UA66076A - Method of complex diagnostics of organism resistance - Google Patents

Method of complex diagnostics of organism resistance Download PDF

Info

Publication number
UA66076A
UA66076A UA2003076849A UA2003076849A UA66076A UA 66076 A UA66076 A UA 66076A UA 2003076849 A UA2003076849 A UA 2003076849A UA 2003076849 A UA2003076849 A UA 2003076849A UA 66076 A UA66076 A UA 66076A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
apoptosis
spontaneous
induced
indication
indications
Prior art date
Application number
UA2003076849A
Other languages
English (en)
Inventor
Kseniia Mykolaivna Igrunova
Original Assignee
Kyiv P Shupyk Medical Academy
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kyiv P Shupyk Medical Academy filed Critical Kyiv P Shupyk Medical Academy
Priority to UA2003076849A priority Critical patent/UA66076A/uk
Publication of UA66076A publication Critical patent/UA66076A/uk

Links

Landscapes

  • Investigating Or Analysing Biological Materials (AREA)

Description

Винахід відноситься до галузі медицини та біології, а саме до галузі цитології та імунології та може бути використаний для комплексної оцінки резистентності організму.
Відомий "Спосіб визначення та/або кількісного виявлення та/або відділення апоптичних клітин у зразку або частині зразка" (патент на винахід УУО 9527903 АТ, від 19.10.95, Изобретения стран мира (1996).- Вьіпуск 084,
Мо17.- С.48) передбачає контакт досліджуваного зразка клітин або тканини з реагентом - поліпептидом або білком з класу анексинів, який має спорідненість до фосфатиділсеріну плазматичної мембрани апоптичних клітин.
Виявлення та/або кількісна оцінка апоптичних клітин прямим способом здійснюється детекцією мітки, яка зв'язана з анексином. Такими мітками можуть бути радіоактивні маркери, флуоресцентні, ензимні, протеїнові, окремі барвники, імуноглобуліни. Для виявлення наявності або відсутності мітки використовують, наприклад, проточну цитометрію, цитометрію зображення або аналіз зображення. При непрямому способі детекції зразок контактує з неміченим реагентом з високою спорідненістю до фосфатидилсеріну та кількість зв'язаного агента визначають за допомогою специфічних до реагенту антитіл. В цьому випадку може бути використана будь-яка техніка імуноаналіза. Запропоновано визначати якісно та кількісно апоптичні клітини після інкубації проби з субстанціями, що можуть індукувати або гальмувати апоптоз. Запропонований спосіб використовується для діагностики.
Недоліком використання абсолютної величини спонтанного та індукованого апоптозу для діагностики є оцінка лише кінцевого результату апоптичного процесу без урахування численних факторів, які можуть призводити до апоптозу (стан оксидантної та антиоксидантної систем, рівня фактору некрозу пухлин, стан клітинних мембран, оцінюваний за величиною агрегації тромбоцитів).
Задачею заявляємого способу є збільшення інформативності та достовірності способу за рахунок визначення рівней спонтанного та індукованого модулятором, наприклад, дексаметазоном, апоптозу та індексу індукції апоптозу, а саме відношення спонтанного та індукованого, наприклад, дексаметазоном, апоптозу, одночасно з комплексною оцінкою стану оксидантно-антиоксидантної системи, клітинних мембран за величиною агрегаційних властивостей тромбоцитів та рівня спонтанного та індукованого, наприклад, ліпополісахаридом, фактору некрозу пухлин.
Задача досягається тим, що резистентність організму, яку визначають у відомому способі шляхом виділення мононуклеарних клітин, інкубацією їх з дексаметазоном, забарвленням барвником з наступним визначенням індексів спонтанного та індукованого, наприклад, дексаметазоном, апоптозу, згідно з методом, що пропонується, вимірюють величини перекисного окислення ліпідів, каталази, агрегації тромбоцитів та рівнів спонтанного та індукованого, наприклад, ліпополісахаридом, фактору некрозу пухлин та визначають індекс індукції апоптозу, а саме, відношення апоптичних індексів спонтанного та індукованого, наприклад, дексаметазоном, апоптозу і при значеннях індексу індукції апоптозу в межах від 0,6106 до 0,6301 і величинах спонтанного та індукованого, наприклад, дексаметазоном, апоптозу, перекисного окислення ліпідів, каталази, агрегації тромбоцитів та спонтанного і індукованого, наприклад, ліпополісахаридом, фактору некрозу пухлин в межах норми діагностують, що реактивність організму в межах норми, при зниженні рівня всіх визначених показників, крім індексу індукції апоптозу, діагностують зниження резистентності організму внаслідок виснаження, при підвищенні рівня індексу індукції апоптозу вище 0,301 та зростанні всіх інших показників, що вивчалися, діагностують напруження резистентності організму з достатніми компенсаторними можливостями.
Заявлений спосіб виконують наступним чином. З гепаринізованої крові виділяють мононуклеарні клітини за допомогою центрифугування з прискоренням 4009 протягом 25-35 хвилин у градієнті щільності фікол-верографіну (р-1077 -1078), знімають кільце мононуклеарів. Отримані клітини піпетують та двічі центрифугують по 8-12 хвилин з прискоренням 2009 у розчині нейтрального буфера, наприклад рпозрнаїє римбег зоїшіоп з рН 7,2. З відмитих клітин в концентрації 5-бх106 клітин/мл готують подвійні культури, які поміщають у живильне середовище, що містить 1095 ембріональної телячої сироватки, у співвідношенні 1:1. До однієї з подвійних культур додають розчин дексаметазону в кінцевій концентрації 1075-1077М. Культури клітин інкубують протягом 12- 24 годин при температурі 37"С. Після інкубації клітини піпетують у розчині нейтрального буфера, наприклад рпозрпаге рибег зоїшіоп з рН 7,2, центрифугують 3-7 хвилин з прискоренням 4009. Підраховують відсоткове співвідношення живих та мертвих клітин за допомогою стандартного теста з трипановим синім. Відмиті клітини інкубують 25-35 хвилин при температурі 37"С з розчином барвника Ноеснвзі 33342 в концентрації 0,05-0,15мкг/мл у співвідношенні суспензія клітин/розчин барвника - 1:1-2:1, потім центрифугують з додаванням розчину нейтрального буферу, наприклад рпозрпаїє рийег зоїшіоп з рН 7,2, протягом 3-7 хвилин з прискоренням 4009.
Клітини фіксують фіксуючою сумішшю, поміщають на предметне скельце, покривають покривним скельцем та запаюють. Препарати переглядають при освітленні люмінісцентною лампою при збільшенні 7х90. Визначають апоптичний індекс як відсоткове співвідношення кількості клітин з ознаками апоптозу та 2000 клітин, виявлених у полях зору мікроскопу. Апоптичний індекс визначають як в клітинах, які інкубувались тільки у живильному середовищі - індекс спонтанного апоптозу, так і в клітинах, які інкубувались в живильному середовищі в присутності дексаметазону - індекс індукованого апоптозу. Індекс індукції апоптозу визначався як співвідношення індексів спонтанного та індукованого апоптозу у даного хворого. Величини перекисного окислення ліпідів та рівень каталази крові, рівні спонтанного та індукованого, наприклад, ліпополісахаридом, фактору некрозу пухлин, величину агрегації тромбоцитів визначали за загальноприйнятими методиками. При значеннях індексу індукції апоптозу в межах від 0,6106 до 0,6301 і величинах спонтанного та індукованого, наприклад, дексаметазоном, апоптозу, перекисного окислення ліпідів, каталази, агрегації тромбоцитів та спонтанного і індукованого, наприклад, ліпополісахаридом, фактору некрозу пухлин в межах норми діагностують, що реактивність організму в межах норми, при зниженні рівня всіх визначених показників, крім індексу індукції апоптозу, діагностують зниження резистентності організму внаслідок виснаження, при підвищенні рівня індексу індукції апоптозу вище 0,6301 та зростанні всіх інших показників, що вивчалися, діагностують напруження резистентності організму з достатніми компенсаторними можливостями. Зниження антиоксидантної активності при підвищенні прооксидантної системи та індексу індукції апоптозу діагностували як початок декомпенсації резистентності організму. Зниження рівня індукції фактору некрозу пухлин при підвищенні його спонтанного рівня діагностували як свідчення про наявність в організмі інфекційного процесу або гіпоксії, при останній спостерігали зниження антиоксидантної системи. Значне підвищення агрегаційної здатності тромбоцитів діагностували як можливість виникнення критичного стану у хворого.
Експериментально-клінічне впровадження заявляеємого способу проведено в експерименті у 34 щурів та 18 кролів, а також при лабораторному обстеженні у 15 донорів та 66 хворих з серцево-судинними захворюваннями, у 13 хворих з хронічним лімфолейкозом та у 32 хворих на туберкульоз легень на базі ЦНДЛ КМАПО ім. П.Л.
Шупика.
Таким чином, використання запропонованого методу для оцінки схильності мононуклеарних клітин крові до апоптозу у хворих, у донорів та в експериментальних тварин дозволило збільшити достовірність та інформативність методу визначення реактивності організму.

Claims (1)

  1. Спосіб комплексної діагностики резистентності організму, який включає виділення мононуклеарних клітин крові, інкубацію їх з дексаметазоном, забарвлення барвником з наступним визначенням індексів спонтанного та індукованого, наприклад, дексаметазоном, апоптозу, який відрізняється тим, що вимірюють величини перекисного окислення ліпідів, каталази, агрегації тромбоцитів та рівнів спонтанного та індукованого, наприклад, ліпополісахаридом фактора некрозу пухлин та визначають індекс індукції апоптозу, а саме відношення апоптичних індексів спонтанного та індукованого, наприклад, дексаметазоном апоптозу і при значеннях індексу індукції апоптозу в межах від 0,6106 до 0,6301 і при величинах спонтанного та індукованого, наприклад, дексаметазоном апоптозу, перекисного окислення ліпідів, каталази, агрегації тромбоцитів та спонтанного і індукованого, наприклад, ліпополісахаридом фактора некрозу пухлин в межах норми діагностують, що реактивність організму в межах норми, при зниженні рівня всіх визначених показників, крім індексу індукції апоптозу, діагностують зниження резистентності організму внаслідок виснаження, при підвищенні рівня індексу індукції апоптозу вище 0,6301 та зростанні всіх інших показників, що вивчалися, діагностують напруження резистентності організму з достатніми компенсаторними можливостями.
UA2003076849A 2003-07-21 2003-07-21 Method of complex diagnostics of organism resistance UA66076A (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003076849A UA66076A (en) 2003-07-21 2003-07-21 Method of complex diagnostics of organism resistance

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2003076849A UA66076A (en) 2003-07-21 2003-07-21 Method of complex diagnostics of organism resistance

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA66076A true UA66076A (en) 2004-04-15

Family

ID=34517638

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2003076849A UA66076A (en) 2003-07-21 2003-07-21 Method of complex diagnostics of organism resistance

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA66076A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US9395365B2 (en) Detection of infectious disease in a human or animal by measuring specific phagocytosis in a thin film sample of their anticoagulated blood
JP2824155B2 (ja) 試料中の又は試料からアポトーシス細胞を検出し及び/又は場合により定量し及び/又は分離するための方法
US6916626B1 (en) Detection of Candida
AU621310B2 (en) Immunometric assay kit and method applicable to whole cells
CN104977284A (zh) 一种胎儿有核红细胞的捕获及鉴定方法
RU2116068C1 (ru) Модифицирующая удельный вес маркерная частица и способ анализа биологической жидкости
NO178647B (no) Fremgangsmåte for gravimetrisk analyse av blod og test-sett for denne
US5919633A (en) Liposome immunoassay
US6461825B1 (en) Immunometric assay kit and method applicable to whole cells
US5260186A (en) Provision of density specific blood cells for the structuredness of the cytoplasmic matrix (SCM) test
EP3602070B1 (en) A rapid, on-demand heparin-induced thrombocytopenia functional assay
RU2426130C2 (ru) Экспресс-тест для диагностирования болезни альцгеймера
Augustine et al. Comparison of ATP production in whole blood and lymphocyte proliferation in response to phytohemagglutinin
UA66076A (en) Method of complex diagnostics of organism resistance
CN108387743A (zh) 一种检测缺陷型精神分裂症外周血蛋白标志物的液相芯片及其检测方法
EP0260315B1 (en) Separation and method of use of density specific blood cells
RU2179316C2 (ru) Способ диагностики иммунодефицитного состояния
CA2486119A1 (en) Method of isolating an endothelial cell and method of donor specific crossmatching
CN113504369B (zh) 一种消除标本溶血所致血清神经特异性烯醇化酶检测阳性干扰的个体化纠正公式及其应用
AU638220B2 (en) Provision of density specific blood cells for the structuredness of the cytoplasmic matrix (scm) test
RU2817215C2 (ru) Способ диагностики аллоиммунной тромбоцитопении новорожденных
CN113238061B (zh) 以cd180阴性b细胞指示重症肌无力病情的试剂盒及应用
CN108226469B (zh) 一种快速诊断家族性噬血细胞综合征3型的试剂盒及其应用
CN116859037A (zh) 一种cd14抗原检测试剂及其制备方法与应用
Rotman Changes in the membrane permeability of human leukocytes measured by fluorochromasia in a rapid flow fluorometer