CS236498B2 - Device for vessels' discharge into collecting vessel - Google Patents
Device for vessels' discharge into collecting vessel Download PDFInfo
- Publication number
- CS236498B2 CS236498B2 CS831723A CS172383A CS236498B2 CS 236498 B2 CS236498 B2 CS 236498B2 CS 831723 A CS831723 A CS 831723A CS 172383 A CS172383 A CS 172383A CS 236498 B2 CS236498 B2 CS 236498B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- rigid
- container
- yoke
- abutment
- flexible
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65F—GATHERING OR REMOVAL OF DOMESTIC OR LIKE REFUSE
- B65F3/00—Vehicles particularly adapted for collecting refuse
- B65F3/02—Vehicles particularly adapted for collecting refuse with means for discharging refuse receptacles thereinto
- B65F3/04—Linkages, pivoted arms, or pivoted carriers for raising and subsequently tipping receptacles
- B65F3/041—Pivoted arms or pivoted carriers
- B65F3/043—Pivoted arms or pivoted carriers with additional means for keeping the receptacle substantially vertical during raising
- B65F3/045—Four-bar linkages
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65F—GATHERING OR REMOVAL OF DOMESTIC OR LIKE REFUSE
- B65F3/00—Vehicles particularly adapted for collecting refuse
- B65F3/02—Vehicles particularly adapted for collecting refuse with means for discharging refuse receptacles thereinto
- B65F2003/0293—Means mounted on the vehicle for supporting the refuse receptacle in the tipping position
- B65F2003/0296—Means mounted on the vehicle for supporting the refuse receptacle in the tipping position the supporting means mounted on the discharging means
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Refuse Receptacles (AREA)
- Refuse-Collection Vehicles (AREA)
- Forklifts And Lifting Vehicles (AREA)
- Load-Engaging Elements For Cranes (AREA)
Description
Vynález se týká zařízení pro vyprazdňování nádob do sběrné nádoby, zejména pro vyprazdňování nádob na odpadky do vozu pro odvoz odpadků, u kterého je ve spodní oblasti výkyvného ramene sklápěcího zařízení, případně zdvihacího a sklápěcího Členu zdvihacího a sklápěcího zařízení upraven к ně*u napříč deskový nebo třmenový dosedací prvek pro vyprazdňovanou nádobu a pojistné ústrojí proti nárazu této nádoby.
Z DE-PS 1 024 0C9 je známé sklápěcí zařízení pro popelnice, u kterého je na volné konci výkyvného ramene uložena dosedací deske pro vyprazdňovanou popelnici, která je výkyvná kole osy rovnoběžné s osou výkyvu· Pro udržování této dosedací desky v provozní poloze zhruba rovnoběžné s podélnou osou výkyvného řemene je tato přídavně ve své horní části držena střižným čepem na výkyvné ramenu. Tento střižný čep tvoří spolu s osou výkyvu dosedací desky pojistné ústrojí proti účinkům nářezu. Toto zajištění je však účinné jen proti takovým účinkům nárazů, které jsou schopné vyvolat výkyvný pohyb dosedací desky vzhledem к výkyvnému ramenu.
Při jakémkoli jiném působícím nárazu na dosedací desku zůstává pojistné ústrojí neúčinné. Toto pojistné ústrojí je určeno toliko к tOU, aby nedošlo к poškození vypře.zdnova čího zařízení popelnic upraveného ne zadní straně vozidla pro odvoz odpadků, pokud při zpětném rázu vozidla pro odvoz odpadků narazí do své výchozí polohy přemístěná dosedací deska na překážku na podložce. Boční náraz dosedací desky způsobí však více nebo éně podstatná poškození dosedací desky, případně výkyvného raene nebo ostatních částí vyprazdpovacího zařízení. Teto dosedací deska znáého zařízení postrádá zejména jakoukoli možnost pružné poddajnosti nebo pružného nárazu při účinku nárazu.
Z DE-PS 1 048 221 je znáý sklápěč nádob na odpadky, zejména zdvihací sklápěč nádob n© odpadky, u kterého je upravena dosedací deska pro nádobu na odpadky, která je spojena s výkyvným raenem, případně se zdvihacím a sklápěcí zařízením prostřednictvím výkyvných prvků a je opatřena vibrující střásací ústrojím. Kmitající prvky umožňují sice vibrace dosedací desky, avšak neposkytují Žádnou ochranu proti účinkům rázu a neposkytují také za zmínku stojící pružné odpružení dosedací desky proti výkyvnému ramenu, případně proti zdvihacímu a sklápěcímu zařízení.
Konečně je z DE-PS 1 119 758 známé výkyvné rameno pro sklápění různě velkých nádob na odpadky, u kterého je v podstatě rovnoběžně s vlastní výkyvný ramenem uložen ležatý sklopný stojan na čelní desce, která uzavírá nasýpací otvor vyprazdňovecího zařízení. Osa výkyvu výkyvného stojanu je přitom rovnoběžná s osou výkyvu vlastního výkyvného ramene. Pro přenášení výkyvného pohybu z výkyvného řemene na výkyvný stojan je mezi oběma těmito částmi zařízení upraveno kloubově přenášecí vodítko, které je současně vytvořeno jako poddajné tlumicí ústrojí. Toto tlumicí ústrojí však neposkytuje žádnou ochranu proti rázovým účinkům na dosedací desku výkyvného stojanu.
Na rozdíl od toho sl klade vynález za úkol podstatně zdokonalit zařízeni pro vyprazdňování nádob s dosedacím prvkem, upravený ve spodní oblBSti výkyvného ramene sklápěcího zařízení, případně zdvihacího a sklápěcího členu zdvihacího a sklápěcího zařízení, který je vytovřen Jako deska nebo třmen, a to tím, že se jednak vytvoří účinné pojistné ústrojí dosedacího prvku proti účinkům rázu z jakéhokoliv libovolného směru a jednak zajistí, aby měl dosedací prvek vyšší poddajnost, číŽ se úže vyrovnat proti právě vyprazdňované nádobě, a to dokonce tehdy, když byla nádoba nasazena do vyprazdňovacího zařízení šikmo nebo Jiný chybným způsobe, přičemž se má především zabránit tomu, aby na stěnu vyprazdňované nádoby působily více nebo éně nebezpečné rázové účinky z dosedacího prvku.
Uvedené nedostatky se odstraňují a vytčený úkol se řeší vynálezem, jehož podstata spočívá v tom, že dosedací prvek je prostřednictvím nejméně jednoho poddajného nárazného a tlumicího ústrojí, alespoň v oblasti své dosedací plochy pro vyprazdňovanou nádobu vytvořen omezeně prostorově pohyblivě vzhledem к výkyvnému ramenu, případně ke zdvihacímu a sklápěcímu Členu pro přizpůsobení proti tlakovému působení předmětu ne dosedací prvek.
Hlavní výhody poddajného nárezného e tlumicího ústrojí a jm dosaženého omezené prostorově potyblivého vytvoření dosedacího prvku spočívají v tom, že podstatné rázové účinky na dosedací prvek, jaké vznikají při popojíždění pro odvoz odpadků nebo při nárazu předmětů na vyprazdnovací zařízení, například při prudkém nárazu nádob na odpadky, jsou zachycovány odpružené, takže nevznikají trvalé Škody na dosedacím prvku ani na jeho spojení s výkyvrýfa ramenem, případně se zdvihacím e sklápěcím členem nebo přivedejým předmětem. Nárazné a tlumicí ústrojí poskytuje i v provozu vyprazdnovacích zařízení, zejména vyprazdňovacích zařízení nádob na odpadky, tu zvláštní výhodu, že trhavé nebo rázové pohyby výkyvného ramene, případně zdvihacího a sklápěcího členu se přenášejí .z dosedacího prvku ne stěnu vyprazdňované nádoty s větším nebo menším- odpružením. Tím se za jíluje výhodné šetření stěny nádoby, zejména při rázovém provádění sklopného nebo zdvihacího pohybu.
Podle výhodného provedení vynálezu obsahuje nárezné a tlumicí ústrojí alespoň jeden, mezi dosedecím prvkem a výkyvným ramenem, případně zdvihacím a sklápěcím členem, případně zde upravenou tuhou nosnou částí, uspořádaný pružný nosný a spojovací prvek pro současné vytvoření pojistného ústrojí proVí nárazu dosedacího prvku.
Výhodné je upravit větší počet - takových nárazných a tlumicích ústrooí, případně pružných nosných a spojovacích prvků, které maaí být s výhodou tvořeny maaeriálem, který tlumí kmity. Pružný nosník a spojovací prvky působí jeko nárazníky a tlumiče zejména proti takovým rázům, kterév pocházejí z kyvného ramene, případně ze zdvihacího a s^ápětáho člen^ například když se dostane výkyvné rameno nebo zdvihací a sklápěcí člen do koncové polohy nebo pokud by výkyvný pohyb výkyvného ram^!^¢j, případně zdvihacího a sklápěcího členu probíhal trhaně. Odpružený» snížený přenos takových rázů a tlumení kmtů, které při takových rázech vznikají, způsobují podstatné ušetření těch stěn nádob, které se opíi'iaáí na dosedacím prvku.
Další vytvoření tohoto provedení podle vynálezu spočívá v tom, že pružné nosné a spojovací prvky jsou odtržitelné a jsou nasazeny ve spojení íízí kyvným ramenem.1, případně zdvihacím в sklápěcí členem a íízí dosedacím prvkem.
Tím se dosáhne toho, že zvláště silné rázy vedou spíše k odtržení některého z pružných nosných в spojovacích prvků před tím, než vzniknou větší škody na dosedacm prvku, výkyvném ramenu, případně zdvihacím a sklápěcím členu nebo na předmětu, který s dosedací® prvkem spolupracuje.
Zvláště vhodné jsou takové pružné nosné a spojovací prvky, které jsou vytvořeny jako pryžokovové bloky s kovovými deskami na obou čelních stranách, přičemž jedna z kovových desek je upravena na výkyvném ramenu, případně zdvihacím a sklápěcím členu, případně zde upravené tuhé nosné čááti, zatímco druhá kovová deska je pevně uložena na zadní straně dosedacího prvku. *
U dosedacího prvku, který je vytvořen jako třmen, je vhodné zejména takové pojistné ústrooí, u kterého jsou po obou stranách svislé střední osy dosedacího prvku uspořádány po dvojicích Čtyři pružné nosné a spojovací prvky.
Toto křížové uspořádání.nosných a spojovacích prvků vytváří zvláště spolehlivé zachycování rázů, působících na dosedací třmen. Mimoto je spojení třmenového dosedacího prvku s výkyvným ramenem, případně se zdvihacím a sklápěcím členem zvláště dobře poddajné a tak může zachycovat rázy působní na . výkyvné rem^i^o, případně na ’ zdvihací a sklápěcí člen například rázy při dosažení sklopné koncové polohy, které se tak odpružené, zmenšeně a utlumeně na dosedací prvek a proto nemohou být nebezpečné pro stěnu nádoby.
Další výhodné vytvoření vynálezu spočívá v tom, že dosedací prvek Je vytvořen jeko v podstatě tuhý třmen s poddajnou vložkou, vytvářející alespoň část pružného nosného e spojovacího prvku e současně poddajnou opěru pro obvodovou stěnu vyprazdňované nádoby, přičemž. tato poddajná vložka . zasahuje přes oba postrenní konce tuhého temenu.
Poddajná vložka zamezuje přenášení tvrdých rázů z výkyvného ramene· případně zdvihacího a sklápěcího členu přes dosedací prvek na stěnu vyprazdňované nádob;/, která na něj dosedá. Opačně zabraňuje poddajná vložka, · vytvářející část·poddajného nárezného a tlumicího ústrojí přenášení tvrdých rázů tvrdě přivedeného, například naraženého prvku, to je nádoby, ne dosedací prvek ε z něj na výkyvné rameno, případně zdvihací a sklápěcí člen. Také tehdy, když při zpětném nárazu vozidla pro odvoz odpadků dosedací prvek narazí na nějaký tvrdý předmět, je takový ráz zachycen odpružené a utlumeně prostřednictví™ poddajné vložky, tvořící část poddajného·nárezného e tlumicího ústrojí.
Poddajná vložka, která je upravena v takovém dosedacím prvku, vytvořené™ jako tuhý třmen, umožňuje dosáhnout výhodného působení ve funkční spolupráci s pružnými nosnými a spojovacími prvky, které jsou upraveny v silové dráze mmzi třmenovým dosedací™ prvkem a výkyvným ramenem, případně zdvihacím e sklápěcím členem. Taková poddajná vložka by měla pak pokud možno sahat až přes oba boční konce třmenu, aby třmenový dosedací prvek mohl vyuuít ve všech oblastech výhodné pružiicí a tlumicí vlastnosti a ·výhodnou funkční spolupráci poddajné vložky s pružnými nosnými a spojovacími prvky.
Zvváště výhodné pruuicí e tlumicí vytvoření poddajné vložky třmenového dosedacího prvku podle vynálezu spočívá například v tom, že poddajná vložka je tvořena na obou koncích na bočních koncích tuhého třmenu uzavřenou, kapalinou nebo plynem, například tlakovým vzduchem neplněnou h^ddi^Jí, která je jednou částí obvodové stěny upevněna ne tuhám třmenu e druhou částí své obvodové stěny tvoří poddajnou opěrnou plochu po vyprazdňovanou nádobu.
Tato hadicová poddajná vložka tvoří ve všech oblastech podložku, ne kterou měkce dosedá stěna vyprazdňované nádoby a která se této stěně nádoby přizpůsobuje, a to i v těch pMpa^ch_ kdy nádoba není při postavení před Části vyprazďňovacíto zařízení, které ji zachyyuuí, přesně vyrovnána, jak ee to v provozu zvláště často stává při vyprazdňování popeenic. Hadicová poddajná vložka je také schopná se při nárazu předmětu pružně a tlumivě podddt. Tyto a tlumicí účinky se zvláště příznivým způsobem superponuj k pružení a tlumení pružných nosných a spojovacích prvků, které jsou upraveny v dráze síly mmzi dosedacm prvkem a výkyvným ramenem, případně zdvihacím a sklápěcím členem.
Podle zvláště výhodného vytvoření vynálezu je dosedací prvek vytvořen jako v p^t^j^itatě tuhý třmen s poddajnou vložkou ve tvaru pásu,·který je volně upraven. mmzi oběma konci tuhého t^enu a je к ^mto koncům tahtoo -dmenu připevněn, pMčemž ^oří aleseoň Část pružného nosného a spojovacího prvku a poddajnou opěrnou plochu pro obvodovou stěnu vyprazdňované nádoby. '
Tato pásová poddajná vložka je ještě dokonaa®!! a ve zvýšené míře vhodná přitisknout se v provozu k obvosové stěně v^raz^ovaró nádoby a odpruuit tvrdé rázy, eřiuházeJíuí z výkyvného i,ame^e!) případně zdvihacího a sklápěcího členu a přenášet je. na vyprazdňo- vanou nádobu rozděleně ne velkou.plochu. Přitom se přenos takových·rázů zmírní do té mmry, že stěna nádoby je chráněna před poškozením , avšak přitom se dosahuje ještě dostatečně tvrdého a účinného natřásacího účinku, působícího na vyprazdňovanou nádobu. Pásová poddajná vložka se především při přenášení sil prakticky tvarově přizpůsobí stěně nádoby a zajišťuje tím optimální přenos sil ne stěnu nádoby ve všech oblastech. To pLa^tí i tehdy, pokud byla nádobě nasazena do vyprazdňovacího zařízení nepřesně nebo šxkmo. Mimoto se přizpůsobí pásová poddajná vložka také deformovaným oblastem stěny vyprazdňované nádoby, i když má zcela nepravidelný tvar. Pásová poddajná vložka představuje také velmi.. účinnou část poddajného nárazného a tlumicího ústroj, pokud se přivedou nějaké předměty s více nebo méně silným rázem na pás vložky, a to al již při přivádění vyprazdňovaných nádob, nebo při zpětném rázu nebo nárazu vozidla unášejícího vyprazdňovanou, nádobu, tedy např. když toto vozidlo najede tvrdě dossdacím prvkem s jeho pásovou poddajnou vložkou na nějaký pevný předmět. Pokud jsou v dráze síly mezi dosedacím prvkem c výkyvným .ramenem, případně zdvihacím a sklápěcím členem uspořádány pružící nosné a spojovací prvky, vytváří se zvláště výhodná funkční spolupráce meei těmto pružnými nosnými a spojovacími prvky a pásovou poddajnou vložkou, a to zvláště výhodnou superppzicí pružícího a tlumicího účinku jak pásové poddajné vložky, tak i pružných a nosných spojovacích prvků.
Konce pásové poddajné vložky mohou být vytvořeny jeko závěsné nasunuté na úložných čepech, upravených na koncích tuhého tmenu v podstatě rovnoběžně s podélnou osou výkyvného ramene, případně zdvihacího a sklápěcího členu. Konce pásové poddajné vložky je možné držet mee.i konci tuhého třmenu a mezi, na nich upravenými p<řídržxýmí bloky.
Výhodné je vytvořřt pásovou poddajnou vložku tak, aby v nezatíen^^í^m stravu zaujala tvar tišenu, protože tím je pásová poddá jná^ vložka kdykoli připravena pro uložení vyprazdňované nádo by.
Aby bylo možné v podstatě tuhý třmen opatřit také bočními, navenek působícími pružícími částmi, lze upravit poddajnou vložku tak, aby měla na. každém 'své™ konci vždy jeden pružný nárazník. Pokud je poddajná vložka vytvořena jako pásová poddajná vložka, mlže mít ns obou svých koncích vytvořenou zesílenou závěsnou smyčku, která potom tvoří pružný nárazník. Tyto boční nárazníky vytvářeJí podstatně zdokonalenou ochranu dosedacího prvku proti předmětům působícím rázem nebo pH náríazu-dosedacího prvku na pevnou překážku.
Vynález Je v dalším podrobběji vysvětlen, na příkladech provedení ve spojení s výkresovou částí.
Na .obr. 1 je znázorněn zdvihací a sklápěcí člen pro vyprazdňování popelnic s třmenovým, podle vynálezu upraveiým poddajný»* náreziý^m a ·tlumicím ústrojím, opatřeným doseddv prvkem pxu spodní část stěny nádoby, Re obr. 2 je znázorněn dosedací prvek zdvihacího κ sklápěcího členu ve tvaru třmenu podle ob??. ! v půdoryse, a to v částečném řezu, .fe 3 je znázorněn zdvihací a sklápěcí 'člen pode obr. 2 s · nasazenou poppIhIcí v řezu rovinou podle čáx^y 3-3 z obr. 2. Obr. 4 představuje pozměněný příklad provedení dosedacího .prvku pro zdvihací e sklápěcí člen podle obr. 1, zobrazený st&jným způsobem jako na oí?. · 2,
Na obr. 5 je znázorněn zdvihací, a sklápěcí člen pro vyprazdňování zařízení popdnic se třmenovým dosedacím prvkem pro spodní část stěny nádoby, který je vybaven podajnym náxe^zný^m a ústrojí™, a to v perspektivním pohledu pro druhý příklad provedení.
Obr, 6 znázorňuje částečný řez v rovině podle čáry 6—5 z obr. 5. e to ve · zvětšeném měřítku a poněkud pozměněném provedení. Na obr» 7 je dílčí znázornění provedení podle obr. 6 s další obměnou.
Na obc 3 je zobrazen třmenový dosedací. prvek při pohledu shora v řezu rovinou poule čáry 8-8 z ob^·. 5 v dalším pozměněném provedení. Na obr. 9 je znázorněn v řezu úsek 9 z obr. 8 « zvětšeném· měřítku. Na obr. 10 Je znázorněn úsek 9 z obr, 8 při pohledu zezadu. Obr. 11 představuje d^íLčí zobrazení pásové poddajné vložky podle ob;·, y s pozměněnými konci.
U znázorněných příkladů provedení vynález je. použit, u zdvihacích a sklápěcích zařízení £0, která mají na výkyvném ramenu jj_ prostřednictvím čtyřkloubového vedeni uprsvený zdvihací » sklápěcí člen 12. Zařízení pro uvádění zdvihacího a sklápěcího členux 12 včetně výkyvného řemen.® ££ ů vzhledem k výkyvnému ramenu ££ do pohybu nejsou sama o sobě pro přehlednost znázorněnu
Zdvihací a sklápěcí člen .12. á ve své horní části nosník 22, který zasahuje pod horní obvodový okřej vypře zdňované nádoby, například nádoby 31 na odpadky, (obr. 3). T^^i^ito nosník, ii je určen :k tonu, aby se do něj ukládaly nádoby 31 na odpadky například s hranatý* průřeze» a zaoblenými oblastní rohů obvodové stěny. Nosník 1J3. Je přioom vytvořen tak, že do něj lze ukládat i větší, i menší nádoby 22 na odpadky. Ve spodní části zdvihacího a sklápěcího členu 22. je upraven dosedací prvek 22, který má dostatečnou Šířku k to»u, aby do něj bylo možné ukládat i větší a příslušně široké nádoby 21 na odpadky.
Nádoby 31 na odpadky o větší» objemu se přitom ukládají na nosník 22 středově a jsou středově rovněž zachyceny třmenovým dosedaní» prvkem 22) zatímco menší a příslušně užší nádoby J2 na odpadky se ukládají vy středěné na Jednu nebo druhou stranu na nosnících 22 a souhlasně s tím jsou uloženy výstředně i ve třmenovém dosedecí» prvku 22· Do.sedací prvek jj. Je tvořen ocelovým tuhý™ třmenem 22) který je na postranních koncích tuhého třmenu 21 opatřen nazpět ustupujícími rameny . ^o. Tato ramena 16 jsou n.a volných koncích opět vytvarována směrem navenek do přírub 17.
U příkladu provedení podle obr. 1 až obr. 3 Je tuhý třmen . 19 opatřen pružící a tlumicí poddajnou vložkou 48, vytvořenou, například z pryže nebo měkké, poddajné plastické hmoty. Do této poddajné vložky 18 lze vložit i vložku z napěněného maatriálu. Tato poddajná vložka 18 je přioom upravena jak na vnitřní ploše tuhého třmenu 22> tak i na vnitřní ploše ramen 16 tuhého třmenu 15 a na zadní ploše přírub 17.
U příkladu provedení podle obr. 4 je na tuhém třmenu .19 upravena hadicová poddajná vložka 28. Tato hadicová poddajná vložka 28 může být vytvořena z pryže, s výhodou z pryže s textilní vložkou nebo z plastické hmoty s sdpooidající zesilovací vložkou. Oba konce 22 hadicové poddajné vložky 28 jsou pevně uzavřeny, například vzájemným zvulkenizsváním, svařením nebo slepením. Takto vyztužené konce 29 hadicové poddajné vložky 28. jsou, jak je to znázorněno na obr. 4, upraveny na přírubách 2Zi tedy vně vlastního tuhého třmenu 22 a ramen 16 tohoto tuhého třmenu 22· Tím nepřicházejí tyto vyztužené konce 29 hadicové poddajné vložky 28 při zdvihacím a výkyvné pohybu zdvihacího a sklápěcího členu 12 do styku se stěnou nádoby 31 na odpadky.
Jinak však Je možné nádoby 31 na odpadky při jejich ukládání ne zdvihací a sklápěcí zařízení 10 narazit na tyto konce .29 hadicové poddajné vložky 28. P·řiSo» je vyztužené vytvoření těchto konců .29 zvláště vhodné, protože se tím zabrání poškození vlastní poddajné části hadicové poddajné vložky 2B. Také tehdy, pokud třmenový dosedací prvek 2.2 některou ze svých vnějších oMastí. přírub 17 narazí na nějaký jiný předm»!, představuje vyztužení, vytvořené uzavření» konců 29 hadicové poddajné vložky 28 účinnou ochranu tuhého třmenu 22 0 zdvihacího a sklápěcího zařízení JO, pro 1ti tvrdým rázům a ochranu vlastní poddajné vložky 28.
Vnntřek 22. hadicové poddajné vložky 28 je naplněn kapalinou, například vodou smíšenou s ochranným prosteedkem proti zarnmrzutt, nebo ještě lépe plynem, například tlakový* vzduchem. Jednou svou stranou, to znamená jednou částí své obvodové stěny je tato hadicová poddajná vložka 28 upravena pevně na tuhém třmenu 22, zatímco volná část obvodové stěny hadicové poddajné vložky 28, která je upravena uvnitř tuhého třmenu 22 vytváří poddajnou opěrnou plochu pro vyprazdňovanou nádobu 31 na odpadky.
Kapalinou nebo plynem naplněná hadice hadicové poddajné vložky 28 »á tu zvláštní výhodu, že se zvláště účinně přizpůsobuje stěně nádoby 31 na odpadky unášené tuhým třme*nem 22». čímž ve spolupráci s pružnými nosnými a spojovacími prvky 23 zajišťuje optimální odpružení nádoby 31 ns odpadky, uložené ve zdvihací» a sklápěč»* členu 22. proti rázový» účinků». Mimoto zajišluje tato hadicová poddajná vložka 28 optimální přizpůsobení stěně nádoby 31 na odpadky i při výs^dán»» dosednul nádoby 31 ne odpadky e vři případné» nepřesném dosednul.
Přitom je poddajnost této hadicové poddajné vložky 28 zvláště vhodná z toho důvodu, že uložená nádoba 81 na odpadky se ůže vyrovnat.ještě při pohybu zdvihacího a sklápěcího členu .12 a může v průběhu tohoto pohybu dodatečně zaujmout správnou polohu pro vyprázdnění.
U obou příkladů provedení podle obr. 1 až obr. 4 je tuhý třmen 15 spojen se zdvihacím a sklápěcím členem JJ prostřednictvím pojistného ústrojí 20 proti nárazu. K tomu účelu jsou, jak je to zřetelně patrno z obr. 2 až obr. 4, v oblast,! dosedacího prvku .14 na obou stranách zdvihacího a sklápěcího členu 12. pevně upraveny, - například přivařeny nosné části ‘ ál» například ve tvaru destiček. Na zadní straně tuhého třmenu J Je navařen nosný nástavec 22. Mezi nosným nástavcem 22 a destičkami nosných částí 21 jsou vloženy pružné nosné a spojovací prvky 23. které jsou u znázorněného příkladu provedení vytvořeny Jako pryžokovové bloky s kovovými deskami 24 a šrouby 22 na každé čelní straně·.
Kovovou deskou 24 jedné čelní strany dosedají tyto bloky pružných nosných a spojovacích prvků 2j ne příslušnou desku nosné části 21 a jsou zde přišroubovány prostřednictvím šroubu 22. Kovovou deskou 24 druhé čelní strany doseda^jí destičky, případně bloky nosné části JJ na nosný nástavec 22 a jsou, jak je to patrno z obr. - 3, sešroubovány s nosný* nástavcem 22 prostřednictvím šroubů 2j, na této jejich čelní ploše upravených.
Jak je patrno z obr. 2 až obr. 4, jsou ne každé straně zdvihacího a sklápěcího členu 12 upraveny nad sebou dva pružné a nosné spojovací prvky JJ, - čímž se vytváří uspořádání se čtyřmi prvky v rozích pr >a voúheXníkia. Každý z pružných a nosných spojovacích prvků JJ má u tohoto příkladu provedení vlastní,..™ zdvihacím a sklápěcím členu JJ přivařenou destičku nosné části žl. Jak je to patrno z obr. 2 až obr. 4, lze tyto destičky nosných částí JJ opaařit' na postranních částech ohnutým! rameny a tak vytvořit v poddtatě profil ve tvaru písmene U, čímž se jednak zvýší stabilita a jednak se vytvoří jisté překrytí pružných nosných a spojovacích prvků 2j.
Pružné nosné a spojovací prvky 2J tvoří Jediné spojení mmzi zdvihacím a sklápěcí* Členem 12 a tuhým třmenem 15. Dík poddajnosti pružných nosných a spojovacích prvků JJ Je tuhý třmen JJ vzhledem ke svislé oše zdvihacího a sklápěcího členu JJ v - jiséérn rozsahu naklápitelný, čímž je schopen vyrovnávat výstředná zatížení, vytvářející se výstředným uložením mennich nádob 81 na odpadky. Jako jediné spojení vytvořené pružné nosné a spojovací prvky JJ představují tyto rovněž zajištění dosedacího prvku J£ proti rázům nebo úderům, působícím na tuhý třmen JJ.
Menší rázy nebo údery jsou<zachycovány pružnými nosnýti a spojovacím mi prvky JJ a jsou zde odpruženy, zatímco větší rázy, například náraz nebo zachycení tuhého třmenu JJ, při jízdě vozidla pro odvoz odpadků, vedou k odtržení pružných nosných a spojovacích prvků 2u. aniž by přitom, došlo k poškození tuhého tř^^tenu JJ a poddajné vložky J8. Vý^m^i^.a odtržených nebo poškozených pružných nosných a spojovacích prvků -28 je snadno možná odšroubováním ©aic, našroubovaných na šroubech 2J. Na straně nosného nástavce JJ to lze snadno uskutečnnt tak, že se matce odšroubují prostřednictvím otvorů 26 v poddajné vložce JJ (viz - pravá část - obr. 3) nebo se tyto mat.ce upraví přesně ne nosném nástavci 22, takže se příslušný pružný nosný a spojovací prvek JJ s odpovíddajcí kovovou deskou JJ pro zašroubování šroubu -JJ točí společně s m^atcí.
U příkladu- provedení podle obr. 5 ež obr, 11 je dosedací prvek 14 tvořen tuhým třmene* JJ z oceli, do kterého je vložena pásová poddajná vložka 38 ve fo.;mě pásu.
Podle obr. 5 je tuhý' třmen JJ vytvořen na svých obou koncích 36 zpět ustupujícími rameny, která jsou na volných koncích přehnuta - navenek ve tvaru přírub. Pásová poddajná vložka J8 je uložena přes tyto přírubové konce 37 a je zahnuta kolem jejich volných hran, · zatímco na zadní straně přírubových konců 37 a ramenových konců 36 jo sevřena přídržnými bloky JJ. Pásová poddajná vložka 38 je vytvořena s takovou vlastní tuhootí a pružnost, která postačuje k tomu, aby v nezatížonérn stavu mohla v podstatě zaujmout tvar třmene.
který je znázorněn na obr. i. Přitom je však dostatečně poddajná к tomu, aby se při zatížení mohla úplně přizpůsobit tvaru stěny ukládané nádoby 31 na odpadky. Ve své střední oblasti je tuhý třmen 35 spojen prostřednictvím pojistného ústrojí 20 proti nárazu se zdvihacím a sklápěcím členem 12.
Na obi‘. ó je znázorněna úprava pásové poddajné vložky 38 na tuhém třmenu 35 ve větším měřítku. Jak je zde patrno, je vlastní stěna tuhého třmenu 35 na volných ramenových kon. cích 36 upravena íxjvněž do takové Šířky, jako výztužná příruba 40. vytvořená ne horní hraně a na spodní hraně tuhého třmenu 35 * avšak je na volných koncových oblastech ohnuta směrem ven, přičemž volné hrany jsou zaobleny* Pásová poddajná vložka 38 je přes tyto zaoblené hrany vedena na vnější straně stěny tuhého třmenu 35 a je pevně sevřena na vnější straně stěny tuhého třmenu 35 prostřednictvím přídržného bloku 39 ve tvaru lišty, který Je našroubován na ramenových koncích 36 tuhého třmenu Přídavně lze konce pásové poddajné vložky 38 s těmito přídržný^i bloky 39 slepit nebo je na ně navulkanizovat.
Jak je patrno z obr. 7, může být pásová poddajná vložka J8 současně nosičem bočně uspořádaných tuhých nosných částí 4_1 pro zachycení rázu. К tomu účelu je pásová poddajná vložka 38 opatřena v úsecích, které přesahují přes přírubové konce 36 ramen pružným zesílením, které míjže být vytvořeno z pryže nebo poddajné plastické hmoty a může být např. na pásovou poddajnou vložku 38 nalepeno nebo navulkanizováno.
U pozměněné úpravy pásové poddajné vložky 38 v tuhém třmenu , tak Jak Je znázorněno na obr. 8 až obr. 11, je na volných ramenových koncích 36 tuhého třmenu 35 upraven vždy jeden v osovém směru zdvihacího a sklápěcího členu 12 uspořádaný úložný čep 42. který je tvořen čepovým kolíkem 43 a na něm otočným pouzdrem 44. Na koncích pásové poddajné vložky 38 je vytvořena vždy jedna závěsná smyčka 45. Tyto závěsné smyčky 45 jsou uloženy ne úložných čepech 42.
Pro vyztužení je u tohoto příkladu provedení opatřen tuhý třmen 35 na horní straně a na spodní straně vždy jednou výztužnou přírubou 40. Tyto výztužné příruby ,4° jsou na volných ramenových koncích 36 prodlouženy přes vlastní navenek vyhnutou stěnu tuhého třmenu 35. úložné čepy 42 jsou vloženy mezi těmito prodlouženými částmi výztužné příruby £0, jak je to patrno z obr. 10. U tohoto provedení lze pásovou poddajnou vložku 38 snadno vkládat do tuhého třmenu 35 a také ji snadno vyměňovat sejmutím otočných pouzder 44 . zavulkanizovextfch nebo nalepených do závěsných smyček 45« z čepových kolíků 4Σ·
U příkladu provedení, který je znázorněn na obr. 11 , jsou závěsné smyčky 45 podstatně zesíleny a jsou vytvořeny souměrně. Tato závěsná smyčka 45 je vytvořena na každém konci pásové poddajné vložky spolu s ní z jednoho kusu, zejména navulkanizováním, a vytváří kolem dokola koncové oblasti výztužné příruby 42. vystupující nárazník 46. Souměrné vytvoření tohoto nárazníku 46, případně závěsných smyček 45 umožňuje, při Částečném opotřebení tuhé nosné Části 41 celou pásovou poddajnou vložku 38 uvnitř tuhého členu 35 otočit, tedy ji z tuhého třmenu 35 demontovat a v opačné poloze ji znovu zamontovat.
Pásová poddajná vložka 38. která je znázorněna v příkladech provedení podle obr. 5 až obr. 11, může být pogumované nebo impregnovaná plastickou hmotou, aby se zvýšila Její vlastní tuhost a pružnost, takže v nezatíženém stavu zaujímá pásová poddajná vložka 38 zhruba lichoběžníkovítou, případně třmenovou podobu. Je však rovněž možné vytvořit pásovou poddajnou vložku 38 z Jiného materiálu/, například z pryžového pásu z přírodního kaučuku nebo syntetického kaučuku, který je vyztužen textilní vložkou nebo vložkou z ocelové tkaniny. Pro výrobu pásové poddajné vložky 38 přicházejí však v úvahu i příslušně zesílené pásy z plastické hmoty.
Pojistná ústrojí 20-.»roti nářezu, která slouží pro úprava tuhého třmenu 15 na zdvihacím a sklápěcím Sienu 12 jsou u příkladu provedertf, znázorněných na obr. 5 až obr.11, vytvořena ze čtyř pružných nosných a spojovacích prvků .21» které jsou vytvořeny jeko pryžokovové prvky a které maaí kovové čelní desky a střední pryžová tělese. Tyto pružné nosné a spojovací prvky 23 jsou, stejně jako u příkladu provedení znázorněných na obr. 1 až obr· 4, přišroubovány jednou ze svých čelních desek ne vnější plochu stěny tuhého třmenu 25.
Druhá čelní deska je přišroubována k desce, pevně připojené, například přivařené ke zdvihacímu a sklápěcímu členu 12 jeko tuhá nosná část ' 21. Přitom jsou ne každé straně zdvihacího a sklápěcího členu 12 uspořádány nad sebou dva 'pružné nosné a spojovací prvky 21. a to tak, že celkem čtyři pružné nosné e spojovací prvky 23 jsou uspořádány v rozích pravoúhhlníka.
Claims (14)
1. Zařízení pro vyprazdňování nádob do sběrné nádoby, zejméne pro vyprazdňování nádob na odpadky do vozu pro odvoz odpadků, u ' kterého je ve spodní oblasti výkyvného ramene sklápěcího zařízení, případně zdvihacího a sklápěcího členu zdvihacího a sklápěcího zařízení upraven k němu napříč deskový nebo třmenový dosedací prvek pro vyprazdňovanou nádobu e pooistné ústrojí proti nárazu této' nádoby, vyznačené tím, ie dosedací prvek (14) je prostřednictvím nejméně jednoho poddajného nárezného s tlumicího ústrojí alespoň v oblasti své dosedací plochy pro vyprazdňovanou nádobu (9) vytvořen omezeně prostorově pol!hrblivě vzhledem k výkyvnému ramenu (11), případně ke zdvihacímu a sklápěcímu členu (12) pro přizpůsobení pro*ti tlakovému působení předmětu ne dosedací prvek (14).
2. Zařízení podle bodu 1, vyznačené tím, že nárazné a tlumicí ústrojí obsahuje alespoň jeden, mezi dosedacím prvkem (14) a výkyvný! ramenem (11), případně zdvihacím esklápěcím členem (12), . případně zde upravenou tuhou nosnou částí (21, 41), uspořádaný pružný nosný a spojovací prvek (23) pro současné vytvoření pojistného ústrojí proti nárazu dosedacího prvku (14).
3. Zařízení podle bodu 2, vyznačené tím, že pružné nosné a spojovací prvky (23) jsou odtržitelné a jsou nasazeny ve spojení mezi výkyviým ramenem (11), případně zdvihacím a sklápěcím členm (12) a mezi dosedacím prvkem (14).
4. Zařízení podle jednoho z bodů l až 3, vyznačené tím, že pružné nosné a spojovací prvky (23) jsou uspořádány po obou stranách nebo uprostřed výkyvného ramene (11), případně svisláho středního nosníku zdvihacího a sklápěcího členu (12).
5. Zařízení podle jednoho z bodů 1 až 4, vyznačené tím, že pružné nosné a spojovací prvky (23) jsou vytvořeny jako pryžokovové bloky s kovovými deskami (24) na obou čelních stranách, přičemž jedna z kovových desek (24) je upravena na výkyvném ramenu (11), případně na zdvihacím a sklápěcím členu . (12), případně na zde upravené tuhé nosné části (21), zatímco druhá kovová deska je pevně uložena na zadní straně dosedacího prvku (14).
6. Zařízení podle bodu 4 nebo 5, vyznačené tím, že po obou stranách svislé osy novitě vytvořeného dosedacího prvku (14) jsou po dvojicích uspořádány čtyři pružné nosné a spojovací prvky (23).
7. Zařízení podle jednoho z bodů 1 až 6, vyznačené tím, že dosedací prvek (14) .je. vytvořen jako v podstatě tuhý třmen (15) s poddajnou vložkou (18, 28, 38), vytvářeeící alespoň část pružného nosného a spojovacího prvku (23) a současně poddajnou opěru pro obvodovou stěnu vyprazdňované . nádoby (9), přičemž tato poddajná vložka (18, 28, 38) zasahuje . přes oba postranní konce tuhého třmenu (15).
8. Zařízení podle bodu 7, vyznačené tip, že poddajná vložka (28) je tvořena na obou koncích (29) na postranních koncích tuhého třmenu (15) uzavřenou, kapalinou nebo plyne*, například tlakový* vzduchem naplněnou ha^dec, která je jednou částí obvodové stěny upevněna na tuhém třmenu (15) a druhou částí své obvodové stěny tvoří poddajnou opěrnou plochu pro vyprazdňovanou nádobu (9).
9. Zařízení podle jednoho z bodů 1 ež 6, vyznačené tím, že dosedací .prvek (14) je vytvořen jako tuhý třmen (35) s poddajnou vložkou (38) ve tvaru pásu, který je volně upraven mezi oběma konci (36) tuhého třmenu.(35) e je k těmto koncům (36) tuhého třmenu (35) připevněn,·přičemž tvoří alespoň část pružného nosného a spojovacího prvku (23) a poddajnou . opěrnou plochu pro obvodovou stěnu vyprazdňované nádoby (9).
10. Zzřízení podle bodu 9, vyznačené tím, že konce pásové poddajné vložky (38) jsou vytvořeny jako závěsné smyčky (45), nasunuté na úložných čepech (42), upravených na koncích (36) tuhého· třmenu (35) rovnoběžně s podélnou osou výkyvného ramene (11), případně zdvihacího a sklápěcí ho členu (12.)·
11. Zzařzení podle bodu 9, vyznačené tím, že konce pásové poddajné vložky (38) jsou drženy mezi konci (36, 37) tuhého třmenu (35) a na nich upravenými přídržiými bloky (39).
12. Zařazení podle bodu. 9 až 11, vyznačené tím,, že pásová poddajná vložka (38) má v nezatíženém stavu·tvar lichoběžníku, případně třmenu.
13. Zařízení podle jednoho z bodů 7 až 12, vyznačené tím, že poddajná vložka (18, 28, 38) má na · každém sv«m konci vždy jeden pružný nárazník (46).
14. ZeMzení podle bodu 13, vyznačené tím, že pásová poddajná vložka (38) je na obou svých koncích vytvořena jako zesílená závěsná smyčka (45), tvořící pružný nárazník (46).
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19828207261U DE8207261U1 (de) | 1982-03-16 | 1982-03-16 | Vorrichtung zum entleeren von behaeltern in einen sammelbehaelter |
DE19828207262 DE8207262U1 (de) | 1982-03-16 | 1982-03-16 | Vorrichtung zum entleeren von behaeltern in einen sammelbehaelter |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS236498B2 true CS236498B2 (en) | 1985-05-15 |
Family
ID=25949192
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS831723A CS236498B2 (en) | 1982-03-16 | 1983-03-14 | Device for vessels' discharge into collecting vessel |
Country Status (15)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4551057A (cs) |
AT (1) | AT386583B (cs) |
AU (1) | AU554032B2 (cs) |
BE (1) | BE896161A (cs) |
CS (1) | CS236498B2 (cs) |
DD (1) | DD207888B5 (cs) |
ES (1) | ES285778Y (cs) |
FR (1) | FR2523559B1 (cs) |
GB (1) | GB2119344B (cs) |
GR (1) | GR78449B (cs) |
IT (1) | IT1161646B (cs) |
NL (1) | NL8300878A (cs) |
PT (1) | PT76392B (cs) |
SE (1) | SE454349B (cs) |
YU (1) | YU63783A (cs) |
Families Citing this family (8)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE3527022A1 (de) * | 1984-08-21 | 1986-03-06 | Zöller-Kipper GmbH, 6500 Mainz | Kipp- oder hubkipp-vorrichtung zum entleeren von behaeltern in sammelbehaelter, vorzugsweise muellbehaelter in den sammelbehaelter eines muellfahrzeugs |
FR2614011B1 (fr) * | 1987-04-15 | 1991-09-06 | Plastic Omnium Cie | Mecanisme de prehension de bacs roulants dans un dispositif de basculement de bacs pour leur vidage dans un camion de collecte de dechets, notamment d'ordures menageres |
FR2614010B1 (fr) * | 1987-04-15 | 1992-04-24 | Semat | Dispositif de retenue pour les conteneurs a ordures |
US5270000A (en) * | 1989-04-19 | 1993-12-14 | Abb Sanitec, Inc. | Apparatus and process for treating medical hazardous wastes |
US5879015A (en) * | 1992-02-10 | 1999-03-09 | Ramsey; Michael P. | Method and apparatus for receiving material |
GB9702427D0 (en) * | 1997-02-06 | 1997-03-26 | Allen Jack Sales & Service | Hoist for refuse containers |
DE29816284U1 (de) | 1998-09-10 | 1999-02-18 | FAUN Umwelttechnik GmbH & Co., 58638 Iserlohn | Vorrichtung zum Entleeren von Behältern in einem Sammelbehälter |
US20060024150A1 (en) * | 2004-07-29 | 2006-02-02 | Lawrence Gregory | Container transportation assist vehicle |
Family Cites Families (18)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE930138C (de) * | 1954-01-03 | 1955-07-11 | Hans Zoeller | Kippvorrichtung fuer Muelltonnen |
DE950776C (de) * | 1955-02-01 | 1956-10-18 | Hans Zoeller | Kippvorrichtung fuer Muelltonnen |
BE544719A (cs) * | 1955-10-07 | |||
NL216953A (cs) * | 1956-05-04 | |||
GB894192A (en) * | 1957-11-29 | 1962-04-18 | Geigy Ag J R | Improvements in and relating to tetrahydrofurane derivatives |
DE1146653B (de) * | 1958-07-24 | 1963-04-04 | Inst Werkzeugmaschinen | Spritzzylinder fuer thermoplastische Kunststoffe verarbeitende Spritzgiessmaschinen |
GB998405A (en) * | 1960-11-05 | 1965-07-14 | Dennis Brothers Ltd | An improved hoist for a bin or other substantially rigid container |
DE1201756B (de) * | 1963-09-21 | 1965-09-23 | Kloeckner Humboldt Deutz Ag | Hub- und Kippvorrichtung zum Entleeren von Muellgefaessen in Muellwagen |
DE1240776B (de) * | 1964-02-15 | 1967-05-18 | Elisabeth Zoeller Geb Kehl | Hubkippvorrichtung fuer Behaelter, insbesondere zum Entleeren von Muellgefaessen in Muellwagen |
DE1288003B (cs) * | 1965-07-19 | |||
US3410431A (en) * | 1966-07-06 | 1968-11-12 | Inventors Engineering | Clamp mechanism for materials handling equipment |
US3508674A (en) * | 1968-07-17 | 1970-04-28 | Harnischfeger Corp | Dipper mounting and method of assembly thereof |
DE2146653C3 (de) * | 1971-09-17 | 1980-03-20 | Sulo Eisenwerk Streuber & Lohmann Gmbh & Co Kg, 4900 Herford | Einrichtung zum Entleeren von im wesentlichen einen quadratischen oder rechteckigen Grundriß aufweisenden GroOraum-Müllbehältern |
DE2553548C3 (de) * | 1975-11-28 | 1979-11-29 | Pfitzenmeier & Rau, 7134 Knittlingen | Hub- Kipp- Vorrichtung für Müll-Sammelfahrzeuge |
DE2758583A1 (de) * | 1977-12-29 | 1979-07-05 | Zoeller Kipper | Hub-kippvorrichtung zum entleeren von behaeltern, insbesondere muellgefaessen in muellsammelbehaelter |
US4239437A (en) * | 1978-10-20 | 1980-12-16 | Zoller-Kipper Gmbh | Heavy duty receptacle unloading device for trucks |
DE2920900A1 (de) * | 1979-05-23 | 1980-12-04 | Theodor Stratmann | Vorrichtung zum entleeren von muellgefaessen in einen muellwagen |
GB2092987B (en) * | 1981-02-13 | 1984-11-14 | Glover Webb Liversidge Ltd | Refuse collecting vehicles and bin tipping means |
-
1983
- 1983-03-02 AT AT0072483A patent/AT386583B/de not_active IP Right Cessation
- 1983-03-10 GR GR70756A patent/GR78449B/el unknown
- 1983-03-10 NL NL8300878A patent/NL8300878A/nl not_active Application Discontinuation
- 1983-03-14 CS CS831723A patent/CS236498B2/cs unknown
- 1983-03-14 SE SE8301361A patent/SE454349B/sv not_active IP Right Cessation
- 1983-03-15 IT IT20088/83A patent/IT1161646B/it active
- 1983-03-15 DD DD24882583A patent/DD207888B5/de active IP Right Maintenance
- 1983-03-15 ES ES1983285778U patent/ES285778Y/es not_active Expired
- 1983-03-15 AU AU12452/83A patent/AU554032B2/en not_active Expired
- 1983-03-15 PT PT76392A patent/PT76392B/pt not_active IP Right Cessation
- 1983-03-15 BE BE0/210322A patent/BE896161A/fr not_active IP Right Cessation
- 1983-03-15 FR FR8304207A patent/FR2523559B1/fr not_active Expired
- 1983-03-16 YU YU00637/83A patent/YU63783A/xx unknown
- 1983-03-16 GB GB08307259A patent/GB2119344B/en not_active Expired
- 1983-03-16 US US06/475,843 patent/US4551057A/en not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
SE454349B (sv) | 1988-04-25 |
ES285778Y (es) | 1988-06-16 |
GB2119344B (en) | 1986-08-28 |
DD207888A5 (de) | 1984-03-21 |
FR2523559B1 (fr) | 1987-08-07 |
AT386583B (de) | 1988-09-12 |
NL8300878A (nl) | 1983-10-17 |
GR78449B (cs) | 1984-09-27 |
PT76392B (de) | 1985-11-18 |
PT76392A (de) | 1983-04-01 |
AU1245283A (en) | 1983-09-22 |
US4551057A (en) | 1985-11-05 |
BE896161A (fr) | 1983-07-01 |
DD207888B5 (de) | 1997-05-15 |
IT1161646B (it) | 1987-03-18 |
YU63783A (en) | 1986-02-28 |
ATA72483A (de) | 1988-02-15 |
ES285778U (es) | 1986-03-01 |
AU554032B2 (en) | 1986-08-07 |
SE8301361L (sv) | 1983-09-17 |
FR2523559A1 (fr) | 1983-09-23 |
GB8307259D0 (en) | 1983-04-20 |
IT8320088A0 (it) | 1983-03-15 |
GB2119344A (en) | 1983-11-16 |
SE8301361D0 (sv) | 1983-03-14 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US6042093A (en) | Boat seat shock absorber | |
CS236498B2 (en) | Device for vessels' discharge into collecting vessel | |
US7735656B1 (en) | Self-clearing rotary screening system | |
US4354690A (en) | Support systems for vehicle mud flaps | |
AU2005231734A1 (en) | Method and apparatus for diverting material | |
JP2002526130A (ja) | ローラ装置 | |
US4717054A (en) | Tire carrier with pivotable tire mount and variable counterforce device | |
US4819290A (en) | Sweeping machine | |
US5141135A (en) | Bracket assembly for agitating a bag containing bulk dry material | |
JP6279355B2 (ja) | 組合せ秤 | |
US6168549B1 (en) | Leg assembly for balance beam | |
CN210150577U (zh) | 一种防撞伤的c型吊具 | |
US20100315898A1 (en) | Feed mixer | |
CN212831224U (zh) | 一种垃圾桶上料机构缓冲装置 | |
US20090050627A1 (en) | Lid weight for a trash receptacle | |
CN211027026U (zh) | 翻筛设备 | |
CN208790594U (zh) | 落料区系统的组合式导料槽 | |
US4962896A (en) | Conveyor having a material attenuating device, and a material attenuating device therefor | |
JP2012011335A (ja) | 自走式スクリーン | |
KR101613181B1 (ko) | 이물 제거기 | |
CN215796368U (zh) | 一种骨料输送装置的挡料机构 | |
US20160229077A1 (en) | Manipulator system and method of use | |
CN213473158U (zh) | 一种建筑施工用物料运输装置 | |
CN212988572U (zh) | 一种便于称取砂石的称量斗 | |
JPH1199339A (ja) | 自走式破砕機の衝撃防止装置 |