UA64856A - Спусковий пристрій - Google Patents

Спусковий пристрій Download PDF

Info

Publication number
UA64856A
UA64856A UA2001042433A UA200142433A UA64856A UA 64856 A UA64856 A UA 64856A UA 2001042433 A UA2001042433 A UA 2001042433A UA 200142433 A UA200142433 A UA 200142433A UA 64856 A UA64856 A UA 64856A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cord
tube
loop
braking
attached
Prior art date
Application number
UA2001042433A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Олексій Іванович Некрашевич
Алексей Иванович Некрашевич
Іван Іванович Петрушевський
Иван Иванович Петрушевский
Сергій Олександрович Сичов
Сергей Александрович Сычев
Станіслав Михайлович Канішевський
Станислав Михайлович Канишевский
Original Assignee
Іван Іванович Петрушевський
Иван Иванович Петрушевский
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Іван Іванович Петрушевський, Иван Иванович Петрушевский filed Critical Іван Іванович Петрушевський
Priority to UA2001042433A priority Critical patent/UA64856A/uk
Publication of UA64856A publication Critical patent/UA64856A/uk

Links

Landscapes

  • Closing And Opening Devices For Wings, And Checks For Wings (AREA)

Abstract

Спусковий пристрій має корпус з вміщеним в нього засобом регульованого гальмування, що має контакт зі шнуром. Корпус виконано у вигляді трубки, а засіб регульованого гальмування - у вигляді поміщених у нього верхньої і нижньої гальмуючих рукояток, кожна з яких припасована до вміщеного в трубку шнура і має з одного боку виступаючий через прорізь у трубці натискуючий гребінь, а з другого боку - контактуюче з шнуром ложе з хвилястою поверхнею, орієнтоване до аналогічної поверхні напроти прикріпленого до трубки упора так, що їх виступи збігаються з глибинками, при цьому додатково прикріплені оснащені карабінами до шнура - ланцюг з фіксуючим кронштейном у вигляді дугоподібного дротяного трикутника, і до трубки - фіксуюча шнурова петля і страхуючий темляк у вигляді вміщеної у провушини трубки, охоплюючої шнур ручної петлі.

Description

Пропонований пристрій належить до засобів рятування людей при пожежах і інших лих завдяки спуску їх з висотних будівель.
Відомий пристрій для спуску людей, який має барабан з тросом і спусковим засобом на одному із його кінців, а також регулятор спуска у вигляді встановлених у в'язкому середовищі дисків, зв'язаних з засобом гальмування (див. авт. св. СРСР, Ме1560233, Аб2В 1/00, Бюл.Ме16, 1990).
Недолік цього пристрою в тому, що він складний за конструкцією, важкий, дорогий і тому не може бути застосованим у масовому порядку, у кожному висотному будинку.
Відомий пристрій для аварійного спуску людей, який має корпус з підвіскою і барабан у ньому з страхуючим тросом і засобом гальмування у вигляді розташованих у корпусі навколо барабана гальмуючих колодок (див. авт. св. СРСР Мо1563708, Аб2В 1/00, Бюл.Ме18, 1990).
Недолік цього і інших подібних пристроїв у тому, що вони являються собою тільки гальмуючі приладдя, а в цілому як засіб закріплення з іншими необхідними пристосуваннями для фіксації і спуску цей пристрій, і інші подібні, не дає повного уявлення про те, як пристрій застосовується при спусках і який його повний комплект.
Відомий рятувальний пристрій, який має встановлений на вісі корпус з провушиною, в якому є котушки, до торцевих стаканів якої прикріплені покришки, порожнини яких наповнені в'язкою рідиною, а силова стрічка наметана на котушку, оснащену гальмуючим механізмом у вигляді дисків, розміщених у цих порожнинах (див. авт. св. СРСР Ме1430031, Аб2В 1/08, Бюл. Ме38, 1988).
Недолік цього пристрою, хоча він і має всі елементи для гальмування при спуску людини, але не має засобу закріплення і фіксації її на цьому пристрої. А головне, що його засіб гальмування теж дуже складний.
Відомий пристрій для спуска, який має котушку на вісі, розташовану у корпусі з намотаним на неї гнучким елементом, маючу рукоятку, кінетично зв'язану з г альмуючим механізмом, який має корпус, у в'язкій рідині якого поміщено маховик.
Недолік цього пристрою у тому, що він дуже складний по конструкції і дуже важкий і тому дорогий для масового використання і оснащення багатьох будинків (див. авт. св. СРСР Мо1625493, Аб2В 1/12, Бюл. Ме5, 1991).
Найбільш близьким по технічній суті є спусковий пристрій, що має корпус у вигляді шарнірно з'єднаних між собою пластин, що створюють гальмуючий механізм у вигляді роликів, які контактуються зі шнуром, і засіб управління гальмуванням (див. авт. св. СРСР Ме1655518, Аб2В 1/14, Бюл.Мме22, 1991).
Недолік прототипу в тому, що цей пристрій, хоча значно менший, легший і простіший по конструкції, але він теж не має всіх необхідний елементів для спуска людини - ні закріплюючих його корпус на опорі, ні фіксуючих і страхуючих рятуючу людину на його рухомому шнурі.
В основу винаходу поставлена задача, з урахуванням позитивних і негативних сторін прототипу - спускового пристрою, створити такий варіант рятувального засобу, щоб його пристрій був більш простим по конструкції, легким, дешевим, придатним для масового використання у кожному висотному будинку і разом з тим достатньо надійним і зручним для застосування.
Поставлена задача вирішена тим, що у рятувальному пристрої, який має корпус з вміщеним ж нього засобом регулювального гальмування, що контактується зі шнуром, згідно передбачуваного винаходу корпус виконано у вигляді трубки, а засіб регульованого гальмування - у вигляді верхньої і нижньої гальмуючих рукояток, кожна з яких припасована до вміщеного в трубку шнура і має а одного боку виступаючий через прорізь трубки натискуючий гребінь, а з другого боку - контактуюче зі шнуром ложе з хвилястого поверхнею, орієнтованого до аналогічної поверхні напроти прикріпленого до трубки упору так, що їх горбинки збігаються з западинками, при цьому додатково прикріплені оснащені карабінами: до шнура - ланцюг з фіксуючим кронштейном у вигляді дуговидного дротяного трикутника і до трубки - фіксуюча шнурова петля, і страхуючий темляк у вигляді вміщеної у провушини трубки охоплюючої шнур ручної петлі.
Технічний та споживчий результат, досягаємий за рахунок використання всіх означених у пропонованому ознак, якими воно відрізняється від прототипу, є те, що цей пристрій простіший по конструкції, і разом з тим забезпечує всі процеси спуску людини, її страховку і надійне рятування без будь-якої допомоги зовні, складних інструкцій та рухових навичок.
Суть пропонованого пояснюється кресленням, де на фіг.1 демонструється процес використання спускового пристрою; на фіг.2 - змінний кронштейн з канатом, гальмувальним засобом, фіксуючими петлею та ланцюгом у аксонометрії; на фіг.3 - теж саме, вигляд зверху; на фіг.4 - теж саме, у вигляді збереження; на фіг.5 - фрагмент використання канату - фіксація і гальмування; на фіг.6 - теж саме, збільшено; на фіг.7 - гальмуючий засіб, вигляд спереду; на фіг.8 - теж саме, вигляд з правого боку; на фіг.9 - теж саме вигляд спереду, без натискуючих рукояток; на фіг.10, 13 - натискуючі рукоятки гальмуючого засобу; на фіг.11 - натискуюча рукоятка, вигляд зверху; на фіг.12 - теж саме, при гальмуванні.
Конкретно спусковий пристрій має шнур 1, засіб його закріплення у вигляді фіксуючого кронштейну 2 зі страхуючим ланцюгом 3, гальмуючим засобом 4 та фіксуючою шнуровою петлею 5. Шнур 1 виконано по технології виготовлення альпіністського знарядження. Він міцний, гнучкий, надійний. Таким же чином виконана і фіксуюча петля 5, яка має для прикріплення до гальмуючого засобу карабіни 6. Фіксуючий кронштейн 2 виконано у вигляді здвоєної безкінцевої дуги, спереду якої є провушина 7 для прикріплення шнура 1, а позаду - захват 8 для зачепу кронштейна до підвіконня. На захваті теж аналогічною провушиною 7 прикріплено страхуючий ланцюг 3, який має на вільному кінці карабін 6. На шнурі 1 надіто корпус 9 у вигляді трубки гальмувального засобу 4, яка виконана із міцного пружного матеріалу. В ній виконано прорізі (вікна) 10, у які поміщені, перед тим як надівати на шнур, дві гальмуючі рукоятки: верхня 11 і нижня 12, зорієнтовані у протилежні боки. Кожна рукоятка має виступаючий гребінь 13 для натиску рукою і хвилястий упор 14, який має поверхню у вигляді хвилястого ложа.
Проти кожної рукоятки у трубці закріплено інші упори 15 так, що проти їх виємів розташовані западини лож упорів 14. По торцям трубки 9 і посередині її насаджені кільця 16, які несуть функцію обмежувачів, скреплювачів, а нижня має провушини 17 для закріплення петлі 5. Фіксуюча петля 5 теж має карабін 6 для прикріплення її до провушини 17 нижнього кільця 16. До середнього кільця 16 приєднане темляк 18, тобто петлю із шворки м'якої, але міцної матерії для додаткової страховки.
Користуються спусковим пристроєм, як рятувальним шнуром для спуску людей з вікон високоповерхових будинків, та й взагалі, з високих об'єктів (гір, скель, башт і т.ін.). Для цього в приміщеннях на верхніх поверхах зберігають рятувальні шнури в такому вигляді, як це показано на фіг.4 - обмотані на їх кронштейнах по режиму зберігання пожежних рукавів.
При нагоді із отвору вікна, дверей, чи з балкону опускають шнур 1 до землі, нахиляючи його кронштейн 2 вузькою частиною донизу, що забезпечує саморозмотування шнура. Потім закріплюють кронштейн на підвіконники, для чого підводять його захват 8 під виступ підвіконника і фіксують його страхуючим ланцюгом 3, зачіплюючи його карабіном 6 до якогось предмета, наприклад, отоплюючої батареї, чи якось труби, ручки, чи перила, закріплені з належною міцністю. Пацієнт надіває на себе петлю 5, прикріплює її карабіном 6 до провушини 17 засобу 4, залазить на підвіконник (або у інший отвір) спиною зовні - як показано на фіг. 1, бере руками гальмуючий засіб 4 і, утримуючись за кронштейн 2 і міцно натискуючи на обидві рукоятки (11, 12), повисає на шнурі 1, фіксуючись петлею 5 та утримуючись рукою. При натиску на гребні 13 рукояток їх упору 14 притискують шнур 71 своїми ложами до лож протилежних упорів 15, згинаючи його і створюючи його хвилеподібний стан. Таким чином стиснутий і зігнутий у багатьох місцях шнур 1 міцно тримається у трубці 9, що забезпечує надійний віс пацієнта на ньому і дає можливість відпустити руку від кронштейна 2.
Пристрій оснащено додатковим страхуючим приладдям - це темляк 18 - продіта через провушину 17 петля із м'якої, міцної, нетягнучої матерії, що може витримати вагу людини. Верхню частину темляка надівають на руку, як показано на фіг.б6, а нижня його частина обхвачує шнур знизу трубки 9 (кільця 16). У тому випадку, якщо по якійсь причині рятуючийся ослабить натиск на рукоятки і відпустить їх, то його рука і верхня частина тулуба зависне на петлі темляка 18, бо вона зашморгне шнур 1 вбік-вгору і зробить з нього стопорну петлю (див. фіг.б, 7, 8, 9).
Щоб продовжити спуск пацієнт повинен бути послабити темляк 18, спрямовуючи шнур 1 для продовження спуску, рухаючись бережно вниз.
Рухатись обережно вниз пацієнт може завдяки контрольного, обмеженого секундами попускання натиску рукояток - однієї, чи двох, почергово, чи разом. Переконавшись у надійному пуску і гальмуванні пристрою, пацієнт дискретно, чи поступово сковзається по шнуру до самого низу, до землі, діючи руками - натискаючи на рукоятки (на одну чи дві) і попускаючи їх. На землі він звільнює гальмуючий засіб 4, петлю 5 і дає можливість підняти їх вгору на поверх для чергового спуску. Рятівники та добре фізично підготовлені особи можуть спускатись вдвох, утримуючи рятуємого на плечах.
Технічною і практичною перевагою пропонованого спускового пристрою у вигляді рятувального шнура є те, що він може довгий час зберігатись на висотних поверхах різноманітних приміщень і застосовуватись у будь- якому випадку будь-якого лиха. Він простий по конструкції, дешевий при виготовленні, надійний при використанні.
Зберігати і застосовувати цей пристрій можливо у тому режимі, у якому використовуються різноманітні рятувальні пристрої у пожежному, морському чи альпіністському забезпеченні. ра с щі 455
Е Я І. Га Й пла ешя 31
Її ва й не | 2 о и КВ І мА М
Ко й ий фіг. 1 ке як Ек х в меш 2-4 і
ДЕ у х У шо
Фіг. 2 і в і її 1 й:
Фіг. З
Ваше
Фіг. 4 п, та ( У Ов пра ро рі ще
Фіг. 5 й БІ в ати ях р -ТА / Ле / ДЛ
Й В ОЙ, й? ан я "ІС й і х
М есе ВН и и - ке й 7 й ре с Як ПІ | ее: м Я | й іе ! : кн піко аж щи
Фіг. 6 - пУщ «ЦВ
З 4 шик
Лк Ї и редній АН що 7 не ; еко лм
КЕ Ж Ї ие і ве ії «Ди
Йов У-К
ЕМ
Фіг. 7
8.8 І Щ
Я 5 ї Це в «тість ЗДІЙ я ї 7 у
Гей
Ме сн Ж
Фіг. 8 7-14 ; є 2-ДА
М пе
Те щк
КМ
8 | й ЇЇ еле х на си В
Шен
Кв
Фіг. 9 ве з ЕН а
З
Не
Бу а сСеує г
Фіг. 10 й сиве нео
Фіг. 11 9. ее с
Же ди:
Фіг. 12

Claims (1)

  1. Спусковий пристрій, який має корпус з вміщеним в нього засобом регульованого гальмування, що має контакт зі шнуром, який відрізняється тим, що корпус виконано у вигляді трубки, а засіб регульованого гальмування - у вигляді поміщених у нього верхньої і нижньої гальмуючих рукояток, кожна з яких припасована до вміщеного в трубку шнура і має з одного боку виступаючий через прорізь у трубці натискуючий гребінь, а з другого боку - контактуюче з шнуром ложе з хвилястою поверхнею, орієнтоване до аналогічної поверхні напроти прикріпленого до трубки упора так, що їх виступи збігаються з глибинками, при цьому додатково прикріплені оснащені карабінами до шнура - ланцюг з фіксуючим кронштейном у вигляді дугоподібного дротяного трикутника, і до трубки - фіксуюча шнурова петля і страхуючий темляк у вигляді вміщеної у провушини трубки, охоплюючої шнур ручної петлі.
UA2001042433A 2001-04-11 2001-04-11 Спусковий пристрій UA64856A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001042433A UA64856A (uk) 2001-04-11 2001-04-11 Спусковий пристрій

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001042433A UA64856A (uk) 2001-04-11 2001-04-11 Спусковий пристрій

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA64856A true UA64856A (uk) 2004-03-15

Family

ID=74213528

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001042433A UA64856A (uk) 2001-04-11 2001-04-11 Спусковий пристрій

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA64856A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP3204125B1 (en) Centrifugal brake mechanism
US9494183B2 (en) Fire fighter's personal escape system
US8567561B2 (en) Personal escape device and methods for using same
US7963370B2 (en) System and apparatus for personal high altitude rappel escape safety device
US20040245048A1 (en) Rappelling device for permitting persons to be rescued from high buildings, towers or the like
US4598793A (en) Sky-ride emergency escape system
US4702348A (en) Sky-ride vertical mobility system
US20030159887A1 (en) Personal descent apparatus
CN210904709U (zh) 一种应急逃生自救包
US6286625B1 (en) Rope climbing device
CN201394288Y (zh) 家用高楼救生装置
UA64856A (uk) Спусковий пристрій
KR101024097B1 (ko) 와이어를 이용한 완강기
US666028A (en) Fire-escape.
US848235A (en) Fire-escape.
UA44581A (uk) Рятувальний вірьовочний пристрій
RU96772U1 (ru) Спасательное устройство для эвакуации человека из многоэтажных зданий
UA64049A (en) Rescue device
KR20000018193A (ko) 구조(救助)용 기구
RU2364434C1 (ru) Спусковое устройство
US1264179A (en) Portable fire-escape.
US443388A (en) Fire-escape
KR200175172Y1 (ko) 비상시 탈출용 로프기구
JP3034912U (ja) 避難具機能具備の旅行鞄
RU41628U1 (ru) Спусковое устройство