UA58080A - Спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту - Google Patents

Спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту Download PDF

Info

Publication number
UA58080A
UA58080A UA2002097541A UA200297541A UA58080A UA 58080 A UA58080 A UA 58080A UA 2002097541 A UA2002097541 A UA 2002097541A UA 200297541 A UA200297541 A UA 200297541A UA 58080 A UA58080 A UA 58080A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
small intestine
segment
pancreas
surgical treatment
chronic pancreatitis
Prior art date
Application number
UA2002097541A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Володимир Михайлович Копчак
Владимир Михайлович Копчак
Олексій Іванович Дронов
Алексей Иванович Дронов
Іван Михайлович Тодуров
Иван Михайлович Тодуров
Ігор Васильович Хомяк
Игорь Васильевич Хомяк
Original Assignee
Інститут Хірургії Та Трансплантології Академії Медичних Наук України
Институт Хирургии И Трансплантологии Академии Медицинских Наук Украины
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Інститут Хірургії Та Трансплантології Академії Медичних Наук України, Институт Хирургии И Трансплантологии Академии Медицинских Наук Украины filed Critical Інститут Хірургії Та Трансплантології Академії Медичних Наук України
Priority to UA2002097541A priority Critical patent/UA58080A/uk
Publication of UA58080A publication Critical patent/UA58080A/uk

Links

Landscapes

  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)

Abstract

Спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту включає накладання панкреатоєюноанастомозу з виділеною ділянкою тонкої кишки у вигляді сегмента по довжині підшлункової залози. Додатково накладають холедоходуоденоєюноанастомоз з цим сегментом тонкої кишки, для чого виконують холедохотомію і папіллодуоденотомію, послідовно зшивають холедох з дванадцятипалою кишкою і панкреатичним протоком та анастомозують з дистальним кінцем сегмента тонкої кишки.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до медицини, а саме до хірургі і може бути використаний при лікуванні 2 фіброзно-дегенеративного панкреатиту ускладненого тубулярним стенозом загальної жовчної протоки.
Відомі способи хірургічного лікування хронічного панкреатиту, які включають накладання панкреатоєюноанастомозу з петлею тонкої кишки виключеною з травлення за способом Ру (|11.
Недоліком цих способів є велика кількість ускладнень у вигляді дисфункцій травного тракту.
Найближчим аналогом є спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту, який включає накладання 70 панкреатоєюноанастомозу з виділеною ділянкою тонкої кишки у вигляді сегменту по довжині підшлункової залози (21.
Недоліком аналогу є велике число ускладнень у вигляді механічної жовтяниці.
Задачею винаходу є розробка такого способу хірургічного лікування хронічного панкреатиту, який за рахунок додаткового накладання холедоходуоденоєюноанастомозу забезпечував би зменшення кількості ускладнень у вигляді механічної жовтяниці.
Поставлене завдання вирішується тим, що в способі хірургічного лікування хронічного панкреатиту, який включає накладання панкреатоєюноанастомозу з виділеною ділянкою тонкої кишки у вигляді сегменту по довжині підшлункової залози, згідно до винаходу, додатково накладають холедоходуоденоєюноанастомоз з цим сегментом тонкої кишки, для чого виконують холедохотомію і папіллодуоденотомію, послідовно зшивають холедох з дванадцятипалою кишкою і панкреатичним протоком та анастомозують з дистальним кінцем сегменту тонкої кишки.
Додаткове накладання холедоходуоденоєюноанастомозу забезпечує фізіологічний відтік жовчі з загальної жовчної протоки в дванадцятипалу кишку, що і попереджує виникнення ускладнень у вигляді механічної жовтяниці. Цьому також сприяє виконання холедохотомії і папіллодуоденотомії, 22 послідовне зшивання холедоху з дванадцятипалою кишкою і панкреатичним протоком та анастомозування з « дистальним кінцем сегменту тонкої кишки.
Спосіб виконують наступним чином.
Проводять лапаротомію. Мобілізують дванадцятипалу кишку за Кохером, розкривають шлунково-ободову зв'язку та ретельно виділяють підшлункову залозу зі спайок від голівки до хвоста. Пальпаторно визначають о величину збільшення голівки підшлункової залози, місце тубулярного стенозу загальної жовчної протоки, місце с знаходження головної панкреатичної протоки. Послідовно розсікають головну панкреатичну протоку від хвоста до великого дуоденального сосочка, розтинають фатеровий сосочок, загальну жовчну протоку на протязі о тубулярного стенозу. Тонку кишку в 20см від зв'язки Трейтца перетинають у двох місцях так, щоб ділянка кишки, с яка утворилася, за розмірами відповідала довжині розтину від хвоста підшлункової залози до фатерового сосочка і ізольовано кровопостачалася судинною ніжкою магістральних судин брижі. Кінці тонкої кишки, які о залишилися, анастомозують між собою "кінець в кінець". Виділена ділянка тонкої кишки розсікається повздовж напроти брижі і з протокою підшлункової залози формується повздовжній панкреатоєюноанастомоз. Дистальний кінець виділеного сегменту тонкої кишки анастомозують з попередньо послідовно зшитими між собою загальної « жовчної протоки, дванадцятипалої кишки та панкреатичної протоки. З 50 Приклад. Хворий Д., 52 років, поступив у відділ хірургії підшлункової залози та реконструктивної хірургії с жовчовивідних проток інституту хірургії та трансплантології АМН України з скаргами на постійну помірну біль у
Із» епігастральні ділянці, нудоту, жовтизну склер та шкіри, анорексію, загальну слабість, нездужання. Хворіє протягом 3-Х років коли з'явилася біль у верхніх ділянках живота, останні 2 місяці відзначає жовтизну слизових та шкіри. Лікувався амбулаторне та стаціонарно. Останнім часом стан хворого погіршився. При об'єктивному обстеженні стан хворого середньої важкості. Конституція - тіпостенік. Шкіра та видимі слизові і-й жовтуватого кольору. Пульс - 84уд. в хвилину, АТ - 130/9О0мм рт.ст. Живіт при пальпації м'який, болючий в
Ге | проекції підшлункової залози. Печінка біля краю реберної дуги, селезінка не пальпується. Кал періодично білуватого кольору. о Проведені лабораторні та інструментальні обстеження. о» ШІ Аналіз крові: Ер.-4,0-1012/л, Гем.-112г/л, Лейк.-8,9-109/л, ШОЕ-18мм/год. о Біохімія крові: заг.білок-65,4г/л, білірубін загальний-1О8мкмоль/л, білірубін прямий-8Змкмоль/л,
К-4,0ммоль/л, Ма-13бммоль/л, цукор крові-5,2ммоль/л.
УЗД - Холедох розширений до 1,5см у діаметрі. Печінка з ознаками холестатичного гепатиту. Жовчний міхур містить "замазку", конкрементів немає. Підшлункова залоза збільшена у розмірах на всьому протязі, переважно у 59 ділянці голівки. В паренхімі залози множинні мілкі кальцифікати. Вірсунгов проток розширений до мм. в. Селезінка, нирки - без особливостей.
Дослідження зовнішньо секреторної функції підшлункової залози - гідроліз білка значно знижений, Т 4/5-10,2 години.
При рентгенологічному дослідженні шлунка та дванадцятипалої кишки виявлена значна деформація 60 останньої, низхідний відділ кишки змінений процесами у голівці підшлункової залози.
Встановлено діагноз; хронічний фіброзно-дегенеративний панкреатит з протоковою гіпертензією, тубулярний стеноз дистального відділу загальної жовчної протоки, механічна жовтяниця, хронічний гепатит, хронічний гастро . дуоденіт.
Враховуючи наявність хронічного фіброзно-дегенеративного панкреатиту з протоковою "гіпертензією, бо тубулярного стенозу дистального відділу загальної жовчної протоки, механічної жовтяниці в плановому порядку виконали оперативне втручання. Верхньо-серединна лапаротомія. При ревізії органів черевної порожнини підшлункова залоза ущільнена, збільшена на всьому протязі, переважно у ділянці голівки. Гепатохоледох розширений до 1,5см. Печінка з ознаками холестатичного гепатиту. Мобілізували дванадцятипалу кишку за
Кохером. Розкрили шлунково-ободову зв'язку. Пальпаторно визначається розширена головна панкреатична протока до 10 мм у діаметрі. Розкрили вірсунгову протоку протягом хвоста, тіла, голівки. Розріз продовжили на великий дуоденальний сосочок. Додатково розсікли дистальний відділ загальної жовчної протоки у ділянці тубулярного стенозу. Тонку кишку в 20см від зв'язки Трейтца пересікли у двох місцях так, що ділянка кишки, яка утворилася, відповідає довжині розтину від хвоста підшлункової залози до фатерового сосочка та 7/0 Їзвольовано кровопостачається судинами брижі. Кінці кишки, які залишилися, зшили між собою "кінець в кінець".
Виділену ділянку тонкої кишки розсікли повздовж напроти брижі. Проксимальну частину кишки почали анастомозу вати з панкреатичною протокою в ділянці хвоста підшлункової залози. Далі зформували повздовжній панкреатоєюноанастомоз протягом тіла, голівки. Дистальний кінець виділеного сегменту тонкої кишки анастом озували з попередньо послідовно зшитими між собою загальною жовчною протокою, дванадцдятипалою кишкою /5 та панкреатичною протокою.
Післяопераційний період середньої важкості. Хворий в задовільному стані виписаний Через 12 діб після оперативної о лікування.
Оглянутий через З місяця. Скарг немає, за даними УЗД загальна жовчна протока 8мм, протокової гіпертензії підшлункової залози не відзначено, ознак запалення немає.
За запропонованим способом оперовано 2-х хворих. У цих хворих не спостерігалося проявів дисфункції шлунково-кишкового тракту та механічної жовтяниці, тоді як у 2 хворих, оперованих за найближчим аналогом, у 1 випадку відзначена дисфункція кишківника, а у обох механічна жовтяниця, для усунення якої цим хворим додатково були накладенні біліодигестивні анастомози.
Таким чином, застосування запропонованого способу дозволяє зменшити число ускладнень у вигляді ов механічної жовтяниці.
Джерела інформації « 1. Золлингер Р., Золлингер Р. Атлас хирургических операций. -Москва, 1996. - 436бс. (190-194) 2. Патент України Мо47721 А, МПК Аб61817/00, 2001. - найближчий аналог. «в)

Claims (1)

  1. 30 Формула винаходу со с, , , , - | «в) Спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту, який включає накладання панкреатоєюноанастомозу з виділеною ділянкою тонкої кишки у вигляді сегмента по довжині підшлункової залози, який відрізняється тим, с
    35 Що додатково накладають холедоходуоденоєюноанастомоз з цим сегментом тонкої кишки, для чого виконують ю холедохотомію і папіллодуоденотомію, послідовно зшивають холедох з дванадцятипалою кишкою і панкреатичним протоком та анастомозують з дистальним кінцем сегменту тонкої кишки.
    Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних «
    мікросхем", 2003, М 7, 15.07.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і з с науки України. . и?
    1 (ее) («в)
    (ее) (42)
    60 б5
UA2002097541A 2002-09-19 2002-09-19 Спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту UA58080A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002097541A UA58080A (uk) 2002-09-19 2002-09-19 Спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002097541A UA58080A (uk) 2002-09-19 2002-09-19 Спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA58080A true UA58080A (uk) 2003-07-15

Family

ID=74212282

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002097541A UA58080A (uk) 2002-09-19 2002-09-19 Спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA58080A (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Sharapov MODERN METHODS OF SURGICAL TREATMENT OF GASTRIC ULCER AND DUODENAL ULCER
Tucker et al. Compression anastomosis for Roux-en-Y gastric bypass: observations in a large animal model
UA58080A (uk) Спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту
UA45721A (uk) Спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту
UA54888A (uk) Спосіб панкреатодуоденальної резекції
RU2228146C1 (ru) Способ лечения дивертикулярной болезни толстой кишки
RU2768180C9 (ru) Способ выполнения реконструктивно-восстановительной операции на внепеченочных желчных протоках
RU2438606C1 (ru) Способ наложения шейного эзофагоколоанастомоза при пластике пищевода у детей
UA54080A (uk) Спосіб хірургічного лікування хронічного панкреатиту
RU2263517C1 (ru) Способ дренирования панкреатогастроанастомоза при панкреатодуоденальной резекции
UA30106U (uk) Спосіб проведення симультанного абдомінального втручання
RU2255672C2 (ru) Способ редуоденизации при болезни оперированного желудка
RU2115367C1 (ru) Способ панкреатодуоденальной резекции
RU2292847C2 (ru) Способ хирургического лечения низкой околососочковой осложненной язвы двенадцатиперстной кишки с повреждением санториниева протока и стриктурой большого дуоденального сосочка
RU2089109C1 (ru) Способ панкреотодуоденальной резекции в эксперименте
UA53600A (uk) Спосіб резекції дванадцятипалої кишки
SU1195984A1 (ru) Способ наложени холецисто-дигестивного соусть
RU2387389C1 (ru) Способ хирургического лечения циркулярных язв луковицы двенадцатиперстной кишки, осложненных пенетрацией в головку поджелудочной железы
RU2275869C1 (ru) Способ формирования компрессионного инвагинационного тонко-толстокишечного анастомоза конец в бок
UA7035U (en) Technique for surgical treatment of affected greater duodenal papilla in surgery due to bleeding postbulbar duodenal ulcers
RU2145804C1 (ru) Способ хирургического лечения сочетанных стенозов грудного отдела пищевода и антрального отдела желудка
RU1826869C (ru) Способ лечени новообразований большого дуоденального соска
RU2302832C1 (ru) Способ профилактики рефлюкс-холангита при хирургическом лечении больных с механической желтухой
UA60074A (uk) Спосіб панкреатодуоденальної резекції
RU2254068C1 (ru) Способ формирования антиперистальтического панкреатогастроанастомоза