CS219876B2 - Travelling sleeper packing machine for packing the tranversal sleepers of the track - Google Patents

Travelling sleeper packing machine for packing the tranversal sleepers of the track Download PDF

Info

Publication number
CS219876B2
CS219876B2 CS765256A CS525676A CS219876B2 CS 219876 B2 CS219876 B2 CS 219876B2 CS 765256 A CS765256 A CS 765256A CS 525676 A CS525676 A CS 525676A CS 219876 B2 CS219876 B2 CS 219876B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
track
tamping
rail
support
sleepers
Prior art date
Application number
CS765256A
Other languages
English (en)
Inventor
Josef Theurer
Original Assignee
Plasser Bahnbaumasch Franz
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Plasser Bahnbaumasch Franz filed Critical Plasser Bahnbaumasch Franz
Publication of CS219876B2 publication Critical patent/CS219876B2/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E01CONSTRUCTION OF ROADS, RAILWAYS, OR BRIDGES
    • E01BPERMANENT WAY; PERMANENT-WAY TOOLS; MACHINES FOR MAKING RAILWAYS OF ALL KINDS
    • E01B27/00Placing, renewing, working, cleaning, or taking-up the ballast, with or without concurrent work on the track; Devices therefor; Packing sleepers
    • E01B27/12Packing sleepers, with or without concurrent work on the track; Compacting track-carrying ballast
    • E01B27/13Packing sleepers, with or without concurrent work on the track
    • E01B27/16Sleeper-tamping machines

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Civil Engineering (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Description

Vynález se týká pojízdné podbíječky pražců pro podbíjení příčných pražců koleje, která má na rámu výškově přestavitelné vibrující podbíjecí nástroje a přídržné ústrojí, které udržuje podbíjenou kolej vzhledem k dané jmenovité poloze koleje.
Při nivelizaci, případně při nadzdvihování a při podbíjení koleje může někdy dojít k itomu, například zpožděním při vypnutí při ukončování procesu _ nadzdvihování, případně při velmi značném zhutnění štěrku pod pražci pro dosažení vysokého' stupně zhutnění, že se kolej nadzdvihne nad požadovanou jmenovitou hodnotu. Tyto místní odchylky polohy koleje od jmenovité polohy koleje jsou příčinou vadné koleje, což se projeví zejména po provozním zatížení.
Byla již navržena různá zařízení nebo opatření pro· zmenšení těchto' odchylek, která mají zajistit včasné ukončení procesu zdvihání nebo která mají zabránit vytlačení koleje nad její jmenovitou hodnotu. Všechna tato opatření však vyžadují mnoho· času na opravy polohy, případně vyžadují ukončení zhutňovacího procesu ještě před dosažením požadovaného· stupně zhutnění, čímž dochází k nedostatečnému zhutnění štěrku a případně, což je ještě horší, k nerovnoměrnému zhutnění štěrku v delším kolejovém úseku.
Aby se tyto· nedostatky odstranily, použila se v oblasti podbíjecích nástrojů tak zvaná přídržná ústrojí, případně tlačné kusy, jejichž účelem bylo omezit zdvihový pohyb, případně přidržet kolej ve jmenovité poloze a tak zabránit vychýlení koleje nad jmenovitou polohou koleje. Tak například ve zveřejněné přihlášce vynálezu NSR 2· 331 915 a v CSSR patentovém spise č. 157 117 jsou již popsány pojízdné podbíječky, které jsou opatřeny přídržným ústrojím, uspořádaným v oblasti podbíjecích nástrojů a omezujícím podbíjenou kolej vzhledem k její jmenovité poloze. Tato přídržná ústrojí mají jednu nebo dvě v nepatrné vzdálenosti ve směru koleje za sebou uspořádané přídržné nebo opěrné kladky, případně tlačné kusy a lze je nastavit nebo zajistit v různých výškových polohách vzhledem k rámu stroje hydraulickými pracovními válci s písty, uspořádanými mezi těmito ústrojími a rámem podvozku příslušného· stroje. Toto· nastavení nebo· zajištění polohy přídržného ústrojí lze uskutečnit vzhledem ke vztažnému systému, který zajišťuje jmenovitou polohu koleje. Využití těchto· známých přídržných ústrojí při nivelování a podbíjení koleje se samo o sobě velmi osvědčilo, avšak nebylo možné ve všech případech, jako· při použití podbíječek pro současné podbíjení více za sebou uspořádaných a napříč upravených pražců, případně při místně úzce omezeném přenášení sil na kolej, dokonale zabránit vzniku nerovnoměrností v poloze koleje.
Vynález sr klade za úkol zdokonalit uspořádání pohonů pro převádění přídržných a opěrných sil nia kolejnice v oblasti podbí jecích nástrojů, a to tak, aby se spolehlivě zabránilo nežádoucímu nadzdvižení koleje, případně i na její delší oblasti.
Tento· úkol se podle vynálezu splní tak, že přídržné ústrojí, uspořádané nad každou kolejnicí v oblasti alespoň dvojice podbíjecích nástrojů, je vytvořeno jako· opěrný podélník, který je upraven v podélném směru koleje, který má alespoň tři opery a který je v oblasti obou konců kloubově spojen se silovými · pohony, uloženými na rámu podbíjecích nástrojů ia vedenými na rámu podvozku.
Vytvoření přídržného ústrojí podle vynálezu a vytvoření opěrného podélníku umožňuje nejen spolehlivě dosáhnout požadovaného maximálního' vysokého zhutňovacího tlaku, avšak opěrný podélník podle vynálezu působí také dík uspořádání šitových pohonů po' větší podélné oblasti, čímž lze brát zřetel na polohu sousedních pražců a případně i zdokonalit vyrovnání nebo přizpůsobení polohy koleje v oblasti místa podbíjení vzhledem k ostatnímu průběhu koleje. To· je výhodné zejména v těch případech, kdy je opěrný podélník uspořádán· na podbíječce kolejí, která je opatřena agregáty podbíjecích nástrojů a u které se přivádí kolej do správné jmenovité polohy koleje toliko činností těchto podbíjecích nástrojů, tedy toliko· takzvaným tlakovým podbíjením, tedy bez nasazení nástrojů pro 'zdvih.ání koleje.
Mimoto lze opěrným podélníkem, vytvořeným podle vynálezu, a to· i tehdy, pokud je· jeden jeho· konec přiřazen nebo· podepřen v ještě neopravené oblasti koleje, případně ve spolupráci s ústrojím p-ю zdvihání koleje, zajistit kolej v požadované jmenovité poloze a podbíjet pražce, případně skupinu pražců ve správné konečné poloze. Tím je kolej v podbíjené oblasti v požadované správné a vyrovnané poloze a zabrání se tak zvlnění koleje v oblasti místa podbíjení, způsobenému například průběhem ohybové křivky nadzdvižené koleje. Vytvořením opěrného podélníku se třemi opěrami se mimoto umožní přizpůsobovat kolejnice v oblasti místa podbíjení nebo nadzdvihování výškové poloze úložných míst, takže lze například současně s nivelizováním vytvářet požadovaný ohyb kolejnic, například v oblasti jejich styku.
Uspořádání podle vynálezu umožňuje při podbíjení pražců koleje, které jsou mezi již podbitými pražci, dokonalé přizpůsobení koleje těm sousedním částem koleje, které byly již podbity, protože opěrný podélník může sloužit současně jako základní nebo* vztažný podélník, protože obě vnější opěry se opírají o již podbité, ve jmenovité úrovni uspořádané pražce a tak lze spolehlivě zajistit výškovou polohu střední opěry.
Další výhoda spočívá v tom, že místně úzce vymezená nerovnost jízdní plochy kolejnice může jen nepatrně zkreslit výsledek opravy, protože kolejnice dosedá na opěrný podélník ve třech od sebe vzdálených oprěných místech, takže 1 v tom případě, kdy · je v jednom z opěrných mísit zvýšená nebo prohloubená jízdní plocha kolejnice, lze uvést kolej alespoň v oblasti obou zbývajících oper do přesně požadované jmenovité polohy.
Může byt rovněž účelné vytvořit opěrný podélník prostřednictvím příslušné konstrukce nebo volby materiálu v souvislosti s uspořádáním silových .pohonů v oblasti obou jeho konců tak, že je zajištěn nepatrný průhyb nebo poddajnost podélníku v jeho· střední oblasti, čímž se dosáhne nepatrného minimálního 'zamýšleného převýšení nebo- nadzdvižení kolejnice ve střední oblasti podélníku. Tak lze brát zřetel na tolerance mezi prostředky pro upevňování kolejí a kolejnicemi, takže při provozu jsou kolejnice v přesně požadované výškové jmenovité poloze. Mimoto se omezením počtu opěrných míst zmenší na minimum i tření mezi opěrným podélníkem a kolejnicí, protože na ispodní straně opěrného podélníku jsou uspořádány toliko tři opiěry.
Pokud podle dalšího- význaku vynálezu odpovídá délka opěrného podélníku v podélném směru koleje alespo-ň součtu dvou vzdáleností pražců, je možné při použití u jednopražcového agregátu vymezit zcela jednoznačně pohyb kolejnic v průběhu nivelování nebo- podbíjení na oblast právě podbízeného prážce.
Aby se umožnilo dokonalé dosednutí opěrného· podélníku bez poškození jízdní plochy kolejnice, je zvláště účelné vytvořit opery jato vyčnívající přítlačný kus. Tím se podstatně zmenší tření, zejména při pomalém dopředném pracovním pohybu stroje, avšak přesto se dosáhne dostatečného výškového a bočního vedení a držení právě zpracovávané koleje.
Zvláště přesného a správného vedení stopy opěrného podélníku po kolejnicích jen s malým třením se dosáhne podle další varianty provedení vynálezu tehdy, jsou-li opěry vytvořeny jako kola s nákolkem, mezi kterými jsou uspořádány hydraulické pracovní válce s pístem. U tohoto provedení nevzniká mimo to žádné opotřebení opěrných orgánů v oblasti podpěr, čímž lze spolehlivě zabránit i nestejným změnám výškové polohy v oblasti podpěr při provozu. Mimo to umožňují tato kola s nákolky, uspořádané v oblasti podpěr, přesné vedení stopy a boční vedení opěrného podélníku, takže ve spojení s případně ještě upravenými bočními přeslavnými pohony lze zajistit také držení, případně upevnění koleje v oblasti podbíjení z boku, tak jak to odpovídá příslušné jmenovité boční poloze koleje.
Mimo to je podle vynálezu možné uspořádat alespoň střední opěru výškově přestavitelně, například čepem. Tak lze v případě potřeby uskutečnit úmyslné nadzdvižení té oblasti kolejnic, která je mezi oběma vnějšími operami, to je například tehdy, předpokláda!jí-li se zde větší nárazy na kolejnice. Případně lze zde vytvořit i ohnutí konců kolejnic, čímž lze dosáhnout jejich vyrovnaného podélného průběhu. Tak lze například uvedeným úmyslným nadzdvižením odstranit pokles koleje, projevující se ve stále stejných místech. Mimo to· dovoluje nastavitelnost jednotlivých opěr přizpůsobení jejich výšky různému způsobu práce, případně přizpůsobení okamžité délce opěrného podélníku. Pokud prochází opěrný piodélník přes úsek koleje, který má několik příčných pražců, může být výhodné provést prostřednictvím nastavení střední opery nepatrné nadzdvižení ve střední oblasti opěrného podélníku, čímž se dosáhne v konečném účinku dokonale vyrovnaného· celkového průběhu koleje. Mimo to lze v oblasti opěr uskutečnit nivelování nebo vyrovnávání koleje, z čehož plyne, že opěrný podélník lze využít i jako měrný, případně základní nebo vztažný podélník, takže není třeba vytvářet nějaký samostatný vztažný systém.
Podle dalšího výhodného vytvoření vynálezu může být účelné spojit silové pohony pro přestavování opěrného podélníku s kontrolním měřicím systémem. Uspořádání kontrolního měřicího systému a případně nástrojů pro zdvíhání koleje umožňuje jednak předběžné seřízení opěrného podélníku do· požadované výškové polohy a jednak úpravu například ještě nekorigovaného úseku koleje do požadované jmenovité výškové po·lohy, takže se i к této oblasti přivrácený konec opěrného podélníku může opírat o kolejnice. V tomto· případě lze uspořádat celou řadu různých provedení. Tak lze například snímat polohu vztažného systému měřicími orgány, které jsou uspořádány bezprostředně na opěrném podélníku, případně v oblasti obou silových pohonů. Stejně tak může být výhodné vytvořit měřicí orgán bezprostředně na kolejnici relativně přestavitelný vzhledem к opěrnému podélníku. Pokud se ovládá toliko pohon nástrojů pro· zdvihání koleje ve vztahu ke vztažnému systému, je možné přivádět do správné výškové polohy nekorigovanou část koleje rovněž prostřednictvím nástrojů pro zdvihání koleje, takže jmenovitou polohu zaujímají vnější opěry opěrného podélníku, takže lze využít opěrný podélník, který v podstatě vytváří vztažný podélník, případně základnu, pro stanovení výškové korektury v podbíjeném místě koleje.
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na jednom příkladu provedení ve spojení s. výkresovou částí.
Na obr. 1 je znázorněna v bokoryse podbíječka koleje s podbíjecím agregátem a opěrným podélníkem podle vynálezu.
Na obr. 2 je znázorněn bokorys další varianty provedení opěrného' podélníku s výškově přestavitelnými operami.
Na obr. 3 je znázorněn řez oběma opěrnými podélníky podle obr. 2 piodle čáry III—III.
Jen z části znázorněná podbíječka pražců má rám 2 podvozku -a pojezdy 3. Mezi oběma pojezdy 3, uspořádanými v podélném směru koleje od sebe, je upraven podbíjecí agregát 4. Tento- podbíjecí agregát 4 je uspořádán -výškově přestavitelně prostřednictvím pohonu ia. je uložen v rámu 6 podbíjecího agregátu 4, posuvném relativně v podélném směru koleje vzhledem k rámu 2 podvozku, a to podél v podélném směru koleje upravených vodicích sloupků prostřednictvím hydraulického pracovního· válce 5 s pístem. Vibrující podbíjecí nástroje 7 lze spouštět pro zhutňování štěrku pod dva navzájem bezprostředně sousedící pražce Si, Sz, -a to- -po jejich -obou stranách, přičemž horní jejich konce jsou prostřednictvím pohonů 8 do záběru spojeny s ústředním vibračním pohonem 9. Na -rámu 6 podbíjecích nástrojů 7 jsou uloženy vždy dva silové pohony 11, tvořené hydraulickými pracovními válci 10 -s pístem. Tyto silové pohony 11 jsou svými k příslušné kolejnici 12 přivrácenými konci spojeny s opěrným podélníkem 13, uspořádaným nad každou kolejnicí 12, a to kloubově v oblasti jeho· obou konců. Každý -opěrný -podélník 13 je še směru kolmém k rovině koleje vytvořen co nejtužší a má tři opěry 14, 15, 16, které jsou opatřeny kluznými plochami, dosedajícími na horní stranu kolejnice a vytvořenými jako přítlačné kusy 17. Jak je patrno, je opěrný podélník 13, znázorněný na obr. 1, tak dlouhý, že zasahuje přes oblast -odpovídající -zhruba součtu tří vzdáleností X mezi pražci.
U znázorněné podbíječky 1 pražců je k poďbíjecímu agregátu 4 pro· současné podbíjení dvou bezprostředně sousedících pražců, který je například zařazen za další, na podbíječce 1 pražců uspořádaný ale neznázorněný podbíjecí -agregát, případně pracuje v tandemu s před ním zařazenou podbíječkou 1 pražců, přiřazen pro omezování nadzdvihování toliko opěrný podélník 13. Tento· opěrný podélník 13 -se opírá přes přítlačné kusy 17 obou vnějších opěr 14, 16 o kolejnice 12 nad -pražci Ss, S4, které jsou již ve správné výškové poloze a bezprostředně sousedí s právě podbíjenými pražci Si, S2. Tím je opěrný podélník 13 zajištěn ve své výškové poloze -a přítlačný kus 17, který je uprostřed nastaven na shodnou nebo vyšší úroveň seřizovacím šroubem nebo maticí 18, vytváří -doraz pro kolej, která se účinkem zhutňování Štěrku pod .pražci Si, S2 pohybuje -směrem vzhůru. Opěrný podélník slouží tedy v tomto případě současně jako- jakýsi vztažný systém, případně vztažný podélník nebo základna.
U popsaného příkladu použití je rovněž výhodné nadzdvihnout přítlačný kus 17 v oblasti střední -opery 15, která se opírá o kolejnici 12 mezi -oběma pražci Si, S2, nad spojnici obou vnějších opěr 14, 16, takže kolej, případně kolejnice 12 jsou v této- oblasti nadzdviženy poněkud více -a pražce Si a S2 se zajistí ve své -přesné výškové poloze, Stejného efektu lze dosáhnout -odpoví dajícím vytvořením opěrného podélníku 13, který lze působením sil vyvolaných podbíjením prohnout -směrem vzhůru o určitý, předem stanovený rozměr.
Aby -se umožnilo- dokonalé dosednutí opěrného- podélníku 13 na kolejnice 12 i v - malých kolejových -obloucích, lze opěrný podélník 13 kombinovat s neznázorněnými pohony pro boční posun. Tak je možné při zablokování opěrného podélníku 13 -zajistit nejen výškovou -polohu právě zpracovávaného úseku koleje, nýbrž také boční polohu tohoto úseku v požadované jmenovité poloze. Je samozřejmé, že podbíječka 1 pražců, která je znázorněna na obr. 1, může být také opatřena, jak je to- znázorněno jen schematicky, ústrojími 19 pro -zdvihání koleje, vztažným -systémem 20 a čidly nebo· snímači naměřených hodnot, které kontrolují výškovou polohu opěrného podélníku 13, případně koleje tvořené kolejnicemi 12 a pražci S vzhledem ke vztažnému systému 20.
Použití podbíječky 1 pražců, která je znázorněna na obr. 1, ve spolupráci s opěrnými podélníky 13 umožňuje dokonalé vyrovnávání podbíjených míst koleje vzhledem k již hotovému a korigovanému průběhu koleje, přídavným -zdvihovým pohybům, jako je nadzdvihávání při rázech apod. Ve spojení s dalšími ústrojími, například s ústrojím- 19 pro zdvihání koleje, lze mimo- to dokonale vyloučit i -větší odchylky od požadované Jmenovité polohy.
Další -příklad provedení opěrného podélníku 21 je znázorněn na obr. 2 -a 3. Opěrný podélník 21 u tohoto- příkladu provedení zasahuje přitom přes tak dlouhý úsek koleje, jehož délka odpovídá alespoň součtu dvou vzdáleností X mezi pražci S. Opěry 14, 15, 16 jsou zdevytvořeny jako kola 22 s nákolkem, spojená -s opěrným podélníkem 21 a uložená v příložkách, přesahujících opěrný podélník - 21. V příložkách uložená kola 22 s nákolkem lze výškově přestavovat vzhledem k opěrnému podélníku 21 prostřednictvím mechanického pohonu, například šroumu a -matice- 23. Pro zajištění opěrného podélníku 21 v požadované jmenovité poloze jsou v oblasti obou jeho- konců uspořádány silové pohony 11, z -nicž je znázorněna vždy jen část.
Jak je z vyobrazení patrno, -je opěrný podélník 21 n,a místě styku koleje, v němž se navzájem stýkají dvě kolejnice 12. Kola 22 s nákolkem obou vnějších -opěr 14, 16 jsou nad pražci Se, S7, sousedícími s dvojitým pražcem S5. Vzhledem k tomu, že -se konce kolejnic 12 v oblastech místa styku koleje ohýbají působícím zatížením vzhledem k jejich menší tuhosti zpravidla směrem - dolů, předpokládá se, že -se při podbíjení konce kolejnic 12 nadzdvihnou, případně ohnou z čárkovaně vyznačené polohy, ve které jsou ohnuty směrem dolů, do- polohy znázorněné plnou čarou. Aby ,se umožnilo toto- ohnutí - konců kolejnic 12 směrem vzhůru nad jmenovitou výškovou polohu, znázorněnou219876
ID slabou Čarou, přestaví se kolo 22 s nákolkem v oblasti střední opery 15 tak, že je blíž u opěrného podélníku 21, čímž se oba konce kolejnic 12 nadzdvihnou, případně ohnou nad spojnici obou vnějších kol 22 s nákolkem. Střední opera 15 je přitom v oblasti navzájem se dotýkajících konců kolejnic a zhruba uprostřed dvojice podbíjecích nástrojů 7 pro podbíjení dvojitého pražce $5. Aby se zabránilo vzpříčení při přestavování příložek nebo kol 22 s nákolkem do výšky prostřednictvím šroubu s maticí 23, jsou například po obou stranách šroubů s maticí 23 uspořádána schematicky znázorněná vedení.
Uspořádání šroubu s maticí 23 a vedení je patrno i z řezu na obr. 3. Stejně tak lze zde seznat možnost přitlačení nákolků 24 kol 22 s nákolkem prostřednictvím hydraulických pracovních válců 25 s písty, které se opírají o rám 2 podvozku podbíječky 1 pražců. Toto přitlačení se uskutečňuje na vnitřní straně příslušných kolejnic 12. Tak se vytvoří nejen jednoznačné boční vedení opěrného podélníku 21, ale lze v případě potřeby při zablokování například dvojčinného hydraulického pracovního· válce 25 s pístem uskutečnit zajištění nebo korekci jak boční polohy koleje, tak i rozchodu koleje v průběhu procesu podbíjení.
Využití opěrných podélníků 13, 21 se osvědčuje zvláště u těch strojů, U kterých se kolej, případně zpracovávaný úsek koleje nadzdvihuje silami působícími při podbíjení a přitlačuje se na opery opěrných podélníků 13, 21. Tím se spolehlivě zajistí dosažení požadovaného tlaku zhutnění a přesně se dodrží jmenovitá poloha koleje. Pokud stroj pracuje současně s ústrojím pro zdvihání koleje, případně pokud jsou opěrné po-

Claims (6)

1. Pojízdná podbíječka pražců pro podbíjení příčných pražců koleje, která má na rámu výškově přestavitelné vibrující podbíjecí nástroje a přídržné ústrojí, které udržuje podbíjenou kolej vzhledem к dané jmenovité poloze koleje, vyznačená tím, že toto přídržné ústrojí, uspořádané nad každou kolejnicí (12) v oblasti alespoň jedné dvojice podbíjecích nástrojů (7) je vytvořeno jako opěrný podélník (13, 21), který je upraven v podélném směru koleje, který má alespoň tři opery (14, 15, 16) a který je v oblasti obou konců kloubově spojen se silovými pohony (11), uloženými na rámu (6) podbíjecích nástrojů (7) a vedenými na rámu (2) podvozku.
2. Pojízdná podbíječka podle bodu 1, vyznačená tím, že délka opěrného podélníku (13, 21) v podélném směru koleje odpovídá dělníky 13, 21 uspořádány přídavně к ústrojím 19 pro zdvihání koleje, je zvláště výhodné, pokud se zdvihání koleje krátce před ukončením podbíjení odpojí, například jednu nebo dvě sekundy, takže zbývající rozměr pro zdvihání nebo tolerance se odstraní toliko .silami vytvářenými zhutňováním štěrku. Pokud je však zhutňování vzhledem к dobré kvalitě štěrku dostatečně velké již krátce po zahájení zhutňovacího pochodu, je samozřejmě rovněž možné přerušit podbíjení a zdvihání koleje, případně její držení současně. V některých případech může být účelné, aby se ovládací ústrojí upravilo tak, že opěrné podélníky 13, 21 dosedají ve své zajištěné poloze na kolejnice 12 tak dlouho, pokud se všechny nástroje, to je podbíjecí nástroje 7, ústrojí 19 pro zdihání koleje a případně i rovnací nástroje, nenadzdvihnou, případně neoddálí od kolejnic 12, takže nemůže dojít již к žádnému nepříznivému působení na dosaženou jmenovitou výškovou polohu.
V rámci vynálezu je samozřejmě možné uložit přítlačné kusy 17, případně kola 22 s nákolkem v oblasti každé opery 14, 15, 16 odděleně nastavitelně nejen co do výšky, ale i stranově. К tomu potřebné pohony mohou být vytvořeny zcela libovolně, například hydraulické pracovní válce s písty, pohybová vřetena s maticí apod. Rovněž vytvoření silových pohonů 11 je možno provést zcela libovolně. Mohou být vytvořeny nejen jako hydraulické pracovní válce 10 s písty, ale také jako libovolný mechanický druh pohonu. V případě potřeby je možné rovněž pevné seřizování prostřednictvím zasunovaných čepů nebo pod., čímž se umožní zajištění polohy zařízení vzhledem к rámu 2 podvozku podbíječky 1 pražců.
VYNÁLEZU alespoň součtu dvou vzdáleností (X) pražců.
3. Pojízdná podbíječka podle bodů 1, 2, vyznačená tím, že opery (14, 15, 16) jsou vytvořeny jako vyčnívající přítlačný kus (17).
4. Pojízdná podbíječka podle bodů 1, 2, vyznačená tím, že opery (14, 15, 16 ) jsou vytvořeny jako kola (22) .s nákolkem, mezi kterými jsou uspořádány hydraulické pracovní válce (25) 3 pístem.
5. Pojízdná podbíječka podle bodů 1 až 4, vyznačená tím, že alespoň střední opera (15) je výškově přestavitelná, například čepem.
6. Pojízdná podbíječka podle bodů 1 až 5, vyznačená tím, že silové pohony (11) pro přestavování opěrného podélníku (13, 21) jsou spojeny s kontrolním měřicím systémem (20).
CS765256A 1975-08-25 1976-08-12 Travelling sleeper packing machine for packing the tranversal sleepers of the track CS219876B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT656475A AT339360B (de) 1975-08-25 1975-08-25 Fahrbare gleisstopfmaschine zum unterstopfen der querschwellen eines gleises

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS219876B2 true CS219876B2 (en) 1983-03-25

Family

ID=3587571

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS765256A CS219876B2 (en) 1975-08-25 1976-08-12 Travelling sleeper packing machine for packing the tranversal sleepers of the track

Country Status (20)

Country Link
US (1) US4068596A (cs)
JP (1) JPS5933722B2 (cs)
AR (1) AR210512A1 (cs)
AT (1) AT339360B (cs)
AU (1) AU505921B2 (cs)
BR (1) BR7605557A (cs)
CA (1) CA1043630A (cs)
CH (1) CH609741A5 (cs)
CS (1) CS219876B2 (cs)
DD (1) DD125744A5 (cs)
DE (1) DE2624416C2 (cs)
ES (1) ES450967A1 (cs)
FR (1) FR2322238A1 (cs)
GB (1) GB1500672A (cs)
HU (1) HU171650B (cs)
PL (1) PL105989B1 (cs)
SE (1) SE413041B (cs)
SU (1) SU676184A3 (cs)
YU (1) YU39366B (cs)
ZA (1) ZA764550B (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT358086B (de) * 1977-05-06 1980-08-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Einrichtung zum auswechseln der schienen- befestigungsmittel und gegebenenfalls der schienen eines gleises
AT371170B (de) * 1981-01-16 1983-06-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Gleisverfahrbare maschine zum verdichten, insbesondere gleisnivellierstopfmaschine, mit stabilisitationsaggregat
CH652430A5 (de) * 1981-01-23 1985-11-15 Canron Inc Crissier Gleisstopfmaschine.
DE102004005840B4 (de) * 2004-02-06 2005-12-15 Leonhard Weiss Gmbh & Co. Kg Vorrichtung zum Ausrichten von Schienen und deren Schwellen für Schienenanlagen von Kränen
FR3047016B1 (fr) * 2016-01-21 2019-09-06 Matisa Materiel Industriel S.A. Machine de bourrage a moteurs hydrauliques synchronises

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT221131B (de) * 1959-08-22 1962-05-10 Alfred Scheuchzer Vorrichtung zum gleichzeitigen Abrichten der Rolloberfläche beider Schienen eines Eisenbahngeleises
FR1373426A (fr) * 1963-10-25 1964-09-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Perfectionnements apportés aux dispositifs de nivellement longitudinal des voies dechemin de fer
GB1205020A (en) * 1966-12-14 1970-09-09 British Aircraft Corp Ltd Railway levelling apparatus
AT321347B (de) * 1968-01-02 1975-03-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Gleisstopfmaschine
AT313347B (de) * 1970-04-17 1974-02-11 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare Nivellier-Gleisstopfmaschine
CH546860A (de) * 1971-02-19 1974-03-15 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare gleisnivellier-stopfmaschine.
AT336663B (de) * 1972-10-13 1977-05-25 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und maschine zur niveaukorrektur eines gleises mit schotterbettung
AT336066B (de) * 1973-04-26 1977-04-12 Plasser Bahnbaumasch Franz Fahrbare nivellier-gleisstopfmaschine und verfahren zum stopfen und nivellieren eines gleises
AT334943B (de) * 1973-09-21 1977-02-10 Plasser Bahnbaumasch Franz Verfahren und vorrichtung zum korrigieren der hohenlage eines gleises im bereich der stoss-stellen

Also Published As

Publication number Publication date
SE7608353L (sv) 1977-02-26
JPS5253312A (en) 1977-04-28
GB1500672A (en) 1978-02-08
YU39366B (en) 1984-10-31
ZA764550B (en) 1977-07-27
AU1668776A (en) 1978-02-16
YU204276A (en) 1982-02-28
US4068596A (en) 1978-01-17
DE2624416A1 (de) 1977-03-03
CA1043630A (en) 1978-12-05
FR2322238A1 (fr) 1977-03-25
ES450967A1 (es) 1977-12-01
HU171650B (hu) 1978-02-28
AT339360B (de) 1977-10-10
AR210512A1 (es) 1977-08-15
AU505921B2 (en) 1979-12-06
DD125744A5 (cs) 1977-05-18
SE413041B (sv) 1980-03-31
FR2322238B1 (cs) 1980-06-20
CH609741A5 (cs) 1979-03-15
PL105989B1 (pl) 1979-11-30
JPS5933722B2 (ja) 1984-08-17
SU676184A3 (ru) 1979-07-25
BR7605557A (pt) 1977-08-09
ATA656475A (de) 1977-02-15
DE2624416C2 (de) 1985-11-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10619313B2 (en) Method for determining vertical and lateral position faults of a track and track maintenance machine
JP2960556B2 (ja) 保線機械及びこの保線機械によって軌道の横方向位置を修正するための方法
SU1259963A3 (ru) Передвижна выправочно-подбивочна машина
US4534295A (en) Track tamping, leveling and lining operating unit
FI118815B (fi) Menetelmä ja kone tiivisteen sullomiseksi raiteen ratapölkkyjen alle ja raiteen stabiloimiseksi
US4825768A (en) Mobile machine for leveling, lining and tamping a track switch
CS216692B2 (en) Gravel compactor for repairs of the rail position
RU2062858C1 (ru) Шпалоподбивочная машина для стрелок и пересечений пути
SK286171B6 (sk) Spôsob korekcie polohy koľaje
CZ283758B6 (cs) Spojitě po kolejových podvozcích pojízdný, podbíjecí, nivelační a rovnací stroj na koleje
US3469534A (en) Mobile track liner and tamper
CS218580B2 (en) Mobile track packing machine
CS273312B2 (en) Truck machine for rails' packing, levelling and straightening
CS219876B2 (en) Travelling sleeper packing machine for packing the tranversal sleepers of the track
US3486461A (en) Method and apparatus for aligning track
CZ279245B6 (cs) Stroj ke stranovému posouvání koleje
US3943857A (en) Track surfacing
FI79581B (fi) Koerbar spaorstampnings-planings- och riktmaskin.
US3381625A (en) Track raising apparatus
DK2622140T3 (en) Stampe machine
CZ297863B6 (cs) Stroj s pracovními agregáty pro opracovávání kolejového loze
CZ278256B6 (en) Apparatus for mounting a tool-carrying frame on a track
CZ278240B6 (en) Device for mounting a tool frame on track rails
US4192237A (en) Mobile track surfacing machine
RU2398062C1 (ru) Выправочно-подбивочная машина