CS196273B2 - Knitting machine - Google Patents

Knitting machine Download PDF

Info

Publication number
CS196273B2
CS196273B2 CS753995A CS399575A CS196273B2 CS 196273 B2 CS196273 B2 CS 196273B2 CS 753995 A CS753995 A CS 753995A CS 399575 A CS399575 A CS 399575A CS 196273 B2 CS196273 B2 CS 196273B2
Authority
CS
Czechoslovakia
Prior art keywords
needles
yarn
knitting
pairs
feeders
Prior art date
Application number
CS753995A
Other languages
English (en)
Inventor
Giovanni Bessi
Original Assignee
Giovanni Bessi
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Giovanni Bessi filed Critical Giovanni Bessi
Publication of CS196273B2 publication Critical patent/CS196273B2/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B39/00Knitting processes, apparatus or machines not otherwise provided for
    • D04B39/04Knitting processes, apparatus or machines not otherwise provided for adapted for combined weft and warp knitting
    • DTEXTILES; PAPER
    • D04BRAIDING; LACE-MAKING; KNITTING; TRIMMINGS; NON-WOVEN FABRICS
    • D04BKNITTING
    • D04B9/00Circular knitting machines with independently-movable needles
    • D04B9/18Circular knitting machines with independently-movable needles with provision for splicing by incorporating reinforcing threads

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)

Description

Vynález se týká pletacího stroje pro vytváření úpletů s vloženými útky a stojitými osnovními přízemi, opatřeného jehelními lůžky pro jehly . a platiny, kombinované se zatahovacími platinami, vodiči pletací příze a vodiči útkové a osnovní příze.
Dosud známé úplety, obsahující zpevňující útkové, popřípadě také osnovní niti, sé hotoví dosud na pletacích strojích, které jsou schopny vytvářet pouze úplet obsahující přímé útkové a osnovní niti; na těchto známých -strojích se neprovádí zapojení vložených útků do úpletu, takže jejich poloha není dostatečně zabezpečena a pletenina se může po délce útku posouvat.
Je znám okrouhlý pletací stroj, opatřený nehybným jehelním válcem s jehlami, na jehož vnějším obvodu je otočně uloženo talířové kolo se zámky, ovládajícími kolénka jehel. Nad kruhovou řadou jehel je umístěna kruhová řada vodičů osnovní niti, která se rovněž neotáčí a každý vodič je upevněn na výsuvném radiálním rameni, kterým je přemisťován střídavě na vnější a vnitřní obvod řady jehel. Pohyb radiálních ramen je ovládán zámky, nesenými otočným prstencem, otáčejícím se synchronně s talířovým kolem a nesoucím ramena vodičů niti pro pokládání pletací příze do háčků jehel. Po zachycení příze háčkem je.... ’ 2 hel a zatažení· jehel к upletení další řady se vodič osnovní příze- přemístí na opačnou stranu řady jehel a klade osnovní nit střídavě z rubové a lícní strany úpletu. Tímto známým pletacím strojem se provádí jen vkládání přímých osnovních nití, které pouze procházejí očky úpletu a nejsou nijak s úpletem · spojeny, takže dohotovený úplet nemá příliš dobrou tvarovou stálost.
Jiný známý pletací stroj je opatřen dvěma soustavami jehel pro hotovení · jednoduchého nebo dvojitého úpletu, z nichž jedna soustava je uložena v drážkách jehelního válce a druhá v drážkách talířového lůžka. Kromě dvou vodičů niti pro přivádění pletací niti к oběma systémům jehel je stroj opatřen vodičem útkové niti, který se nachází za průsečnicí obou jehelních systémů směrem к odtahu a klade do jednotlivých oček útkovou nit, rovnoběžnou s řadami úpletu. Pro lepší uchycení útkové niti v úpletu je stroj opatřen pomocnými platinami, uloženými rovněž v talířovém lůžku, jejich konec je rozvidlen do dvojitých nosů, z nichž jeden je opatřen očkem pro vedení pomocné vázací příze; oba nosy pomocných platin mohou být vysouvány až na vnější stranu řady jehel jehelního válce, přičemž jehly zůstávají wždy^ mezi dvojicí nosů a vázací příze se lak dostává do oček pletených jehlami je- . helního válce a obepíná útkovou nit, aby ji pevně zachytila v úpletu. Ani v tomto případě není dosaženo dostatečného zachycení útkových nití v úpletu a řešení je zaměřeno jen na dvoulůžkové lemové stroje.
Nedostatky dosud známých pletacích strojů jsou odstraněny pletacím strojem podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že je opatřen přídavným jehelním lůžkem, na kterém je pro každou mezeru mezi sousedními jehlami upravena dvojice kladecích jehel, které jsou posuvné a svými konci, opatřenými oušky pro vedení příze, jsou pohyblivé před jehlami, přičemž pro každou dvojici uvedených kladecích jehel je upraven jeden klín pro poddajné rozevírání konců kladecích jehel relativním pohybem vůči těmto kladecím jehlám. Pro kladecí jehly jsou upraveny zámky, které jsou také upraveny pro klínové členy. Podle jiného výhodného provedení vynálezu jsou klíny upraveny pro rozevírání konců kladecích jehel, mezi nimiž procházejí, přičemž kladecí jehly mají vlastní pružnost za účelem opětného rozevření. Podle jiného význaku vynálezu jsou kladecí jehly, uloženy posuvně ve směru kolmém к jehelnímu lůžku a jejich konce jsou ohnuty do takového úhlu, že stojí před zvednutými jehlami až do jejich odsunutí. Kladecí jehly mohou být uspořádány po dvojicích ve stejné drážce, ve které je uložen také klín, přičemž kladecí jehly sousedních dvojic jsou ovládány odlišnými klíny. Podle posledního význaku vynálezu jsou vodicí konce kladecích jehel tvořeny s horním háčkem, še zahnutým koncem, a s očkem pro vedení příze.
Příklady provedení pletacího stroje podle vynálezu jsou zobrazeny na výkresech, kde značí obr. 1 pohled zepředu na jehelní lůžko se dvěma přívody, obr. 2 řez částí jehelního lůžka, vedený rovinou II—II z obr. 1, obr. 3 pohled shora na jehelní lůžko, vedený z roviny III—III z obr. 1, obr. 4 detailní řez částí jehelního lůžka, vedený rovinou IV—IV z obr. 7, v podrobnějším rozvinutí, obr. 5 a obr. 6 osový pohled a pohled shora na konce zatahovacích platin, vedené podle čar V—V а VI—VI z obr. 4, obr. 7 pohled shora na jehelní lůžko, provedené podle obr. 4, obr. 8 a 9, 10 a 11, 12 a 13, 14 a 15 pohledy a řezy různými polohami členů pro vytváření pletené vazby při omezení na dvojici podavačů příze, obr. 16, 17, 18 a 19 pohledy na výřezy dohotoveného úpletu z lícní strany, z rubové strany, v řezu rovinou XVIII—XVIII z obr. 16 a v řezu rovinou XIX—XIX z obr. 17, obr. 20 pohled na lícní stranu jiného provedení'úpletu, obr. 21 pohled na rubovou strarttí úpletu z obř. 20, obr. 22 pohled na lícní štvánu jiného provedení úpletu, obr. 23 pohled na rubovou stranu úpletu z obr. 22, obr. 24 řez jiným provedením úpletu, vedený rovinou svislou na obr. 22, obr. 25 průřez úpletem z obr. 23, obr. 26, 27, 28 pohledy na jiné příklady vytvoření úpletu na stroji podle vynálezu.
Na obr. 1 až obr. 15 jsou zobrazeny příklady provedení částí pletacího stroje podle vynálezu, opatřeného jehelním lůžkem 1, v jehož drážkách jsou uloženy jehly 4, posouvající se v těchto drážkách. Jehly 4 jsou opatřeny kolénky 6, která spolupracují sé zvedači, z nichž jeden je tvořen zámkem 6 (obr. 1), a se stahovači, představovanými například zámky 10, 12. Kromě toho jsou pletací jehly 4 ovládány platinami 14, ležícími pod nimi, které jsou rovněž opatřeny kolénky, spolupracujícími s dalšími zámky, například se zámkem 16, aby sé dosáhlo požadovaného výběru jehel 4; ovládání jehel 4 se provádí uspořádáním zámků, různých řad kolének na platinách, popřípadě vynecháním kolének.
Mezi každými dvěma sousedními jehlami 4 jsou umístěny zatahovací platiny 16, opatřené zobákem 18A, působícím na podávanou přízi, a kolénkem 18B, spolupracujícím se zámky 20A, 20B, tvarovanými podle příkladu z obr. 7, a s dalšími řídícími zámky 20C, ovládajícími pohyb od jehel, a zámky 20E pro přisouvání zatahovacích platin 18 к jehlám a zavedení zobáku 18A mezi jehly 4.
Pro každý ze zámků 20C, 20E jsou uspořádány vodiče 22, 24 ve sledu odpovídajícím směru pohybu pletacích jehel 4, naznačenému šipkami f.t. Vodiče 22 vedou přízi Ml pro vytváření hladké vazby, zatímco druhý vodič 24 vede útkovou přízi TO, která je silnější. Pro každou jehlu 4 mohou být uspořádány ve dvojicích nezházorněné přídavné vodiče pro trvalé nebo přechodné používání, které jsou umístěny ve stále stejné poloze a přivádějí osnovní přízi TVÍ, TV2.
Kolmo к jehelnímu lůžku 1 je umístěno přídavné jehelní lůžko 26, uložené ve vzdálenosti, umožňující vedení hotovené pleteniny mezi oběma lůžky 1, 26.
V přídavném jehelním lůžku 26, opatřeném drážkami pro uložení zatahovacích platin 18, jsou uloženy pohyblivé členy, přičemž pro každé jehelní lůžko jsou uspořádány tři pohyblivé členy. Ve spodním úseku každé drážky se posouvá šoupátko 28, které je na svém konci, obráceném к základnímu jehelnímu lůžku 1, opatřeno klínem 28A a na protilehlém konci je opatřeno řídicím kolénkem 28B; klín 28A je obrácen svým břitem směťem ke kolénku 28B, tedy na opačnou stranu od jehelního lůžka 1.
Nad šoupátkem 28 jsou v každé drážce umístěny dva podavače 30S, 30D příze, umístěné na levé straně a na pravé straně od středu drážky, z nichž každý je opatřen řídicím kolénkem 32X. Kolénka každé dvojice podavačů 30 jsou umístěna v jiné úrov196273 nl než kolénka 32X sousedních dvojic - podavačů 30, přičemž například sudá kolénka 32X jsou vedena kanálem 34X, tvořícím jakýsi souvislý zámek, zatímco lichá kolénka 32Y jsou vedena druhým kanálem ' 34Y, rovněž vytvořeným - v podobě souvislého zámku. Oba kanály 34X a 34Y jsou opatřeny šikmými zvedacími úseky 36Y, 38Y, přičemž druhý zvedací úsek rhůže být tvořen -zámkem - 40Y (obr. 7). První kanál 34X je přímý a druhý kanál 34Y je - mimo zvedacích úseků 36Y, 38Y opatřen také stahovacími úseky 42Y, 44Y. Kanály 34X, 34Y jsou- vymezeny -bočními plochami vodicích členů C10, Cil, C12, C13, umístěných nad pomocným jehelním lůžkem 26. Podavače 30S, 30D příze jsou v místě vyhnutí, směřujícího od pomocného jehelního lůžka 26, opatřeny dvojicemi šikmo od ' sebe se rozbíhajících výstupků 48, které mezi sebou vymezují sedlo tvaru V, do kterého se zasouvá klín 28A. U svého- konce je každý podavač 30D, 30S příze opatřen zobákem 50, ve kterém je vedena příze a .'který- je vyhnut mírně do strany od středů drážky, a je zakončen - dolů zahnutým nosem 52, který je vychýlen směrem ven a opatřen vodícími očky 54, kterými je provlečena příze, v daném případě osnovní příze TVÍ, TV2.
Šoupátko 28 - a podavače 30S, 30D mají po uvedení v činnost kolénky,- posouvajícími se v kanálech 46, 34X, 34Y, následující funkci.
Ve - výchozí poloze (obr. &, obr. 9) jsou podávače 30S, 30D umístěny ve stažené poloze, takže jsou na zadní straně řady jehel
4.- Klíny - 28A jsou vysunuty kupředu- ale jsou poněkud oddáleny od výstupků 48. Podavače 30S, 30D příze, které jsou směrem k sobě pružné, jsou přiblíženy svými nosy 52 k sobě. V tomto stavu může být dvojice podavačů 30S, 30D příze vysunuta zvedacími úseky 36Y, 38Y kanálu 34Y, popřípadě ovládacími prvky přiřazenými k prvnímu kanálu 34X a téměř současně nebo o něco dříve může být také vysunuto šoupátko 28 a - tím také klín 28A. Za tohoto -stavu se nosy 52, které jsou stále ještě drženy při sobě, vysouvají na přední stranu jehel 4 (obr. 10, obr. 11), přičemž procházejí vždy mezi dvěma-sousedními jehlami 4S, 4D (obr. 10 - až obr. 15). Potom se působením stahovacího úseku kanálu 46 pohybuje klín 28A dozadu a působí na výstupky 48, čímž vyvolává pružné rozevření koncových částí podavačů 30S, 30D (obr. 12, obr. 13). Nosy 52 jsou tedy vysunuty před jehly 4S, 4D a na vnější stranu mezery mezi nimi.
V tomto období - mohou být podle zvolené volby jehly 4S, 4D zvednuty úplně nebo jen částečně, to znamená, že v tomto časovém intervalu jsou zvednuty buď obě jehly 4D, 4S, nebo pouze jedna z nich, cbž závisí na druhu hotoveného úpletu. Po rozevření koncových částí podavačů 30S, 30D - příze mohou být stahovány opět zpět, přičemž nosy se nacházejí na vnější straně dvojice jehel <4S, 4D, přičemž, stahování obstarávají stahovací úseky-. 42Y, - 44Y kanálu 34Y ’ - a klín 28A se současně stahuje příslušným stahovacím úsekem kanálu 46. V důsledku toho - se osnovní příze TVÍ, TV2, vedené zobákem 50 a vodicím očkem 54 podavačů 30S, 30D příze, přiblíží k jehle, - která byla zvednuta, například k jehle - 4S v obr. 12 až obr. 15 a nad jazýček zvednuté jehly 4S. Příze TVÍ, TV2 - zůstanou v záběru s jehlami 4D, 4S, L když je jehly 4D, 4S sníží - a potom opět zvednou bez shození očka. Pletací přízi Ml naopak zachycují všechny pletací jehly 4. Pletací jehly 4 mohou být staženy a potom opět zvednuty, - aby všechny zachytily pletací přízi Ml. '
Pohybem- podavačů 30S, 30D příze - dozadu a zastavením pohybu klínu 28A se dosáhne jejich vzájemného přiblížení.
Vysouvání, rozevírání a opětné - stahování a tedy také přibližování podavačů 30D, 30S příze může být- prováděno každou druhou dvojicí s možností volby, danou uspořádáním - kanálů 34X, 34Y, -přičemž ovládání pohybu klínu 28A - může - být opakováno pro všechny dvojice podávačích prvků a je neúčinné, jestliže není provázeno pohybem podávačích prvků příslušné dvojíce· Opětné vzájemné přiblížení podavačů 30S, 30D nastává tehdy, když provedou tyto podávači členy úplný zpětný pohyb se zpožděním vůči zpětnému pohybu - klínu - ' 28A, který tak ztrácí dotyk s výstupky 48, které teprve musí dokončit - svůj vratný pohyb.
Je zřejmé, že uložení příze, tj. osnovní příze TVÍ, popřípadě druhé osnovní příze TV2 před příslušnou jehlu 4 může - být zvoleno jak ve - funkci zvednutí, tak také ve funkci vynechaného zvednutí příslušné jehly 4 a vysunutím nebo vynechaným vysunutím podavače 30S, 30D - příze a může být také ovlivněno přítomností nebo nepřítomností osnovní příze TVÍ, TV2 v zobáku 50 a vodicím' očku 54 uvažovaného podavače 30S, 30D. Těmito různými kombinacemi voleb je možno dosáhnout různého rozložení osnovních - přízí TVÍ,- TV2, čímž je možno vytvářet kombinované úplety s různými vazbami.
Pro lepší objasnění vytváření vazby je vhodný příklad z obr. 7, v němž je znázorněna část stroje podle vynálezu, ve které jsou umístěny dva za sebou jdoucí systémy. Pro pásmo PX jsou jehly 4 ještě více staženy a očko je shozeno; zatahovací platina 18 je posunuta dozadu, kdežto podavače 30S, 30D se vysouvají působením zvedacího úseku 36Y, ohraničeného vodicími členy C12, C13. Také klín 28A šoupátka 28 se vysouvá působením zvedacího úseku kanálu 46, tvořeného vodicími členy C1D, Cil. V pásmu PY je zatahovací platina 18 - vysunuta působením zámku 20E, tvořeného vodicími prvky C14, C15, a položila útkovou přízi - TO, přiváděnou vodičem 24, za jehly 4 (obr. 4), přičemž jehly 4 jsou stále
1-9 6 2 7'3 *7 staženy. : Podavače .30S, 30D .příze..byly již. předsunuty svými nosy 52 před- jehly ,4 a budou se. od sebe řdževírat. Je třeba poznamenat, že ;řídicí ústrojí podavačů 30D, 30S příze je uváděno, v činnost pro každou druhou dvojici; takže jedna dvojice zůstává* stážena^·1® drahá dvojice je vysouvána účinkem.zved.atího; úseku -36Y.
'. ? PřivpřecIxQ.dw ;.z .pásma./₽Y do pásma PZ sfi jehly -4 zvedají; a útková příze TO .je platinami .18sr.dr.žena‘jza.:jehlami: 4; zatímco pov zvednutí jehejTM,; které bylo vyvoláno například · /platinami -14, -ser vyvolá zpětný pohyb klínu 28A, který. rozevře nosy 52 působením :na výstupky 48 předsunuté dvojice podavačů BOD, 30S příze;tím se-osnovní příze TVÍ, popřípadě osnovní příze TV2, které jsou· neseny- -nosy -:52, položí přes jehly 4 a na jazýček zvednutých jehel- 4.
V pásmu- PW se předsunuté podavače 30D, 30S příze stáhnou zpět a Sevřou se к sobě, to-znamená přiblíží-se к sobě za jehlami 4 tak, že osnovní příze TVÍ, TV2, které ;jsou ovinuty kolem selektivně ··. vybraných ·;zvednutých 'jehel· '4, zůstanou v' .záběru s háčky jehel 4 a shodí smyčku 1 uzlík vytvořený osnovníml přízemi TVÍ, TV2. Před stažením jehel 4 nebo. v následující fázi novým zvednutím jehel, se podává pletací příze Ml, která je; podávána ve - všech případech, kdy jsou zvednuty všechny jehly, aby se mohla vytvořit hladká očka z pletací příze Ml.; ·* Jak již bylo řečeno, je možno zařízením podle vynálezu plést různé úplety, .protože platiny 14 zvyšují počet volitelných- možností. Výsledek závisí na řízení .podavačů 30D, 30S příze,’ na uspořádání přízí TVÍ, TV2, které mohou být vedeny například ve dvojicích podavačů 30S, 30D nebo pouze v jednom z nich, to znamená buď pouze na podavači. 30S něbo pouze na podavači 30D, popřípadě na podavači 30D jedné, dvojice a na podavači- 30S sousední dvojice, a na jiných podmínkách, například na Volbě jehel 4 v takovém smyslu, že útková příze TO je v některých pásmech položena před jehlami 4 místo zá nimi? . ,
Jeden' z příkladů vytvořeného úpletu je zobrazen na obr. 16 až obr. 19, kde je výsek úpletu znázorněn z . lícní i rubové strany a z bočního pohledu. Při hotovení této pleteniny se osnovní příze TVÍ, TV2 dodávaly do všech dvojic podavačů 30S, 30D příze, z nichž se však v' každém systému předsouvalá pouze jedna dvojice a soused ní zůstávala, přičemž v- .dalším systému se poloha dvojic ;vy.měnila; v jednom, systému jde o liché dvojice a-ve druhém systéimr.o sudé; dvojice. Tak se -.dosáhne toho, že všechny jehly 4 mají dvě příze·,TVÍ;’,. TV2 položeny překřížené a vzájemně vystřídané.
•Na obr. 20; a obr:. 21 je, znázorněna část rubové a lícní strany, jiného -příkladného provedení úpletu,..při jehož hotovení, byly podávače 30D.30S zásobovány, osnovními přízemi TVÍ, TV2 tak, že jedna · dvojice je zásobována a druhá 'není d zásobována a jehly se volí vždy střídayě v horní poloze a.-ve spodní poloze, přičemž jsou .vzájemně přesazeny od jedné.řady oček ke druhé.
9a obr. 22 až obr. 25 je -pohled na část rubové a.rlícní strany - ještě· jiného příkladu vytvořeni pleteniny, při jejímž hotovení byla у každé dvojici podavačů 30D, 30Š.· vedena pouze jediná osnovní příze TVÍ· přiváděná pouze na podavač 30D, přičemž jehly 4 jsou voleny střídavě a-jedna je v horní poloze a druhá je stažena do spodní polohy, přičemž ppi každé otáčce nebo řadě oček jsou jehly 4 .přesazeny. Obměnu lze vytvořit použitím přívodu osnovní příze TV2 na · podavač 30S příze.Na obr. 26 je znázorněn pohled na výsek pleteniny; vytvořené následujícími -pracovními operacemi. Do soustavy je zařazen Jeden přívod pro tvoření řady oček- ze silnější příze М2, přičemž jedna jehla je vždy v horní poloze advě-- jsou stažené do spodní polohy jako při pletení hladkých oček; Na sousedním systému se následující řada oček vytvoří zvednutím dvou jehel do horní polohy a- stažením jedné jehly, dp spodní polohy, která přejímá pletacípřízi MÍ z vodiče Gl, Na dalším sousedním- systému se. tvoří třetí řada oček opětným zvednutím jedné jehly do horní polohy · a stažením dvou jehel do spodní polohy, které jsou zásobovány podavačem 30D příze TVÍ nebo podavačem 30S příze TV2; Na dalším přilehlém systému se tvoří další řada volbou dvou jehel v horní poloze a,jedné jehly ve spodní poloze, přičemž spodní jehla, přebírá pletací přízi Ml z vodiče Gl; opakováním těchto úkonů se vytvoří úplet z obr. 26.
Na obr. 27 a obr. 28 jsou alternativní úplety, vytvářené bez pletací příze Ml, pouze ze silnější příze М2 a z osnovní příze TV3, která-je obdobná jako osnovní příze TVÍ, TV2 z předchozích příkladů.

Claims (5)

  1. PŘEDMĚT
    1. Pletací stroj pro vytváření úpletů s vloženými útky a stojitými osnovními přízemi, opatřený jehelním lůžkem pro jehly a platiny, kombinované se zatahovacími platinami, a vodiči pletací příze a vodiči útkové a osnovní příze, vyznačující se tím, že je opatřen přídavným jehelním lůžkem (26), na kterém je uložena soustava kladecích jehel nebo podavačů (30S, 30D) příze, přičemž pro každou mezeru mezi dvěma sousedními pletacími jehlami (4) je upravena jedna dvojice kladecích jehel, které jsou posuvné a na koncích jsou opatřeny vodícími očky (54) pro vedení příze, jejichž dráha posuvu probíhá před pletacími jehlami (4) a pro každou dvojici kladecích jehel nebo podavačů (30S, 30D) příze je upraven jeden klín (28A) pro rozevírání koncových ohebných částí dvojice těsně vedle sebe uložených kladecích jehel a jejich oddalování od sebe, přičemž pro ovládání pohybů kladecích jehel, klínů (28A) a platin (18) jsou uspořádány zámky, tvořené vodícími členy (C10, Cil, C12, ИЗ, C14, C15), a volicí ústrojí.
  2. 2. Pletací stroj podle bodu 1, vyznačující se tím, že klíny (28A) pro rozevírání
    VYNALEZU pružných koncových částí dvojice vedle sebe uložených kladecích jehel nebo podavačů (30S, 30D) příze, jsou upraveny pro rozevírání kladecích jehel před pletacími jehlami (4), přičemž konce kladecích jehel jsou vedeny mezi dvojicemi sousedních jehel a mají vlastní pružnost pro opětné sevření к sobě.
  3. 3. Pletací stroj podle bodů 1 a 2, vyznačující se tím, že kladecí jehly nebo podavače (30S, 30D) jsou uloženy posuvně ve směru kolmém к základnímu jehelnímu lůžku (1) a jejich konce jsou ohnuty do úhlu a ve vysunuté poloze se nacházejí před jehlami (4).
  4. 4. Pletací stroj podle bodů 1 až 3, vyznačující se tím, že kladecí jehly (30S, 30D) jsou uloženy ve dvojicích ve stejné drážce pomocného jehelního lůžka (26), ve které je uložen také klín (28A).
  5. 5. Pletací stroj podle bodů 1 až 4, vyznačující se tím, že vodicí konce kladecích jehel nebo podavačů (30D, 30S) příze jsou opatřeny horním zobákem (50) a nosem (52) s očkem (54) pro vedení příze (TVÍ, TV2).
CS753995A 1974-06-12 1975-06-06 Knitting machine CS196273B2 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
IT9477/74A IT1013734B (it) 1974-06-12 1974-06-12 Macchina tessile da maglieria con mezzi per alimentare fili di ordito da impegnare agli aghi

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CS196273B2 true CS196273B2 (en) 1980-03-31

Family

ID=11130720

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS753995A CS196273B2 (en) 1974-06-12 1975-06-06 Knitting machine

Country Status (14)

Country Link
US (1) US3979927A (cs)
JP (1) JPS5117363A (cs)
BE (1) BE830192A (cs)
BR (1) BR7504045A (cs)
CH (1) CH592764A5 (cs)
CS (1) CS196273B2 (cs)
DD (1) DD119446A5 (cs)
DE (1) DE2524827C2 (cs)
ES (1) ES438378A1 (cs)
FR (1) FR2274718A1 (cs)
GB (1) GB1494530A (cs)
IT (1) IT1013734B (cs)
NL (1) NL7506908A (cs)
SU (1) SU625628A3 (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS49131020A (cs) * 1973-04-16 1974-12-16
IT1092946B (it) * 1978-03-01 1985-07-12 Nuovo Pignone Spa Sistema per riforniture automatiche e senza mai fermare la macchina in trasportatori col filo di tessitura necessario nei telai tessili continui
EP1887119B1 (de) 2006-08-11 2012-04-18 Groz-Beckert KG Strickverfahren und Strickwerkzeug

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US627786A (en) * 1898-06-28 1899-06-27 William Badcock Knitting-machine.
US732434A (en) * 1902-11-18 1903-06-30 Mortonfield Mfg Company Warp and weft knitting machine.
US1874198A (en) * 1930-02-19 1932-08-30 Harry Mcadams Knitting machine
US2312965A (en) * 1940-02-03 1943-03-02 Celanese Corp Production of knitted fabrics
US2693687A (en) * 1949-04-26 1954-11-09 Levin Nathan Knitting
US3832867A (en) * 1971-05-14 1974-09-03 V Luchi Circular knitting machine and articles knitted thereby

Also Published As

Publication number Publication date
FR2274718A1 (fr) 1976-01-09
SU625628A3 (ru) 1978-09-25
CH592764A5 (cs) 1977-11-15
FR2274718B1 (cs) 1980-03-28
JPS5117363A (cs) 1976-02-12
US3979927A (en) 1976-09-14
NL7506908A (nl) 1975-12-16
ES438378A1 (es) 1977-02-01
BE830192A (fr) 1975-10-01
IT1013734B (it) 1977-03-30
DD119446A5 (cs) 1976-04-20
DE2524827A1 (de) 1976-01-02
GB1494530A (en) 1977-12-07
BR7504045A (pt) 1976-06-22
DE2524827C2 (de) 1982-12-23

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR100554199B1 (ko) 인레이 편성포의 편성방법 및 인레이 편성포
US4019350A (en) Method of producing double-knit fabric having additional fleece threads incorporated into one face or both faces thereof
CN101146942B (zh) 横机中的筒状针织物的编织方法和横机
EP0897027B1 (en) A flat knitting machine with movable loop forming plates
CN110387636B (zh) 用于制造金银丝针织物的针织横机和方法
US6047569A (en) Method for holding a stitch loop
KR100470002B1 (ko) 하이(high)-로우(low)플러쉬편제품과이를제조하기위한장치및방법
US4989421A (en) Process for producing a patterned plush fabric as well as a multisystem circular knitting machine for carrying out the process
US4926660A (en) Method of knitting jacquard knit fabric by circular knitting machine
US3832867A (en) Circular knitting machine and articles knitted thereby
JP2835171B2 (ja) インレイパイル糸を有する編地およびその製法
US4043151A (en) Method of producing pile or plush goods on double-bed circular knitting machines by means of plush hooks
GB2143855A (en) Combined knitting-transfer cam unit for v-bed flat knitting machines with slider needles
US6178782B1 (en) Stitch loop retaining method by using a flat knitting machine
US5758518A (en) Method of forming transit yarn fastening portion
US3949570A (en) Method and means for forming knit fabric incorporating a weft stitch weave
US5894743A (en) Single needle bed machine process for manufacturing of pile warp knit fabric
US3590604A (en) Knitted pile fabric
US4069690A (en) Knitting apparatus
CS196273B2 (en) Knitting machine
US4244197A (en) Method and apparatus for producing knit fabric
US5239843A (en) Knitting machine for the production of plush goods
EP3702501B1 (en) Method for knitting three-dimensional fabric with variable thickness through a flat knitting machine
US2310070A (en) Knitting machine and method
US3751942A (en) Method of knitting run-proof fabric