UA28292U - Method to make shuttle stitch - Google Patents

Method to make shuttle stitch Download PDF

Info

Publication number
UA28292U
UA28292U UAU200703201U UAU200703201U UA28292U UA 28292 U UA28292 U UA 28292U UA U200703201 U UAU200703201 U UA U200703201U UA U200703201 U UAU200703201 U UA U200703201U UA 28292 U UA28292 U UA 28292U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
shuttle
loop
shuttles
thread
groove
Prior art date
Application number
UAU200703201U
Other languages
English (en)
Inventor
Mykola Lvovych Riabchykov
Original Assignee
Ukrainian Engineering Ped Acad
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ukrainian Engineering Ped Acad filed Critical Ukrainian Engineering Ped Acad
Priority to UAU200703201U priority Critical patent/UA28292U/uk
Publication of UA28292U publication Critical patent/UA28292U/uk

Links

Landscapes

  • Sewing Machines And Sewing (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель відноситься до швейного машинобудування, а саме до машин, що виконують човниковий 2 стібок. Метою корисної моделі є підвищення продуктивності праці за рахунок відмови від зміни шпуль з ниткою обмеженої довжини, фактично переходячи на утворення однониточного човникового стібка, а також збереження міцності ниток за рахунок зменшення розмірів човника.
Відомий спосіб виконання човникового стібка обертальним човником |1), при якому голка з ниткою проколює матеріали, проводить верхню нитку через них й опускається в крайнє нижнє положення, при підйомі голки із 710 крайнього нижнього положення на 1,5...2мм утворюється петля, що захоплює носик човника, човник, захопивши петлю верхньої нитки, розширює її, петля верхньої нитки обводиться човником навколо шпульки, коли петля верхньої нитки буде обведена навколо шпульки на кут більше 1802, ниткопритягувач, здійнявшись нагору, затягує стібок, рейка переміщає матеріали на довжину стібка, човник робить холостий хід. Основним недоліком способу є обмежена довжина нитки на шпулі, що вимагає частої зміни її і зниження продуктивності праці. До 15 недоліків слід віднести необхідність значного розширення петлі верхньої нитки, що визначає необхідність її багаторазового проходження крізь систему натяжіння і відповідно до цього зниження Її міцності.
Найбільш близьким аналогом до способу, що пропонується (прототипом), є спосіб утворення стібка за допомогою човника, що хитається |21.
При цьому способі голка, опускаючись у крайнє нижнє положення, проводить верхню нитку через матеріали, 20 що сточують. Носик човника перебуває в цей час у крайньому лівому положенні на відстані 3,5-4мм від осі голки.
Потім голка піднімається зі свого нижнього положення на 2,5мм. З боку короткого жолобка у вушка голки утворюється петля-напуск із верхньої нитки достатньої ширини (1,5-2мм). Найбільша ширина петлі утвориться на відстані 1,5-2 мм вище вушка. Для того щоб носик човника в цей момент міг увійти в петлю-напуск, вушко голки повинне розташовуватися нижче носика човника на 1,5-2мм. 25 Носик човника, що має форму клина, проходить біля голки. 8
Штовхач човника своїм ріжком давить на п'яточку човника, повертаючи його по годинній стрілці. Між другим ріжком штовхача й носиком човника в цей час утвориться зазор для вільного проходу петлі.
Далі човник продовжує робочий хід. Його носик і пасок входять у напрямний паз корпуса ходу човника.
Підстава носика човника, переміщаючи петлю, переносить Її гілки на бічні конічні поверхні човника. сч 30 При подальшому русі човника в тім же напрямку підстава його носика переміщає петлю на поверхню Ге») шпульного ковпачка (з передньої сторони) і задню стінку човника.
Петля з-під носика човника переходить на крильце. Човник всім своїм корпусом входить у петлю. сч
Підстава носика човника заводить петлю трохи далі за вертикаль. Вушко важеля ниткопритягувача в цей ее) момент піднімаємося й скидає петлю із човника.
Зо Штовхач човника припиняє свій рух по годинній стрілці й починає повертатися у зворотну сторону. Це с приводить до того, що ріжок штовхача човника стає тепер ведучим і давить на підставу носика човника. Човник починає свій холостий хід. Петля в цей час майже вже обведена навколо шпульного ковпачка зі шпулькою.
Між п'яточкой човника й ріжком штовхача човника утвориться зазор, необхідний для виходу скинутої петлі із « човникового пристрою. З
Потім ниткопритягувач швидко виводить петлю із човникового пристрою. Петля, усередині якої тепер с знаходиться нижня нитка, виходить через зазор між ріжком і п'ятою човника. Човник, обертаючись проти стрілки "з годинника, підходить своєю п'ятою до лівої стінки вікна в корпусі ходу човника.
Далі ниткопритягувач затягує петлю, втягує в матеріал нижню нитку й змотує з котушки нитку такий довжини, який вона була витрачена на стібок. Рейка переміщає матеріал для утворення наступного стібка.
Недоліками такого способу є обмеженість довжини шпульної нитки, що вимагає періодичної зміни шпулі і о зниження міцності верхньої нитки за рахунок великого розміру шпулі. (ос В основу корисної моделі поставлено задачу вдосконалити спосіб для утворення човникового стібка з човником, що хитається, за рахунок ліквідації шпулі зі шпульним ковпачком і заміни їх додатковим човником, що о ліквідує необхідність їх зміни, зменшує падіння міцності верхньої нитки, за рахунок чого підвищується (Се) 50 продуктивність роботи і підвищується міцність човникової строчки.
Поставлена задача вирішується тим, що в заявленому способі що в результаті першого робочого ходу їз зовнішнього човника петля укладається для тимчасового зберігання у канавку внутрішнього човника і при другому робочому ході при сумісному русі внутрішнього і зовнішнього човників штовхачі човників своїми ріжками давлять на човники, носики яких захоплюють петлю-напуск із верхньої нитки, що повторно утворюється з боку 99 короткого жолобка у вушка голки і обводять її навкруги нитки, що тимчасово зберігається у канавці с внутрішнього човника.
Сутність способу пояснюється графічними зображеннями, на яких показано порядок утворення стібка.
На Фіг.1 показані голка 1, матеріал, що обробляється 2, зовнішній човник 3, носик зовнішнього човника 4, хвостовик зовнішнього човника 5, підстава хвостовика зовнішнього човника б, штовхач зовнішнього човника 7, 60 ріжки штовхача зовнішнього човника 8, внутрішній човник 9, носик внутрішнього човника 10, хвостовик внутрішнього човника 11, підстава хвостовика внутрішнього човника 12, штовхач внутрішнього човника 13, ріжки штовхача внутрішнього човника 14.
Голка 1, опускаючись у крайнє нижнє положення, проводить верхню нитку через матеріал 2 (Фіг.1). Хвостовик зовнішнього човника 5 перебуває в цей час у крайньому лівому положенні на відстані 3,5-4мм від осі голки. бо На Фіг.2 показано, як голка 1 піднімається зі свого нижнього положення на 2,5мм. З боку короткого жолобка у вушка голки утворюється петля-напуск із верхньої нитки достатньої ширини (1,5-2мм). Хвостовик зовнішнього човника 5, що має форму клина, проходить біля голки.
На Фіг.З показано, як штовхач зовнішнього човника 7 своїм ріжком 8 давить на носик човника 4, повертаючи його по годинній стрілці. Між другим ріжком штовхача й хвостовиком човника 5 в цей час утвориться зазор для вільного проходу петлі.
На Фіг.4 зовнішній човник З продовжує перший робочий хід. Підстава хвостовика зовнішнього човника 6, переміщаючи петлю, переносить одну її гілку на бічну поверхню човника, другу гілку укладає в канавку внутрішнього човника, поки що нерухомого. 70 При подальшому русі човника в тім же напрямку (Фіг.5) підстава його хвостовика б укладає нитку на поверхню канавки внутрішнього човника. Вільна гілка верхньої нитки повністю протягується крізь матеріал і тимчасово утримується у канавці внутрішнього човника.
Штовхач зовнішнього човника 7 припиняє свій рух по годинній стрілці й починає повертатися у зворотну сторону. Штовхач внутрішнього човника 13 приводиться до руху у тому ж напрямку. Це приводить до того, Що ріжки штовхачів 8, 14 човників давлять тепер на підстави 6, 12 хвостовиків човників. Човники З, 9 починають другий робочий хід. При цьому голка піднімається зі свого нижнього положення на 2,5мм. З боку короткого жолобка у вушка голки утворюється петля-напуск із верхньої нитки достатньої ширини (1,5-2мм) (Фіг.б).
Носики човників 4, 10 проходить біля голки (Фіг.7). Штовхані човників 7, 13 своїми ріжками 8, 14 давлять на підстави хвостовиків човників. Між другими ріжками штовханів й носиками човників в цей час утвориться 2о Зазор для вільного проходу петлі. Й
Далі човники продовжують другий робочий хід. ЇХ носики 4, 10 входять у напрямні пази корпуса ходу човника. Носики човників переносить гілки петлі голки на бічні конічні поверхні човника (Фіг.8).
Човники 3, 9 повністю входять у петлю, їх хвостовики 5,11 заходять трохи далі за вертикаль (Фіг.9).
Штовхачі човників 7, 13 припиняють свій другий робочий рух й починають повертатися у зворотну сторону. Це ов приводить до того, що ріжки штовхачів давлять на підстави носиків човників. Човники 3, 9 починають свій холостий хід. Петля в цей час вже обведена навколо нитки, що тимчасово утримувалась у канавці внутрішнього о, човника 9. Між хвостовиками човників 5, 11 й ріжками штовхачів човників утвориться зазор, необхідний для виходу скинутої петлі із човникового пристрою (Фіг.10). Ниткопритягувач в цей момент піднімаємося й скидає петлю із човників З, 9. Потім ниткопритягувач швидко виводить петлю із човникового пристрою. Петля, усередині су зо якої тепер знаходиться нижня нитка, що тимчасово утримувалась внутрішнім човником 9, виходить через зазор між ріжками штовхачів і хвостовиками човників 5, 11. Ме)
Човники 3, 9 створюють свій холостий хід (Фіг.11). с
Далі ниткопритягувач затягує петлю, втягує в матеріал нижню нитку й змотує з котушки нитку такий довжини, який вона була витрачена на стібок. Матеріал переміщується для утворення наступного стібка. Голка 1 со
Зз5 опускається в нижнє становище, човники З, 9 завершують холостий хід і становляться у вихідне становище для с утворення наступного стібка (Фіг.12).
Спосіб підвищує продуктивність роботи швейної машини, збільшує міцність виконаної строчки. Пропонований спосіб може бути використаний у швейному машинобудуванні. Особливої актуальності може набути при виробництві і використанні коротко шовних швейних машин - напівавтоматів і автоматів. «
Джерела інформації з с 1. Франц В.Я. Оборудование швейного производства. М.: Издательский центр "Академия". - 2002. - 448бс. 2. Ермаков А.С. Оборудование швейньїх предприятий - М.: Профобриздат. - 2002. - 4326.

Claims (1)

  1. ;» Формула винаходу іме)
    Спосіб виконання човникового стібка, при якому з боку короткого жолобка у вушці голки утворюється бо петля-напуск із верхньої нитки, штовхач човника своїм ріжком давить на човник, який захоплює петлю, г) переміщує її в зазорі, що утворюється між ріжком штовхача і човником, який відрізняється тим, що в результаті
    5р першого робочого ходу петля укладається човником для тимчасового зберігання у канавку внутрішнього човника іс) і при другому робочому ході при сумісному русі внутрішнього і зовнішнього човників штовхачі човників своїми ГК ріжками давлять на човники, носики яких захоплюють петлю-напуск із верхньої нитки, що повторно утворюється з боку короткого жолобка у вушці голки, і обводять її навколо нитки, що тимчасово зберігається у канавці внутрішнього човника.
    с 60 б5
UAU200703201U 2007-03-26 2007-03-26 Method to make shuttle stitch UA28292U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200703201U UA28292U (en) 2007-03-26 2007-03-26 Method to make shuttle stitch

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200703201U UA28292U (en) 2007-03-26 2007-03-26 Method to make shuttle stitch

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA28292U true UA28292U (en) 2007-12-10

Family

ID=39228770

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200703201U UA28292U (en) 2007-03-26 2007-03-26 Method to make shuttle stitch

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA28292U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2555807C1 (ru) Способ предотвращения распускания шва, устройство предотвращения распускания шва и тип шва
CN111074444B (zh) 一种绣花机面线线头长度可控的剪线控制方法及装置
JP2007532150A5 (uk)
JP2008125596A (ja) ミシン
TW201311962A (zh) 雙環縫合之縫合跳紗防止方法、雙環縫合縫紉機之縫合跳紗防止裝置及雙環縫合之縫合構造
JP4995447B2 (ja) 偏平縫いミシン
US4103630A (en) Tufting machines and method
JP2000093671A (ja) 偏平縫いミシンの空環形成装置
UA28292U (en) Method to make shuttle stitch
JP2000325683A (ja) ミシンの鳥の巣防止装置
JP6059917B2 (ja) 二重環縫いミシン
US3808994A (en) Arrangement for making knotted chain stitch seam
CN216040159U (zh) 一种改进的缝纫机挑线杆结构
US2058271A (en) Sewing machine
US5375546A (en) Shortening of needle thread end at the beginning and end of sewing in lockstitch sewing machines
JP4450943B2 (ja) 鳩目穴かがりミシンの上糸案内装置
EP2550387B1 (de) Ein- oder mehrkopfstickmaschine mit einem doppelsteppstich-umlauf-greifer
CN105283596B (zh) 具有至少一个双锁式针迹旋梭的刺绣机
RU208322U1 (ru) Машина для сшивания полотнищ
US1856782A (en) Manufacture of fabrics
US3336888A (en) High speed embroidering process and needle therefor
SU111207A1 (ru) Бахромов зальна швейна машина
KR101974869B1 (ko) 윗실 제어를 위한 재봉기
DE41227C (de) Nähmaschine zum webartigen Randoder Saumnähen
AT501704B1 (de) Kettenstich-nähmaschine