BG61560B1 - Ходов механизъм за ж.п. подвижни състави - Google Patents

Ходов механизъм за ж.п. подвижни състави Download PDF

Info

Publication number
BG61560B1
BG61560B1 BG98721A BG9872194A BG61560B1 BG 61560 B1 BG61560 B1 BG 61560B1 BG 98721 A BG98721 A BG 98721A BG 9872194 A BG9872194 A BG 9872194A BG 61560 B1 BG61560 B1 BG 61560B1
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
swing
running gear
wagon
levers
rolling stock
Prior art date
Application number
BG98721A
Other languages
English (en)
Other versions
BG98721A (bg
Inventor
Guido Bieker
Original Assignee
Abb Henschel Waggon Union Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Abb Henschel Waggon Union Gmbh filed Critical Abb Henschel Waggon Union Gmbh
Publication of BG98721A publication Critical patent/BG98721A/bg
Publication of BG61560B1 publication Critical patent/BG61560B1/bg

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61FRAIL VEHICLE SUSPENSIONS, e.g. UNDERFRAMES, BOGIES OR ARRANGEMENTS OF WHEEL AXLES; RAIL VEHICLES FOR USE ON TRACKS OF DIFFERENT WIDTH; PREVENTING DERAILING OF RAIL VEHICLES; WHEEL GUARDS, OBSTRUCTION REMOVERS OR THE LIKE FOR RAIL VEHICLES
    • B61F5/00Constructional details of bogies; Connections between bogies and vehicle underframes; Arrangements or devices for adjusting or allowing self-adjustment of wheel axles or bogies when rounding curves
    • B61F5/02Arrangements permitting limited transverse relative movements between vehicle underframe or bolster and bogie; Connections between underframes and bogies
    • B61F5/22Guiding of the vehicle underframes with respect to the bogies

Landscapes

  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Forging (AREA)
  • Vibration Prevention Devices (AREA)
  • Lubricants (AREA)
  • Springs (AREA)
  • Platform Screen Doors And Railroad Systems (AREA)
  • Fittings On The Vehicle Exterior For Carrying Loads, And Devices For Holding Or Mounting Articles (AREA)
  • Automatic Cycles, And Cycles In General (AREA)
  • Motor Power Transmission Devices (AREA)
  • Handcart (AREA)
  • Seats For Vehicles (AREA)
  • Machines For Laying And Maintaining Railways (AREA)

Abstract

1. Ходов механизъм за жп подвижни състави, при който рама на ходовия механизъм се носи чрез първични ресори от колелата, респективно колоосите, и върху която чрез вторични ресори чрез люлка е закрепен директно кошът на вагона или кошът на вагона на подвижния жп състав, а люлката или кошът на вагонаса свързани освен това към рамата на ходовия механизъм чрез омекотяващи вертикални и напречно-люлеещи движения амортизатори и чрез най-малко един поемащ напречно-люлеещи движения амортизатор срещу напречно люлеене, който носи неподвижни лостове, които са свързани чрез шарнирно закрепени лостове с люлката, респективно коша на вагона, характеризиращсе с това, че най-малко един от лостовете (10) включва регулиращо звено, което при пропадане или повдигане на един напречен край на люлката (5) или на една страна на коша (4) на вагона може да се задейства в противоположна посока.

Description

Област на приложение
Изобретението се отнася до ходов механизъм за жп подвижни състави и намира приложение в конструкцията на окачването на вагоните.
Предшестващо състояние на техниката
Известна е конструкция на ходов механизъм от [1], при която рамата на ходов механизъм чрез първични ресори се носи от колела, респ. колооси, а върху тази рама чрез вторични ресори чрез люлка директно се поддържа кошът на вагона или кошът на вагона от подвижния състав. Люлката или кошът на вагона са свързани освен това към рамата на ходовия механизъм чрез амортизиращ вертикално и с напречно люлеещи движения амортизатор и чрез най-малко един, поемащ люлеещи движения, амортизатор, към който са закрепени твърдо лостове, свързани с люлката, респ. коша на вагона, чрез шарнирно закрепени лостове.
По-специално при движение на подвижния състав по завои вследствие на центробежната сила се получават напречни люлеещи движения на вагонните кошове, които по правило се амортизират чрез амортизатор срещу напречно люлеене. При тези люлеещи движения кошът на вагона се наклонява в съответствие с центробежната сила върху ресорната система към външната страна на завоя, като увеличава страничните ускорения върху пътниците. Тези субективно неприятни странични ускорения ограничават скоростта на движение, особено по участъци с много завои.
От практиката вече е известно, че при движение по завои кошът на вагона се наклонява противоположно на центробежната сила ,като по този начин се намалява страничното ускорение.
При една от известните наклоняващи системи [2] чрез високо разположен вторичен ресор се постига люлеене на коша на вагона с високо разположена точка на въртене по такъв начин, че кошът на вагона се движи подобно на свободен лост, а оттам се намалява и центробежната сила върху пътниците.
Недостатъкът на тази система се състои в това, че вагонът трябва да бъде стеснен във външните контури на долната му част (мястото за сядане), с което се намалява необходимото пространство за пътника.
При друга известна наклоняваща система [3] между една люлка на ходовия механизъм и рамата на ходовия механизъм се поставя лостово устройство, като между люлката и рамата на ходовия механизъм под действие на центробежната сила се привежда в движение въздушен цилиндър, разположен между люлката и рамата на ходовата част в напречно направление, като накланя люлката, респ. коша на вагона, с подемно движение по посока на вътрешната страна на завоя. При това подемното движение се причинява от нестабилно функциониращия пневматичен цилиндър, който реагира на напречни движения между люлката и рамата на ходовия механизъм. В този случай точката на въртене на лостовата система се намира приблизително в центъра на тежестта на коша на вагона. Недостатъкът на това изпълнение се състои в това, че за задействане на наклоняващата система - лостовото устройство, са необходими значителни напречни движения между люлката и рамата на ходовия механизъм, за да се осъществи желаното наклоняване. В резултат на това в значителна степен се намалява полезното сечение на коша на вагона.
От практиката е познато лостово окачване на коша на вагона [4] от типа на описаното по-горе, но в този случай един работен цилиндър е разположен в напречно направление между рамата на ходовия механизъм и люлката. При това чрез зависима от напречното ускорение управляваща електроника активно се натоварва работният цилиндър. Този работен цилиндър предизвиква чрез лостовата система наклоняване на коша на вагона противоположно на центробежната сила, като ъгълът на наклона, който може да се постигне, е приблизително 8°. Точката на въртене на тази система се намира също така в центъра на тежестта на коша на вагона. Недостатъкът на тази система се състои в това, че поради мястото точката на въртене в центъра на тежестта отново възниква намаляване в напречните сечения на полезното пространство на коша на вагона.
От [5] е известен друг начин за кориги2 pane ъгъла на напречното люитоне, където между ходовия механизъм и коша на вагона сс поставя работен цилиндър, противодействащ на прекомерната центробежна сила, като в надлъжно направление на коша на вагона са разположени няколко работни цилиндъра един зад друг, които са свързани помежду си и са включени по такъв начин, че се получава равномерно разпределение на товара върху всички ходови механизми. Ъглите на напречното люлеене се компенсират в този случай чрез съответно, управлявано по електронен път, натоварване на работните цилиндри и коригират средния ъгъл на люлеене на нула. Задачата на това известно устройство е ограничена до коригиране на ъгъла на напречното люлеене с оглед равномерното натоварване на ходовия механизъм.
Техническа същност на изобретението
Задачата на изобретението е да се създаде ходов механизъм за жп подвижни състави, който да осигури възможно най-голямо напречно сечение на вагона, като при напречно люлеене на коша на вагона, вследствие на прекомерното увеличаване на центробежната сила, точката на въртене по възможност да се намира в равнината на точката на люлеене и който да може допълнително да се монтира към съществуващи ходови механизми, като се монтира под съществуващи вагонни кошове и има опростени конструктивни елементи.
Задачата се решава чрез описания в уводната част ходов механизъм по такъв начин, че поне един от лостове на амортизатора срещу напречно люлеене се състои от регулиращо звено, което при снижаване или повдигане на единия напречен край на люлката или на едната страна на вагонния кош може да бъде задействано в противоположната посока.
Предимството на това изпълнение се състои в това, че точката на въртене се намира приблизително на височината на вторичните ресори и така се оползотворява най-добре контурният профил.
Съгласно изобретението и двата лоста се състоят от регулиращи звена, които преимуществено могат да се застопоряват. Друго предимство се състои в това, че регулиращите звена могат да се застопоряват в крайното им положение.
Съгласно изобретението поне едно изпълнително звено е снабдено върху двете страни на надлъжната ос на релсовия подвижен състав с измервателен уред за път, измерващ необходимото преместващо движение на регулиращите звена за компенсиране на люлеещото движение.
Преимуществено са монтирани два амортизатора срещу напречно люлеене, симетрично спрямо напречната ос на ходовия механизъм, с лостове, състоящи се от регулиращи звена.
Съгласно изобретението възможно е регулиращото звено да представлява работен цилиндър.
Като алтернатива съгласно изобретението регулиращото звено може да бъде изпълнено като механично линейно задвижване.
Съгласно изобретението ходовият механизъм за релсови подвижни състави може по подходящ начин да е оборудван с наклоняващо устройство, което може да бъде допълнително монтирано в съществуващ ходов механизъм.
Наклоняващото устройство съгласно изобретението може освен това да бъде монтирано под съществуващи вагонни кошове и реализирано с прости конструктивни елементи.
С наклоняващото устройство се постига възможно най-голямо полезно напречно сечение на вагона.
Съгласно друго алтернативно примерно изпълнение на изобретението при ходов механизъм за релсови подвижни състави, при който рамата на ходовия механизъм се носи чрез първични ресори от колелата, респ. от колоосите, и върху който чрез вторични ресори, чрез люлка, директно е закрепен кошът на вагона или кошът на вагона на релсовите подвижни състави. Люлката или кошът на вагона освен това са свързани към рамата на ходовия механизъм чрез омекотяващи вертикалните и напречно-люлеещите движения, амортизатори и освен това чрез най-малко един, поемащ напречно-люлеещите движения, амортизатор, който има неподвижни лостове, свързани чрез шарнирно закрепени лостове с люлката, респ. с коша на вагона. При това в един торзионен вал на амортизатора срещу напречното люлеене е вградено регулиращо звено, което при пропадане или повдигане на един напречен край на люлката или на една страна на коша на вагона може да бъде задействано в противоположна посока.
Пояснение на приложените фигури
Изобретението е изяснено по-подробно с едно примерно изпълнение, показано на приложените фигури, от които:
фигура 1 представлява напречен разрез през ходовия механизъм съгласно изобретението;
фигура 2 - частичен изглед отгоре на ходовия механизъм от фиг.1;
фигура 3 - частичен разрез по надлъжната ос през ходовия механизъм от фиг.1.
Ходовият механизъм съгласно изобретението се състои основно от носена от две колооси 1 чрез непоказани първични ресори, рама 2 на ходовия механизъм върху която чрез пневматични вторични пружини 3 е лагерувана с възможност за вертикално движение люлка 5, носеща коша 4 на вагона. Кошът 4 на вагона е разположен върху ходовия механизъм, в случая чрез странични, закрепени над вторичните пружини 3, върху люлката 5, плъзгащи елементи 6 и чрез разположен в центъра на люлката 5 осов болт 7 може да се движи хоризонтално върху ходовия механизъм. Освен това с необходимите, нямащи съществено значение за изобретението вертикални и омекотяващи люлеенето амортизатори, люлката 5 е амортизирана допълнително спрямо рамата 2 на ходовия механизъм чрез най-малко един, а в изобразеното примерно изпълнение - два амортизатора срещу напречно люлеене. Всеки от тези амортизатори се състои от лагеруван хоризонтално в напречна посока на рамата 2 на ходовия механизъм, торзионен вал 8, който върху надлъжните си краища носи невъртящи се лостове 9, а върху един свободен край, приблизително вертикално, е лагеруван лост 10, който с другия си свободен край е закрепен също така шарнирно към люлката 5.
При напречно-люлеещи движения на коша 4 на вагона заедно с люлката 5 в напречна посока на подвижния състав с единия си напречен край, люлката 5 навлиза във вторичната пружина 3, а с другия си напречен край люлката 5 се отделя на съответното разстояние от вторичната пружина 3. Тези напречно-люлеещи движения се предават чрез лостовете 10 и лостовете 9 върху торзионния вал 8 и го превъртат. Чрез пружиниращото действие на торзионния вал 8 се омекотяват напречно-люлеещите движения. При това люлеещо натоварване следователно торзионният вал 8 дейс0 тва чрез лостовете 10 и лостовете 9, предоставяйки необходимата за добрите ходови свойства устойчивост срещу напречно люлеене. При това подвижният състав се люлее около център на напречно люлеене, който се определя от системните параметри на подвижния състав като първична устойчивост на пружините, устойчивост на амортизатор срещу напречно люлеене, базата на вторичните пружини и мястото на центъра на тежестта. При това положение под действие на центробежната сила торзионният вал 8 на амортизатора срещу напречното люлеене се натоварва дотолкова, докато се достигне необходимата противоположна сила, която възстановява равновесието на силите. При изпълнението на ходовия механизъм съгласно изобретението наймалко един от лостовете 10 е оформен като регулиращо звено. Това регулиращо звено (лост 10) чрез навлизане, респ. излизане, компенсира формоизменението на торзионния вал 8, така че при непроменена устойчивост срещу напречно люлеене и център на напречно люлеене подвижният състав се наклонява навътре в завоя. Регулиращото звено (лост 10) в този случай не работи срещу собственото тегло на подвижния състав, а завърта единствено коша 4 на вагона около центъра на вагона. При това към външната страна на завоя вторичната пружина 3 се разтяга във вертикална посока, а откъм вътрешната страна на завоя се свива съответната вторична пружина 3. Чрез двуточковото управление с пневматични пружини това действие протича с незначителна съпротива на вторичните пружини 3 (единствено струйното съпротивление на въздуха). Вертикалното амортизиране се осъществява както в нормално състояние чрез свитата, респ. разтегнатата вторична пружина 3. Създаването на необходимото наклоняване на коша 4 на вагона протича в този случай в зависимост от превишаването на центробежната сила в зависимост от пътя или от силата. Това задействане на регулиращите звена (лостовете 10) обаче не е предмет на изобретението.

Claims (9)

1. Ходов механизъм за жп подвижни състави, при който рама на ходовия механизъм се носи чрез първични ресори от колелата, респ. колоосите, и върху която чрез вторични ресори чрез люлка е закрепен директно кошът на вагона или кошът на вагона на подвижния жп състав, а люлката или кошът на вагона е свързан освен това към рамата на ходовия механизъм чрез омекотяващи вертикални и нап- 5 речно-люлеещи движения, амортизатори и чрез най-малко един поемащ напречно-люлеещи движения амортизатор срещу напречно люлеене, който носи неподвижни лостове, които са свързани чрез шарнирно закрепени лостове с люлката, респ. коша на вагона, характеризиращ се с това, че най-малко един от лостовете (10) включва регулиращо звено, което при пропадане или повдигане на един напречен край на люлката (5) или на една страна на коша (4) на вагона може да бъде задействано в противоположна посока.
2. Ходов механизъм съгласно претенция 1, характеризиращ се с това, че и два лоста (10) включват регулиращи звена.
3. Ходов механизъм съгласно претенции 1 и 2, характеризиращ се с това, че изпълнените като лостове (10) регулиращи звена са с възможност за застопоряване.
4. Ходов механизъм съгласно претенции 1 до 3, характеризиращ се с това, че лостовете (10) са с възможност за застопоряване в крайно положение.
5. Ходов механизъм съгласно претенции 1 до 4, характеризиращ се с това, че най-малко един лост (10), изпълняващ ролята на регулиращо звено, е оборудван от двете страни на надлъжната ос на подвижния жп състав с измервателен уред за път, измерващ необходимото работно положение на регулиращите звена (10) за компенсиране на напречно-люлеещото движение.
6. Ходов механизъм съгласно претенции 1 до 5, характеризиращ се с това, че симетрично на напречната ос на ходовия механизъм са разположени два амортизатора (8 до 10), с ре- гулиращи звена, включващи лостове (10).
7. Ходов механизъм съгласно претенции 1 до 6, характеризиращ се с това, че регулиращото звено (10) включва работен цилиндър.
8. Ходов механизъм съгласно претенции 1 до 7, характеризиращ се с това, че регулиращото звено (10) е изпълнено като механично линейно задвижване.
9. Ходов механизъм за подвижни жп състави, при който ходовият механизъм се носи чрез първични ресори от колела, респ колооси, като директно е закрепен чрез вторични ресори чрез люлка на кошовете на вагони или на кошовете на вагони от подвижния жп състав, освен това люлката или кошът на вагона е свързан към рамата на ходовия механизъм чрез омекотяващи вертикални люлеещи движения амортизатори и чрез най-малко един, поемащ напречно-люлеещи движения амортизатор, носещ неподвижни лостове, които са свързани чрез шарнирно закрепени лостове с люлката, респ. с коша на вагона, характеризиращ се с това, че в торзионен вал (8) на амортизатора (8 до 10) е вградено регулиращо звено, което при пропадане или издигане на един напречен край на люлката (5) или на една страна на коша (4) на вагона може да се натоварва в противоположна посока.
BG98721A 1993-04-22 1994-04-15 Ходов механизъм за ж.п. подвижни състави BG61560B1 (bg)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4313129A DE4313129A1 (de) 1993-04-22 1993-04-22 Laufwerk für Schienenfahrzeuge

Publications (2)

Publication Number Publication Date
BG98721A BG98721A (bg) 1995-05-31
BG61560B1 true BG61560B1 (bg) 1997-12-30

Family

ID=6486081

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG98721A BG61560B1 (bg) 1993-04-22 1994-04-15 Ходов механизъм за ж.п. подвижни състави

Country Status (19)

Country Link
EP (1) EP0621165B1 (bg)
JP (1) JPH0752793A (bg)
CN (1) CN1095342A (bg)
AT (1) ATE145597T1 (bg)
AU (1) AU5911794A (bg)
BG (1) BG61560B1 (bg)
CA (1) CA2121829A1 (bg)
CZ (2) CZ284317B6 (bg)
DE (2) DE4313129A1 (bg)
DK (1) DK0621165T3 (bg)
ES (1) ES2097568T3 (bg)
FI (1) FI112460B (bg)
HR (1) HRP940260B1 (bg)
HU (1) HU213715B (bg)
RU (1) RU2136528C1 (bg)
SI (1) SI9400187A (bg)
SK (1) SK280594B6 (bg)
UA (1) UA44888C2 (bg)
YU (1) YU48502B (bg)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19512437A1 (de) * 1995-04-03 1996-10-10 Rexroth Mannesmann Gmbh Einrichtung zur Kompensation der auf ein Schienenfahrzeug wirkenden Querkraft
AT405166B (de) * 1996-12-19 1999-06-25 Siemens Sgp Verkehrstech Gmbh Drehgestell-fahrwerk für ein schienenfahrzeug
AU2003218508A1 (en) 2002-04-01 2003-10-13 Ranko Rakanovic Rubber elastic element
RU2329908C2 (ru) * 2002-09-05 2008-07-27 Бомбардир Транспортацион Гмбх Ходовая часть рельсовых транспортных средств
AT501224A1 (de) * 2003-07-15 2006-07-15 Siemens Sgp Verkehrstech Gmbh Zentrierende notfederabstützung
DE102009014866A1 (de) * 2009-03-30 2010-10-28 Bombardier Transportation Gmbh Fahrzeug mit Wankkompensation
US8342595B2 (en) 2010-05-06 2013-01-01 SmartTruckSystems, LLC Devices and methods for reducing vehicle drag
US8251436B2 (en) 2010-05-06 2012-08-28 Henderson Industries, Llc Devices and methods for reducing vehicle drag
US8684447B2 (en) 2010-05-06 2014-04-01 SmartTruck Systems, Inc. Devices and methods for reducing vehicle drag
CN102069815B (zh) * 2010-12-28 2012-07-25 南车四方车辆有限公司 机车车辆用锁闭装置及机车车辆
CN102728769B (zh) * 2011-04-13 2015-01-14 漳州市昌龙汽车附件有限公司 一种多型号车架开档定位装置
CN102991519B (zh) * 2012-11-30 2016-09-07 常州西南交通大学轨道交通研究院 中低速磁悬浮车辆的走行机构
CN104670262B (zh) * 2015-02-27 2017-04-19 中车四方车辆有限公司 轨道工程车
CN104770669A (zh) * 2015-04-08 2015-07-15 浙江海洋学院 一种利用低值海产品制备高钙营养面条的方法

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1535473A (fr) * 1967-03-15 1968-08-09 Dba Sa Dispositif de commande d'inclinaison d'un véhicule suspendu
IT983298B (it) * 1973-06-05 1974-10-31 Breda Cost Ferroviarie Smorzatore antirullio per veicoli ferroviari e stradali
CH632199A5 (de) * 1978-09-04 1982-09-30 Schweizerische Lokomotiv Schienenfahrzeug.
FR2459168A1 (fr) * 1979-06-21 1981-01-09 Budd Co Systeme de commande d'inclinaison associe a la caisse et a un bogie de vehicule ferroviaire
BR8108683A (pt) * 1980-07-03 1982-05-25 Budd Co Sistema de encliacao para um vagao ferroviario
DE3713615A1 (de) * 1987-04-23 1988-11-17 Weco Drehgestelltechnik Gmbh Schienenfahrzeug mit querneigungseinrichtung

Also Published As

Publication number Publication date
FI112460B (fi) 2003-12-15
YU19894A (sh) 1996-10-09
AU5911794A (en) 1994-10-27
FI941871A (fi) 1994-10-23
CZ93394A3 (en) 1994-11-16
CA2121829A1 (en) 1994-10-23
HRP940260B1 (en) 1998-06-30
DK0621165T3 (da) 1997-04-28
CZ284317B6 (cs) 1998-10-14
CZ286684B6 (en) 2000-06-14
CZ410097A3 (cs) 1998-08-12
DE59401110D1 (de) 1997-01-09
HUT67919A (en) 1995-05-29
FI941871A0 (fi) 1994-04-22
RU94014242A (ru) 1996-07-10
ES2097568T3 (es) 1997-04-01
DE4313129A1 (de) 1994-10-27
YU48502B (sh) 1998-09-18
SK280594B6 (sk) 2000-04-10
BG98721A (bg) 1995-05-31
RU2136528C1 (ru) 1999-09-10
CN1095342A (zh) 1994-11-23
EP0621165A1 (de) 1994-10-26
SI9400187A (en) 1994-12-31
ATE145597T1 (de) 1996-12-15
HRP940260A2 (en) 1996-06-30
SK46594A3 (en) 1994-11-09
EP0621165B1 (de) 1996-11-27
HU9401090D0 (en) 1994-07-28
HU213715B (en) 1997-09-29
JPH0752793A (ja) 1995-02-28
UA44888C2 (uk) 2002-03-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CA2161372C (en) Cab suspension
US6719313B2 (en) Steering controlled anti-roll automobile suspension
RU1788934C (ru) Устройство компенсации крена кузова вагона рельсового транспорта при прохождении кривых
US5924712A (en) Dual trailing arm vehicle suspension
BG61560B1 (bg) Ходов механизъм за ж.п. подвижни състави
US4996928A (en) Integrated chassis and suspension systems for monorail vehicles
SU1618279A3 (ru) Подвеска дл колес автомобил
JP2002536243A (ja) 重量貨物運搬車両の運転室用装置
US20030034643A1 (en) Rear frame rail that incorporates leaf spring clearance zone
CN111746581A (zh) 转向架、单轨车辆和单轨交通系统
US5638757A (en) Rail vehicle and truck for such a vehicle
US2739658A (en) Banking vehicle with superstructure supporting torsion springs and kingpin banking hinges
US5448953A (en) Running gear unit for low-floor rail vehicles
RU2329908C2 (ru) Ходовая часть рельсовых транспортных средств
HUT73400A (en) Anti-roll support for rail vehicles with a transverse tilting device
CN111746578A (zh) 转向架、单轨车辆和单轨交通系统
JP4012614B2 (ja) 鉄道車両用車体傾斜装置付き台車
PL124025B1 (en) Four-axle bogie
CN117508352B (zh) 一种可调式房车上装稳定平衡车架
CN111746580A (zh) 转向架、单轨车辆和单轨交通系统
GB2165808A (en) Railway bogie having a bearing to allow vehicle tilt and swivel motions
RU2216470C2 (ru) Тележка пассажирского вагона с механизмом радиальной установки колесной пары
EP1527912B1 (en) Rigid axle suspension for a vehicle, in particular utility vehicle
CN118478762A (zh) 座椅减震减摇结构、座椅及汽车
WO2021230774A1 (ru) Подвеска транспортного средства