UA129196U - Спосіб отримання місцевого гемостатичного матеріалу для зупинки кровотечі з паренхіматозних органів - Google Patents

Спосіб отримання місцевого гемостатичного матеріалу для зупинки кровотечі з паренхіматозних органів Download PDF

Info

Publication number
UA129196U
UA129196U UAU201804076U UAU201804076U UA129196U UA 129196 U UA129196 U UA 129196U UA U201804076 U UAU201804076 U UA U201804076U UA U201804076 U UAU201804076 U UA U201804076U UA 129196 U UA129196 U UA 129196U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
chitosan
acid
gel
hours
hemostatic material
Prior art date
Application number
UAU201804076U
Other languages
English (en)
Inventor
Максим Володимирович Погорєлов
Володимир Миколайович Дейнека
Оксана Володимирівна Калінкевич
Олексій Миколайович Калінкевич
Сергій Миколайович Данильченко
Олександр Миколайович Олешко
Ірина Володимирівна Любчак
Анатолій Миколайович Скляр
Original Assignee
Сумський Державний Університет
Інститут Прикладної Фізики Нан України
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Сумський Державний Університет, Інститут Прикладної Фізики Нан України filed Critical Сумський Державний Університет
Priority to UAU201804076U priority Critical patent/UA129196U/uk
Publication of UA129196U publication Critical patent/UA129196U/uk

Links

Abstract

Спосіб отримання місцевого гемостатичного матеріалу для зупинки кровотечі з паренхіматозних органів у формі губки, що включає отримання гелю хітозану з молекулярною масою від 200 до 700 кДа шляхом розчинення хітозану в кислоті. Як кислоту застосовують оцтову або аскорбінову, або молочну, або щавлеву кислоту, а в отриманому гелі, з концентрацією діючої речовини від 1 % до 10 %, розчиняють 5 % транексамову кислоту (вагове співвідношення хітозану та транексамової кислоти 2:1), після чого гель заморожують при температурі -25 °C протягом 24 год. і висушують у камері ліофільної сушарки при температурі +20 °C та атмосферному тиску від 0,1 Па протягом 24 годин.

Description

Корисна модель належить до галузі медицини, зокрема до місцевих гемостатичних матеріалів, що дозволяють зупинити кровотечу з пошкоджених паренхіматозних органів, таких як печінка, селезінка, нирки, як під час невідкладної хірургічної допомоги так і для забезпечення надійного гемостазу в умовах планової чи ургентної хірургії, гінекології, урології, травматології, при виконанні відкритих чи ендоскопічних втручань.
Відомий спосіб зупинки кровотечі з паренхіматозних органів "ГаспобСотр"Ф Мусотеай А!йвігіа
СтрН, (патент США 05 6733774 В2), в якому використовують гемостатичний матеріал, що містить колаген з сухожилків коня, ліофілізований фібриноген людини, тромбін з крові бика, апротинін з легенів бика. Зупинка кровотечі здійснюється шляхом аплікації пластини на ранову поверхню. При контакті з кров'ю з пластини вивільнюються тромбін, що перетворює фібриноген у фібрин, апротинін перешкоджає передчасному фібринолізу плазміном. "ТаспоСотр" склеюється з рановою поверхнею і утворює водо- та повітрянонепроникний шар.
Проте використання ксеногенних компонентів в даному гемостатичному матеріалі несе ризик зараження вірусними та пріонними захворюваннями. Білки тваринного походження можуть призвести до алергічної реакції у вигляді ангіоневротичного набряку, кропивниці чи анафілактичного шоку, особливо при повторному застосуванні. Використання пластин "Таспоботр" може призвести до загальних проявів у вигляді нудоти, блювання, відчуття здавлювання в грудях, бронхоспазму, артеріальної гіпотензії, тахікардії, гіпертермії. У разі попадання препарату внутрішньосудинно можливий розвиток тромбоемболії, Також можлива місцева реакція у вигляді відчуття печіння у місці застосування. Пластини "ТаспоСотр" мають лише одну робочу поверхню, що ускладнює використання при ранах неправильної форми.
Також відомий спосіб зупинки кровотечі, в якому як кровозупинний матеріал використовують гемостатичну багатошарову пов'язку з хітозаном у формі гелю з молекулярною масою від 200 до 700 кДа, який отриманий шляхом розчинення хітозану в кислоті (Патент України на корисну модель Ме 105516 від 23.03.2016 р.).
Даний спосіб отримання гемостатичного матеріалу є найбільш близький по технічній суті та очікуваному результату і його вибрано за прототип.
Однак даний спосіб та матеріал, що отриманий за цим способом, може бути використаний лише для зупинку зовнішньої кровотечі з периферичних судин. Тому як хітозан наносять на
Зо багатошарову пов'язку, основою якої є марля, целюлоза, колаген, то її неможливо залишити внутрішньочеревинно на пошкодженому органі, це може призвести до формування сполучнотканинної капсули, відторгнення матеріалу чи навіть абсцесу черевної порожнини.
В основу корисної моделі поставлено задачу створення такого способу отримання місцевого гемостатичного матеріалу, при якому матеріал, отриманий за цим способом, міг би ефективно застосовуватися для зупинки кровотечі з пареніматозних органів та який можна безпечно залишати у межах черевної порожнини.
Поставлена задача вирішується тим, що спосіб отримання місцевого гемостатичного матеріалу для зупинки кровотечі з паренхіматозних органів, який включає отримання гелю хітозану з молекулярною масою від 200 до 700 кДа шляхом розчинення хітозану в кислоті, згідно з корисною моделлю, як кислоту застосовують оцтову або аскорбінову, або молочну, або щавлеву кислоту, а в отриманому гелі, з концентрація діючої речовини від 1 95 до 10 б, розчиняють 595 транексамову кислоту (вагове співвідношення хітозану та транексамової кислоти 2:1), після чого гель заморожують при температурі - 257 С протягом 24 год., а потім висушують у камері ліофільної сушарки при температурі 20" С та атмосферному тиску від 0,01 атм. протягом 24 годин.
Використання способу, що заявляється з усіма суттєвими ознаками, включаючи відмінні, дозволяє виготовити такий матеріал, який може зупинити кровотечі з паренхіматозних органів.
Використання ліофільно висушеного хітозану дозволяє швидко сорбувати рідку частину крові, що приводить до концентрації формених елементів крові, зокрема еритроцитів та тромбоцитів, у ділянці розриву судини. У подальшому відбувається адгезія еритроцитів та тромбоцитів на поверхні губки та швидке формування тромбу на місці травми, що приводить до зупинки кровотечі. Транексамова кислота через конкурентне інгібування активатора плазміногену не дозволяє фібринолітичній системі зруйнувати свіжий тромб. Таким чином, заявлюваний спосіб виготовлення місцевий гемостатичний матеріал дозволяє вирішити поставлену задачу.
Відсутність каркасного матеріалу (пов'язки, нетканих волокон тощо) дозволяє безпечно залишати дану хітозанову губку у черевній порожнині. Дана губка з обох сторін має робочу поверхню що дозволяє інтраопераційно проводити її моделювання та аплікацію залежно від розмірів та форми рани.
Спосіб здійснюється наступним чином.
За основу використовується розчин хітозану зі ступенем деацетилювання 85-92 Фо у вигляді гелю з концентрацією діючої речовини від 1 до 10 95 і молекулярною масою від 200 до 700 кДа.
Для розчинення хітозану та створення гелю застотовується оцтова кислота, аскорбінова, молочна чи щавлева кислоти. В отриманому гелі розчиняється 5 95 транексамова кислота у ваговому співвідношенні хітозану та транексамової кислоти 2:1, далі заморожується за температури -257 С протягом 24 годин. Заморожені зразки висушуються у камері ліофільної сушарки при температурі 207 С та атмосферному тиску від 0,1 Па. протягом 24 годин. В результаті отримують хітозанову високопористу, помірно еластичну губку.
Приклад конкретного виконання способу. 2 г хітозану з молекулярною масою 300 к Да і ступенем деацетилювання 89 9о розчиняють в 100 мл 195 водного розчину оцтової кислоти. Для цього порошок хітозану вказаної маси додають до 50 мл дистильованої води, перемішують до утворення однорідної суспензії. До утвореної суспензії додають 50 мл 2 95 водного розчину оцтової кислоти, перемішують на водяній бані 60 "С протягом 1 год. Розчин хітозану залишають при кімнатній температурі на добу без перемішування для дегазації розчину. До 25 мл розчину хітозану додають 5 мл 5 95 водного розчину транексамової кислоти (вагове співвідношення хітозану та транексамової кислоти 2:1) та перемішують. Розчин хітозану з транексамовою кислотою заморожують при - 25760 24 год. і ліофільно висушують у вакуумі (0,1 Па) при температурі 20 "С протягом 24 год.).
Приклад застосування способу в лабораторних умовах.
Експериментальні дослідження. Були використані 10 кролів породи "Шиншила" вагою 4,5-5
Кг.
Наркотизований кролик укладався на спину. Після попереднього гоління шерсті виконували верхньосерединну лапаротомію пошарово розсікаючи шкіру, підшкірну клітковину, білу лінію живота та очеревину протягом 2,5-3,0 см. В рану виводили ліву медіальну частку печінки в центральній частині якої тупим шляхом за допомогою кровоспинного затискача Більрота зруйновували паренхіму печінки разом з кровоносними судинами на ділянці 1,0х1,0х1,0 см.
Після появи кровотечі проводили аплікацію хітозанової губки з пальцевим тисненням до повної зупинки кровотечі, що не перевищувала 5 хв. Після закінчення експозиції пов'язку забирали, кровотеча не відновлювалась.
Зо Кровотеча була зупинена в усіх лабораторних тварин. Використання даного матеріалу дозволило провести повну зупинку кровотечі без негативного впливу на оточуючі тканини та відсутності системних проявів.
Матеріал, який отриманий за даним способом, повністю зупиняє кровотечу, зручний у використанні, не впливає на оточуючі тканини, не викликає розвитку системних ускладнень, має незначну собівартість для промислового виробництва та може використовуватись, як у плановій, так і невідкладній хірургії, гінекології, урології, травматології при виконанні відкритих чи ендоскопічних утручаннях.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    40 Спосіб отримання місцевого гемостатичного матеріалу для зупинки кровотечі з паренхіматозних органів у формі губки, що включає отримання гелю хітозану з молекулярною масою від 200 до 700 кДа шляхом розчинення хітозану в кислоті, який відрізняється тим, що як кислоту застосовують оцтову або аскорбінову, або молочну, або щавлеву кислоту, а в отриманому гелі,
    45 з концентрацією діючої речовини від 195 до 1095, розчиняють 595 транексамову кислоту (вагове співвідношення хітозану та транексамової кислоти 2:1), після чого гель заморожують при температурі -25"С протягом 24 год. і висушують у камері ліофільної сушарки при температурі 420 "С та атмосферному тиску від 0,1 Па протягом 24 годин.
UAU201804076U 2018-04-16 2018-04-16 Спосіб отримання місцевого гемостатичного матеріалу для зупинки кровотечі з паренхіматозних органів UA129196U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201804076U UA129196U (uk) 2018-04-16 2018-04-16 Спосіб отримання місцевого гемостатичного матеріалу для зупинки кровотечі з паренхіматозних органів

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201804076U UA129196U (uk) 2018-04-16 2018-04-16 Спосіб отримання місцевого гемостатичного матеріалу для зупинки кровотечі з паренхіматозних органів

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA129196U true UA129196U (uk) 2018-10-25

Family

ID=63894113

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201804076U UA129196U (uk) 2018-04-16 2018-04-16 Спосіб отримання місцевого гемостатичного матеріалу для зупинки кровотечі з паренхіматозних органів

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA129196U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Pan et al. Mussel‐and barnacle cement proteins‐inspired dual‐bionic bioadhesive with repeatable wet‐tissue adhesion, multimodal self‐healing, and antibacterial capability for nonpressing hemostasis and promoted wound healing
Tompeck et al. A comprehensive review of topical hemostatic agents: The good, the bad, and the novel
US8314211B2 (en) Tissue sealant for use in non compressible hemorrhage
AU2004206150B2 (en) Hemostatic materials
US5645849A (en) Hemostatic patch
EA006700B1 (ru) Носитель с твердым фибриногеном и твердым тромбином
US20100256671A1 (en) Tissue sealant for use in noncompressible hemorrhage
AU2011232907A1 (en) Tissue sealant for use in non compressible hemorrhage
CN110090317A (zh) 一种超吸水性高分子水凝胶抗菌海绵及其制备方法和用途
RU2596502C2 (ru) Биоразлагаемый нетканый материал для медицинских целей
He et al. Facile preparation of PVA hydrogels with adhesive, self-healing, antimicrobial, and on-demand removable capabilities for rapid hemostasis
BR112020016382A2 (pt) Composição hemostática, método de fabricação da mesma, e, método de hemostasia
EP2528631B1 (en) Method for improved fibrin sealing
CA2889848A1 (en) Improvements on tissue sealant for use in non-compressible hemorrhage
RU2618896C1 (ru) Губка гемостатическая и способ ее получения
RU2624242C1 (ru) Раневое покрытие, обладающее гемостатическим действием, и способ его получения
Wang et al. A contact-polymerizable hemostatic powder for rapid hemostasis
Cheng et al. First‐Aid Hydrogel Wound Dressing with Reliable Hemostatic and Antibacterial Capability for Traumatic Injuries
UA129196U (uk) Спосіб отримання місцевого гемостатичного матеріалу для зупинки кровотечі з паренхіматозних органів
CN104744723B (zh) 壳聚糖医用材料及其制备方法和用途
US11311643B2 (en) Fibrin and/or dialdehyde starch hydrolysate materials, and preparation and use thereof
Hu et al. Gelatin sealing sheet for arterial hemostasis and anti-adhesion in vascular surgery: a dog model study
Kawai et al. Sealing effect of cross-linked gelatin glue in the rat lung air leak model
CN110121350A (zh) 包含阴离子交换剂和钙盐的止血组合物
RU2807892C1 (ru) Местное гемостатическое средство