BG62392B1 - Управляващ механизъм за железопътна стрелка - Google Patents

Управляващ механизъм за железопътна стрелка Download PDF

Info

Publication number
BG62392B1
BG62392B1 BG101348A BG10134897A BG62392B1 BG 62392 B1 BG62392 B1 BG 62392B1 BG 101348 A BG101348 A BG 101348A BG 10134897 A BG10134897 A BG 10134897A BG 62392 B1 BG62392 B1 BG 62392B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
control
locks
locking
slider
sliders
Prior art date
Application number
BG101348A
Other languages
English (en)
Other versions
BG101348A (bg
Inventor
Manfred Baumruck
Original Assignee
Alcatel
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alcatel filed Critical Alcatel
Publication of BG101348A publication Critical patent/BG101348A/bg
Publication of BG62392B1 publication Critical patent/BG62392B1/bg

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61LGUIDING RAILWAY TRAFFIC; ENSURING THE SAFETY OF RAILWAY TRAFFIC
    • B61L5/00Local operating mechanisms for points or track-mounted scotch-blocks; Visible or audible signals; Local operating mechanisms for visible or audible signals
    • B61L5/04Fluid-pressure devices for operating points or scotch-blocks

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Train Traffic Observation, Control, And Security (AREA)
  • Gear-Shifting Mechanisms (AREA)
  • Mechanical Control Devices (AREA)
  • Seats For Vehicles (AREA)

Description

Област на техниката
Изобретението се отнася до управляващ механизъм за железопътна стрелка, намиращ приложение при изграждането на високоскоростни жп линии с обтекаеми стрелки, които трябва да се обръщат едновременно от повече задвижващи механизми с различни управляващи ходове.
Предшестващо състояние на техниката
Известен е механизъм (патент СН 6 387 33), хидравлично задвижващ железопътна стрелка с поместен в кожуха на задвижването на стрелката хидравличен агрегат с двойнодействащ цилиндър с възможност за един празен ход, който действа чрез плъзгач с ограничителен механизъм с регулируема запираща сила върху задействаща езичетата на стрелката управляваща щанга. Устройството има и два застопоряващи механизма, включващи запиращи ключалки и контролни ключалки. Запиращите ключалки при зацепване с плъзгача го застопоряват в неговото крайно положение и са отделими само чрез задействането на управляващия цилиндър по време на предхождащ всяко управляващо движение кратък изпреварващ ход на плъзгача. Контролните ключалки се зацепват в съответните вдлъбнатини на контролните плъзгачи, които са свързани с отделните езичета на стрелката, като зацепването се осъществява в момента, в който езичетата на стрелката достигнат крайното си положение.
Служещите за фиксиране и контрол на крайното положение на стрелката елементи са изпълнени като последователно свързани лостови механизми, поради което се настройват отделно един от друг и е необходимо да се съгласуват един към друг.
Техническа същност на изобретението
Задачата на изобретението е да се създаде управляващ механизъм за стрелки с променящ се настройваем управляващ ход, който да е с намалени размери, достатъчни да се помести в улея на траверса.
Задачата е решена с управляващ механизъм за железопътни стрелки, при който управляващата щанга с разположена между двата контролни плъзгача и поместването на всички зацепващи се с управляващата щанга и контролните плъзгачи части към двете страни на това разположение, поради което се намалява ширината на управляващия механизъм в желаната степен. Механизмът съгласно изобретението може лесно да се настрои за десен или ляв монтаж, тъй като управляващата щанга и контролните плъзгачи на краищата им, свързани със стрелката или с водещ към стрелката лостов механизъм, носят по един свързващ елемент, който може да се закрепва най-малко в две различни положения към управляващата щанга, респ. към съответните контролни плъзгачи. В двете монтажни положения (ляв или десен монтаж) на управляващия механизъм се позволява напасване на положенията на управляващата щанга и контролните плъзгачи на управляващия механизъм на стрелката.
За освобождаване на запиращите ключалки на застопоряващите механизми от съответните гнезда на плъзгача е предвидена една изходна кулиса, която, натоварена със сила от управляващия цилиндър, изтегля със себе си плъзгача при наличието на един празен ход и в участъка на неговите гнезда има наклонени повърхности, които повдигат запиращите ключалки от гнездата по времето на преодоляването на празния ход.
В случай на разрязване (срязване) на задействаната от управляващия механизъм стрелка е необходимо осигуряване отделянето на контролните ключалки от контролните плъзгачи. За застопоряване на двете крайни положения на стрелката са предвидени по две контролни ключалки, към всяка от които е придаден по един контролен плъзгач и тя може да се застопорява в една вдлъбнатина на този контролен плъзгач, щом като е достигнато съответното крайно положение на езичетата на стрелката. Двете контролни ключалки са свързани неподвижно с изключващи зъбчета и са с възможност за общо въртене около един вал, вграден в съответния лагерен носач. На мястото, в което се намира изключващото зъбче при зацепване на контролните ключалки във вдлъбнатините на контролните плъзгачи, управляващата щанга има профилиран отвор, в който се захващат изключващите зъбчета.
Изключващите зъбчета и/или профилираният отвор в управляващата щанга са оформени така, че с помощта на наклонени спрямо посоката на движение на управляващата щанга повърхности при движение на управляващата щанга спрямо положението на изключващите зъбчета, последните се притискат извън вдлъбнатината и полученият при това ход е достатъчен за издигането на контролните ключалки от вдлъбнатините на контролните плъзгачи. По този начин се избягва възникването на поголеми, аксиално насочени сили в контролните плъзгачи, каквито биха били необходими за освобождаване например на един фиксиран ограничител на движението, снабден с регулирана запираща сила.
Зацепването на запиращите ключалки на стрелката в плъзгача чрез неговото собствено движение е осъществено съгласно изобретението чрез зацепващо рамо, свързано съответно с контролните ключалки, което пресича траекторията на един закрепен на плъзгача пружинно натоварен болт и се натоварва силово от него, щом като плъзгачът попадне в близост до съответното си крайно положение. Зацепващото рамо е така оразмерено, че чрез движението си свързаните с него контролни ключалки се притискат във вдлъбнатините на контролните плъзгачи, а запиращите ключалки се притискат в намиращото се на плъзгача гнездо.
По този начин се избягва ненужното износване на дългия ход на плъзгане на запиращите ключалки, които биха изисквали редовно смазване.
Описание на приложените фигури
Изобретението е пояснено с едно примерно изпълнение на управляващ механизъм съгласно изобретението и с приложените фигури, от които:
фигурите la-с показват схематично в различни погледи вградения в един кожух управляващ механизъм съгласно изобретението;
фигура 1а представлява страничен поглед на вградения в кожух 1 управляващ механизъм съгласно изобретението;
фигура 1в - съответния поглед отгоре, като е пропусната едната от двете, видими в страничния поглед от фиг. 1а, закрепени върху два контролни плъзгача 3, 4 свързващи вил ки 5, 6.
Фигура 2 - принципно изображение на управляващия механизъм съгласно изобретението.
Примери за изпълнение на изобретението
Управляваща щанга 2 носи на своя край едно съединително ухо 7. Съединителното ухо 7 и свързващите вилки 5, 6 служат за свързването на механизма с една (непоказана) задействана от механизма железопътна стрелка. Управляващата щанга 2 действа едновременно върху двете езичета на стрелката чрез неизобразен лостов механизъм и при това се задвижва в аксиално направление на предварително зададено разстояние, което съответства на управляващия ход на стрелката, т.е. на разстоянието между двете крайни положения на езичетата на стрелката върху височината на точката на задействане на управляващата сила върху стрелката, към която стрелката се приближава или отдалечава.
Контролните плъзгачи 3, 4 са свързани с по едно езиче на стрелката независимо един от друг и предават тяхното положение в кожуха. Във вътрешността на кожуха 1 може с помощта на намиращите се в контролните плъзгачи 3, 4 вдлъбнатини, чието съответно положение се анализира, да се преконтролират положенията на езичетата на стрелката. Чрез разположението на управляващата щанга 2 и на контролните плъзгачи 3, 4 един върху друг (фиг. 1с) се създава възможността управляващото устройство да се вгради вляво или вдясно от една стрелка. За съгласуване към съответното положение на вграждането тогава са необходими само съединителното ухо 7 и свързващите вилки 5, 6, които могат съответно да се завъртват на 180° в необходимото положение, са свързани например чрез винтови съединения с управляващата щанга 2, респ. с контролните плъзгачи 3, 4. Така необходимостта от производство и поддържане на два различни вида управляващ механизъм за ляво и дясно вграждане отпада, като се реализират значителни икономии при производството и складирането.
На фиг.2 е дадено принципно изображение на управляващия механизъм в поглед отгоре при отворен кожух 1. Освен лежащия отгоре контролен плъзгач 3 и лежащата под него управляваща щанга 2 (лежащият отдолу контро лен плъзгач 4 не се вижда) се вижда хидравличен управляващ цилиндър 8, който чрез хващай 9, който стърчи във вдлъбнатината на една изходна кулиса 10, упражнява сила върху плъзгача 11. Той е свързан неподвижно до регулируема задействаща сила с една ролка 12, запъната от силата на намиращата се в пружинен корпус 13 пружина 14, която ролка 12 е фиксирана в съответно оформена вдлъбнатина на управляващата щанга 2.
При започване на управляващ процес (движение на хващача 9 надясно) отначало се движи само кулисата 10, докато плъзгачът 11 и свързаната с него управляваща щанга 2 все още се намират в покой. Това се постига при даденото на фиг.2 примерно изпълнение на управляващия механизъм чрез един служещ за приемане на плъзгача 11 надлъжен канал в кулисата 10, който е конструиран в управляващия механизъм по-дълъг от плъзгача 11 така, че необходимите за предаването на силата фиксиращи повърхности 15, 16, 15', 16' върху плъзгача 11 и изходната кулиса 10 си взаимодействат едва след преодоляването на един празен ход. Този празен ход е необходим, за да се освободи предписаното за подсигуряване на крайните положения на стрелката застопоряване на плъзгача преди изпълнението на управляващия процес. Вместо едно предаване на сила (силово предаване) чрез фиксиращите повърхности на плъзгача 11 и изходната кулиса 10 може да се предвиди също едно директно предаване на сила от хващача 9 върху плъзгача И. За да се осигури празният ход, плъзгачът е снабден тогава с един надлъжен отвор, в който се захваща хващачът 9.
Застопоряването на плъзгача 11 се извършва чрез запиращите ключалки 17, 17', които на единия край на главата носят странично ролки или шийки, можещи да се фиксират зад разположените на плъзгача фиксиращи куки 18, 18'.
За да се осъществи застопоряването, запиращите ключалки 17, 17' са лагерувани подвижно, огледално една спрямо друга, чрез по един вал 19, 19', вграден в лагерните носачи (опори) 20, 20’. Лагерните носачи 20, 20' са закрепени в отвори на стените на кожуха и могат да се фиксират за настройване на управляващия ход в различни отстояния от стената на кожуха 1.
Върху всяка запираща ключалка 17, 17' действа едно зацепващо рамо 21, 2Г, което, излизайки от вала 19, 19', стърчи приблизително под прав ъгъл към надлъжната ос на запиращата ключалка 17, 17', в траекторията на единия от двата закрепени на плъзгача 11 зацепващи болтове 22, от които на фигурата е даден загатнато само намиращият се върху долната страна на конструкцията от управляваща щанга 2 и контролни плъзгачи 3, 4. В примерното изпълнение от фиг.2 зацепващите рамена 21, 21' са съответно част от двойка контролни ключалки 25, 25', които водят запиращите ключалки 17, 17’ над фиксиращите повърхности 29, 30, 29’, 30' или един фиксиран с двойката запиращи ключалки неподвижен конструктивен елемент, а зацепващите болтове 22 са изпълнени като пружинни болтове. Ако при едно управляващо движение плъзгачът 11 се придвижи до своето крайно положение, то съответният зацепващ болт малко преди достигане на това крайно положение натиска зацепващото рамо 21, 2Г, което смекчава този натиск и завърта свързаната с него контролна ключалка и чрез нея - запъващата ключалка, докато краят на главата й се застопори със странично поставените ролки или шийки зад фиксиращите куки 18, 18' на плъзгача 11. С това плъзгачът lie осигурен в своето ново крайно положение.
Освобождаването на зацепването, което, както се спомена по-горе, трябва да се извършва преди всяко произтичащо (задействано) от крайното положение на стрелката управляващо движение, се осъществява по време на движението на празен ход на изходната кулиса 10 чрез създадените в участъка на ръба на кулисата наклонени повърхности 23, 23', 23а, 23а’. Чрез едно преместване на изходната кулиса 10 (на фигурата надясно), наклонената повърхност 23 повдига установените зад фиксиращите куки 18 на плъзгача 11, намиращи се на главата на запиращата ключалка 17 странични ролки или шийки над фиксиращите куки 18 така, че плъзгачът 11 може да се придвижва надясно.
Управляващият механизъм съгласно изобретението има освен описаните досега, осъществяващи управляваща функция и защита при достигането на крайното положение части и други компоненти, които служат за фиксиране на положението на езичетата на стрелката. Едва когато положението на двете езичета на стрелката е проверено и намерено за съответстващо на предписанието, чрез непоказани на фигурата електрически контакти може да се съобщи на изпълнителния орган за края на един процес на пренастройване и за новото положение на стрелката.
За фиксиране на положението на езичетата на стрелката служат споменатите вече в началото, придадени към отделните езичета на стрелката и неподвижно свързани с тях контролни плъзгачи 3, 4. Те имат вдлъбнатини 24, 24', в които контролните ключалки 25, 25’ могат да се застопорят, щом като вдлъбнатините са достигнали в едно предварително зададено положение. Целесъобразно е контролните ключалки 25, 25' да са коаксиални със запиращите ключалки 17, 17' и да са лагерувани съответно подвижно около валовете 19, 19' върху лагерните носачи 20, 20'. При едно обичайно преместване на стрелката контролните ключалки 25, 25' се увличат преди движението на управляващата щанга 2 чрез движението на съответно коаксиално лагеруваните с тях запиращи ключалки 17, 17' и ги издигат от вдлъбнатините на контролните плъзгачи 3, 4.
За получаване на способност за бързо задействане на управляващия механизъм изключващите зъбчета 28, 28' са неподвижно свързани с контролните ключалки 25, 25’ и щом като контролните ключалки се зацепят във вдлъбнатините на контролните плъзгачи 3, 4, изключващите зъбчета 28, 28' се зацепват в профилираните отвори 27, 27' на управляващата щанга 2. Изключващите зъбчета 28, 28' са оформени така, че при движение на управляващата щанга 2 те се притискат от нейните профилирани отвори 27, 27' и свързаните с тях контролни ключалки се завъртат независимо от движението на коаксиалната запираща ключалка 17, 17' навън от вдлъбнатините на контролните плъзгачи 3, 4. Така контролните плъзгачи 3, 4 се освобождават от своето застопоряване и могат да следват езичетата на стрелката в новото крайно положение на стрелката.
Когато задвижена от управляващ механизъм стрелка се задейства от едно транспортно средство, по дължината на управляващата щанга 2 започва бързо да действа една голяма сила, без преди това да се освобождава застопоряването или контролните ключалки 25, 25'. Ограничената чрез пружината 14 и ролката 12 задействаща сила се преодолява бързо и ролката 12 се повдига от вдлъбнатината на управляващата щанга 2. Така управляващата щанга 2 се освобождава от плъзгача 11 и се придвижва в аксиално направление. Движението на управляващата щанга 2 от своя страна задейства чрез зацепените с нея изключващи зъбчета 28, 28' блокирането на контролните ключалки 25, 25' от вдлъбнатините на двата контролни плъзгача 3, 4, така че те също при неосвободено зацепване на плъзгача могат да следват движението на езичетата на стрелката.
Превключването на повдигнатата стрелка става след постъпване на сигнал за задействане в управляващата станция чрез възбудено от управляващата станция управляващо движение в придаденото към контролния сноп подготвителни коловози в разпределителната гърбица (на разпределителни и товарни гари) крайно положение на стрелката.
Регулирането на управляващия ход се извършва чрез съответно позициониране на лагерните носачи 20, 20’ чрез придвижване паралелно на управляващата щанга 2. Тъй като запиращите ключалки 17, 17' и контролните ключалки 25, 25' са лагерувани коаксиално, не е необходимо специалното им настройване.

Claims (6)

  1. Патентни претенции
    1. Управляващ механизъм за железопътна стрелка, включващ поместен в кожуха (1) хидравличен агрегат с двойно действащ управляващ цилиндър (8), който при наличие на един празен ход действа чрез един конструиран с ограничителен механизъм с регулируема запираща сила плъзгач (11) върху една задействаща езичетата на стрелката управляваща щанга (2), с два изпълнени като острозъбен спирач със запиращи ключалки (17, 17') застопоряващи механизма, които при зацепване с плъзгача (11) го застопоряват в неговото крайно положение и които са отделими само чрез задействането на управляващия цилиндър (8) по време на предхождащ всяко управляващо движение кратък изпреварващ ход на плъзгача (11), и с контролни плъзгачи (3,
    4), които са свързани с отделните езичета на стрелката и имат вдлъбнатини (24, 24'), които се зацепват с контролните ключалки (25, 25'), щом като езичетата на стрелката достигнат крайното си положение, характеризиращ се с това, че управляващата щанга (2) и контролните плъзгачи (3, 4) са разположени вертикално един над друг така, че управляващата щанга (2) заема едно положение между двата контролни плъзгача (3, 4), а управляващият цилиндър (8), застопоряващите механизми и контролните ключалки (25, 25') действат от страните на така образуваната конструкция върху плъзгача (11), управляващата щанга (2) и контролните плъзгачи (3, 4), и че запиращите ключалки (17, 17') на застопоряващите механизми и контролните ключалки (25, 25') за всяко отделно крайно положение на стрелките са лагерувани подвижно около една и съща ос (19, 19'), върху по един общ, вграден регулируемо в кожуха (1), паралелно на посоката на движение на управляващата щанга (2), лагерен носач (20, 20').
  2. 2. Управляващ механизъм съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че управляващата щанга (2) и контролните плъзгачи (3,
    4), които в краищата си са свързани със стрелката, имат по един свързващ елемент (5, 6, 7), който е с възможност за закрепване наймалко в две различни положения към управляващата щанга (2), респ. към съответните контролни плъзгачи (3, 4), осигурявайки ляв или десен монтаж на управляващия механизъм на стрелката.
  3. 3. Управляващ механизъм съгласно претенция 1 или 2, характеризиращ се с това, че за освобождаване на запиращите ключалки (17, 17') на застопоряващите механизми от съответните гнезда на плъзгача (11) е предвидена една изходна кулиса (10), която, натоварена със сила от управляващия цилиндър (8), изтегля със себе си плъзгача (11) при наличието на един празен ход и в участъка на неговите гнезда има наклонени повърхности (23, 23'), които повдигат запиращите ключалки (17, 17') от гнездата по време на преодоляването на празния ход.
  4. 4. Управляващ механизъм съгласно една от претенциите от 1 до 3, характеризиращ се с това, че двете контролни ключалки (25, 25') са свързани неподвижно с изключващи зъбчета (28, 28') и са с възможност за общо въртене около един вал (19, 19'), вграден в съот ветния лагерен носач (20, 20'), като управляващата щанга (2) на мястото, в което се намира изключващото зъбче (28, 28') при зацепване на контролните ключалки (25, 25') във вдлъбнатините на контролния плъзгач (3,
    4) има един профилиран отвор (27, 27'), в който се захващат изключващите зъбчета (28, 28'), като изключващите зъбчета и/или профилираните отвори (27, 27') в управляващата щанга (2) са оформени така, че чрез повърхностите (23, 23', 23а, 23а’) при движение на управляващата щанга (2) спрямо положението на изключващите зъбчета, полученият ход е достатъчен за издигането на контролните ключалки (25, 25') от вдлъбнатините (24, 24’) на контролните плъзгачи (3, 4).
  5. 5. Управляващ механизъм съгласно една от предшестващите претенции, характеризиращ се с това, че контролните ключалки (25, 25') и запиращите ключалки (17, 17') имат съответните фиксиращи повърхности (29, 30, 29', 30'), а контролните ключалки (25, 25') са свързани съответно с по едно зацепващо рамо (21, 2Г), което пресича траекторията на един закрепен на плъзгача (11), пружинно натоварен болт (22), и се натоварва силово от него, след като плъзгачът (11) попадне в близост до съответното си крайно положение, като зацепващото рамо (21, 2Г) е оразмерено така, че чрез движението си свързаните с него контролни ключалки (25, 25') се притискат във вдлъбнатините (24, 24') на контролните плъзгачи (3, 4), а запиращите ключалки (17, 17') се притискат в намиращото се на плъзгача (11) гнездо.
  6. 6. Управляващ механизъм съгласно една от претенциите от 1 до 4, характеризиращ се с това, че зацепващите рамена (21, 2Г) са свързани пружиниращо с контролните ключалки (25, 25') или самите те са оформени като пружини и натоварват силово неподвижен болт (22), закрепен на плъзгача (11).
    Приложение: 2 фигури
    Литература
    1. СН 638733.
BG101348A 1996-03-23 1997-03-21 Управляващ механизъм за железопътна стрелка BG62392B1 (bg)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
EP96104662A EP0796777A1 (de) 1996-03-23 1996-03-23 Stellvorrichtung für eine Eisenbahnweiche

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG101348A BG101348A (bg) 1998-02-27
BG62392B1 true BG62392B1 (bg) 1999-10-29

Family

ID=8222594

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG101348A BG62392B1 (bg) 1996-03-23 1997-03-21 Управляващ механизъм за железопътна стрелка

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP0796777A1 (bg)
BG (1) BG62392B1 (bg)
CZ (1) CZ288995B6 (bg)
HU (1) HUP9700614A3 (bg)
PL (1) PL181692B1 (bg)

Families Citing this family (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
AT501894B1 (de) * 2005-05-27 2006-12-15 Metall Und Kunststoffwaren Erz Antriebssystem für eine schienenweiche
EP2565099B1 (en) * 2011-08-30 2017-11-29 ALSTOM Transport Technologies Railway switch
CN109291957A (zh) * 2017-07-24 2019-02-01 西安铁路信号有限责任公司 一种锁闭及密贴检测机构
CN108597344B (zh) * 2018-07-13 2023-12-22 江苏科技大学 定常流中涡激振动的实验装置及其使用方法

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2606664C3 (de) * 1976-02-19 1981-12-24 Standard Elektrik Lorenz Ag, 7000 Stuttgart Weichenantrieb mit Innenverschluß
DE2744969B2 (de) * 1977-10-06 1980-03-20 Fabeg Gmbh, 7518 Bretten Hydraulischer Weichenantrieb

Also Published As

Publication number Publication date
CZ288995B6 (cs) 2001-10-17
PL181692B1 (pl) 2001-09-28
EP0796777A1 (de) 1997-09-24
HU9700614D0 (en) 1997-05-28
CZ84597A3 (en) 1997-10-15
PL319068A1 (en) 1997-09-29
BG101348A (bg) 1998-02-27
HUP9700614A3 (en) 2001-04-28
HUP9700614A2 (hu) 1998-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP2760777B1 (de) Bremseinrichtung mit elektromechanischer betätigungseinrichtung
DE3526761C2 (bg)
DE102016112689A1 (de) Griffvorrichtung mit einem flächenbündigen Griff
CA2161582C (en) Apparatus for locking the door of an elevator car and procedure for locking and unlocking a car door
DE19710632A1 (de) Scheinwerfer für Abblendlicht und Fernlicht für Fahrzeuge
EP0773180A1 (de) Verfahren und Vorrichtung zur erhöhten Sicherheit bei Aufzügen
EP3186183B1 (de) Einrichtung zum betätigen einer kabinen- und schachttür einer aufzugsanlage
WO2014090705A1 (de) Aufzugsanlage mit einem geschwindigkeitsbegrenzer
EP1672160A2 (de) Klappenanordnung eines Kraftfahrzeuges
EP3715570B1 (de) Schiebetüranlage
EP2171189A1 (de) Verriegelungseinrichtung für die frontklappe eines kraftfahrzeuges
EP2709941B1 (de) Aufzugsystem
DE19705105C2 (de) Fremdkraftunterstützte Betätigungseinrichtung für eine Feststellbremse für Fahrzeuge
EP2794454A1 (de) Anordnung für einen aufzug
EP0850189B1 (en) Procedure for moving the landing door of an elevator, and a door coupler
BG62392B1 (bg) Управляващ механизъм за железопътна стрелка
EP1177975A2 (de) Steuerung für eine Passagiertür eines Flugzeuges
DE102011055963A1 (de) Ladedose mit Hebelgetriebe für eine Steckverbindung zur Aufladung eines Elektrofahrzeuges
EP0839753A1 (de) Vorrichtung zum Öffnen und Schliessen einer Kabinentür und einer Schachttür einer Aufzugsanlage
EP2836454B1 (de) Verfahren zur positionierung von gegenmitnahmemitteln einer schachttür einer aufzuganlage
DE102017007373B9 (de) Motorbremseinrichtung für auflaufgebremste Schubanhänger
EP2855328B1 (de) Dämpfungseinheit für einen aufzug
EP3924284B1 (de) Aufzugsystem
EP1076148B1 (de) Vorrichtung zur Verriegelung einer Schiebetür
EP3634899B1 (en) Device for actuating elevator doors