CS219912B2 - Method of preparation of the suspensions or solutions of the cyanochloride in the water - Google Patents

Method of preparation of the suspensions or solutions of the cyanochloride in the water Download PDF

Info

Publication number
CS219912B2
CS219912B2 CS797562A CS756279A CS219912B2 CS 219912 B2 CS219912 B2 CS 219912B2 CS 797562 A CS797562 A CS 797562A CS 756279 A CS756279 A CS 756279A CS 219912 B2 CS219912 B2 CS 219912B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
water
cyanuric chloride
chloride
liquid
nozzle
Prior art date
Application number
CS797562A
Other languages
English (en)
Inventor
Klaus Hentschel
Friedrich Bittner
Gerd Schreyer
Original Assignee
Degussa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Degussa filed Critical Degussa
Publication of CS219912B2 publication Critical patent/CS219912B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D251/00Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings
    • C07D251/02Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings
    • C07D251/12Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members
    • C07D251/26Heterocyclic compounds containing 1,3,5-triazine rings not condensed with other rings having three double bonds between ring members or between ring members and non-ring members with only hetero atoms directly attached to ring carbon atoms
    • C07D251/28Only halogen atoms, e.g. cyanuric chloride
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01DSEPARATION
    • B01D1/00Evaporating
    • B01D1/16Evaporating by spraying
    • B01D1/18Evaporating by spraying to obtain dry solids
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01FMIXING, e.g. DISSOLVING, EMULSIFYING OR DISPERSING
    • B01F23/00Mixing according to the phases to be mixed, e.g. dispersing or emulsifying
    • B01F23/40Mixing liquids with liquids; Emulsifying
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01FMIXING, e.g. DISSOLVING, EMULSIFYING OR DISPERSING
    • B01F23/00Mixing according to the phases to be mixed, e.g. dispersing or emulsifying
    • B01F23/50Mixing liquids with solids
    • B01F23/51Methods thereof
    • B01F23/511Methods thereof characterised by the composition of the liquids or solids
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01FMIXING, e.g. DISSOLVING, EMULSIFYING OR DISPERSING
    • B01F25/00Flow mixers; Mixers for falling materials, e.g. solid particles
    • B01F25/70Spray-mixers, e.g. for mixing intersecting sheets of material
    • B01F25/72Spray-mixers, e.g. for mixing intersecting sheets of material with nozzles

Description

Způsob přípravy suspenzí nebo roztoků kyanurchloridu ve vodě pnváděrnm . kyanurchloridu protiproudk vodě pn - velké směšovací rychlosti a nfaké teploté a tím ovlivněném rnzkém hydrolyzačmm stupni. Uvedené suspenze nebo roztaj se připraví nepřetržitým způsobem v jemnozrnné formě.
Vynález se týká, způsobu přípravy suspenzí nebo roztoků kyanurchloridu ve' vodě.
Kyanurchlorid, který se získá trimerizací chlorkyanu pomocí katalyzátoru, především aktivního, uhlí, je jak známo velice zajímavým meziproduktem pro různá průmyslová odvětví, jako pro přípravu barviv a produktů pro textilní průmysl a farmaceutický průmysl, produktů pro zemědělství, ale také pro průmysl plastických hmot, kaučuku ,a trhavin.
Kyanurchlorid vznikne jak známo po trimerizaci v plynné fázi, společně s nezreagovaným chlorkyanem a chlorem a vedlejšími produkty.
Bylo dlouho obvyklé převést tuto plynnou reakční směs přímo na pevný kyanurchlorid, napnktad uváděním plynné směsi do zvenčí chlazeného prostoru (v. „Ullmann”, Enzyklopádie der technischen Chemie, 3 vydání, ' 1954, sv. 5, str. 824. a 625 a 4. vydání 1975, sv. 9, str. 6512], nebo uváděním do kulového mlýnu · chlazeného· · vodou podle postupu dle US-PS · 3 256 878.
Pevný kyanurchlorid vznikne ' ' obecně ' v práškovité formě a doposud se v této formě převážně dále zpracoval.
Pro zvýšení reaní rychlostf kyanurchloridu při dalším ' zpracování je žádoucí 'získat kyanurchlorid buď v jemně . práškovité, nebo· rozpuštěné formě.
Protože · se kyanurchlorid v čisté vodě při všech teplotách téměř nerozpu^, můte se získat ve vodě jen ve formě suspenzí.
Ve většipřípadů se kyanurcMorid dosud suspendoval ve vodě jako· pevná látka. Přitom probíhal nejdříve nepatrný stupeň hydrolýzy, protože je kyanurchlorid -- · jak řečeno — v neutrální vodě stěží rozpustný.
Pevný kyanurchlorid však často obsahuje nepatrné podíly chloru a chlorkyanu, které tvoří s vodou disproporcionací nebo zmýdetérnm vedlejší produkty, edevším kyselinu ' solnou.
Doposud neutrální voda se stane — podle obsahu chloru a chlorkyanu — více nebo· méně silně kyselou.
V kyselých vodných roztocích začíná však být hydrolýza silněšL
Ob'zvláště při nepřetržitém zpracování vod ných suspenzí se zjistilo, že stupeň hydrolýzy kyanurchloridu rostl velikostí nasazené nádrže, tj. čím byla delší doba prodlení suspenze nebo její části v této nádrži před jejím odběrem, tím silnější byla hydrolýza.
Tyto nevýhody které vznikaly pi přípravě kyanurchloridových suspenzí vnášením pevného· kyanurchloridu do· vody se měly odstranit použitím roztaveného kyanurchloridu, který se nechal vtéci do vody, viz DE-PS 1 678 731.
Protože roztavený kyanurchlorid ztratil při předem prováděném tavícím ' procesu část chloru a chlorkyanu ulpělého na pevném kyanurchloridu, nebylo nebezpečí hydrolýzy již tak velké.
Ovšem vysokou teplotou tavení kyanur chloridu stoupla teplota vodné suspenze.
Podle mísícího poměru roztaveného kyanurchloridu a vody mohla teplota směsi dosáhnout značných hodnot, které mohly iniciovat — na základě ta nepatrného ohsahu chloru — hydrolýzu.
Podle údajů v uvedeném patentním spise byla teplota vodné suspenze při mísícím poměru vody ke kyanurclilondu 4 : 1 téměř 58 °C; když se použila voda o teplotě 28 °C, aby se připravila z kyanurchloridové taveniny suspenze. Při menším poměru míšení byla teplota směsi ješté mnotem vyšší.
tší poměry míšení než 4 : 1 neměly podle údajů v uvedeném patentrnm spise za výsledek žádný značný pokles teploty směsi, protože se tato blížila mezní hodnotě, která leží při- použití vody 20 ' °C teplé při asi 45 °C.
Protože mohly použité aparatury pracovat jen při normálním tlaku, bylo nemožné snížením tlaku současně snížit teplotu a tím nařídit nižší teplotu směsi.
To mělo ' ža následek, že suspenze získané podle způsobu dle DE-PS 1 678 731 byly pro pozdější použití příliš hrubozrnné a po přípravě se musely nejdříve rozmělnit, naíklad v mlýnu na mokré mlet^ i pH použití · tryský.
Očelem ' vynálezu je pro.to příprava jemnozrnných kyanurchloridových suspenzí ve vodě s vehce malým stupněm hydrolýzy.
Nyní bylo· zjištěno, že se mohou ipravit suspenze nebo roztoky kyanurchloridu za odstranění nebo velice silného snížení hydrolýzy kyanurchloridu inkontaktním rozprášením kapalného kyanurchloridu a vody.
Zsob přípravy suspenzí nebo roztokyanurchloridu · ve vodě rozstříkáním se vyznačuje tím, že se kapalný kyanurchlorid s výhodou zbavený chloru a chlorkyanu přivádí při teplotě v rozmezí jeho oblasti tání protiproudně k vodě směšovací rychlostí vznikající při vyvolaném turbulentním proudění, přičemž kapalný kyanurchlorid vstupuje do vrstvy vod^ která se rozprostírá od vstupního místa rozstřikované vody, až ke vstupnímu mfetu rozstřikovaného kyanurchloridu a její největší tloušťka je na vstupním místě rozstřikované vody.
Kyanurchlorid se případně přidí za přítomnosti inertního plynu.
Kapalný kyanurchlorid se rozstřikuje pomorn rozprašovací tr^ky do trubkovité nádrže, přičemž rozprašovací tryska se nalézá na vrcholku této nádr^ a trubkovitá ňfcdrž je nahoře uzavřená nebo uzavřitelná a zaobleně se zužuje dolů k výtotovému otvoru a v této nádrži vystupuje voda jednou nebo výhodně více tryskami, s výhodou tryskami z hladké oceli, které se natézají nad zúžením a sestávají z jednoho nebo více rozstřikovacích útvarů uspořádaných tangenciálně v jedné nebo více řach které jsou mírně řízeny nahoru ve směru horního uzávěru trysky nacházející se v horní části, a tvoří vrstvu kapaliny podél celých stěn až к trysce pro kyanurchlorid — přičemž tloušťka této vrstvy je na zaobleném zúžení větší než na ostatních stěnách komory — a do které vstupuje rostříkaný kyanurchlorid.
Kapalný kyanurchlorid se přivede do trysky s výhodou vytápěným potrubím.
Použitím popsaného zařízení je možné, aby se voda na stěnách komory rozprostřela tak, že vrstva kapaliny je na zaobleném zúžení silnější než na ostatních stěnách komory.
Výrazem zaoblené zúžení” používaným v technice skla se rozumí zúžení, které neprobíhá příkře, nýbrž v ploché S — křivce, vycházeje ze stěny trubkovité nádrže к výtokovému otvoru. Příslušná zúžení se také vyskytují u lahví červeného vína jako přechod z vlastní láhve na hrdlo.
Zúžením může s výhodou u trubkovité nádrže začínat vždy tam, kde asi 50 % rozstřikovaných částic naráží na vrstvu kapaliny vytvořenou na stěně. S výhodou se toto nachází ve spodní třetině trubkovité nádrže.
Velikost průměru výtokového otvoru není rozhodující. Přirozeně závisí na viskozitě vytékajícího prostředí a musí mít takovou nejmenší velikost, aby mohl proudit vzduch.
Výtokový otvor se s výhodou převádí ve výtokovou trubici, která má libovolný průměr, s výhodou však stejný nebo větší průměr, než má výtokový otvor.
Tryska nebo trysky pro vodu mohou být uspořádány sice na libovolném místě trubkovité nádrže nad zúžením, s výhodou se však nalézají v oblasti přímo nad zaobleným zúžením.
Pro tangenciálně uspořádané rozstrikovací útvary přicházejí v úvahu trubičky nebo trysky a za přítomnosti přívodního kroužku ve stěnách komory také otvory v těchto stěnách.
Výhodně se použijí trubičky.
Popsaná trubkovitá nádrž má velkou výhodu, že může být v chodu nejen při atmosférickém tlaku, nýbrž také za podtlaku. Může se tak bez dalšího nastavit podtlak až 0,001 MPa vycházeje z atmosférického tlaku.
Při podtlaku se odpaří část vody, čímž následuje ochlazení vzniklého roztoku nebo suspenze. Teplota směsi se může udržovat tímto způsobem na nízké hladině, což je velice podstatné pro nepřetržité provádění.
Teploty směsi podle způsobu dle vynálezu jsou obecně v rozmezí 10 až 15 °C.
Teplota směsi záleží přirozeně na mísícím poměru „voda — kyanurchlorid”, který je obecně v rozmezí 6 : 1 až 1 : 1.
Zařízení vhodné pro získání uvedených kyanurchloridových suspenzí pracuje následujícím způsobem.
Kapalný kyanurchlorid — viz obr. 1 — se přivádí přívodním potrubím 1 přes koaxiální vytápění 2 jednosložkovou tryskou 3 do mísící komory 5, to znamená trubkovité nádrže.
Voda, která se má přivést do styku s rozstřikovaným materiálem, proudí oddělenými přívody 7 do rozdělovacího kroužku s různými komorovými segmenty 9, viz také >obr.
2.
Z těchto komorových segmentů 9 se voda tangenciálně rozstřikuje přes mírně nahoru řízené rozstrikovací útvary 8 do mísící komory 5.
Při použití jen jednoho přívodu 7 a jen jednoho rozstřikovacího útvaru 8, například otvoru, v mísící komoře 5 přechází přívod 7 přímo do útvaru 8 a komorové segmenty 9 odpadají.
Proud vody má kromě složek v obvodovém směru jednu rychlostní složku v osovém směru. Kapalina se tak dostane na stěnu mísící komory 5. Zde vytvoří kapalinovou vrstvu 4.
Do kapalinové vrstvy 4 se rozprašují kyanurchlorid vystupující z trysky 3. Úhel rozstřiku pro kyanurchlorid rozprášený z trysky 3 může být v rozmezí 15 až 150°, s výhodou v rozmezí 15 až 120°.
Forma rozstřiku se mění od vnitřního kužele přes plný kužel až к neuspořádané mlze, podle typu trysky.
Při dopadnutí rozstříkaných částeček ztuhne a/nebo se rozpustí rozstříkaný kyanurchlorid v kapalinové vrstvě. Přivedená energie se odevzdá do kapalinové vrstvy, nezávisle na tlaku v trubkovité nádrži.
Odtékající směs, která opouští mísící komoru 5 výtokovým otvorem 12, se vede do nádrže 14, která může být buď přímo, nebo také potrubím 13 připojena — eventuálně uvolnitelně — na výtokový otvor 12 komory 5.
Tímto způsobem je možné nastavit v mísící komoře 5 a nádrži 14 známým zařízením, které je spojeno potrubím 16 s nádrží 14, libovolný tlak, tj. libovolný podtlak, nebo přetlak, viz obr. 3 (známá zařízení к nastavení tlaku nejsou však na obr. 3 znázorněna ).
Směs se odebírá na výtoku 15. Nádrž 14 může však také sloužit případně jako reakční nádrž pro další zpracování nebo reakci.
Je však také možné nastavit podtlak nebo přetlak pomocí známých zařízení přímo v potrubí 13 a odtékající směs je možno z potrubí 13 odvádět známým způsobem, přičemž se nepoužije připojené nádrže 14.
Mísící komora 5 a nádrž 14 znázorněná na obr. 1 a 3 případně také potrubí 13, se mohou známým způsobem podle potřeby zahřívat nebo chladit, např. Ullmann: Enzyklopádie der technischen Chemie, sv. 1, 3. vydání, 1951, sír. 743 ff a 769 ff.
Jako konstrukční materiály přicházejí v úvahu známé látky, viz citovaná literatura.
Objem mísící komory 5 se stanoví vlastnostmi použitelných kapalin, přičemž dráha rozstříkaných částic až к dopadnutí na kapalinovou vrstvu 4 se má udržovat co nejkratší.
Tím je možné prosadit ve velmi malé trubkovité nádrži poměrně velká množství, například je prosazené množství v příkladu 3 cca 1,2 1.
Nastavením určitého tlaku, jako například podtlaku v trubkovité nádrži, se může tepelná energie rozstříkaného kyanurchloridu odvést stykem s vrstvou kapaliny.
Vyrobená suspenze nebo roztok kyanurchloridu a vody opouští mísicí komoru 5 výtokovým otvorem 12.
Pro lepší vytvoření kapalinové vrstvy jsou rozstřikovací útvary 8 tangenciálně mírně nařízené nahoru ke stěně mísicí komory. Přesný úhel se stanoví tak, že kapalinová vrstva dosáhne přímo trysky, ale nedotkne se jí.
Zaobleným zúžením a tím docílenou silnější vrstvou kapaliny na tomto místě stěny se dosáhne, že se přes výtokový otvor ostatní stěny komory vždy pokryjí stejnoměrnou, tj. nepřerušenou vrstvou vody. Tím se zaručí vysoká rychlost míšení, která se ještě může zvýšit uváděním plynu s vodou.
Rozprašovací kužel kapalného kyanurchloridu je označen číslem 6.
Počet přívodů 7 závisí na prováděném případě.
Tak při uvádění vody dostačuje jeden přívod; к lepšímu rozprostření vody může však být výhodné použít více přívodů, viz například obr. 2.
Kapalný kyanurchlorid se získá známým způsobem, například podle DE-PS 2 332 636.
S výhodou se použije podle způsobu dle vynálezu kapalný kyanurchlorid, jehož teplota je 170 °C, a který je zbaven chloru a chlorkyanu. К odstranění chloru a chlorkyanu jsou vhodné známé způsoby, jako například deflegmatizace.
Suspenze a roztoky kyanurchloridu připravené způsobem podle vynálezu mají při opouštění aparatury velice nepatrný hydrolyzační stupeň; protože se mohou udržovat doby prodlení a teplota přípravy na velice nízké hladině.
Tyto suspenze nebo roztoky se mohou skladovat až hodinu při teplotě, při které opouštějí aparaturu.
Vzniklé suspenze jsou kromě toho velmi jemnozrnné, zábrání se každému tvoření hrudek.
Tímto způsobem se mohou připravit nepřetržitým způsobem buď roztoky, nebo suspenze podle momentální potřeby.
Vynález bude objasněn v následujících příkladech.
Příklad 1
Vyhřívaným přívodním potrubím 1 se uvádí kapalný kyanurchlorid o teplotě cca 170 stupňů Celsia do jednosložkové trysky 3. Tryska 3 má otvor 1,54 mm a úhel rozstřiku cca 78°. Předtlak kapalného kyanurchlo ridu je 0,59 MPa. Tryskou 3 se rozstříká do mísicí komory 5 80,5 kg/h kyanurchloridu. Mísící komora 5 má průměr 100 mm a atmosférický tlak.
966 kg/h vody se vede 4 různými přívody 7 do komorových segmentů 9 a po výstupu z osmi trubiček jako rozstřikovacích útvarů 8 tvoří v mísicí komoře 5 kapalinovou vrstvu 4.
Suspenze kyanurchlorid/voda opouští mísicí komoru 5 výtokovým otvorem 12 při 7,7% koncentraci kyanurchloridu.
Hodnoty Simazinovy zkoušky (v. Ullmann, sv. 9, 1975, str. 652), stanovení reaktivnosti kyanurchloridu, obnáší 55 min. a 0,6 % zbytku. ASS — zkouška (Ullmann, sv. 9, 1975 str. 652] dokazuje 0,6% zbytek.
Příklad 2
Provedení způsobu je změněno oproti příkladu 1 následujícím způsobem:
otvor trysky pro kyanurchlorid 1,1 mm předtlak 0,6 MPa množství kyanurchloridu 40,5 kg/h tlak v mísící komoře 0,013 MPa a výsledná koncentrace kyanurchloridu ve vodě je 4,0 %.
Hodnoty Simazinovy zkoušky jsou 55 min. a 0,2 % zbytku; ASS — zkouška dokazuje 0,5% zbytek.
Příklad 3
Provedení pokusu je změněno oproti příkladu 1 následujícím způsobem:
otvor trysky pro kyanurchlorid 1,85 mm předtlak 0,6 MPa množství kyanurchloridu 118 kg/h a výsledná koncentrace kyanurchloridu ve vodě je 10,9 %.
Hodnoty Simazinovy zkoušky jsou 45 min. a 0 % zbytku. ASS — zkouška dokazuje 0,3% zbytek.
Příklad 4
Provedení pokusu je změněno oproti příkladu 1 následujícím způsobem:
otvor trysky pro kyanurchlorid 1,17 mm úhel rozstřiku trysky cca 70° předtlak 0,5 MPa množství kyanurchloridu 30,6 kg/h množství vody 555 kg/h průměr komory 80 mm a výsledná koncentrace kyanurchloridu ve vodě je 5,2 %. Hodnoty Simazinovy zkoušky jsou 37 min. a 0 % zbytku ASS — zkouška dokazuje žádný zbytek.
Spektrum zrna částic kyanurchloridu docílených v příkladech 1 — 4 má v průměru následující výsledky:
>100 μΙΏ 3% >63 μΐη 14 % >40 μΐη 33 % >10 μτη 50 % <10 μνη 50 %

Claims (3)

1. Způsob přípravy suspenzí nebo roztoků kyanurchloridu ve vodě rozstríkáním, vyznačený tím, že se kapalný kyanurchlorid s výhodou zbavený chloru a chlorkyanu, přivádí při teplotě v rozmezí jeho oblasti tání protiproudně к vodě směšovací rychlostí vznikající při vyvolaném turbulentním proudění, přičemž kapalný kyanurchlorid vstupuje do vrstvy vody, která se rozprostírá od vstupního místa rozstřikované vody až ke vstupnímu místu rozstřikovaného kyanurchloridu a její největší tloušťka je na vstupním místě rozstřikované vody.
2. Způsob podle bodu 1, vyznačený tím, že se kyanurchlorid přivádí za přítomnosti inertního plynu.
3. Způsob podle bodu 1, vyznačený tím, že poklesem atmosférického tlaku na 0,001 MPa se sníží teplota a nastaví se podle volby.
CS797562A 1978-11-20 1979-11-06 Method of preparation of the suspensions or solutions of the cyanochloride in the water CS219912B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2850242A DE2850242C2 (de) 1978-11-20 1978-11-20 Verfahren zur Herstellung von Suspensionen von Cyanurchlorid in Wasser

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS219912B2 true CS219912B2 (en) 1983-03-25

Family

ID=6055122

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS797562A CS219912B2 (en) 1978-11-20 1979-11-06 Method of preparation of the suspensions or solutions of the cyanochloride in the water

Country Status (23)

Country Link
US (1) US4271298A (cs)
JP (1) JPS5573667A (cs)
AT (1) AT368141B (cs)
BE (1) BE880137A (cs)
BR (1) BR7907277A (cs)
CA (1) CA1103248A (cs)
CH (1) CH642642A5 (cs)
CS (1) CS219912B2 (cs)
DD (1) DD147054A5 (cs)
DE (1) DE2850242C2 (cs)
ES (1) ES483871A1 (cs)
FR (1) FR2441620A1 (cs)
GB (1) GB2036731B (cs)
HU (1) HU184071B (cs)
IL (1) IL58602A (cs)
IN (1) IN152118B (cs)
IT (1) IT1119137B (cs)
MX (1) MX152390A (cs)
NL (1) NL7908432A (cs)
RO (1) RO79419A (cs)
SE (1) SE7909565L (cs)
YU (1) YU165579A (cs)
ZA (1) ZA796277B (cs)

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4552959A (en) * 1982-05-18 1985-11-12 Ciba Geigy Ag Process for producing a suspension of cyanuric chloride in water
JPS58210072A (ja) * 1982-05-18 1983-12-07 チバ―ガイギ アクチエンゲゼルシヤフト 塩化シアヌ−ルの水中懸濁物の製造または塩化シアヌ−ルとアンモニアまたはアミンとの反応のための方法および装置
GB2215635B (en) * 1987-12-17 1991-09-25 Ici Plc Emulsification method
DE4232117A1 (de) * 1992-09-25 1994-03-31 Degussa Verfahren zur Herstellung von Suspensionen von Cyanurchlorid in wäßrigen Flüssigkeiten
DE19642449A1 (de) 1996-10-15 1998-04-16 Degussa Cyanurchlorid-Formlinge und Verfahren zu ihrer Herstellung
US10046487B2 (en) 2011-06-08 2018-08-14 Rim Polymers Industries Pte., Ltd. Methods and apparatus for mixing chemical components for the manufacture of polyurethane

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3256070A (en) * 1960-10-12 1966-06-14 Geigy Chem Corp Desublimation using a rotating cooling drum containing particulate tumbling and grinding media
DE1545840A1 (de) * 1965-07-24 1969-10-23 Bayer Ag Verfahren zur kontinuierlichen Herstellung von reaktionsbereitem Cyanursaeurechlorid in waessriger Suspension
GB1095454A (cs) * 1965-08-21
DE1670731B2 (de) * 1966-08-11 1974-01-03 Bayer Ag, 5090 Leverkusen Verfahren zur Herstellung einer von Lösungsmitteln freien, wäßrigen, neutralen Cyanurchlorid-Suspension
FR1534235A (fr) * 1966-08-11 1968-07-26 Bayer Ag Procédé de préparation d'une suspension aqueuse neutre de chlorure de cyanuryle exempte de solvants
DE2162064A1 (de) * 1971-12-14 1973-06-20 Sueddeutsche Kalkstickstoff Verfahren zur gewinnung von festem cyanurchlorid
DD111378A5 (cs) * 1973-06-27 1975-02-12
FR2248809A1 (en) * 1973-10-25 1975-05-23 Grandi Rene Cubicle which stores food, rapidly cooks and distributes meals - uses freshly cooked reheated or cold food as necessary transporting constituents to cooking distribution area
DE2454910C3 (de) * 1974-11-20 1985-11-21 Degussa Ag, 6000 Frankfurt Verfahren und Vorrichtung zum Herstellen von Lösungen oder Suspensionen von Cyanurchlorid in wasserhaltigen organischen Lösungsmitteln
JPS5869315A (ja) * 1981-10-20 1983-04-25 Ryozo Daikuhara 焼却炉装置

Also Published As

Publication number Publication date
YU165579A (en) 1982-08-31
SE7909565L (sv) 1980-05-21
FR2441620A1 (fr) 1980-06-13
DD147054A5 (de) 1981-03-18
NL7908432A (nl) 1980-05-22
CH642642A5 (de) 1984-04-30
CA1103248A (en) 1981-06-16
GB2036731B (en) 1983-03-09
IL58602A (en) 1983-07-31
IL58602A0 (en) 1980-02-29
AT368141B (de) 1982-09-10
ATA734879A (de) 1982-01-15
BR7907277A (pt) 1980-09-16
IN152118B (cs) 1983-10-22
IT7968644A0 (it) 1979-08-09
ES483871A1 (es) 1980-08-01
FR2441620B1 (cs) 1983-04-15
MX152390A (es) 1985-07-10
IT1119137B (it) 1986-03-03
GB2036731A (en) 1980-07-02
DE2850242C2 (de) 1984-10-04
RO79419A (ro) 1982-06-25
JPS5573667A (en) 1980-06-03
ZA796277B (en) 1980-11-26
HU184071B (en) 1984-06-28
BE880137A (fr) 1980-05-19
US4271298A (en) 1981-06-02
DE2850242B1 (de) 1980-06-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA1141145A (en) Apparatus for bringing liquids into contact with each other
WO1998002237A1 (en) Production of powders
US4166840A (en) Process for producing ammonium phosphate from ammonia and wet process phosphoric acid
CS219912B2 (en) Method of preparation of the suspensions or solutions of the cyanochloride in the water
US3730700A (en) Process for the production of ammonium phosphate fertilizers
JPS6230129B2 (cs)
US3575880A (en) Process for the preparation of a solvent-free,aqueous,neutral cyanuric chloride suspension
US20070183957A1 (en) Reactor and process
US5164523A (en) Process for the production of granular metal soap
CS221530B2 (en) Method of preparation of the suspensions or solutions of the kyanurchloride in organic solvent containing water
CA1100500A (en) Process for producing suspensions of cyanuric chloride in organic solvents ii
CS221531B2 (en) Method of preparation of substituted 2-,amino-4,6-dichlor-striazine
US4259487A (en) Process for the production of optionally substituted 2-mercapto-4,6-di-chloro-s-triazines
EP0229049B1 (en) Preparation of chlorinated polyolefins
US4271299A (en) Process for the production of 2-alkoxy-4,6-dichloro-s-triazines
EP0589208B1 (de) Verfahren zur Herstellung von Suspensionen von Cyanurchlorid in wässrigen Flüssigkeiten
CZ20031450A3 (cs) Způsob pro kontinuální rafinaci oxidu olovnatého a zařízení k jeho provádění