CS199581B2 - Tubular carrier for winding of textil yarn - Google Patents

Tubular carrier for winding of textil yarn Download PDF

Info

Publication number
CS199581B2
CS199581B2 CS751782A CS178275A CS199581B2 CS 199581 B2 CS199581 B2 CS 199581B2 CS 751782 A CS751782 A CS 751782A CS 178275 A CS178275 A CS 178275A CS 199581 B2 CS199581 B2 CS 199581B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
winding
yarn
support
tube
grooves
Prior art date
Application number
CS751782A
Other languages
English (en)
Inventor
Rene Grellier
Original Assignee
Rhone Poulenc Textile
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rhone Poulenc Textile filed Critical Rhone Poulenc Textile
Publication of CS199581B2 publication Critical patent/CS199581B2/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H54/00Winding, coiling, or depositing filamentary material
    • B65H54/02Winding and traversing material on to reels, bobbins, tubes, or like package cores or formers
    • B65H54/40Arrangements for rotating packages
    • B65H54/42Arrangements for rotating packages in which the package, core, or former is rotated by frictional contact of its periphery with a driving surface
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H75/00Storing webs, tapes, or filamentary material, e.g. on reels
    • B65H75/02Cores, formers, supports, or holders for coiled, wound, or folded material, e.g. reels, spindles, bobbins, cop tubes, cans, mandrels or chucks
    • B65H75/18Constructional details
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65HHANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL, e.g. SHEETS, WEBS, CABLES
    • B65H2701/00Handled material; Storage means
    • B65H2701/30Handled filamentary material
    • B65H2701/31Textiles threads or artificial strands of filaments

Description

(54) Trubkový nosič pro navíjení textilní příze
Vynález se týká trubkového nosiče ' pro navíjení textilní příze, 'zejména pro navíjecí stroj, obsahující řídicí ' válec, který je v tečném styku s návinem a js · opatřen alespoň jedním rozbíháním kroužkem, jehož průměr je větší než průměr tělesa, řídicího válce a ' který ' je určen k · unášení nosiče třením· na začátku navíjení.
Zejména se vynález ' týká· trubky pro navíjení ' termoplastické textilní příze, · ' částečně protažené nebo dloužené, velkou rychlostí.
Pod „přízí nebo vláknem částečně protaženým“ se rozumí .vlákno, jehož ' molekulární orientace není úplná a _ které si zachovává zbytkovou velikost průtahu, a průtah nebo dloužení se pak dokončí ' při pozdějším plynulém nebo· přetržitém· zpracovávání.
Je· již známo podrobovat polyesterové vlákno· částečnému . plynulému . dloužení při zvlákňování. Vlákno se pak navíjí v polo- . protaženém stavu se zbytkovou . velikostí protažení, · která · může být řádově 1,4 až 2. Protažení na normální míru (v podstatě 4) se provede například v průběhu tvarovacího děje. ’
Vyskytují se však problémy při navíjení poloprotaižené ' příze ' s tečným unášením návinu řídicím· válcem, a to zejména na začátku navíjení. Řídicí válec, jehož úlohou je kontrolovat rychlost· navíjení a přitom · dodávat celou silovou · dvojici' potřebnou pro unášení · nálviniu, · nebo · její Část je' opatřen dvěma zesíleními, tvořícími rozhohací· . kroužky a vykazujícími oproti ostatní části' řídicího válce · přírůstek · průměru řádově ' 0,1 až 1 mim·. Tyto· kroužky - ' jsou uloženy . ·' na ' řídicím válci ' 'v · místech odpovídajících koncovým pásmům nosné ' trubky pro přízi, '' a to mimo pásmo navíjení.
Jedním z účelů rozbíhajících kroužků . je, aby udělily 'navíjecí . trubce větší · rychlost, aby · se při ' spuštění příze navinula spíše ' na trubku ' než na řídicí válec. Trubka je podpírána různými ' ústrojími, jako)· třmenem · opatřeným kloboučky, které jej drží na · jeho koncích, · · nebo vřetenem, které ' jí prochází po celé její délce a uvádí · ji v otáčení.· Tohoto posledníhoi řešení · lze užít v' případě''· ' navíjení velkou rychlostí, ' která' může · dosáhnout ' 6000 až · 7000' ' metrů zá minutu · i' ' více.
Příze se rozvádí po délce . trubky vratně pohánějícím zařízením. Přes všechna opatření, která se provádějí . -přj konstrukci vratných ústrojí, ' není . rozdělení ' příze přesně pravidelné po celé délce trubky. Nastává hromadění 'materiálu· v ' pásmu úvrati. · V ' těchto dvou pásmech totiž' není rychlost příze konstantní, nýbrž klesá, pak dosáhne nulové hodnoty a zase po obrácení' smyslu navíjení vzrůstá až na nominální hodnotu.
Hromadění materiálu v místech úvratí se projevuje vytvářením ztluštěnin čili „nabíhacích růžků“ Jedním z úkolů řídicího válce je stlačovali správně tyto růžky, aby površka návinu byla v podstatě přímočará. Na začátku navíjení je trubka ve styku s rozbíhacími kroužky a. návin se nedotýká řídicího- válce. Avšak návin se zesiluje a vytváří na obou koncích zdvihu nabíhací růžky, které v příslušném okamžiku přijdou do styku s řídicím válcem. Bylo zjištěno, že styk konců návinu s řídicím válcem může vyvolat účinky nepříznivé pro poloprotaženou přízi. Tyto účinky záležejí v tomto:
1. Příze na vrcholu růžků má větší rychlost oproti řídicímu válci. Tento přebytek rychlosti, který je funkcí rozměrů řídicího válce a navíjecí trubky, může být řádu 1,5 proč., například pro navíjecí rychlost 3000 m/min to tvoří přibližně 45 m/mm, což není zanedbatelné. Když růžky přijdou do styku s řídicím válcem, je zde pro-kluzování 45 metrů za minutu, což se projevuje na různých úsecích poloprotažené příze.
2. Kromě toho se jako navíjecích -trubek často užívá letpenkových trubek a často- se stává, že geometrické vlastnosti těchto lepenkových trubek nejsou přesné. Trubka může mít různé vady, jako nesprávně zaoblená místia, která při otáčení vyvolávají vibbrace, a tedy nárazy návinu na řídicí válec.
Jestliže se takové trubky užívá, pak v případě styku s řídicím válcem je poloiprotažená příze v úrovni nabíhacích růžků vystavena shora uvedeným účinkům 1 a 2. V těchto místech na ni působí značná namáhání, která se projevují na úvratích vznikeim úseků příze q délce přibližně 1 cm, které se nadměrně protáhnou nárazem. Po navinutí se tedy obdrží příze, která má části s různou molekulární orientací, jež při konečném dloužení, například současně s tvarováním, vedou к méně protaženým pásmům.
Tato méně protažená pásma se projevují závadami v titru a zejména vadami zbarvení, se kterými se setkáváme při výrobě způsobem zcela nahodilým podle jakosti použité navíjecí trubky. Tyto vady jsou běžně označovány jako „vada dna cívky“.
Bylo zjištěno, že je-li trubka uložena na vřeitenu, které jí prochází po celé její délce, opaikuje se zdůraznění vady s periodičností odpovídající dopředným a zpětným zdvihům vratně pohyblivého vodiče, a že zesílená vada odpovídá úvratí ležící za vřetenem, kde zadní částí u vřetena je ta část, která je umístěna na straně jeho upevinění na rájmu cívečnice. Jelikož přední část vřetena je oddálena od tohoto míisita upevnění, má větší Ohebnost, která mu umožňuje absorbovat napětí. Jelikož zadní část vřetena imá větší nepoddaj-nost, absorbuje tato napětí příze, což vede к její deformaci.
Aby se rozřešil problém vady dna cívky, bylo- zkoušeno zmenšit na začátku navíjení přítlačnou sílu trubky na řídicí válec. Obvyklá síla 40 až 50 N byla snížena na 10 až 20 N v první fázi navíjení. I když takový postup způsobuje zmenšení této vady,’ nevede к jejímu úplnému potlačení.
Výše uvedené nedostatky odstraňuje trubkový nosič pro navíjení textilní příze, podle vynálezu, zejména pro navíjecí stroj, který obsahuje řídicí válec v tečném styku s návlneim, Opatřeným alespoň jedním rozbíhacíím kr-oužkeim, jehož průměr je větší než průměr tělesa řídicího válce, a který uvedený trubkový nosič unáší třením na začátku navíjení. Podstata vynálezu záleží v tom, že na vnějším povrchu trubkového nosiče jsou dvě prstencové drážky, které jsou umístěny v pásmech odpovídajících místům úvratě a jejichž hloubka je alespoň rovna vyvýšení roizbíhacích kroužků.
Šířka -drážek je účelně v rozmezí mezi 5 až 15 mm a jejich hloubka je mezi 0*4 až 0,8 mm.
Podle dalšího provedení vynálezu je každá drážka tvořena žlábkem s plochým dnem.
Podle jiného provedení vynálezu je každá drážka tvořetna drážkou se zakřiveným konkávním dnem.
Účelně je propojení dna drážek nebo žlábků s vnějším povrchem trubky provedeno zešikmením v tupém úhlu nebo zaoblením.
Vynálezem se potlačuje tzv. závada dna cívky a v důsledku toho se odstraňuje odpad příze, který je výsledkem této vady u dosavadních zařízení.
Přednost vynálezu záleží v tom, že na začátku navíjení se v místech úvratě vytvoří v úrovni drážek zesílení návinu čili růžky, takže již nevyčnívají ven vůči střední části návinu. Sitylk imezi návinem a řídicím válcem nastane tedy v podstatě po- celé délce návinu. Dotykový náraz se rozloží po celé délce návinu a nepůsobí jen na jeho konce. Nenastává již deformace poloprotažené příze v pásmech úvrati. Struktura příze je homogenní po· celé její1 délce a následující dloužení již nevytvoří poddloužená pásmia.
Na přiložených výkresech jsou znázorněny příklady provedení trubkového nosiče pro navíjení textilní příze podle vynálezu, kde znázorňují obr. 1 a 2 navíjení příze na klasickou navíjecí trubku, ohr. 3 navíjecí trubku podle vynálezu, obr. 4 pirvní fázi navíjecího postupu a navíjecí trubkou poidle vynálezu, obr. 5 průběh navíjecího postupu s navíjecí trubkou podle vynálezu, obr. 6 a 7 diagramy znázorňující pravidelnost titru přízí získaných navíjeními jednak na obvyklý trubkový noísič, jednak na trubkový nosič podle vynálezu.
Na obr. 1 jsou schematicky znázorněna hlavní ústrojí navíjecího stupně, totiž řídicí válec 1, navíjecí trubka 2, která je v tečnám styku s řídicím válcem 1, a vratně pohyblivý rozváděči vodič 13 pro- přízi. Na začátku navíjení se styk mezi navíjecí trubkou 2 a řídicím válcem 1 uskuteční v úrovni rozbíhacích kroužků 4 a 5. Vyvýšení rozbíhacích kroužků 4 a 5 bylo silně přehnáno pro· přehlednost vyobrazení.
Tento styk trvá až do okamžiku, kdy návin 3 dosáhne průměru, který mu umožní aby sám vešel do, styku se střední částí 10 řídícího válce 1. Tento styk mezi návinem 3 a řídicím válcem 1 /trvá až do konce navíjecího' stupně. Návin 3 vchází do styku s řídicím, válcem 1 v úrovni nabíháních růžků 6 a 7, které jsou umístěny na 'místech úvratě a vyvolávají nepříznivé účinky a závady shora uvedené.
Na obr. 2 je znázorněno vřeteno 11, na kterém je nasazena navíjecí trubka 2. Vřeteno 11 je upevněno na rámu 12. Bylo zjištěno-, že závady na přízi jsou výraznější na částech odpovídajících zadnímu místu AR úvratě, (kde ohobnoot je menší než ohebnoist v předním místě А V úvratě.
Obr. 3 znázorňuje lepenkovou navíjecí trubku 20 podle vynálezu, opatřenou dvěma drážkami 8 v místech, úvratě. Tyto drážky 8 jsou tvořeny dvěma žlábky, jejichž dno má zakřivený profil a jež jsou provedeny na navíjecí trubce 29 vroubkováním při její výrobě. Pro navíjecí trubku 20 o obvyklém vnějším průměru 75 nim, která je poháněna· řídicím válcem 1 o průměru 160 mm., θ'patřeným rozbíhacími kroužky 4, 5 o průměru 160,8 mm, bude hloubka p drážek 8s výhodou v rozmezí 0.4 až 0,8 mim a šířka 1 těchto drážek bude v rozmezí 5 až 15 mm. Obvykle postačí šířka mezi 5 až 10 mm.
Obr. 4 je částečný pohled nía navíjecí trubku 20 podle vynálezu, opatřenou drážkou 8 s plochým dnem, které je к vnějšímu poivrichu. navíjecí trubky 20 přepojeno jednak úkosem 14, jednak zaoblením 15.
Obr. 5 znázorňuje navíjecí trubku 20 podle obr. 3 při jejím použití к navíjení. Návin 3 dosáhl průměru, který mu umožňuje vstoupit do styku se střední částí 19 řídicího' válce 1. Styk rozbíhacích kroužků/ 4 a 5 s· navíjecí trubkou 20 bude přerušen. Zesílení návinu 3 čili nabfhací růžky 6 a 7 jsou vytvořeny v drážkách 8. Je vidět, že jsou pod střední částí návinu 3. Návin 3 vchází do styku s řídicím válcem 1 na největší části návinu 3, a nikoliv již pouze na habíhacích růžkách 7 a 8. Nedochází již tedy ke zhoršení příze.
Byly provedeny srovnávací pokusy.mezi obvyklými trubkovými nosiči příze a mezi trubkovými nosiči příze a mezi trubkovými nosiči podle vynálezu, jak jsou znázorněny na obr. 3 až 5. Výsledky těchto pokusů jsou uvedeny v příkladech.
Příklad 1
V tomto příkladu bylo navinutí provede1,6
160 mm 160,8 mm mm
N no za použití obvyklého trubkového· nosiče.
Na> cívečnici znázorněné v obr. 1 byla niavíjenía polyesterová poloprotažená příze 167 dtex/30 složek, na obvyklou lepenkovou trubku. Pracovní podmínky byly následující:
— rychlost navíjení 3600 m/min zbytková hodnota protažení — průměr řídicího válce — průměr rozbíhacích kroužků — vnější průměr navíjecí trubky — síla přítlaku navíjecí trubky na řídicí válec
Na regularimetru USTER byla kontrolována pravidelnost úseku příze, tzv. úseku dna příze, který byl vzat z prvních vrstev, které byly navinuty, když navíjecí trubka byla ve styku s řídicím válcem přes jeho rozbíhací kroužky. Získaný diagram je znázorněn na obr. 6.
Na -diagramu je patrno, že příze má velmi značné periodické vady. Rychlost postupu příze v regularimeitru je 100 m/min, rychlost odvíjení papíru je 0,10 m/min, -takže 1 cm na diagramu představuje 10 m příze; použitá stupnice citlivosti je 12,5 %, kde maximum stupnice odpovídá rozdílu 12,5 % oproti střednímu titru. Na diagramu se napočítá přibližně 30' vad na 100 cm, tzn., že příze má na 100 m 30 vad. Střední periodičnost těchto vad je tedy přibližně 3,03 nv. Je vidět, že jde o části, jejichž titr je alespoň o 12,5 % pod středním litrem; lže dosáhnout rozdílu přibližně 15 %, tj. hranice stupnice je překročena. Části o menším titru odpovídají předlouženým úsekům, které jsou umístěny v místech úvratě a vyvolány shora uvedenými jevy prodlužování a nárazů.
Příklad 2
U tohoto příkladu bylo použito trubkového! nosiče podle vynálezu.
Na navíjecí trubce použité ipři pokusu 1 byly provedeny dvě drážky o šířce 10 mm a hloubce 0,6 nim, v místech úvratě, jak jsou znázorněny na obr. 3 až 5. Takto upravená navíjecí trubka byla uvedena do stejné navíjecí polohy jako v příkladu 1, byla· navíjena stejná příze v identických pracovních podmínkách.
Rovněž stejným způsobem byla na regularimeitru USTER kontrolována část příze ze dna cívky. Byl získán diagram podle obr. 7 a je vidět, že závady úplně zmizely.
Příklad 3 . ’ —--Na^naví jecích trubkách podle vynálezu bylo provedeno celkem 30 návinů. Na regularimetru byla kontrolována příze ze dna navíjecí cívky u všech 30 návinů. Nebyla zjištěna žádná závada, zatímco při použití obvyklých navíjecích cívek se u sedmi návinů z osmi vyskytují závady dna cívky.
Příklad 4
Příze procházející z uvedených 30 návinů byla pak pletena. Na úpletu nebyla zjištěna žádná . závada vybarvení,' zatímco příze navíjená na obvyklých trubkových nosičích má vady charakterizované místy nadměrného vybarvení.
Navíjecí trubka může být válcová nebo kuželovitá. Je z materiálů, jichž se obvykle používá pro zhotovení navíjecích trubek. Obvykle jde o materiály poměrně měkké a deformovatelné, jako jsou lepenky nebo určité plastické ' hmoty. Jak bylo· již shora uvedeno, stává se často, že takové navíjecí trubky z měkkých materiálů nemají dokonalé geometrické vlastnosti, což vyvolává nepříznivé účinky a shora uvedené závady. V tomto· případě je . působení drážek 8 rozhodující pro potlačení . těchto . závad a vy nález má největší účinek ve spojení s takovými . materiály.
Avšak navíjecí trubka může být také ·z ' tuhého materiálu, . například kovu · nebo kovové slitiny. · ' Takové navíjecí trubky · .mají oproti lepenkovým navíjecím trubkám lepší geometrické vlastnosti a .nebezpečí vzniku závad uvedených shora je zmenšeno1. Avšak přesto· je výhodné opatřit i takovéto navíjecí trubky drážkami podle vynálezu.
Tyto drážky se s výhodou na · trubkovém· nosiči vytvoří při jeho výrobě. V případě lepenkové navíjecí trubky lze je vytvořit vytlačováním za pomoci vroubkovacího· kolečka. V případě kovové navíjecí trubky lze · použít stejné techniky vytlačování nebo· vytvořit · · drážku ubráním materiálu. Tloušťka navíjecí trubky musí být dostatečná, aby tyto drážky nepříznivě neovlivnily její mechanickou odolnost.
I když je vynález zvlášť určen pro navíjení poloprotažených přízí, lze jej velmi dobře použít pro navíjení přízí jakéhokoliv typu, jakéhokoliv charakteru a jakéhokoliv titru.

Claims (5)

  1. PREDMET vynalezu
    1. Trubkový nosič pro navíjení textilní příze, zejména pro· navíjecí stroj, obsahující řídicí válec, který je v tečném styku s návinem a je opatřen alespoň jedním rozbíhacím kroužkem, jehož průměr je větší než průměr tělesa řídicího · válce a který je určen k unášení· nosiče· třením na začátku navíjení, vyznačující se tím·, že na, jeho vnějším povrchu jsou dvě prstencové drážky (8), které jsou umístěny v pásmech odpovídajících místům · úvratě a jejich hloubka je alespoň rovna vyvýšení rozbíhacích kroužkůj(4, 5).
  2. 2. Trubkový nosič podle bodu 1, vyznačující se tím, že šířka· drážek (8) je v roz mezí mezi · 5 až . 15 mm a jejich hloubka · je meizi 0,4 až 0,8 mm.
  3. 3. Trubkový nosič podle kteréhokoliv z bodů 1 nebo · 2, vyznačující se tím, že každá drážka· . (8) je · tvořena žlábkem s plochým dnem·.
  4. 4. Trubkový nosič podle kteréhokoliv z bodů 1 nebo 2, vyznačující se tím, · že každá drážka (8) je tvořena drážkou se zakřiveným konkávním. dnem.
  5. 5. Trubkový · nosič podle kteréhokoliv z bodů 3 a 4, vyznačující se tím, že propojení dna drážek (8) nebo· · žlábků s vnějším povrchem .trubky je provedeno · zešikmením v tupém. úhlu nebo· zaoblením.
CS751782A 1974-03-18 1975-03-17 Tubular carrier for winding of textil yarn CS199581B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR7409385A FR2264754B1 (cs) 1974-03-18 1974-03-18

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS199581B2 true CS199581B2 (en) 1980-07-31

Family

ID=9136571

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS751782A CS199581B2 (en) 1974-03-18 1975-03-17 Tubular carrier for winding of textil yarn

Country Status (18)

Country Link
US (1) US4063688A (cs)
JP (1) JPS5817107B2 (cs)
AR (1) AR207034A1 (cs)
BE (1) BE826770A (cs)
BR (1) BR7501513A (cs)
CA (1) CA1023720A (cs)
CH (1) CH588999A5 (cs)
CS (1) CS199581B2 (cs)
DD (1) DD117422A5 (cs)
DE (1) DE2511872A1 (cs)
ES (1) ES435773A1 (cs)
FR (1) FR2264754B1 (cs)
GB (1) GB1497726A (cs)
IT (1) IT1034400B (cs)
LU (1) LU72060A1 (cs)
NL (1) NL7501969A (cs)
PL (1) PL94737B1 (cs)
SU (1) SU576034A3 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4394990A (en) * 1980-12-19 1983-07-26 Eastman Kodak Company Web cinching and winding apparatus and method
US4351491A (en) * 1981-04-13 1982-09-28 E. I. Du Pont De Nemours And Company Yarn package support tube
US4548366A (en) * 1982-05-17 1985-10-22 Rieter Machine Works, Ltd. Chuck drive system
JPS61171775U (cs) * 1985-04-16 1986-10-24
US6595456B2 (en) 2001-09-19 2003-07-22 Sonoco Development, Inc. Textile tube with start-up feature
US6732964B2 (en) 2002-06-28 2004-05-11 Sonoco Development, Inc. Yarn winding tube with removable end ring
EP1686085B1 (en) * 2005-02-01 2016-03-02 Murata Kikai Kabushiki Kaisha Device for unwinding yarn from package

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1588259A (en) * 1925-10-15 1926-06-08 Louis Malina Yarn winding
US2980354A (en) * 1959-03-03 1961-04-18 Barber Colman Co Thread winder
US3158335A (en) * 1962-07-03 1964-11-24 American Schlafhorst Company I Winding core for textile yarn packages
US3291405A (en) * 1964-10-30 1966-12-13 Leesona Corp Winding machine
GB1099935A (en) * 1964-12-10 1968-01-17 Ici Ltd Improvements in or relating to yarn winding
US3701490A (en) * 1971-01-29 1972-10-31 Du Pont Drive roll for a yarn windup
DE2243507A1 (de) * 1972-09-05 1974-03-14 Zinser Textilmaschinen Gmbh Fadenaufwindeeinrichtung

Also Published As

Publication number Publication date
CA1023720A (en) 1978-01-03
US4063688A (en) 1977-12-20
BE826770A (fr) 1975-09-17
IT1034400B (it) 1979-09-10
DE2511872A1 (de) 1975-11-20
GB1497726A (en) 1978-01-12
DD117422A5 (cs) 1976-01-12
SU576034A3 (ru) 1977-10-05
CH588999A5 (cs) 1977-06-30
JPS50157634A (cs) 1975-12-19
LU72060A1 (cs) 1975-08-20
ES435773A1 (es) 1977-03-01
PL94737B1 (pl) 1977-08-31
BR7501513A (pt) 1975-12-16
JPS5817107B2 (ja) 1983-04-05
AR207034A1 (es) 1976-09-09
FR2264754B1 (cs) 1978-07-28
FR2264754A1 (cs) 1975-10-17
NL7501969A (nl) 1975-09-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPS6032041Y2 (ja) 糸条処理ロ−ラ
CS199581B2 (en) Tubular carrier for winding of textil yarn
KR20110079910A (ko) 정밀 권취된 합성 탄성 중합체 섬유 및 이것을 위한 방법
EP0561362B1 (en) Glass yarn, method and apparatus for manufacturing the same
US3310248A (en) Yarn package winding method
EP2801544A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Betreiben einer Arbeitsstelle einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine
US4471917A (en) Balloon-control guide and yarn rewinding process
EP1828040B1 (de) Arbeitsstelle einer spulmaschine
JP7238908B2 (ja) 繊維パッケージ
US3016681A (en) Device for effecting high speed unreeling of bobbins in textile machines
DE10342266B4 (de) Verfahren zum Herstellen einer Kreuzspule
DE102004057825A1 (de) Spulstelle einer Kreuzspule herstellenden Textilmaschine
EP2595907B1 (de) Verfahren zum herstellen einer textilspule und arbeitsstelle zur durchführung des verfahrens
US3243948A (en) Yarn winding method and packet produced thereby
US3830439A (en) Strand or thread winding apparatus
DE202017106858U1 (de) Arbeitsstelle einer Doppeldrahtzwirn- oder Kabliermaschine zur Herstellung von Teppichgarn
CH691811A5 (de) Verfahren und Vorrichtung zum Anspinnen einer Offenend-Spinnstelle nach einem Fadenbruch.
CN1089569A (zh) 络纱机
US4055311A (en) Device for winding up yarns
US3642217A (en) Tandem yarn winding
EP1445227B1 (de) Spulstelle für eine Kreuzspulen herstellende Textilmaschine
EP2468669B1 (de) Verfahren zur Herstellung einer Färbespule
US2184334A (en) Apparatus for winding yarn
US1685390A (en) Winding and unwinding yarns or threads
US4403744A (en) Method and apparatus for controlling strand tension during winding