CS220322B2 - Method of and apparatus for thermochemically descaling metal workpieces - Google Patents
Method of and apparatus for thermochemically descaling metal workpieces Download PDFInfo
- Publication number
- CS220322B2 CS220322B2 CS786196A CS619678A CS220322B2 CS 220322 B2 CS220322 B2 CS 220322B2 CS 786196 A CS786196 A CS 786196A CS 619678 A CS619678 A CS 619678A CS 220322 B2 CS220322 B2 CS 220322B2
- Authority
- CS
- Czechoslovakia
- Prior art keywords
- preheating
- flame
- oxygen
- fuel gas
- preheat
- Prior art date
Links
Classifications
-
- F—MECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
- F23—COMBUSTION APPARATUS; COMBUSTION PROCESSES
- F23D—BURNERS
- F23D14/00—Burners for combustion of a gas, e.g. of a gas stored under pressure as a liquid
- F23D14/46—Details, e.g. noise reduction means
- F23D14/48—Nozzles
- F23D14/56—Nozzles for spreading the flame over an area, e.g. for desurfacing of solid material, for surface hardening, or for heating workpieces
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B23—MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- B23K—SOLDERING OR UNSOLDERING; WELDING; CLADDING OR PLATING BY SOLDERING OR WELDING; CUTTING BY APPLYING HEAT LOCALLY, e.g. FLAME CUTTING; WORKING BY LASER BEAM
- B23K7/00—Cutting, scarfing, or desurfacing by applying flames
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B23—MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- B23K—SOLDERING OR UNSOLDERING; WELDING; CLADDING OR PLATING BY SOLDERING OR WELDING; CUTTING BY APPLYING HEAT LOCALLY, e.g. FLAME CUTTING; WORKING BY LASER BEAM
- B23K7/00—Cutting, scarfing, or desurfacing by applying flames
- B23K7/06—Machines, apparatus, or equipment specially designed for scarfing or desurfacing
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B23—MACHINE TOOLS; METAL-WORKING NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- B23K—SOLDERING OR UNSOLDERING; WELDING; CLADDING OR PLATING BY SOLDERING OR WELDING; CUTTING BY APPLYING HEAT LOCALLY, e.g. FLAME CUTTING; WORKING BY LASER BEAM
- B23K7/00—Cutting, scarfing, or desurfacing by applying flames
- B23K7/08—Cutting, scarfing, or desurfacing by applying flames by applying additional compounds or means favouring the cutting, scarfing, or desurfacing procedure
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Combustion & Propulsion (AREA)
- General Engineering & Computer Science (AREA)
- Gas Burners (AREA)
- Furnace Details (AREA)
- Manufacture And Refinement Of Metals (AREA)
- Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
- Saccharide Compounds (AREA)
- Dc-Dc Converters (AREA)
Description
Vynález se týká způsobu termochemického odokujňování kovového obrobku, při kterém se to místo na povrchu tohoto obrobku, kde má začít odokujňovací reakce, předehřeje na zápalnou teplotu místa obrobku a kyslíku.
Úplný odokujňovací cyklus obvykle sestává ze tří kroků: 1. umístění obrobku do jedné čáry s odokujňovacími jednotkami, 2. předehřátí obrobku za účelem vytvoření roztavené kaluže a 3. provádění odokujňovací reakce proudem odokujňovacího kyslíku, přičemž se vyvolává relativní pohyb mezi obrobkem a jednou nebo několika odokujňovacími jednotkami. Vynález se zabývá především předehřívacím krokem.
Dosavadní stav techniky zná několik způsobů k provádění předehřívacího kroku. V USA pat. spisu č. 2 267 405 je popsáno předehřívání plamenem vytvořeným kombinací kyslíku a topného plynu uvnitř hořáku a zažehnutím plynné směsi, když opouští hořák. Problém spojení s kombinováním kyslíku a topného plynu uvnitř hořáku, což bude nadále označováno jako „předběžné míšení“, záleží v tom, že výbušná směs má sklon ke zpětným výšlehům, tj. k zažehnutí uvnitř hořáku, což může poškodit hořák a stát se zdrojem nebezpečí.
Zdokonalení předběžně smíšeného plame2 ne je popsáno v USA pat. spisu č. 2 356 197, podle něhož kyslík a topný plyn jsou kombinovány těsně před vypuštěním z trysky. I když to bylo zdokonalením ve srovnání s dosavadním stavem techniky, přístroj měl stále sklon ke zpětným výšlehům. Jestliže se vnější tryska ucpala, například rozstříkaným kovem, zatímco otvory pro kyslík a topný plyn uvnitř jednotky zůstaly otevřené, oba plyny se smísily uvnitř jednotky a tím vytvořily výbušnou směs vystavenou zpětným výšlehům.
V USA pat. spisu č. 3 231 431 je popsán předehřívací přístroj s dodatečným míšením, u kterého se kyslík a topný plyn kombinují vně jednotky, čímž se úplně vyloučí možnost zpětného výšlehu. Avšak intenzita plamene vytvořeného tímto přístrojem s dodatečným míšením je omezená. I když tohoto postupu lze užít pro předehřívání horkých obrobků, vyžaduje jeho plamen o nízké intenzitě nepřijatelně dlouhou dobu pro předehřívání studených obrobků.
V USA pat. spisu č. 3 752 460 je popsán předehřívací přístroj s dodatečným míšením, který užívá proudu „zadrženého“ kyslíku pro snížení předehřívací doby. I když tento vynález představuje zdokonalení oproti předešlému patentnímu spisu, není schopen předehřívat dostatečně rychle po- měrně chladné obrobky za účelem průmyslových operací.
V USA pat. spisu č. 3 966 503 je popsán způsob pro vytvořem mžikového odoltujiíovacího startu, který snižuje čas, potřebný pro předehřátí obrobku, prakticky na nulu. Způsob podle tohoto patentního spisu je rychlejší než způsob podle vynálezu; avsak tento známý způsob vyžaduje podávači mechanismus pro tyč a paprsek kyslíku o vysoké intenzitě, čehož není podle vynálezu zapotřebí. Z toho důvodu je vynález výhod^, když není vyžadován mzdový odokujňovací start, avšak je žádán dostatečně rychlý start na studené oceli.
Účelem vynálezu proto je vytvortt jak způsob tak i přístroj pro odokujnění povrchu obrobku tak, aby umožnily přijatelné krátké předehřívací doby pro odokujňování poměrně studených obrobků, aniž by bylo nebezpečí zpětného výšlehu a aniž by bylo zapotřebí pomocného materiálu.
Daná úteha je podle vynálezu vyřešena způsobem termochemického odokujňování kovového obrobku, při kterém se to místo na povrchu tohoto obrobku, kde má začít odokujňování reakce, předehřeje na zápalnou teplotu místa obrobku v kyslíku tím, že se na toto předehřívané místo směruje dodatečně smíšený předehřívací plamen, který se vytvoří vypouštěním nejméně jednoho proudu předehřívacího topného plynu a nejméně jednoho proudu predehřívacího okysličovacího plynu, a že se proud odokujňovacího okysličovacího plynu směruje v ostrém úhlu na povrch olbrobku na tomto předehřátém místě a současně se vyvolá relativní pohyb mezi odolkujňovacím okysličovacím plynem a obrobkem, čímž se vytvoří loupači zářez, přičemž podstata vynálezu spočrvá v že se proud předehřívacího okysličovacího plynu a proud předehřívacího topného plynu směrují do vzájemného nárazu nad povrchem obrobku, ' přičemž osy těchto proudů svírají ostrý ' úhel, a že se předehřívací plamen stabilizuje vypouštěním proudu stabilizačního okysličovacího plynu o nízké intenzitě ve stejném obecném směru, jako je směr plamene nebo v úhlu 10 až 90° na osu plamene, směrujícího vpřed, a proud stabilisačního okysličovacího plynu prochází místem vzájemného nárazu proudů předehřívacího okysličovacího plynu a ' předehřívacího topného plynu nebo blízko tohoto místa.
Podte výhodného provedern způsobu podle vynálezu je ostrý úhel sevřený mezi osami předehřívacího okysličovacího plynu a proudu předehřívacího topného plynu v rozmezí mezi 5° a 50°.
Okysličovací stabilisační plyn sestává s výhodou z kyslíku.
Podle jiného provedení způsobu podle vynálezu je průt^očná rychtest proudu predehřívacího topného plynu a proudu předehřívacího okysličovacího plynu v rozmezí 1 až 3,5 m3/h, měřeno .při 0 cC a při tlaku
101,325 kPa, a průtočná rychlost proudů předávacího okysličovacího ptynu na každý proud je v rozmezí od 1 až 6 m3/h měřeno při 0 °C a při . tlaku 101,325 kPa.
Účelně je průtočná rychtost stabihsa^ho okysličovacího plynu na jeden centimetr šířky otvoru odokujňovací trysky v rozmezí 3 až 10 1115¾ měřeno při 0 °C a pri Uaku 101,325 kPa.
Přístroj k provádění způsobu podle vynálezu obsahuje loupači jednotku, která je opatřena nejméně jednou tryskou na odokujňovací kyslík a jejíž střední osa je namířena na povrch odolkujňovaného obrobku, a nejméně jeden otvor pro ^edelhrivam okysličovací plyn, jakož i nejméně jeden otvor pro předehřívací topný plyn a je podle vynálezu vytvořen v podstatě tak, že osa otvoru pro předehřívací topný plyn je namířena směrem k povrchu tohoto obrobku, osa otvoru pro předehřívací okysličovací plyn protíná v místo do^d^ popripadě průsečíku osu otvoru pro předehřívací topný plyn v ostrém sevřeném úhlu vně uvedených otvorů a nad povrchem obrobku a otvor pro stabilisační okysličovací plyn je uložen na loupači .jednotce a jeho osa je namířena ve stejném obecném směru jako výstelce os otvoru pro předehřívací o^slmovam plyn a otvoru pro předehřívací topný plyn nebo v úhlu 10° až 90° k vpřed směřující ’ výslednici uvedených os a vedena průsečíkem těchto os nebo v jeho MmtosU.
Podle výhodného provedení přístroje podle vynálezu je ostrý sevřený Cihel tooimný průsečíkem osy otvoru pro předehřívací topný plyn a osy otvoru pro ^edelmvarn otystíífovarf plyn v rozmezí mezi 5° a 50°.
Otvor pro stabilisační okysličovací plyn je účelně totožný s otvorem t:rysky pro odokujňovací okysličovací plyn.
Podle dalšího provedení přístroje podle vynátozu jsou otvory pro podehrivací topný plyn v počtu větším. než jede^ umístěny v řadě v podstato rovnoběžné s více než jedním otvorem pro předehřívací okysličovací plyn, uspořádanými v řadě.
PodLe jiného provedení přístroje podle vynálezu jsou řada otvorů pro předehřívací topný plyn a řada otvorů pro předehřívací oitysltoovam plyn umístony v horním předehřívacím bloku loupači jednotky.
Podle ještě jiného provedení vynálezu jsou řada otvorů pro předehřívací topný plyn a řada otvorů pro předehřívací okysličovací plyn umístony v dolrnm předehřívacím bloku předehřívací jednotky.
Až do vytvoření vynálezu nebylo možné rychle předehrát část povrchu poměrně chladného kovového obrobku na odokujňovací teplot:u za použití plamene, a to bez nebezpečí zpětného vý^eh^ nebo bez užití tyčí, dmuchavek o vysoké rntenzKě nebo jl· ného pomocného příslušenství.
I když to ' nemá znamenat vazbu na určitou teorii, je možno podat následující vy světlení, jakým způsobem vynálezu dosahuje kratších předehřívacích dob. Bylo pozorováno, že nestabihzovaný dodatečň míšený plamen, vytvořený dopadem předehrívacího topného plynu a předehřívacího okysličovacího plynu, má sklon mít poměrně velké pásmo o nízké intenzitě a poměrně malé pásmo o vysoké intenzitě. V některých případech nemohlo být pozorováno žádné pásmo o vysoké intenzitě. Kromě toho má nestabilizovaný dodatečně míšený plamen sklon k třepetání. Uciní-li se pokus zvýšit rntenzitu nestabihzovaného plamene zvýšením proudu předehřívacího kyslíku a předehřívacího topného plynu, stane se třepetání výraznějším. Nakonec, se nestabilisovaný plamen odfoukne od předehřívacích vypouštěcích otvorů zvětšeným prouděním plynu a uhasí se. Bylo pozorováno. že odrazné desky napomáhají k udržení plamene na jeho místě a umožňuj poněkud vyšm průtočné rychlosti předehřívacího plamene, než se plamen uhasí.
Když se dodatečně míšený plamen stabilisuje proudem okysličovacího plynu o nízké rntenzitě podle vyn^ez^ vyvrne stabilL· sovaný plamen velmi rychle dlouhé výrazné pásmo o vysoké intenzitě a třepetání přestane. Plamen zůstane stabilním, i když se proudy předehřívacího topného plynu a předehnvacího kysHku zvýší na rychlost vyšší, než byly rychlosti, které uhasily nestabilisovaný plamen.
Vynález je tedy významným zlepšením předehřívacích metod podle dosavadního stavu techniky, neboť dává předehřívací doby menší než polovina potřebná podle pat. spisu č. 3 752 460 pro obrobky nad 200 °C. Pro obrobky pod 200 CC potřebuje vynález značně méně než polovinu -předehřívací doby podle právě uvedeného postupu. Třeba upozornit, že graf naznačuje, že postup se zadrženým kyslíkem nemůže dosáhnout předehřívacích dob pod 20 sekund pro obrobky pod 250 °C, zatímco vynález vyžaduje méně než 20 sekund pro předehřátí obrobku při 0°C.
Výrazu „okysličovací nebo okysličující plyn“ se nadále používá pro označete plynu obsahujícího okysličující činidlo. Výhodným okysličujícím plynem je obchodně čistý kysU^ avšak vynález lze provádět рй použití i jiných oxidačních plynů, než je čistý kyslík. Například oxidační plyn pro odokujňování a stabilisování může být kyslík mající čistotu pouze 99 procent nebo ještě nižší Avšak výsledky budou horší při užití nečistého kyslíku, zejména kyslíku s menší čistotou než 99 procent. Předehřívací okysličující plyn může obsahovat pouze 21 procent kyslíku, tj. může to být vzduch, avšak předehřívací doby budou se zvětšovat při klesání procenta kyslíku v proudu předehřívacího okysličovacího plynu.
Výrazem „předehřívání“ se mmí uvedení části povrchu obrobku na zápalnou teplotu této části v jeho oxtéačním plynu; tfm se míní teplota, při které se obrobek zapálí, když je v atmosféře okysličovacího plynu.
Vynález bude nyní vysvětlen na několika příkladech provedení v souvislosti s výkresy.
Obr. _ 1 je pohled se strany na odokujňovací jednotku a znázorňuje výhodné provedení - vynálezu.
Obr. 2 je průřez obr. 1 pří pozorováte podle čáry 2 — 2.
Obr. 3 - je zvětšený pohled se strany na obr. 1 a znázorňuje hlavní prvky vynálezu.
Obr. 4 znázoniuje vyhodné umfctétí roztaven kaluže vůci proudu odo^ujňovacího okysnčovacího plynu pro odokujňovací starty na ploché části povrchu obrobku.
Obr. 5 znázorňuje start na konci povrchu obrobku.
Obr. 6 graficky srovnává ^edehnvarn dobu získanou způsobem podle vynálezu s dřívějšími postupy pro předehřívání povrchu obrobku.
Obr. 7 znázorňuje to provedem vynálezu, u kterého jsou ^edelhHvací proudy vypouštěny ze spodního předehřívacího bloku odokujňovacího přístroje.
Obr. 8 je pohled se strany na přístroj, mající oddělené otvory pro stabilisační okysličoval plyn a odokujnovarn kysHk.
Obr. 9 je pohled zpředu na přístroj podle obr. 8 při poMedu podle čar 9 — 9.
Obr. 19 je pohled zpředu na přístroj podle obr. 8, konstruovaný jrným způsobem.
Obr. 11 je bočte poteed na který má oddělené otvory pro stabilisační okysličoval - plyn - a odokujiiovací tysU^ přičemž stabihsarnh a ^edehnvate proudy dopada jí na společné místo.
Obr. 12 je boční pohled na přístroj podobný přístroji podle obr. 3, avšak proud s.tatelisačnteo předehřívacího okyslmovacího plynu dopad<^jí na společné mfeto.
Obr. 13 je boční pohled na přístroj, ve kterém proud stabilisačního okysličovacího plynu je směrován do blízkosti dopadu proudů předehřívacího okysličovacího plynu, avšak nikohv ve stejnm obecném směru jako plamen.
Obr. 14 je boční pohled na přístroj podobný přís^]roji podle obr. 3 avšak - proud stabihsačnteo okysličovacího ptynu prochází místem vzájemného dopadu proudů předehnvachio ok^Uěovateho plynu.
Obr. 1 2 a 3 znázorňují výhodné provedení vynálezu. Typická od°kujňovací jed notka sestává z horteho predelinvacteo Noku 1, spodního předehřívacího bloku 2, hlavy 3 a patice 4. Bloky 2 a 3 se nazývají předehřívacími bloky jehkož z técteo bloků se v obvyteém přístroji vypouštějí předehnvací plameny. Avšak u přístroje znázorněného na obr. 1 a 2 a 3 se pro p^dehř^te podívá pouze plamenů vypouštěných z horního předehřívacího bloku. Stěrbinovité odo-kujňovací tryska s otvory 16, ze které se vypouští plochý proud odo^ujňovacího kysli
2 0 3.2 2 ku na způsob listu, je tvořena dolním povrchem 20 horního předehřívacího bloku 1 a horním povrchem 21 spodního předehřívacího bloku 2. Spodní předehřívací blok 2 je opatřen řadou otvorů 19 pro předehřívací topný plyn, jež jsou ve spojení s neznázorněnými obvyklými vhodnými průchody pro plyn. Okysličovací plyn a předehřívací topný plyn se přivádějí k hlavě 3 neznázorněnými tryskami a potom k příslušným průchodům pro plyn pomůckami známými v příslušném oboru. Patice 4 pojíždí při odokujňování po povrchu obrobku W, aby odokujňovací tryska byla umístěna v konstantní vzdálenosti Z (obr. 3) od povrchu obrobku. Odokujňovací reakce se provádí tím, že na roztavenou kaluž dopadá ptachý proud odokujňovacího kyslíku vypouštěný z odokujňovací trysky s otvory 16 v ostrém úhlu k · povrchu obrobku, zatímco se vyvolává relativní pohyb mezi obrobkem a odokujňovací jednotkou.
Podle vynálezu je horní předehřívací blok opatřen řadou otvorů 17 pro předehřívací topný plyn a řadou otvorů 18 pro předehřívací okysličovací plyn, přičemž každý z tochto otvorů je ve spojem s neznázornenými přívodními * průchody pro palivo, popřípadě kyslík. I když výkres znázorňuje, že otvory 18 pro předehřívací okysličovací plyn jsou umístěny nad otvory 17 pro předehřívací topný plyn, je obrácené uspořádání, i když není tak výhodné, také schopno práce. Obecně řečeno je výhodný aby otvory pro předehřívací topný plyn byly umístony mezi otvory pro předehřívací okysličovací plyn ' a mezi dále popsaným otvorem pro staHhsacm okysličova-cí plyn avšak i jiná uspořádání jsou schopna činnosti.
Přístroj funguje následujícím způsobem: proudy 9 předehřívacího okysličovacího plynu z otvorů 18 a proudy 10 předehřívacího topného plynu z otvorů 17 narážejí na sebe a vytvářejí zápalnou směs. . Místo dopadu je na obr. 3 vyznačeno jako průsečík 30 osy 10 otvoru 17 pro předehřívací topný plyn a osy 9 otvoru 18 pro předehřívací okysličovací plyn. Po zapálení vytvoří spalitelná směs plamen 14, který má pásmo 13 o nízké mtenzitě a pásmo 12 o vysoké intenzitě. Bylo zjištěno, že pásmo 12 o vysoké intenzitě může být prodlouženo tak, že jeho špička 27 je právě nad povrchem obrobku W, čímž vytváří delší intenzivnější plamen a to tím, že se předehřívací plamen stabilisuje vytvořením proudu stabilisačního okysličovacího plynu o mzké míenz^ který proch^ v bHzkosti bodu vzájemného dopadu, popřl· padě průsečíku 30 a ve stejném obecném směru jako plamen 14. Tím, že proud 15 z otvoru o níztá mtenzíto je veden „v bhzkosti“ bodu dopa^ se mrnj že proud má procházet těsně u průsečíku čili bodu 30 dopadu, avšak ' nikoliv tímto bodem. I když bylo užito výrazu „bod dopadu“, je zřejmý že by přesnější bylo užitf výrazu „mfeto dopadu“, jehkož je dáno mnoho navzájem se protínajících proudů a tedy mnoho bodů dopadu; jelikož dále proudy mají prčitou Houšť^ jsou jejich průsečíky spíše ptašky než pouhé body. Z toho důvodu je pro stručnost . nadále používáno výrazu „dopaď‘, kterým se míní místo plošek dopadu předehrívacího topného plynu a předehřívacího okysličova-mho plynu. Výhodným zdrojem proudu 15 stabihsačntoo okysličovacího plynu je odokujňovací tryska s otvorem 16. Dále jsou upraveny neznázorněné ventilové pomůcky pro vytvoření proudu stabilisačního ok^ltoovarnho plynu o mzké intenzito (rnžší intenzity, než je proud odokujňovacího kyslíku) otvorem 16.
Proud stabilisačního okysličovacího plynu s osou 15 má být namířen ve stejném obecném směru jako plamen. To znamená, že kdyby se tento proud rozložil na dvě vektorové složky, jednu rovnoběžnou se směrem plamene 14 a druhou kolmou, má vektorová složka rovnoběžná s plamenem být nammena ve stejném směru jako plamen 14.
Při praktickém provedení vynálezu podle příkladu znázorněného v obr. 3 s výhodnými hodnotami podle tabulek I a II bude plamen 14 blízký k výslednici os 9, 10 otvoru 18 pro předehřívací okysličovací plyn a otvorů 17 pro předehřívací topný plyn nebo přesněji blízký k přímce půlící úhel, tvořený těmito dvěma osami 9 a 10. S výhodou se průměty os proudu s osou I5 a plamene I4 protínají za vytvořem ostrého sevřetaho úhlu, jak je znázorněno na obr. 1 a 3. Je také výhodné, aby osa 15 stabilisačního okysličovacího proudu byla rovnoběžná s osou proudu předehřívacího topného plyn^ jak je také znázorněno na obr. 1 a 3.
Proudy předehřívacího topného plynu a okyshčovactoo plynu musí dopadat pod ostrým rihlem, j. pod úhlem větším než 0°, avšak menším než 90°. Výhodné rozmezí je 50 až 50° a nejvýhodnější úhel dopadu je 15°.
Proud 15 staMUsataíta okysličovacího plynu z otvoru 16 musí mh nízkou tj. rnžč rychlost v trysce, než je rychtost předehřívacího okysličovacího plynu a topného plynu z otvorů 18 a . 17. S výhodou je ttysková rychtest stabilisačního kyslíku přibhžně l0 % rychlosti ^edehnvacmh proudů.
Kdyby předehřívací plamen nebyl stabilisován, jak je shora popsáno, byla by délka pásma vysoké rntenzity (od dopadu 30 ke špičce 27) tak fráftá. že předehřívací krok by nemohl být provetan v přijatelně krátkých tahách tetaže by se snížíte vztatenost Z odstupu. Sntéern vzdálenosti Z odaby špička nestabilisovataho plamene s vysokou rntenzitou byte uvetana těsně k boku W, by znamenate vystavit otalkujtavací jetaotku mnohem vět&mu poškození od rozstřikovaného kovu a strusk^ než nastává při normálnfch vztalenostech odstupu.
Plameny vytvořené předehrívacím topným plynem z nižších otvorů 19, mísící se se stabilisa-čním ok^hcovarnm plynem z otvoru 16, slouží pro udržování odokujňovací reakce. Tyto plameny nejsou nutné během předeMEten^ avsak topný plyn má proudit z otvorů 17 1 při předehřívání za účelem zabránění jejich ucpání.
Když se v miste В vyteon roztavená kaluž, nastaví se ventily řídící proud kyslíku z otvoru 16 tak, že zvýší intenzitu proudu kyslíku z nízké intenzity na odokujňovací intenzitu, a zahájí se relativní pohyb mezi obrobkem a odokujňovací jednotkou, čímž se vytvoří odokujňovací zářez na povrchu obrobku W. Při odokujňovám se ponechají předehřívacÍ plameny vytvořené proudy s osami 9 a 10 spuštěny na nižší intenzitě než při předehřívání, aby se podporovalo udržení odokujňovací reakce. Odrazná deska 28 umístěná nad předehřívacími otvory 17 a 18 se použije pro zabránění odfouknutí plamene o nízké intenzitě v průběhu odokujňování.
Při výrobě pnstroje podle vynatezu je třeba roztodnout o někohka konstrukčrnch proměnných, z rncto mn°hé nejsou navzájem nezávislé. Pro berný odokujúiovací přL stroj se stanoví obvyWe tosledupri proměně:
1. G je úhel mezi odokujňovacím kyslíkem a povrchem obrobku,
2. X je výška otvoru 16,
3. Z je vzdálenost odstupu hlavy,
4. U je šířka odokujňovací jednotky [viz obr. 2),
5. typ dostupného topného ptynu,
6. typ dostupného okysličovacího plynu.
Pro každou soustavu hodnot shora uvedených parametrů tode existovat účinný rozsah a výhodná hodnota pro proměnné použití při konstrukci předehřívacího přístroje podle vynálezu.
Následující dvě tabulky udávají příklady hodnot, o kterých bylo zjištěno, že jsou uspokojivé pro provádění vynálezu. Tabulka I je seznam typických hodnot parametrů pro běžné odokujňovací zařízení, o němž je známo, že dává dobré odokujnění.
TABULKA I
G, úhel cdokujňovacího kyslíku | 35° |
X, výška otvoru 16 | 5,6 mm |
Z, odstup hlavy | 25 mm |
U, šířka odokujňovací jednotky | 270 mm |
topný předehřívací plyn | zemní plyn |
okyslič ovací plyn | kyslík. |
Tabulka II udává účinný rozsah a výhodné hodnoty proměnných, jejichž užitečnost byla zjištěna pro provádění vynálezu, když pevné parametry jsou ty, které udává tabulka I.
TABULKA II proměnná výhodná hodnota přibližný pracovní rozsah
průměr otvorů 17 pro ptedehHvatí | ||
topný plyn: | 1,0 mm | 0,7 až 1,7 mm |
průtočná rychlost předehřívacího | 1,7 m3/h při 0 °C | 1 až 3,5 m3/h při 0 °C |
topného plynu na otvor | a tlaku 101,325 kpa | a Uaku 101,325 kpa |
vzdátenost otvoi’ů pro ptedehHvatí topný plyn [rozměr Y, v obr. 2} | 6,0 mm | 3 až 16 mm |
průměr otvoru 18 pro předehřívací lsyshk | 1,6 mm | 1 až 2,3 mm |
rychlost průtoku předehřívacího kyslíku | 3,7 m3/h při 0 °C | 1,5 až 6 m3/h pn 0 °C |
na otvor | a tlaku 101,325 kPa | a Haku 101,325 kPa |
vzdálenost otvorů pro předehřívací plynný kysMk [rozměr ¥, v obr. 2) | 6,0 mm | 3 až 16 mm |
úhel dopadu mezi osami otvorů pro předehřívací palivo a otvorů ' pro ^edehnvarn kyslík (úhel D, v obr. 3) | 15° | 5° až 50° |
vzdálenost 26 mezi povrchem 20 a otvory 16 pro předehřívací topný plyn | 10 mm | 3 až 15 mm |
úhel mezi osou otvoru pro předehhvad kyslík a obrobkem (úhel H, v obr. 3} | 50° | 40° až 75° |
vzdálenost 31 a 32 od dopadu 30 k předehřívacím otvorům | 15 mm | 3 až 22 mm |
vzdálenosti 29 (viz obr. 2) mezi středovými čarami otvoru 17 a otvoru 18 | 4 mm | 1,5 až 6 mm |
rychlost proudění stabilizačního kyslíku od štěrbiny 16 při předehřívání | 6 m3/h pH 0 °C | 3 až l0 m3/h pn 0 °C |
na 1 cm šířky štěrbiny | a tlaku 101,325 kPa | a Uaku 101, 2325 kpa |
Proměnné sestavené v tabulce II jsou na sobě závislé. Z toho důvodu v případě, že některé z nich se význačně odchýlí od výhodné hodnoty, mohou se měnit výhodná hodnota i pracovní rozsah ostatních proměnných. Jestliže se změní některý ze stanovených -parametrů tabulky I, mohou se samozřejmě změnit výhodné i pracovní - rozsahy některých z proměnných v tabulce II. Odborná snadno pozná že témrn' neomezený počet kombinací hodnot pro tabulky I a -II - dá uspokojivé- výsledky.
Výhodný tvar otvorů 17 a 18 je okrouhlý, avsak i jmé tvary budou úmnnto Napnktad otvory - by mohly - být čtvercové nebo obdélníkové. Bylo by lze také u^ít: jediné poidlouto lé frysky pro p^ehnvam kyslík ve spojení s jedinou podlouhlou tryskou pro předehřívací topný plyn, i když takové uspořádání není tak výhodné. Vynález nejlépe pracuje vsak, jestliže se upraví větší počeí: otvorů - pro kyslík a topný plyn, jež se upraví v řadách navzájem protáhlých jak je znázorněno na obr. 2 a 10. Jestliže se užije většího počtu předehřívacích otvorů je účelný aby odstupy otvorů, což je rozměr Y na obr. 2, byly rovonoměrné. Každý otvor 18 pro kyslík má ležet přímo proti otvoru 17 pro topný plyn. Toto výhodné uspořádání dává nestejnom^nqm a nejrychlejší ^edehMh •avšak i - nerovnoměrné odctalení otvorů. nebo přesazení otvorů pro topný plyn v kyslík nebo obojí mohou dobře pracovat.
Úhel F plvmene, tj. úhel vytvořený osou plamene 14 vůči povrchu obrobku W, má být - mezi 40 v 55° pro odstup Z o velikosti25 - mm. Jes^^e úhel F přestoupí 55^ - má plamen 14 Sklon vyhloubit obrobek. Jesniže úhel F - je - menší než 40'3, pak špička 27 pásma 12 - o vysoké intenzitě bude příll^š daleko - - od - povrchu - T - obrobku W, než aby - se docílilo vítaně krátkých předehřívacích dob. Úhel F ’. plamene 14 je určen hodnotami parametrů -v tabulkách I v II. Shora vyjmenované výhodné hodnoty proměnných dají uspo-kojivý úhel plamene 14, avšak odborník snadno sezná, že jsou možné mnohé další pné výho'dné komtanace.
Vynález se nejlépe osvědčuje, jsou-li otvory pro předehřívací topný plyn v kyslík u sebe co nejtěsnějí, aniž by se proudy sbíhaly uvnitř jednotky, čímž by se vytvořila možnost předběžného nhsern v zpětného výšlehu.
Obr. 4 znázorňuje výhodné umístění startovací kaluže B vůči průmětu středové čáry osy 15 otvoru 16 pro dokončující kyslík, když se starty provádí na horním povrchu T obrobku W. Jak je znázorněno na obr. 4, má proud kyslíku z otvoru 16 dopadat na zadní konec C startovací kaluže B vůči směru odokujňovacího zářezu naznačeného šipkou J. Toto umístění startovací kaluže B umožňuje, aby všechen roztavený materiál z kaluže byl foukán kupředu, takže nezůstane žádný materiál pro vytaorern Mebenů nebo otřepů na zadní straně zářezu.
Má-li se provést start na jednom konci obrodu W, jak je znázorněno na ota. 5, pak výsledky budou uspokojivé, jestliže proud odokujňovacího kyslíku ze štěrbiny čili otvoru 16 dopadá na jakoukoliv část startovací kaluže B, jelikož tu není žádný povrch T obrobku w na zadní části kaluže, na kterém by se mohly vytvořit otřepy, v nezáleží na tom, vytvoří-li se otřepy na koncovém povrchu E.
Obr. Ί až 14 znázorňují různá provedení vynálezu, která, i když nejsou nejvýhodnějšú jsou přesto schopná vytvořit stabi.l^ovaný dodatečně smféený ^etehHvad ptamen.
Obr. 7 je bocrn pohtad na otokujtovarí jednotku, která je podobná jednotce znázorněné na obr. 1, 2 v 3 s tou výjimkou, že otvory 18 v 17 pro předehřívací okysličovací plyn, popř. topný předehřívací plyn jsou ůmístěny ve spodrnm pfedeWfratím btatai
2. Přístroj působí podobně jako přístroj podle obr. 1, 2 v 3.
Obr. 8 v 9 znázorňují uspořádání, ve kterém je ttabilitační o^shcovací plyn pnváděn z otvoru 16‘ odlišného v odděleného od otvoru 16 pro odokujňovací kyslík. Zde proud předehřívacího ok^hčovamho plynu z otvoru 18 s osou 9 dopadá na proud předehnvamho topného plynu z otvoru 17 s osou 10 pro vytvoření dodatečně smyšeného plamene 14. Plamen 14 je stabilisován proudem 15‘ kyslíku o nízké intenzitě z otvoru 16', směrován do blízkosti - průsečíku 30 v v celkovém smoru ptamene I4. Přectahnvac v stabilisační otvory 17, 18 v 16' jsou podle znázornění umístěny v horním předehřívacím bloku 1. Mohly by být také umístěny v dolním předehřívacím bloku 2. Po dokončení předehřívání se spustí proud odokujňovacího kyslíku ze - štěrbiny čili otvoru 16 za účelem loupání obrobku W. Jak - bylo shora popsáno, napomáhá topný plyn vypouštěný z otvoru 19 udržovat odokujňovací reakci.
Obr. 10- je stejný - - jako obr. - 9 s tím - rozdí^, že stabilizace o^sličovám plyn přichází z protáhlé štěrbinovité trysky 16“. ' Předehřívad - okysličovací plyn v pahvo by mohly být také dodávány z protáhlých štěrbinovitých trysek, ačkohv toto uspořá^ta nem tak výhodné.
Obr. 11 je boční pohled na přístroj mající otvory 16* pro stabilizační okysličovací plyn oddělené od otvoru 16 pro odokujňovací kyslík, podobně jako na obr. 8. Avšak proud 15' stabilizačního okysličovacího plynu prochází průsečíkem 30 osy 9 předehřívacího okysličovacího plynu v osy 10 předehřívactao topného plynu. Bylo zjištěno, že odrazné desky 28 v 28‘, i když nejsou nezbytné, zv^^T rozsah ve taerém mohou být měněny rychtosti potoku ^edeiifívatích v stabilizačních proudů, v stále vytvářet stabilizovaný plamen. Jeslzliže otvor topného plynu' není mezi otvory pro předehřívací v stabihzačto tysKh je zvlášf užhečná nárazná deska v bhztostí otvoru pro topný plyn.
Obr. 12 je boční pohled na přístroj, ve kterém se jak stabilizační, tak i odokujňovací kyslík vypouštějí ze stejné trysky, totiž trysky, popřípadě otvoru 16 jako na obr.
3. Avšak podle obr. 12 prochází stabilizační kyslík bodem dopadu, čili průsečíkem předehřívacích proudů. Toto uspořádání, i když není tak výhodné jako uspořádání podle obr. 3, je také schopno vytvořit stabilizovaný předehřívací plamen, za předpokladu, že dopad čili průsečík 30 je umístěn nad neznázorněným obrobkem.
Je účelné, aby proud stabilizačního kyslíku byl namířen ve stejném obecném směru jako plamen 14. Jak bylo uvedeno shora, znamená to, že když se proud stabilizačního kyslíku rozloží na dvě vektorové složky, jednu rovnoběžnou se směrem plamene a druhou к němu kolmou, bude vektorová složka rovnoběžná s plamenem směřovat ve stejném směru jako plamen. Bylo však zjištěno, že stabilizovaný plamen, schopný vytvořit krátké předehřívací doby, může být vytvořen, jestliže proud stabilizačního kyslíku je namířen kolmo к plamenu nebo dokonce opačně к celkovému směrů plamene.
Obr. 13 je boční pohled na přístroj, ve kterém proud 15‘ stabilizačního kyslíku není namířen ve stejném obecném směru jako plamen. Zde proud předehřívacího kyslíku s osou 9 a proud předehřívacího topného plynu s osou 10 dopadají na dopad čili průsečík 30, jak bylo shora popsáno a tvoří dodatečně smíšený plamen 14, který má dopřednou osu 22, definovanou jako přímkový úsek středové osy plamene ležící před bodem 23, ve kterém stabilizační plamen protíná středovou osu plamene. Výraz „před“ má znamenat stejný směr, do kterého směřuje útvar tvaru V, vytvořený dopadem předehřívacích proudů. Jestliže tedy proud stabilizačního kyslíku tvoří s dopřednou osou 22 plamene úhel A větší než 90°, je stabilizační proud namířen ve stejném obecném směru jako plamen. Avšak bylo zjištěno, že i když úhel A je mezi 10е a 90°, vytvoří se přesto stabilizovaný plamen. Je třeba poznamenat, že umístění plamene vůči dopředně výslednici os předehřívacích otvorů (tj. přímce půlící úhel mezi nimi] je ovlivňováno směrem, rychlostí a rychlostí průtoku stabilizačního kyslíku. Na obr. 13 prochází proud 15‘ stabilizačního kyslíku v blízkosti dopadu předehřívacích proudů před dopadem, popřípadě průsečíkem. Uspokojivých výsledků lze také dosáhnout, je-li stabilizační proud směrován za průsečík.
Obr. 14 je boční pohled na přístroj podobný přístroji podle obr. 13 s tou výjimkou, že proud 15' stabilizačního kyslíku prochází vzájemným dopadem čili průsečíkem předehřívacích proudů. Toto uspořádání je také schopné dosáhnout uspokojivých výsledků.
Předpokládá se, že příznivý účinek stabilizačního proudu, zejména je-li namířen, jak je znázorněno na obr. 3, se dosahuje z těchto důvodů:
1. Jelikož stabilizační okysličovací plyn se přidává s proudem nízké intenzity, nezasahuje do vnějšího míšení předehřívacího okysličovacího plynu a předehřívacího topného plynu, popřípadě jejich proudu. Avšak přidává kyslík, který napomáhá udržovat spalování a vytváří kyslíkovou atmosféru obklopující pásmo vysoké intenzity plamene. Tato kyslíková atmosféra vytváří znamenité prostředí к tomu, aby se plamen šířil nazpět směrem к předehřívacím vypouštěcím otvorům a zapálil nespálený topný plyn blíže u těchto otvorů.
2. Proud stabilizačního okysličovacího plynu také tvoří clonu pro ochranu plamene před vzduchem, který netvoří tak dobré prostředí pro šíření plamene jako kyslík a způsobuje, že plamen se stane nestabilním a odfoukne se od předehřívacích vypouštěcích otvorů.
Příklady založené na tabulkách I а II
Odokujňovací starty na horním povrchu obrobku W, jak je znázorněno na obr. 4, byly v laboratoři provedeny za použití přístroje, který měl hodnoty sestavené v tabulce I a výhodné hodnoty podle tabulky II. Výsledky zkoušek jsou graficky znázorněny křivkou X na obr. 6, ve kterém počáteční teplota (T°C) obrobku je nanesena na jedné ose, kdežto požadovaná předehřívací doba t v sekundách je nanesena na druhé ose. Pro srovnání znázorňuje křivka Y výsledky získané za srovnatelných podmínek za použití odokujňovacího přístroje podle USA pat. spisu č. 3 752 460, zatímco křivka Z ukazuje výsledky dosažené obvyklým předběžně míšeným předehřívacím plamenem, vytvořeným vypouštěním kyslíku z odokujňovací trysky a palivových hubic podle USA pat. spisu č. 3 231 431.
Příklady založené na obr. 11
Dodatečně smíšený stabilizovaný plamen byl vytvořen dopadem dvou předehřívacích proudů a stabilizačního proudu na společné místo, jak je znázorněno na obr. 11. Obr. 3 dává pracovní rozsah a výhodné hodnoty proměnných užitečné pro provádění vynálezu. Jako v tabulce II jsou proměnné závislé na sobě navzájem. Odchylka jedné proměnné od výhodné hodnoty může změnit pracovní rozsah a výhodné hodnoty ostatních proměnných.
TABULKA III proměnná úhel C (obr. 11) vzdálenost od dopadu 30 k otvorům pro předehřívací a stabilizační kyslík otvor 15' stabilizačního kyslíku průměr průtok otvorem výhodná hodnota přibližný pracovní rozsah
25° mm mm
1,3 m3/h při 0 °C a tlaku 101,325 kPa až 90° až '22 mm až 6 mm až 4 m3/h při 0 °C a Daku 10l,325 kpa
Výhodné hodnoty proměnných nesestavených v tabulce III jsou stejné jako u proměnných uvedených v tabulce II.
Příklad založený na obr. 13
Ta-bulka IV udává pracovní rozsah a výhodné hodnoty proměnných účelných pro provádění vynátezu podle obr. 13.
TABULKA IV proměnná vzdálenosti od dopadu 30 k otvorům předehřívacího a stabilizačního kyslíku otvor 15' stabilizačního kyslíku průměr průtok na otvor úhel A výhodná hodnota pnbhžný pracovní rozsah
15 mm | 3 až 27 mm |
2 mm 1,3 m3/h při 0 °C a tlaku 101,325 kPa 60° | 1 až 6 mm 1 až 4 m3/h při. 0 CG a tlaku 101,325 kPa 10 až 90° |
Jako u předcházejících tabulek jsou hodnoty závislé jedna na druhé. Změna jedné hodnoty může změnit rozsah ostatních hod not. Výhodné hodnoty prom^nýc^ které nejsou uvedeny v tabulce IV, jsou stejné, jako hodnoty uvedené v tebiúce П.
Claims (11)
1. Způsob tarmochemicktařio odokujňování kovového obrobku, při kterém se to místo na povrchu tohoto obrobku, kde má začít odokujňovací reakce, předehřeje na zápalnou teplotu místa obrobku v kyslíku tím, že se na toto předehřívané místo směruje dodatečně smíšený předehřívací plamen, který se vytvoří vypouštěním nejméně jednoho proudu předehřívacího topného plynu a nejméně jednoho proudu předehřívacího okysličovacího plynu, a že se proud odokujňovacího okysličovacího plynu směruje v ostrém úhlu na povrchu obrobku na tomto předehřátém místě a ' současně se vyvolá relativní pohyb mezi odokujňovacím okysličovacím plynem a obrobkem, čímž se vytvoří loupači zářez, vyznačující se tím, že se proud předehřívacího okysličovacího plynu a proud předehnvacího topného ptynu směrují do vzájemného nárazu nad povrchem obrobí přicíemž osy tacteo proudů svírají ostrý úhel, a že se předehřívací plamen stabilizuje vypouštěním proudu stabilizačního okysličovacího plynu o rnzké rntenzhě ve stejném obecném směru jako je směr plamene nebo v úhlu 10 až 90° na osu plamene, směřujícího vpřed, a proud stabilizačního okysličovacího plynu prochází místem vzájemného nárazu proudů předehřívacího okysličovacího plynu a ^edelmvacího top-
VYNÁLEZU ného plynu nebo blízko tohoto místa.
2. Způsob podle bodu 1 vyznačující se tím, že ostrý úhel sevřený mezi osami předehn vacího okysličovacího ptynu a proudu předehřívacího topného plynu je ' v rozmezí mezi 5° a 50°.
3. Způsob podle kteréhotohv z bodů 1 a 2 vyznačujmí se ^, že otysltóovací staMhzaraí plyn sestává z kyslíku.
4. Způsob podle kteréhokoli z bodů 1 až 3 vyznačující se tm že průtočná rychlost proudu předehřívacího topného plynu a proudu předehřívacího okysličovacího plynu je v rozmezí 1 až 3,5 m3/h měřeno při 0 °C a pří, Daku 101,325 km a průtočná rychlost proudů předehřívacího okysličovacího plynu na každý proud je v rozmezí od 1 až 6 m3/h měřeno při ΟΎ/ a při tlaku 101,325 kPa.
5. Způsob podle kteréhokoli z bodů 1 až 4 vyznačující se tím, že průtočná rychlost stabihzačního o^shěvamlio ptynu je na ' jeden centímetr šírky otvoru odokujňovací trysky v rozmezí 3 až 10 m3/^ měřeno při 0 °C a při tlaku 101,325 kPa.
6. Přístroj k provádění způsobu podle kteréhokoli z bodů 1 až 5, oteahujírí taupací jednotku, která je opatřena nejméně jednou tryskou na odokujňovací kyslík a jejíž před ní osa je namířena na povrch odokujňovaného obrobku, a nejméně jeden otvor pro předehřívací okysličovací plyn, jakož i nejméně jeden otvor pro předehřívací topný plyn, vyznačující se tím, že osa (10) otvoru (17) pro předehřívací topný plyn je namířena směrem к povrchu tohoto obrobku, osa (9) otvoru (18) pro předehřívací okysličovací plyn protíná v místě dopadu, popřípadě průsečík (30) osu (10) otvoru (17) pro předehřívací topný plyn v ostrém sevřeném úhlu vně uvedených otvorů [17, 18) a nad povrchem obrobku a otvor (16, 16‘, 16“) pro stabilizační okysličovací plyn je uložen na loupači jednotce a jeho osa (15, 15‘) je namířena ve stejném obecném směru jako výslednice os (9, 10) otvoru (18) pro předehřívací okysličovací plyn a otvoru (17) pro předehřívací topný plyn nebo v úhlu (A) 10° až‘90° к vpřed směřující výslednici (22) uvedených os (9, 10) a vedena průsečíkem (30) těchto os (9, 10) nebo v jeho blízkosti.
7. Přístroj podle bodu 6 vyznačující se tím, že ostrý sevřený úhel tvořený průsečíkem osy (10) otvoru (17) pro předehřívací topný plyn a osy (9) otvoru (18) pro předehřívací okysličovací plyn je v rozmezí mezi 5е a 50°.
8. Přístroj podle bodu 6 nebo 7 vyznačující se tím, že otvor (16) pro stabilizační okysličovací plyn je totožný s otvorem trysky pro odokujňovací okysličovací plyn.
9. Přístroj podle kteréhokoliv z bodů 6, 7 nebo 8 vyznačující se tím, že otvory (17) pro předehřívací topný plyn v počtu větším, než jeden, jsou umístěny v řadě v podstatě rovnoběžné s více než jedním otvorem (18) pro předehřívací okysličovací plyn, uspořádanými v řadě.
10. Přístroj podle bodu 9 vyznačující se tím, že rada otvorů (17) pro předehřívací topný plyn a řada otvorů (18) pro předehřívací okysličovací plyn jsou umístěny v horním předehřívacím bloku (1) loupači jednotky.
11. Přístroj podle bodu 9 vyznačující se tím, že řada otvorů (17) pro předehřívací topný plyn a řada otvorů (18) pro předehřívací okysličovací plyn jsou umístěny v dolním předehřívacím bloku (2) předehřívací jednotky.
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US05/836,512 US4115154A (en) | 1977-09-26 | 1977-09-26 | Method and apparatus for producing a post-mixed, stabilized scarfing pre-heating flame |
US05/921,810 US4161413A (en) | 1977-09-26 | 1978-07-03 | Method and apparatus for producing a post-mixed, stabilized scarfing pre-heating flame |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CS220322B2 true CS220322B2 (en) | 1983-03-25 |
Family
ID=27125875
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CS786196A CS220322B2 (en) | 1977-09-26 | 1978-09-25 | Method of and apparatus for thermochemically descaling metal workpieces |
Country Status (24)
Country | Link |
---|---|
JP (1) | JPS5811305B2 (cs) |
AR (1) | AR217710A1 (cs) |
AU (1) | AU518655B2 (cs) |
BG (1) | BG42353A3 (cs) |
BR (1) | BR7806291A (cs) |
CA (1) | CA1079181A (cs) |
CS (1) | CS220322B2 (cs) |
DE (1) | DE2841704C3 (cs) |
EG (1) | EG13617A (cs) |
ES (2) | ES473632A1 (cs) |
FR (1) | FR2403860A1 (cs) |
GB (1) | GB2004490B (cs) |
HU (1) | HU176173B (cs) |
IT (1) | IT1106093B (cs) |
LU (1) | LU80280A1 (cs) |
MX (1) | MX156486A (cs) |
NL (1) | NL7809695A (cs) |
NO (1) | NO147904C (cs) |
PL (1) | PL209800A1 (cs) |
RO (1) | RO77452A (cs) |
SE (2) | SE437947B (cs) |
SU (1) | SU988178A3 (cs) |
TR (1) | TR20332A (cs) |
YU (2) | YU41839B (cs) |
Families Citing this family (10)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB2106809B (en) * | 1981-09-28 | 1986-04-23 | Sumitomo Metal Ind | Method of casting and scarfing an ingot |
JPS6387790U (cs) * | 1986-11-27 | 1988-06-08 | ||
DE3867833D1 (de) * | 1988-03-05 | 1992-02-27 | Lotz Horst K Fa | Flaemmbadseitenbegrenzung durch granulierung. |
DE102009052436A1 (de) | 2009-11-10 | 2011-05-12 | Elena Nikitina | Einrichtung für die Lichtbogenbehandlung der Oberfläche von Metallerzeugnissen |
JP5601055B2 (ja) * | 2010-07-06 | 2014-10-08 | Jfeスチール株式会社 | 連続鋳造スラブの表面手入れ方法および装置 |
DE102013101184A1 (de) * | 2013-02-07 | 2014-08-07 | Gega Lotz Gmbh | Flämmblockbaugruppe |
CN105848807B (zh) | 2013-12-23 | 2018-12-11 | Posco公司 | 板坯火焰清理装置及其控制方法 |
EP3393215A1 (de) | 2017-04-20 | 2018-10-24 | Andrey Senokosov | Lichtbogenplasmatron-oberflächenbehandlung |
JP7401731B2 (ja) * | 2019-07-17 | 2023-12-20 | 日本製鉄株式会社 | 鋼材の溶削装置、及び、鋼材の溶削方法 |
JP7256392B2 (ja) * | 2019-09-09 | 2023-04-12 | 日本製鉄株式会社 | 鋼材の溶削方法 |
Family Cites Families (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
YU159370A (en) * | 1969-06-25 | 1977-06-30 | Union Carbide Corp | Device for preheating and melting the surface layer of metal blocks |
JPS535082Y2 (cs) * | 1973-09-19 | 1978-02-08 |
-
1978
- 1978-08-28 CA CA310,193A patent/CA1079181A/en not_active Expired
- 1978-09-22 AU AU40084/78A patent/AU518655B2/en not_active Expired
- 1978-09-23 PL PL20980078A patent/PL209800A1/xx unknown
- 1978-09-25 BR BR7806291A patent/BR7806291A/pt unknown
- 1978-09-25 EG EG575/78D patent/EG13617A/xx active
- 1978-09-25 FR FR7827353A patent/FR2403860A1/fr active Granted
- 1978-09-25 JP JP53116743A patent/JPS5811305B2/ja not_active Expired
- 1978-09-25 TR TR20332A patent/TR20332A/xx unknown
- 1978-09-25 SE SE7810027A patent/SE437947B/sv not_active IP Right Cessation
- 1978-09-25 HU HU78UI270A patent/HU176173B/hu unknown
- 1978-09-25 RO RO7895266A patent/RO77452A/ro unknown
- 1978-09-25 LU LU80280A patent/LU80280A1/xx unknown
- 1978-09-25 AR AR273827A patent/AR217710A1/es active
- 1978-09-25 NL NL7809695A patent/NL7809695A/xx not_active Application Discontinuation
- 1978-09-25 SU SU782671649A patent/SU988178A3/ru active
- 1978-09-25 GB GB7837935A patent/GB2004490B/en not_active Expired
- 1978-09-25 YU YU2258/78A patent/YU41839B/xx unknown
- 1978-09-25 DE DE2841704A patent/DE2841704C3/de not_active Expired
- 1978-09-25 CS CS786196A patent/CS220322B2/cs unknown
- 1978-09-25 MX MX175009A patent/MX156486A/es unknown
- 1978-09-25 ES ES473632A patent/ES473632A1/es not_active Expired
- 1978-09-25 NO NO783240A patent/NO147904C/no unknown
- 1978-09-25 IT IT51232/78A patent/IT1106093B/it active
- 1978-09-25 BG BG040940A patent/BG42353A3/xx unknown
- 1978-12-15 ES ES476037A patent/ES476037A1/es not_active Expired
-
1982
- 1982-08-09 YU YU01726/82A patent/YU172682A/xx unknown
-
1983
- 1983-06-30 SE SE8303748A patent/SE453575B/sv not_active IP Right Cessation
Also Published As
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US5403181A (en) | Method of low-NOx combustion and burner device for effecting same | |
CS220322B2 (en) | Method of and apparatus for thermochemically descaling metal workpieces | |
US4161413A (en) | Method and apparatus for producing a post-mixed, stabilized scarfing pre-heating flame | |
KR970008471B1 (ko) | 스카핑 방법과 장치 | |
US2378346A (en) | Apparatus for mixing and burning fuel | |
JPH0243083B2 (cs) | ||
JPS62288407A (ja) | 溶断機 | |
US3746500A (en) | Cutting torch tip | |
US3404939A (en) | Fuel burner ignitor | |
US2335330A (en) | Method of mixing and burning fuel | |
JP2896352B2 (ja) | ガス加工用トーチの点火方法及びガス加工用トーチ | |
JPH05332512A (ja) | ガスタービン燃焼器用バーナ | |
KR100573437B1 (ko) | 가열용 가스토치 | |
KR820000071B1 (ko) | 사후-혼합 안정화된 스카아핑예열 불꽃 발생 장치 | |
US2433539A (en) | Blowpipe nozzle | |
US3750958A (en) | Burner nozzle | |
JP2003322314A (ja) | バーナ | |
JPH06341610A (ja) | 燃焼器 | |
JPH0120323B2 (cs) | ||
SU672216A1 (ru) | Фурма дл продувки металла газокислородной смесью | |
JPS6335228Y2 (cs) | ||
JPH033777Y2 (cs) | ||
JPH09112843A (ja) | 火葬炉用バーナ | |
JPS5823056Y2 (ja) | 窒素酸化物発生量低減用プレミツクスバ−ナ | |
JPS55111860A (en) | Burner nozzle for flame-spraying pulverized material |