UA141310U - Спосіб монтажу високих та надвисоких веж - Google Patents

Спосіб монтажу високих та надвисоких веж Download PDF

Info

Publication number
UA141310U
UA141310U UAA201807028U UAA201807028U UA141310U UA 141310 U UA141310 U UA 141310U UA A201807028 U UAA201807028 U UA A201807028U UA A201807028 U UAA201807028 U UA A201807028U UA 141310 U UA141310 U UA 141310U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
tower
platform
installation
winches
crane
Prior art date
Application number
UAA201807028U
Other languages
English (en)
Inventor
Михайло Юрійович Ландау
Юрій Олександрович Ландау
Original Assignee
Михайло Юрійович Ландау
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Михайло Юрійович Ландау filed Critical Михайло Юрійович Ландау
Priority to UAA201807028U priority Critical patent/UA141310U/uk
Publication of UA141310U publication Critical patent/UA141310U/uk

Links

Landscapes

  • Wind Motors (AREA)

Abstract

Спосіб монтажу високих і надвисоких веж з вітроагрегатами і іншим технологічним обладнанням включає монтаж на фундаменті підйомним краном нижньої частини вежі, далі монтаж наступних частин вежі з доведенням її до повної висоти і потім монтаж вітроагрегата з лопатями. Разом з монтажем нижньої частини вежі підйомним краном на фундаменті поруч з вежею монтують лебідки і платформу зі встановленим на ній підйомним краном, причому лебідки розміщують з боку платформи, що примикає до вежі. Потім здійснюють підйом платформи з підйомним краном до верхньої зони нижньої частини вежі по напрямних, виконаних на зовнішній поверхні нижньої частини вежі, за допомогою лебідок і тросів, закріплених на платформі і зв'язуючих платформу з лебідками через ролики, влаштовані наверху нижньої частини вежі. Після підйому платформи її закріплюють у верхній зоні нижньої частини вежі. Далі за допомогою підйомного крана на платформі виконують монтаж наступної частини вежі з напрямними і роликами наверху, з тросами, що проходять через ці ролики і зв'язують платформу з лебідками. Потім, після завершення монтажу, відкріплюють платформу від верхньої зони нижньої частини вежі і за допомогою лебідок по напрямних піднімають платформу з краном і закріплюють у верхній зоні змонтованої наступної частини вежі, і далі процес монтажу частин вежі повторюють з доведенням вежі до повної висоти. Після цього, за допомогою підйомного крана, на платформі виконують наверху вежі монтаж вітроагрегата з лопатями. Потім відкріплюють платформу з підйомним краном від вежі і за допомогою лебідок і тросів опускають її по напрямних на фундамент.

Description

Корисна модель належить до галузі будівництва, зокрема до монтажу високих та надвисоких веж з вітроагрегатами і іншим технологічним обладнанням, а також інших висотних споруд.
Відомий спосіб монтажу високої вежі з окремих вузлів з використанням висотних кранів з великою вантажопідйомністю.
Недоліком відомого способу є необхідність використання висотних важких кранів великої вантажопідйомності, що призводить до тривалих термінів монтажу, великої трудомісткості і вартості, а крім того, висота крана обмежує висоту монтованої вежі з вітроагрегатом або іншим технологічним обладнанням.
Також відомий спосіб монтажу високої вежі (див. патент БО Мо 2451145, Е0О4Н12/08;
ЕО4Н12/34, 2010 р.), що включає складання опори в горизонтальному положенні з шарнірним обпиранням її основи на фундамент, її поворот з горизонтального положення в вертикальне з закріпленням основи вежі на фундаменті, для чого прокладають під вежею рейковий шлях, на якому встановлюють візок з канатним приводом, вежу шарнірно з'єднують 3 візком за допомогою штанги, точку кріплення шарніра штанги до висотної вежі відносять від її основи на відстань не менш двох штанг, а поворот вежі з горизонтального положення у вертикальне призводять за допомогою штанги, переміщаючи візок по рейковому шляху тросом з лебідкою до основи висотної вежі.
Недоліком даного способу також є трудомісткість і складність, так як для повороту вежі потрібна значна кількість підготовчих робіт і механізмів, великих зусиль вантажопідйомних механізмів і, крім того, можливість підйому веж обмеженою висоти.
В основу корисної моделі поставлена задача спрощення умов виконання робіт, підвищення технологічності та забезпечення монтажу високих та надвисоких веж з вітроагрегатами і іншим технологічним обладнанням.
Поставлена задача вирішується тим, що в способі монтажу високих та надвисоких веж з вітроагрегатами і іншим технологічним обладнанням, що включає монтаж на фундаменті підйомним краном нижньої частини вежі, далі - монтаж наступних частин вежі з доведенням Її до повної висоти і потім монтаж вітроагрегату, згідно з корисною моделлю, разом з монтажем нижньої частини вежі підйомним краном на фундаменті поруч з вежею монтують лебідки і
Зо платформу зі встановленим на ній підйомним краном, причому лебідки розміщують з боку платформи, що примикає до вежі, потім здійснюють підйом платформи з підйомним краном до верхньої зони нижньої частини вежі по напрямних, виконаних на зовнішній поверхні нижньої частини вежі, за допомогою лебідок і тросів, закріплених на платформі і зв'язуючих платформу з лебідками через ролики, влаштовані наверху нижньої частини вежі, після підйому платформи її закріплюють у верхній зоні нижньої частини вежі, далі, за допомогою підйомного крана, на платформі виконують монтаж наступної частини вежі з напрямними і роликами наверху, з тросами, що проходять через ці ролики і зв'язують платформу з лебідками, потім, після завершення монтажу, відкріплюють платформу від верхньої зони нижньої частини вежі і за допомогою лебідок по напрямних піднімають платформу з краном і закріплюють у верхній зоні змонтованої наступної частини вежі, далі процес монтажу частин вежі повторюють з доведенням вежі до повної висоти, після чого за допомогою підйомного крана на платформі виконують наверху вежі монтаж вітроагрегату з лопатями, потім відкріплюють платформу з підйомним краном від вежі і за допомогою лебідок і тросів опускають її по напрямних на фундамент.
Крім того, в платформі на стороні, що примикає до вежі, уздовж напрямних влаштовують колеса, з переміщенням яких по напрямних здійснюють підйом і опускання платформи.
Між сукупністю характерних ознак корисної моделі, яка заявляється, і технічним результатом, що досягається, існує наступна система причинно-наслідкових зв'язків.
При монтажі на фундаменті підйомним краном разом з нижньою частиною вежі лебідок і платформи зі встановленим на ній підйомним краном, причому з розміщенням лебідок з боку платформи, що примикає до вежі, забезпечується можливість підйому платформи з підйомним краном за допомогою лебідок до верхньої зоні нижньої частини вежі по напрямних, виконаних на зовнішній поверхні нижньої частини вежі, і тросів, закріплених на платформі і зв'язуючих її з лебідками через ролики, влаштовані наверху нижньої частини вежі, з закріпленням після підйому платформи у верхній зоні нижньої частини вежі, при цьому за допомогою підйомного крана на платформі забезпечується виконання монтажу наступної частини вежі з напрямними і роликами наверху, з тросами, що проходять через ці ролики і зв'язують платформу з лебідками, після завершення монтажу та відкріплення платформи від верхньої зони нижньої частини вежі за допомогою лебідок по напрямних забезпечується подальший підйом платформи з краном, бо закріплення у верхній зоні змонтованої наступної частини вежі, і далі процес монтажу частин вежі повторюється з доведенням вежі до повної висоти, після чого, за допомогою підйомного крана, на платформі забезпечується виконання наверху вежі монтажу вітроагрегату з лопатями, а потім відкріплення платформи з підйомним краном від вежі і за допомогою лебідок і тросів опускання її по напрямних на фундамент з подальшим використанням для монтажу інших веж, що в цілому спрощує умови виконання робіт по монтажу високих веж, підвищує технологічність робіт та забезпечує монтаж високих та надвисоких веж з вітроагрегатами і іншим технологічним обладнанням з досягненням висоти веж 200-300 м та більше.
Крім того, в платформі на стороні, що примикає до вежі, уздовж напрямних влаштовують колеса, завдяки чому поліпшуються умови переміщення платформи по напрямних при підйомі або опусканні платформи.
Запропонована корисна модель пояснюється кресленнями, де: - на фіг. 1 показані змонтовані нижня частина вежі і платформа з підйомним краном; - на фіг. 2 - розріз по А-А; - на фіг. З - нижня частина вежі після підйому платформи підйомним краном і закріпленням її у верхній зоні нижньої частини вежі для подальшого монтажу наступної частини вежі, показаною пунктиром; - на фіг. 4 - вежа, що виконана на повну висоту, з платформою з підйомним краном після завершення монтажу вітроагрегату з лопатями; - на фіг. 5 - розріз по В-В.
Спосіб монтажу високої та надвисокої вежі здійснюється наступним чином.
На фундаменті 1 підйомним краном монтують нижню частину 2 вежі, поруч з нею лебідки З і платформу 4 з установленим на ній підйомним краном 5, причому лебідки З розміщують з боку платформи 4, що примикає до вежі, потім здійснюють підйом платформи 4 з підйомним краном 5 до верхньої зони 6 нижньої частини 2 вежі по напрямних 7, виконаних на зовнішній поверхні нижньої частини 2 вежі, за допомогою лебідок З і тросів 8, закріплених на платформі 4 і зв'язуючих платформу 4 з лебідками З через ролики 9, влаштовані наверху нижньої частини 2 вежі, після підйому платформи 4 її закріплюють у верхній зоні 6 нижньої частини 2 вежі, далі, за допомогою підйомного крана 5, на платформі 4 виконують монтаж наступної частини вежі з напрямними 7 і роликами 9 наверху, з тросами 8, що проходять через ці ролики 9 і зв'язують
Зо платформу 4 з лебідками 3, потім, після завершення монтажу, відкріплюють платформу 4 від верхньої зони 6 нижньої частини 2 вежі і за допомогою лебідок З по напрямних 7 піднімають платформу 4 з краном 5 і закріплюють у верхній зоні змонтованої наступної частини вежі, далі процес монтажу частин вежі повторюють з доведенням вежі до повної висоти, після чого за допомогою підйомного крана 5 на платформі 4 виконують наверху 10 вежі монтаж вітроагрегату 11 з лопатями, потім відкріплюють платформу 4 з підйомним краном 5 від вежі і за допомогою лебідок З і тросів 8 опускають її по напрямних 7 на фундамент 1. Потім платформу 4 з краном 5, лебідки З демонтують і використовують при монтажі інших веж.
При необхідності замість роликів У можуть встановлювати підшипники. Для поліпшення умов переміщення платформи 4 по напрямних 7 на платформі 4 на стороні, що примикає до вежі, уздовж напрямних 7 влаштовують колеса, з переміщенням яких по напрямних 7 здійснюють підйом або опускання платформи 4.
Спосіб монтажу високих і надвисоких веж з вітроагрегатами і іншим технологічним обладнанням може використовуватися при їх монтажі на суші і на воді.
Заявлена корисна модель дозволяє спростити умови монтажу високих веж, підвищити технологічність робіт та забезпечити монтаж високих та надвисоких веж з вітроагрегатами та іншим технологічним обладнанням.

Claims (5)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Спосіб монтажу високих і надвисоких веж з вітроагрегатами і іншим технологічним обладнанням, що включає монтаж на фундаменті підйомним краном нижньої частини вежі, далі монтаж наступних частин вежі з доведенням її до повної висоти і потім монтаж вітроагрегата з лопатями, який відрізняється тим, що разом з монтажем нижньої частини вежі підйомним краном на фундаменті поруч з вежею монтують лебідки і платформу зі встановленим на ній підйомним краном, причому лебідки розміщують з боку платформи, що примикає до вежі, потім здійснюють підйом платформи з підйомним краном до верхньої зони нижньої частини вежі по напрямних, виконаних на зовнішній поверхні нижньої частини вежі, за допомогою лебідок і тросів, закріплених на платформі і зв'язуючих платформу з лебідками через ролики, влаштовані наверху нижньої частини вежі, після підйому платформи її закріплюють у верхній зоні нижньої 60 частини вежі, далі, за допомогою підйомного крана, на платформі виконують монтаж наступної частини вежі з напрямними і роликами наверху, з тросами, що проходять через ці ролики і зв'язують платформу з лебідками, потім, після завершення монтажу, відкріплюють платформу від верхньої зони нижньої частини вежі і за допомогою лебідок по напрямних піднімають платформу з краном і закріплюють у верхній зоні змонтованої наступної частини вежі, далі процес монтажу частин вежі повторюють з доведенням вежі до повної висоти, після чого, за допомогою підйомного крана, на платформі виконують наверху вежі монтаж вітроагрегата з лопатями, потім відкріплюють платформу з підйомним краном від вежі і за допомогою лебідок і тросів опускають її по напрямних на фундамент.
2. Спосіб монтажу високих і надвисоких веж за п. 1, який відрізняється тим, що в платформі, на стороні, що примикає до вежі, уздовж напрямних влаштовують колеса, з переміщенням яких по напрямних здійснюють підйом або опускання платформи. бе, І. ет сні ді . й ї ї Ди іх. В в Е Й фіг. 1 0 АА ел ШИ ее ПЕН
Фіг. 2 з. третя ше Ж: о: Рі ше НИ МН ШК ве ши ше а ея їй її ск--провнос Кк ім є. нт Коннннінкіндеконйнінн ї
Фіг. З ет
5. |) | В ояй яд с п о ; шен : он Ще Нх ме Но ее яд Щ я ех Пів І ї ! : Ку кн | шк
Фіг. 4 «фіг. 5
UAA201807028U 2018-06-22 2018-06-22 Спосіб монтажу високих та надвисоких веж UA141310U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201807028U UA141310U (uk) 2018-06-22 2018-06-22 Спосіб монтажу високих та надвисоких веж

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAA201807028U UA141310U (uk) 2018-06-22 2018-06-22 Спосіб монтажу високих та надвисоких веж

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA141310U true UA141310U (uk) 2020-04-10

Family

ID=71118119

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAA201807028U UA141310U (uk) 2018-06-22 2018-06-22 Спосіб монтажу високих та надвисоких веж

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA141310U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN205387439U (zh) 一种桅杆起吊装置
CN101559905A (zh) 一种缆载吊机
US2720694A (en) Method for erecting elevated structures
JP5584674B2 (ja) 鉄塔補修システム
UA141310U (uk) Спосіб монтажу високих та надвисоких веж
WO2019216866A1 (ru) Способ монтажа высоких и сверхвысоких башен
CN110745683A (zh) 地下连续墙钢筋笼吊装装置及方法
CN215593870U (zh) 一种可拼装可调节修补平台装置
CN110040632A (zh) 一种大跨度型钢梁的分段吊装施工方法
CN215439413U (zh) 一种塔机附着拆除装置
CN215755931U (zh) 一种厂房内大型变压器吊装设备
CN211619795U (zh) 复杂环境重型设备运输装置
CN201506686U (zh) 一种跨墩门架
CN207568203U (zh) 核心筒内爬升塔吊下的垂直施工防护装置
KR200435532Y1 (ko) 철탑 조립용 회전식 붐
CN210049105U (zh) 一种自行式桥梁模板作业台车
CN211338595U (zh) 一种电机吊装检修装置
JP2013113006A (ja) 鉄塔昇降装置
CN106320525B (zh) 采光井顶棚大跨度圆钢管桁架旋转滑移施工方法
CN111305539A (zh) 一种超高层建筑核心筒内部硬质防护与行吊集成系统
RU105934U1 (ru) Мачта буровой вышки с верхним приводом и буровая вышка с верхним приводом
CN110748140A (zh) 一种专门用于阶梯面幕墙的轨道梁吊篮
CN217811230U (zh) 用于海上风电基础的仿生草安装装置
CN203878956U (zh) 自动升降防护屏与施工平台组合系统
CN218261772U (zh) 一种施工升降机的安拆装置