UA148377U - Спосіб консервування сірководневих мінеральних вод - Google Patents

Спосіб консервування сірководневих мінеральних вод Download PDF

Info

Publication number
UA148377U
UA148377U UAU202102891U UAU202102891U UA148377U UA 148377 U UA148377 U UA 148377U UA U202102891 U UAU202102891 U UA U202102891U UA U202102891 U UAU202102891 U UA U202102891U UA 148377 U UA148377 U UA 148377U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
container
hydrogen sulfide
water
sulfide mineral
sealing
Prior art date
Application number
UAU202102891U
Other languages
English (en)
Inventor
Олександр Миколайович Довженко
Original Assignee
Олександр Миколайович Довженко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Олександр Миколайович Довженко filed Critical Олександр Миколайович Довженко
Priority to UAU202102891U priority Critical patent/UA148377U/uk
Publication of UA148377U publication Critical patent/UA148377U/uk

Links

Landscapes

  • Packages (AREA)

Abstract

Спосіб консервування сірководневих мінеральних вод включає заповнення питною водою ємності з комбінованого матеріалу, з подальшою її герметизацією. Включає технологічний процес герметизації, а саме заповнення газом-аргоном ємності, з використанням комбінованого матеріалу на основі харчового поліетилену та фольгованої стінки. Після чого заповнюють ємність сірководневою мінеральною водою без доступу повітря, з можливістю зливу сірководневої мінеральної води через зливний клапан.

Description

Корисна модель належить до харчової промисловості, а саме до бальнеології, та може бути використана при розливі, зберіганні, транспортуванні і реалізації сірководневої води у тарі, придатній для подальшого споживання її людиною.
Відомий спосіб упаковування харчової речовини, яка стерилізується, передбачає: поміщення харчової речовини, яка підлягає стерилізації, у тонкостінний контейнер, який має відкритий і закритий торці, причому закритий торець герметизований за допомогою першого елемента, що закриває, поміщення в контейнер заздалегідь визначеної кількості зрідженого або стверділого інертного газу, надання газу можливості випаровуватися, герметизацію до повного випаровування газу відкритого торця за допомогою другого елемента, що закриває, щоб тиск інертного газу в герметизованому контейнері був достатнім для збереження стінок контейнера жорсткими, які б інакше легко деформувалися при відсутності зазначеного інертного газу, і стерилізацію харчової речовини і контейнера так, щоб одержати герметизований контейнер під тиском, який містить стерилізовану харчову речовину, причому щонайменше один із першого і другого елементів, що закривають, має увігнутість відносно внутрішньої частини тари і виконаний із такого матеріалу і має таку товщину і форму, щоб щонайменше один торець зазначеного герметизованого контейнера зберігав увігнуту форму до, під час і після стадій герметизації і стерилізації, але ставав опуклим при виникненні будь-якого додаткового тиску газу внаслідок бактеріальної діяльності в герметизованому контейнері. Герметизований контейнер для упаковування харчових речовин, який містить у тонкостінному корпусі харчову речовину, що потребує стерилізації. Контейнер має верхній і нижній торці, щонайменше один із яких має увігнутість відносно внутрішньої частини контейнера. При цьому цей щонайменше один торець виконаний із такого матеріалу і має таку товщину і форму, щоб цей торець герметизованого контейнера зберігав увігнуту форму до, під час і після стерилізації, але ставав опуклим при виникненні будь-якого додаткового тиску газу, викликаного бактеріальною діяльністю в герметизованому контейнері. (ША 51675, В658 31/02, 8658 55/06, 8658 55/14, 16.12.2002 Бюл. Мо 12). Даний спосіб не забезпечує високу якість збереження заданих властивостей, переважно, хімічний склад речовини, при заповненні та транспортуванні через недостатню герметичність при заповненні упаковки.
Спосіб встановлення герметизуючого засобу на відкритий кінець заповненого контейнера
Зо для регулювання розміру верхнього вільного простору в контейнері для усунення вакуумного тиску, контейнер має герметизуючий засіб або кришечку, яка може забезпечувати тимчасовий отвір для доступу до внутрішньої частини контейнера, який здатен герметизуватися при стисканні для забезпечення контрольованого підвищення внутрішнього тиску при охолодженні нагрітих вмістів контейнера. Герметизуюча камера може надавати можливість введення текучої субстанції у верхній вільний простір для пониження із зусиллям рівня текучої субстанції (ОА 109103, В658В 31/04, 27.07.2015 Бюл. Мо 14). Недоліком даного способу є те, що він не забезпечує збереження властивостей продуктів при їх фасуванні та транспортуванні. Крім того, даний спосіб не дозволяє здійснювати транспортування продукту у великих об'ємах.
Найбільш близьким за своєю суттю та ефекту, що досягається, і який приймається як найближчий аналог є спосіб збереження питної води, що включає герметизацією ємності з питною водою, що спочатку заповнюють питною водою ємність з комбінованого матеріалу, який містить шар картону, з подальшою герметизацією ємності, який містить додатково водонепроникний шар та здійснюють заповнення питною водою ємність з комбінованого матеріалу, який містить додатково покриття інертне до фізико-хімічної взаємодії з водою (ША 84329, В65В 3/00, 10.10.2013 Бюл. Мо 19). Недоліком даного способу є те, що він не забезпечує високу якість збереження заданих властивостей продуктів при їх фасуванні та транспортуванні.
Крім того, даний спосіб упаковки не забезпечує збільшення об'єму корисного вантажу при транспортуванні.
В основу корисної моделі поставлена задача із зберігання стабільності сірководневої води типу Нафтуся та її фізико-хімічних, лікувальних і споживчих властивостей, за рахунок здійснення технологічного процесу фасування і наливу в ємності без доступу повітря.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб консервування сірководневих мінеральних вод включає заповнення питною водою ємності з комбінованого матеріалу, з подальшою її герметизацією. Включає технологічний процес герметизації, а саме заповнення газом-аргоном ємності, з використанням комбінованого матеріалу на основі харчового поліетилену та фольгованої стінки. Після чого заповнюють ємність сірководневою мінеральною водою без доступу повітря, з можливістю зливу сірководневої мінеральної води через зливний клапан.
Використання ємності з комбінованого матеріалу на основі харчового поліетилену та фольгованої стінки, а також зливного клапана, через який зливається вода і улоеможливлює бо попадання повітря всередину ємності. Також поставлена задача вирішується тим, що при транспортуванні сірководневої мінеральної води типу Нафтуся до технологічної точки розливу та пакування, ємності необхідно заповнити газом-аргоном, щоб витіснити повітря. В даний час не існує технологій пакування і збереження сірководневої води типу Нафтуся в тару Вад іп Вох, а тому є новою. Аргон має більшу атомну масу Аг-(39,948) в порівнянні з киснем О2-(15,999), тому при наливу сірководневої мінеральної води типу Нафтуся в ємність дзеркало води піднімаючи рівень буде контактувати з аргоном, витісняючи його, при цьому повітря в ємність попадати не зможе. Газ аргон - це інертний газ, який не вступає в реакцію і не має запаху, цим газом витісняють повітря з упаковки або заповнюють її об'єм. Аргон використовується в харчовій промисловості для консервування продуктів, позначений як харчова добавка Е938 і дозволений в Україні.
Як ємність для фасування і подальшого тривалого зберігання протягом 30 діб необхідно використовувати пакет з краником Ваая іп Вох. Особливості даної упаковки в тому, що в ємність не попадає повітря і завдяки фольгованій стінці не проникає сонячне світло, що шкідливо впливає на воду. В цій ємності сірководнева мінеральна вода типу Нафтуся знаходиться в безповітряному просторі, і коли воду зливати через краник, то ємність під дією вакууму здувається, не пропускаючи всередину повітря, тому вода лишається стабільна, не окислюється, не міняє хімічний склад і не втрачає лікувальні властивості.
Особливості використання ємності: - заповнення ємності водою виконувати за допомогою трубки з пробкою, або спеціальним конектором для ємності; - перед вставлянням пробки-краника в горловину випустити з ємності все повітря, для цього розмістити ємність так, щоб горловина була найвищою точкою ємності, стиснути ємність, щоб рівень води піднявся до горловини. Вставити пробку-краник в горловину; - ємність пакується в картонну коробку, що захищає її від механічних пошкоджень, в нижній частині коробки є перфороване місце для фіксації краника; - нормальне положення ємності в картонній коробці - краником донизу, тоді при зливу води в ємність не попадає повітря. Якщо повітря випадково попало, необхідно розмістити ємність краником догори, стискати ємність так, щоб випустити через кран все повітря. - Зберігати сірководневу мінеральну воду типу Нафтуся необхідно в темному, прохолодному
Зо місці при температурі 5-207С подалі від джерел тепла і сонячного проміння, бажано в холодильнику.
Причинно-наслідковий зв'язок сукупності суттєвих ознак корисної моделі і технічним результатом, що заявляється, полягає у використанні для збереження питної води, її фізико- хімічних та споживчих (органолептичних) властивостей, ємність, що герметично закривається, та матеріал, з якого ця ємність виготовлена. Водостійкість такої ємності забезпечується водонепроникним шаром/покриттям, а збереження фізико-хімічних та споживчих (органолептичних) властивостей завдяки інертності такого водонепроникного покриття до фізико-хімічної взаємодії з сірководневою мінеральною водою типу Нафтуся. Тобто, необхідні для ефективного збереження сірководневої мінеральної води типу Нафтуся властивості ємності (міцність, вологогазонепроникність, світлонепроникність, інертність до вмісту тощо) забезпечуються її матеріалом, який комбіновано із шарів різних матеріалів з різними властивостями. Розмір ємності може бути будь-яким і не впливає на досягнення заявленого технічного результату.
Суть запропонованої корисної моделі спосіб консервування сірководневих мінеральних вод пояснює креслення, на якому зображено: балон 1 з Аргоном; резервуар 2 з сірководневою мінеральною водою типу Нафтуся; кран подачі газу-аргону 3; свіча скиду тиску 4; кран свічі 5; манометр свічі 6; горловина наливу 7; запірний кран 8; насос 9; фільтр 10; наливний кран 11; ємність 12 виконана у вигляді Вад іп Вох; водяний лічильник 13; стіл наливу води 14 з дренажем; кран продувки 15 аргоном ємності для води; тара 16 для транспортування сірководневої мінеральної води типу Нафтуся від бювету або свердловини до точки розливу і пакування.
Цей спосіб може бути реалізований за допомогою технологічного процесу: тару 16 для транспортування сірководневої мінеральної води типу Нафтуся, в яку буде набиратися вода в бюветі або біля свердловини, продути газом-аргоном через кран продувки 15, після чого можна буде її заповнювати водою. Для витиснення повітря з резервуара 2 з сірководневою мінеральною водою типу Нафтуся, відкрити кран свічі 5. Відкрити кран подачі газу-аргону 3, заповнити газом-аргоном резервуар 2 з сірководневою мінеральною водою типу Нафтуся, при цьому горловина наливу 7 герметично закрита. Після продувки на свічу скиду тиску 4, закрити кран подачі газу-аргону З і кран свічі 5. Відкрити горловину наливу 7, і наповнити з тари 16 для бо транспортування сірководневої мінеральної води типу Нафтуся від бювету або свердловини до точки розливу і пакування резервуар 2 з сірководневою мінеральною водою типу Нафтуся.
Герметично закрити горловину наливу 7. Відкрити кран подачі газу-аргону 3, встановити по манометрі свічі 6 надлишковий тиск 0,2 атм. Відкрити запірний кран 8. Включити насос 9, і через фільтр 10 по водяному лічильнику 13 заповнювати через відкритий наливний кран 11 сірководневою мінеральною водою типу Нафтуся ємність 12, виконану у вигляді Вад іп Вох, яку розміщено на столі наливу води 14 з дренажем.
Параметри ємності, насоса та іншого технологічного обладнання підбираються в залежності від об'ємів реалізації сірководневої мінеральної води типу Нафтуся.
Заявлена корисна модель є інноваційним способом збереження стабільності сірководневої води типу Нафтуся завдяки безкисневій технології розливу та фасування, а також дає можливість зберігати цю воду тривалий час. В даний час не існує технологій пакування і збереження сірководневої води типу Нафтуся в тару Ваая іп Вох, а тому є новою. Запропоноване рішення дозволяє вирішити задачу без необхідності установки додаткових вартісних і складних систем.
Техніко-економічною перевагою запропонованого технічного рішення є підвищення надійності, спрощення і здешевлення процесу розливу при необхідній високій біологічній чистоті та збереження якісних властивостей продукту при розливанні, що виконується в безперервних асептичних умовах, і економічність в його реалізації.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб консервування сірководневих мінеральних вод, що включає заповнення питною водою ємності з комбінованого матеріалу, з подальшою її герметизацією, який відрізняється тим, що включає технологічний процес герметизації а саме заповнення газом-аргоном ємності, з використанням комбінованого матеріалу на основі харчового поліетилену та фольгованої стінки, після чого заповнюють ємність сірководневою мінеральною водою без доступу повітря, з можливістю зливу сірководневої мінеральної води через зливний клапан.
    оо маш ше Кк попттясннте БО фони | в ща "З ібн ЖИ | г КК нин ИН. з , кеш 15
UAU202102891U 2021-05-31 2021-05-31 Спосіб консервування сірководневих мінеральних вод UA148377U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202102891U UA148377U (uk) 2021-05-31 2021-05-31 Спосіб консервування сірководневих мінеральних вод

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU202102891U UA148377U (uk) 2021-05-31 2021-05-31 Спосіб консервування сірководневих мінеральних вод

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA148377U true UA148377U (uk) 2021-07-28

Family

ID=77080089

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU202102891U UA148377U (uk) 2021-05-31 2021-05-31 Спосіб консервування сірководневих мінеральних вод

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA148377U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JP2020023363A (ja) 気密性に優れた容器及び容器のガス分子または揮発成分の保持方法
US4840280A (en) Sealing cap for liquid food or beverage containers
US4454945A (en) Multiwall container
ES2396224T5 (es) Procedimiento y dispositivo para el tratamiento a alta presión de productos
WO2008105001A1 (en) Hermetic packaging system of a consumer fluid within a container for the preservation of such consumer fluid from contamination and deterioration during the phases of storage as well as of induction and/or delivery
RU2010151973A (ru) Способ модификации свободного пространства над продуктом для удаления вакуумного давления и устройство для него
UA148377U (uk) Спосіб консервування сірководневих мінеральних вод
GB2113180A (en) Sealed plastics container
JPH11506408A (ja) 液体貯蔵用の容量可変の密閉容器
KR200414109Y1 (ko) 고춧가루 포장용기
RU2804333C2 (ru) Способ и упаковка для сохранения пищевого продукта в атмосфере водорода
CN107848651A (zh) 对包装的或部分包装的或部分密封的消耗品进行杀菌的方法以及存储容器及其外包装件
RU11203U1 (ru) Устройство для хранения и розлива вина
US20030116450A1 (en) Open cell tray and method of foodstuff packaging
ES2267450T3 (es) Metodo y aparato para envasar productos alimenticios, particularmente productos de panaderia y fruta, en una atmosfera modificada.
KR20110097792A (ko) 포장용기 특히 음식물 포장용기 충전 방법
CZ297526B6 (cs) Obalový prostředek pro tekuté droždí a jeho použití
JPH01112945A (ja) 青果物の長期貯蔵法
CA3140236A1 (en) Method and packaging for preserving a foodstuff in a hydrogen atmosphere
US20010014366A1 (en) Method of packaging perishable material
KR900005675B1 (ko) 김치의 병 저장방법
RU34497U1 (ru) Устройство для хранения и розлива жидких продуктов
FI85360B (fi) Foerfarande foer lagring och transport av peraettiksyraloesning samt transport- och lagringssystem foer peraettiksyraloesning.
CH337713A (fr) Procédé de conservation de liquides périssables
BE542357A (uk)