UA38113C2 - Спосіб випуску чавуну та шлаку з доменної печі - Google Patents

Спосіб випуску чавуну та шлаку з доменної печі Download PDF

Info

Publication number
UA38113C2
UA38113C2 UA2000053079A UA200053079A UA38113C2 UA 38113 C2 UA38113 C2 UA 38113C2 UA 2000053079 A UA2000053079 A UA 2000053079A UA 200053079 A UA200053079 A UA 200053079A UA 38113 C2 UA38113 C2 UA 38113C2
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
slag
iron
cast iron
main chute
cast
Prior art date
Application number
UA2000053079A
Other languages
English (en)
Russian (ru)
Inventor
Юрій Григорович Банніков
Юрий Григорьевич Банников
Віталій Антонович Сацький
Виталий Антонович Сацький
Володимир Іванович Набока
Владимир Иванович Набока
Альберт Миколайович Жаріков
Альберт Николаевич Жариков
Юрій Сергійович Крівченко
Юрий Сергеевич Кривченко
Ігор Йосипович Дишлевич
Игорь Иосифович Дишлевич
Володимир Генадійович Климов
Владимир Геннадиевич Климов
Володимир Іванович Андрєєв
Владимир Иванович Андреев
Василь Григорович Литвяк
Василий Григорьевич Литвяк
Петро Миколайович Поліщук
Петр Николаевич Полищук
Олександр Сергійович Гусаров
Александр Сергеевич Гусаров
Original Assignee
Юрій Григорович Банніков
Юрий Григорьевич Банников
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Юрій Григорович Банніков, Юрий Григорьевич Банников filed Critical Юрій Григорович Банніков
Priority to UA2000053079A priority Critical patent/UA38113C2/uk
Publication of UA38113C2 publication Critical patent/UA38113C2/uk

Links

Landscapes

  • Blast Furnaces (AREA)

Abstract

Винахід відноситься до металургії, зокрема до способів розподілу чавуну та шлаку, що випускаються з доменних печей. Спосіб випуску чавуну та шлаку з доменної печі містить випуск розплаву, накопичування продуктів плавки у головному жолобі та витікання з нього шлаку та чавуну по шлаковідвідному та чавуновідвідному жолобах. Відповідно до винаходу, шлак відводять при досягненні рівня його поверхні на головному жолобі, що дорівнює 2-4 розмірам діаметра чавунної льотки від її осі, при цьому біля перевалу для чавуну створюють шар металу, поверхня якого знаходиться на відстані 4-8 розмірів діаметра чавунної льотки від її осі та є достатньою для покриття нижньої футерівки головного жолоба, а наступні випуски плавки здійснюють на поверхню рідкого чавуну, що покриває футерівку головного жолоба.

Description

Опис винаходу
Винахід стосується металургії, зокрема способів розподілу чавуну та шлаку, що випускаються з доменних 2 печей.
Відомий спосіб розподілу чавуну та шлаку та пристрій для його здійснення по авторському свідоцтву СРСР
Мо 931748, МКВЗ С2ІВ 7/14, 1982, що містить почерговий випуск продуктів плавки по двом та більше головним жолобам, виведення залишків чавуну з головного жолобу після закриття чавунної льотки, при цьому у головному жолобі після випуску переливають залишки шлаку з головного жолобу, що скінчив випуск, до головного жолобу, то що підготовлений до наступного випуску.
Проте такий спосіб не забезпечує довговічності футеровки головного жолобу, тому що випуск продуктів плавки з доменної печі при кожній розливці здійснюється падінням струменя чавуну зі шлаком на поверхню вогнетривкого покриття, що сприяє його руйнуванню. Крім того, тривалий контакт шлаку з вогнетривким покриттям (а шлак є агресивним середовищем для вогнетривів) також призводить до зниження стійкості т покриття головного жолобу.
Відомий пристрій для випуску чавуну та шлаку з доменної печі по-авторському свідоцтву СРСР Мо1735378,
МКВ СІВ 7/14, 1992, прийнятий за прототип.
Спосіб випуску чавуну та шлаку з доменної печі, викладений у прототипі, містить випуск розплаву, оо накопичування продуктів плавки у головному жолобі та витікання з нього шлаку та чавуну по шлаковідвідному та чавуновідводному жолобам, при цьому витікання шлаку по шлаковідводному жолобу здійснюють на відстані 0,3-0,45 довжини головного жолобу від скімерної плити.
Ознаками прототипу, що співпадають з суттєвими ознаками винаходу, що заявляють, є: випуск розплаву, накопичування продуктів плавки у головному жолобі та витікання з нього шлаку та чавуну по шлаковідводному та сч ре чавуновідводному жолобах.
Недоліком способу випуску чавуну та шлаку по прототипу є низька довговічність футеровки головного (о) жолобу, що призводить до збільшення обсягів ремонтних робіт, трудових витрат на цих операціях та, як наслідок, до втрат виробництва чавуну. Це обумовлено тим, що у прототипі чавун по головному жолобу із скімерною плитою подають безпосередньо по чавуновідводному жолобу, що прилягає до нього, Це не дозволяє с зберегти на футеровці головного жолоба шар рідкого чавуну, на якому можливо було б проводити наступні випуски плавок з доменної печі. У способі також не визначені оптимальні рівні відводу шлаку та чавуну від 7 головного жолобу, які, у підсумку, визначають умови створення шару розплаву чавуну, що залишається до «- наступної плавки на поверхні головного жолобу та впливають на ступінь відділення чавуну від шлаку.
В основу винаходу поставлено задачу удосконалити спосіб випуску чавуну та шлаку з доменної печі шляхом. 09 відводу шлаку При досягненні рівня його поверхні на головному жолобі, що дорівнює 2-4 розмірам діаметру с чавунної льотки від її осі, при цьому біля перевалу для чавуну створюють шар металу, поверхня якого знаходиться на відстані 4-8 розмірів, діаметру чавунної льотки від її осі, що є достатнім для покриття нижньої футеровки головного жолобу, а наступні випуски плавки здійснюють на поверхню рідкого чавуну, що вкривав футеровку головного жолобу. Це забезпечує підвищення довговічності футеровки головного жолобу, як « 20 наслідок, скорочує кількість ремонтних робіт та трудових витрат, а в цілому, збільшує продуктивність доменної -о печі. с Поставлена задача вирішується тим, що у способі випуску чавуну та шлаку з доменної печі, що містить :з» випуск розплаву, накопичування продуктів плавки у головному жолобі та витікання з нього шлаку та чавуну по шлаковідводному та чавуновідводному жолобах відповідно винаходу, шлак відводять при досягненні рівня його 415 поверхні на головному жолобі, що дорівнює 2-4 розмірам діаметру чавунної льотки від її осі, при цьому біля с перевалу для чавуну створюють шар металу, поверхня якого знаходиться на відстані 4-8 розмірів діаметрів чавунної льотки від її осі та в достатній для покриття нижньої футеровки головного жолобу, а наступні випуски со плавки здійснюють на поверхню рідкого чавуну, що накриває футеровку головного жолобу. - Причинно-наслідковий зв'язок між сукупністю суттєвих ознак винаходу, що заявляється та технічним наслідком, якого досягають, забезпечується наступним. -й Так, відвід шлаку при досягненні рівня його поверхні на головному жолобі, що дорівнює 2-4 розмірам «сю діаметру чавунної льотки від її осі, сприяє більш повному відділенню шлаку від чавуну, що знижує втрати металу.
Створення шару металу, поверхня якого знаходиться на відстані 4-8 розмірів діаметру чавунної льотки від її осі дозволяє після випуску плавки зберегти на футеровці головного жолобу шар рідкого чавуну, на який здійснюють наступні випуски плавок з доменної печі, що запобігає руйнуванню футеровки головного жолобу,
В цілому така технологія скорочує обсяг та трудомісткість ремонтних робіт, збільшує продуктивність печі. (Ф) Оптимальність наведених співвідношень підтверджується розрахунково-експериментальними даними. Так,
Ге діаметр чавунної льотки є величиною стабільною, положення поверхні шлаку на головному жолобі, а також поверхні шару чавуну найбільш чітко визначається саме від її осі. Відстань, менша за 2, або більша за 4 во розміри діаметрів чавунної льотки від її осі до рівня поверхні шлаку на головному жолобі, порушує режим відділення та виведення шлаку з поверхні чавуну. Відстань, менша за 4 та більша за 8 розмірів діаметру чавунної льотки від її осі до поверхні шару чавуну на головному жолобі не забезпечує належного рівня покриття рідким чавуном, що зостався на поверхні головного жолобу, а це знижує його довговічність.
На кресленнях зображений пристрій для здійснення способу випуску чавуну та шлаку з доменної печі, де на ве фіг.1 зображений загальний вигляд у розрізі, на фіг.2 -- розріз к-А на фіг.1 по перевалу для шлаку головного жолобу.
Пристрій для здійснення способу випуску чавуну та шлаку з доменної печі містить виконаний у вигляді футерованного кожуха головній жолоб 1 із скімерною плитою 2, шлаковідвідний жолоб З та чавуновідвідний жолоб 4, що примикають до головного жолобу.
Головний жолоб розміщений у доменній печі 5 з чавунною льоткою 6 має перевал 7 для шлаку, рівень якого розміщений нижче осі чавунної льотки на відстані 2-4 розмірів її діаметру, а рівень перевалу 8 для чавуну розміщений нижче осі чавунної льотки на відстані 4-8 розмірів її діаметру.
Спосіб здійснюється наступним чином.
В процесі випуску продуктів плавки з доменної печі 5 через чавунну льотку 6 здійснюється їх накопичування 7/0 У головному жолобі 1, що супроводжується витіканням шлаку по шлаковідвідному жолобу З та витіканням чавуну по чавуновідводному жолобу 4.
Відокремлення чавуну від шлаку і виведення шлаку здійснюється внаслідок його стримування перед скімерною плитою 2, а розміщення рівня перевалу 7 для шлаку на відстані 2-4 розмірів діаметру чавунної льотки 6 від її осі сприяє більш повному відокремлюванню чавуну від шлаку.
Покриття футеровки головного жолобу розплавом чавуну здійснюється після його виведення через перевал 8 для чавуну та доведення рівня поверхні чавуну біля перевалу до 4-8 розмірів діаметру чавунної льотки від її осі. Наступні випуски доменної плавки здійснюють на шар металу, що знаходиться на футеровці головного жолобу, залишеного від передостанньої плавки.
Для збереження максимальної температури рідкого чавуну перед випуском наступної плавки, жолоби накривають кришками, що мають вентиляційні відсоси для виведення газоподібних продуктів плавки.
Приклад здійснення способу
Випуск продуктів плавки здійснювали крізь чавунну льотку 6, яку розкривали буром, що має діаметр 75 мм.
Рівень поверхні шлаку на головному жолобі і завдяки перевалу 7 для шлаку встановлювали таким, що складав по розміру відносно осі чавунної льотки 150-300мм, залежно від заповнення головного жолобу, тобто відповідав сч ов межам, що дорівнюють заданому співвідношенню 2:4, Після зливу шлаку рівень поверхні чавуну завдяки перевалу 8 знаходився на відстані 350-400мм відносно осі чавунної льотки, тим самим був у заданих межах і) співвідношення 4-8 розмірів діаметру чавунної льотки від її осі.
Наступні плавки здійснювали на шар чавуну, що залишався на головному жолобі. При цьому його футеровка була вкрита рідким металом на всій нижній поверхні, перекриваючи всю зону падіння струменя розплаву при со його випусках з печі.
Новий спосіб для випуску чавуну та шлаку з доменної печі підвищує довговічність футеровки головного -- жолобу, скорочує кількість його ремонтів, зменшує трудові витрати та забезпечує збільшення продуктивності «-- доменної печі, сприяє більш повному відділенню чавуну від шлаку, що знижує втрати металу. со

Claims (1)

  1. Формула винаходу со
    Спосіб випуску чавуну та шлаку з доменної печі, що містить випуск розплаву, накопичування продуктів плавки у головному жолобі та витікання з нього шлаку та чавуну по шлаковідвідному та чавуновідвідному «
    жолобах, який відрізняється тим, що шлак відводять при досягненні рівня його поверхні на головному жолобі, шщ с що дорівнює 2-4 розмірам діаметра чавунної льотки від її осі, при цьому біля перевалу для чавуну створюють й шар металу, поверхня якого знаходиться на відстані 4-8 розмірів діаметра чавунної льотки від її осі та є
    «» достатньою для покриття нижньої футерівки головного жолоба, а наступні випуски плавки здійснюють на поверхню рідкого чавуну, що покриває футерівку головного жолоба.
    (95) (ее) - - 50 сю»
    Ф) іме)
    60 б5
UA2000053079A 2000-05-30 2000-05-30 Спосіб випуску чавуну та шлаку з доменної печі UA38113C2 (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000053079A UA38113C2 (uk) 2000-05-30 2000-05-30 Спосіб випуску чавуну та шлаку з доменної печі

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UA2000053079A UA38113C2 (uk) 2000-05-30 2000-05-30 Спосіб випуску чавуну та шлаку з доменної печі

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA38113C2 true UA38113C2 (uk) 2004-04-15

Family

ID=74218151

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UA2000053079A UA38113C2 (uk) 2000-05-30 2000-05-30 Спосіб випуску чавуну та шлаку з доменної печі

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA38113C2 (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN102399926B (zh) 一种用于中大型高炉的停炉出残铁的方法
EA022456B1 (ru) Способ удаления шлака из печи
ES2808917T3 (es) Procedimiento de sellado y reparación de un orificio de extracción refractario
UA38113C2 (uk) Спосіб випуску чавуну та шлаку з доменної печі
JP2017166009A (ja) 高炉溶銑大樋での溶銑滓処理方法及び高炉溶銑大樋スキンマーダンパー
JP6183753B2 (ja) フェロニッケル製錬用スラグ樋
CN104593542B (zh) 电炉出料口的堵口方法
CN1315596C (zh) 用于冶金熔融容器的气体吹扫装置
JP2020084213A (ja) 高炉樋カバー構造
RU2766401C1 (ru) Устройство для донной продувки жидкого металла газом в ковше
UA773U (uk) Пристрій для випуску чавуну та шлаку з доменної печі
Kumar et al. Strategic steps towards longer and reliable blast furnace trough campaign–Tata Steel experience
JP2002332513A (ja) 溶融容器炉の炉口地金除去方法
US20220349653A1 (en) Steelmaking taphole slag retardant device
JPH07145414A (ja) 金属溶解炉の溶融金属排出方法及びその排出口
CN108027209A (zh) 通道式感应炉
JP2007046116A (ja) 転炉の炉体
JP5725963B2 (ja) 耐火物容器に付着するスラグと地金の溶融除去方法
JP6327304B2 (ja) 転炉型精錬炉の遮断扉及び転炉型精錬炉の操業方法
CN100465562C (zh) 用于使熔融相从熔炼炉中流出的装置和方法
CN206069915U (zh) 防止高炉铁水带渣的挡渣装置
CN105734304B (zh) 熔炼渣的缓冷区的布置结构
CN104531952B (zh) 一种适合小熔炼量的铸钢钢水精炼用的感应炉及相关精炼工艺
US2711950A (en) Method of closing a tap-hole for an open hearth furnace or the like
JPS5831006A (ja) 高炉の連続出湯作業方法