UA54694A - Спосіб отримання напою на основі плодоовочевого соку - Google Patents

Спосіб отримання напою на основі плодоовочевого соку Download PDF

Info

Publication number
UA54694A
UA54694A UA2002010038A UA200210038A UA54694A UA 54694 A UA54694 A UA 54694A UA 2002010038 A UA2002010038 A UA 2002010038A UA 200210038 A UA200210038 A UA 200210038A UA 54694 A UA54694 A UA 54694A
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
cherry
fruit
juice
drink
recipe
Prior art date
Application number
UA2002010038A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Людмила Петрівна Малюк
Людмила Петровна Малюк
Ірина Миколаївна Гурікова
Оксана Юріївна Давидова
Оксана Юрьевна Давыдова
Original Assignee
Людмила Петрівна Малюк
Людмила Петровна Малюк
Ірина Миколаївна Гурікова
Оксана Юріївна Давидова
Оксана Юрьевна Давыдова
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Людмила Петрівна Малюк, Людмила Петровна Малюк, Ірина Миколаївна Гурікова, Оксана Юріївна Давидова, Оксана Юрьевна Давыдова filed Critical Людмила Петрівна Малюк
Priority to UA2002010038A priority Critical patent/UA54694A/uk
Publication of UA54694A publication Critical patent/UA54694A/uk

Links

Landscapes

  • Non-Alcoholic Beverages (AREA)

Abstract

Спосіб отримання напою на основі плодоовочевого соку передбачає підготовку рецептурних компонентів - миття, інспекцію, подрібнення, бланшування плодоовочевої сировини; виготовлення яблучного та бурякового напівфабрикатів, змішування рецептурних компонентів, розфасування і консервування. При цьому використовується листя чорної смородини, вишні, груші або черемшини, та вводиться альгінат натрію.

Description

Опис винаходу
Винахід відноситься до харчової промисловості, зокрема, до консервної і може використовуватися при 2 виробництві плодових напоїв на підприємствах плодоовочевої промисловості і громадського харчування.
У зв'язку з погіршенням екологічної ситуації в Україні, останнім часом виникає необхідність розширення асортименту вітчизняних екологічно чистих продуктів, що володіли б імуностимулюючими і радіопротекторними властивостями. Одним зі шляхів рішення цієї задачі є розробка технологій продуктів підвищеної харчової та біологічної цінності. 70 Відомий спосіб-аналог виробництва плодово-овочевих дієтичних консервів("Напій яблучно-буряковий", "Напій яблучно-морквяний") на основі яблучного соку з додаванням бурякового чи морквяного пюре, лимонної кислоти, цукрового сиропу. Відповідно до технологічної інструкції виготовляють яблучний сік, бурякове чи морквяне пюре. У підготовлені компоненти додають лимонну кислоту, цукровий сироп, розмішують, гомогенізують, деаерують, підігрівають до температури не менш 807С і направляють на розфасовку, після чого стерилізують. 12 Отримані по даному способу-аналогу напої мають такі недоліки: невисока харчова цінність, внаслідок руйнування біологічно активних речовин на стадії виробництва соку, пюре, а також на стадії додавання рецептурних компонентів і стерилізації. Значний вміст бурякового та морквяного пюре надає напою специфічний смак і аромат.
Способом-прототипом є технологія напою "Нектар буряково-яблучний", що відноситься до лікувально-профілактичних консервів дон дитячого харчування. До складу напою-прототипу входять компоненти в наступному співвідношенні мас, 90:
Пюре з яблук 25,0
Пюрезбуряка 25,0
Цукровий сироп 33,0 «
Настій м'яти 15,8
Пектин 1,0
Лимонна кислота 0,2 «
Технологія виробництва напою передбачає підготовку рецептурних компонентів; подрібнення, виготовлення о яблучного та бурякового напівфабрикатів, змішування рецептурних компонентів, деаерацію, розфасовку і консервування. ісе)
Зазначений спосіб-прототип має наступні недоліки: використання в якості рецептурного компоненту «т цукрового сиропу призводить до руйнування, поліфенольних речовин нативної сировини, підвищує калорійність продукту, тим самим, обмежуючи контингент споживачів. т)
В основу винаходу поставлена задача підвищення харчової і біологічної цінності напоїв на основі плодово-овочевих соків шляхом стабілізації поліфенольних сполук нативної сировини; забезпечення високих органолептичних показників; розширення асортименту напоїв. «
Поставлена задача розв'язується тим, що в рецептурі використовуються листя вишні, або чорної смородини, або груші, або черемшини та альгінат нагрію, які здійснюють стабілізуючу дію на поліфенольні сполуки нативної т с сировини. "» Запропоноване технічне рішення виробництва напоїв передбачає підготовку рецептурних компонентів(мийку, " інспекцію, подрібнення, бланшування плодоовочевої сировини), виготовлення яблучного та бурякового напівфабрикатів, змішування рецептурних компонентів, розфасовку і консервування. Рецептурні компоненти беруть у наступному співвідношенні мас 90: 1 ї» Лолучний сік 80,5 - 86,5
Буряковий сік 11,5- 18,5 (о) Листи груші, або чорної смородини, або вишні, або черемшини 0,7- 1,3 со 50 Альгінат натрію 0,3-0,7 «з» Роздивимося стадії здійснення способу і причинно - наслідковий зв'язок між сукупністю заявлених ознак і ефектом, що досягається.
На відміну від способу-прототипу в запропонованому способі термічна обробка готового продукту проводиться у режимі пастеризації при температурі 80 - 85"С. Відомо, що термічна обробка при більш високих температурах призводить до небажаного руйнування вітамінів, поліфенолів та інших термолабільних сполук. » Таким чином, даний технологічний прийом спрямований на розв'язання задачі винаходу - збереження біологічної цінності продукту.
На відміну від способу - прототипу в запропонованому способі не використовуються цукровий сироп та бо лимонна кислота Підібрано співвідношення натуральних яблучного та бурякового соків, пряно - ароматичної добавки та альгінату натрію таким чином, щоб рН напою була не нижче 3,7.
Вибір компонентів також сприяє вирішенню поставленої задачі - забезпечення високих якісних показників напоїв.
Технологічний процес виробництва напоїв передбачає використання рослинних добавок, таких як листя 65 груші, чорної смородини, вишні, черемшини. Завдяки вмісту поліфренольних речовин, що мають Р-вітамінну активність, рослинні добавки володіють антиоксидантними, радіопротекторними, бактерицидними -Д-
властивостями, а також здійснюють протизапальну, спазмолітичну, седативну, антисклеротичну, діуретичну дію.
Ефірні олії, органічні кислоти, цукри і фітонциди, що містяться в рослинних добавках, надають напоям властивий їм смак і аромат, що дозволяє розширити асортимент напоїв.
Для підвищення в'язкості і попередження розшаровування напою використана структуроутворююча добавка - альгінат натрію, яка не тільки ефективно виконує функціональну роль як стабілізатор консистенції, а також має досить високі харчові показники, органічно сполучається з основною сировиною. Альгінат натрію є ентеросорбентом, здатним зв'язувати і виводити з організму важкі метали і радіонукліди, має спазмолітичні, антисептичні, антимікробні, протизапальні властивості. 70 Яблучний сік що є основним компонентом напою, містить цукри, органічні кислоти, дубильні речовини, вітаміни, фенольні сполуки, пектин, фітонциди та ін. Зміст цих речовин у яблучному соку, позитивно впливає на організм людини при захворюваннях травного тракту, сприяє підвищенню кров'яного тиску.
Буряковий сік збагачує напої комплексом вітамінів(В1, В2, Вб, С, Е, Р), білками, вуглеводами, переважно у вигляді сахарози і глюкози, мікроелементами, калієм, кальцієм, бором, фосфором, залізом, марганцем, цинком, 7/5 йодом, потреба в яких зростає при стресових ситуаціях, попереджає виникнення атеросклерозу. Пігменти бурякового соку - бетаїни, сприяють «засвоєнню організмом людини білків, поліпшують роботу печінки. Будучи природними барвниками, антоціани надають напоям малиновий, червоний або вишневий колір.
Таким чином, вибір рецептурних компонентів розроблених напоїв сприяє рішенню поставленої задачі - забезпечення високої харчової і біологічної цінності напоїв.
Запропоноване технічне рішення одержання напоїв передбачає підготовку плодоовочевої сировини, інспекцію, мийку, вторинну інспекцію, подрібнення.
Підготовлені яблука бланшують 1956-ним розчином лимонної або аскорбінової кислоти для запобігання ферментативного потемніння плодів, пресують, сік проціджують, центрифугують і сепарують.
Сухе листя груші або вишні, або чорної смородини, або черемшини інспектують, подрібнюють, і додають у ов ваговому співвідношенні в підготовлений яблучний сік, нагрівають до 80 - 857С протягом 10 - 15 хвилин при перемішуванні, прохолоджують до Її 30 - 40"С, декантують і фільтрують через тканину для видалення « коагульованих білкових речовин і великих зважених часток.
Буряковий сік готують за традиційною технологією. Підготовлений порошок альгінату натрію змішують з буряковим соком і витримують при перемішуванні до повного розчинення. Використання даного технологічного «г зо прийому грунтується на властивості драглеутворюючих речовин виступати в якості блокуючого засобу при окисному розкладанні пігментів столового буряка, що сприяє забезпеченню високої якості напоїв. Суміш Ме бурякового соку й альгінату натрію проціджують через тканину або сито. Ге
Підготовлені в такий спосіб компоненти напою змішують, фасують, консервують
Приводимо приклади здійснення способу, що заявляється: -
Приклад (мінімальне значення). ю
У неосвітлений яблучний сік вносять листя груші, або чорної смородини, або вишні, або черемшини; прогрівають; декантують; фільтрують; буряковий сік змішують з альгінатом натрію і витримують при перемішуванні до повного його розчинення, фільтрують; підготовлені в такий спосіб компоненти напою змішують, розфасовують, пастеризують. «
Рецептурні компоненти беруть у наступному співвідношенні мас, 9о: шщ с Яблучний сік 80,5 :з» Буряковий сік 18,5
Листя груші, або чорної смородини, або вишні, або черемшини 0,7
Альгінат натрію 0,3 1 - - - Я Я
Отриманий продукт має кисло-солодкий смак, запах пряностей, консистенція однорідна не розшаровується, т» колір вишневий. б Приклад 2(середнє значення)
Спосіб виробництва відповідає зазначеному в прикладі Мої, рецептурні компоненти беруть у наступному (се) 50 співвідношенні, мас 90:
Т» Яблучний сік 83,5
Буряковий сік 15,0
Листя груші, або чорної смородини, або вишні, або черемшини 1,0 29 Альгінат натрію 0,5 » Отриманий продукт має кисло-солодкий смак, запах відповідний вихідній сировині, консистенція однорідна не розшаровується, колір красний.
Приклад З(максимальне значення) 6о Спосіб виробництва відповідає зазначеному в прикладі Мої, рецептурні компоненти беруть у наступному шіввідношшні, мас 90:
Яблучний сік 86,5
Буряковий сік 11,5 65 Листя груші, або чорної смородини, або вишні, або черемшини 1,3
Альгінат натрію 0,7
Отриманий продукт має кисло-солодкий смак, запах пряностей, консистенція однорідна не розшаровується, колір малиновий.
Спосіб, що заявляється, дозволяє отримати продукт, який має високу харчову і біологічну цінність, спосіб виробництва не є енергоємним, готовий продукт відповідає сучасним вимогам екології харчових продуктів.
Література 1. Сборник технологических инструкций по производству консервов. Т-2. - М.: Пищевая промьішленность, 1977. - С. 66 - 88, 112 - 140. / 2. Патент ОА 20521 Лікувально-профілактичні консерви для дитячого харчування / Філіпова Л. Ю., Гайдар Н.
М., Пилипенко Ю. Д., Зав'ялова Н. 1. // МКВ д23 І. 1/34 Заявл. 15.07.97., опубл. 27.02.98. Бюл.Мо1.

Claims (1)

  1. Формула винаходу й й - й Спосіб отримання напою на основі плодоовочевого соку, який передбачає підготовку рецептурних компонентів - миття, інспекцію, подрібнення, бланшування плодоовочевої сировини; виготовлення яблучного та бурякового напівфабрикатів, змішування рецептурних компонентів, розфасування і консервування, який відрізняється тим, що в технології виробництва напою використовуються листя чорної смородини або вишні, або груші, або черемшини, до складу рецептури вводять альгінат натрію при цьому співвідношення компонентів рецептури складає, мас. 9о: яблучний сік 80,5...86,5 буряковий сік 11,5... 18,5 листя груші або чорної смородини, або вишні, або « черемшини 0,7...1,3 альгінат натрію 0,3...0,7. « тріїгя я " : " " : : пов Офіційний бюлетень "Промислоава власність". Книга 1 "Винаходи, корисні моделі, топографії інтегральних /Ф3 мікросхем", 2003, М З, 15.03.2003. Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і «со науки України. « І в) -
    с . и? 1 ЧК» (о) се) «з» 60 б5
UA2002010038A 2002-01-03 2002-01-03 Спосіб отримання напою на основі плодоовочевого соку UA54694A (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002010038A UA54694A (uk) 2002-01-03 2002-01-03 Спосіб отримання напою на основі плодоовочевого соку

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2002010038A UA54694A (uk) 2002-01-03 2002-01-03 Спосіб отримання напою на основі плодоовочевого соку

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA54694A true UA54694A (uk) 2003-03-17

Family

ID=74320342

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2002010038A UA54694A (uk) 2002-01-03 2002-01-03 Спосіб отримання напою на основі плодоовочевого соку

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA54694A (uk)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2020050810A1 (ru) * 2018-09-07 2020-03-12 Александр Георгиевич РОВЕНСКИЙ Способ извлечения и консервирования сока, ягод и плодов садовых и огородных культур, приготовления напитков

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2020050810A1 (ru) * 2018-09-07 2020-03-12 Александр Георгиевич РОВЕНСКИЙ Способ извлечения и консервирования сока, ягод и плодов садовых и огородных культур, приготовления напитков

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2469559C1 (ru) Способ получения мясорастительных пищевых продуктов питания
RU2385654C2 (ru) Способ переработки морских водорослей и функциональные продукты (варианты)
RU2555458C1 (ru) Пищевой продукт на основе меда
Çınar et al. Potential health benefits of rose hip products
WO2005063054A1 (ja) 野菜及び/又は果実飲料組成物
RU2483644C2 (ru) Способ получения сухого продукта из бурых морских водорослей и пищевой продукт на его основе (варианты)
Samokhvalova et al. Improving the marmalade technology by adding a multicomponent fruit-and-berry paste
Kartini et al. Formulation of functional beverages from the combination of lime, tomato, and carrot using foam-mat drying method
KR102453819B1 (ko) 전분함유 작물을 이용한 음료의 제조방법
RU2370103C1 (ru) Способ производства джема из морских водорослей
UA54694A (uk) Спосіб отримання напою на основі плодоовочевого соку
KR20160020746A (ko) 생홍고추를 이용한 토마토김치 및 그 제조방법
JP2007075085A (ja) 多種類のミネラルを含んだ飲食用寒天ゼリーの健康機能性食品
UA64064A (en) Method for production of drinks on the basis of fruit and vegetable juice
dos Santos et al. Pineapple jam physicochemical and sensory evaluation with added pineapple peel
Hassen et al. Effect of Blending Ratio of Pineapple on Sensory and Physicochemical Property of Mango Juice
CN107279957B (zh) 一种银杏香菇酱及其制备方法
KR20170075227A (ko) 저온 효소추출법을 이용한 블루베리 음료와 그의 제조방법
Inyang et al. Formulation and Evaluation of Ready–to–Serve Beverage from Blends of Watermelon, Pineapple and Tiger Nut Juices
KR101991359B1 (ko) 배 음료의 제조방법
RU2562217C1 (ru) Состав каши быстрого приготовления
RU2734265C2 (ru) Способ получения сывороточного напитка
CA3008858A1 (en) Prune-based nutrient-rich materials and related processes
RU2800962C1 (ru) Пищевой продукт с водорослевым экстрактом
RU2800960C1 (ru) Пищевой продукт с водорослями