CS226004B2 - Haemo-compatible material - Google Patents
Haemo-compatible material Download PDFInfo
- Publication number
- CS226004B2 CS226004B2 CS792518A CS251879A CS226004B2 CS 226004 B2 CS226004 B2 CS 226004B2 CS 792518 A CS792518 A CS 792518A CS 251879 A CS251879 A CS 251879A CS 226004 B2 CS226004 B2 CS 226004B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- nylon
- blood
- hydrolysis
- hydrolyzed
- rings
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08J—WORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
- C08J7/00—Chemical treatment or coating of shaped articles made of macromolecular substances
- C08J7/12—Chemical modification
- C08J7/14—Chemical modification with acids, their salts or anhydrides
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61L—METHODS OR APPARATUS FOR STERILISING MATERIALS OR OBJECTS IN GENERAL; DISINFECTION, STERILISATION OR DEODORISATION OF AIR; CHEMICAL ASPECTS OF BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES; MATERIALS FOR BANDAGES, DRESSINGS, ABSORBENT PADS OR SURGICAL ARTICLES
- A61L33/00—Antithrombogenic treatment of surgical articles, e.g. sutures, catheters, prostheses, or of articles for the manipulation or conditioning of blood; Materials for such treatment
- A61L33/0076—Chemical modification of the substrate
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08G—MACROMOLECULAR COMPOUNDS OBTAINED OTHERWISE THAN BY REACTIONS ONLY INVOLVING UNSATURATED CARBON-TO-CARBON BONDS
- C08G69/00—Macromolecular compounds obtained by reactions forming a carboxylic amide link in the main chain of the macromolecule
- C08G69/48—Polymers modified by chemical after-treatment
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C08—ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
- C08J—WORKING-UP; GENERAL PROCESSES OF COMPOUNDING; AFTER-TREATMENT NOT COVERED BY SUBCLASSES C08B, C08C, C08F, C08G or C08H
- C08J2377/00—Characterised by the use of polyamides obtained by reactions forming a carboxylic amide link in the main chain; Derivatives of such polymers
-
- Y—GENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
- Y10S—TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
- Y10S128/00—Surgery
- Y10S128/03—Heart-lung
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Polymers & Plastics (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Surgery (AREA)
- Hematology (AREA)
- Epidemiology (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Public Health (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Materials For Medical Uses (AREA)
- Prostheses (AREA)
- Processes Of Treating Macromolecular Substances (AREA)
- Polyamides (AREA)
Description
Vynález se týká nového hemokompatibilního materiálu.
V humánní medicíně se stává stále běžnější praxí náhrada některých součástí orgánu lidského těla implantáty z polymerních látek.
Hlavním nedostatkem těchto polymerních látek při jejich použití v lidském těle je jejich špatná snášenlivost s krví.
Bylo již vynaloženo značné vědecké úsilí k odhalení původu trombogenního charakteru velkého počtu polymerních látek. Zejména byl studován vztah mezi vlastnostmi povrchu polymerní látky a její tendencí k tvorbě' krevní sraženiny při jejím styku s krví.
Někteří autoři se pokusili uvést do souvislosti trombogenní charakter polymerní látky a jejím povrchovým napětím nebo potenciálem Z. Tak například z článků S. D. Brucka v Blomat., Med. Dev. Art. Org. 1, 191, 1973 a v J. Blomed. Mat. Res. Symposium No. 8, str.
(19771 vyplývá, že hemokompatibilita některých materiálů, jakými jsou například polyuretany, je závislá na negativním Z-potenciálu, měřením in vitro za použití Krebsova roztoku a kritickém povrchovém napětí nižším než 0,03 Яш* 1·.·
Obecně se předpokládá, že polymerní materiál, který má negativní povrchový náboj, bude vykazovat dobrou snášenlivost s krví vzhledem k tomu, že krevní destičky mají také negativní povrchový náboj.
Dalším parametrem pro uršení, zda polymerní látka bude hemokompatibilní či nikoliv, je kapacita této polymerní látky selektivně adsorbovat některé bílkoviny na svém povrchu, když jě tato polymmrní . látka uvedena do styku s krví. V této je konečně třeba upozornit na článek O. J. Simona v Trans. Anmr. Soc. Art. Int. Organs, XXI, 49, 19*75, ve kterém je za příčinu Spatné adheze některých polymerních. látek, jakými jsou například polyuretany, ke krevním destičkám považována právě přednoosí adsorpce bílkovin před globuliny a fibrinogenem.
V současné . době je známo mnoho polymerních látek, které by byly vhodným materiálem pro výrobu Unělých protéz vzhledem č jejich dobrým mechanickým vlastnostem. Jejich použití č tomuto účelu však' brání jejich tendence ke tvorbě krevní sraženiny při jejich styku s krví.
Klasiclým příklddem polymerního maatriálu, který by byl s ohledem na své mechanické vlastnosti mimořádně vhodný pro pouuití č výrobě ummiých protéz, je nylon. Jeho pouuití v tomto odvětví však brání právě výše uvedená tendence č tvorbě črevní sraženiny.
Nyní bylo nově zjištěno, že jako hemokčommpibblního maatriálu nemmaícího výše uvedené nedostatky lze podle vynálezu poučit povrchově hydrolyzovaného polyamidu.
Je známé, že.polyamidy mohou být hydrolyzovány za účelem získání volných aminových a karboxylových skupin. Nicméně je krajně obtížné provést tuto hydrolýzu tač, aby byl získán finální produkt, který je jen částečně hydrolyžován.
Nyní se poddřilo realizovat reprodukovatelnou ' povrchovou hydrolýzu výchozího maatriálu, přičemž byl získán hemoočommpabbiní maaterál, který může být pouužt pro výrobu - umělých protéz.
K provedení uvedené hydrolyzační reakce je třeba vybrat vhodné hydrolyzační činidlo a zvolit vhodné reakční podmínky. Obvvkle ée jako hydrolyzačního činidla ' používá 3- až 4-normální kyseliny chlorovodíkové a povrchová hydrolýza se provádí při teplotě 2C až 40 °C.
Reakční doba hydrolyzační reakce je zvolena v závislosti na použité reakční teplotě. Obecně lze říci, že se povrchové hydrolýza provádí po dobu . -10 až . . 30 hodin . při ..teplotě 25 až 30 °C až po dobu 60 minut při teplotě ’ 37 °C. - Platí zde tedy nepřímá úměrnost mezi reakční teplotou z výše uvedeného rozmezí a reakční dobou.
Tyto dvě reakční podmínky musí být přesně koordinovány, aby se dosáhlo požadovaného účinku. Cím nižší teploty se ponuce, tím déle se musí provádět- hydrolyzační reakce.
Pokud jde o výchozí maaeeiál, je možné pouužt libovolného polyamidového rnmaeriálu. Zejména vhodným výchozím mrteriálem jsou polykaprolačtam a rozličné typy alifatičkých nebo aromatických nylonů. Uvedené zpracování prakticky spočívá ve vytvoření nekonečného počtu dipólů, jejichž celkový náboj je nulový, na povrchu těchto ma^e^iálů.
Vzlhledem č tomu, že se hemolčlopmpabiliey dosáhne mírnou povrchovou hydrolýzou, lze předpokládat, že libovolná chemická moodfičace získaných hemoočommpabiiních mmaeriálů (za předpokladu, že se jedná o moodifkaci, samozřejmě) nezhasí h^^^patibilní charakčerističy uvedeného maatelálu.
Z velkého mnoožtví povrchově hyd^oly^ovaných hrшoOčommtabiiních mmateiálů je nyní možné vybrat maaeriály pro rozličné pouužtí v humánní medicíně. Tač je například těchto hemokompatibilních maaeriálů možné použít pro výrobu trvalých protéz nebo tenkých piynopropustných mernmbán, vhodných pro urnmiá srdce , plíce a ledviny.
Uvedené výrobky mohou být zhotoveny z již povrchově hydrnl-yzo^aného polyamidu anebo může být provedena povrchová hydrolýza Již vytvarovaného výrobku. Kromě toho může polyamid obsahovat jednu nebo více konvenčních přísad.
V následující části popisu bude vynález blíže objasněn formou příkladů provedení, které • maj pouze ilustrativní charakter a vlastní rozsah vynálezu nikterak neorneeuUíe
Příklad 1
Pětimetrové nylonové vlákno (nylon-6, komerční polykaprolektae, průměr_0,25 mm) se ' dvakrát extrahuje dioxanem a petroletherem (v objemovém poměru 40/60) ponořením do směsi ♦ uvedených rozpouutědel, kterážto směs se potom zahřívá k varu pod zpětrým chladičem po dobu dvou hodin. Takto zpracované nylonové vlákno se potom opláchne nejdříve acetonem a · potom vodou, načež se podrobí povrchové hydrolýze třínormální kyselinou chlorovodíkovou při teplotě 37 °C. Po 30 minutách se nylonové vlákno opláchne 0,1 N roztokem hydroxidu sodného a potom Vodou.
Ucončení hydrolýzy a tedy příoomnost aminových skupin na povrchu vlákna se stanoví k^lorim^t^:ri^cky. ,
Vzorek vlákna se pono!5X do 0,1% roztoku kyseliny trinttobreuzensulfonové v nasyceném roztoku tetraboti.tanu, přičemž se po jedné hodině uvedený roztok zbarví do žlutočervena, zatímco referenční vzorek vlákna, které nebylo povrchově hydrolyzováno, nezpůsobí žádnou barevnou změnu.
Takto získané povrchově hydrolyzované nylonové vlákno se potom pečlivě a rovnoměrně navine na intravenózní tefoonový lsatetr (délka: 30 cm, vnitřní průměr: 0,69 · mm a vnějěí průměr: 1,14 mm) tak, a.by dostatečnou měrou poKirýval jeho povrch. Obdobný referenční katetr se připraví za pouužtí nehydrolyzovaného nylonového vlákna. Oba tyto katetry byly potom zavedeny do femorální žíly středně sterého psa, který byl enestetizován penthothanem bez umělého dýclhání. Konec katetru se fixuje ke kolaterální větvi femooální žíly a překryje svazkem svalů. Rána se potom případně zašije. Ste jiým způsobem se zavede a ' fixuje referenční katetr do jiné femooální žíly testovaného zvířete. Aby se ' zabránilo vzniku vaskulární krevní sraženiny v důsledku chirurgického zásahu, byl operovanému zvířeti podáván před operací a po operabi heparin. Testované katetry byly potom ponechány · na fixovaných místech po dobu 30 dnů aniž by byla tesoovanému zvvřeti podávána jakákoliv další antikoagulační činidla; po uplynutí této doby bylo zvíře usmrceno a z jeho těla byly vyjmuty testované katetry.
Ktetr 'obalený hydrolyzovaným nylonovým vláknem byl shledán čisým a nebýl obalen krevní sraženinou. Rovněž vaskulární stěn? byla nalezena v dobrém stavu. Referenční ketetr obalený nehydrolyzovarým povrchovým vláknem byl naopak pokryt četnými chuchvalci krevní sraženiny.
Příklad 2 .
metry·nylonové trubky (nylon-66; vnitřní·půměr: 9 mm a vnější průměr 7 mm) byly podrobeny povrchové hydrolýze tím, že se skrze tuto trubko nechal protékat po dobu asi jedné hodiny 3% roztok kyseliny chlorovodíkové o teplotě 37 °C. Po ukončení povrchové hydrolýzy se teto trubka promyje 0,1 N roztokem hydroxidu sodného a potom vodou. UconnenX hydrolýzy bylo'stanoveno kolorimetricky způsobem, který · byl popsán v předcházejícím příkladě provedení. S částmi hydrolyzované nylonové trubky e s částmi nehydrolyzované nylonové trubky se potom provede test na stanovení adheze krevních destiček.
Tato metoda A. J. Hellema (která je popsána v Scand. J. Haemat, 7, 374, 1970) spočívá v tom, že se skrze testovanou trubku nechá protékat krev zdravého jedince; tato krev je * skrze trubku ' proháněna čerpadlem o výkonu 4 ml ze minutu. Přioom se vyhodnotí počty krevních destiček před a po protékání krve tesoovanou trubkou.
* Uvedené vyhodnocení bylo prakticky prováděno jímáním krevních vzorků do vodného roztoku dvo^i^T^i^íRelné sole kyseliny rttylrnditInintrtrtrctcvé o koncentraci 6 mg uvedené soli na 10 m. vndy.
Uvedené vzorky byly potom vyhodnoceny ve fázovém kontrastním mikroskopu metodou Brechera a Cronkita ('Morfologie a stanovení počtu krevních destiček v lidské krvi J. Appl. Physiol. 3,365, 1950).
V krvi, která protékala hydrolyzovanou nylonovou trubicí, nebyl zjištěn žádný významný úbytek krevních destiček, zatímco pro krev, protékající nehydrolyzovanou nylonovou trubicí, byla stanovena adheze krevních destiček 56,5 %·
Příklad 3
V tomto případě provedení byly připraveny nylonové kroužky (nylon-66; délka 9 mm, vnitřní průměr 7 mm a vnější průměr 6 mm), přičemž byla věnována zvláštní péče opracování hran těchto kroužků, které byly sraženy a potom zaobleny.
Určitý počet těchto kroužků byl hydrolyzován 3,5 N kyselinou chlorovodíkovou při teploT tě 37 °C po dobu jedné hodiny. Také v tomto případě bylo ukončení hydrolýzy stanoveno trinitrobenzensulfonátovým kolorimetrickým testem. Takto povrchově hydrolyzované nylonové kroužky a také další nehydrolyzované referenční kroužky byly potom zavedeny do spodní duté žíly (véna cava inferior) středně vzrostlých psů, anestetizovaných nembutalem. Zavádění těchto kroužků bylo prováděno s krajní opatrností s důrazem na to, aby tyto kroužky nepřišly do styku se stěnou srdeční síně (atrium) a aby nedošlo к poškození stěny spodní duté žíly při zavádění kroužků.
Referenční nylonové kroužky byly vyjmuty již po dvou hodinách, přičemž bylo zjištěno, že jejich stěny jsou pokryty četnými chuchvalci krevní sraženiny; v některých případech bylo dokonce zjištěno, že jsou kroužky krevní sraženinou ucpány, hydrolyzované nylonové kroužky byly Vyjmuty až po dvou týdnech· Kroužky byly čisté a pouze v některých případech byla na vnitřních stranách kroužků zjištěna utkvělá krevní sraženina v omezeném rozsahu.
Claims (1)
- PŘEDMĚT VYNÁLEZUPoužití povrchově hydrolyžovaného polyamidu jako hemokompatibilního materiálu.Severografia, n. p.z MOST
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
IT22222/78A IT1095574B (it) | 1978-04-12 | 1978-04-12 | Procedimento per la preparazione di materiali biocompatibili di natura poliammidica e manufatti cosi'ottenuti |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS226004B2 true CS226004B2 (en) | 1984-03-19 |
Family
ID=11193262
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS792518A CS226004B2 (en) | 1978-04-12 | 1979-04-12 | Haemo-compatible material |
Country Status (21)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4336357A (cs) |
JP (1) | JPS54137096A (cs) |
AU (1) | AU526718B2 (cs) |
BE (1) | BE875500A (cs) |
CA (1) | CA1117696A (cs) |
CH (1) | CH638821A5 (cs) |
CS (1) | CS226004B2 (cs) |
DD (1) | DD142842A5 (cs) |
DE (1) | DE2914018C3 (cs) |
DK (1) | DK140479A (cs) |
FR (1) | FR2422697A1 (cs) |
GB (1) | GB2018791B (cs) |
HU (1) | HU180522B (cs) |
IL (1) | IL57027A (cs) |
IT (1) | IT1095574B (cs) |
LU (1) | LU81140A1 (cs) |
NL (1) | NL174650C (cs) |
NO (1) | NO147232C (cs) |
SE (1) | SE7903262L (cs) |
YU (1) | YU86179A (cs) |
ZA (1) | ZA791652B (cs) |
Families Citing this family (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
WO1986000020A1 (en) * | 1984-06-14 | 1986-01-03 | Bioresearch Inc. | Composite surgical sutures |
DE3582926D1 (de) * | 1984-10-29 | 1991-06-27 | Memtec Ltd | Verfahren zur herstellung von polyamidtraegern, die zur reaktion mit antikoerpern und enzymen faehig sind, und die so hergestellten traeger. |
DE4120723A1 (de) * | 1991-06-22 | 1992-12-24 | Basf Ag | Verfahren zur oberflaechenbehandlung von polyamid-formkoerpern und danach erhaltene formkoerper |
US6547768B2 (en) | 2000-12-14 | 2003-04-15 | Cordis Corporation | Medical devices with reduced friction polyamides, and method |
KR20090093932A (ko) * | 2006-12-18 | 2009-09-02 | 유니띠까 가부시키가이샤 | 2축 연신 폴리아미드 수지 필름 및 그 제조방법 |
Family Cites Families (14)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
BE455654A (cs) * | 1941-07-10 | |||
GB670693A (en) * | 1947-10-10 | 1952-04-23 | Edward Erlick Verdiers | Treatment of waste fibrous materials of synthetic origin |
GB734493A (en) * | 1951-05-08 | 1955-08-03 | Raduner & Co Ag | Improvements in or relating to a process of improving synthetic polyamide fibre materials |
US2876524A (en) * | 1954-12-08 | 1959-03-10 | Univ Minnesota | Method of altering the physical characteristics of linear condensation polymers withanhydrous hydrogen halide gas |
US3075823A (en) * | 1957-08-21 | 1963-01-29 | Univ Minnesota | Method of treating water-insoluble linear polyamide condensation polymers with anhydrous hydrogen halide gas and then moisture to hydrolyze the polyamide surface |
US3011915A (en) * | 1958-03-17 | 1961-12-05 | Capskar Inc | Method of coating cloth with a nylon solution |
US3060550A (en) * | 1959-03-27 | 1962-10-30 | American Enka Corp | Treatment of polyamides |
NL299806A (cs) * | 1962-11-07 | |||
AT237903B (de) * | 1963-02-12 | 1965-01-11 | Leuna Werke Veb | Verfahren zur Verminderung der relativen Viskosität von durch alkalische Polymerisation hergestellten Polyamiden |
CH1373768D (cs) * | 1967-04-24 | |||
CA953054A (en) * | 1970-06-05 | 1974-08-20 | Fmc Corporation | Method of forming structures from microcrystalline collagen |
FR2098753A5 (cs) * | 1970-07-15 | 1972-03-10 | Inst Bezinovoi | |
IL42516A (en) * | 1973-06-15 | 1976-11-30 | Mordechai Sokolovsky | Polyamides are converted by aldehyde and isonitrile groups and a process for their preparation |
IT1085524B (it) * | 1977-03-22 | 1985-05-28 | Snam Progetti | Materiali e fibre porose biocompatibili in grado di inglobare sostanze di interesse biologico e metodi per il loro ottenimento |
-
1978
- 1978-04-12 IT IT22222/78A patent/IT1095574B/it active
-
1979
- 1979-04-03 AU AU45733/79A patent/AU526718B2/en not_active Ceased
- 1979-04-05 DK DK140479A patent/DK140479A/da not_active IP Right Cessation
- 1979-04-06 ZA ZA791652A patent/ZA791652B/xx unknown
- 1979-04-06 NO NO791164A patent/NO147232C/no unknown
- 1979-04-06 CH CH325779A patent/CH638821A5/it not_active IP Right Cessation
- 1979-04-06 DE DE2914018A patent/DE2914018C3/de not_active Expired
- 1979-04-09 IL IL57027A patent/IL57027A/xx unknown
- 1979-04-10 GB GB7912612A patent/GB2018791B/en not_active Expired
- 1979-04-11 HU HU79SA3174A patent/HU180522B/hu unknown
- 1979-04-11 FR FR7909218A patent/FR2422697A1/fr active Granted
- 1979-04-11 BE BE0/194545A patent/BE875500A/xx not_active IP Right Cessation
- 1979-04-11 LU LU81140A patent/LU81140A1/xx unknown
- 1979-04-11 YU YU00861/79A patent/YU86179A/xx unknown
- 1979-04-11 CA CA000325378A patent/CA1117696A/en not_active Expired
- 1979-04-11 SE SE7903262A patent/SE7903262L/xx not_active Application Discontinuation
- 1979-04-12 CS CS792518A patent/CS226004B2/cs unknown
- 1979-04-12 JP JP4369079A patent/JPS54137096A/ja active Pending
- 1979-04-12 NL NLAANVRAGE7902923,A patent/NL174650C/xx not_active IP Right Cessation
- 1979-04-12 DD DD79212190A patent/DD142842A5/de unknown
-
1980
- 1980-07-28 US US06/172,957 patent/US4336357A/en not_active Expired - Lifetime
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
YU86179A (en) | 1983-12-31 |
SE7903262L (sv) | 1979-10-13 |
AU4573379A (en) | 1979-10-18 |
NL174650C (nl) | 1984-07-16 |
NO791164L (no) | 1979-10-15 |
DD142842A5 (de) | 1980-07-16 |
FR2422697A1 (fr) | 1979-11-09 |
DK140479A (da) | 1979-10-13 |
DE2914018B2 (de) | 1981-05-14 |
NO147232B (no) | 1982-11-22 |
ZA791652B (en) | 1980-04-30 |
DE2914018A1 (de) | 1979-10-31 |
IL57027A (en) | 1982-09-30 |
BE875500A (fr) | 1979-10-11 |
NO147232C (no) | 1983-03-02 |
NL7902923A (nl) | 1979-10-16 |
IT7822222A0 (it) | 1978-04-12 |
NL174650B (nl) | 1984-02-16 |
JPS54137096A (en) | 1979-10-24 |
LU81140A1 (fr) | 1979-06-19 |
IL57027A0 (en) | 1979-07-25 |
HU180522B (en) | 1983-03-28 |
AU526718B2 (en) | 1983-01-27 |
US4336357A (en) | 1982-06-22 |
FR2422697B1 (cs) | 1983-10-28 |
GB2018791B (en) | 1983-02-09 |
CA1117696A (en) | 1982-02-02 |
GB2018791A (en) | 1979-10-24 |
DE2914018C3 (de) | 1982-04-22 |
CH638821A5 (it) | 1983-10-14 |
IT1095574B (it) | 1985-08-10 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US6024918A (en) | Method for attachment of biomolecules to surfaces of medical devices | |
US6258371B1 (en) | Method for making biocompatible medical article | |
US4704131A (en) | Medical materials | |
US6303179B1 (en) | Method for attachment of biomolecules to surfaces through amine-functional groups | |
CA1148468A (en) | Antithrombogenic articles | |
JP4489297B2 (ja) | ヘパリンを含む組成物の使用方法 | |
US5342621A (en) | Antithrombogenic surface | |
US5711959A (en) | Biocompatible materials | |
JPH02147067A (ja) | ヒルジン被覆生物相容性物質 | |
WO2000007650A1 (en) | Thromboresistant plastic article and method of manufacture | |
US4833200A (en) | Antithrombogenic medical material and method of preparing same | |
CS226004B2 (en) | Haemo-compatible material | |
WO1992006719A1 (en) | Non-thrombogenic surfaces | |
Falb | Surface-bonded heparin | |
Whalen et al. | A new method of in vivo screening of thromboresistant biomaterials utilizing flow measurement | |
WO2018139665A1 (ja) | 血管内皮系細胞に特異的に結合するペプチドの使用、及びペプチド | |
JPH10211273A (ja) | 医療用具 | |
KR19990038671A (ko) | 혈액적합성 폴리우레탄-친수성 고분자 블랜드 | |
JPS62152468A (ja) | 複合構造管状臓器補綴物 | |
Heideman et al. | Thromboresistance and stability of a heparinized polymer | |
Daniels et al. | In-vivo testing of polymers for thrombogenicity | |
JPH03254753A (ja) | 医療用材料、医療用器具および医療用材料の製造方法 | |
JPS63215634A (ja) | 抗血液凝固剤 | |
JPH02305575A (ja) | 抗血栓性材料及びその製法 | |
JPH03128064A (ja) | バルーンカテーテル |