BG62259B1 - Гликогенови полизахариди и метод за тяхното получаване - Google Patents

Гликогенови полизахариди и метод за тяхното получаване Download PDF

Info

Publication number
BG62259B1
BG62259B1 BG99421A BG9942195A BG62259B1 BG 62259 B1 BG62259 B1 BG 62259B1 BG 99421 A BG99421 A BG 99421A BG 9942195 A BG9942195 A BG 9942195A BG 62259 B1 BG62259 B1 BG 62259B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
glycogen
polysaccharide
water
carried out
snell
Prior art date
Application number
BG99421A
Other languages
English (en)
Other versions
BG99421A (bg
Inventor
Rosario Nicoletti
Leandro Baiocchi
Original Assignee
Angelini Ricerche S.P.A. Societa'consortile
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Angelini Ricerche S.P.A. Societa'consortile filed Critical Angelini Ricerche S.P.A. Societa'consortile
Publication of BG99421A publication Critical patent/BG99421A/bg
Publication of BG62259B1 publication Critical patent/BG62259B1/bg

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08BPOLYSACCHARIDES; DERIVATIVES THEREOF
    • C08B37/00Preparation of polysaccharides not provided for in groups C08B1/00 - C08B35/00; Derivatives thereof
    • C08B37/0006Homoglycans, i.e. polysaccharides having a main chain consisting of one single sugar, e.g. colominic acid
    • C08B37/0009Homoglycans, i.e. polysaccharides having a main chain consisting of one single sugar, e.g. colominic acid alpha-D-Glucans, e.g. polydextrose, alternan, glycogen; (alpha-1,4)(alpha-1,6)-D-Glucans; (alpha-1,3)(alpha-1,4)-D-Glucans, e.g. isolichenan or nigeran; (alpha-1,4)-D-Glucans; (alpha-1,3)-D-Glucans, e.g. pseudonigeran; Derivatives thereof
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08BPOLYSACCHARIDES; DERIVATIVES THEREOF
    • C08B37/00Preparation of polysaccharides not provided for in groups C08B1/00 - C08B35/00; Derivatives thereof
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C08ORGANIC MACROMOLECULAR COMPOUNDS; THEIR PREPARATION OR CHEMICAL WORKING-UP; COMPOSITIONS BASED THEREON
    • C08BPOLYSACCHARIDES; DERIVATIVES THEREOF
    • C08B37/00Preparation of polysaccharides not provided for in groups C08B1/00 - C08B35/00; Derivatives thereof
    • C08B37/0003General processes for their isolation or fractionation, e.g. purification or extraction from biomass

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Sustainable Development (AREA)
  • Polysaccharides And Polysaccharide Derivatives (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

Област на техниката
Изобретението се отнася до гликогенови полизахариди, до метод за тяхното получаване и използването им. По-специално изобретението се отнася до гликогенови полизахариди, в основата си свободни от азотни съединения и редуциращи ги захари.
Предшестващо състояние на техниката
Обикновено терминът “гликоген” се използва за означаване на групата от подобни, но не идентични протеогликани, широко разпространени в животинския свят.
Най-изследваният гликоген е този, екстрахиран от черния дроб на заек, и се предполага, че той е протеин (гликогенин) с молекулно тегло около 37 000 D, свързан чрез тирозинова гликозидна връзка в силно разклонен глюкозен полизахарид с молекулно тегло 10 000 000 D (β-частичка). Множество от βчастички - до 50, могат да агрегират съвместно, при което се образува съединение (а-частичка) с молекулно тегло 500 000 000 D, която е съставна единица на естествения гликоген (D.J. Manners, Carbohydrate Polymers, 16, рр 37-82 (1991)).
Както е известно, редицата гликогени от различни животински видове показват различия в степента на разклоненост на полизахарида. Така например Stuart A.S. Craig et al. (Carbohydrate Research 179, pp 327-340 (1988) съобщават за съществени различия в разклонеността на полизахарида на гликогенови образци, изолирани от бозайници и безгръбначни.
Действително, въпреки че в литературата са описани редица различни методи за екстрахиране на гликогена от животински тъкани, те имат главно две различни цели:
(i) количествено екстрахиране на гликогена по някой от аналитичните методи за биохимично изследване, което означава екстрахиране с цел следващо количествено определяне на съдържанието на гликоген в дадена тъкан;
(ii) екстрахиране на гликогенови образци при намаляване на денатурацията на ори гиналния полимер за следващо биохимично и конформационно изследване.
Следователно независимо от произхода им всички типове търговски продукти гликоген винаги съдържат известно количество азот (500-600 ppm), което отговаря най-малко на изчисленото по отношение на протеогликана (D.J. Manners et al. според цитираното по-горе).
При проучване на литературата се открива забележима разлика между гледните точки на отделните автори, някои от които считат споменатото количество азот за следи от онечиствания, докато други го приемат като второстепенна съставна част на гликогена. От друга страна, различните доставчици не специфицират никаква разлика между протеогликановия гликоген и неговия полизахарид.
Докато изолирането на гликогена е изцяло изследвано, досега е обръщано малко внимание на изолирането на гликогеновия полизахарид. Единствено една статия описва метод за получаване на образци от гликоген “свободен от азот” от черен дроб на плъхове (М. Somogyi, J. Biol. Chem., 104, 245 (1934)). Трябва да се отбележи обаче, че при получаването му по този метод гликогенът преминава през една киселинна обработка в продължение на една нощ, необходима за хидролизирането на гликогеновия полизахарид. Освен това не е известна чувствителността на използвания от авторите аналитичен метод за определяне на съдържанието на азот.
При опит да се приложи цитираният метод, той се оказа със слаба възпроизводимост и полученият продукт има малко, но променливо съдържание на азот и/или забележимо съдържание на редуциращи се захари (повече от 0,15%) като последица от хидролизното разлагане.
Предлагани са редица фармацевтични приложения на гликогена, особено като успокоително средство (JP-A-87-178 505), като ексципиент - поради хидратиращите му свойства (JP-A-88-290 809) и в дерматологични състави против стареене на кожата (US-5 093 109).
Освен това е предложено той да се използва като хранителна среда за бацили, произвеждащи млечна киселина, във фармацевтични състави за регулиране на вагиналното pH (ЕР-А-0 257 007). Гликогенът обаче не е достатъчно стабилен и е вероятно следите от протеини, нуклеинови киселини и техни фраг62259 менти да увеличават чувствителността му. Възможно е дори наличието на замърсявания от хранителна среда.
Техническа същност на изобретението
По тези причини целта на изобретението е получаването на съединение, което в основната си част повтаря структурата на гликогеновия полизахарид и същевременно осигурява максимална безвредност и безопасност. Това ще рече, съединение, което е свободно от азот и редуциращи се захари.
След редица неуспешни опити неочаквано е установено, че воден разтвор на суров гликоген, обработен достатъчно продължително с катионна смола, освобождава в разтвора желания полизахарид. Впоследствие полизахаридът може лесно да се утаи чрез добавяне на съвместим с вода разтворител.
И така, първата задача на изобретението е създаването на гликогенов полизахарид, в основата си свободен от азотни съединения и редуциращи се захари.
Според смисъла, в който се използва в спецификацията и в приложените към нея претенции, “в основата си свободен от азотни съединения и редуциращи се захари” означава, че съдържанието на азот, измерено по метода на Kjeldahl, е по-малко от 60 ppm, а съдържанието на захари, измерено по метода на F.D. Snell и Snell, “Colorimetric Methods of Analysis, New York, 1954, Vol. Ill, 204), е по-малко от 0,25%.
Практически интерес като източници на гликоген представляват Mytilus Edulis и Mytilus Gallus Provincialis. Ha практика тези мекотели могат да се намерят в големи количества и на умерено ниска цена и имат достатъчно голямо съдържание на гликоген. И така предпочитаният гликогенов полизахарид съгласно изобретението е този, получен от Mytilus Edulis и Mytilus Gallus Provincialis.
Изобретението обаче не се ограничава до използването само на гликогенов полизахарид, получен от Mytilus Edulis и Mytilus Gallus Provincialis. Подходящите източници на гликоген за получаването на съответния полизахарид съгласно изобретението включват и други мекотели като Ostrea и Credipula Fornicataq или богати на гликоген органи на гръбначни животни като черен дроб и мускули.
Гликогеновият полизахарид от изобретението освен това се характеризира с въглеродно съдържание от около 44 до около 45 %, молекулно тегло от около (2,5 ±0,1) х 106 D и ротационна способност (a)D“ 197 ± 2,0 (с = 1 във вода).
Първият етап на този метод за получаване на гликогеновия полизахарид от изобретението е изпълнен съгласно общоприетата методика, състояща се във варене на избраната тъкан във воден разтвор на силна основа, охлаждане на получения бульон и утаяване на гликогена чрез прибавяне на некисел летлив, съвместим с вода, разтворител.
Както вече е известно, количеството на съдържащия се в различните тъкани гликоген варира в широки граници, не само в зависимост от тъканта и от животинския вид, но също и при еднакви животински тъкани и видове в зависимост от редица фактори като условията на хранене и годишното време. И така, количеството на гликогена, изолиран съгласно гореописаната обработка, зависи силно от количеството, съдържащо се в обработваната животинска тъкан.
Новият етап на процеса от изобретението се състои в настройване на неутрално pH на получения разтвор след разтваряне на цитираната утайка във вода и следващо обработване на разтвора с катионна смола.
Следващата задача на изобретението е да предостави метод за получаване на гликогенов полизахарид, в основата си свободен от азотни съединения и редуциращи се захари, състоящ се във варене на животинска тъкан във воден разтвор на силна основа, охлаждане на получения бульон и утаяване на гликогена чрез прибавяне на некисел, летлив, съвместим с вода разтворител, отделяне на получената утайка чрез филтриране и разтварянето й във вода, характеризиращ се с това, че pH на водния разтвор на утайката се настройва до неутрално, обработва се с катионна смола, филтрира се за отделяне на катионната смола, обработва се с некисел летлив съвместим с вода разтворител за утаяване на полизахарида, свободен от азотни съединения и редуциращи се захари, и се филтрира за освобождаване на получената утайка.
Процесът на неутрализация се провежда за предпочитане със слаба, разтворима във вода органична киселина, например оцетна киселина.
Предпочита се обработката с катионна смола да се проведе в продължение на 8 до 48 h, при разбъркване и при стайна температура. За предпочитане е обработката с катионна смола да се извърши за 24 h.
Пример за подходяща смола е Amberlite™ IR-120 в киселата й форма. Могат да се използват също така и други катионни смоли с аналогични свойства.
След това катионната смола се отделя чрез филтриране и се добавя съвместим с вода разтворител.
Примери за подходящи разтворители са нисшите алкохоли и кетони, например етилалкохол и ацетон.
При този метод се получава утайка, която представлява гликогенов полизахарид, свободен от азотни съединения и редуциращи се захари и който се изолира чрез филтриране. Освен отстраняването на разтворителя не се налага допълнително пречистване.
Добивът по отношение на утаения от бульона гликоген е приблизително количествен.
Оттук и едно от следващите предимства на метода от изобретението се състои в това, че производствената цена на полизахарида от него е практически същата като стойността на екстрахиране на гликогена. С други думи, за същата цена с изобретението се осигурява получаването на съединение, което може да замести гликогена във всичките му познати приложения, без да има недостатъците от съдържание на протеини, нуклеинови киселини или фрагменти от тях и/или редуциращи се захари.
Следващите примери поясняват изобретението, без да го ограничават.
Примери за изпълнение на изобретението
Пример 1.
А) Екстрахиране на гликоген. 1000 g пулпа от Mytilus Gallus Provincialis се поставят в стоманен съд заедно с 1,0 1 30% КОН и сместа се загрява за 1 h до 100°С.
Полученият разтвор се охлажда до стайна температура и към него се прибавя 1,5 1 95% етилов алкохол. Образуваната твърда утайка (62 g) се отделя чрез филтриране.
След изсушаване това вещество има следната характеристика:
С: 44,44%
N: 0,18-0,34%
В) Получаване на гликогеновия полизахарид. Изолираното на етап А твърдо вещество се разтваря в 1 1 вода, с ледена оцетна киселина се настройва pH на получения разтвор до неутрално, след което се филтрира до пълно избистряне.
Към така получения разтвор се прибавят 60 g Amberlite™ IR-120 - кисела форма и сместа се оставя при разбъркване 24 h при стайна температура.
Смолата се отделя от разтвора чрез филтриране и гликогеновият полизахарид се утаява чрез прибавяне на равен обем 95% етилов алкохол, след което се изолира чрез филтриране.
След изсушаване полученият гликогенов полизахарид (61 g) има следните физикохимични характеристики:
С: 44,44%
N: отсъства*
Редуциращи се захари: отсъстват**
Молекулно тегло: (2,5 ± 0,1) х 10‘ D*** (a)D“: 198 ± 1,0 (с = 1 във вода)
При хидролизирането с IN H2SO4 (3 h при 100°С) се получава само глюкоза (определена чрез газова хроматография съгласно М. Ohiai, J. Crom. 194, 224 (1980).
* точност на метода 60 ppm;
*♦ изпитване в съответствие с F.D. Snell и Snell, Colorimetric Methods of Analysis New York, 1954, vol. Ill, p 204, точност на метода 0,25%;
*♦* изчислено от стойността на η чрез прилагане на уравнението на Flory със следните стойности к = 1,80 х 10~*, а = 0,70, получени от L.p. Yu и J.E. Rolling за гликоген (J. Appl. Pol. Sci. 33, 1909 (1978).
Пример 2.
Получен е гликогенов полизахарид от Mytilus Gallus Provincialis, както е описано в част В на пример 1, с изключение на това, че утаяването се извършва с ацетон вместо с етилов алкохол.
Добив: 60,5 g;
(a)D M: 196 ± 1,0 (с = 1 във вода); редуциращи се захари: отсъстват. Пример 3.
g гликоген от черен дроб на прасе, изолиран съгласно Bell et al. “Biochem. J., 28, 882 (1934)”, е разтворен във вода (85 ml), обработен с Amberlite™ IR-120 (5 g) и след това утаен с 95% етилов алкохол (85 ml) според описаното в част А на пример 1.
Отсъстват азот и редуциращи се захари, ротационната способност е аналогична на тази на гликогеновите полизахариди от примери 1 и 2.

Claims (11)

  1. Патентни претенции
    1. Гликогенов полизахарид, при който съдържанието на азот, измерено по метода на Kjeldal, е по-малко от 60 ppm и съдържанието на редуциращи се захари, измерено по метода на F.D. Snell и Snell, е по-малко от 0,25%.
  2. 2. Полизахарид съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че има съдържание на въглерод от около 44 до около 45 %.
  3. 3. Полизахарид съгласно всяка от претенции I и 2, характеризиращ се с това, че има молекулно тегло от около (2,5 ±0,1) х 106 D.
  4. 4. Полизахарид съгласно всяка претенция от 1 до 3, характеризиращ се с това, че има ротационна способност (a)D“ 197 ± 2,0 (с = 1 във вода).
  5. 5. Метод за получаване на гликогенов полизахарид, чието съдържание на азотни съединения, измерено по метода на Kjeldal, е по-малко от 60 ppm и съдържанието на редуциращи се захари, измерено по метода на F.D. Snell и Snell, е по-малко от 0,25%, състоящ се във варене на богата на гликоген животинска тъкан във воден разтвор на силна основа, охлаждане на така получения бульон, прибавя- не на некисел летлив, съвместим с вода разтворител, отделяне на получената утайка чрез филтриране и разтварянето й във вода, характеризиращ се с това, че pH на водния 5 разтвор на утайката се настройва до неутрално, обработва се с катионна смола, филтрира се за отделяне на катионната смола, обработва се с некисел летлив, съвместим с вода разтворител за утаяване на полизахарида, свободен 10 от азотни съединения и редуциращи се захари, и се филтрира за изолиране на получената утайка.
  6. 6. Метод съгласно претенция 6, характеризиращ се с това, че процесът на неутра-
    15 лизация се провежда със слаба, разтворима във вода органична киселина.
  7. 7. Метод съгласно всяка от претенции 5 и 6, характеризиращ се с това, че обработката с катионна смола се провежда при стайна температура.
  8. 8. Метод съгласно всяка от претенции от 5 до 7, характеризиращ се с това, че обработката с катионна смола се провежда от 8 до 48 h.
  9. 9. Метод съгласно претенция 8, характеризиращ се с това, че обработката с катионна смола се провежда 24 h.
  10. 10. Метод съгласно всяка от претенции от 5 до 9, характеризиращ се с това, че обработката с катионна смола се извършва с Amberlite™ IR-120 в кисела форма.
  11. 11. Метод съгласно всяка от претенции от 5 до 10, характеризиращ се с това, че некиселият, летлив, съвместим с вода разтворител е етилов алкохол или ацетон.
BG99421A 1992-08-04 1995-02-13 Гликогенови полизахариди и метод за тяхното получаване BG62259B1 (bg)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
ITMI921927A IT1255488B (it) 1992-08-04 1992-08-04 Polisaccaridi del glicogeno
PCT/EP1993/002006 WO1994003502A1 (en) 1992-08-04 1993-07-28 Glycogen polysaccharides

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG99421A BG99421A (bg) 1995-09-29
BG62259B1 true BG62259B1 (bg) 1999-06-30

Family

ID=11363836

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG99421A BG62259B1 (bg) 1992-08-04 1995-02-13 Гликогенови полизахариди и метод за тяхното получаване

Country Status (25)

Country Link
US (2) US5597913A (bg)
EP (1) EP0654048B1 (bg)
JP (1) JP3204321B2 (bg)
KR (1) KR100277301B1 (bg)
AT (1) ATE148471T1 (bg)
AU (1) AU680200B2 (bg)
BG (1) BG62259B1 (bg)
BR (1) BR9306833A (bg)
CA (1) CA2141040C (bg)
CZ (1) CZ282276B6 (bg)
DE (1) DE69307897T2 (bg)
DK (1) DK0654048T3 (bg)
ES (1) ES2100552T3 (bg)
FI (1) FI104974B (bg)
GE (1) GEP20001941B (bg)
GR (1) GR3023249T3 (bg)
HU (1) HU213908B (bg)
IT (1) IT1255488B (bg)
MX (1) MX9304731A (bg)
NO (1) NO307788B1 (bg)
NZ (1) NZ254777A (bg)
RO (1) RO117970B1 (bg)
RU (1) RU2104287C1 (bg)
SK (1) SK280066B6 (bg)
WO (1) WO1994003502A1 (bg)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1255488B (it) * 1992-08-04 1995-11-06 Angelini Francesco Ist Ricerca Polisaccaridi del glicogeno
WO1999026635A1 (fr) * 1997-11-24 1999-06-03 Zhongming Zeng Formulation pharmaceutique de stimulation de la croissance de bacilles gram positif et d'augmentation de l'acidite du vagin et son utilisation
IT1298758B1 (it) * 1998-03-19 2000-02-02 Angelini Ricerche Spa Soluzione umettante e lubrificante per uso oftalmico
US6964949B2 (en) 2000-05-24 2005-11-15 Shanghai Jiao Da Onlly Co., Ltd. Pharmaceutical compositions for promoting the growth of gram-positive bacilli and increasing the acidity in the vagina and the use thereof
TWI250166B (en) * 2001-12-07 2006-03-01 Bizen Chemical Co Ltd Method of physicochemically producing glycogen and glycogen obtained by the same
US20050271746A1 (en) * 2004-05-18 2005-12-08 Abbott Chun L Topical treatments for abnormal biological conditions and method of topically treating such conditions
CA2708400C (en) 2007-12-28 2016-02-02 Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.P.A. A slow-release formulation based on an association of glycogen and alginate
SI2240154T1 (sl) * 2008-02-01 2014-07-31 Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.P.A. Kozmetični sestavek, ki obsega glikogen, za aplikacijo na koži z žametnim učinkom
KR101713810B1 (ko) 2009-01-23 2017-03-09 아지엔드 키미쉐 리유나이트 안젤리니 프란체스코 에이.씨.알.에이.에프. 에스.피.에이 제어 방출형 약학적 제제 또는 식품 제제 및 이의 제조 방법
ES2574902T3 (es) * 2009-08-03 2016-06-23 Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.P.A. Formulación alimenticia que comprende glucógeno
JP2011037790A (ja) * 2009-08-13 2011-02-24 Central Res Inst Of Electric Power Ind 肝機能亢進剤及び機能性食品
RS58985B1 (sr) 2012-03-15 2019-08-30 Acraf Katjonski polimeri na bazi glikogena
AR095937A1 (es) 2013-04-05 2015-11-25 Acraf Potenciador de la solubilidad en agua a base de glucógeno
JP6541643B2 (ja) 2013-04-26 2019-07-10 ミレクサス バイオテクノロジーズ インコーポレイテッド フィトグリコーゲンナノ粒子及びその製造方法
AR108280A1 (es) 2016-05-05 2018-08-08 Acraf Composición oftálmica que comprende una combinación sinérgica de glucógeno y ácido hialurónico o sal del mismo
WO2022000205A1 (zh) * 2020-06-29 2022-01-06 肇庆大华农生物药品有限公司 一种禽流感疫苗佐剂及其应用

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3592168A (en) * 1969-05-02 1971-07-13 Offshore Sea Dev Corp Method of raising bivalves in a controlled environment
FR2477416A1 (fr) * 1980-03-10 1981-09-11 Unicler Utilisation de hansenula ou d'extraits de hansenula, comme medicament
JPS6427454A (en) * 1987-07-22 1989-01-30 Mizusawa Industrial Chem Concentrated shellfishes and production thereof
IT1255488B (it) * 1992-08-04 1995-11-06 Angelini Francesco Ist Ricerca Polisaccaridi del glicogeno

Also Published As

Publication number Publication date
AU680200B2 (en) 1997-07-24
DK0654048T3 (da) 1997-08-18
HU9500317D0 (en) 1995-03-28
WO1994003502A1 (en) 1994-02-17
HU213908B (en) 1997-11-28
ATE148471T1 (de) 1997-02-15
RO117970B1 (ro) 2002-11-29
KR950702581A (ko) 1995-07-29
US5597913A (en) 1997-01-28
IT1255488B (it) 1995-11-06
FI950436A0 (fi) 1995-02-01
GEP20001941B (en) 2000-02-05
JPH07509519A (ja) 1995-10-19
HUT71961A (en) 1996-02-28
SK280066B6 (sk) 1999-07-12
CA2141040A1 (en) 1994-02-17
NZ254777A (en) 1998-04-27
EP0654048B1 (en) 1997-01-29
BR9306833A (pt) 1998-12-08
NO307788B1 (no) 2000-05-29
MX9304731A (es) 1994-03-31
ES2100552T3 (es) 1997-06-16
JP3204321B2 (ja) 2001-09-04
RU95106640A (ru) 1997-02-10
KR100277301B1 (ko) 2001-02-01
ITMI921927A1 (it) 1994-02-04
DE69307897T2 (de) 1997-05-22
FI950436A (fi) 1995-02-01
NO950405D0 (no) 1995-02-03
EP0654048A1 (en) 1995-05-24
SK11495A3 (en) 1995-07-11
AU4703493A (en) 1994-03-03
US5734045A (en) 1998-03-31
ITMI921927A0 (it) 1992-08-04
CZ25495A3 (en) 1995-09-13
FI104974B (fi) 2000-05-15
CZ282276B6 (cs) 1997-06-11
BG99421A (bg) 1995-09-29
DE69307897D1 (de) 1997-03-13
GR3023249T3 (en) 1997-07-30
CA2141040C (en) 2001-01-23
RU2104287C1 (ru) 1998-02-10
NO950405L (no) 1995-02-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
BG62259B1 (bg) Гликогенови полизахариди и метод за тяхното получаване
Kay et al. An improved preparation of sodium desoxyribonucleate
Chambers et al. Isolation of glycine betaine and proline betaine from human urine. Assessment of their role as osmoprotective agents for bacteria and the kidney.
Swann et al. Determination of the hexosamine content of macro-molecules with manual and automated techniques using the p-dimethylaminobenzaldehyde reaction
CN106467577B (zh) 一种牛肺依诺肝素钠及其制备方法与应用
CA1297430C (en) Process for obtaining chemically defined and reproducible polydeoxyribonucleotide
Berenson et al. Connective tissue macromolecular changes in rats with experimentally induced diabetes and hyperinsulinism
CN113564069A (zh) 一种长双歧杆菌、长双歧杆菌胞外多糖及其提取方法和应用
Brunngraber et al. Isolation and determination of non‐diffusible sialofucohexosaminoglycans derived from brain glycoproteins and their anatomical distribution in bovine brain
EP0475383A2 (en) Polysaccharide composition or polysaccharide having heparinoid activity, process for producing the same, and anticoagulant containing the same as active ingredient
DE2701890A1 (de) Alpha-amylase-inhibitor aus einem streptomyceten und verfahren zu seiner gewinnung
RU2779914C1 (ru) Способ получения днк-содержащего препарата для перорального применения и препарат, полученный этим способом
US2472130A (en) Process for the preparation of a mixture of nucleotides containing predominantly adenosintriphosphate
CN114609128B (zh) 测定蜗牛糖胺聚糖含量的方法及其用途
CN113651900B (zh) 一种具有调节血脂功能的灰树花纯化多糖及制备方法
CN107964055A (zh) 大鲵软骨硫酸软骨素及其提取方法
Kalbhen et al. A high molecular mucopolysaccharide peptide complex stimulating connective tissue metabolism
SUZUKI BIOCHEMICAL STUDIES ON CARBOHYDRATES LIX. Isolation of Pure Polysaccharide from Ovomucoid
CN115227723A (zh) 一种海蟑螂低聚物的制备方法及其应用
Stacey V. Conjugated proteins (nucleo-and muco-proteins). Conjugated proteins
Devor et al. Continued studies on the formalin method for liver glycogen
JPH0838187A (ja) 水溶性メラニン色素の製法
Gamgee et al. On the nucleoproteids of the pancreas, thymus, and suprarenal gland, with especial reference to their optical activity
Tiba Hexosamine Compounds in Human Gastric Juice Fourth Communication: On the O Gastric Juice and the Digestibility of the Different Group-specific Carbohydrates
SUZUKI BIOCHEMICAL STUDIES ON CARBOHYDRATES