UA137111U - Шахтний осьовий вентилятор - Google Patents

Шахтний осьовий вентилятор Download PDF

Info

Publication number
UA137111U
UA137111U UAU201901180U UAU201901180U UA137111U UA 137111 U UA137111 U UA 137111U UA U201901180 U UAU201901180 U UA U201901180U UA U201901180 U UAU201901180 U UA U201901180U UA 137111 U UA137111 U UA 137111U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
housing
shaft
axial fan
oil
oil drain
Prior art date
Application number
UAU201901180U
Other languages
English (en)
Inventor
Сергій Олександрович Плахотний
Олег Володимирович Бондарчук
Микола Стефанович Коленчук
Роман Вікторович Суслов
Олег Юрійович Міняйло
Євген Олегович Болотін
Original Assignee
Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Корум Груп"
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Корум Груп" filed Critical Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Корум Груп"
Priority to UAU201901180U priority Critical patent/UA137111U/uk
Publication of UA137111U publication Critical patent/UA137111U/uk
Priority to RU2020105121U priority patent/RU202377U1/ru

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21FSAFETY DEVICES, TRANSPORT, FILLING-UP, RESCUE, VENTILATION, OR DRAINING IN OR OF MINES OR TUNNELS
    • E21F1/00Ventilation of mines or tunnels; Distribution of ventilating currents
    • E21F1/08Ventilation arrangements in connection with air ducts, e.g. arrangements for mounting ventilators

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Sealing Using Fluids, Sealing Without Contact, And Removal Of Oil (AREA)

Abstract

1. Шахтний осьової вентилятор, який містить корпус (1) з розміщеними в ньому обтічником (2) і обичайкою дифузора (3), всередині яких встановлено вал (4), на якому закріплено робоче колесо вентилятора (5) між корпусами (9) підшипникових вузлів (6), в яких встановлені роторні ущільнення (8) вала (4). Він містить додатково щонайменше один підшипниковий вузол (6) забезпечений, щонайменше, одним посадженим на вал (4) масловідвідним ковпаком (7), внутрішня порожнина якого (7а) через повітряний трубопровід (11) і зливний трубопровід (12) сполучена з зоною атмосферного тиску поза корпусом (1) осьового вентилятора, при цьому масловідвідний ковпак (7) з одного боку пов'язаний з валом (4) кільцевим ущільненням, а з іншого боку герметично з'єднаний з торцевою частиною (10) корпусу (9) підшипникового вузла (6), якою разом з встановленим в ній, щонайменше, одним роторним ущільненням (8) вала (4) відокремлена внутрішня порожнина (7а) масловідвідного ковпака (7) від внутрішньої порожнини (6а) корпусу підшипникового вузла (6) з мастильним матеріалом. 2. Шахтний осьової вентилятор за п. 1, який відрізняється тим, що, кожен зливний трубопровід (12) забезпечений зовні корпусу (1) осьового вентилятора індивідуальним маслозбірним резервуаром (13), виконаним з можливістю візуального контролю в ньому рівня рідини. 3. Шахтний осьової вентилятор за п. 2, який відрізняється тим, що, маслозбірний резервуар (13) забезпечений датчиком рівня рідини (14), виконаним з можливістю підключення до пристрою моніторингу даних (18). 4. Шахтний осьової вентилятор за п. 1, який відрізняється тим, що, роторне ущільнення (8) вала (4) зафіксовано в торцевій частині (10) корпусу (9) підшипникового вузла (6) масловідвідним ковпаком (7). 5. Шахтний осьової вентилятор за п. 1, який відрізняється тим, що, кільцеве ущільнення масловідвідного ковпака (7) виконано комбінованим у вигляді контактного (15) і повітряно-лабіринтового (16) ущільнень.

Description

Корисна модель належить до гірничого машинобудування і може бути використана в конструкціях корпусів підшипникових вузлів вала робочого колеса шахтної вентиляційної установки головного провітрювання.
Найближчим аналогом вибрано шахтний осьовий вентилятор, в якому усунення витоків мастильних матеріалів в робочому режимі через роторні ущільнення корпусів підшипникових вузлів досягається шляхом вирівнювання тисків в обох корпусах підшипникових вузлів осьового вентилятора з тиском всередині обтічника та обичайки дифузора через трубопроводи системи розвантаження тиску.
Конструктивні особливості шахтного осьового вентилятора не дозволяють виключити витік мастильного матеріалу в порожнину обтічника і обичайки дифузора при зносі, встановлених в корпусах підшипникових вузлів, роторних ущільнень вала або дефекті їх монтажу через відсутність можливості індивідуального відведення мастильного матеріалу від роторного ущільнення вала по обидві сторони корпусу підшипникового вузла.
Автоматичний контроль за рівнем масла в баку дозволяє визначити глобальний виток і не дозволяє зафіксувати виток до 20 л і його дислокацію (з якого боку корпусу підшипникового вузла через роторне ущільнення відбувається витік), тому що ємність бака 600 л і рівень постійно змінюється в залежності від зміни температури (в'язкості) мастильного матеріалу при різних режимах роботи і добову зміною температури навколишнього середовища.
В основу корисної моделі поставлена задача: усунути витік мастильного матеріалу в порожнину обтічника і обичайки дифузора, при зносі, встановлених в корпусах підшипникових вузлів, роторних ущільнень вала або дефекті їх монтажу і забезпечити контроль при тривалому режимі роботи агрегату і відсутності оперативного доступу до підшипниковий вузлів.
В результаті рішення даної задачі може бути отримано технічний результат: забезпечення можливості як індивідуального відведення з роторного ущільнення вала мастильного матеріалу, так і виявлення місця розміщення роторного ущільнення через яке відбувається витік.
Досягнення заявленого технічного результату забезпечує корисної моделі споживчі властивості: підвищення техніки безпеки персоналу всередині обтічника, при сервісному обслуговуванні підшипникових вузлів, зниження трудомісткості сервісного обслуговування, при виявленні роторного ущільнення вала через яке відбувається витік, зменшення витрат
Зо мастильного матеріалу.
Заявлений технічний результат досягається за рахунок того, що в шахтному осьовому вентиляторі, який містить корпус з розміщеними в ньому обтічником і обичайкою дифузора, всередині яких встановлено вал, на якому закріплено робоче колесо вентилятора між корпусами підшипникових вузлів, в яких встановлені роторні ущільнення вала, пропонується, додатково, щонайменше, один підшипниковий вузол забезпечити, щонайменше, одним посадженим на вал масловідвідним ковпаком, внутрішня порожнина якого через повітряний трубопровід та зливний трубопровід сполучається з зоною атмосферного тиску поза корпусом осьового вентилятора, при цьому масловідвідний ковпак з одного боку пов'язаний з валом кільцевим ущільненням, а з іншого боку герметично з'єднаний з торцевою частиною корпусу підшипникового вузла, якою, разом з встановленим в ній, щонайменше, одним роторним ущільненням валу, відокремлена внутрішня порожнина масловідвідниого ковпака від внутрішньої порожнини корпусу підшипникового вузла, яка містить мастильний матеріал.
Перераховані вище ознаки, відмінні від прототипу, необхідні і достатні у всіх випадках, на які поширюється обсяг правової охорони корисної моделі.
Крім того пропонується: - кожен зливний трубопровід забезпечити зовні корпусу осьового вентилятора індивідуальним маслозбірним резервуаром, який виконаний з можливістю візуального контролю в ньому рівня рідини. - маслозбірний резервуар забезпечити датчиком рівня рідини, виконаним з можливістю підключення до пристрою моніторингу даних. - роторне ущільнення вала зафіксувати в торцевій частині корпусу підшипникового вузла масловідвідним ковпаком; - кільцеве ущільнення масловідвідного ковпака виконати комбінованим у вигляді контактного і повітряно-лабіринтового ущільнень.
Технічне рішення пояснюється прикладом, виконання якого не є єдино можливим, але наочно демонструє можливість досягнення технічного результату запропонованою новою сукупністю суттєвих ознак.
Суть корисної моделі пояснюється кресленнями, в яких: - на фіг. 1 показаний поздовжній розріз корпусу шахтного осьового вентилятора; 60 - на фіг. 2 показаний корпус підшипникового вузла з масловідвідним ковпаком;
- на фіг. З показаний поздовжній розріз масловідвідного ковпака і корпусу підшипникового вузла; - на фіг. 4 показані контактна і повітряно-лабіринтове ущільнення масловідвідного ковпака.
Короткий опис креслень 1 - корпус; 2 - обтічник;
З - обичайка дифузора; 4 - вал; 5 - робоче колесо; 6 - підшипниковий вузол; ба - внутрішня порожнину; 7 - масловідвідний ковпак; 7а - внутрішня порожнину; 8 - роторний ущільнення; 9 - корпус; 10 - торцева частина; 11 - повітряний трубопровід; 12 - зливний трубопровід; 13 - маслозбірний резервуар; 14 - датчик рівня рідини; 15 - контактна ущільнення; 16 - повітряно-лабіринтове ущільнення; 17 - підшИПНИК; 18 - пристрій моніторингу даних; 19 - повітряний канал; 20 - лопаті; 21 - порожнина; 22 - порожнина; 23 - мережа зв'язку.
Зо Технічне рішення представлено на прикладі шахтного осьового вентилятора головного провітрювання.
У корпусі (1) встановлені обтічник (2) і обичайка дифузора (3). Між обтічником (2) і корпусом (1), а так само між обичайкою дифузора (3) і корпусом (1) утворений повітряний канал (19), в якому розміщені лопаті (20) робочого колеса (5). Робоче колесо (5) закріплено на валу (4) між його підшипниковими вузлами (6), розміщеними в обтічнику (2) і обичайці дифузора (3) (фіг. 1).
Підшипникові вузли (б) забезпечені масловідвідними ковпаками (7) (фіг. 2, фіг. 3), повітряні трубопроводи (11) і зливні трубопроводи (12) яких виведені в зону атмосферного тиску за межі корпусу (1) (фіг. 1). Кожен масловідвідний ковпак (7) через зливний трубопровід (12) пов'язаний зі своїм індивідуальним маслозбірних резервуаром (13) (фіг. 1). Маслозбірний резервуар (13) містить датчик рівня рідини (14), крім того маслозбірний резервуар (13) може бути виконаний як повністю, так і частково з прозорого матеріалу для візуального визначення в ньому рівня рідини.
Роторні ущільнення (8) встановлені в торцевій частині (10) корпусу (9) і зафіксовані масловідвідним ковпаком (7), герметично закріпленим на торцевій частині (10) корпусу (9) (фіг. 3).
Кільцеве ущільнення, що розміщене на боці масловідвідного ковпака (7), який посаджено на вал(4), представлено у вигляді виконаного в масловідвідному ковпаку (7) повітряно- лабіринтового ущільнення (16) і встановленого в масловідвідному ковпаку (7) контактного ущільнення (15) (фіг. 4).
При зносі, дефекті або неправильному монтажі роторного ущільнення (8), мастильний матеріал проникає з внутрішньої порожнини (ба) корпусу (9), в якій розміщений підшипник (17), У внутрішню порожнину (7а) масловідвідного ковпака (7), в результаті чого виключається проникнення мастильного матеріалу в порожнини (21) і (22) обтічника (2) і обичайки дифузора (3), що значно знижує ймовірність травм в результаті ковзання взуття персоналу всередині обтічника (2) і обичайки дифузора (3), при сервісному обслуговуванні підшипникових вузлів (б).
Повітряний трубопровід (11) дозволяє забезпечити в порожнині (7а) масловідвідного ковпака (7) тиск рівний атмосферному тиску за межами корпусу (1), а так само виключити в зливному трубопроводі (12) замикання мастильного матеріалу, при його відводі в маслозбірних резервуар (13).
З кожного масловідвідного резервуара (13) інформація про його заповнення надходить від датчика рівня рідини (14) на пристрій моніторингу даних (18), через який виводиться показник інтенсивності заповнення маслозбірного резервуара (13), для аналізу пропускної здатності роторного ущільнення (8).
Пристрій моніторингу даних (18) може бути представлено як частину стаціонарного електронного пульта управління шахтним осьовим вентилятором, так і мобільним персональним комп'ютером, підключеним через мережу зв'язку (23) (наприклад інтернет) до кожного датчика рівня рідини (14).
Індивідуальний вивід зливного трубопроводу (21) в зону атмосферного тиску з кожного маслозбірного ковпака (7) дозволяє візуально визначити персоналом місце витоку мастильного матеріалу поза корпусом (1) осьового вентилятора, а використання датчиків (14), підключених до пристрою моніторингу даних (18), дозволяє дистанційно персоналу виявити місце витоку мастильного матеріалу на кожному підшипниковому вузлі (6).
Фіксація роторного ущільнення (8) маслозбірним ковпаком (7) дозволяє, при демонтажі маслозбірного ковпака (7), отримати можливість прямого доступу і візуального огляду персоналом роторного ущільнення (8), без демонтажу торцевої частини (10) корпусу (9) підшипникового вузла (б).
Комбінація повітряно-лабіринтового ущільнення (16) і контактного ущільнення (15) дозволяє виключити висмоктування повітря з внутрішньої порожнини (7а) в зону розрядженого тиску порожнин (22) та (21), яка створена рухом повітряного потоку в повітряному каналі (19), і тим самим забезпечити стабільний атмосферний тиск в масловідвідному ковпаку (7).
Джерело інформації: 1. Патент України на корисну модель Мо 123551, опубл. 26.02.2018, бюл. Мо 4/2018.

Claims (5)

ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
1. Шахтний осьовий вентилятор, який містить корпус (1) з розміщеними в ньому обтічником (2) і обичайкою дифузора (3), всередині яких встановлено вал (4), на якому закріплено робоче колесо вентилятора (5) між корпусами (9) підшипникових вузлів (б), в яких встановлені роторні Зо ущільнення (8) вала (4), який відрізняється тим, що додатково щонайменше один підшипниковий вузол (б) забезпечений щонайменше одним опосадженим на вал (4) масловідвідним ковпаком (7), внутрішня порожнина якого (7а) через повітряний трубопровід (11) і зливний трубопровід (12) сполучена з зоною атмосферного тиску поза корпусом (1) осьового вентилятора, при цьому масловідвідний ковпак (7) з одного боку пов'язаний з валом (4) кільцевим ущільненням, а з іншого боку герметично з'єднаний з торцевою частиною (10) корпусу (9) підшипникового вузла (б), якою разом з встановленим в ній щонайменше одним роторним ущільненням (8) вала (4) відокремлена внутрішня порожнина (7а) масловідвідного ковпака (7) від внутрішньої порожнини (ба) корпусу підшипникового вузла (6) з мастильним матеріалом.
2. Шахтний осьовий вентилятор за п. 1, який відрізняється тим, що кожен зливний трубопровід (12) забезпечений зовні корпусу (1) осьового вентилятора індивідуальним маслозбірним резервуаром (13), виконаним з можливістю візуального контролю в ньому рівня рідини.
3. Шахтний осьовий вентилятор за п. 2, який відрізняється тим, що маслозбірний резервуар (13) забезпечений датчиком рівня рідини (14), виконаним з можливістю підключення до пристрою моніторингу даних (18).
4. Шахтний осьовий вентилятор за п. 1, який відрізняється тим, що роторне ущільнення (8) вала (4) зафіксовано в торцевій частині (10) корпусу (9) підшипникового вузла (6) масловідвідним ковпаком (7).
5. Шахтний осьовий вентилятор за п. 1, який відрізняється тим, що кільцеве ущільнення масловідвідного ковпака (7) виконано комбінованим у вигляді контактного (15) і повітряно- лабіринтового (16) ущільнень.
UAU201901180U 2019-02-05 2019-02-05 Шахтний осьовий вентилятор UA137111U (uk)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201901180U UA137111U (uk) 2019-02-05 2019-02-05 Шахтний осьовий вентилятор
RU2020105121U RU202377U1 (ru) 2019-02-05 2020-02-03 Шахтный осевой вентилятор

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201901180U UA137111U (uk) 2019-02-05 2019-02-05 Шахтний осьовий вентилятор

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA137111U true UA137111U (uk) 2019-10-10

Family

ID=71114664

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201901180U UA137111U (uk) 2019-02-05 2019-02-05 Шахтний осьовий вентилятор

Country Status (2)

Country Link
RU (1) RU202377U1 (uk)
UA (1) UA137111U (uk)

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SU748033A1 (ru) * 1977-10-18 1980-07-15 Донецкий Государственный Проектно- Конструкторский И Экспериментальный Институт Комплексной Механизации Шахт Шахтна вентил торна реверсивна установка
RU2225537C2 (ru) * 2002-03-20 2004-03-10 Общество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский и опытно-конструкторский институт "АЭРОТУРБОМАШ" Осевой вентилятор
RU2252314C2 (ru) * 2002-11-06 2005-05-20 Общество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский и опытно-конструкторский институт "АЭРОТУРБОМАШ" Шахтная вентиляторная установка
EP2743460B1 (de) * 2012-12-14 2017-04-05 ABB Turbo Systems AG Wellenabdichtung
UA123551U (uk) * 2017-10-31 2018-02-26 Товариство З Обмеженою Відповідальністю "Корум Груп" Система розвантаження тиску у корпусі підшипникового вузла осьової турбомашини

Also Published As

Publication number Publication date
RU202377U1 (ru) 2021-02-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN1776264B (zh) 用于转子轴的特别是静止时润滑的轴承结构的密封装置
WO2019184357A1 (zh) 电机轴伸端的密封结构
US2741991A (en) Pump and packing
ATE470093T1 (de) Radiale dichtungsvorrichtung
US20080012236A1 (en) Packing case seal
UA137111U (uk) Шахтний осьовий вентилятор
JP4467896B2 (ja) ポンプの軸封構造
CN208565278U (zh) 一种具有监测功能的油气润滑装置及卧式螺旋离心机
CA2593260A1 (en) Bearing housing seal system for centrifugal pumps
JP6259289B2 (ja) 横軸ポンプ
CN201090446Y (zh) 罗茨风机输入轴上的集装式双端面密封装置
KR100481272B1 (ko) 스크류 펌프의 하부 베어링 자동 조심장치
RU2614297C1 (ru) Узел уплотнения вала ротора центробежного компрессора
CN205781902U (zh) 掘进机伸缩部润滑结构
CN201351732Y (zh) 一种减速箱轴承用封油装置
CN201043605Y (zh) 减速器轴端密封结构
CN201281127Y (zh) 一种滚筒轴承密封装置及具有该装置的密封结构
CN106043647A (zh) 舵桨密封装置
CN205837156U (zh) 舵桨密封装置
CN201180670Y (zh) 一种位于压缩机进气流道中的轴承包
CN207393569U (zh) 具有矩形密封结构的离心式气泵
RU176502U1 (ru) Центробежный вертикальный насос
CN204729258U (zh) 往复式气体压缩机通用型填料装置
CN213655523U (zh) 一种可排气密封结构万向节
CN205991016U (zh) 一种液环压缩机的油封