UA44581A - Рятувальний вірьовочний пристрій - Google Patents

Рятувальний вірьовочний пристрій Download PDF

Info

Publication number
UA44581A
UA44581A UA2001063756A UA200163756A UA44581A UA 44581 A UA44581 A UA 44581A UA 2001063756 A UA2001063756 A UA 2001063756A UA 200163756 A UA200163756 A UA 200163756A UA 44581 A UA44581 A UA 44581A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
rope
braking
cord
casing
descent
Prior art date
Application number
UA2001063756A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Іван Іванович Петрушевський
Иван Иванович Петрушевский
Станіслав Михайлович Канішевський
Станислав Михайлович Канишевский
Сергій Олександрович Сичов
Сергей Александрович Сычев
Михайло Володимирович Герман
Михайло Владимирович Герман
Original Assignee
Іван Іванович Петрушевський
Иван Иванович Петрушевский
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Іван Іванович Петрушевський, Иван Иванович Петрушевский filed Critical Іван Іванович Петрушевський
Priority to UA2001063756A priority Critical patent/UA44581A/uk
Publication of UA44581A publication Critical patent/UA44581A/uk

Links

Landscapes

  • Emergency Lowering Means (AREA)

Abstract

Рятувальний вірьовочний пристрій містить корпус з механізмом гальмування, елементи якого контактують з шнуром для спуску, і засіб управління гальмуванням. Корпус виконано у вигляді двох з‘єднаних між собою і перекритих кришкою порожніх рукояток з вміщеним у них механізмом гальмування, який виконано у вигляді установленої у середині корпусу пружної підкладки з ложем, у якому поміщено петлю шнура, виконаного у вигляді пропущеної через горловини корпуса вірьовки, притиснутої підп‘ятниковою пластиною гвинта, що має ручку з індексом, вгвинченого у нарізний отвір корпуса у середині прикріпленої до нього шкали. Засіб управління гальмуванням виконано у вигляді двох шарнірно установлених на кінцях рукояток корпуса важелів з гашетками та охопленими петлями вірьовки кулачками з ложами для неї.

Description

Пропонований рятувальний вірьовочний пристрій належить до засобів аварійного рятування людей при пожежах та інших знегіддях, а також при роботі на висоті.
Відомо рятувальний пристрій, який вміщає корпус, на осі якого є котушка з намотаною на неї силовою стрічкою і гальмуючий механізм у вигляді дисків, які установлені у в'язку рідину, налиту у порожнини стаканів, прикріплених з боків котушки, а на стаканах установлений додатковий гальмуючий механізм у вигляді гальмуючих колодок (див. авт. св. СРСР
Мо 1430031, Аб2В 1/08, Бюл. Мо 38, 1988).
Недоліком цього пристрою є те, що він дуже складний по конструкції і при експлуатації його потребує постійного контролю за станом механізмів і рідини, що може спіткати проблеми при тривалому збереженню і понизити його надійність при раптовому застосуванні, що характерно для несподіваних чрезвичайних ситуацій. Тому на етажах висотних будівель, особливо жилих, цей пристрій буде мати високий рівень вірогідності невдалих застосувань.
Відомий пристрій для аварійного спуску людей, який включає барабан з намотаним на нього страхувальним тросом, установлений у кожусі, який має підвісний засіб, барабан має засіб гальмування у вигляді гальмуючих колодок, вміщених у кожух навколо барабана, і регулятор тиску колодок на барабан у вигляді стрижнів (див. авт. св. СРСР Мо 1563708, Аб2В 1/00, Бюл. Ме 18, 1990).
Недоліком цього пристрою є те, що він не має засобів фіксації людини і фіксації пристрою на опорі, а застосування барабана, колодок, стрижнів і троса належної довжини спіткає його занадто важку вагу і високу вартість, і матеріалів для його виготовлення виробництва, і взагалі його собівартість. Тому; хоча по надійності збереження і функціонування він достатньо ефективний, але по практичному застосуванню у масовому порядку у багатьох міських будівлях він маловірогідний і можливість оснащення ним пожежних та рятуючих засобів визиває сумнів.
Відомо пристрій для страховки і спуска при роботі на висоті, що включає страхуючий елемент у вигляді пакета скріпленого стрічкою, на одному кінці якої прикріплено засіб для підвіски до опори, а на другому - засіб для закріплення на поясі робітника, а також додатковий страхуючий елемент теж у вигляді гнучкої тяги, прикріпленої до поясу (див. авт. св.
СРСР Мо 1294347, Аб2В 1/20, Бюл. Ме 9, 1987).
Недоліком цього пристрою є те, що він має багато елементів, що його складають, і це незручно при аварійних ситуаціях, коли потрібно діяти в умовах дефіциту часу так щоб людина сама без зовнішньої допомоги і складних тривалих інструкцій і навчання могла б урятувати себе спуском із висотних об'єктів. Окрім того, в ньому не передбачено ніяких засобів для закріплення гнучкої стрічки на висоті. Це не дав можливості забезпечити надійний і терміновий спуск людини в умовах незвичайних ситуацій.
Найбільш близьким по технічній суш с спусковий пристрій, який включав корпус, виконаний у вигляді шарнірно з'єднаних пластин механізма гальмування із роликів, контактуючих з шнуром для спуска та засіб управління гальмуванням (див. авт. св. СРСР Мо 1655518, Аб2В 1/14, Бюл. Мо 22, 1991).
Недоліком прототипу є те, що він представлений без засоба закріплення його на опорі і без засоба прикріплення рятуючого. Нема у ньому також і засобів страховки на випадок, коли рятуючий допустить якусь помилку у керуванні. Хоча цей пристрій легкий, зручний і дешевий, але для масового споживання і застосування у аварійних ситуаціях, коли обмін часу для інструкцій і навчання, він недостатньо надійний. Навички його застосування можливо створити тільки відносно управління гальмуванням, а як застосовувати весь пристрій уявити неможливо, бо невідомо які засоби у ньому передбачені для фіксації на опорі і на тілі рятуючого.
В основу винаходу поставлена задача з урахуванням позитивних і негативних сторін прототипу - спускового пристрою, створити новий варіант його, але без виявлених недоліків - такий пристрій, який більш відповідав би потребам аварійного спуску людей із високих об'єктів у разі пожеж та іншого лиха при умові, що такий пристрій можливо було б зберігати серед пожежного інвентарю на поверхах будинків тривалий час, а в годину біди терміново застосовувати кожним без складних інструкцій і навчання, щоб надійно урятувати себе без зовнішньої допомоги. Де передбачувалось зробити за рахунок більш ефективних засобів закріплення пристрою і рятуючого і більш надійних засобів страховки їх на висоті.
Поставлена задача вирішена тим, що у рятувальному вірьовочному пристрої, який містять корпус з механізмом гальмування, елементи якого контактують з шнуром для спуски, і засіб управління гальмуванням, згідно передбачуваному винаходу, корпус виконано у вигляді двох з'єднаних між собою і перекритих кришкою порожніх рукояток з вміщеним у них механізмом гальмування, який виконано у вигляді установленої у середині корпусу пружної підкладки з ложею, у який поміщено петлю шнура, виконаного у вигляді пропущеної через горловини корпуса вірьовки, притиснутої підп'ятниковою пластиною маючого ручку з індексом гвинта, вгвинченого у нарізний отвір корпуса у середині прикріпленої до нього шкали, а засіб управління гальмуванням виконано у вигляді двох шарнірно установлених у кінцях рукояток корпуса важелів з гашетками та охопленими петлями вірьовки кулачками з ложами для неї, при цьому пристрій доповнено засобом фіксації і страховки рятуючого у вигляді прикріплених до вушек корпусу вірьовочних підплечової петлі та підстегнових темляків і засобом підвіски пристрою до опори у вигляді прикріпленого до верхнього кінця вірьовки ланцюга з карабіном, а до нижнього кінця -- її стабілізуючої кульки.
Технічний і споживчий результат, який являється досягненням від використання сукупності всіх відрізняючих ознак пропонованого пристрою, полягає у тому, що завдяки доповнення пристрою засобами фіксації і страховки рятуючого і підвіски пристрою до опори, а також завдяки виконанню механізму гальмування у вигляді подвійної петлі вірьовки, вміщеної у корпусі поміж стискуючих її елементів - гвинта з підп'ятником та бокових кулачків, створено новий варіант цього пристрою, головною перевагою якого є підвищена можливість тривалий час зберігати пристрій без догляду і надійно застосовувати його у обставинах надзвичайних ситуацій для спуску людей із висотних будівель в умовах більш надійної безпеки.
Суть пропонованого пояснюється кресленням, де на фіг. 1 зображено процес рятувального спуску людини; на фіг. 2 - комплект елементів рятувального вірьовочного пристрою; на фіг. З - теж саме при збереженні пристрою, вигляд спереду і збоку; на фіг. 4 - страхуюче-гальмувальний корпус пристрою у дії; на фіг. 5 - теж саме, вигляд спереду; на фіг. 6 - теж саме, вигляд ззаду; на фіг. 7 - теж саме із зняттям дна; вигляд ззаду; на фіг. 8 - теж саме вигляд зверху.
Конкретно рятувальний вірьовочний пристрій включає вірьовку 1 з ланцюгом 2 і карабіном 3. На верьовку надіто корпус 4 з рукоятками 5, до якого прикріплені гнучкі тяги у вигляді підплечевої петлі 6 і підстегневих 7 і ручних 6 темляків.
Верьовка 1 виготовлена із матеріалу і по технології виготовлення альпіністського зарядження. З нижнього кінця вона має відтягуючу і стабілізуючу кульку 9, а з верхнього кінця - ланцюг 2 з карабіном 3. Корпус 4 виконано у вигляді двох з'єднаних між собою рукояток 5, які сумісно складають короб 10 з дном 11 у вигляді знімної кришки, прикріпленої до короба. Вона має два фігурних отворе 12 і вушки 13 шарнірів 14. На коробі 10 прикріплені дві горловини: верхня 15 і нижня 16 для пропуска поміщеної у них вірьовки 1. Спереду корпуса закріплена шкала 17 навантаження та ручка 18 з індексом 19 цієї шкали. Знизу короба, з боків горловини 16, прикріплені провушену 20 для закріплення страхуюче- підтримуючих елементів - підплечевої петлі 6 і підстегнових темляків 7 (теж у вигляді петель). Зверху із боків горловини 15, теж виконано вушки 21 для закріплення ручних темляків 8, які з'єднані між собою єдиною петлею, пропущеною через ці вушки і охоплюючу верьовку знизу горловики 16.
Верьовка 1 поміщена у корпусі 4 таким чином, що створює подвійну петлю, яка охоплює розміщені по торцям рукояток кулачки 22, які мають для неї ложа 23. Кожний кулачок закріплено на важелі 24, який установлено у шарнірі 14 і вміщено у фігурний отвір 12 кришки (дна 11) і мав гашетки 25.
У середині короба містяться гальмуючий механізм, який має на дні 11 короба прикріплену пружно "подушку" 26 у вигляді підкладки із твердої жаростійкої гуми з розміщеним посередині неї ложем для пропуску і гальмування вірьовки 1 завдяки зверху неї розташованої і притиснутої гальмуючої пластини 27, теж з аналогічним ложем. У пластині 27, у її різьбовій отвір, вгвинчено гвинт 28, який вгвинчено у нарізний отвір короба і шкали 17 з можливістю обертів і тиску на пластину 27. Він мав на дні закріплені також дві стійки 29 з різьбовими отворами, у які вгвинчені гвинти 30 прикріплення його до короба. Батарея 31 опалення.
Користуються рятувальним вірьовочним пристроєм таким чином. Закріпляють його ланцюгом 2 з карабіном З до якогось предмету у приміщенні (батареї, чи труби опалення і т.ін.). Надівають страхуюче-підтримуючі елементи - підплечеву петлю 6 і стегнові 7 і ручні 8 темляки і, утримуючі корпус 4 за рукоятки 5, рятуючий вилазить через вікно, чи інший отвіре не дивлячись униз, спиною вперед, спускається і повисає на вірьовці 1. Індекс 19 у вихідному положенні співпадає з кінцем шкали 17, тобто вірьовка 1 притиснута пластинкою 27 до "подушки" 26 з максімальним тиском, що міцно утримує її посередині короба. Надійність цього гальмування підвищена ще і тим, що страхуючий надавлює великими пальцями рук на гашетки 25, подає їх і зв'язані з ними важелі 24 угору-вбоки і таким чином вірьовка у коробі притискується кулачками 22 до стінок короба, в їх закруглені, що ще більше зашморгує петлю її ї таким чином утворює додаткове гальмування.
З гори починають спуск, для цього однією рукою повертають ручку 18 і зменшують показник ваги до ваги рятуючого (приблизно), утримуючи другою рукою її натиснуту гашетку, а потім знов утримуються двома руками а натиском на обидві гашетки 25. Поступово допускаючи ці гашетки, рятуючий починає повільно рухатися униз, регулює швидкість спуску цими гашетками: для ускорения - їх попускає, а для уповільнення - натискує. Це регулювання можливо виконувати також нахилом рукояток 5 у лівий чи правий бік; що веде до зашморгування вірьовки у горловинах 15, 16. Таким чином безперервно, або дискретно - з зупинками він дістає землі. Після приземлення знімає з себе елементи страхування і підтримки і разом з корпусом їх піднімає у вікно для чергового спуску.
Якщо при спуску щось трапиться з рятуючим і він зупинить управління, до додаткове гальмування може припиниться (гашетки можуть бути звільнені). При цьому основне гальмування від гвинта 29 залишиться (пластина 27 залишиться притиснутою разом з верьовкою до "подушки" 26) і спуск буде тривати у умовах гальмування. Але як що рятуючий знепритомне або по якійсь іншій причині не зможе керувати пристроєм, то він опустить руки, а це зашморгне петлю ручних темляків 8 під горловиною 16, що перетне вірьовку під цією горловиною майже до 90" і це дещо загальмує корпус на ній, тобто створе додаткове гальмування. Якщо він зупиниться і не зможе спускатись, то треба його зрушити з місця і спускати за зовнішньою допомогою. Треба посмикувати і це спрямує вірьовку нижче корпусу і він разом з рятуючим спускаються додолу. Якщо швидкість спуску перевищить критичну, то теж з зовнішньою допомогою треба нижній кінець вірьовки відвести від опори якомога подалі і міцно цей кінець утримувати до приземлення рятую чого.
Таким чином регулювати спуск - зупиняти його, пускати і гальмувати рятуючий може наступними самостійними засобами: - натиском на гашетку (одну, дві або разом обидві); - обертом гвинта, його ручкою; - зашморгом вірьовки ручними темляками знизу корпусу; - нахилом корпуса - вбік правої чи лівої рукояток; - відведенням нижнього кінця вірьовки від опори.
Таке баготобічне регулювання розширює можливості використання пристрою і підвищує його надійність страхування рятуючого в умовах аварійного спуску.
Сподіваємось, що цей пристрій знайде широке споживання у пожежних та рятувальних дружинах, а також у жилуправліннях для поповнення протипожежного інвентарю, на поверхах висотних будівель. Він може бути у пригоді і у будівельників, вертольотчиків і у інших висотників.
Технічною і споживчою перевагою пропонованого пристрою над прототипом, є те, що він, значно більш простий по конструкції, легкий і дешевший у виготовленні, збереженні і використанні. Разом з тим він більш ефективний і надійний при аварійних спусках, що досягнуто завдяки застосуванню вірьовочної тяги і страхуюче-підтримуючих заходів і засобів, а також механізму гальмування, який дає можливість впливати на гальмування різноманітними рухами самого рятуючого, а також якихось інших осіб.
Це створює більш високу вірогідність рятувальних дій і запобігання випадків травмування рятуючого.
З - ба щі те х й / 72 7 Що Я щ й 3; т і
Ч
У Ї Фіг. 1 з й 27 о й і га: г.
Фіг. 2 е їк.
З їх тів й у
ЕЕ: ? й
Фіг. З
«й пт В
В й й
ЦІЯ
/
Фіг. 4 т ї Г- г п пед в в лу
Ге ! ; і ї Р і 9
М і
Фіг. 5 - "У "й
ПУ ето Бо о є Ей ПІ їасі Ме ї--2 8 г
Фіг. 6 «ей ; м й ж ОЇ сетей я до
ДІ ЕртрстлеВ дах
А ї--я (Гб ессстішттном п ов ОКО їх в ж -й
Фіг. 7 реа ик Аа цем ет ря Ов 2 шию | листу рити и Отит ДІ дн в и КИ пн С 2 ДІР
ВЕ нти НО ши ри р пи Дт Ки
Фіг. 8

Claims (1)

  1. Рятувальний вірьовочний пристрій, який містить корпус з механізмом гальмування, елементи якого контактують з шнуром для спуску, і засіб управління гальмуванням, який відрізняється тим, що корпус виконано у вигляді двох з'єднаних між собою і перекритих кришкою порожніх рукояток з вміщеним у них механізмом гальмування, який виконано у вигляді установленої у середині корпусу пружної підкладки з ложем, у якому поміщено петлю шнура виконаного у вигляді пропущеної через горловини корпуса вірьовки притиснутої підп'ятниковою пластиною гвинта, що має ручку з індексом, вгвинченого у нарізний отвір корпуса у середині прикріпленої до нього шкали, а засіб управління гальмуванням виконано у вигляді двох шарнірно установлених на кінцях рукояток корпуса важелів з гашетками та охопленими петлями вірьовки кулачками з ложами для неї, при цьому пристрій доповнено засобом фіксації і страхування рятуючого у вигляді прикріплених до вушок корпусу вірьовочних підплечової петлі та підстегнових темляків, а також охоплюючих корпус і вихідну із нього частину вірьовки ручних темляків, і засобом підвіски пристрою до опори у вигляді прикріплених до верхнього кінця вірьовки ланцюга з карабіном, а до нижнього кінця - її відтягуючої і стабілізуючої кульки.
UA2001063756A 2001-06-05 2001-06-05 Рятувальний вірьовочний пристрій UA44581A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001063756A UA44581A (uk) 2001-06-05 2001-06-05 Рятувальний вірьовочний пристрій

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2001063756A UA44581A (uk) 2001-06-05 2001-06-05 Рятувальний вірьовочний пристрій

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA44581A true UA44581A (uk) 2002-02-15

Family

ID=74198339

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2001063756A UA44581A (uk) 2001-06-05 2001-06-05 Рятувальний вірьовочний пристрій

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA44581A (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU210740U1 (ru) * 2022-01-28 2022-04-29 Алексей Павлович Белышев Интеллектуальное средство индивидуальной защиты от падения с высоты

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
RU210740U1 (ru) * 2022-01-28 2022-04-29 Алексей Павлович Белышев Интеллектуальное средство индивидуальной защиты от падения с высоты

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US8567561B2 (en) Personal escape device and methods for using same
US7963370B2 (en) System and apparatus for personal high altitude rappel escape safety device
DK3030325T3 (en) Device for evacuation of persons
US4702348A (en) Sky-ride vertical mobility system
WO1991008798A1 (en) Apparatus for lowering people from buildings and the like
JP2005518846A (ja) 個人降下装置
AU2007336037A1 (en) A descending device
UA44581A (uk) Рятувальний вірьовочний пристрій
US269268A (en) Fire-escape
CN201394288Y (zh) 家用高楼救生装置
CN101966371B (zh) 机械缓降器
US4341285A (en) Emergency escape device
KR200190542Y1 (ko) 구조(救助)용 기구
US293689A (en) John usboene
UA64856A (uk) Спусковий пристрій
CN2215325Y (zh) 高楼救生器
UA44580A (uk) Пристрій для аварійного спуску людей
JP3034912U (ja) 避難具機能具備の旅行鞄
US848235A (en) Fire-escape.
RU2498827C1 (ru) Устройство для спуска с высоты
RU79436U1 (ru) Устройство для спуска
KR860002889Y1 (ko) 비상탈출기의 브레이킹 장치
UA64049A (en) Rescue device
UA64046A (en) Device for evacuating people with the aid of fire hose
WO2004103474A1 (en) Safety escape chute apparatus