UA141541U - Спосіб перев'язки судинної ніжки внутрішнього гемороїдального вузла при ексцизійній гемороїдектомії - Google Patents

Спосіб перев'язки судинної ніжки внутрішнього гемороїдального вузла при ексцизійній гемороїдектомії Download PDF

Info

Publication number
UA141541U
UA141541U UAU201910828U UAU201910828U UA141541U UA 141541 U UA141541 U UA 141541U UA U201910828 U UAU201910828 U UA U201910828U UA U201910828 U UAU201910828 U UA U201910828U UA 141541 U UA141541 U UA 141541U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
node
vascular
hemorrhoidal
wound
hemorrhoidectomy
Prior art date
Application number
UAU201910828U
Other languages
English (en)
Inventor
Петро Володимирович Соломчак
Василь Дмитрович Скрипко
Василий Дмитриевич Скрипко
Original Assignee
Петро Володимирович Соломчак
Василь Дмитрович Скрипко
Василий Дмитриевич Скрипко
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Петро Володимирович Соломчак, Василь Дмитрович Скрипко, Василий Дмитриевич Скрипко filed Critical Петро Володимирович Соломчак
Priority to UAU201910828U priority Critical patent/UA141541U/uk
Publication of UA141541U publication Critical patent/UA141541U/uk

Links

Landscapes

  • Orthopedics, Nursing, And Contraception (AREA)
  • Surgical Instruments (AREA)

Abstract

Спосіб перев'язки судинної ніжки гемороїдального вузла при ексцизійній гемороїдектомії, що полягає у виконанні під спинномозковою анестезією гемороїдектомії, накладанні і відсіканні гемороїдального вузла. Після девульсії анального сфінктера за допомогою вікончатих затискачів під спинномозковою анестезією виконують висічення гемороїдальної тканини до судинної ніжки вузла у вигляді трикутної рани з верхівкою в основі судинної ніжки, і після тракції вікончатим затискачем відпрепарованого гемороїдального вузла назовні у напрямку просвіту кишки беруть синтетичну нитку NOVOSYN QUICK UNDY 2/0(3)70СМ HR26 і проводять перший стібок шляхом вколу та виколу на відстані 0,5-0,7 см від краю рани з дистального кінця від судинної ніжки, потім проводять другий стібок з проксимального кінця на ширину 1,0-1,2 см над умовною лінією проекції кінцевої гілки верхньої прямокишкової артерії на глибину до м'язового шару кишки і зав'язують вузол над судинною ніжкою таким чином, щоб основа судинної ніжки вузла знаходиться всередині між стібками лігатури, а кінці обрізаної нитки спрямовують в просвіт кишки, після чого гемороїдальний вузол відсікають, відступивши 0,5-0,7 від рани.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме до проктології і може бути використана для хірургічного лікування хворих на хронічний комбінований геморой ППІ-ІМ стадій.
Більшість пацієнтів, які страждають на геморой, звертаються до лікаря на ПІПІ-ІМ стадіях, оперативне лікування застосовується в 75 95 хворих, що звернулися за медичною допомогою
ІНоїППпозпеай УА, РІийіре АК. Наєетогпоїде5: тодегп аіадпов5і5 апа ігеайтепі. Розідгай Меа / 2016:92:4-8І.
Найпоширенішим методом оперативного лікування є гемороїдектомія за Мілліганом-
Морганом, яка, в свою чергу, має декілька найпоширеніших модифікованих варіантів: із залишеними відкритими рановими поверхнями, частково або повністю зашитими післяопераційними ранами анального каналу. Відомі також нові підходи до вибору операційного втручання у хворих з поєднаними захворюваннями аноректальної зони Шпитальна хірургія.
Журнал імені Л.Я. Ковальчука. 2016. Мо 1:95-99.|.
В літературних джерелах доволі часто зустрічаються різні публікації щодо перев'язки судинної ніжки гемороїдального вузла, без залишення кукси та з залишенням кукси гемороїдальної ніжки. Найчастіші з ранніх ускладнень у післяопераційному періоді зауважують випадки кровотечі з кукси вузла в результаті злітання лігатури з судинної ніжки, нагноєння рани в ділянці кукси, розвиток гострого парапроктиту або утворення лігатурної нориці (Клінічна оперативна коло проктологія. Під редакцією РАМН В.Д.Федорова, 1994. Ст. 333).
В хірургічній практиці лікарі-хірурги та проктологи застосовують різноманітні матеріали для перев'язки судинної ніжки від звичайного кетгуту та лавсану до сучасних шовних матеріалів.
Однак кожен з них має свої суттєві недоліки. Застосування кетгутової нитки добре з позиції швидкого розсмоктування матеріалу, але ненадійне в плані міцності. Лавсанова нитка міцна, але не розсмоктується та може бути використана тільки для методу гемороїдектомії із залишенням кукси, яка потім самостійно відпадає разом з лігатурою. Однак при не відходженні судинної ніжки та вростанні кінців нитки в слизову оболонку можливе утворення лігатурної нориці. Сучасні ж синтетичні нитки доволі часто інфікуються каловими масами та тривало розсмоктуються і нерідко такі лігатури вже через три місяці доводиться видаляти за допомогою ректального дзеркала або ректоскопа.
Найбільш близьким до корисної моделі, що заявляється, за технічною суттю, є спосіб
Зо перев'язування гемороїдального вузла, що полягає у введенні в пряму кишку ректального дзеркала в зімкнутому положенні, розведенні стулок ректального дзеркала, пошуку та виділенні гемороїдального вузла в просвіт між стулками, фіксації розведених стулок механізмом, згідно з яким гемороїдальний вузол виділяють в овальний отвір правої стулки і на основу ніжки накладають шовкову лігатуру (Патент на корисну модель Мо 43228 АбІ1ІВ 17/00. Опубл. 10.08.2009, Бюл.Мо 11.
Однак цей спосіб дещо складний у виконанні, потребує використання спеціального дзеркала з отвором, передбачає використання шовкової лігатури і не завжди забезпечує мінімізацію виникнення можливих ускладнень в ділянці післяопераційної рани.
В основу корисної моделі поставлено задачу удосконалити спосіб перев'язки судинної ніжки гемороїдального вузла при ексцизійній гемороїдектомії шляхом використання запропонованого способу перев'язки вузла довкола судинної ніжки та використання сучасного синтетичного матеріалу перев'язки забезпечити мінімізацію виникнення можливих ускладнень в ділянці кукси гемороїдального вузла.
Поставлена задача вирішується тим, що після девульсії анального сфінктера за допомогою вікончатих затискачів під спинномозковою анестезією виконують на вікончатих затискачах висічення гемороїдальної тканини до судинної ніжки вузла у вигляді трикутної рани з верхівкою в основі судинної ніжки, і після тракції вікончатим затискачем відпрепарованого гемороїдального вузла назовні у напрямку просвіту кишки беруть синтетичну нитку МОМОБУМ
ОШІСК МОМ 2/9(3)У70СМ НЕ26 і проводять перший стібок шляхом вколу та виколу на відстані 0,5-0,7 см від краю рани з дистального кінця від судинної ніжки, потім проводять другий стібок з проксимального кінця на ширину 1,0-1,2 см над умовною лінією проекції кінцевої гілки верхньої прямокишкової артерії на глибину до м'язового шару кишки і зав'язують вузол над судинною ніжкою таким чином, щоб основа судинної ніжки вузла знаходилась всередині між стібками лігатури, а кінці обрізаної нитки спрямовують в просвіт кишки, після чого гемороїдальний вузол відсікають, відступивши 0,5-0,7 від рани.
Завдяки накладанню запропонованого спеціального шва запропонованою синтетичною ниткою забезпечують добрий гемостаз та надійну фіксацію лігатури, що в свою чергу запобігає ряду післяопераційних ускладнень. Саме завдяки відпрацьованій методологічній послідовності накладання вузла забезпечується можливість уникнути ранніх кровотеч з кінцевої гілки верхньої бо прямокишкової артерії, сповзання та нагноєння лігатури, а використана синтетична нитка для цього забезпечує швидке її розсмоктування за рахунок чого знижується імовірність нагнійних процесів в ділянці рани. Крім того використання сучасного синтетичного матеріалу дозволяє забезпечити добрий натяг вузла впродовж 5-7 днів та відносно швидке його розсмоктування.
Таким чином сукупністю відомих і пропонованих суттєвих ознак створено нове технічне рішення, яке забезпечує якісно новий технічний результат, достатній для виконання поставленої задачі корисної моделі.
Суть пропонованого способу перев'язки судинної ніжки гемороїдального вузла при ексцизійній гемороїдектомії пояснюють креслення. На Фіг. 1 наведено етап виконання способу з проведеними стібками з незав'язаною лігатурою. На Фіг. 2 - теж із зав'язаною лігатурою.
Спосіб здійснюють так. Під спинномозковою анестезією виконують висічення гемороїдальної тканини до судинної ніжки вузла на вікончатих затискачах, як приклад на затискачах Люєра. В результаті цього утворюється трикутна рана з верхівкою в основі судинної ніжки 6. Після тракції назовні відпрепарованого гемороїдального вузла 7 у напрямку просвіту кишки за допомогою вікончатого затискача беруть синтетичну нитку МОМОБУМ ОЦІСК ОМОМ 2/0(3)70СМ НК26 і проводять перший стібок 1 шляхом вколу та виколу на відстані 0,5-0,7 см від краю рани з дистального кінця від судинної ніжки. Другий стібок 2 проводять з її проксимального кінця на ширину 1,0-1,2 см. над умовною лінією проекції кінцевої гілки верхньої прямокишкової артерії на глибину до м'язового шару кишки, як зображено на Фіг. 1. Зав'язування вузла З проводять над судинною ніжкою б таким чином, щоб основа судинної ніжки б вузла 7 знаходилась всередині між стібками лігатури, а кінці обрізаної нитки 4 були направлені в просвіт кишки, як зображено на Фіг. 2. Після зав'язування вузла (лігатури) З відсікають гемороїдальний вузол 7, відступивши 0,5-0,7 від рани.
Приклад. Хворий В., 48 років, знаходився на лікуванні в хірургічному відділенні Івано-
Франківської центральної міської клінічної лікарні з 03.09.19 р. по 09.09.19 р. з діагнозом:
Хронічний комбінований геморой ІМ стадії. 03.09.19 р. під спинномозковою анестезією виконано гемороїдектомію. Після девульсії анального сфінктера за допомогою вікончатих затискачів
Люєра взято зовнішній та внутрішній вузли на З годині умовного циферблату, проведено натяг тканин анального каналу і за допомогою комбінованого механічного та електрохірургічного методу видалено гемороїдальні комплекси до судинної ніжки. Ниткою МОМО5БУМ ОШІСК ОМОУ
Зо 2/9(3)У70СМ НЕ26 накладено перший стібок шляхом вколу та виколу на відстані 0,6 см від краю рани з дистального кінця від судинної ніжки, а другий стібок з проксимального кінця її на ширину 1,2 см над умовною лінією проекції кінцевої гілки верхньої прямокишкової артерії на глибину до м'язового шару кишки. Лігатуру зав'язано над судинною ніжкою таким чином, що основа судинної ніжки вузла знаходилась всередині між стібками лігатури. Кінці обрізаної нитки направили в просвіт кишки. Після зав'язування лігатури відсічено гемороїдальний вузол електрохірургічним інструментом відступивши 0,7 від рани. Аналогічним чином здійснили обробку кукси на 7 та 11 годинах. Післяопераційний період перебігав без ускладнень. Перше випорожнення - на 5 добу. Рани анального каналу без патологічних ознак. Виписаний на 7 добу.
Оглянутий через 4 тижні. Анус закритий, тонус анального сфінктера не порушений, стінки анального каналу еластичні рухомі, судинні ніжки відійшли, лігатури в ділянці судинної ніжки не пальпуються. Рубців, стриктур анального каналу не виявлено.
Спосіб був застосований при лікуванні більше 30 хворих. В усіх пацієнтів були відсутні кровотечі в післяопераційному періоді та інші нагнійні ускладнення. При огляді через місяць після операції тільки в чотирьох пацієнтів виявлено залишки лігатури, які при повторному огляді через 2 тижні відсутні.
Таким чином пропонований спосіб забезпечує мінімізацію виникнення можливих ускладнень в ділянці судинної ніжки, забезпечує надійний гемостаз та усоеможливлює розвиток лігатурних нориць.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ Спосіб перев'язки судинної ніжки гемороїдального вузла при ексцизійній гемороїдектомії, що полягає у виконанні під спинномозковою анестезією гемороїдектомії, накладанні і відсіканні гемороїдального вузла, який відрізняється тим, що після девульсії анального сфінктера за допомогою вікончатих затискачів під спинномозковою анестезією виконують висічення гемороїдальної тканини до судинної ніжки вузла у вигляді трикутної рани з верхівкою в основі судинної ніжки, і після тракції вікончатим затискачем відпрепарованого гемороїдального вузла назовні у напрямку просвіту кишки беруть синтетичну нитку МОМОБУМ ОШІСК ОМОМ 2/0(3)70СМ НА26 і проводять перший стібок шляхом вколу та виколу на відстані 0,5-0,7 см від краю рани з бо дистального кінця від судинної ніжки, потім проводять другий стібок з проксимального кінця на ширину 1,0-1,2 см над умовною лінією проекції кінцевої гілки верхньої прямокишкової артерії на глибину до м'язового шару кишки і зав'язують вузол над судинною ніжкою таким чином, щоб основа судинної ніжки вузла знаходиться всередині між стібками лігатури, а кінці обрізаної нитки спрямовують в просвіт кишки, після чого гемороїдальний вузол відсікають, відступивши 0,5-0,7 від рани. Кіннева гіякя «й «а ВЕН ЕМО» й у ЖННЖОК БИК ет Хо і і Мая й Не Еза ни ет ; й. НнУвнинН Оле ТеМорфдальний МЖК ШЕ сни ШИ У -а ! БЕ щ І; Я У х. й х як. : ї. з со ОК : дк 0 ОВ 2 сеї й х У ї ве Я т, ЗК А ї ше ши сі з щ КЗ о в ву ше ох У Спизва прямі квауки ще н г а - ях я ; Незав'яюзаня ла етура ма чинни ше т г Я Я Н І ї Я чи и о маш в НЯ що Що я я ши АХ й ж Ной ней
    Фіг. 1
UAU201910828U 2019-11-01 2019-11-01 Спосіб перев'язки судинної ніжки внутрішнього гемороїдального вузла при ексцизійній гемороїдектомії UA141541U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910828U UA141541U (uk) 2019-11-01 2019-11-01 Спосіб перев'язки судинної ніжки внутрішнього гемороїдального вузла при ексцизійній гемороїдектомії

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201910828U UA141541U (uk) 2019-11-01 2019-11-01 Спосіб перев'язки судинної ніжки внутрішнього гемороїдального вузла при ексцизійній гемороїдектомії

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141541U true UA141541U (uk) 2020-04-10

Family

ID=71118533

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201910828U UA141541U (uk) 2019-11-01 2019-11-01 Спосіб перев'язки судинної ніжки внутрішнього гемороїдального вузла при ексцизійній гемороїдектомії

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141541U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2077273C1 (ru) Способ наложения кишечного и желудочного свищей
RU2331370C1 (ru) Способ формирования шейки мочевого пузыря при радикальной позадилонной простатэктомии
RU2452402C1 (ru) Способ лечения детей с паховыми грыжами методом видеоассистированного экстраперитонеального лигирования шейки грыжевого мешка
UA141541U (uk) Спосіб перев'язки судинної ніжки внутрішнього гемороїдального вузла при ексцизійній гемороїдектомії
RU166942U1 (ru) Прошиватель мягких тканей большой
RU2391053C1 (ru) Способ хирургического лечения посттравматических стриктур уретры
RU2566495C2 (ru) Способ лапароскопически ассистированной игниопунктурной экстраперитонеальной герниорафии при врожденных паховых грыжах у детей
RU175236U1 (ru) Иглодержатель хирургический винтовой
RU2625277C1 (ru) Способ малоинвазивного лечения хронического геморроя
RU2768450C1 (ru) Способ лапароскопического уретеронеоцистоанастомоза с использованием одной нити
RU183870U1 (ru) Игла хирургическая таперкат изогнутая
RU2710215C1 (ru) Способ асептической органосберегающей резекции полых органов пищеварительного тракта
RU2565096C1 (ru) Способ закрытия свища при несостоятельности культи двенадцатиперстной кишки
RU2705463C1 (ru) Способ фиксации яичка в мошонке при крипторхизме у детей
RU2723508C1 (ru) Способ видеоассистированного перкутанного лигирования грыжевого мешка при паховых грыжах у детей
RU2760960C1 (ru) Способ обработки дорзального венозного комплекса при позадилонной аденомэктомии
RU2797217C1 (ru) Способ лечения транссфинктерных свищей прямой кишки
RU2820958C1 (ru) Способ закрытия одноствольной колостомы после обструктивной резекции толстой кишки
RU2783329C1 (ru) Способ лечения колоректального эндометриоза
RU2252712C2 (ru) Комбинированный хирургический способ лечения ректоцеле
RU2340287C1 (ru) Способ хирургического лечения "циркулярного" геморроя
RU2709831C1 (ru) Способ хирургического лечения опухолей прямой кишки
RU2709143C1 (ru) Способ лечения геморроя
RU2135099C1 (ru) Способ пластики пузырно-влагалищного свища
RU2297800C2 (ru) Способ двухэтапного формирования толсто-толстокишечного анастомоза