UA5435U - Спосіб озонового ретроперитонеуму в лікуванні хворих з гострим деструктивним панкреатитом, інфікованим панкреонекрозом та його гнійними ускладненнями - Google Patents

Спосіб озонового ретроперитонеуму в лікуванні хворих з гострим деструктивним панкреатитом, інфікованим панкреонекрозом та його гнійними ускладненнями Download PDF

Info

Publication number
UA5435U
UA5435U UA20040604264U UA2004604264U UA5435U UA 5435 U UA5435 U UA 5435U UA 20040604264 U UA20040604264 U UA 20040604264U UA 2004604264 U UA2004604264 U UA 2004604264U UA 5435 U UA5435 U UA 5435U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
ozone
retroperitoneum
infection
high risk
pancreonecrosis
Prior art date
Application number
UA20040604264U
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Богдан Григорович Бондарчук
Володимир Іванович Паламарчук
Анатолий Михайлович Вильгаш
Олександр Іванович Тарахонич
Володимир Володимирович Поночовний
Владимир Владимирович Поночовный
Original Assignee
Богдан Григорович Бондарчук
Володимир Іванович Паламарчук
Анатолий Михайлович Вильгаш
Олександр Іванович Тарахонич
Володимир Володимирович Поночовний
Владимир Владимирович Поночовный
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Богдан Григорович Бондарчук, Володимир Іванович Паламарчук, Анатолий Михайлович Вильгаш, Олександр Іванович Тарахонич, Володимир Володимирович Поночовний, Владимир Владимирович Поночовный filed Critical Богдан Григорович Бондарчук
Priority to UA20040604264U priority Critical patent/UA5435U/uk
Publication of UA5435U publication Critical patent/UA5435U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб лікування хворих на важкі форми гострого деструктивного панкреатиту з високим ризиком інфікування та інфікованим панкреонекрозом. При цьому в парапанкреатичній клітковині заочеревинно, для профілактики і лікування гнійно-некротичних ускладнень, створюють ретроперитонеум газовою озоно-кисневою сумішшю перед операцією, інтраопераційно та в післяопераційному періоді.

Description

Корисна модель відноситься до галузі медицини, розділу хірургія, а саме до панкреатології.
Існуючий відомий спосіб загальної озонотерапії при гострому панкреатиті проводиться в формі внутрішньовенних інфузій озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону - мг/л. З моменту поступлення кожен день проводять загальну озонотерапію по 800мл озонованого фізіологічного розчину з концентрацією озону мг/л на протязі 4-5 діб. Автори спостерігали чіткі антигіпоксичний та дезінтоксикаційний ефекти озону (Старосек В.Н., Хайкин Я.Б., Колбасин П.Н., Фомочкин И.Л., Скоромньй А.Н., Власов А.К., Горовец
М.Т., Бобков О.В. Крьімский государственньій медицинский університет им. С.И. Георгиевского, г. Сімферополь.
Опьїт применения озона в хирургической клинике С. 32-37. "Місцеве та парентеральне використання озонотерапії в медицині". Перша міжнародна науково-практична конференція присвячена 10-річчю Незалежності України. 2001р. Збірник наукових робіті.
Недоліком відомого способу є те, що загальна озонотерапія не попереджує розвиток постнекротичних гнійних ускладнень, а низька концентрація озону безпосередньо в некротичних вогнищах підшлункової залози та парапанкреатичній клітковині при внутрішньовенному застосуванні не сприяє зупинці прогресування гнійно- некротичних ускладнень.
Існуючий відомий спосіб санації черевної порожнини, сальникової сумки озонованим фізіологічним розчином з концентрацією озону в рідині бмг/л, потребує не менше 8-10л. озонованого розчину з експозицією 15-20хв. та потребує частих повторних промивань та санаційних релапаротомій Васильєв И.Т. Патогенетические механизмь! озонотерапиий при перитоните / кн: Возможности и перспективь! диагностики и лечения в клинической практике.
Тез. докл. Научно-практической конф. - М., 1992, с.28-29).
Недоліком відомого способу є необхідність приготування великої кількості озонованих розчинів для санації та зниження бактерицидної концентрації озону в промивних розчинах, що призводить до недостатньої ефективності фізичного впливу озонованих розчинів лише для санації інфікованих некротичних вогнищ, тому для стійкого зниження бактеріального забруднення виникає необхідність частих повторних промивань озонованими та іншими дезінфікуючими розчинами в значних об'ємах. Крім того відомо, що при перитоніті, гнійних процесах в заочеревинній клітковині мікроорганізми знаходяться не лише у перитонеальному ексудаті, а також знаходяться в глибині тканин (як наприклад при парапанкреатиті). При цьому ефективність лаважу є досить низькою.
Задачею заявленої корисної моделі є покращення результатів хірургічного лікування хворих з важкими формами гострого деструктивного панкреатиту, з високим ризиком інфікування некротичних вогнищ та інфікованим панкреонекрозом.
Задача досягається тим, що в парапанкреатичній клітковині створюють ретроперитонеум газовою озоно- кисневою сумішшю перед операцією, інтраопераційно та в післяопераційному періоді. Озоно-киснева суміш з концентрацією озону 5-бмг/л застосовують для накладення парапанкреатичного ретроперитонеуму (з розрахунку лікувальної дози озону 8Омкг на 1кг маси тіла хворого).
Спосіб виконують таким чином - з першого дня госпіталізації хворого з гострим деструктивним панкреатитом за методикою по Роману виконують ін'єкції озоно-кисневої суміші з концентрацією озону в суміші 4мг/л (з метою профілактики інфікування панкреонекрозу) в заочеревинну парапанкреатичну клітковину по 100смЗ3 в обидві поперекові ділянки. Під час операції з приводу інфікованого панкреонекрозу ретроперитонеум створюють ін'єкціями озоно-кисневої суміші з концентрацією озону 5-бмг/л, через задню парієтальну очеревину в місцях поширення процесу. В залежності від локалізації гнійно-некротичного ураження підшлункової залози, характеру розповсюдження процесу по клітковині заочеревинного простору після операції даний метод виконують через день на протязі 4-5 діб з концентрацією озону в озоно-кисневій суміші 5-Ємг/л.
Приготування озоно-кисневої суміші здійснювали з допомогою установки "Медозонс 95-2". Вказаний метод озонотерапії розроблений з врахуванням методичних рекомендацій, затверджених Міністерством охорони здоров'я України (2001р.).
Прикладом застосування даного способу є історія хвороби Ме0740201300/36. Хворий Ж. 1958 року народження, стать чоловіча поступив 12.02.03. з діагнозом інфікований панкреонекроз інфільтративно- некротичний парапанкреатит. На фоні загальноприйнятої консервативної інфузійної терапії інтраопераційно та після операції застосували запропонований метод парапанкреатичного озонованого ретроперитонеуму.
При застосуванні даної методики відмітили швидку нормалізацію основних лабораторних показників, зменшення контамінованості некротичних вогнищ в парапанкреатичній клітковині. Доброякісне протікання захворювання підтвердили більш раннім зниженням молекул середньої маси та інших показників ендогенної інтоксикації. При проведенні методу окрім позитивної динаміки основних клініко-лабораторних показників, достовірно покращились показники всіх основних ланок імунітету, значно активізувались системи окислювального і антирадикального захисту. Через 14 діб стан хворого нормалізувався. Після лише однієї операції хворий був виписаний із стаціонару в задовільному стані.
Таким чином, експериментально-клінічна апробація заявленого способу на кафедрі хірургії КМАПО більш ніж в 17 випадках дозволяє зробити висновки, що запропонований спосіб лікування важких форм гострого деструктивного панкреатиту з високим ризиком інфікування та інфікованого панкреонекрозу є високоефективним і найбільш оптимальним при цій патології. Він дозволяє уникнути недоліків попередніх методик, а саме: недостатньої антибактеріальної дії при внутрішньовенному застосуванні; недостатньої ефективності (фізичного впливу) озонованих розчинів, що використовують для санації гнійно-некротичних вогнищ підшлункової залози та парапанкреатичної клітковини. Серед переваг цього методу є те, що при даному способі застосування озон проявляє як місцеву антибактеріальну дію, так і системний вплив з вираженим дезінтоксикаційним, антигіпоксантним, та неспецифічним імуномодулюючим ефектами. Метод дозволяє потенціювати дію озону, крім того, є ефективним профілактичним засобом попередження розвитку постнекротичних гнійних ускладнень, що значно перевищує по ефективності попередні методики. Наш досвід свідчить про доцільність включення методу озонотерапії в комплекс лікування хворих з важким протіканням гострого деструктивного панкреатиту з високим ризиком інфікування та інфікованим панкреонекрозом в якості методу профілактики і лікування інфікованих форм гострого деструктивного панкреатиту.

Claims (1)

  1. Спосіб лікування хворих на важкі форми гострого деструктивного панкреатиту з високим ризиком інфікування та інфікованим панкреонекрозом, який відрізняється тим, що в парапанкреатичній клітковині заочеревинно, для профілактики і лікування гнійно-некротичних ускладнень, створюють ретроперитонеум газовою озоно-кисневою сумішшю перед операцією, інтраопераційно та в післяопераційному періоді.
UA20040604264U 2004-06-03 2004-06-03 Спосіб озонового ретроперитонеуму в лікуванні хворих з гострим деструктивним панкреатитом, інфікованим панкреонекрозом та його гнійними ускладненнями UA5435U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20040604264U UA5435U (uk) 2004-06-03 2004-06-03 Спосіб озонового ретроперитонеуму в лікуванні хворих з гострим деструктивним панкреатитом, інфікованим панкреонекрозом та його гнійними ускладненнями

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA20040604264U UA5435U (uk) 2004-06-03 2004-06-03 Спосіб озонового ретроперитонеуму в лікуванні хворих з гострим деструктивним панкреатитом, інфікованим панкреонекрозом та його гнійними ускладненнями

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA5435U true UA5435U (uk) 2005-03-15

Family

ID=74494220

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA20040604264U UA5435U (uk) 2004-06-03 2004-06-03 Спосіб озонового ретроперитонеуму в лікуванні хворих з гострим деструктивним панкреатитом, інфікованим панкреонекрозом та його гнійними ускладненнями

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA5435U (uk)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
MD3477G2 (ro) * 2007-03-21 2008-08-31 Николае БОДРУГ Metodă de tratament al hepatitei virale cronice C
RU2541269C1 (ru) * 2013-10-18 2015-02-10 Государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Пермская государственная медицинская академия имени академика Е.А. Вагнера" Министерства здравоохранения Российской Федерации Способ лечения гнойно-септических осложнений при остром деструктивном панкреатите

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
MD3477G2 (ro) * 2007-03-21 2008-08-31 Николае БОДРУГ Metodă de tratament al hepatitei virale cronice C
RU2541269C1 (ru) * 2013-10-18 2015-02-10 Государственное бюджетное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Пермская государственная медицинская академия имени академика Е.А. Вагнера" Министерства здравоохранения Российской Федерации Способ лечения гнойно-септических осложнений при остром деструктивном панкреатите

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Cervantes‐Sánchez et al. Syringe pressure irrigation of subdermic tissue after appendectomy to decrease the incidence of postoperative wound infection
BR112012018170B1 (pt) Agente antimicrobiano para redução, inibição ou tratamento do crescimento microbiano, infecções microbianas, doenças inflamatórias, doenças ou condições virais resultantes de ou associadas aos mesmos
US10188676B2 (en) Anti-inflammatory solution
ES2891548T3 (es) Composiciones que contienen silicato y métodos de tratamiento
Nichols Prevention of infection in high risk gastrointestinal surgery
UA5435U (uk) Спосіб озонового ретроперитонеуму в лікуванні хворих з гострим деструктивним панкреатитом, інфікованим панкреонекрозом та його гнійними ускладненнями
Barnett et al. Elimination of the lethal properties of gangrenous bowel segments.
WO2014050912A1 (ja) 二酸化炭素を溶解した液状医薬とそれを用いる治療方法
Ackman et al. A Report on the management of burns: using the occlusive compression dressing, with sulfathiazole emulsion
RU2809542C1 (ru) Способ сопроводительной терапии при хирургическом лечении патологических и застарелых переломов
RU2336079C2 (ru) Способ лечения послеоперационного пареза кишечника
RU2371162C1 (ru) Способ комплексного послеоперационного лечения больных, перенесших перитонит
Key Penicillin and sulfonamides in the treatment of osteomyelitis and pyogenic arthritis
RU2196590C1 (ru) Средство гидросульфат углеродо-ртутный комплекс и способ лечения инфекционно-воспалительных заболеваний
CN101579307A (zh) 高渗注射剂在制备促进伤口愈合药物中的用途
RU2245718C2 (ru) Способ фармакологической коррекции эндогенной интоксикации при остром деструктивном панкреатите
RU1782595C (ru) Способ лечени острого панкреатита
RU2213523C1 (ru) Способ лечения больных с холангитом
RU2246906C2 (ru) Способ лечения воспалительных заболеваний придатков матки
RU2646797C2 (ru) Способ лечения осложнений послеоперационной раны в условиях системной воспалительной реакции после операции кесарева сечения
RU2403918C1 (ru) Способ лечения в послеоперационном периоде больных, прооперированных по поводу кишечной непроходимости
Matthews et al. Temporary Abdominal Closure CombinedWith an Irrigating System Utilizing Hypochlorous Acid Solution to Decrease Abdominal Mucopurulence.
RU2262938C1 (ru) Способ лечения туберкулеза легких с сопутствующим гнойным эндобронхитом
SILBERT Studies on thrombo-angiitis obliterans (Buerger)
Lichtigfeld Mixed anaerobic infection in minor trauma