BG104244A - Метод и устройство за управление на движението набутало на машина и балансиране на устройството - Google Patents

Метод и устройство за управление на движението набутало на машина и балансиране на устройството Download PDF

Info

Publication number
BG104244A
BG104244A BG104244A BG10424400A BG104244A BG 104244 A BG104244 A BG 104244A BG 104244 A BG104244 A BG 104244A BG 10424400 A BG10424400 A BG 10424400A BG 104244 A BG104244 A BG 104244A
Authority
BG
Bulgaria
Prior art keywords
piston
arms
axis
arm
pressure
Prior art date
Application number
BG104244A
Other languages
English (en)
Inventor
Guy Negre
Original Assignee
Guy Negre
Guy Negre
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=9512578&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=BG104244(A) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Guy Negre, Guy Negre filed Critical Guy Negre
Publication of BG104244A publication Critical patent/BG104244A/bg

Links

Classifications

    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F02COMBUSTION ENGINES; HOT-GAS OR COMBUSTION-PRODUCT ENGINE PLANTS
    • F02BINTERNAL-COMBUSTION PISTON ENGINES; COMBUSTION ENGINES IN GENERAL
    • F02B75/00Other engines
    • F02B75/32Engines characterised by connections between pistons and main shafts and not specific to preceding main groups
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F01MACHINES OR ENGINES IN GENERAL; ENGINE PLANTS IN GENERAL; STEAM ENGINES
    • F01BMACHINES OR ENGINES, IN GENERAL OR OF POSITIVE-DISPLACEMENT TYPE, e.g. STEAM ENGINES
    • F01B17/00Reciprocating-piston machines or engines characterised by use of uniflow principle
    • F01B17/02Engines
    • FMECHANICAL ENGINEERING; LIGHTING; HEATING; WEAPONS; BLASTING
    • F01MACHINES OR ENGINES IN GENERAL; ENGINE PLANTS IN GENERAL; STEAM ENGINES
    • F01BMACHINES OR ENGINES, IN GENERAL OR OF POSITIVE-DISPLACEMENT TYPE, e.g. STEAM ENGINES
    • F01B9/00Reciprocating-piston machines or engines characterised by connections between pistons and main shafts and not specific to preceding groups
    • F01B9/02Reciprocating-piston machines or engines characterised by connections between pistons and main shafts and not specific to preceding groups with crankshaft

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • General Engineering & Computer Science (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Output Control And Ontrol Of Special Type Engine (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)
  • Portable Nailing Machines And Staplers (AREA)
  • Compressors, Vaccum Pumps And Other Relevant Systems (AREA)
  • Shafts, Cranks, Connecting Bars, And Related Bearings (AREA)
  • High-Pressure Fuel Injection Pump Control (AREA)

Abstract

Изобретението се отнася до метод за управление движението на бутало на машина за изпълнение на операции, например пренасяне на газове в двигатели с отделна горивна камера или запалване и горене в стандартни двигатели при постоянен обем чрез спиране на буталото и задържането му в горна мъртва точка за интервал от време. Изобретението се отнася и доустройство, в което буталото (1) се управлява от лост за налягане (3, 4), който от своя страна се управлява от колянов вал (9) и мотовилка (7).

Description

Изобретението се отнася до работната динамика на системата мотовилка/колянов вал на бутални двигатели, бутални компресори или всякакви машини с бутало, и по-конкретно, незамърсяващи или намаляващи замърсяването двигатели с отделна горивна и/или разширителна камера.
Двутактовите или четиритактовите двигатели с вътрешно горене в общия случай работят с добре-познатата система мотовилка/колянов вал, задвижваща (и задвижвана от) бутало, плъзгащо се в цилиндър. При движението си надолу буталото всмуква смес въздух/гориво, при движението си нагоре към горивната камера в горната част на цилиндъра то я сгъстява до най-малкия й обем, тя се запалва и нейната температура и налягане нарастват. Газовете, които по този начин достигат високо налягане, при разширяването си при намаляването на налягането задвижват обратно буталото, което чрез мотовилката поддържа въртенето на коляновия вал, извършвайки работа през така наречения работен такт.
Въпреки че буталото забавя движението си близо до горна мъртва точка, то е в постоянно движение, описвайки по същество синусоидална крива. Това поставя пред производителите на двигатели един сериозен проблем, по-точно началото на изгарянето, което трябва да започне преди горна мъртва точка. Следователно, началото на изгарянето предизвиква нарастване на налягането, което генерира отрицателна работа, която води до загуба на част от мощността на двигателя, докато буталото започне своя ход надолу, като увеличава обема на камерата и се стреми да понижи налягането, което изгарянето се стреми да увеличи, когато зарядът не е завършил горенето. Аналогично, при затваряне на изпускателния клапан и отваряне на впускателния клапан отрицателната работа се получава поради спадането на налягането по време на движенията при ранно отваряне и затваряне на отворите.
В заявката за патент WO 96/27737, авторът описва метод за намаляване на замърсяването от двигателя чрез отделна външна горивна камера, работеща на двурежимен принцип и използваща два енергийни източника - или обикновено гориво от бензинов или дизелов тип по пътищата (еднорежимна работа въздух/гориво), или при малка скорост, най-вече в градовете и предградията, добавяне на сгъстен въздух (или някакъв друг незамърсяващ газ) с изключването на някакво друго гориво (еднорежимна работа с въздух, т.е. добавяне на сгъстен въздух). В патентната заявка 96/07714 авторът описва инсталирането на този тип двигател в еднорежимна работа с добавянето на сгъстен въздух в обществени превозни средства, например градски автобуси.
В този тип двигатели, в режим въздух/гориво сместа въздух/гориво се всмуква и сгъстява в отделна смукателна и компресионна камера. След това тази смес се прехвърля, все още под налягане, в отделна горивна камера с постоянен обем, където се запалва, така че да увеличи температурата и налягането си. През прехвърлящ отвор сместа се пренася от горивната или разширителната камера в камера за разширение и за изгорелите газове, където тя се разширява и извършва работа. Разширените газове след това се изхвърлят в атмосферата през изпускателна тръба.
При работа с въздух при малка мощност, разпръсквачът на горивото не действа. В този случай, в горивната камера, малко след вкарването на
безгоривния сгъстен въздух от смукателната и компресионната камера, се вкарва малко количество допълнителен сгъстен въздух от външен резервоар, където въздухът се съхранява при високо налягане, например 200 бара, при околната температура. Това малко количество сгъстен въздух с околна температура се нагрява при контакт с масата на въздуха с висока температура в горивната или разширителната камера, разширява се и увеличава налягането в камерата, при което се извършва работа.
В този тип двигател, известен като незамърсяващ, прехвърлянето на газове или въздух от горивната камера в разширителната камера за намаляване на налягането също трябва да започне преди горна мъртва точка и създава отрицателна работа, която е вредна за правилната работа на двигателя, точно когато налягането трябва да се увеличава в разширителната камера за редуциране на налягането, преди буталото да започне своя ход надолу.
Един от основните проблеми при конвенционалните системи мотовилка/колянов вал е загубата на мощност и замърсяването по време на запалването, горенето, впръскването, пренасянето, края на изхвърлянето и/или началото на смукването. За да се реши този проблем, трябва да се знае, че тези операции се извършват в обеми, които винаги варират, и тъй като буталото винаги е в движение, тези обеми никога не са постоянни.
Предметът на изобретението е метод за управление на движението на бутало на машина по такъв начин, че двигателят или компресорът, характеризиращи се с приложените средства и по-конкретно с факта, че в горна мъртва точка движението на буталото се преустановява и то остава там за определен период от време, позволява извършването на следните операции при постоянен обем:
- запалване и горене в случай на конвенционални двигатели,
- впръскване на гориво в случай на дизелови двигатели,
- пренасяне на газ и/или сгъстен въздух в случай на двигатели с отделна горивна и/или разширителна камера,
- край на изхвърлянето и начало на засмукването във всички случаи на двигатели и други компресори.
Следователно, в случая на конвенционален двутактов или четиритактов двигател е възможно запалването на горивото, докато буталото е в горна мъртва точка и докато горивната камера остава с най-малък постоянен обем, и изчакването до пълното изгаряне на горивото, преди буталото да започне своя ход надолу, ефектът от което ще бъде елиминиране на обратното налягане по време на ранното запалване (както в настоящите двигатели) и, поради попълното изгаряне, изхвърляне на изгорели газове, които предизвикват по-малко замърсяване.
В случай на дизелов двигател, възможно е впръскването на горивото, докато буталото е в горна мъртва точка, като по този начин се избягват обратните налягания поради започването на горенето преди горна мъртва точка, които генерират отрицателна работа.
В случай на двигател с отделна горивна и/или разширителна камера, възможно е пренасяне на налягането и/или на сгъстения въздух в разширителната камера за редуциране на налягането, без да се създава обратно налягане, преди буталото да достигне горна мъртва точка, и да се изчака пренасянето да завърши, преди буталото да започне своя ход надолу,
-3увеличавайки обема на разширителната камера за редуциране на налягането, което би имало ефект на загуба на налягане и оттук на мощност.
Във всички случаи възможно е да се затвори изпускателният отвор при достигането на буталото до горна мъртва точка или малко преди това, като по този начин се избегне спадането на налягането, дължащо се на ранно затваряне, и да се отвори впускателният отвор, преди буталото да започне движението си надолу.
Спирането на буталото и задържането му в горна мъртва точка може да се постигне по всякакви начини, известни на специалистите, например, гърбици, пиньони и др.
Според друг аспект на изобретението, за да може да се спира буталото в горна мъртва точка, то се управлява от лост за налягане, което от своя страна се управлява от система мотовилка/колянов вал. Терминът “лост за налягане” се използва за описване на система от две шарнирни рамена, едното от които има стационарен край или ос на въртене, а другото може да се движи по ос. Ако приблизително перпендикулярно към шарнирната ос на двете рамена, когато те са в една линия, се приложи сила, свободният край се принуждава да се движи. Той може да бъде свързан към буталото и да управлява неговото движение. Буталото достига горна мъртва точка грубо когато едното шарнирно рамо е продължение на другото (на около 180°).
Коляновият вал е съединен с помощта на управляваща мотовилка към шарнирния щифт на двете рамена. Положението на различните елементи в пространството и техните размери позволяват промяна на динамичните характеристики на възела. Положението на неподвижния край определя ъгъл между оста на изместването на буталото и оста на двете рамена, когато те са в една линия. Положението на коляновия вал определя ъгъл между управляващата мотовилка и оста на двете рамена, когато те са в една линия. Промяната на стойностите на тези ъгли и на дължините на мотовилките и рамената дава възможност за определяне на ъгъла на ротация на коляновия вал, при който буталото спира в горна мъртва точка. Това съответства на периода от време, за който буталото е неподвижно.
Според конкретно изпълнение на изобретението, цялото устройство (бутало и лост за налягане) се балансира чрез удължаване на долното рамо под неподвижния му край или ос, като се използва огледален лост за налягане, който е с противоположна посока, симетричен и със същия инерционен момент, към който е свързана маса с идентичен инерционен момент с посока, обратна на тази на буталото, с възможност за движение по ос, успоредна на изместването на буталото. Инерционният момент се дефинира като произведение на масата по разстоянието от центъра на тежестта до точката. В случай на многоцилиндров двигател, противопоставящата се маса може да бъде бутало, което работи нормално, както буталото, което уравновесява.
Изобретението е приложимо за всички конвенционални типове двигатели с вътрешно горене, и най-вече за незамърсяващи двигатели с отделна горивна или разширителна камера с постоянен обем, както и за компресори или други бутални машини. Броят на буталата, формите и размерите на мотовилките могат да варират, без това по никакъв начин да не променя току-що описаното изобретение.
Други обекти, предимства и особености на изобретението ще станат очевидни при прочитане на описанията, без ограничение, на редица примерни изпълнения, които са дадени върху приложените чертежи, в които:
Фиг.1 е напречно сечение на пример за динамиката на управление на бутало съгласно изобретението.
Фиг. 2 изобразява крива на траекторията на буталото съгласно изобретението в сравнение с кривата на траекторията на конвенционално бутало.
Фиг.З изобразява устройство съгласно изобретението, съоръжено с балансираща маса със същия инерционен момент.
Фиг.4 изобразява устройство съгласно изобретението, балансирано с бутало, действащо в противофаза.
Фиг.1 показва схематично, гледано в разрез, устройство съгласно изобретението, в което буталото 1 (дадено в горна мъртва точка), плъзгащо се в цилиндър 2, се управлява от лост за налягане. Буталото 1 е съединено с помощта на щифт към свободния край 1А на лост за налягане, който се състои от рамо 3, съчленено към щифт 5, общ за друго рамо 4, фиксирано към оста на стационарния щифт 6. Към щифта 5, общ за двете рамена 3 и 4, е закрепена управляващата мотовилка 7, съединена към буталния болт 8 на коляновия вал 9, въртящ се около своята ос 10. При въртенето на коляновия вал управляващата мотовилка 7 упражнява сила върху общия щифт 5 на двете рамена 3 и 4 на лоста за налягане, като по този начин позволява на буталото 1 да се движи по оста на цилиндъра 2 и на свой ред да предава на коляновия вал 9 силите, прилагани върху него по време на работния такт и да го заставя да се върти. Неподвижният щифт 6 е разположен странично спрямо оста на изместване на буталото 1 и определя ъгъл А между оста на движение на буталото и оста Х'Х на двете рамена 3 и 4, когато те са в една линия. Коляновият вал е разположен странично спрямо оста на цилиндъра и/или на лоста за налягане и неговото положение определя ъгъл В между управляващата мотовилка 7 и оста Х'Х на двете рамена 3 и 4, когато те са в една линия. Чрез промяна на ъглите А и В и дължините на съответните мотовилки и рамена динамичните характеристики на възела могат да се променят, за да се получи крива на движение на буталото 1, която е асиметрична и определя ъгъла на ротация на коляновия вал, за който буталото остава неподвижно в горна мъртва точка.
С едно неограничаващо примерно изпълнение на устройство съгласно изобретението, движението на буталото описва кривата, изобразена на Фиг.2 със следните размери и позиции:
коляно на коляновия вал: 32.8 mm дължина на управляваща мотовилка 7: 99.76 mm дължина на рамо 3 на буталото: 124 mm дължина на долното рамо 4: 128 mm ъгъл А: 21.4° ъгъл В: 29.6°
От крива 11 на Фиг.2 се вижда, че при тази конфигурация буталото остава в горна мъртва точка за ъгъл от 70°, докато кривата на движението на бутало с конвенционална система мотовилка/колянов вал 12 със същото коляно показва, че буталото спира само в точка (горна мъртва точка).
Специалистът ще може да избира времето, за което буталото остава неподвижно в горна мъртва точка, за да подхожда на желаните работни
параметри: период на горене, продължителност на пренасянето и т.н., без по този начин да променя принципа на изобретението.
Този динамичен възел се балансира съгласно изобретението, Фиг.З, чрез удължаване на долното рамо 4 от другата страна на неподвижния край или ос 6 с огледален лост за налягане, състоящ се от две рамена 4А и ЗА, съчленени към общ щифт 5А, към свободния край 1В на които е прикрепена маса 15, движеща се по ос, успоредна на оста на движение на буталото ί. Рамото 4А, което е продължението на долното рамо 4, е фактически част от същия детайл. Инерционните моменти на рамената 4 и 4А спрямо точката на въртене 6 са еднакви и същото важи за инерционните моменти на рамената 3 и ЗА и инерционните моменти на буталото 1 и балансиращата маса 15. По този начин системата на лоста за налягане се балансира идеално, докато управляващата мотовилка 7 и възелът на коляновия вал се балансират по конвенционални начини. Тази схема е по-добра за балансиране на едноцилиндрови двигатели или несиметрични многоцилиндрови агрегати.
В случая на симетрични многоцилиндрови агрегати, представен на Фиг.4, балансиращата маса е бутало в противофаза 1С, движещо се по ос, успоредна на оста на буталото 1, и буталата се балансират взаимно. Рамената ЗА и 4А са симетрични на рамената 3 и 4 и се балансират взаимно.
Изобретението не се ограничава до описаните примерни изпълнения. Ъглите А и В могат да бъдат положителни или отрицателни заедно или поотделно или не едновременно нула. Броят на цилиндрите може да бъде четен или нечетен, като методът за задържане на буталото в горна мъртва точка може да използва други средства, като гърбици или пиньони, без това да променя описаното изобретение.

Claims (9)

1. Метод за управление на движението на бутало (1) на двигател или компресор или незамърсяващ или с намалено замърсяване двигател, характеризиращ се с това, че буталото (1) преустановява движението си и остава в горна мъртва точка за определен период от време, позволяващ извършването на следните операции при постоянен обем:
- запалване и горене в случай на двигатели с управляемо запалване,
- впръскване на гориво в случай на дизелови двигатели,
- пренасяне на газ и/или сгъстен въздух в случай на двигатели с отделна горивна и/или разширителна камера,
- край на изхвърлянето и начало на засмукването във всички случаи на двигатели и други компресори.
2. Метод за управление на движението на бутало съгласно Претенция 1 в двигател с отделна горивна и/или разширителна камера, характеризиращ се с това, че операциите по пренасянето на газа от горивната и/или разширителната камера в разширителната камера за редуциране на налягането се извършват, докато буталото е неподвижно в горна мъртва точка, което дава възможност на налягането в разширителната камера за редуциране на налягането да се установи преди началото на хода на буталото надолу и да се избегне увеличаването на обема, което е вредно за запазването на налягането.
3. Метод за управление на движението на бутало съгласно Претенция 1 в двигател с вътрешно горене с управляемо запалване, характеризиращ се с това, че операциите по запалването и горенето на газовата смес се извършват, докато буталото е неподвижно в горна мъртва точка, което дава възможност, от една страна, да се избегнат обратните налягания, дължащи се на ранното запалване преди горна мъртва точка, и, от друга страна, да се удължи процесът на горенето.
4. Метод за управление на движението на бутало съгласно Претенция 1 в двигател от дизелов тип, характеризиращ се с това, че впръскването на горивото, предизвикващо горенето, се извършва, докато буталото е неподвижно в горна мъртва точка, което дава възможност да се избегнат обратните налягания, дължащи се на повишаването на налягането, създавано от запалването на дизеловото гориво, тъй като то се впръсква преди горна мъртва точка.
5. Метод за управление на движението на бутало съгласно някоя от Претенции 1 до 3, характеризиращ се с това, че операциите по затваряне на изпускателния отвор и/или отваряне на впускателния отвор се извършват по време на най-малко част от времето, през което буталото е неподвижно в горна мъртва точка.
6. Устройство, реализиращо метода съгласно някоя от Претенции 1 до 5, характеризиращо се с това, че движението на буталото (1) се управлява от лост за налягане, състоящ се от първо рамо (4) и второ рамо (3), шарнирно съединени към общ подвижен щифт (5), като второто рамо (4) е монтирано така, че се люлее около неподвижен щифт (6), отделен от подвижния щифт (5), общ за двете рамена (3, 4), а първото рамо (3) има свободен край, срещуположен на този, съединен шарнирно към общия подвижен щифт (5), съединен към буталния щифт на буталото (1), който се движи по оста на цилиндъра, когато върху щифта (5), общ за двете рамена на лоста за налягане, бъде приложена сила, като тази сила се предава от управляваща мотовилка (7), която съединява щифта (5), общ за двете рамена (3, 4), на лоста за налягане към буталния болт (8) на колянов вал (9), разположен странично спрямо оста на движение на буталото (1), като
-7 управляващата мотовилка (7) върти коляновия вал, когато на буталото (1) действат силите, генерирани по време на работния такт, и характеризиращо се с това, че, когато рамената (3, 4) на лоста за налягане са в една линия Х'Х, положението на неподвижния край (6) за второто рамо (3) определя ъгъл (А) между оста на движение на буталото (1) в цилиндъра (2), а страничното положение на оста (10) на въртене на коляновия вал (9) определя друг ъгъл (В) между управляващата мотовилка (7) и оста Х'Х на двете рамена (3, 4) на лоста за налягане, като тези ъгли (А, В) могат да бъдат положителни, отрицателни или не едновременно равни на нула.
7. Устройство, съгласно предходната Претенция, характеризиращо се с това, че промяната на стойностите на ъглите (А, В), образувани, от една страна, между оста Х'Х на двете рамена (3, 4) на лоста за налягане и оста на изместване на буталото (А), и, от друга страна, между оста Х'Х и управляващата мотовилка (7), и на дължините на управляващата мотовилка (7) и рамената (3, 4) на лоста за налягане, диктува цялостната динамика на устройството и определя ъгъла на ротация на коляновия вал (8), по време на който буталото е неподвижно в горна мъртва точка.
8. Устройство, съгласно Претенции 6 или 7, характеризиращо се с това, че за целите на балансирането долното рамо (4) на лоста за налягане е удължено отвъд неподвижния му шарнирен щифт (6), за да образува първото рамо (4А) на друг лост за налягане (ЗА, 4А), огледално изображение на лоста за налягане, образуван от това първо рамо (4А) и от второ рамо (ЗА), съчленени към общ подвижен щифт (5А), като свободният край (1В) на второто рамо носи маса (15, 1С), движеща се по ос, успоредна на оста на движение на буталото (1) по такъв начин, че спрямо неподвижния шарнирен щифт (6) инерционните моменти на вторите рамена (4, 4А), шарнирно съединени към неподвижния щифт (6) на подвижните щифтове (5, 5А), общи за рамената (3, ЗА, 4, 4А) на лостовете за налягане, и на вторите рамена (3, ЗА), съединени към буталото (1) и към масата (15, 1С), и инерционният момент на буталото (1) и този на масата (15, 1С) са еднакви.
9. Устройство, съгласно предходната Претенция, характеризиращо се с това, че балансиращата маса е друго бутало (1С), чието тегло, инерционен момент и действие са идентични на тези на главното бутало (1).
BG104244A 1997-10-17 2000-03-15 Метод и устройство за управление на движението набутало на машина и балансиране на устройството BG104244A (bg)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR9713313A FR2769949B1 (fr) 1997-10-17 1997-10-17 Procede de controle du mouvement de piston de machine, dispositif de mise en oeuvre et equilibrage du dispositif
PCT/FR1998/002227 WO1999020881A1 (fr) 1997-10-17 1998-10-16 Procede de controle du mouvement de piston de machine, dispositif de mise en oeuvre et equilibrage du dispositif

Publications (1)

Publication Number Publication Date
BG104244A true BG104244A (bg) 2000-10-31

Family

ID=9512578

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
BG104244A BG104244A (bg) 1997-10-17 2000-03-15 Метод и устройство за управление на движението набутало на машина и балансиране на устройството

Country Status (28)

Country Link
EP (1) EP1023531B1 (bg)
JP (1) JP2001521094A (bg)
KR (1) KR20010024419A (bg)
CN (1) CN1272162A (bg)
AP (1) AP2000001775A0 (bg)
AT (1) ATE243298T1 (bg)
AU (1) AU741127B2 (bg)
BG (1) BG104244A (bg)
BR (1) BR9813084A (bg)
CA (1) CA2306412A1 (bg)
CZ (1) CZ295735B6 (bg)
DE (1) DE69815705T2 (bg)
DK (1) DK1023531T3 (bg)
EA (1) EA200000423A1 (bg)
ES (1) ES2210833T3 (bg)
FR (1) FR2769949B1 (bg)
HU (1) HUP0003919A3 (bg)
IL (1) IL135681A0 (bg)
NO (1) NO20001698L (bg)
NZ (1) NZ504459A (bg)
OA (1) OA12308A (bg)
PL (1) PL340071A1 (bg)
PT (1) PT1023531E (bg)
SK (1) SK3962000A3 (bg)
TR (1) TR200001032T2 (bg)
UA (1) UA49973C2 (bg)
WO (1) WO1999020881A1 (bg)
YU (1) YU21700A (bg)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2821643B1 (fr) * 2001-03-05 2003-05-30 Guy Negre Chambre d'expansion de moteur a air comprime
FR2821646B1 (fr) * 2001-03-05 2003-07-25 Guy Negre Piston de moteur ou d'autres machines
JP4119151B2 (ja) * 2001-06-27 2008-07-16 本田技研工業株式会社 内燃機関
FR2831598A1 (fr) 2001-10-25 2003-05-02 Mdi Motor Dev Internat Groupe motocompresseur-motoalternateur a injection d'air comprime additionnel fonctionnant en mono et pluri energies
FR2837530B1 (fr) 2002-03-21 2004-07-16 Mdi Motor Dev Internat Groupe de cogeneration individuel et reseau de proximite
FR2838769B1 (fr) 2002-04-22 2005-04-22 Mdi Motor Dev Internat Detendeur a debit variable et distribution par soupape a commande progressive pour moteur a injection d'air comprime fonctionnant en mono et pluri energie et autres moteurs ou compresseurs
GB2392475A (en) * 2002-08-27 2004-03-03 Edward Allen I.c. engine connecting rod arrangement
FR2856111B1 (fr) * 2003-06-11 2005-08-05 Renault Sa Moteur a combustion interne a taux de compression variable
FR2862349B1 (fr) 2003-11-17 2006-02-17 Mdi Motor Dev Internat Sa Moteur a chambre active mono et/ou bi energie a air comprime et/ou energie additionnelle et son cycle thermodynamique
EP1709296B1 (en) 2004-01-12 2018-10-10 LiquidPiston, Inc. Haybrid cycle combustion engine and methods
KR100567255B1 (ko) * 2004-04-27 2006-04-03 현대모비스 주식회사 오디오/비디오 시스템 구동부의 기어열 샤프트 변형 방지구조
JP2007120429A (ja) * 2005-10-28 2007-05-17 Toyota Central Res & Dev Lab Inc 内燃機関及び圧縮機
FR2904054B1 (fr) 2006-07-21 2013-04-19 Guy Joseph Jules Negre Moteur cryogenique a energie thermique ambiante et pression constante et ses cycles thermodynamiques
CN101506472B (zh) 2006-08-02 2012-12-12 流体活塞有限公司 混合循环旋转发动机
JP2011530044A (ja) 2008-08-04 2011-12-15 リキッドピストン, インコーポレイテッド 等積熱添加エンジンおよび方法
ES2590777T3 (es) 2011-03-29 2016-11-23 Liquidpiston, Inc. Motor de rotor cicloide
ES2753253T3 (es) 2013-01-25 2020-04-07 Liquidpiston Inc Motor rotativo enfriado por aire
CN103233824B (zh) * 2013-04-28 2015-08-26 李宜平 一种发动机控容恒压系统
KR101418469B1 (ko) * 2013-07-04 2014-07-16 주식회사 지엔테크 시린지 펌프
CN114810342B (zh) * 2022-04-24 2023-04-25 杨哲 一种内燃机的定容加热循环结构

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR390489A (fr) * 1908-05-19 1908-10-06 Henry Sydney White Moteur à combustion interne
FR713138A (fr) * 1931-03-12 1931-10-22 Moteur à huile lourde
FR2581702A1 (fr) * 1985-05-10 1986-11-14 Bruey Raymond Moteur a combustion interne
DE9316389U1 (de) * 1993-10-27 1995-03-09 FEV Motorentechnik GmbH & Co. KG, 52078 Aachen Verbrennungskraftmaschine mit variablem Verdichtungsverhältnis
FR2731472B1 (fr) 1995-03-06 1997-08-14 Guy Negre Procede et dispositifs de depollution de moteur a combustion interne cyclique a chambre de combustion independante
DE19515325A1 (de) * 1995-04-18 1996-10-24 Juergen Peter Hill Ventilgesteuerter Zweitaktdieselmotor mit Knickpleuel
DE19533696A1 (de) * 1995-09-12 1997-03-13 Guenter Dipl Ing Caspari Hubkolben-Brennkraftmaschine
DE29713374U1 (de) * 1997-07-28 1997-09-25 Ehly, Matthias, 41569 Rommerskirchen Pleuelstange für Hubbkolbenkraftmaschinen

Also Published As

Publication number Publication date
WO1999020881A1 (fr) 1999-04-29
DK1023531T3 (da) 2003-10-06
EP1023531A1 (en) 2000-08-02
EP1023531B1 (fr) 2003-06-18
FR2769949A1 (fr) 1999-04-23
CN1272162A (zh) 2000-11-01
UA49973C2 (uk) 2002-10-15
NO20001698L (no) 2000-05-29
AU741127B2 (en) 2001-11-22
KR20010024419A (ko) 2001-03-26
DE69815705D1 (de) 2003-07-24
JP2001521094A (ja) 2001-11-06
HUP0003919A3 (en) 2002-02-28
OA12308A (fr) 2006-05-12
SK3962000A3 (en) 2002-03-05
ATE243298T1 (de) 2003-07-15
PT1023531E (pt) 2003-11-28
YU21700A (sh) 2001-09-28
AP2000001775A0 (en) 2000-04-16
CZ295735B6 (cs) 2005-10-12
EA200000423A1 (ru) 2000-12-25
TR200001032T2 (tr) 2000-07-21
ES2210833T3 (es) 2004-07-01
NO20001698D0 (no) 2000-04-03
NZ504459A (en) 2000-12-22
PL340071A1 (en) 2001-01-15
CZ2000930A3 (cs) 2000-12-13
DE69815705T2 (de) 2004-06-03
IL135681A0 (en) 2001-05-20
CA2306412A1 (fr) 1999-04-29
HUP0003919A2 (hu) 2001-04-28
BR9813084A (pt) 2000-08-22
AU9751198A (en) 1999-05-10
FR2769949B1 (fr) 1999-12-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
BG104244A (bg) Метод и устройство за управление на движението набутало на машина и балансиране на устройството
RU2211933C2 (ru) Двигатель внутреннего сгорания
JP2532013B2 (ja) 内燃機関
EP0898644B1 (en) Internal combustion engines
JPH02112627A (ja) クランク無しの往復運動機械
CN108798892B (zh) 改变应用点火式内燃发动机的气缸特定压缩比ε的方法以及实现所述类型方法的内燃发动机
JP4944131B2 (ja) 可変圧縮比及び排気口シャッタを有する2サイクル内燃機関
KR20160027023A (ko) 내연기관
EP0153325A1 (en) COMBUSTION ENGINE.
JPH11503805A (ja) 自由ピストン機関
JP2002531765A (ja) ロータリピストン燃焼機関
JPS58152139A (ja) 内燃機関の制御装置
CN1292154C (zh) 两级燃烧系统
JP4144421B2 (ja) 内燃機関の制御装置
KR20020044171A (ko) 내연기관에서의 고효율 달성 방법 및 내연기관
JP2003083101A (ja) 内燃機関
MXPA00003625A (en) Method for controlling machine piston movement, implementing device and balancing of said device
US10393011B1 (en) Method of operating an internal combustion engine utilizing heat in engine cycles
RU2168037C2 (ru) Способ работы адиабатного двигателя внутреннего сгорания со сгоранием при постоянном объеме
Clenci et al. Some aspects concerning the geometry of a hinged engine with a variable compression ratio
RU2126091C1 (ru) Четырехтактный двигатель внутреннего сгорания с вспомогательным цилиндром
JPS6075725A (ja) 内燃機関の急速減速方法
RU98123762A (ru) Способ работы адиабатного двигателя внутреннего сгорания со сгоранием при постоянном объеме и адиабатный двигатель внутреннего сгорания со сгоранием при постоянном объеме
MXPA00002460A (en) Internal combustion engines
JP2009036145A (ja) 2サイクル内燃機関