UA141452U - Дієтична добавка - Google Patents

Дієтична добавка Download PDF

Info

Publication number
UA141452U
UA141452U UAU201909770U UAU201909770U UA141452U UA 141452 U UA141452 U UA 141452U UA U201909770 U UAU201909770 U UA U201909770U UA U201909770 U UAU201909770 U UA U201909770U UA 141452 U UA141452 U UA 141452U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
dietary supplement
acid
aqueous solution
dextrose
solution
Prior art date
Application number
UAU201909770U
Other languages
English (en)
Inventor
Людмила Захарівна Борисова
Олександр Олександрович Гуменчук
Євген Олександрович Гуменчук
Степан Євгенович Смолінський
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Ерсель Фарма Україна"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Ерсель Фарма Україна" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Ерсель Фарма Україна"
Priority to UAU201909770U priority Critical patent/UA141452U/uk
Publication of UA141452U publication Critical patent/UA141452U/uk

Links

Landscapes

  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)
  • Medicinal Preparation (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)

Abstract

Дієтична добавка для перорального застосування у вигляді водного розчину. Містить наступні компоненти: Компонент Кількість на 100 мл водного розчину Декстроза 20-67 г L-аргінін 833-1667 мг Бетаїн 500-1167мг L-карнітин 167-333 мг Кислота аскорбінова 33-100 мг Кокарбоксилаза 17-167 мг Коензим Q10 3-33 мг Ціанокобаламін 0,3-3 мкг Кислота лимонна 167-1667 мг Цитрат натрію 67-1333 мг Кислота яблучна 33-667 мг та фармацевтично-прийнятні допоміжні речовини.

Description

Корисна модель належить до галузі фармацевтики і стосується дієтичної добавки для перорального застосування.
На даний час відома велика кількість дієтичних добавок. Вони являють собою різноманітні вітамінні, вітамінно-мінеральні або трав'яні композиції, окремо та/або в поєднанні у формі пігулок, таблеток, порошків, суспензій та розчинів, що приймаються перорально разом з їжею або окремо в межах фізіологічних норм, для додаткового, порівняно із звичайним харчуванням, вживання цих речовин.
Дієтичні добавки містять різні речовини або суміші речовин, у тому числі білки, вуглеводи, амінокислоти, їстівні масла та екстракти рослинних і тваринних матеріалів, що вважаються необхідними або корисними для харчування та загального здоров'я людини.
В основу корисної моделі поставлена задача розробити дієтичну добавку для перорального застосування, призначену для нормалізації обмінних процесів організму, зменшення продукції кетонових тіл, прискорення їх кінцевого окислення та виведення з організму, а також нормалізації та відновлення функції печінки.
Поставлена задача була вирішена за допомогою дієтичної добавки "А-кетон" для перорального застосування у вигляді водного розчину, яка містить наступні компоненти: ооокомпонент одного розчину
Компонент водного розчину
Також до складу дієтичної добавки додані фармацевтично-прийнятні допоміжні речовини, такі як ароматизатори, барвники, консерванти та інші компоненти, які звичайно використовуються при приготуванні фармацевтичних засобів.
Дія заявленої дієтичної добавки на організм людини обумовлена комплексною дією активних компонентів, що входять до її складу:
ДЕКСТРОЗА (ГЛЮКОЗА) є моноцукром гексозою за хімічною структурою, Це головне та незамінне джерело енергії для організму. Декстроза забезпечує поповнення енергозатрат, активізує метаболічні процеси, покращує антитоксичну функцію печінки, посилює скорочувальну активність міокарда, розширює судини. Забезпечує повне окислення кетонових тіл і зворотній розвиток ацетонемічного синдрому. Застосовується у харчових продуктах, дієтичних добавках та лікарських засобах у чистому вигляді у формі безводної декстрози чи моногідрату, а також у поєднанні з іншими речовинами.
ІЇ-КАРНІТИН - похідна молекула амінокислот, за хімічною структурою - це бета-гідрокси- гамма-М-триметиламіномасляна кислота, четвертинна амонієва сполука. І -карнітин - це єдиний переносник жирних кислот через мембрану мітохондрій, де відбувається їх повне окислення.
Тільки лівообертаючий ізомер (І -карнітин) має фізіологічну активність, правообертаючий ізомер (О-карнітин) є токсичним для організму. Використовується у дієтичних добавках та лікарських засобах для профілактики та лікування його дефіциту, для регулювання метаболічних процесів у організмі, а саме сприяння повному окисленню жирних кислот, утворення енергії, детоксикації та забезпечення цитопротективної дії.
КОЕНЗИМ 010 (УБІХІНОН) - вітаміноподібна речовина, за хімічною структурою є 1,4- бензохіноном. Убіхінон є ключовим коферментом у процесах тканинного дихання та утворення енергії в процесі окислення жирів та вуглеводів у мітохондріях кожної клітини організму. Сприяє покращенню енергетичного обміну, ефективно знешкоджує вільні радикали, які можуть бути причиною пошкодження клітин. Застосовується у дієтичних добавках як додаткове джерело коензиму 010, також як антиоксидант, активатор обмінних процесів у організмі, які забезпечують функцію тканинного дихання та утворення енергії.
КОКАРБОКСИЛАЗА (ТІАМІНУ ПІРОФОСФАТ) - це активна форма (коензим) вітаміну Ви, яка є основною складовою частиною ферменту карбоксилази. Кокарбоксилаза покращує засвоєння декстрози організмом (яка необхідна для окислення кетонових тіл) та зменшує ацидоз, який також завжди виявляється при ацетонемії. Застосовується у дієтичних добавках та лікарських засобах для регуляції обмінних процесів, посилення процесів засвоєння та окислення декстрози, детоксикації організму та зменшення проявів ацидозу.
ЦІАНОКОБАЛАМІН (ВІТАМІН Віг). Його активні форми є коферментами у двох надзвичайно важливих реакціях організму - метилювання та ізомеризації. За участі коферменту вітаміну Ві2 із токсичного для організму гомоцистеїну утворюється амінокислота метіонін, яка згодом перетворюється у глутатіон - головний внутрішньоклітинний антиоксидант, який забезпечує захист та нормальне функціонування клітин печінки. У реакції ізомеризації за участі ферменту ізомерази відбувається остання стадія окислення жирних кислот із непарним числом атомів вуглецю, в результаті чого утворюється янтарна кислота, яка згодом повністю окислюється у циклі Кребса. Застосовується у дієтичних добавках та лікарських засобах для профілактики та лікування дефіциту цього вітаміну, а також для посилення реакцій метилювання та ізомеризації, антиоксидантного захисту та забезпечення повного окислення жирних кислот.
АСКОРБІНОВА КИСЛОТА (ВІТАМІН С) - один із самих головних антиоксидантів організму.
Попереджає перекисне окислення жирів, зв'язує вільні радикали, обмежує запальні реакції та бере активну участь в імунних механізмах захисту організму, підвищуючи його опірність.
Активує фермент гексокіназу, чим сприяє повному засвоєнню декстрози, а отже і виведенню кетонових тіл та зменшенню ацетонемії. Застосовується у дієтичних добавках та лікарських засобах для профілактики та лікування дефіциту вітаміну, а також як антиийоксидант та регулятор обмінних процесів.
АРГІНІН - умовно незамінна амінокислота, бере участь у біосинтезі білків, виведенні та знешкодженні аміаку, сприяє виведенню кінцевого азоту, знижує утворення шкідливих для клітин печінки вільних радикалів, покращує внутрішньоклітинний обмін у гепатоцитах, стимулює їх активність, зменшує гіпоксію та запалення, сприяє регенерації клітин печінки, чим посилює її детоксикаційну функцію. Аргінін є основною складовою у синтезі оксиду азоту (МО), який виявляє судинорозширюючу (вазодилататорну) дію, покращує периферичний кровообіг, зменшує кисневе голодування різних тканин, нормалізує мікроциркуляцію у печінці, насичує її киснем. Застосовується у дієтичних добавках та лікарських засобах як вазодилататор, для
Зо профілактики та лікування порушень кровообігу та функції печінки.
БЕТАЇН - ліпотропна речовина, яка бере участь у синтезі фосфоліпідів, окисленні та утилізації жирів, чим сприяє їх більш повному окисленню. Має осмопротекторні властивості, захищає клітини, білюи та ферменти від впливу факторів навколишнього середовища (вірусні інфекції, стрес, інтоксикація). Є прямим донором метальних груп, приймає участь у метаболізмі метіоніну у печінці, чим покращує метаболізм жирів, попереджує та зменшує стеатоз (накопичення жиру у печінці). Чинить антифібротичну, протизапальну дію, зменшує концентрацію гомоцистеїну, чим зменшує ризик тромбозу. Бетаїн сприяє зменшенню загальної слабкості та втоми. Застосовується у дієтичних добавках для нормалізації метаболізму, покращенню обміну жирів та як профілактичний засіб при ураженнях печінки.
ЦИТРАТ НАТРІЮ разом із ЛИМОННОЮ КИСЛОТОЮ є цитратною буферною системою, яка забезпечує стійкість рН розчинів до впливу хімічних сполук та факторів навколишнього середовища. Крім цього іони цитрату сприяють процесу травлення, зменшують диспептичні прояви, які є частими при ацетонемічному синдромі (нудота, відчуття важкості у шлунку, метеоризм). Цитрат також зменшує ацидоз (порушення кислотно-основного стану крові), який завжди спостерігається при ацетонемічному синдромі, оскільки кетонові тіла є кислотами за своєю хімічною структурою. Лимонна кислота та цитрат натрію широко застосовуються у харчових продуктах, дієтичних добавках та лікарських засобах.
МАЛАТ (ЯБЛУЧНА КИСЛОТА) також є органічною кислотою, яке виконує функцію корекції та стабілізації рН розчину. Крім цього, цитрат разом із манатом є органічними кислотами, які приймають участь у циклі трикарбонових кислот (Кребса), у якому відбувається повне окислення ацетилкоензиму-А (а отже і кетонових тіл) до вуглекислого газу та води. У випадку відносного дефіциту декстрози (глюкози), цитрат та малат дозволяють підтримати його функцію. Малат також є "останньою" органічною кислотою у циклі Кребса, з якої у наступній реакції за участі ферменту малатдегідрогенази утворюється оксолацетат. Окислення ацетилкоензиму-А (а отже і кетонових тіл) починається саме у реакції його взаємодії із оксолацетатом. Яблучна кислота широко застосовується у харчових продуктах, дієтичних добавках та лікарських засобах.
Консервантами, що можуть входити до складу дієтичної добавки, є натрію бензоат, бензойна кислота, сорбат калію, метилпарабен, етилпарабен чи пропілларабен. Вони є типовими консервантами, які запобігають мікробному забрудненню та дозволяють витримувати заявлений термін придатності продукту.
У кращому варіанті здійснення корисної моделі дієтична добавка містить наступні компоненти:
Натрію бензоат 17-333 мг або бензойна кислота, 14-282 мг або сорбат калію, 8-200 мг або метилпарабен, 4-200 мг або етилпарабен, 4-200 мг або пропілпарабен 2-100 мг
Дієтична добавка може бути виготовлена наступним чином.
Етапи технологічного процесу виготовлення ДД А-КЕТОН. 1. Отримання розчину для фасування. 1.1. Приготування розчину декстрози.
Декстрозу розчиняють у підготовленій воді у реакторі, перемішують до повного розчинення декстрози та отримання прозорого розчину. 1.2. Приготування розчину для фасування.
До розчину декстрози в реакторі додають розрахункову кількість всіх інших компонентів:
І -аргінін; бензоат натрію або бензойна кислота, або сорбат калію, або метилпарабен, або етилпарабен, або пропілпарабен;
І -карнітин; ціанокобаламін; кислота аскорбінова; кокарбоксилаза; коензим 010; кислота яблучна; цитрат натрію.
Розчин перемішують за допомогою мішалки до повного розчинення компонентів.
Вимикають мішалку та перевіряють рН розчину: якщо рН не відповідає нормативному - проводять доведення кислотою лимонною або цитратом натрію.
Доводять об'єм розчину водою підготовленою (дистильованою) до мітки. Перемішують
Зо отриманий розчин за допомогою мішалки. 2. Фільтрація розчину.
Отриманий розчин фільтрують крізь фільтр.
З. Фасування розчину
За допомогою дозатора рідин наповнюють контейнери/флакони/віали необхідним об'ємом.
Наповнені контейнери/флакони/віали передають на пакування.

Claims (3)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Дієтична добавка для перорального застосування у вигляді водного розчину, яка 40 відрізняється тим, що містить наступні компоненти:
ооокемпонент | одкоюрочину Компонент водного розчину та фармацевтично-прийнятні допоміжні речовини.
2. Дієтична добавка за п. 1, яка відрізняється тим, що як фармацевтично-прийнятні допоміжні речовини містить ароматизатори, барвники та консерванти.
3. Дієтична добавка за п. 1 або 2, яка відрізняється тим, що містить наступні компоненти: або бензойна кислота, 14-282 мг або сорбат калію, 8-200 мг або метилпарабен, 4-200 мг або етилпарабен, 4-200 мг або пропілпарабен 2-100 мг
UAU201909770U 2019-09-12 2019-09-12 Дієтична добавка UA141452U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909770U UA141452U (uk) 2019-09-12 2019-09-12 Дієтична добавка

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201909770U UA141452U (uk) 2019-09-12 2019-09-12 Дієтична добавка

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141452U true UA141452U (uk) 2020-04-10

Family

ID=71118077

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201909770U UA141452U (uk) 2019-09-12 2019-09-12 Дієтична добавка

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141452U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US6544547B2 (en) Nutritional composition containing methionine
ES2397657T3 (es) Preparación de combinación para mejorar la calidad del esperma
ES2313616T3 (es) Utilizacion de las sales, de los compuestos de reaccion por adicion y de los compuestos complejos del acido guanidinoacetico.
KR102057555B1 (ko) 신부전 환자를 치료하기 위한 카복실산 혼합물
MX2010009075A (es) Folatos, composiciones y uso de los mismos.
US20100124587A1 (en) Creatine-containing vitamin and mineral composition
FI88581C (fi) Foerfarande foer framstaellning av en naeringstillsats foer behandling av uremi
RU2369271C2 (ru) Сироп для детей или подростков, содержащий поливитамины
US20170071883A1 (en) Systems and Methods for Increasing Agmatine Cellular Uptake by Oral Administration
AU2001270980B2 (en) Food supplement with a slimming effect
UA141452U (uk) Дієтична добавка
US20070042020A1 (en) Composition for the treatment of dysfunctional energy metabolism syndrome
RU2698396C1 (ru) Фармацевтическая композиция для парентерального капельного введения
US8778405B2 (en) Kit of pharmaceutical formulations characterized by the presence of molecular oxygen
JP7069531B2 (ja) ピロロキノリンキノン又はその塩と分岐鎖アミノ酸とを含むカプセル
CN102258463A (zh) 一种稳定的亚叶酸钠注射液
CA3095440A1 (en) Creatine and/or creatinine compositions and related methods
WO2017086425A1 (ja) ビオチン含有液剤
KR20120119686A (ko) L-아르기닌, 비타민c, 비타민 b군, 비타민a, 비타민e 및 요오드화칼륨을 주성분으로 함유하는 기능성 음료조성물
EA017041B1 (ru) Мультивитаминный комплекс
KR20240079544A (ko) 아르기닌을 활용한 건강기능식품 조성물 및 이의 제조방법
KR20210038595A (ko) 분지쇄 케토산 (bcka)의 혼합물 및 이러한 혼합물의 제조 방법
Greene IV Additive Review Vitamins in Total Parenteral Nutrition
OA18299A (en) Mixture of carboxylic acids for treating patients with kidney failure