UA155284U - Лінійка викладача - Google Patents

Лінійка викладача Download PDF

Info

Publication number
UA155284U
UA155284U UAU202303796U UAU202303796U UA155284U UA 155284 U UA155284 U UA 155284U UA U202303796 U UAU202303796 U UA U202303796U UA U202303796 U UAU202303796 U UA U202303796U UA 155284 U UA155284 U UA 155284U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
scale
ruler
divisions
teacher
stobal
Prior art date
Application number
UAU202303796U
Other languages
English (en)
Inventor
Ліна Віталіївна Дубровіна
Валентин Євгенович Козлов
Юрій Валентинович Козлов
Original Assignee
Ліна Віталіївна Дубровіна
Валентин Євгенович Козлов
Юрій Валентинович Козлов
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Ліна Віталіївна Дубровіна, Валентин Євгенович Козлов, Юрій Валентинович Козлов filed Critical Ліна Віталіївна Дубровіна
Priority to UAU202303796U priority Critical patent/UA155284U/uk
Publication of UA155284U publication Critical patent/UA155284U/uk

Links

Landscapes

  • Length-Measuring Instruments Using Mechanical Means (AREA)
  • Drawing Aids And Blackboards (AREA)

Abstract

Лінійка викладача складається з корпусу лінійки, на якому нанесені шкала з поділками від двох до п'яти, стобальна шкала і відповідна їй шкала ESTC, шкала з поділками від нуля до одиниці. Містить бігунок з прозорого матеріалу, на якому нанесена візирна лінія. Відповідні реперні точки усіх шкал суміщені. Містить апроксимовану логарифмічну шкалу з поділками від двох до п'яти.

Description

Корисна модель належить до галузі вимірювальних пристроїв і може бути використана в педагогічній кваліметрії для встановлення відповідності оцінок, отриманих за різними шкалами.
Відома обчислювальна лінійка (1|, що складається з корпусу лінійки, на лицьовому боці якого нанесені відрізки чотирьох логарифмічних шкал, повзунка, розміщеного в пазах у середині корпуса, на якому з обох боків нанесені відрізки двох логарифмічних шкал, і бігунця, на прозорій частині якого нанесена візирна лінія.
Недоліком цієї лінійки є складність використання для встановлення відповідності застосовуваних в педагогічній кваліметрії оцінок, отриманих за різними шкалами.
Відома також лінійка викладача |2| з нанесеними вздовж однієї із кромок поділками від нуля до дванадцяти, що містить шкалу з поділками від одиниці до десяти, шкалу з поділками від двох до п'яти, логарифмічну стобальну шкалу і відповідну їй шкалу ЕБТС, бігунок з прозорого матеріалу, на якому нанесена візирна лінія, відповідні реперні точки усіх шкал суміщені.
Недоліком цієї лінійки є неможливість використання для встановлення відповідності застосовуваних в педагогічній кваліметрії оцінок, отриманих за різними шкалами.
Найбільш близьким аналогом корисної моделі є лінійка експерта ІЗ| з нанесеними вздовж однієї із кромок поділками від нуля до дванадцяти, що містить шкалу з поділками від одиниці до десяти, шкалу з поділками від двох до п'яти, логарифмічну стобальну шкалу і відповідну їй шкалу Е5ТС, бігунок з прозорого матеріалу, на якому нанесена візирна лінія, шкалу з поділками від нуля до одиниці, відповідні реперні точки усіх шкал суміщені.
В основу корисної моделі поставлена задача забезпечити використання для встановлення відповідності застосовуваних в педагогічній кваліметрії оцінок, отриманих за різними шкалами, і якісного оцінювання рівня вивченості суб'єктів навчання.
Поставлена задача вирішується тим, що лінійка викладача, що складається з корпусу лінійки, на якому нанесені шкала з поділками від двох до п'яти, стобальна шкала і відповідна їй шкала Е5ТС, шкала з поділками від нуля до одиниці, містить бігунок з прозорого матеріалу, на якому нанесена візирна лінія, при цьому відповідні реперні точки усіх шкал суміщені, згідно з корисною моделлю, містить апроксимовану логарифмічну шкалу з поділками від двох до п'яти.
Система оцінювання знань суб'єктів навчання (СН) різних рівнів і процедури урахування балів при складанні різноманітних рейтингів у освітянській діяльності передбачають
Зо використання різних шкал порядку при оцінюванні (вимірюванні) вивченості (знань, умінь та навичок). Подання результатів оцінювання із залишенням декількох (наприклад, двох) знаків після коми відповідає відомому з метрології методу ноніуса, що служить для підвищення точності результатів вимірювань |4|, а в нашому випадку - для більш якісного розрізнення СН за усередненими оцінками (рангами). З тих же міркувань кожна з поділок будь-якої зі шкал може бути поділена на п'ять, десять або кратну їм кількість поділок. Таким чином, метод ноніуса дозволяє збільшити число градацій у межах однієї поділки будь-якої основної шкали, не збільшуючи її довжини.
Використання ноніуса 1/100 в чотирибальній шкалі (ЧШ) порядку, що широко застосовується у педагогічній кваліметрії, дозволяє отримати так звану удосконалену чотирибальну шкалу (УЧШ) і підвищити розрізнювальну здатність на два порядки. Це робить застосування десяти- і дванадцятибальної шкал для оцінювання рівня вивченості суб'єктів навчання недоцільним І|51І.
Імовірнісно-інформаційний підхід ІЄЇ дозволив отримати вираз для визначення оцінки будь- якої І-бальної логарифмічної шкали з основою два. Формула для розрахунку оцінок за логаруфмічною топи ринок шкалою (ЛЧШ) має вигляд ди - 2-18 - Кат де 4:0...1 - частка повернутої об'єктом контролю інформації.
При тестуванні, письмовому або усному опитуванні підраховують кількість Пв вірних відповідей на запитання. Кінцевий результат контролю отримують як добуток д-Пв/Пз, де пз - загальна кількість запитань, завдань, задач.
Якщо вважати, що частка д повернутої об'єктом контролю інформації виражена у відсотках, то оцінка за логарифмічною стобальною шкалою Олсш-100-4. Відповідні їй оцінки в чотирибальних шкалах визначають за номограмою (|7| або з використанням спеціальної лінійки
ІЗІ.
На фіг 1 показано ланцюжок переходу: 4-0,50--Оучш-3,50--С)лош-50--О)луш-2,83.
Аналогічним чином виконують зворотний перехід.
Наведений приклад показує незручність використання логарифмічної стобальної шкали для встановлення відповідності застосовуваних в педагогічній кваліметрії оцінок, отриманих за різними шкалами.
Взагалі, застосування логарифмічних шкал пов'язане зі складністю їх графічного подання.
Тому стобальна шкала (СШ) - шкала з поділками від нуля до ста, яка має лінійний характер, - і відповідна їй шкала Е5ТС більш зручні для реалізації і наступного використання.
Апроксимація ЛЯШ трьома прямими в інтервалах оцінок 2,00-3,00; 3,00-4,00; 4,00-5,00, які відповідають значенням 4 в діапазонах 0-0,57; 0,57-0,86; 0,86-1, не змінює "логарифмічну сутність" шкали, але дозволяє спростити розбиття інтервалів на частки однакової довжини при абсолютних похибках А-Одлчш-Олчш у частках бала, що, як показують розрахунки, у середині інтервалу не перевищують 0,082. При цьому, значення величин, які відкладають на апроксимованій шкалі, відрізняються від відповідних значень логарифмічної шкали, але їх відносне положення не змінюється, що є визначальним при побудові рейтингових списків.
Значення д можна використовувати для подання числових результатів вивченості як деякий коефіцієнт, що визначає рівень засвоєння знань, умінь та навичок суб'єкта навчання.
На фіг. 2 наведено зовнішній вигляд лінійки викладача у складі корпусу 1 з нанесеними удосконаленою чотирибальною шкалою УЧШ, стобальною шкалою СШ і відповідною їй шкалою
ЕЗТС, шкалою 4, апроксимованою логарифмічною чотирибальною шкалою АЛЧШ, бігунка 2 з нанесеною візирною лінією 3.
Лінійка викладача використовується таким чином: фіксують візиром оцінку за однією зі шкал, на візирній лінії зчитують оцінку за визначеною (потрібною) шкалою. Як показує приклад (фіг. 2), встановлення відповідності зафіксованої візиром оцінки 3,50 за удосконаленою чотирибальною шкалою, оцінкам 50 за стобальною шкалою, ЕХ за шкалою Е5ТС, 2,83 за апроксимованою логарифмічною чотирибальною шкалою і 0,50 за шкалою 4 не викликає утруднень.
Таким чином, корисна модель може забезпечити встановлення відповідності оцінок, отриманих за чотирибальними шкалами, стобальною шкалою та шкалами Е5ТС і д, та придатна до застосування в освітянський діяльності як інструмент, що заміщає відповідні обчислення.
Джерела інформації: 1. Панов Д.Ю. Счетная линейка/Д.Ю. Панов. - М.: Наука, 1975. - 168 с. 2. Патент України на корисну модель Мо 105328, МПК (2016.01) 5018 33/00. Лінійка викладача. Автори: Дубровіна В.В., Козлов В.С., Козлов Ю.В./ Опубл. 10.03.2016, Бюл. Мо 5. 3. Патент України на корисну модель Мо 119630, МПК (2017.01) 5018 3/00. Лінійка експерта.
Автори: Козлов В.С., Козлов Ю.В., Новикова О.0./ Опубл. 25.09.2017, Бюл. Мо 18. 4. Шишкин И.Ф. Метрология, стандартизация и управление качеством/ И.Ф. Шишкин; под ред. акад. П.С. Соломенко. - М.: Изд-во стандартов, 1990. - 342 с. 5. Козлов В. Метод оцінювання рівня вивченості суб'єкта навчання/ В. Козлов, Ю. Козлов, В.
Кобзєв, І. Мощенко// Інформаційні системи та технології ІСТ-2020: матеріали 9-ї Міжнародної науково-технічної конференції 17-20 листопада 2020 р., Харків, Україна. - Харків: ХНУРЕ, 2020. -
С. 160-162. 6. Козлов В.С. Модель подання оцінних функцій викладача/ В.С. Козлов, В.Т. Оленченко,
І.О. Юзьков// Системи обробки інформації. - Харків: ХУ ПС, 2009. - Вип. 6 (80). - С. 233-236. 7. Козлов В.С. Метод вирішення завдань педагогічної кваліметрії/ В.С. Козлов, Ю.В.Козлов// 36. наук. праць НА НГ України. - Харків, НА НГУ, 2018. - Вип. 2 (32). - С. 34-39.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Лінійка викладача, що складається з корпусу лінійки, на якому нанесені шкала з поділками від 45 двох до п'яти, стобальна шкала і відповідна їй шкала Е5ТС, шкала з поділками від нуля до одиниці, містить бігунок з прозорого матеріалу, на якому нанесена візирна лінія, при цьому відповідні реперні точки усіх шкал суміщені, яка відрізняється тим, що містить апроксимовану логарифмічну шкалу з поділками від двох до п'яти.
    бу т Ех 4 жо Я со К джених муру ек яки феекуттетттттсттрх сеууф жу уж тесту УчШ г | з нн Є хх 3 3 З ї фен ветрененн нереніеннернюєненняя сук ех ; аж з з Я з ПІВ жо чо о0олі023 03 04 або : тк Х як яви Ж ку Бекон дк леву Ле Олово НО с я вто Ес
    Фіг. днледсннянлнй АЛЕЯ Же ОВК з а І Її рот фін оно КК ! і й секенкефенсонофоніфомиіофя соня гофре деснкаонккой рн ! «Б о о оз о4 0595 о о в ! я екееттееююттттт тю юіютетттеетіжтжжжжт ютететететететететентжтттт є ї ке ї БУ їх ря С
    Фіг.
UAU202303796U 2023-08-08 2023-08-08 Лінійка викладача UA155284U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303796U UA155284U (uk) 2023-08-08 2023-08-08 Лінійка викладача

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202303796U UA155284U (uk) 2023-08-08 2023-08-08 Лінійка викладача

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA155284U true UA155284U (uk) 2024-02-07

Family

ID=89771566

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202303796U UA155284U (uk) 2023-08-08 2023-08-08 Лінійка викладача

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA155284U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
UA155284U (uk) Лінійка викладача
US2530955A (en) Instrument for measuring, interpolating, and the like
UA154394U (uk) Іq-лінійка
UA153059U (uk) Iq-лінійка-5
GB674961A (en) Improvements in or relating to measuring instruments and the like
GB582691A (en) Improvements in or relating to magnetic compasses
GB118593A (en) Instrument for Transferring Lineal Measurements.
GB429651A (en) Improvements in or relating to maps, charts and the like
UA119630U (uk) Лінійка експерта
GB190512714A (en) Improved Instrument for Graphically Solving Spherical Triangles on a Plane Surface.
GB854356A (en) Improvements in and relating to instruments for calculating the percentage of plantsto be removed
GB718479A (en) Improvements in drawing equipment
GB357925A (en) Improvements in drawing and like squares
GB561817A (en) Improvements in compasses and the like
UA105328U (uk) Лінійка викладача
GB602802A (en) Improvements in and relating to slide rules or calculating apparatus of the flat rectilinear type
GB561784A (en) Distance mileage and route finder for use with globes
GB596543A (en) Improvements in or relating to navigating instruments for aircraft
FR2406182A1 (fr) Rapporteur a usages multiples
GB579478A (en) Improvements in slide rule calculating apparatus
GB910503A (en) Improvements in or relating to stencils
GB666454A (en) Improvements in or relating to mathematical instruments
GB566114A (en) Improvements in the lighting of the scales of indicating instruments
GB190013694A (en) Improvements in or relating to Drawing Scales.
GB677346A (en) Pole star corrector and course finder