UA21098U - Technique for pancreatoduodenal resection - Google Patents

Technique for pancreatoduodenal resection Download PDF

Info

Publication number
UA21098U
UA21098U UAU200611071U UAU200611071U UA21098U UA 21098 U UA21098 U UA 21098U UA U200611071 U UAU200611071 U UA U200611071U UA U200611071 U UAU200611071 U UA U200611071U UA 21098 U UA21098 U UA 21098U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
pancreas
stomach
stump
sutures
gastrotomy
Prior art date
Application number
UAU200611071U
Other languages
English (en)
Inventor
Petro Dmytrovych Fomin
Yevhen Mykolaiovych Shepetko
Original Assignee
Bohomolets Nat Medical Univeri
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Bohomolets Nat Medical Univeri filed Critical Bohomolets Nat Medical Univeri
Priority to UAU200611071U priority Critical patent/UA21098U/uk
Publication of UA21098U publication Critical patent/UA21098U/uk

Links

Landscapes

  • Medicines Containing Plant Substances (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

Опис винаходу
Корисна модель, що заявляється, відноситься до медицини, а саме до хірургії і може бути застосована для 2 хірургічного лікування раку голівки підшлункової залози.
Відомий спосіб панкреато-дуоденальной резекції (ПДР) за УУпірріе-Шалімовим (1, 2), що полягає у видаленні голівки підшлункової залози разом з пухлиною і 12-палою кишкою з накладенням послідовно холедохоєюно-, панкреатоєюно- і гастроєюноанастомозів. Недоліком методу є відносно висока частота недостатності швів панкреатоєюноанастомоза (15-2095) з розвитком перитоніту. 70 Відомий спосіб ПДР в модифікації М.М.Велігоцького ІЗ)| передбачає видалення пухлини голівки підшлункової залози в одному блоці з дванадцятипалою кишкою і регіонарними лімфовузлами з наступним накладенням інвагінаційного панкреатоєюноанастомоза з трансєюнальним зовнішнім керованим дренуванням панкреатичної протоки, накладенням холедохоєюно- і гастроєюноанастомозів. Однак, і цей метод не позбавлений недоліків.
Незважаючи на застосування інвагінаційного панкреатоєюноанастомоза та трансєюнального керованого 72 дренування холедоха і панкреатичної протоки зберігається ризик недостатності швів панкреатоєюноанастамоза (5-85) при "пухкій" м'ягкої куксі підшлункової залози. По-друге: включення холедоха другим за рахунку в гастробіліопанкреатичний транзит підвищує ризик розвитку важкого холангіту внаслідок ентеробіліарного рефлюкса і внутрипротокової холангіогенної активації панкреатичних ферментів фосфоліпазою жовчі.
Найбільш близьким до способу, що заявляється, обраному нами як прототип, є спосіб панкреатодуоденальної резекції за Тгамегзо |4), що передбачає видалення пухлини голівки підшлункової залози разом з дванадцятипалою кишкою і збереженням антрального відділу та воротаря з накладенням панкреатогастрального анастомоза, холедохо-єюноанастомоза і підпілоричного дуоденоєюношастомоза. Разом з тим і цей метод має недоліки.
Зберігається ризик розвитку післяопераційної недостатності панкреатогастроанастомоза при невідповідності діаметра гастротомії задньої стінки шлунка і діаметра кукси підшлункової залози.
Задачею корисної моделі є створення способу хірургічного лікування рака голівки підшлункової залози, що шо дозволяє знизити післяопераційну летальність і попередити важкі післяопераційні ускладнення, поліпшити функціональні результати операцій.
Технічний результат, що досягається в результаті вирішення задачі, полягає в підвищенні ефективності ЇДР при раку підшлункової залози, зниженні післяопераційної летальності і попередженні важких післяопераційних со ускладнень (післяопераційний панкреатит, недостатність швів панкреатогастроанастомоза), поліпшенні Ге»! функціональних результатів операції і скороченні термінів лікування.
Сутність корисної моделі полягає в створенні інвагінаційного панкреатогастроанастомоза при відповідності о діаметра гастротомії задньої стінки діаметрові кукси підшлункової залози. Технічний результат досягається «-- створенням інвагінаційного панкреатогастроанастомоза шляхом виконання гастротомії задньої стінки шлунка 32 довжиною відповідно діаметру кукси підшлункової залози, накладенням чотирьох швів-трималок на куксу сч підшлункової залози, протягуванням їх через гастротомію стінок шлунка з наступною інвагінацією кукси в просвіт шлунка підтягуванням швів-трималок, підшиванням задньої стінки шлунка до кукси підшлункової залози рядом вузлових швів з боку просвіту шлунка по краю гастротомії задньої стінки з наступним накладенням ще « одного ряду серозно-м'язових швів із захопленням капсули залози з боку серозного покриву задньої стінки шлунка. 50 Зазначена задача вирішується тим, що у відомому способі хірургічного лікування рака голівки підшлункової З с залози, що передбачає видалення голівки підшлункової залози разом з пухлиною і дванадцятипалою кишкою зі
І» збереженням воротаря і формуванням панкреатогастро-, холедохоєюно- і дуоденоєюноанастомозів, відповідно до корисної моделі формують інвагінаційний панкреатогастроанастомоз накладенням чотирьох швів-трималок на куксу підшлункової залози, підтягуванням їх через гастротомію задньої стінки шлунка, інвагінацією кукси підшлункової залози в просвіт шлунка, накладанням двох рядів інвагінуючих швів між задньою стінкою шлунка і о куксою підшлункової залози. - Відмінною рисою способу, що заявляється, є створення інвагінаційного панкреатогастроанастомоза після ПДР шляхом накладення чотирьох швів-трималок на куксу підшлункової залози з інвагінацією її в просвіт шлунка ші через гастротомію задньої стінки з наступним накладенням двох рядів інвагінаційних швів між задньою стінкою (Те) 20 шлунка і куксою підшлункової залози. Спосіб дозволяє запобігти розвитку недостатності швів панкреатогастроанастомоза і наступного перитоніту в післяопераційному періоді. со Наявність вказаних відмінних ознак способу, що пропонується, у порівнянні з прототипом, є підставою для того, щоб заявити його в якості корисної моделі.
Спосіб пояснюється графічно. 29 Фіг.1. ПДР зі збереженням воротаря; с Фіг.2. Гастротомія передньої і задньої стінок шлунка по діаметру відповідному діаметрові кукси підшлункової залози;
Фіг.3. Накладення чотирьох Шшвів-трималок на куксу підшлункової залози з ввертанням и в просвіт шлунка підтягуванням швів-трималок; 60 Фіг.4. Накладення двох рядів вузлових швів між задньою стінкою шлунка по периметру гастротомії, формування інвагінаційного панкреатогастроанастомоза; формування холедохоєюноанастомоза, підпілоричного дуоденоєюноанастомоза, накладення єюностоми для ентерального харчування.
Спосіб виконується таким чином: після лапаротомії і визначення операбельності пухлини голівки підшлункової залози виконують ПДР, перетинають холедох (1), підшлункову залозу (2) на 2-3см дистальніше бо перешийка, перетинають дванадцятипалую кишку (3) на їсм нижче воротаря (4), а худу кишку (5) за рівнем дуоденоєюнального переходу (Фіг.1). Після цього виконують поздовжню гастротомію передньої стінки шлунка (б) довжиною 10-12см, а потім гастротомію задньої стінки шлунка (7), що відповідає діаметрові кукси підшлункової залози (2) (Фіг.2); після цього накладають чотири шви-трималки (8) на передню, задню, верхню і нижню стінки кукси підшлункової залози (2) з наступною інвагінацією кукси підшлункової залози в просвіт шлунка через гастротомію задньої стінки (7) підтягуванням швів-трималок через гастротомію передньої стінки (б) (Фіг.3); після цього накладають ряд вузлових швів(9) з боку просвіту шлунка між стінкою шлунка і куксою підшлункової залози (2) і другий ряд вузлових швів (10) між серозною оболонкою шлунка і капсулою підшлункової залози, таким чином закінчуючи формування інвагінаційного панкреатогастроанастомоза (13), формують 7/0 холедохоєюноанастомоз (11) ї підпілоричний дуоденоєюноанастомоз (12); проводять зонд для ентерального харчування в відвідну петлю худої кишки або накладають єюностому (14) для зондового харчування, ушивають гастротомію передньої стінки шлунка (6) (Фіг.4).
Приклади конкретного виконання: 1. Хв. Ч., 49р., і. хв. Мо8379, поступила в клініку 2.06.2002р. з приводу шлунково-кишкової кровотечі, яка 7/5 супроводжувалась жовтяницею. При обстеженні виявлено пухлину голівки підшлункової залози з проростанням в дванадцятипалу кишку та її виразкуванням, наявністю механічної жовтяниці. 5.06.2002р. операція - в області голівки панкреас виявлено пухлину 5хбсм кам'янистої щільності, через стінку дванадцятипалої кишки в проекції великого дуоденального сосочка пальпується виразкування до 1,5см. Жовчний міхур значно збільшений до 20х10см, холедох розширений до Зсм, в супрадуоденальній частині навколо нього та парадуоденально збільшені лімфовузли до 1-1,5см щільної консистенції (ТЗМ1МО). Виконано панкреатодуденальну резекцію. Після мобілізації панкреатодуоденального комплексу пересічено холедох, потім пересічено підшлункову залозу на 2-3см дистальніше перешийка, пересічено дванадцятипалу кишку на їсм нижче воротаря, а худу кишку за рівнем дуоденоєюнального переходу. Після цього виконано поздовжню гастротомію передньої стінки шлунка довжиною 10-12см, а потім гастротомію задньої стінки, що відповідає діаметрові кукси підшлункової залози; після цього ог накладено чотири шви-трималки на передню, задню, верхню і нижню стінки кукси підшлункової залози з наступною інвагінацією кукси підшлункової залози в просвіт шлунка через гастротомію задньої стінки но підтягуванням швів-трималок через гастротомію передньої стінки; після цього накладено ряд швів із просвіту шлунка між шлунком і куксою підшлункової залози і другий ряд швів між серозною оболонкою шлунка і капсулою підшлункової залози; закінчено формування інвагінаційного панкреатогастроанастомоза, ушито гастротомію со зо передньої стінки шлунка, сформовано холедохоєюно- та підпілоричний дуоденоєюноанастомози; накладено єюностому для зондового харчування. б» 2. Хв. Д., 6Зр., і. хв. Мо3952, поступив в клініку по швидкій допомозі 12.03.2002р. з приводу механічної о жовтяниці. При обстеженні виявлено пухлину голівки підшлункової залози, ускладнену механічною жовтяницею. 26.03.2002р. операція, під час якої в черевній порожнині виявлено до 400мл жовтуватого випоту. Печінка -- збільшена, грязно-коричневатого кольору. Жовчний міхур збільшено до 16х18см, він напружений. Дванадцятипала с кишка в середній третині нисхідної частини звужена до 2см за рахунок здавлення збільшеною до 6-7см голівкою панкреас. Після мобілізації панкреатодуоденального комплексу виявлено, що холедох розширений до 2,5-3см, в області арапсгеаййсодиодепаїйв збільшені лімфовузли до ісм, м'ягкуватої консистенції. Виконано панкреатодуденальну резекцію: пересічено холедох, потім пересічено підшлункову залозу на 2-3см дистальніше « 70 перешийка, пересічено дванадцятипалу кишку на 1см нижче воротаря, а худу кишку за рівнем дуоденоєюнального 7-3 с переходу. Панкреатодуоденальний комплекс видалено, виконано холецистектомію від шийки. Після цього виконано поздовжню гастротомію передньої стінки шлунка довжиною 10-12см, а потім гастротомію задньої стінки, )» що відповідає діаметрові кукси підшлункової залози; після цього накладено чотири шви-трималки на передню, задню, верхню і нижню стінки кукси підшлункової залози з наступною інвагінацією кукси підшлункової залози в просвіт шлунка через гастротомію задньої стінки підтягуванням швів-трималок через гастротомію передньої
ГІ стінки; після цього накладено ряд швів із просвіту шлунка між шлунком і куксою підшлункової залози та другий ряд швів між серозною оболонкою шлунка і капсулою підшлункової залози; закінчено формування інвагінаційного - панкреатогастроанастомоза, ушито гастротомію передньої стінки шлунка, сформовано холедохоєюно- та о підпілоричний дуоденоєюноанастомози; виконано зовнішнє дренування холедоха через куксу міхурової протоки, 5р накладено єюностому в лівій підреберної ділянці для зондового харчування. Післяопераційний період без ік ускладнень. Дренаж холедоха видалено на 9 добу, трубку єюностоми - на 14 добу. Хворий виписано через 16 діб з с клініки в задовільному стані.
Спосіб здійснений у 3-х хворих з раковою пухлиною голівки підшлункової залози 2-Зст., а за способом прототипом - 12. Перевага способу, що заявляється, полягає у відсутності ризику розвитку недостатності панкреатогастроанастомоза. У жодного хворого з оперованих за запропонованим способом недостатності швів панкреатогастроанастомоза не спостерігалося. Спосіб може бути застосований при операбельних пухлинах с голівки підшлункової залози і рекомендується до використання в онкологічних центрах, хірургічних клініках гастроентерологічного профілю, спеціалізованих хірургічних клініках і хірургічних центрах підшлункової залози, хірургічних відділеннях обласних лікарень. во Перелік літератури. 1. Шалимов А.А., Шалимов С.А., Ничитайло М.Е., Радзиховский А.П. Хирургия поджелудочной железьї.-
Симферополь. Таврида, 1997. - 560с. 2. Шалимов А.А. Пятидесятилетний опьіт хирургического лечения рака головки поджелудочной железь и органов периампулярной зонь // Клінічна хірургія. - 2003.- Мо1. - С.55. 65 3. Велигоцкий Н.Н., Велигоцкий А.Н., Трушин А.С., Комарчук В.В. Опьїт вьіполнения панкреатодуоденальной резекции // Клінічна хірургія. - 2003. - Мо1. - С.56-57.
4. Тарасенко СВ., Соколова С.Н., Копейкин А.А., Зайцев О.В., Кочуков В.П., Пьіленко М.П., Рахмаев Т.С.,
Стрельников Е.В. Тактика и хирургическое лечение при злокачественньїх опухолях панкреатодуоденальной зонь // Хирургия. - 2005. - Мо3. - С.30-35.

Claims (1)

  1. Формула винаходу Спосіб панкреатодуоденальної резекції, що включає видалення голівки підшлункової залози разом з пухлиною 70 і дванадцятипалою кишкою зі збереженням воротаря і формуванням панкреатогастро-, холедохоєюно- і дуоденоєюноанастомозів, який відрізняється тим, що формують інвагінаційний панкреатоєюноанастомоз накладенням чотирьох швів-тримачів на куксу підшлункової залози, підтягуванням їх через гастротомію задньої стінки, інвагінацією кукси підшлункової залози в просвіт шлунка, накладенням двох рядів інвагінуючих швів між задньою стінкою шлунка і куксою підшлункової залози.
    - (ее)
    (о) «в) «- с - с і»
    іме) - («в)
    се) ІЧ е)
    с 60 б5
UAU200611071U 2006-10-20 2006-10-20 Technique for pancreatoduodenal resection UA21098U (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200611071U UA21098U (en) 2006-10-20 2006-10-20 Technique for pancreatoduodenal resection

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU200611071U UA21098U (en) 2006-10-20 2006-10-20 Technique for pancreatoduodenal resection

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA21098U true UA21098U (en) 2007-02-15

Family

ID=37834908

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU200611071U UA21098U (en) 2006-10-20 2006-10-20 Technique for pancreatoduodenal resection

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA21098U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Goenka et al. Endoscopic management of gastrointestinal leaks and bleeding with the over-the-scope clip: a prospective study
UA21098U (en) Technique for pancreatoduodenal resection
RU2694214C1 (ru) Способ формирования пищеводно-толстокишечного анастомоза на шее
RU2290101C1 (ru) Способ наложения антирефлюксного холедохоэнтероанастомоза
RU2687012C1 (ru) Способ хирургической протезирующей хиатопластики пищеводного отверстия диафрагмы с фундопликацией
RU2391055C2 (ru) Способ формирования пищеводно-тонкокишечного анастомоза при хирургическом лечении кардиоэзофагеального рака
RU2238044C1 (ru) Способ укрытия культи двенадцатиперстной кишки при резекции желудка
RU2290893C1 (ru) Способ выполнения лапароскопических и лапароскопически ассистированных операций на желудке
RU2663388C2 (ru) Способ арефлюксной пилоропластики при недостаточности пилорического сфинктера и синдроме шмидена
Tsai et al. Combined surgical and endoscopic approaches to full-thickness resection
RU2330619C2 (ru) Способ обеспечения доступа к главному панкреатическому протоку головки поджелудочной железы
RU2479269C2 (ru) Способ формирования панкреатикогастроанастомоза из просвета желудка при панкреатодуоденальной резекции
Gagner Staple line leak following laparoscopic sleeve gastrectomy
RU2311882C1 (ru) Способ формирования панкреатокишечного анастомоза
RU2014004C1 (ru) Способ формирования двенадцатиперстнокишечного анастомоза конец в бок
RU2246908C2 (ru) Способ закрытия перфоративных отверстий желудка
RU2271758C1 (ru) Способ формирования панкреатоэнтероанастомоза при резекциях поджелудочной железы
RU2627151C1 (ru) Способ хирургического лечения ахалазии кардии
RU2236181C2 (ru) Способ хирургического лечения ахалазии пищевода
RU2254067C1 (ru) Способ формирования панкреатогастроанастомоза с антиперистальтической вставкой
RU2311141C1 (ru) Способ формирования панкреатикоэнтероанастомоза
RU2353308C2 (ru) Способ формирования терминолатерального гастродуоденоанастомоза при резекции желудка по поводу язвенного стеноза двенадцатиперстной кишки
RU2345720C2 (ru) Способ хирургического лечения язвенной болезни желудка при локализации язвы в верхней и средней трети желудка вблизи большой кривизны
SU1674812A1 (ru) Способ хирургического лечени осложенных околососочковых зв двенадцатиперстной кишки
RU2240048C2 (ru) Способ ушивания культи двенадцатиперстной кишки