UA99304C2 - Порошковий препарат, спосіб його одержання, рідка композиції для обробки сільськогосподарських рослин та спосіб її одержання - Google Patents

Порошковий препарат, спосіб його одержання, рідка композиції для обробки сільськогосподарських рослин та спосіб її одержання Download PDF

Info

Publication number
UA99304C2
UA99304C2 UAA201002832A UAA201002832A UA99304C2 UA 99304 C2 UA99304 C2 UA 99304C2 UA A201002832 A UAA201002832 A UA A201002832A UA A201002832 A UAA201002832 A UA A201002832A UA 99304 C2 UA99304 C2 UA 99304C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
preparation
mass
powder
drug
msp
Prior art date
Application number
UAA201002832A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Валерий Федорович Швец
Владимир Александрович Гудковский
Роман Анатольевич Козловский
Александр Анатольевич Кладь
Original Assignee
Валерий Федорович Швец
Владимир Александрович Гудковский
Роман Анатольевич Козловский
Александр Анатольевич Кладь
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Валерий Федорович Швец, Владимир Александрович Гудковский, Роман Анатольевич Козловский, Александр Анатольевич Кладь filed Critical Валерий Федорович Швец
Publication of UA99304C2 publication Critical patent/UA99304C2/uk

Links

Landscapes

  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Abstract

Порошковий препарат для збільшення урожайності плодоовочевої продукції, що містить комплекс 1-метилциклопропену (1-МСР) з α-циклодекстрином або продукт сорбції газоподібного 1-метилциклопропену твердим пористим органічним або неорганічним матеріалом, а також одну або декілька речовин, які уповільнюють звільнення 1-метилциклопропену з препарату при його контакті з водою, а також спосіб одержання порошкового препарату. Рідка композиція для обробки сільськогосподарських рослин, що знаходяться на стадії вегетації, що містить частинки препарату, гідрофобні рідкі органічні речовини й поверхнево-активні речовини, та спосіб одержання рідкої композиції. Запропонований препарат, композиції і способи їх одержання дозволяють знизити не тільки норми витрат циклодекстринів та 1-МСР, але й збільшити врожай плодоовочевої продукції більше ніж на 30 % при обробленні рослин на стадії вегетації такими композиціями.

Description

яким способом і будь-яким порядком, а контакт композиції з рослиною може бути здійснений також будь- яким способом. Однак, бажано віддати перевагу використанню методу розбризкування рідкої композиції.
Незважаючи на дуже велику кількість інгредієнтів, перелічених в описі патенту, у прикладах, що ілюструють спосіб, наводиться лише одна композиція (водна суміш, яка містить в якості допоміжної речовини Оупе-Атіс"М вргау ої і два препарати, що є порошкоподібним комплексом 1-МСР з с- циклодекстрином і вмістом 1-МСР 3.8 і 2.095) і метод її приготування, який полягає у попередньому змішуванні допоміжної речовини з водою і наступному додаванні в цю суміш препарату - комплексу циклодекстрину з 1-МСР.
Наводяться приклади оброблення вищезазначеними композиціями томатів різних сортів, перця, динь і кавуна, на різних стадіях вегетації. Однак при цьому зазначається, що одержана композиція повинна використовуватися протягом 5-60 хвилин. Це, ймовірно, пов'язано з тим, що при змішуванні препарату (комплексу 1-МСР - циклодекстрин) з водою та іншими інгредієнтами має місце дуже швидке звільнення 1-
МСР ще на стадії приготування композиції.
Основним недоліком даного способу є те, що запропонована композиція на основі порошкоподібного комплексу 1-МОР з о-циклодекстрином є нестабільною у часі й після змішування всіх інгредієнтів повинна бути перероблена (використана), принаймні, протягом першої години після приготування. Оскільки, вже навіть при одержанні композиції, зокрема, при змішуванні препарату - комплексу (1-МСР - циклодекстрин) і різних допоміжних речовин з водою або водним розчином має місце звільнення газоподібного циклопропену з комплексу ще до оброблення рослин і, як наслідок, нераціональне використання препарату.
Задачами винаходу є: - створення порошкового препарату, що містить 1-МСОСР, який має підвищену стабільність у процесах приготування рідких композицій для оброблення рослин; - розроблення способу одержання порошкового препарату, що містить 1-МСР, який має підвищену стабільність у процесах приготування рідких композицій для оброблення рослин; - створення рідких композицій на основі даного порошкового препарату для оброблення сільськогосподарських рослин на стадії їх вегетації; - розроблення способу одержання рідких композицій на основі даного порошкового препарату для оброблення сільськогосподарських рослин на стадії їх вегетації.
Перша задача вирішується створенням порошкового препарату, що містить 1-МСР, в якому препарат додатково містить речовини, що уповільнюють звільнення 1-МСР з препарату при його контакті з водою.
В якості речовин, що уповільнюють звільнення 1-МСР з препарату, можуть бути використані неорганічні речовини (такі, як силікати, хлориди, фосфати лужних і лужноземельних металів) та органічні водорозчинні полімерні матеріали природного і синтетичного походження (альгінат натрію, хитозан, карбоксиметилцелюлоза, полівиниловий спирт, поліметакриламід та ін.)
В якості речовин, що уповільнюють звільнення 1-МСР з препарату, переважно використовують натрій кремнієвокислий, альгінат натрію і поліметакриламід.
Друга задача вирішується способом одержання порошкового препарату шляхом пропускання газоподібного 1-МОСР через водний розчин циклодекстринів, з наступним виділенням твердого комплексу 1-
МОР з о-циклодекстрином фільтрацією та сушінням, або шляхом сорбції газоподібного 1-МСР пористим твердим органічним або неорганічним матеріалом, в якому речовини, що уповільнюють звільнення 1- метилциклопропену з порошкового препарату, вводять на одній або декількох стадіях одержання та/або виділення твердого комплексу 1-МСР с о-циклодекстрином або перед або та/або сорбцією газоподібного 1-МОР твердим пористим органічним або неорганічним матеріалом.
Більш, ніж одна речовина, що уповільнює звільнення 1-МСР, може бути додана на одній або більш стадіях одержання та/або виділення препарату або перед або після процесу сорбції.
Переважно, при одержанні препарату методом пропускання (барботажу) газоподібного 1-МСР через водний розчин циклодекстринів, речовини, що уповільнюють звільнення 1- метилциклопропену, додають у вихідний водний розчин циклодекстринів.
Переважно, при одержанні препарату методом сорбції газоподібного 1-МСР пористим твердим дрібнодисперсним органічним або неорганічним матеріалом, речовини, що уповільнюють звільнення 1-
МОР, додають після завершення процесу сорбції.
Третя задача вирішується створенням композиції для оброблення сільськогосподарських рослин у період вегетації, яка включає тверді частки препарату, що містить 1-МСОР, допоміжні речовини і воду, в якій в якості препарату використовують порошковий препарат, який містить речовини, що уповільнюють звільнення 1-МСР з препарату при його контакті з водою або вологою повітря, а в якості допоміжних речовин - органічні речовини практично нерозчинні у воді та поверхнево-активні речовини.
Переважно, в якості гідрофобних рідких органічних речовин використовують рослинні олії й, зокрема, соняшникову олію.
Переважно, в якості поверхнево-активних речовин використовують оксиетильовані жирні спирти загальної формули: КО(СН»СНгО)пН, де К- Сі2-Сів, п-6-25.
Четверта задача вирішується способом одержання рідкої композиції для оброблення сільськогосподарських рослин у період вегетації, яка включає тверді частки препарату, що містить 1-МСОР, шляхом їх змішування з гідрофобними рідкими органічними речовинами, поверхнево-активними речовинами і водою, у якому на першому етапі окремо готують дисперсію порошкового препарату в гідрофобній рідкій органічній речовині з додаванням поверхнево-активної речовини і водний розчин поверхнево-активної речовини, а після цього одержану дисперсію порошкового препарату в гідрофобній рідкій органічній речовині емульгують у водному розчині поверхнево-активної речовини.
Переважно, при приготуванні дисперсії порошкового препарату в органічній речовині використовують маслорозчинні поверхнево-активні речовини, а при приготуванні водного розчину поверхнево-активної речовини - водорозчинні поверхнево-активні речовини.
Наступні приклади ілюструють способи одержання препаратів та рідких композицій на їх основі:
Одержання порошкового препарату.
Приклад 1 (порівняльний)
Препарат одержують шляхом пропускання (барботажу) газоподібного 1-МСР через розчин с- циклодекстрину при температурі навколишнього середовища. Контакт газоподібного 1-МСР здійснюють в апараті об'ємом 0.3 л обладнаним мішалкою. Перед початком процесу в апараті готують водний розчин, що містить 109омасс. сх-циклодекстрину. Після цього через одержаний розчин при працюючій мішалці починають дозувати (через барботажний пристрій) газоподібний 1-МСР зі швидкістю 4.3 мл/хвил., який одержують за методикою, викладеній у патенті КО2267477. Процес здійснюють протягом 1 години. Після цього процес подачі 1-МСР припиняють и одержану суспензію направляють на фільтр, де відокремлюють тверді частки комплексу.
Одержаний препарат сушать і подрібнюють до разміру часток не більш 40 мкм. Всього було одержано г сухого порошкового препарату з вмістом 1.996масс. 1-МСР. Вміст 1-МСР у препараті визначали за методикою, викладеною у патенті КО2267272.
Приклад 2
Препарат одержують аналогічно прикладу 1, але перед початком процесу готують водний розчин, що містить 1090омасс. ос-циклодекстрину й 0.2956 масс. полімеру природного походження - хитозану, який звантажують в апарат і в який потім дозують газоподібний 1-МОР.
Всього було одержано 19 г сухого порошкового препарату із вмістом 1.89о5 масс. 1-МСОР і 0.595 хитозану.
Вміст хитозану у препараті обчислюють за різницею завантаженого хитозану й виведеного з процесу з відробленим фільтратом.
Приклад З
Препарат одержують аналогічно прикладу 1, але перед початком процесу готують водний розчин, що містить 1195масс. о-циклодекстрину і 0.29омасс. кремнієвокислого натрію, який завантажують в апарат і в який потім дозують газоподібний 1-МСР. Всього було одержано 18 г сухого порошкового препарату з вмістом 2.190масс. 1-МСР і 0.295 кремнієвокислого натрію. Вміст кремнієвокислого натрію у препараті обчислюють за різницею завантаженого кремнієвокислого натрію і виведеного з процесу з відробленим фільтратом.
Приклад 4
Препарат одержують аналогічно прикладу 1, але перед початком процесу готують водний розчин, що містить 1195масс. о-циклодекстрину і 0.395 масс. органічного полімеру природного походження - альгінату натрію, який завантажують в апарат і в який потім дозують газоподібний 1-МСР. Одержаний на фільтрі вологий осад обробляють 0.295 масс водним розчином хлористого кальцію (пропускаючи через фільтр 50 мл даного розчину), після чого осад сушать і подрібнюють до разміру часток не більш, ніж 40 мкм.
Всього було одержано 17 г сухого порошкового препарату зі вмістом 1.795 масс. 1-МСОР і 0.595 альгінату і 0.195 масс. сполук кальцію (у розрахунку на чистий Са). Вміст альгінату і сполук кальцію у препараті обчислюють за різницею завантаженого альгінату й виведеного з процесу з відробленим фільтратом.
Приклад 5
Препарат одержують аналогічно прикладу 1, але перед початком процесу готують водний розчин, що містить 1195 масс. с-циклодекстрину і 0.195 масс. хитозану, який завантажують у апарат і в який потім дозують газоподібний 1-МСР.
Одержаний на фільтрі вологий осад обробляють 0.1906 масс водньмм розчином фосфорнокислого однозаміщеного кальцію (пропускають через фільтр 20 мл даного розчину), після чого його сушать і подрібнюють до розміру часток не більш, ніж 40 мкм.
Усього було одержано 21 г сухого порошкового препарату зі вмістом 1.99омасс. 1-МОР і 0.295 хитозану і 0.0195 масс. сполук кальцію (у розрахунку на чистий Са).
Приклад 6
Препарат одержують аналогічно прикладу 1, але одержаний на фільтрі вологий осад послідовно оброблюють 0.19омасс водним розчином альгіната натрію (пропускають через фільтр 20 мл даного розчину), а потім 0.296омасс. розчином хлористого кальцію (пропускають через фільтр 10 мл даного розчину), після чого його сушать і подрібнюють до розміру часток не більш, ніж 40 мкм.
Усього було одержано 20 г сухого порошкового препарату зі вмістом 1.995масс. 1-МСР, 0.0595 альгінату і 0.029565 масс. сполук кальцію (у розрахунку на чистий Са).
Приклад 7
Препарат одержують аналогічно прикладу 1, але перед початком процесу готують водний розчин, що містить 11956масс. ос-циклодекстрину і 0.0190масс. полімеру синтетичного походження - полівинилового спирту, який завантажують в апарат і в який потім дозують газоподібний 1-МСР.
Одержану суспензію направляють на фільтр, де відокремлюють тверді частки комплексу. Одержані тверді частки сушать і подрібнюють до розміру часток не більш, ніж 40 мкм. Усього було одержано 20 г сухого порошкового препарату зі вмістом 1.895масс. 1-МОР.
Приклад 8
Препарат одержують аналогічно прикладу 1, але перед початком процесу готують водний розчин, що містить 1196масс. о-циклодекстрину і 0.0190омасс. полімеру синтетичного походження - поліакриламіду і 0.0290омасс. полімеру природного походження - желатину, який завантажують в апарат і в який потім дозують газоподібний 1-МСР.
Одержаний на фільтрі вологий осад послідовно оброблюють 0.0295 масс. розчином хитозану (пропускают через фільтр 20 мл даного розчину) и 0.0190масс водним розчином фосфорнокислого однозаміщеного кальцію (пропускають через фільтр 20 мл даного розчину), після чого його сушать і подрібнюють до розміру часток не більш, ніж 40 мкм.
Усього було одержано 20 г сухого порошкового препарату зі вмістом 1.79омасс. 1-МОР.
Приклад 9
Препарат одержують відповідно до патенту КО2267272 шляхом адсорбції газоподібного 1-МСР твердими сорбентами - пористими органічними та/або неорганічними матеріалами.
В якості адсорбентів використовують оксид алюмінію відповідно до ТУ 6-09-426-75, який перед проведенням процесу адсорбції був послідовно оброблений 0.195-ним воднмм розчином Маон і 795-ним водним розчином со-циклодекстрину, і після чого висушений. Через одержаний сухий сорбент (20 г) при температурі навколишнього середовища пропускають газоподібний 1-МСР. Усього було одержано 20 г препарату, що містить 1.195 масс 1-МОР.
Приклад 10
Препарат одержують аналогічно прикладу 9, але оксид алюмінію перед проведенням процесу адсорбції був послідовно оброблений 0.02956-ним водним розчином кремнієвокислого натрію і 895-ним водним розчинум о-циклодекстрина, і після чого висушений. Через одержаний сухий адсорбент при температурі навколишнього середовища пропускають газоподібний 1-МСР. Одержаний препарат (20 г) змішують з 5 г 4956-ного водного розчину поліметакриламіду. Одержану масу сушать й подрібнюють до розміру часток 40 мкм. Усього було одержано 19 г препарату, що містить 195 масс 1-МСР, 0.295 масс. кремнієвокислого натрію і 0.29омасс. поліметакриламіду.
Приклад 11
Препарат одержують аналогічно прикладу 9, але одержаний препарат (20 г), що містить 1.195 масс 1-
МОР, змішують з 5 г 0.395-ного водного альгінату натрію. Одержану масу сушать й подрібнюють до розміру часток не більш, ніж 100 мкм і після чого знов змішують з 5 г 0.1906-ного розчину хлористого кальцію.
Одержану суміш витримують протягом 30 хвилин, викладають на фільтр й промивають на фільтрі 50 г дистилірованої води. Промитий препарат повторно сушать й подрібнюють до розміру часток не більш, ніж мкм. Одержано 18 г препарату, що містить 0.895о масс. 1-МСОР, 0.395 масс. альгінату й 0.19омасс. сполук кальцію (у розрахунку на Са).
Приклад 12
Препарат одержують шляхом сорбції газоподібного 1-МСР пористим твердим дрібнодисперсним неорганічним матеріалом - силікагелем марки КСК. Перед проведенням процесу сорбції силікагель оброблюють водним розчином, що містить 0.00490масс. хлористого кобальту (СоСіг») та 0.0195масс. альгінату натрію, а потім сушать під вакуумом (5 мм рт. ст.) при температурі навколишнього середовища.
Через одержаний сухий сорбент (20 г), що містить Сосі» та альгінат натрію при температурі навколишнього середовища пропускають газоподібний 1-МСР. Одержаний препарат містив 0.595 масс 1-МСОР, 0.0019омасс. Сосіг та 0.0089омасс. альгінату.
Приклад 13
Препарат одержують шляхом сорбції газоподібного 1-МСР пористим твердим дрібнодисперсним цеолітом марки МСМ-41.
Через сухий цеоліт (20 г) при температурі навколишнього середовища пропускають газоподібний 1-
МСР. Одержаний препарат змішують з 5 г розчину, що містить 19омасс. желатину та 0.29омасс. кремнієвокислого натрію. Одержану масу сушать й подрібнюють до разміру часток 40 мкм. Всього було одержано 18 г препарату, що містить 0.490омасс. 1-МСР, 0.059565 масс. кремнієвокислого натрію та 0.229омасс. желатину.
Приклад 14
Препарат одержують шляхом сорбції газоподібного 1-МСР пористим твердим дрібнодисперсним органічним матеріалом аніонітом ВП-Т1Ап. Перед проведенням процесу сорбції аніоніт був послідовно оброблений 0.00195-ним водним розчином желатину та 0.00195-ним розчином Сосі». Після цього катіоніт був висушений під вакуумом (5 мм рт. ст.) при температурі навколишнього середовища. Через одержаний сухий сорбент (20 г) при температурі навколишнього середовища був пропущений газоподібний 1-МСОР.
Після завершення процесу сорбції порошок змішували з 5 г 0.395-ного водного альгінату натрію.
Одержану масу сушили й подрібнювали до розміру часток не більш, ніж 100 мкм та після чого знов змішували з 5 г 0.195-ного розчину хлористого магнію. Одержану суміш витримували протягом 30 хвилин, викладали на фільтр та промивали на фільтрі 20 г дистильованої води.
Одержаний препарат (18 г) містив 0.395 масс. 1-МСР, 0.00290масс. МдсСі», 0.0595масс. альгінату та 0.000595 масс. желатину.
Приклад 15
Препарат одержують шляхом сорбції газоподібного 1-МСР пористим твердим дрібнодисперсним органічним матеріалом - полістиролом марки «Полісорб». Перед проведенням процесу сорбції полістирол (20 г) був послідовно оброблений спочатку 0.0195-ним водним розчином альгінату натрію, а потім 0.00195- ним розчином МасСі». Після цього катіоніт був висушений під вакуумом (5 мм рт. ст.) при температурі навколишнього середовища. Через одержаний сухий сорбент (20 г) при температурі навколишнього середовища пропускають газоподібний 1-МСОР.
Після завершення процесу сорбції порошок змішували з З г 0.195-ного водного розчину полімеру природного походження - карбоксіметилцелюлози. Одержану масу сушили, а сухий продукт подрібнювали до розміру часток не більш, ніж 40 мкм.
Одержаний препарат (18 г) містив 0.295 масс. 1-МСР, 0.00295масс. МдсСі», 0.0039омасс. альгінату и 0.01595масс карбоксіметилцелюлози.
Приклад 16
Препарат одержують шляхом сорбції газоподібного 1-МСР пористим твердим дрібнодисперсним органічним матеріалом - катіонітом КУ-23.
Перед проведенням процесу сорбції катіоніт (20 г) був оброблений 0.00595-ним водним розчином альгінату натрію. Після цього катіоніт був висушений під вакуумом (5 мм рт. ст.) при температурі навколишнього середовища. Через одержаний сухий сорбент (20 г) при температурі навколишнього середовища пропускають газоподібний 1-МСОР.
Після завершення процесу сорбції порошок змішували з З г 0.195-ного водного розчину полімеру синтетичного походження - поліметакриламід. Одержану масу сушили, а сухий продукт подрібнювали до розміру часток не більш, ніж 40 мкм.
Одержаний препарат (17 г) містив 0.395 масс. 1-МСР, 0.00З9омасс. альгінату та 0.015906масс поліметакриламіду.
Приготування рідких композицій:
Приклад 17 (порівняльний)
Для приготування рідкої композиції використовують препарат, одержаний у прикладі 1. В якості гідрофобної рідкої органічної речовини використовують соняшникову олію (торгова марка «Перекресток»).
В якості поверхнево-активних речовин використовують маслорозчинну ПАР марки Кремофор А-6, яка є оксиетильованими вищими жирними спиртами загальної формули: КО(СН»СНгО)Н, де К- Стів-Сів, п-6, та водорозчинну ПАР марки Кремофор А-25, тієї ж формули, ала де п-25.
На першому етапі у закритому апараті з мішалкою об'ємом 2 літри, газовий простір якого поєднано з газоаналізатором, при перемішуванні готують 1 литр 0.2956-ного водного розчину ПАР марки Кремофор А- 25, шляхом додавання ПАР до води.
В другому апараті, обладнаному мішалкою і об'ємом 100 мл, готують дисперсію порошкового препарату в масляному розчині ПАР. Для цього в апарат завантажують соняшникову олію (45 г) і послідовно при інтенсивному перемішуванні додають Кремофор А-6б (0.2 г) і потім 4 г порошкового препарату за прикладом 1.
Одержану дисперсію порошкового препарату в маслі швидко, протягом 1-2 хвилин зливають у водний розчин ПАР при інтенсивному його перемішуванні. Одночасно починають аналізувати вміст 1-МСР у газовому просторі 2 літрового апарату за допомогою методу газохроматографічного аналізу, описаного у патенті КО2325810. За результатами аналізу визначають динаміку виділення 1-МСР з одержаної рідкої композиції.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що протягом перших 5 хвилин після змішування дисперсії порошкового препарату в маслі з водним розчином ПАР, близько 1995 1-МОР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу. Подальші вимірювання показали, що через 20 хвилин більш, ніж 4795 1-МСОР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу, а через 1 годину 9095 1-МСОР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 18
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості препарату використовують препарат, одержаний у прикладі 2.
Результати аналізу газового середовища і розрахунки показали, що протягом перших 5 хвилин після змішування дисперсії порошкового препарату в маслі з водним розчином ПАР, 795 1-МОСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу. Наступні вимірювання показали, що через 20 хвилин близько 1790 1-
МОР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу, а через 1 годину близько 3495 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 19
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату беруть препарат, одержаний у прикладі З, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - ріпакову олію (ДСТ 8988-2002). В якості маслорозчинної ПАР - оксиетильовані спирти формули:
ВО(СНСНгО) пн, але при К- Сі2-Сча4, п-4, а водорозчинної ПАР - при Кк: Сі2-Сч4, п-20.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що протягом перших 5 хвилин після змішування дисперсії порошкового препарату в маслі з водним розчином ПАР, 595 1-МСОСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу. Наступні вимірювання показали, що через 20 хвилин близько 1090 1-
МОР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу, а через 1 годину близько 2295 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 20
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату беруть препарат, одержаний у прикладі 4, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - метиловий ефір миристинової кислоти, в якості маслорозчинної ПАР - алкілполігликозид марки
АдпідчефФ РО 8107, а в якості водорозчинної ПАР - суміш цетеарилалкілполігликозиду і цетеарилового спирту марки Етиїдадеф РІ 68/50.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що протягом перших 5 хвилин після змішування дисперсії порошкового препарату в маслі з водним розчином ПАР, 595 1-МСОСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу. Наступні вимірювання показали, що через 20 хвилин близько 15905 1-
МОР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу, а через 1 годину близько 2995 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 21
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату беруть препарат, одержаний у прикладі 5, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - веретенне масло (ТУЗ8.1011232-89), в якості маслорозчинної ПАР - оксиетильований лаурат сорбитану марки Тжееп 20, а в якості водорозчинної ПАР - оксиетильовану рослинну олію марки Есозигі"М 5А-4.
Результати аналізу газової середовища й розрахунки показали, що протягом перших 5 хвилин після змішування дисперсії порошкового препарату в маслі з водним розчином ПАР, 595 1-МСОСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу. Наступні вимірювання показали, що через 20 хвилин близько 1390 1-
МОР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу, а через 1 годину близько 2595 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 22 (порівняльний)
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату беруть препарат, одержаний у прикладі б у кількості 7 г. Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що протягом перших 5 хвилин після змішування дисперсії порошкового препарату з водним розчином ПАР, близько 1495 1-МОСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу. Наступні вимірювання показали, що через 20 хвилин більш, ніж 3595 1-МОСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу, а через 1 годину 9195 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 23
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату брали препарат, одержаний у прикладі 7 у кількості 7 г, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - вазелінове масло (ДСТ 3164-78), в якості ПАР - маслорозчинна ПАВ - лаурат сорбітану марки
Зрап 20.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що протягом перших 5 хвилин після змішування дисперсії порошкового препарату з водним розчином ПАР, близько 1095 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу. Наступні вимірювання показали, що через 20 хвилин більш, ніж 2695 1-
МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу, а через 1 годину 5495 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 24
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату брали препарат, одержаний у прикладі 8 у кількості 7 г, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - соняшникову олію (торгова марка «Россіянка»), в якості ПАР - водорозчинний оксиетильований лаурат сорбитану Тмееп 20 і маслорозчинний лаурат сорбитану марки брап 20.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що протягом перших 5 хвилин після змішування дисперсії порошкового препарату з водним розчином ПАР, близько 595 1-МСОР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу. Наступні вимірювання показали, що через 20 хвилин близько 1590 1-
МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу, а через 1 годину тільки 2795 1-МСОР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 25
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату брали препарат, одержаний у прикладі 12 у кількості 7 г, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - додекан, в якості ПАР - водорозчинний Кремофор А-25 та маслорозчинний Кремофор А-6.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що через 1 годину тільки 3495 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 26
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату брали препарат, одержаний у прикладі 13 у кількості 7 г, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - тетрадекан, в якості ПАР тільки водорозчинна ПАР - Оксіетильований лаурат сорбітану
Тмжееп 20
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що через 1 годину тільки 4595 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 27
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату брали препарат, одержаний у прикладі 14 у кількості 7 г, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - Лляну олію «Славянка Аріна», в якості маслорозчинної ПАР - оксіетильовані спирти
ВО(СнНоСНгО)Н, А- Сі2-Сів, пЗ, а в якості водорозчинної ПАР - оксіетильовані спирти (МР) вВОо(СнН.НгО) пн, В- Сі2-Сзв, п-12.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що через 1 годину тільки 2595 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 28
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату брали препарат, одержаний у прикладі 15 у кількості 7 г, в якості маслорозчинної ПАР - оксіетильовані спирти АО(СН»СНгО)Н, А- Сч2-Ст14, п-3, а в якості водорозчинної ПАР - оксіетильовані спирти (МР) ВО(СН»СНгО) пн, А- Сі2-Ст4, п-12.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що через 1 годину тільки 2195 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 29
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату брали препарат, одержаний у прикладі 16 у кількості 7 г, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - ріпакову олію, в якості маслорозчинної ПАР - оксіетильовані спирти ВО(СН».СНгО)Н, А- Сті2-
Са, п3, а в якості водорозчинної ПАР -- оксіетильовані спирти (МР) ВО(СН»СНгО) пн, А- Сі2-Ста, п-12.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що через 1 годину тільки 2395 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 30
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату брали препарат, одержаний у прикладі 6 у кількості 4 г, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - Оливкову олію «Мійазоїйо», в якості маслорозчинної ПАР - оксіетильовані спирти
ВО(СнНоСНгО)Н, А- Сі2-Сїі4, пеЗ, а в якості водорозчинної ПАР - оксіетильовані спирти (МР) вВОо(СнН.НгО) пн, В- Сті2-Сча, п-25.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що через 1 годину тільки 2795 1-МСР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 31
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату брали препарат, одержаний у прикладі 7 у кількості 4 г, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - Метиловий ефір миристинової кислоти, в якості ПАР тільки маслорозчинна ПАР - 5рап 20.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що через 1 годину 5595 1-МОР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Приклад 32
Приготування рідкої композиції здійснюють аналогічно прикладу 17, але в якості порошкового препарату брали препарат, одержаний у прикладі 8 у кількості 4 г, в якості гідрофобної рідкої органічної речовини - соняшникову олію, в якості ПАР тільки водорозчинна ПАР - Тмееп 20.
Результати аналізу газового середовища й розрахунки показали, що через 1 годину 4095 1-МСОР, присутнього у препараті, перейшло у газову фазу.
Оброблення композиціями на стадії вегетації рослин.
Оцінку ефективності рідких композицій, одержаних на основі відомих препаратів (порівняльні приклади 17 ї 22) і на основі препаратів відповідно до заявленого способу (приклади 18-21, 23-32), проводили шляхом порівняння обсягу врожаю плодоовочевої продукції, одержаного після розпорошення композицій над поверхнею зростання таких рослин: - Яблуні сорту Голден Делішес (подвой МО, карликовий). Схема посадки 3,5х1,5 м. Рік посадки - 2002.
Система підтримки грунту - задернення. Кількість контрольних й дослідних дерев - 10 шт. Фаза оброблення - за 30 днів до збирання. Витрата рідких композицій - 0,1 л/мег; - Томати сорту «Міраж». Кількість контрольних і дослідних кущів - 20 шт. Фаза оброблення - формування третього грона. Витрата рідких композицій - 0,05 л/м2г;
Оброблення проводили через 1 годину після приготування композиції. Результати порівняльної оцінки наведені у таблиці.
Результати порівняльної оцінки запропонованих і відомих препаратів, а також композицій на їх основі, свідчать про тем, що запропоновані препарати й композиції, а також способи їх одержання, дозволяють суттєво знизити небажане звільнення 1-МСР з препарату у процесі приготування композиції і, як наслідок, знизити не тільки норми витрат дефіцитних матеріалів (циклодекстринів, 1-МСР), але й збільшити врожай плодоовочевої продукції більш, ніж на 30905.
Запропоновані композиції можуть бути використані також для збільшення врожаю іншої плодоовочевої та рослинницької продукції (груші, сливи, вишня, огірки, петрушка, кріп, суниця та ін).
Таблиця.
Результати порівняльної оцінки ефективності запропонованих препаратів і композицій на їх основі у процесі оброблення рослин на стадії вегетації.
Композиція Препарат Вміст Вміст звільнення кг/м? відповідно до відповідно до 1-МоР - препарату 1-МСР через прикладу прикладу у препараті, у композиції, 1 годину після Яблука Помідори у/емасо. Уомасо. приготування композиції, 95 / Л7(порівняльний)ї | -: 1 2/7 719 | 038 | щ9 | 24 | 28 71117124 Ї77717171711719717 1711108 | 067 | 2 щ 27 | 29 | з 11730777 17771716 77717117 17117718 | 038 | 2 щ 27 | з | 30 78321 Ї777171717171781111171171171117171 11038 | 4 | 26 | 295 /
UAA201002832A 2009-05-27 2010-03-12 Порошковий препарат, спосіб його одержання, рідка композиції для обробки сільськогосподарських рослин та спосіб її одержання UA99304C2 (uk)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
RU2009119870/21A RU2400067C1 (ru) 2009-05-27 2009-05-27 Порошковый препарат, способ его получения и композиции для обработки растений

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA99304C2 true UA99304C2 (uk) 2012-08-10

Family

ID=42940084

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201002832A UA99304C2 (uk) 2009-05-27 2010-03-12 Порошковий препарат, спосіб його одержання, рідка композиції для обробки сільськогосподарських рослин та спосіб її одержання

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU2400067C1 (uk)
UA (1) UA99304C2 (uk)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU2491815C1 (ru) * 2012-05-24 2013-09-10 Андрей Владимирович Голубев Регулятор роста растений и плодов
RU2531611C2 (ru) * 2013-01-30 2014-10-27 Общество с ограниченной ответственностью "АлХиТех" (ООО "АлХиТех") Способ получения препарата для обработки плодоовощной продукции
RU2544395C1 (ru) * 2013-08-15 2015-03-20 Общество с ограниченной ответственностью "АлХиТех" (ООО "АлХиТех") Способ получения препарата для обработки плодоовощной продукции
RU2667514C1 (ru) * 2017-07-19 2018-09-21 Елена Александровна Зиновьева Способ получения препарата для обработки плодоовощной продукции
RU2667511C1 (ru) * 2017-07-19 2018-09-21 Елена Александровна Зиновьева Способ получения 1-метилциклопропена
RU2667512C1 (ru) * 2017-07-19 2018-09-21 Елена Александровна Зиновьева Способ получения препарата для обработки плодоовощной продукции
RU2667518C1 (ru) * 2017-07-19 2018-09-21 Елена Александровна Зиновьева Способ обработки урожая плодов, фруктов, ягод, овощей и зелени перед закладкой на хранение
RU2741846C2 (ru) * 2019-03-17 2021-01-29 Александр Сергеевич Слуцкий Синергетическая композиция для предотвращения предуборочного опадения плодов
RU2742727C2 (ru) * 2019-03-19 2021-02-10 Иванова Мария Ивановна Порошковая композиция для получения таблетированного препарата для обработки урожая плодов, фруктов и ягод, способ ее получения и жидкая композиция для приведения в действие таблетированного препарата
RU2717300C1 (ru) * 2019-04-02 2020-03-19 Мария Ивановна Иванова Способ получения модифицированного порошкового препарата для обработки растений

Also Published As

Publication number Publication date
RU2400067C1 (ru) 2010-09-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA99304C2 (uk) Порошковий препарат, спосіб його одержання, рідка композиції для обробки сільськогосподарських рослин та спосіб її одержання
JP5128392B2 (ja) 油配合物
JP7346490B2 (ja) 活性成分の制御放出のための組成物およびその作製方法
RU2560851C2 (ru) Масляные композиции, включающие циклопропеновые соединения
CA2608664C (en) Cyclopropene compositions
CN105283073A (zh) 运载油的颗粒物质及其用途
CA2875017A1 (en) Nanosystems for formulation of effective minimum risk biocides
EP2993981A1 (en) In situ mixing and application of hydrocolloid systems for pre-and post harvest use on agricultural crops
RU2424660C1 (ru) Композиция для обработки растений и плодов и способы повышения урожая плодоовощной и растениеводческой продукции и увеличение срока его хранения
US5747056A (en) Pesticide compositions containing mustard bran
RU2717300C1 (ru) Способ получения модифицированного порошкового препарата для обработки растений
Guo et al. A microcapsule oil dispersion for the controlled release of 1-methylcyclopropene in an open environment
Siahaan et al. Controlled release of allyl isothiocyanate from brown algae Laminaria japonica and mesoporous silica MCM-41 for inhibiting food-borne bacteria
WO2016153775A1 (en) Compositions and methods for enhancing plant health and/or tolerance to stress
RU2809381C1 (ru) Жидкая суспензионная масляная композиция, содержащая 1-метилциклопропен, для обработки растений в период вегетации и способ ее получения
RU2816711C1 (ru) Способ обработки плодов на деревьях в период вегетации для уменьшения опадания плодов жидкой суспензионной масляной композицией, содержащей 1-метилциклопропен в виде комплекса с α-циклодекстрином
JP2015530474A (ja) 増粘剤を伴うオイル配合物
KR101574011B1 (ko) 에틸렌 가스 방출제 및 이를 이용한 원예산물의 후숙 촉진방법
EP2654419B1 (fr) Méthode de traitement phytosanitaire de plants au moyen d'une composition phytosanitaire comprenant une zéolithe
WO2011060610A1 (zh) 一种蔬果残留农药去除剂
Viciniescki et al. Production of biopesticide from Melia azedarach Linn extract obtained by supercritical fluid extraction for the control of Tetranychus urticae
CN108283215A (zh) 用于水果防腐保鲜的可分散固体制剂及其制法和应用
RU2742727C2 (ru) Порошковая композиция для получения таблетированного препарата для обработки урожая плодов, фруктов и ягод, способ ее получения и жидкая композиция для приведения в действие таблетированного препарата
RU2409949C1 (ru) Способ повышения продуктивности растениеводческих и плодоовощных культур и увеличения срока хранения урожая
RU2019966C1 (ru) Препарат для защиты растений от болезней