Patents
Search within the title, abstract, claims, or full patent document: You can restrict your search to a specific field using field names.
Use TI= to search in the title, AB= for the abstract, CL= for the claims, or TAC= for all three. For example, TI=(safety belt).
Search by Cooperative Patent Classifications (CPCs): These are commonly used to represent ideas in place of keywords, and can also be entered in a search term box. If you're searching forseat belts, you could also search for B60R22/00 to retrieve documents that mention safety belts or body harnesses. CPC=B60R22 will match documents with exactly this CPC, CPC=B60R22/low matches documents with this CPC or a child classification of this CPC.
Learn MoreKeywords and boolean syntax (USPTO or EPO format): seat belt searches these two words, or their plurals and close synonyms. "seat belt" searches this exact phrase, in order. -seat -belt searches for documents not containing either word.
For searches using boolean logic, the default operator is AND with left associativity. Note: this means safety OR seat belt is searched as (safety OR seat) AND belt. Each word automatically includes plurals and close synonyms. Adjacent words that are implicitly ANDed together, such as (safety belt), are treated as a phrase when generating synonyms.
Learn MoreChemistry searches match terms (trade names, IUPAC names, etc. extracted from the entire document, and processed from .MOL files.)
Substructure (use SSS=) and similarity (use ~) searches are limited to one per search at the top-level AND condition. Exact searches can be used multiple times throughout the search query.
Searching by SMILES or InChi key requires no special syntax. To search by SMARTS, use SMARTS=.
To search for multiple molecules, select "Batch" in the "Type" menu. Enter multiple molecules separated by whitespace or by comma.
Learn MoreSearch specific patents by importing a CSV or list of patent publication or application numbers.
Method of and apparatus for forming fabric selvedge
CS196342B2
Czechoslovakia
- Other languages
English - Inventor
Peter Guettinger
Description
translated from
Claims (11)
Hide Dependent
translated from
- PŘEDMĚT1. Způsob tvoření okraje tkaniny vždy s dvěma perlinkovými a dvěma stojatými nitěmi, vyznačený -tím, že -se vždy jedna perlinková a jedna stojatá nit sdružují navzájem jako dvojice okrajových nití a -vedou vedle sebe uspořádanými vodícími očky, že v prvním kroku postupu dochází -k pohybu při - tvoření prošlupu jedné dvojice okrajových nití do - jednoho směru a druhé dvojice okrajových nití do druhého- směru, načež -se každá - perlinková nit natáčí od jedné strany -své přidružené - stojaté niti a zanáší se útek, že v druhém kroku postupu dochází k pohybu při tvoření prošlupu té jedné dvojice okrajových nití do druhého směru a té druhé dvojice okrajových nití do- onoho jednoho směru, načež dochází opět k zanesení útku, že se oba tyto kroky postupu cyklicky opakují, a že se při každém pohybu při tvoření prošlupu během druhého kroku postupu perlinková nit každé dvojice okrajových nití překřižuje stojatou nití druhé dvojice okrajových nití.
- 2. Způsob podle bodu 1 vyznačený tím,Podle zobrazení vede od tyčí 40, 44 po jedné perlinkové niti Dí, resp. Dó a od tyčí 43, 47 po jedné perlinkové niti D2, resp. Dl k prostřednímu okraji M. Od tyčí 41, 45 vede po jedné perlinkové niti Dř, resp. D3* a od tyčí 42, 46 po- jedné perlinkové niti D24, resp. Di‘ . k prostřednímu okraji M‘.Z - porovnání obr. 7a, 7b s obr. 6a, -6b lze seznat, že perlinkové niti D3, D4; D3*, Dl‘ jsou ve funkční shodě se stojatými nitěmi Si, S2; Sl‘, S2'. Výsledkem toho je také při použití zařízení, naznačeného schematicky na obr. 7a«a 7b, okraj tkaniny, znázorněný na obr. 5.Z obr. 6a, 6b a 7a, 7b vyplývá, že výraz „stojatá nit“, použitý v předcházejícím popise, nelze chápat v tom smyslu, jako by tato nit nevykonávala žádný natáčivý - pohyb. Naopak se mohou i stojaté niti- více nebo méně silně natáčet, aniž se tím na popsaném způsobu něco - -mění. Jestliže se totiž natáčí jedna nit ze své výchozí polohy na jedné straně druhé niti na její druhou nit a později se do své výchozí polohy zase vrací, je v zásadě lhostejné, zda je přitom druhá nit v klidu či zda se rovněž pohybuje.V - předchozím bylo popsáno zařízení podle vynálezu -pro tvoření okrajů ve spojení s tkacím -strojem s vlnitým prošlupem, což však nelze chápat jako vymezení. Naopak se dá -používat popsaného zařízení pro tvoření okrajů na - každém tkacím stroji, kde se má -tvořit perlinkový okraj, ať již uprostřed - či na okraji tkaniny.Pro pohon osy 26 otáčení a hnací - nápravy 19 (obr. 1} platí ve všech případech to, co- již bylo řečeno v popise k obr. 1.YNALEZU že se stojaté niti - během -natáčení perlinkových nití natáčejí vůči nim v opačném smyslu.
- 3. Z.- ůsob - podle bodu 1 vyznačený tím, že se vodicí očka perlinkových nití natáčejí vždy o úhel 15 až 45°.
- 4. Způsob podle bodů 1 nebo- 2 vyznačený tím, že jedna perlinková nit se natáčí v rovině nad k sobě přidruženou stojatou nití a druhá perlinková nit se natáčí v rovině pod k sobě přidruženou stojatou nití.
- 5. Zařízení na tkacím - stroji k provádění způsobu podle bodů 1 až 4, s pridržovacími prostředky pro vodicí očka perlinkových a stojatých nití, jakož i s prvními a druhými hnacími - prostředky -spojenými -s přidržovacíml prostředky, přičemž první hnací prostředky jsou upraveny pro pohyby při tvoření prošlupu všech přidržovacích prostředků a druhé hnací prostředky jsou upraveny pro- natáčení přidržovacích prostředků nedoucích vodicí očka perlinkových - .nití, vyznačené tím, že první hnací prostředky jsou ‘vytvořeny jako· -dvo-uramenné hnací páky '(23, 24) prikloubené svým jedním koncem к příslušným pridržovacím prostředkům a natáčivé kolem společného hřídele (25), jejichž druhý konec je spojen vždy s jedním vyoirOQjííhuvyill KOlUUCem [Ζ7], a že druhé hnací prostředky jsou vytvořeny jako ozubená kola (13, 14), spojená s při'držovacími prostředky к unášení otáčením, >jež jsou v záběru s ozubenou tyčí (15), к níž je přikloubena natáčivá páka (16) řízená druhým výstředníkovým kotoučem '(20), jenž je v provozu pohonný s polovičním počtem otáček prvního výstředníkového kotouče (27).1
- 6. Zařízení podle bodu 5 vyznačené tím, že přidržovací prostředky pro vodicí očka ‘(6) per linkových nití (Di, D2) a stojatých nití (Si, S2) jsou vytvořeny jako první tyče (
- 7, 8) a druhé tyče (11, 12) skloněné к osnovním nitím (1, 2) a spolu rovnoběžné, že vždy dvě tyče (7, 11; 8, 12) s vodícími očky (6) pro dvojici okrajových nití jsou spolu pevně spojeny vždy přes jedno nosné rameno (9, 10), přičemž vždy jedna z obou takto spolu spojených tyčí (7, 11; 8, 12) je delší než druhá a svým jedním koncem připojena na dvouramennou hnací páku (23, 24).’ 7. Zařízení podle bodu 6 vyznačené tím, že první tyče (7, 8), nesoucí vodicí očka (6) pro stojaté niti (Si, S2), jsou připojeny na dvouramenné hnací páky (23, 24).
- 8. Zařízení podle bodu 7 vyznačené tím, že první tyče (7, 8) a druhé tyče (11, 12), jakož i nosná ramena (9, 10), spojující je do dvojic, jsou vytvořeny tak, že u jedné dvojice tyčí (7, 11) spojuje jejich nosné rameno (9) jejich horní konce, přičemž uvedená dvojice tyčí (7, 11) ční od nosného ramena (9) dolů, zatímco u druhé dvojice tyčí (8, 12) je nosné rameno (10) připevněno na první tyčí (8) z uvedené dvojice, připevněné na dvouramennou hnací páku '(24) ve vzdálenosti od horního konce, odpovídající délce druhé tyče (12) z uvedené dvojice, a nese dolní konec druhé tyče (12) z uvedené dvojice (8, 12), přičemž druhá tyč (12), jakož i část první tyče (8) připojené na dvouramennou hnací páku (24) ční od nosného ramena (10) vzhůru.
- 9. Zařízení podle bodu 8 vyznačené tím, že vodicí očko (6) stojatých nití (Si, S2) v každé první tyči (7, 8) a druhé tyči (11, 12) je uspořádáno ve vzdálenosti od příslušného nosného ramena (9, 10) v délce kratší tyče ze dvojice.
- 10. Zařízení podle jednoho z bodů 6 až 9 vyznačené tím, .že každá z prvních tyčí (7, 8), připojených na dvouramenné hnací páky (23, 24), je ve své části, přečnívající délkově s ní spojenou druhou tyč (11, 12), posuvná ve zdvihu a otočně uložená na pevné součásti tkacího stroje, a na každé z prvních tyčí (7, 8) je uloženo posuvně v jejich podélném směru ozubené kolo (13, 14).
- 11. Zařízení podle bodu 5 vyznačené tím, že obvod druhého výstředníkového kotouče (20) je vytvořen ze dvou půlkruhů s rozdílným poloměrem.