228A (en) 1981-03-03 1983-07-21 Quaternary ammonium compounds and method for preparation thereof

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3011190A DE3011190C2 (de) 1980-03-22 1980-03-22 Doppelhub-Offenfach-Jacquardmaschine

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS205981A2 CS205981A2 (en) 1984-03-20
CS243459B2 true CS243459B2 (en) 1986-06-12

Family

ID=6098072

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS812059A CS243459B2 (en) 1980-03-22 1981-03-20 Double-lifting jacquard machine for open shed

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP0036482B1 (cs)
JP (1) JPS56144232A (cs)
AT (1) ATE5087T1 (cs)
CS (1) CS243459B2 (cs)
DE (1) DE3011190C2 (cs)
ES (1) ES499635A0 (cs)
SU (1) SU1071229A3 (cs)
YU (1) YU41770B (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4443514A1 (de) * 1994-12-07 1996-06-13 Danubia Petrochem Deutschland Verfahren und Vorrichtung zur Extrusionsimprägnierung

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE75878C (de) * F. FLEMING in Halifax, Savile Place, Graach. York, England Doppelthebende Offenfach-Jacquardmaschine mit feststehendem Offenfachmesser
ES343109A1 (es) * 1967-01-04 1968-08-16 Oskar Schleicher Maschf Perfeccionamientos en maquinas tejedoras de doble carrera en relacion con sus juegos de cuchillas.
FR2179655B1 (cs) * 1972-04-11 1976-06-11 Verdol Sa
CH570486A5 (cs) * 1973-07-06 1975-12-15 Staeubli Ag

Also Published As

Publication number Publication date
JPH0220739B2 (cs) 1990-05-10
EP0036482B1 (de) 1983-10-19
DE3011190A1 (de) 1981-10-01
CS205981A2 (en) 1984-03-20
YU72681A (en) 1983-09-30
YU41770B (en) 1987-12-31
ES8201651A1 (es) 1981-12-16
ATE5087T1 (de) 1983-11-15
EP0036482A1 (de) 1981-09-30
DE3011190C2 (de) 1983-09-01
JPS56144232A (en) 1981-11-10
SU1071229A3 (ru) 1984-01-30
ES499635A0 (es) 1981-12-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE685333C (de) Kettenwirkmaschine
CN1023943C (zh) 缝纫机
CS243459B2 (en) Double-lifting jacquard machine for open shed
DE2230487C3 (de) Jacquardmaschine
CN100526529C (zh) 针织纱保持切断方法及装置
DE2230478C3 (de) Doppelhub-Offenfach-Jacquardmaschine
CS204981B2 (en) Apparatus for mechanical control of warp thread guides
DE2230486C3 (de) Jacquardmaschine
KR0156255B1 (ko) 전자적으로 작동되는 자카드 제어장치
EP0215746B1 (en) Device for the selection of the sinker and needle assemblies of an automatic flat knitting machine
EP0678602B1 (en) Jacquard apparatus
US4067363A (en) Shedding device for weaving looms, in particular for double-lift open-shed jacquard machines
DE4026187C1 (en) Shed forming device for loom with speed operation - comprises lifting knives, needles controlled by sinkers, locking devices with electromagnet having elementary coil
DE2632859A1 (de) Nadelwaehlmechanismus fuer rundstrickmaschinen
JP2001207346A (ja) 織機用杼口形成装置
EP0770721B1 (en) Shed forming device for selecting shed forming means with the assistance of piezoelectric elements
DE141414C (cs)
DE2344363A1 (de) Federplatine des harnischzuges einer doppel-offenfach-jacquardmaschine
DE2825715A1 (de) Jacquardmaschine mit formschluessig auf- und kraftschluessig abwaerts bewegten litzen
US2675833A (en) Jacquard mechanism for looms
US4526210A (en) Easily replaceable weaving mechanism needle assembly
EP0099254A2 (en) Heald control apparatus
DE130183C (cs)
US547782A (en) gbeenwood
DE7140C (de) Neuerung an Jacquardmaschinen zur Erzeugung eines reinen Hoch- und Tieffaches