UA142703U - Віконна система - Google Patents

Віконна система Download PDF

Info

Publication number
UA142703U
UA142703U UAU201911666U UAU201911666U UA142703U UA 142703 U UA142703 U UA 142703U UA U201911666 U UAU201911666 U UA U201911666U UA U201911666 U UAU201911666 U UA U201911666U UA 142703 U UA142703 U UA 142703U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
frame
elements
sash
window system
blind elements
Prior art date
Application number
UAU201911666U
Other languages
English (en)
Inventor
Вікторія Борисівна Ігнатьєва
Original Assignee
Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя filed Critical Тернопільський Національний Технічний Університет Імені Івана Пулюя
Priority to UAU201911666U priority Critical patent/UA142703U/uk
Publication of UA142703U publication Critical patent/UA142703U/uk

Links

Landscapes

  • Wing Frames And Configurations (AREA)
  • Door And Window Frames Mounted To Openings (AREA)

Abstract

Віконна система містить раму та стулкові або глухі елементи різних видів і конструкцій, усередині яких встановлений склопакет, в якій зовнішня сторона рами та стулкових або глухих елементів виготовлена з будь-яких металопластикових профільних елементів, а їх внутрішня сторона є конструкцією, яка складається з двох скріплених між собою конструкцій, при цьому обидві конструкції скріплені між собою будь-яким відомим способом, наприклад саморізами, у зоні їх з'єднання таким чином, що дерев'яна конструкція є лицьовою внутрішньою стороною віконної системи. Конструкція внутрішньої сторони рами та стулкових або глухих елементів, яка виготовлена з дерева, зі сторони скріплення її з конструкцією внутрішньої сторони рами та стулкових або глухих елементів, яка виготовлена з металопластикових профільних елементів, по всьому периметру має паз, в який вставлений будь-який теплозберігаючий матеріал, наприклад пінополістирол, причому розміри паза вибрані відповідно до розмірів теплозберігаючого матеріалу, враховуючи, що ширина буртика паза та товщина тіла конструкції внутрішньої сторони рами та стулкових або глухих елементів, яка виготовлена з дерева, забезпечують жорсткість і міцність цієї конструкції.

Description

Корисна модель належить до будівництва, а саме до конструкції віконного блока, і може бути використана у виробництві вікон для житлових, суспільних, виробничих і допоміжних приміщень.
Відома віконна система, що містить раму та стулкові або глухі елементи різних видів і конструкцій, в які встановлений склопакет, і в якій зовнішня сторона рами та стулкових або глухих елементів виготовлена з будь-яких металопластикових профільних елементів, а внутрішня сторона - з дерева, при цьому сторони скріплені між собою будь-яким відомим способом, наприклад саморізами у зоні їх з'єднання |див. патент України Мо 47344 І з класу
ЕОб6В 3/00, який опубліковано 25.01.2009 р. у бюлетені Мо 21.
Недоліком такої віконної системи є те, що її виробництво потребує певного переналагодження існуючого обладнання.
Другим недоліком є перехідні теплові процеси між сталевим армуючим підсилювачем і дерев'яним профілем.
Найбільш близькою за своєю суттю та ефектом, що досягається, і яка приймається за аналог, є віконна система, що містить раму та стулкові або глухі елементи різних видів і конструкцій, усередині яких встановлений склопакет, в якій зовнішня сторона рами та стулкових або глухих елементів виготовлена з будь-яких металопластикових профільних елементів, а їх внутрішня сторона є конструкцією, яка складається з двох скріплених між собою конструкцій, одна з яких кріпиться будь-яким відомим способом, наприклад є єдиним цілим з зовнішньою стороною рами та стулкових або глухих елементів, виготовлена з тих самих металопластикових профільних елементів, що і зовнішня сторона рами та стулкових або глухих елементів віконної системи і має ідентичну їм форму, а інша конструкція виконана з дерева і має форму, ідентичну металопластиковому профілю, при цьому обидві конструкції скріплені між собою будь-яким відомим способом, наприклад, саморізами у зоні їх з'єднання таким чином, що дерев'яна конструкція є лицьовою внутрішньою стороною віконної системи |див. патент України Мо 136285
М з класу ЕОЄВ 3/00, який опубліковано 12.08.2019 р. у бюлетені Мо 151.
Недоліком такої віконної системи є те, що, незважаючи на високі теплоізоляційні властивості, віконна система обмежена в можливості їх поліпшення, тобто в можливості підвищення коефіцієнта опору теплопередачі, що дало б змогу виготовляти такі віконні системи
Зо з різним коефіцієнтом опору теплопередачі, в залежності від потреб споживача, не змінюючи процес виробництва.
В основу корисної моделі поставлено задачу збільшення теплозахисту віконної системи за рахунок зміни конструкції дерев'яної частини внутрішньої сторони профілю віконної системи.
Поставлена задача вирішується тим, що у віконній системі, що містить раму та стулкові або глухі елементи різних видів і конструкцій, у середині яких встановлений склопакет, в якій зовнішня сторона рами та стулкових або глухих елементів виготовлена з будь-яких металопластикових профільних елементів, а їх внутрішня сторона є конструкцією, яка складається з двох скріплених між собою конструкцій, одна з яких кріпиться будь-яким відомим способом, наприклад є єдиним цілим з зовнішньою стороною рами та стулкових або глухих елементів, виготовлена з тих самих металопластикових профільних елементів, що Її зовнішня сторона рами, та стулкових або глухих елементів віконної системи і має ідентичну їм форму, а інша конструкція виконана з дерева і має форму, ідентичну металопластиковому профілю, при цьому обидві конструкції скріплені між собою будь-яким відомим способом, наприклад саморізами у зоні їх з'єднання таким чином, що дерев'яна конструкція є лицьовою внутрішньою стороною віконної системи, згідно з корисною моделлю, конструкція внутрішньої сторони рами та стулкових або глухих елементів, яка виготовлена з дерева, зі сторони скріплення її з конструкцією внутрішньої сторони рами та стулкових або глухих елементів, яка виготовлена з металопластикових профільних елементів, по всьому периметру має паз, в який вставлений будь-який теплозберігаючий матеріал, наприклад пінополістирол, причому розміри паза вибрані відповідно до розмірів теплозберігаючого матеріалу, враховуючи, що ширина буртика паза та товщина тіла конструкції внутрішньої сторони рами та стулкових або глухих елементів, яка виготовлена з дерева, забезпечують жорсткість і міцність цієї конструкції, причому в паз, замість теплозберігаючого матеріалу, може бути вставлена планка з тепловідбивним покриттям.
Завдяки виконанню паза, в конструкції внутрішньої сторони рами та стулкових або глухих елементів, яка виготовлена з дерева, для розміщення теплозберігаючого матеріалу або планки з тепловідбивним покриттям забезпечується більш високий коефіцієнт опору теплопередачі.
Таким чином, теплозахисні та звукоізоляційні характеристики пропонованої віконної системи вище, ніж у аналогічних вікон такої ж товщини.
Суть корисної моделі пояснюється ілюстративним матеріалом, на якому зображено бо поперечний переріз рами із стулюковим елементом запропонованої віконної системи.
Віконна система, що пропонується, містить раму 1 та стулкові або глухі елементи 2 різних видів і конструкцій, у середині яких встановлений склопакет 3. Зовнішня сторона 4 рами 1 і стулкових або глухих елементів 2 виготовлена з будь-яких металопластикових профільних елементів. Внутрішня сторона 5 рами 1 і стулкових або глухих елементів 2 є конструкцією, яка по формі ідентична зовнішній стороні 4 рами 1 і стулюових або глухих елементів 2, і яка утворюється двома скріпленими між собою конструкціями: конструкцією 6, яка виготовлена з того самого металопластикового профілю, що і зовнішня сторона 4 рами, 1 та стулкових або глухих елементів 2 віконної системи і конструкцією 7 (лицьова сторона), яка виготовлена з дерева. Конструкція 6 внутрішньої сторони 5 рами 1 і стулкових або глухих елементів 2 може бути єдиним цілим з зовнішньою стороною 4 рами 1 та стулкових або глухих елементів 2.
Конструкція 7 внутрішньої сторони рами 1 та стулкових або глухих елементів 2, яка виготовлена з дерева, зі сторони скріплення її з конструкцією 6 внутрішньої сторони рами 1 та стулкових або глухих елементів 2, яка виготовлена з металопластикових профільних елементів, по всьому периметру має паз 8. В паз 8 вставлений будь-який теплозберігаючий матеріал 9, наприклад пінополістирол. В паз 8 замість теплозберігаючого матеріалу 9 може бути вставлена планка з тепловідбивним покриттям. Конструкції б і 7 внутрішньої сторони 5 рами 1 і стулкових або глухих елементів 2 скріплені між собою, по всій віконній системі, саморізами у зоні їх з'єднання.
Товщина склопакету З враховує товщину дерев'яної конструкції 7 внутрішньої сторони 5 рами 1 і стулкових або глухих елементів 2.
Подальша суть корисної моделі пояснюється сумісно з принципом виготовлення віконної системи.
З будь-яких металопластикових профільних елементів виготовляється рама 1 та стулкові або глухі елементи 2 необхідної форми та виду, причому товщина рами 1 та стулкових або глухих елементів 2 повинна бути на 1-3 см менше необхідної (це залежить від товщини склопакету, який бажають вставляти). Окремо, з дерева, виготовляють другу, лицьову, конструкцію 7 внутрішньої сторони 5 рами 1 та стулкових або глухих елементів 2, яка повинна бути аналогічної форми та товщиною від 1 до З см (це залежить від того на скільки сантиметрів тонше за необхідної товщини зроблені металопластикова рама 1 та стулкові або глухі елементи 2). Перед складанням конструкції 7 в її елементах, зі сторони скріплення з конструкцією 6,
Зо роблять поздовжній паз 8. Розміри паза 8 вибираються відповідно до розмірів теплозберігаючого матеріалу 9 або планки з тепловідбивним покриттям, враховуючи, що ширина буртика паза 8 та товщина тіла конструкції 7 внутрішньої сторони 5 рами 1 та стулкюових або глухих елементів 2, яка виготовлена з дерева повинні забезпечувати жорсткість і міцність цієї конструкції. Така вимога обумовлена тим, що не міцна дерев'яна конструкція може легко пошкодитись в процесі збирання, а також під час її кріплення до конструкції 6 внутрішньої сторони 5 рами 1 та стулкових або глухих елементів 2, яка виготовлена з металопластикових профільних елементів.
Готуються смуги теплозберігаючого матеріалу 9 або планки з тепловідбивним покриттям.
Після виготовлення конструкції 7 в пази 8 по всьому периметру конструкції 7 вставляються підготвлені смуги теплозберігаючого матеріалу 9У або планки з тепловідбивним покриттям.
Дерев'яну конструкцію 7 скріплюють з конструкцією 6 внутрішньої сторони 5 рами 1 та стулкових або глухих елементів 2, яка виготовлена з металопластикового профілю, будь-яким відомим способом, наприклад саморізами, у зоні їх з'єднання (зі сторони вставлення склопакету).
Виготовляють склопакет З необхідної товщини, враховуючи товщину дерев'яної конструкції 7, та встановлюють його у віконну систему.
Виготовляють дерев'яні штапики і вставляють їх з внутрішньої сторони 5 рами 1 і стулкових або глухих елементів 2 на прозорому силіконі.
Головна відмінність віконної системи, що пропонується автором, від відомих полягає в тому, що конструкція внутрішньої сторони рами та стулкових або глухих елементів, яка виготовлена з дерева, зі сторони скріплення її з конструкцією внутрішньої сторони рами та стулкових або глухих елементів, яка виготовлена з металопластикових профільних елементів, по всьому периметру має паз, в який вставлений будь-який теплозберігаючий матеріал або планка з тепловідбивним покриттям.
Жодна з відомих віконних систем не може мати відмічені властивості оскільки вони мають конструкції, що не дозволяють одержати бажаний ефект. Тобто існуючі конструкції віконних систем не мають одночасно наступних властивостей: простота виробництва, високий теплозахист, висока звукоізоляція.
До технічних переваг запропонованої корисної моделі у порівнянні з найближчим аналогом можна віднести: 60 - простота виробництва;
- Збільшення теплозахисту; - збільшення звукоізоляції віконної системи. Все це дозволяє підвищити якість виробу.
До соціальних переваг запропонованої корисної моделі у порівнянні з найближчим аналогом можна віднести збереження естетичних якостей.

Claims (2)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Віконна система, що містить раму та стулкові або глухі елементи різних видів і конструкцій, усередині яких встановлений склопакет, в якій зовнішня сторона рами та стулкових або глухих елементів виготовлена з будь-яких металопластикових профільних елементів, а їх внутрішня сторона є конструкцією, яка складається з двох скріплених між собою конструкцій, одна з яких кріпиться будь-яким відомим способом, наприклад є єдиним цілим з зовнішньою стороною рами та стулкових або глухих елементів, виготовлена з тих самих металопластикових профільних елементів, що і зовнішня сторона рами та стулкових або глухих елементів віконної системи і має ідентичну їм форму, а інша конструкція виконана з дерева і має форму, ідентичну металопластиковому профілю, при цьому обидві конструкції скріплені між собою будь-яким відомим способом, наприклад саморізами, у зоні їх з'єднання таким чином, що дерев'яна конструкція є лицьовою внутрішньою стороною віконної системи, яка відрізняється тим, що конструкція внутрішньої сторони рами та стулкових або глухих елементів, яка виготовлена з дерева, зі сторони скріплення її з конструкцією внутрішньої сторони рами та стулкових або глухих елементів, яка виготовлена з металопластикових профільних елементів, по всьому периметру має паз, в який вставлений будь-який теплозберігаючий матеріал, наприклад пінополістирол, причому розміри паза вибрані відповідно до розмірів теплозберігаючого матеріалу, враховуючи, що ширина буртика паза та товщина тіла конструкції внутрішньої сторони рами та стулюових або глухих елементів, яка виготовлена з дерева, забезпечують жорсткість і міцність цієї конструкції.
2. Віконна система за п. 1, яка відрізняється тим, що в паз вставлена планка з тепловідбивним покриттям. вртрр ес ще ЕЕ ши ши ; с І ГКУ й КА КОКЕТ Б шій БО ен ХМ ХЕ и СИ КВ ХЕ КК ОО Ин Кк: ОКУ шк Я і і. Ух со пев о бежева М я
ЕІ. іш ши ин З ШЕ ше шк ОО то х ж в сек о ов ви п, Ж МИ Шк Не
UAU201911666U 2019-12-05 2019-12-05 Віконна система UA142703U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911666U UA142703U (uk) 2019-12-05 2019-12-05 Віконна система

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201911666U UA142703U (uk) 2019-12-05 2019-12-05 Віконна система

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA142703U true UA142703U (uk) 2020-06-25

Family

ID=80633018

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201911666U UA142703U (uk) 2019-12-05 2019-12-05 Віконна система

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA142703U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5768836A (en) Heat and sound transmission attenuated framing structure, particularly door or window framing
US5105597A (en) Door construction
JP2017515082A5 (uk)
DE202015009499U1 (de) Isolierglaselement
KR101372874B1 (ko) 창호용 단열 프레임 및 그 제조 방법
US20120324806A1 (en) High R-Value, Removable and Transparent Window Insulation Panels
US9091063B2 (en) Hidden frame airloop window wall unit
US5465539A (en) Window assembly with plant-on
EP3385486A1 (en) Transparent panel
UA142703U (uk) Віконна система
CN207392543U (zh) 单元体幕墙隐藏式内开通风装置
ITRE20090121A1 (it) Telaio e controtelaio per porte di armadi frigoriferi
WO2011012295A2 (de) NACH AUßEN ÖFFNENDES FENSTER
KR200438147Y1 (ko) 두께 조절이 가능한 창호 프레임
CN203783393U (zh) 一种新型不锈钢门
UA142702U (uk) Віконна система
CN202970364U (zh) 门、窗的通风隔音结构
UA136285U (uk) Віконна система
CN111706240A (zh) 一种嵌入式多腔体全暖边框内置遮阳节能中空玻璃制品
CN206397379U (zh) 一种防弹隐扇门窗
CN111946237A (zh) 一种嵌入式多腔体全暖边框内置遮阳节能中空玻璃制品
CN210562848U (zh) 一种隔音双层建筑玻璃幕墙
GB2405172A (en) Frame with intumescent material
KR200497151Y1 (ko) 건축물용 스텝 타입 복층유리
CN215332390U (zh) 一种玻璃与铝合金门窗框的安装结构