UA127694U - Спосіб інтравітреального введення імпланта дексаметазону в комбінації з факоемульсифікацією - Google Patents

Спосіб інтравітреального введення імпланта дексаметазону в комбінації з факоемульсифікацією Download PDF

Info

Publication number
UA127694U
UA127694U UAU201806996U UAU201806996U UA127694U UA 127694 U UA127694 U UA 127694U UA U201806996 U UAU201806996 U UA U201806996U UA U201806996 U UAU201806996 U UA U201806996U UA 127694 U UA127694 U UA 127694U
Authority
UA
Ukraine
Prior art keywords
dexamethasone
implant
phacoemulsification
intravitreal
combination
Prior art date
Application number
UAU201806996U
Other languages
English (en)
Inventor
Володимир Олексійович Мельник
Original Assignee
Володимир Олексійович Мельник
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Володимир Олексійович Мельник filed Critical Володимир Олексійович Мельник
Priority to UAU201806996U priority Critical patent/UA127694U/uk
Publication of UA127694U publication Critical patent/UA127694U/uk

Links

Landscapes

  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Abstract

Спосіб інтравітреального введення імпланта дексаметазону в комбінації з факоемульсифікацією, згідно з яким проводять факоемульсифікацію й вводять дексаметазон у формі імпланта, причому дексаметазон вводять інтравітреально у ретролентальний простір, під час факоемульсифікації, у дозі 700 мг.

Description

Корисна модель належить до медицини, а саме до офтальмології, і може бути використана для хірургічного лікування захворювань очей, у тому числі, катаракти, діабетичної ретинопатії, діабетичної ретинопатії у проліферативній формі, діабетичного макулярного набряку очей, макулярного набряку, який виник внаслідок оклюзії центральної вени сітківки або оклюзії гілок вени сітківки, запалення заднього сегменту ока у вигляді неінфекційного увеїту, інших порушень зору у результаті діабетичного макулярного набряку, у пацієнтів з псевдофакічними очима, й інших захворюваннях, при яких показана факоемульсифікація, шляхом проведення інтравітреального введення імпланта дексаметазону в комбінації з фбракоемульсифікацією.
З рівня техніки відомого багато методів лікування лікування захворювань очей. Так, Л.Н.
Ларіонов |/Ларионов Л.Н. О возможности консервативного лечения начальной возрастной катарактьі / Вестник офтальмологии. - 1980. - Ме 5. - Сб. 49-51. рекомендує призначати метілураціл всередину (0,25 95 розчин 2 рази на день при кортикальних і ядерних і З рази на день при чашкоподібних катарактах) протягом 3-х місяців на курс. Такі курси проводять з місячною перервою. Інстиляції цього препарату необхідно проводити постійно 2 рази в день в поєднанні з рибофлавіном, інсуліном і АТФ. При прогресуючих катарактах проводять електрофорез метилурацілу 2 курси на рік по 5 сеансів кожний. У результаті лікування, при кортикальних катарактах стабільність патологічного процесу констатовано в 86 95 випадків в той час як в контрольній групі хворих вона зафіксована в 31 95 випадків.
А.М. Водовозов, Н.Г. Глотова |(А.М. Водовозов, Н.М. Глотова. Результать! лечения старческих катаракт таурином. Вестник офтальмологии 1981, Мо 2, с. 44-45. для лікування старечих катаракт використовували 4 95 розчин тауріну по 2 краплі З рази в день. При цьому через 6 місяців гострота зору підвищилась у хворих на 25 очах із 98 (25,5 95), не змінилась - на 54 (55,1 Фо) очах і знизилась на 19 очах (19,3 95). У 2 хворих мала місце алергічна реакція.
Г.С. Полунін, М.П. Іванов (ГС. Полунин, М.Н. Иванов. О влиянии препарата лекозима на состояниє хрусталика| вивчали вплив лекозиму (в підкон'юнктивальних ін'єкціях 1-2 Рір по 5 ін'єкцій через день на курс; інтервал між курсами 2-3 місяці) у 33 хворих на 66 очах. При цьому встановлено, що гострота зору підвищилась на 19 (28,8 95) очах, залишилась попередньою на 37 (56,0 90) і знизилась на 10 (15,2 9б) очах.
Г.Д. Жабоєдов і М.М. Сергієнко (Г.Д. Жабоєдов, М.М. Сергієнко. "Очні хвороби". К., 1999, с
Зо 158-160. підкреслюють, що лікування (тауфон, краплі Смірнова, вітайодуроль, катахром, сенкаталін та інш.) призначають з метою не так просвітлення кришталика, як стримування подальший розвиток катаракти. Краплі, що містять вітаміни, мікроелементи, амінокислоти, призначені для корекції обмінних процесів у кришталику. Разом з цим автори констатують, що ефективність інсталяційної терапії зазначеними способами сумнівна.
Як видно, ефективність вказаних вище медикаментозних способів лікування захворювань очей явно недостатня.
З рівня техніки відомий спосіб факоемульсифікації (Наш досвід у факоемульсифіка катаракти" Н. М. Сергієнко - "Офтальмологічний журнал", 1999, Мое1, с 38), при якому проводять розрі фіброзної оболонки, передній капсулорексис, гідродисекцію та гіроделінеацію, введення факонаконечника в операційний розріз, дроблення та аспірацію ядра кришталика. Проте, відомий спосіб має ряд недоліків. Так, спостерігаються високі ступені післяопераційних ускладнень, ушкодження та відшарування райдужної оболонки з наступною небезпекою кровотеч міозу.
З рівня техніки відомий препарат Озурдекс, який містить дексаметазон у формі імплантата для інтравітреального введення. Озурдекс - монофторизований синтетичний глюкокортикоїд, який має сильну протизапальну, протиалергічну властивості, не має мінералокортикоїдного ефекту. Показами для введення є макулярний набряк, який виник внаслідок оклюзії центральної вени сітківки або оклюзії гілок вени сітківки, запалення заднього сегменту ока у вигляді неінфекційного увеїту, порушення зору у результаті діабетичного макулярного набряку, у пацієнтів з псевдофакічними очима або для яких некортикостероїдна терапія є неефективна або недоцільна. Найбільш частими побічними діями, які пов'язані з технікою інтравітреального введення 700 мкг дексаметазону у формі імплантата, є грижі (випадіння) або відшарування скловидного тіла, тракційне відшарування сітківки, підвищення внутрішньоочного тиску, ендофтальміт, внутрішньоочне запалення, розвиток субкапсулярної катаракти, вторинна глаукома внаслідок набухання кришталика, кон'юнктивальні крововиливи, крововиливи у скловидне тіло, біль у оці.
Як видно, існує потреба у створенні нового способу інтравітреального введення імпланта дексаметазону, який забезпечував би зниження побічних дій, дозволяв отримати стійкий, тривалий й надійний лікувальний ефект, й не викликав би рецидивів.
Таким чином, задачею корисної моделі є удосконалення способу інтравітреального введення імпланта дексаметазону для досягнення високого клінічного ефекту.
Поставлена задача вирішується завдяки новому способу інтравітреального введення імпланта дексаметазону в комбінації з факоемульсифікацією, згідно з яким проводять факоемульсифікацію й вводять дексаметазон у формі імпланта, причому дексаметазон вводять інтравітреально у ретролентальний простір, під час факоемульсифікації, у дозі 700 мг.
Переваги введення імпланта дексаметазону в дозі 700 мг в ретролентальний простір такі: немає проколу склери очного яблука, що є профілактикою виникнення ендофтальміту або внутрішньоочного запалення; немає ущемлення оболонки скловидного тіла, що є профілактикою виникнення таких ускладнень як грижі (випадіння) або відшарування скловидного тіла; процес контрольований, що є профілактикою виникнення тракційного відшарування сітківки; під час введення препарату у ретролентальний простір виконується комбінована операція (одночасне видалення катаракти та введення імпланта у ретролентальний простір), що є профілактикою виникнення субкапсулярної катаракти та вторинної глаукоми.
Технічний результат згідно з пропонованим технічним рішенням досягається за рахунок сукупності нових суттєвих ознак.
Завдяки пропонованому новому способу введення препарату у комбінації з факоемульсіфікацією значно збільшується тривалість і ефективність лікувального ефекту.
Заявлений спосіб, у порівнянні з відомими, має такі переваги як: стійкий, тривалий й надійний лікувальний ефект, заявлений спосіб не викликає рецидивів. Пропонований спосіб є достатньо адекватним анатомічно та клінічно, дає добрі функціональні результати.
Пропонований новий спосіб за рахунок нової послідовності дій забезпечує терапевтичний ефект. Додатково, пропонований спосіб не викликає виникнення непередбачуваних побічних ефектів.
Заявлений спосіб реалізується таким чином.
Протокол операції. Обробка операційного поля атисептиком двічі. Операційне поле накрито простирадлом офтальмологічним стерильним одноразовим. Обробка країв повік 1 95 діамантовим зеленим. Блефаростат. Промивання кон'юнктивальної порожнини антисептиком.
Зо Парацентез лезом 20 б на 11-й годинах. В передню камеру введено розчин мідріатика та анестетика. В передню камеру введений віскоеластик. Через парацентез виконаний капсулорексис передньої капсули кришталика. Парацентез лезом 20 о на 13-и годинах. Через парацентези виконана гідродисекція і гідроделініація ядра кришталика розчином В55 кт. В передню камеру введений віскоеластик. Лезом 2,65 мм виконаний рогівковий тунель. В передню камеру введений віскоеластик. За допомогою ФАКО-голки методом "деміде апа сопсег" виконана хрестоподібна борозна ядра кришталика. В порожнину капсули кришталика введений.
Виконаний розлам ядра кришталика по борознах. В передню камеру введений віскоеластик.
ФАКО-аспірація ядра кришталика на апараті. Аспіраційно-іригаційною системою вимиті кіркові маси кришталика розчином В55 ж. В капсульний мішок введений віскоеластик. Поліровка капсульного мішка. В капсульний мішок введений віскоеластик. Виконано задній капсулорексис.
В передню камеру через ручку-аплікатор введено імплант дексаметазону Озурдекс. Шпателем імплант вправлено між передньою гіалоїдною мембраною та задньою капсулою кришталика (в ретролентальний простір). За допомогою картриджу С в капсульний мішок імплантована інтраокулярна лінза. З передньої камери вимитий віскоеластик розчином В55 «т. Гідроадаптація парацентезів. Субкон'юнктивальна ін'єкція розчину кортикостероїду та антибіотика. Мазь з атибіотиком в кон'юнктивальне склепіння. Монокулярна асептична пов'язка.
Клінічний приклад
Пацієнтка П., 1959 року народження.
Діагноз: Ускладнена катаракта, діабетична ретинопатія (проліферативна форма), діабетичний макулярний набряк обох очей.
Гострота зору правого ока (07.09.2017 р.) 0,01 5рп-1,0 0-0,05
Гострота зору лівого ока (07.09.2017 р.) 0,05 н/к
Внутрішньоочний тиск (пневмотонометрія) правого ока - 13 мм рт. ст.
Внутрішньоочний тиск (пневмотонометрія) лівого ока - 12 мм рт. ст.
Товщина сітківки по результатах оптичної когерентної томографії (07.09.2017 р) складала на правому оці 597 рт, на лівому оці - 587 нт. 07.09.2017 р. проведено оперативне лікування на правому оці: Факоемульсифікація катаракти з імплантацією задньокамерної інтраокулярної лінзи та ретролентальне введення імплантата дексаметазону Озурдекс. Післяопераційний період протікав без особливостей та
Гс10) ускладнень.
Гострота зору правого ока (05.12.17 р.) 0,1 н/к
Внутрішньоочний тиск (пневмотонометрія) правого ока - 13 мм рт. ст.
Товщина сітківки правого ока в динаміці (05.12.2017 р.) склала 408 ут. 05.12.2017 р. проведено оперативне лікування на лівому оці: Факоемульсифікація катаракти з імплантацією задньокамерної інтраокулярної лінзи та ретролентальне введення імплантата дексаметазону Озурдекс. Післяопераційний період протікав без особливостей та ускладнень.
Гострота зору правого ока (15.02.18 р.) 0,2 н/к
Гострота зору лівого ока (15.02.18 р.) 0,3 5рп-1,0 0-04
Внутрішньоочний тиск (пневмотонометрія) правого ока - 12 мм рт. ст.
Внутрішньоочний тиск (пневмотонометрія) лівого ока - 13 мм рт. ст.
Товщина сітківки лівого ока в динаміці (15.02.2018 р.) складала 301 ут.
Слід розуміти, що описаний вище приклад та варіант втілення є лише ілюстративним і спеціалістам у даній галузі пропонуються різні модифікації та зміни, які охоплюються сутністю цієї заявки та обсягом формули технічного рішення. Слід розуміти, що наведена вище інформація ніяким чином не обмежує обсяг прав за заявкою.

Claims (1)

  1. ФОРМУЛА КОРИСНОЇ МОДЕЛІ
    Спосіб інтравітреального введення імпланта дексаметазону в комбінації з факоемульсифікацією, згідно з яким проводять факоемульсифікацію й вводять дексаметазон у формі імпланта, причому дексаметазон вводять інтравітреально у ретролентальний простір, під час факоемульсифікації, у дозі 700 мг.
UAU201806996U 2018-06-22 2018-06-22 Спосіб інтравітреального введення імпланта дексаметазону в комбінації з факоемульсифікацією UA127694U (uk)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201806996U UA127694U (uk) 2018-06-22 2018-06-22 Спосіб інтравітреального введення імпланта дексаметазону в комбінації з факоемульсифікацією

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
UAU201806996U UA127694U (uk) 2018-06-22 2018-06-22 Спосіб інтравітреального введення імпланта дексаметазону в комбінації з факоемульсифікацією

Publications (1)

Publication Number Publication Date
UA127694U true UA127694U (uk) 2018-08-10

Family

ID=63080756

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
UAU201806996U UA127694U (uk) 2018-06-22 2018-06-22 Спосіб інтравітреального введення імпланта дексаметазону в комбінації з факоемульсифікацією

Country Status (1)

Country Link
UA (1) UA127694U (uk)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Spiegel et al. Coexistent primary open-angle glaucoma and cataract: interim analysis of a trabecular micro-bypass stent and concurrent cataract surgery
EP2424561A2 (en) Methods for treating ocular conditions
JP2016121163A (ja) 眼内でのコルチコステロイド使用に伴う眼圧の発生を減少させる方法
RU2400260C1 (ru) Способ проведения ретробульбарной анестезии при полостных операциях на глазном яблоке
RU2465872C1 (ru) Способ профилактики и лечения избыточного рубцевания после антиглаукоматозной операции
RU2373904C1 (ru) Способ лечения заболеваний зрительного нерва и сетчатки
RU2369368C1 (ru) Способ профилактики формирования межтканевых сращений после антиглаукоматозных операций фильтрующего типа
RU2575966C2 (ru) Способ лечения неоваскулярной глаукомы
RU2613426C1 (ru) Интраоперационный способ профилактики послеоперационного воспаления и отека роговицы в ходе энергетической экстракции твердой катаракты (Варианты)
UA127694U (uk) Спосіб інтравітреального введення імпланта дексаметазону в комбінації з факоемульсифікацією
RU2375993C2 (ru) Способ и препарат для лечения тромбозов ретинальных вен
RU2327437C1 (ru) Устройство для доставки лекарственных средств к заднему полюсу глаза и способ доставки лекарственных средств к заднему полюсу глаза
RU2553510C1 (ru) Способ лечения пролиферативной диабетической ретинопатии, осложненной гемофтальмом, с использованием интраоперационной флуоресцеиновой ангиографии
RU2362524C1 (ru) Способ экстракции катаракты, витрэктомии и имплантации интраокулярной линзы
RU2678367C1 (ru) Способ обезболивания при офтальмохирургических вмешательствах у детей
RU2284812C1 (ru) Способ лечения пролиферативной витреоретинопатии
Augustin et al. Suprachoroidal drug delivery–a new approach for the treatment of severe macular diseases
RU2425661C2 (ru) Способ лечения первичной открытоугольной глаукомы
RU2785031C1 (ru) Способ определения положения катетера при катетеризации ретробульбарного пространства у детей
RU2303457C1 (ru) Способ проведения энзимотерапии
RU2799076C1 (ru) Способ введения лекарственного препарата в супрахориоидальное пространство
RU2561002C1 (ru) Способ факоэмульсификации при флоппи-ирис синдроме
RU2805816C1 (ru) Способ супрахориоидального введения лекарственного препарата при увеальном кистозном макулярном отеке
RU2776766C1 (ru) Способ хирургического лечения отслойки сетчатки
RU2817969C1 (ru) Способ лечения увеитов у детей