CS207661B2 - Method of making the 1-phenylethanolamin derivatives - Google Patents

Method of making the 1-phenylethanolamin derivatives Download PDF

Info

Publication number
CS207661B2
CS207661B2 CS785271A CS527178A CS207661B2 CS 207661 B2 CS207661 B2 CS 207661B2 CS 785271 A CS785271 A CS 785271A CS 527178 A CS527178 A CS 527178A CS 207661 B2 CS207661 B2 CS 207661B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
group
formula
pharmaceutically acceptable
phenoxyacetyl
ethanol
Prior art date
Application number
CS785271A
Other languages
English (en)
Inventor
John Preston
Austin J Reeve
Original Assignee
Ici Ltd
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ici Ltd filed Critical Ici Ltd
Publication of CS207661B2 publication Critical patent/CS207661B2/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C233/00Carboxylic acid amides
    • C07C233/01Carboxylic acid amides having carbon atoms of carboxamide groups bound to hydrogen atoms or to acyclic carbon atoms
    • C07C233/12Carboxylic acid amides having carbon atoms of carboxamide groups bound to hydrogen atoms or to acyclic carbon atoms having the nitrogen atom of at least one of the carboxamide groups bound to a carbon atom of a hydrocarbon radical substituted by halogen atoms or by nitro or nitroso groups
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P29/00Non-central analgesic, antipyretic or antiinflammatory agents, e.g. antirheumatic agents; Non-steroidal antiinflammatory drugs [NSAID]

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Pain & Pain Management (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Rheumatology (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

Vynález se týká způsobu výroby nových 1-fenyletnooamiinových derivátů, vykazujících při místní aplikaci ni místo zánětu protiuánětlivé vlastnosti.
Je již známo, že 1-fenyleianolminová deriváty jako 1-(4-Emino-3>5-dcchlor.feuyl)-2~ -terc.butylminoetinol (známý jako clenbuterol) jsou silrými stimulátóry adrenergních beta-receptorů (Von G. Enθehci'dt, Arzneimittelforschung, 1976, 25, 1 403-1 420). Rovžxě) je známo (viz britský patentní spis δ. 1 468 156), že 1-fenyletιnoolmieové deriváty jako 1-fentl-2-(1» 1-diiettl)·2-/2-ielιyraaie0amido/etyϋno)etaeol stimulační účinky na adrenergní beta-recepto^. V souladu s vynálezem bylo nyní zjištěno, že určité 1-fenyletmolíminové deriváty, obsahující některé strukturní rysy těchto známých derivátů, překvapivě vykazují při místní aplikaci na místo záiětu užitečnou protizánětlivou účinnost.
Předmětem vynálezu je způsob výroby 1-fenyleanooaMiinových derivátů obecného vzorce I
Cl
OH
I 2 3
CHCH2NH.CRZR3.A.NHQ (I)
Cl ve kterém r3 a r3 nezávisle na sobě znamennaí vždy atom vodíku nebo alkylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku,
A představuje dvojvaznou alkylenovou skupinu s 1 až 4 ltom'UhLíku a
207^^1
Q znamená fenylacetylovou skupinu, fenoxyacetylovou skupinu, fenylminokarbonylovou skupinu nebo . alkanoylovou skupinu se 4 až 20 atomy uhlíku, a jejich farmaceuticky upotřebitelných edičních solí s kyselinami, vyznačujícími se tím, že se aldehyd vzorce II
nebo jeho hydrát či herniacetal nechá za redukčních podmínek reagovat s aminem obecného vzorce III
H2N . CR2R3 . A ..NHQ (III) ve kterém
H2, rJ, A a Q maaí shora uvedený význam, načež se popřípadě získaná volná báze převede na farmaceuticky upotřebitelnou adiční sůl s k/8eli-nou o aobě známým způsobem reakcí s kalinou, postytuJíc f^ar^m^c^í^i^t^:icky upotřebitelný aniont.
Sloučeniny obecného vzorce I, v závislosti na charakteru jednotlivých substituentů, mohou obsahovat jeden nebo několik asymetrických atomů uhlíku a mohou proto existovat v jedné nebo několika racemLckých formách a ve dvou nebo několika opticky aktivních formách. Vynález zahrnuje jak racemickou formu sloučenin obecného vzorce I, tak i všechny opticky aktivní formy vykaazujcí protizánětlivou účinnost, přičemž v daném oboru je obecně známo, jak lze připravit opticky aktivní formy rozštěpením formy racemické nebo syntézou z opticky aktivních výchozích látek, a jak je možno stanovit protizánětlivou účinnost standardními testy popsanými níže.
3
Vhodnou alkylovou skupinou s 1 až 4 atomy uhlíku ve významu symbolu R nebo RJ je například metylová skupina.
Vhodným 'zbytkem ve významu symbolu A je například' metylenová, etylenová, etylidenová nebo isopropylidenová skupina, z nichž je zvlášť'výhodná skupina metylenová.
Vhodným alkanoylovým zbytkem se 4 až 20 atomy uhlíku ve - významu symbolu Q je například oktaiekcnoylový (stearoylový) zbytek.
Výhodnou skupinu sloučenin vyráběných způsobem podle vynálezu tvoří ty látky shora uvedeného vzorce I, ve kterém oba symboly r2 a r3 představuj vždy atom vodíku nebo mm tylovou skupinu,
A představuje dvojvaznou metylenovou skupinu a
Q znamená fenylacetylovou, fenoxyacetylovou, fenyliminokarbonylovou nebo oktadekdoylovou skupinu, a í^a^r^m^c^<^i^1^:icky upotřebitelné adiční soli těchto sloučenin s kyselinami.
Vhodnými adičními solemi sloučenin obecného vzorce I s kyselinami ' jsou například soli odvozené od kyselin obsahujících fariaceuticky upotřebitelný aniont, například od anorganických kfeelin jako od tyetliny chlorovodíkové, bromoovodkové, fosforečné nebo sírové nebo od organických tyeelin jako od kyseliny šlavelové, vinné, mléčné, fumsarové, citrónové, octové, salicylové, benzoové, beta-nCtoové, metdsulfonové - nebo adipové. Zmíněné soli mohou obsahovat 1 nebo 2 ^oc^^a^nty kaliny·
.NHQ (IV)
ZvláSť výhodnou sloučeninou vyrobenou způsobem podle vynálezu je 1-(4-amino-3,5-dichLorfenyl)-2-[l,1-dlmetyl-2-( 2-fenylacetmiido)etylmiinoJ etanol a jeho farmaceuticky upotřebitelné adiční soli s kyselintmi.
Vhodných redukčních podmínek při práci způsobem podle vynálezu je možno dosáhnout například použitím borohydridu nebo kyanborolhylridu alkalického kovu, například natriímborohydridu nebo natrumkyanborohydridu. Reakce se účelné provádí v ředidle nebo rozpouštědle, například v tcetonOtrili, meewnolu, etanolu nebo 2-propanolu, při teplotě po^hyb^ící se například od -20 °C do 30 °C. Při pouužtí natrumkyanborolhydridu se . reakce s výhodou provádí při pH 4 nebo v okolí této hodnoty, například v přítomno ti kyseliny octové.
Způsob podle vynálezu je příkladem obecného postupu známého jako reduktivní alkylace a probíhá alespoň zčásti přes meeiprodukt obecného vzorce IV
Cl nh2
Cl takže jej lze provádět ve 2 separátních stupních, zalhmuuících přípravu meeiproduktu obecného vzorce IV _ a jeho následnici redukci.
Výchozí aldehyd vzorce II se účelně připravuje postupem popsaným v níže uvedeném příkladu 1 oxidací odppoíddaícího acetofenonu kysličníkem seleni.čitým, Alternativně je možno tento výchozí maaeeiál připravit oxidací odρpoídatícího fenacyi^b^i^c^midu dimetylxulfoxidem.
Opticky aktivní formy sloučeniny obecného vzorce I je možno získat například běžným rozštěpením odppovdaajcí racemické formy sloučeniny obecného vzorce I. Tak je možno racemicíou formu sloučeniny obecného vzorce I podrobbt reakci s opticky aktivní kyselinou, směs diastereomerních 8olí( vzniklou při této reakci, podrobit frakční krysttliztaí z ředidla nebo rozpouštědla, například z etanolu a působením báze za mírných podmínek pak uvolnnt opticky aktivní formu sloučeniny obecného vzorce I. Zvlášť vhodnou opticky aktivní kyselinou je například (+)- nebo (-)-0,0-di-p-0oluoylvioLOá kyselina.
Sloučeniny obecného vzorce I ve formě volných bází je možno převádět na farmaceuticky upotřebitelné adiční soli s kyselinou reakcí s vhodnou kyselinou, uvedenou vý^e, za obvyklých podmínek.
Jak již bylo řcčcoo,'ítše, vykazují sloučeniny obecného vzorce I při místní aplikaci na místo zánětu protizánětlivou účinnost a jsou zvlášť užitečné k místní léčbě záně tlivých onemocnění nebo zánětliých chorob kůže.
Botizánětlivé vlastnosti sloučenin obecného vzorce I je možno prokázat standardním testem, spočívajícím v inhibici zánětu na uchu m^š, vyvolaného írotonovým olejem. Účinnost jednotlivých sloučenin obecného vzorce I při·tomto testu závisí sice na chemické struktuře každé sloučeniny, konkrétní sloučeniny obecného vzorce I popsané v tomto textu však při místní aplikaci v dávce 0,20 m^/ucho nebo v dávce nižší působí výraznou inhibici zánětu.
Ve shora uvedeném testu nebyly při aplikaci testovaných sloučenin v účinných dávkách pozorovány · žádné zřetelné · toxické účinky.
Při pouužtí í místnímu ošetření místa zánětlivého procesu na kůži teplokrevného živočicha, například člověka, je možno sloučeninu podle vynálezu aplikovat místně v celkové denní dávce od 20 íig do 15 mg (nebo v ekvivalentní dávce v případě pouužtí ve formě farmaceuticky upotřebitelné adiční soli s kyselinou). Tuto celkovou dávku je možno účelně roz dělit do několika dílčích dávek. Je pochopitelná, že výše celkové denní dávky aplikované sloučeniny podle vynálezu závisí na rozsahu a závaáiooti ošetřovaného. zánětu.
Jako příklad použitelnooti látek vyrobených způsobem podle vynálezu je možno uvést použití 1-(4-amino-3,5-dichlorfeny-)-2- [i il-dimetyl-^-^-fenylacetsmido^tylsminoJetanolu k místnímu ošetření msta zánětlivého pochodu na kůži teplokrevného živočicha, například ' člověka, v celkové denní dávce od · 20 «g do 5 mg (nebo v ekvivalentní dávce v případě použití ve formě farmaceuticky upotřebitelné adiční sol!·s kyselinou).·Aplikace se provádí místně.
I když se u sloučenin obecného vzorce I uvažuje přednostně o jejich vybití k místní léčbě záištlivých chorob nebo zánětliiých stavů kůže, lze tyto sloučeniny rovněž použít k místní léčbě těchto chorob nebo stavů na jiných místech těla, jako plicních chorob.
Vynález ilustrují následnici příklady provedení, jimiž se však rozsah vynálezu v žádném směru neomeeuue. Pokud není uvedeno jinak, prováddjí se všechny reakce při teplotě místnooti, tj. při teplotě v rozmezí od 18 °C do 26 °C, a všechna odpařování se p^roviádd j na rotační.odparce. Uváděné výtěžky jsou pouze ilustrativní a v žádném případě nepředstavují maximáání dosažitelné výtěžky.
Příklady 1 a 2 4
Směs 4-amitOo-,5-dic01trftnylglytxal-hydrátu (1,18 g) a 1,03 g 1,1-dlmetyll2-(2-fenylace tamidojetylaminu ve 20 ml metanolu · se 16 hodin míchá· při teplotě míítnoosi, pak se zfiltruje a k fiirrátu se za energického míchání přikape roztok 500 mg natriimborohydridu ve 2 ml vody. Po dvouhodinovém míchání se · směs olkrsslí koncentrovanou kyselinou chlorovodíkovou na pH 2 až 3 a odpář se. Pevný zbytek se suspenduje v 50 ml · vody a suspenze se extrahuje · 100 ml éteru. Vodná fáze se vodným roztokem amoniaku (hustota 0,88)·zalkalizuje na pH 12 až 13 a extrahuje se dvakrát vždy 100 ml éteru. Spojené extrakty se vysuší síranem hořečnatým a odpaří se. Olejovitý odparek se rozpuutí v 5 ml 2-propanolu a k roztoku se přidává éterický chlorovodík až k dosažení pH 2 až 3. Následujícím přidáním nadbytku suchého éteru se vysráŽÍ 1,05 g (43 %) 1-(4-шnino-3,5--dchOoorfenl)---[l,1-dtm·tyl-2-(2-fenylacetímidt)etylamtno0etanol-diOydrtcOlortdu (příklad 1) o teplotě tání 105 až 108 °C.
Analogiclým postupem se za pouužtí 1,1-dimeey 1-2-( 2feono:yaaceaMido)etyaminu a 4-aminc>o3,5-dichlorf^e^ny]^gl^y^o^xal^-^l’y^drát^u jako výchozích látek získá ve výtěžku 35 % 1—(4— -aminoo->55ddchh.orfejnry)-2- [j ,1-dimetyl-2-(2ffonoJyracttamido)etylamino0etanol-Oydroclú.orid-monooydrát (příklad 2) o teplotě tání 107 až 109 °C.
látky se připraví následujícm způsobem:
a) 1,1-dimetyl-2-(2-to!yllatttmidt)ttylmin
K roztoku 15,4 g fenylacetylchloridu ve 250 ml éteru se za míchání během 2 hodin přidá roztok 8,8 g 1,1-dimetyletylondaminu ve 250 ml éteru. Výsledná směs se míchá ještě 3 hodiny, pak se vyloučený pevný maatriál oďiltruje a rozpuutí se ve 150 ml teplé vody. Roztok se zfiltruje, filtrát se zalkalizuje přidáním nadbytku nasyceného vodného roztoku uhlčitanu sodného (50 ml) a extrahuje se třikrát vždy 250 ml chloroformu. Extrakty se vysuší síranem hořečnatým a odpáří se na olejovatý zbytek, který zkrystaluje po přidání směsi stejných objemových dílů· éteru a petroléteru (teplota varu 60 až 80 °C). Získá se 13,1 g (63 %) 1,1-dimetyl-2-(2ftoyllattamidt)etylminu o teplotě tání 47 až 48 °C.
b) 1 ,1-dimetyl-2-(2-feno3yacetamido)etylimin
Analogickým postupem jako v odstavci a) se za použití fenoxfaccfylchloridu.jako výchozího materiálu získá produkt uvedený v názvu, ve formě pevné látky tající při 42 ai 46 °C.
c) 4-arninoo3,5-ddclh.orfenylglyoxal-hydráe %
K roztoku 12,0 g 4-aminc)-3jS-dichloracetofenonu ve smmsi 60 ml dioxanu a 2 ml vody se přidá 10,0 g kysličníku s^edčitého. Výsledný roztok se 4 hodiny zalhřívá na parní lázni na teplotu 95 °C, pak se vyloučená sraženina oddiltruje a filtrát se odpálí. Olejovitý odparek se k odstranění vody opakovaně rozpouětí v toluenu a Výsledný zbytek se rozpustí v 500 ml éteru, éterický roztok se odbsarví aktivní uhlím a po filtraci se zahuutí na objem zhruba 200 ml. Ve formě pevné látky se vyloučí 8,0 g (58 %) 4-aminoз3,5-dichlorfeoylglyoxal-hydrátu o teplotě tání 95 ai 98 °C. .
Příklad 3
1,16 g 4-aIninoo3,55clichlorfeoylglyoxal-hydrátu a 1,77 g 1,1-dimetyl-2-(stearoylιmioj)з etylaminu se ve 25 ml metanolu 16 hodin míchá, přičemž se za smmsi postupně sráží bílá pevná látka. K výsledné suspenzi se přikape roztok 500 mg natruimborohydridu v 5 ml vody. Během tohoto přidávání se bílá pevná látka rozpuutí a suspenze přejde na čirý roztok. Po dvouhodinovém míchání se reakční směs okyslí kyselinou octovou na pH 5 a odpaří se.
Pevný zbytek se suspenduje v 50 ml vody a suspenze se extrahuje dvakrát vidy 50 ml éteru. Extrakty se spojí a po vysušení síranem hořečnatým se odpaří na olejovitý zbytek, který se rozpuutí ve 25 ml éteru. Po ochlazení se z roztoku vylo^^^ 0,9 g (40 %) 1-(4-aminoз3,5зdichljrfeoyl)-2-l11,1-nimftyl-2-(staaroytinOnj))etylmioj]ftaoolu o teplotě tání 74 ai 76 °C.
Výchozí derivát feylímnou se získá následujícím způsobem:
K roztoku 12,12 g stear oy^hloridu ve 250 ml éteru se za míchání během 2 hodin přidá roztok 3,6 g 1,1-dnmettlftylendilmiou ve 100 ml éteru a výsledná směs se ještě 1 hodinu míchá. Vyloučený pevný maatelál se oddiltruje a rozpuutí se ve 300 ml horké vody. Roztok se zfiltruje a filtrát se zalkalizuje přidáním nadbytku nasyceného vodného roztoku uh.ičitanu sodného (30 ml). Po odfiltrování, prostí vodou a vysuSení na vzduchu se získá 8,0 g 1,1зdimetyl-2з(sfarooylmlinj)etytaiiou o teplotě tání 56 ai 58 °C.
Příklad ' 4
Směs 1,77 g 4-a]mnoo3,5-dichlorffцylgltjχal-lt<dráeu a 1,55 g 1,1 ^^сПуУ^^ feny 1urendo)ftylmiou ve 30 ml metanolu se 30 minut míchá, načei se k ní přikape roztok 750 mg natru nmborohydridu v 5 ml vody. Po dalším dvouhodinovém míchání se směs odyseí kyselinou octovou na pH 5 a odpaří se. Pevný odparek se suspenduje v 50 ml vody a suspenze se extrahuje dvakrát vidy 100 ml éteru. Spojené extrakty se vysuší síranem hořečnatým a o^j^ía^zí se na olejovitý zbytek, který se rozpuutí v ’5 ml 2-propanolu. K výsle<nnému roztoku se nejprve přidává éterický chlorovodík ai do . pH 2 ai 3, načei se přidáním suchého éteru vysráií pevný 1-(4-aminOj3,5--dihllorenoУl-2-[1 ,1-fimetylз2-(fenylш*efdo)eУyamι0no] etaool-lydrochlorid, který po překryštelování z metanolu a éteru poskytne 1,2 g (36 %) čistého produktu tajícího při 197 ai 198 °C.
Výchozí derivát et^y^l^iminu se připraví následující způsobem:
K roztoku 8,8 g 1,1-dlmetyletylendisminu ve 250 ml éteru se za míchání během 2 hodin přikape roztok 11,9 g fenylisokyanátu ve 250 ml- éteru. Po dalěím dvouhodinovém míchání se směs zfiltruje a pevný matteiál se protřepe s nadbytkem 1N kyseliny chlorovodíkové. Nerozpustný derivát močoviny se odfiltruje a filtrát se zalkalizuje přidániím nadbytku nasyceného vodného roztoku uhličitanu sodného. Po odí4iltrování, promt-I vodou a vysuěení na vzduchu se získá 6,5 g 1,1-dimeeyl-2-(ienylureifo)etytminu o teplotě tání 124 až 126 °C.
Příklad 5
Směs 2,35 g 4-tminnoЗ,55dfchlorfenylglyoxal-hydrátu a 2,06 g 1',1-fimeeyl-2-(2-ienyl- , ocetamido^ty!aminu - v 50 ml a 3 ml kyseliny octové se 30 minut míchá, načež se k ní během 5 minut po částech přidá 1,26 g natrimkyanborohydridu. Po šestnácthoddnovéém míchání se směs odpaří a odparek se roztřepe mezi 100 ml 10% (objem/objem) vodné kyseliny octové a 100 ml etylacetátu. Organická fáze -se odddlí a po vysušení síranem hořečnatým se -odpatfí. Polotuhý zbytek se rozpuutí v 10 ml 2-propanolu a k roztoku se přidává éterický chlorovodík až - do pH 2 až 3. Přidáním suchého éteru se pak vysráží 2,8 g (63 %) 1-(4-amino-3,5-dichlorfenyl)-2- [1 ,1-dime tyl-2-(2-fenylac e tamido)e tylaminoje ttnol-fihyfrochloridu o teplotě tání 105 až 108 °C.
Vnesením dthydrochlortfi do nadbytku 10% (objem/objem) vodného uhličitanu sodného a éteru, filtrací a odpařením extraktu vysušeného sírneem hořečnatým se získá odpoovídaící volná báze tající při 96 až 98 °C.
Příklad 6
Analogickým postupem jako v příkladu 1 je možno z 4-tminno->55dfchlorfenylglyoxal-hydrátu a N-(2~fenгltcetyl)etyenndtmini získat ve výtěžku 30 až 40 % 1-(4-amino-3,5-ftchlorfenyl)22-£--(--fnnytaeetшtf0o)eУytадlinó] etanol-hydrochlorid o teplotě tání 118 až 120 °C.

Claims (6)

  1. PŘEDMĚT VYNÁLEZU
    1. Způsob výroby 1-f enyletnnotмlinových derivátů obecného vzorce I
    HgN
    Cl
    OH
    CHCH2NH . CR2R3. A. NHQ (I) ve kterém r2 a iP nezávisle na sobě znamennaí vždy atom vofóku nebo altylovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku,
    A představuje dvojvaznou alkylenovou skupinu s 1 až 4 atomy uhlíku a
    Q znamená fenylacetylovou skupinu, fenoxyacetylovou skupinu, fenylaminokarbonylovou skupinu nebo alkanoylovou skupinu se 4 až 20 atomy uhlíku, a jejich farmaceuticky upotřebitelných edičních solí s kyselinami, vyznnauuící se tím, že se aldehyd vzorce II
    Cl
    Cl nebo jeho hydrát či hemiacetal nechá za redukčních podmínek reagovat s aminem obecného vzorceIII
    H2N . Cr2r3 . A . NHQ (III) ve kterém
    R2, R3, a a Q iij shora uvedený význam, načež se popřípadě získaná sloučenina obecného vzorce I ve formě volné báze reakcí s kyselinou, poskkttjící farmaceuticky upotřebitelný cniont, převede na svoji farmaceuticky upotřebitelnou adiční sůl s kyselinou.
  2. 2. Způsob podle bodu 1, k výrobě sloučenin shora uvedeného obecného vzorce I, ve kterém R^, r3 a A mají význam jako v bodu 1 a Q představuje fenylacetylovou skupinu, fenoxyacetylovou skupinu, fenylcminokcrbonylovou skupinu nebo alkanoylovou skupinu se 4 až 12 atomy uhlíku, a jejich farmaceuticky upotřebitelrých edičních solí s kyselinami, vyznačující se tím, že se jako výchozí látky použijí aldehyd shora uvedeného vzorce II nebo jeho či ^mliccta! a amin shora uvedeného obecného vzorce III, v něr2, r3, a a Q mej v tomto bodu uvedený význam.
  3. 3. Způsob podle bodu 1, vyznaC^ící se tím, že se reakce provádí v přítómiooti borohydridu nebo kyanborolhydridu alkalického kovu, v rozpouštědle nebo ředidle vybraném ze skupiny zahrnuící ccceooittil, meeianol, etanol a 2-propanol, při teplotě v rozmezí od -20 °C do 30 °C.
  4. 4. Způsob podle bodu 2, vyznaC^ící se tím, že se reakce provádí v přítomiooti borohydridu alkalického kovu, v rozpouštědle nebo ředidle vybraném ze skupiny zahrnuící metanol, etanol a 2-propanol, při teplotě v rozmezí od -20 °C do 30 °C.
  5. 5. Způsob podle bodů 1 nebo 3, vyznaCnící se tím, že se použije výchozí látka shora uvedeného obecného vzorce 11^ v němž r2 a r3 představují metylové skupiny, A znamená metylovou skupinu a Q představuje fentlaeettlovou skupinu, fenoxyacetylovou skupinu, fenylaminokarbonylovou skupinu nebo oktadekcnoylovou skupinu.
  6. 6. Způsob podle bodů 2 nebo 4, vyzná C^ící se tím, že se použžje výchozí látka shora uvedeném obecného vzorce v němž R2 a Rj představují metylové s^pi^^ A znamená metylenovou skupinu a Q představuje fenylacetylovou skupinu, fenoxyacetylovou skupinu nebo fenyl cminokarbonylovou skupinu.
CS785271A 1977-08-16 1978-08-11 Method of making the 1-phenylethanolamin derivatives CS207661B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB3434677 1977-08-16

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS207661B2 true CS207661B2 (en) 1981-08-31

Family

ID=10364512

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS785271A CS207661B2 (en) 1977-08-16 1978-08-11 Method of making the 1-phenylethanolamin derivatives

Country Status (26)

Country Link
US (1) US4355045A (cs)
EP (1) EP0000809B1 (cs)
JP (1) JPS5448727A (cs)
AR (1) AR221704A1 (cs)
AT (1) AT359481B (cs)
AU (1) AU521456B2 (cs)
BE (1) BE869639A (cs)
CA (1) CA1108183A (cs)
CS (1) CS207661B2 (cs)
DE (2) DE2861733D1 (cs)
DK (1) DK362178A (cs)
ES (1) ES472591A1 (cs)
FI (1) FI70008C (cs)
FR (1) FR2400505A1 (cs)
GR (1) GR66025B (cs)
HU (1) HU177107B (cs)
IE (1) IE47283B1 (cs)
IL (1) IL55284A (cs)
IT (1) IT1098051B (cs)
NL (1) NL7808440A (cs)
NO (1) NO145656C (cs)
NZ (1) NZ188040A (cs)
PL (2) PL114031B1 (cs)
PT (1) PT68422A (cs)
SU (1) SU820658A3 (cs)
ZA (1) ZA784335B (cs)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IE54220B1 (en) * 1981-12-23 1989-07-19 Ici Plc Phenol esters
US5541188A (en) * 1987-09-15 1996-07-30 The Rowett Research Institute Therapeutic applications of beta-adrenergic agonists
US5530029A (en) * 1987-09-15 1996-06-25 The Rowett Research Institute Therapeutic applications of clenbuterol
FR2626878B1 (fr) * 1988-02-10 1990-06-08 Lafon Labor Derives de 1-(aminophenyl)-2-dimethylaminopropanone, procede de preparation et utilisation en therapeutique
US6421336B1 (en) * 1999-02-23 2002-07-16 Tantivy Communications, Inc. Variable rate orthogonally coded reverse link structure

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1618005A1 (de) * 1966-09-22 1971-09-09 Thomae Gmbh Dr K Verfahren zur Herstellung von neuen Amino-dihalogen-phenyl-aethylaminen
US3975443A (en) * 1972-06-06 1976-08-17 Allen & Hanburys Limited 1-(3,4-dichlorobenzamidomethyl)-cyclohexyldimethylamine
GB1460593A (en) * 1973-06-22 1977-01-06 Ici Ltd Ethanolamine derivatives
GB1468156A (en) * 1973-07-19 1977-03-23 Ici Ltd Phenylethylamine derivatives

Also Published As

Publication number Publication date
AR221704A1 (es) 1981-03-13
AU521456B2 (en) 1982-04-01
PL209049A1 (pl) 1979-08-27
PL114031B1 (en) 1981-01-31
CA1108183A (en) 1981-09-01
DE2835537A1 (de) 1979-03-01
EP0000809B1 (en) 1982-04-14
FR2400505A1 (fr) 1979-03-16
FI782498A (fi) 1979-02-17
NL7808440A (nl) 1979-02-20
IE47283B1 (en) 1984-02-08
IT1098051B (it) 1985-08-31
US4355045A (en) 1982-10-19
FI70008B (fi) 1986-01-31
ES472591A1 (es) 1979-10-16
IE781519L (en) 1979-02-16
EP0000809A1 (en) 1979-02-21
HU177107B (en) 1981-07-28
JPS5448727A (en) 1979-04-17
DK362178A (da) 1979-02-17
NO782767L (no) 1979-02-19
ATA595378A (de) 1980-04-15
NO145656C (no) 1982-05-05
ZA784335B (en) 1979-07-25
NZ188040A (en) 1981-07-13
FI70008C (fi) 1986-09-12
IL55284A (en) 1981-10-30
IT7826671A0 (it) 1978-08-10
SU820658A3 (ru) 1981-04-07
AU3850578A (en) 1980-02-07
BE869639A (fr) 1979-02-09
NO145656B (no) 1982-01-25
PL113842B1 (en) 1981-01-31
DE2861733D1 (en) 1982-05-27
PT68422A (en) 1978-09-01
IL55284A0 (en) 1978-10-31
FR2400505B1 (cs) 1981-01-30
AT359481B (de) 1980-11-10
GR66025B (cs) 1981-01-13
PL215005A1 (pl) 1979-12-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3933911A (en) 1-Aryl-2-amidoalkylaminoethanol derivatives
SE435837B (sv) 4-amino-3-kinolinkarboxylsyror och estrar derav med antisekretorisk och anti-ulceros aktivitet
JPS5922697B2 (ja) ビス−(メタ−アミジノフエノキシ)−化合物
PL81189B1 (cs)
US2510081A (en) Biguanide derivatives
DE2505297A1 (de) Neue 2-arylamino-2-imidazolinderivate und ein verfahren zu deren herstellung
IL24007A (en) Substituted benzimidazoles
CS207661B2 (en) Method of making the 1-phenylethanolamin derivatives
US3135797A (en) Aromatic amino antispasmodic compounds
PL141127B1 (en) Method of obtaining bis-/piperazinylo or homopiperazinylo/-alkanes
US3957870A (en) Organic compounds
US4041074A (en) 1-Hydroxyaryl-2-amidoalkylaminoethanol derivatives
US3398155A (en) 2, 6-dichloro-isonicotinamide derivatives and a method for their preparation
PL115848B1 (en) Process for preparing novel derivatives of vincane
US3940441A (en) N,N&#39;-bisphenoxybenzyl-bridged-diamides
PL85189B1 (cs)
PL120540B1 (en) Process for preparing novel derivatives of phenoxyalkanoloaminena
JPH0625191B2 (ja) 1−[2−(フエニルメチル)フエニルピペラジン化合物、その製造方法および医薬組成物
US2778833A (en) nrirs
US2719846A (en) 4[n-(beta-diethylaminoethyl) anilino]-pyrimidine and acid addition salts thereof
DE2318575A1 (de) Neue oxazolidinone
US4152518A (en) Halogenated thiobenzamides
US3382260A (en) Novel sulfonamide compounds and processes
EP0001266B1 (en) Substituted 2-aminomethylphenyl sulfamates, process for preparing, and pharmaceutical compositions containing the same
JPS6031834B2 (ja) 新規の1,2−ジヒドロピリド〔3,4−b〕ピラジン類